Hirdetés

2021. szeptember 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-08-01 15:54:41

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

(#10151) geprombolo válasza szepsy (#10150) üzenetére

geprombolo
senior tag

Szerezz egy Live cd-t, azzal nincs korlátozás, azt törölsz, amit akarsz.

A Galaktikus Pingvinbirodalom Uralkodója és a Káosz Birodalmi Pingvinalakulat tagja. Játszani és játszani hagyni! cmd: Ping Win! :L topic mindörökké!

(#10152) cajn

cajn
tag

hahó valaki??

[link]

(#10153) geprombolo válasza cajn (#10152) üzenetére

geprombolo
senior tag

Esetleg egy pontosabb hibameghatározás? Mert így szerintem nem vagyok egyedül, akinek fogalma sincs.

A Galaktikus Pingvinbirodalom Uralkodója és a Káosz Birodalmi Pingvinalakulat tagja. Játszani és játszani hagyni! cmd: Ping Win! :L topic mindörökké!

(#10154) vlevi válasza szepsy (#10150) üzenetére

vlevi
nagyúr

Az egyik lehetőség az, hogy a mostani windowsodról is van valami oda telepítve, ami onnan fut. Talán.
Vagy oda van téve a swap, vagy akármi, ami a most futó Windowsnak kell.
Ezt gyorsan ki tudod próbálni, leállítod a gépet, lehúzod a másik vinyó tápját, bekapcsolod a gépet, és, ha nagyon behalt a másik vinyó nélkül a windows, akkor gond van. De ha észre sem veszi, akkor is érdemes az eventlogban megnézni, hogy nem akart-e onnan elindulni valami.
Nekem volt olyan, hogy játékot telepítettem a D: meghajtóra, és az a majom feltelepített valami update service-t, ami természetesen a D:-ről futott. Emiatt pl. a Windows backup is menteni akarta a C: mellé a D:-t is. Alig találtam meg, miért kell 700Giga szabad hely a mentéseknek, a korábbi 40 helyett. :Y

(#10155) geprombolo válasza dudasj (#10118) üzenetére

geprombolo
senior tag

Most éppen a Prime95-öt futtatom, a legfrissebb biost tettem fel, van még valami, amivel a proci stabilitását lehet tesztelni?

(#10156) patai0122

patai0122
csendes tag

Sziasztok! Elnézést ha nem jó helyre írok de olyan kérdésem lenne hogy csökkentett módot windows7 alatt lelehet tiltani? Mert védett fiókok vannak a laptopomon de tesóm állandóan belépked csökkentett módban.. és ezt szeretném megoldani h ne tudjon.

A tyúkbél adja a gépnek a lelket:D

(#10157) geprombolo válasza patai0122 (#10156) üzenetére

geprombolo
senior tag

Jelszavazd le a Rendszergazda fiókot (is), gondolom akkor nem fog tudni belépni csökkentett módba.

(#10158) geprombolo válasza geprombolo (#10155) üzenetére

geprombolo
senior tag

40 perce fut a Prime, stabil a rendszer. Most frissítettem az Intel Inf-jét, nyomok egy újraindítást és meglátom.
Eddig stabil. Végső fázis: hagyom a gépet pihenni, hátha nem történik semmi!

[ Szerkesztve ]

(#10159) johnny82 válasza Sub-ZeRo (#10106) üzenetére

johnny82
őstag

Hali!

A tuning biztos nem baj, mert semmi másnál nincs problémám. Megpróbálok másik író programot.

Köszi, üdv! :R

(#10160) cajn válasza geprombolo (#10153) üzenetére

cajn
tag

Hát ennél pontosabban hogy? Néha első indításra nem indul el a win7 csak a töltőképernyőnél megáll.

(#10161) Namelesske

Namelesske
addikt

DirtyWindows Tweaks 4.5.1 Biztonsági frissítés!

Kedves DWT felhasználó! Sajnálatos hiba csúszott a szerkezetbe, és hiba javítására kényszerültem. A hiba viszonylag súlyos, ezért fontos a frissítés alkalmazása! A hiba abban áll, hogy véletlenül engedélyezi a letiltott autorun-t a Windows rendszerekben. :(

Hogy pontosan mi történt?

Az Auslogics Boost Speed Tweaker moduljában beállított értékeket nem alkalmazta és én rossz értékeket exportáltam a saját beállítás jegyzékemből. Továbbá a program fordítói nem voltak tisztában az Automatikus Lejátszás és az Automatikus Futtatás fogalmával, és a félrefordítás következtében rossz funkciót akartam szabályozni. Figyelmetlenségem miatt nem is feltételeztem, hogy hibásak az értékek. Elnézést kérek mindenkitől akinek kellemetlenséget okoztam. Viszont van egy jó hírem, sikerült finomítani is valamin. A CPU Prioritás ütemezőjének értékét farkas0kutya szerint jobb, ha áthelyezzük egy szinttel feljebb, mert akkor mindenre érvényes lesz. Szóval ez a funkció hatékonyabb lett.

Letöltés és információk:[link]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#10162) eketomy válasza cajn (#10160) üzenetére

eketomy
senior tag

Tesztet kell hogy végigfuttass, mert ez lehet sok féle hiba! Elsősorban HDSentinel + HDTune mivel én hdd hibára gyanakszom, utána Memtest mert lehet memória hiba is!
Ill. lehet még táp hiba is, nemtudom mekkora a tápod? géped paramétereit letudnád írni?

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#10163) geprombolo válasza Namelesske (#10161) üzenetére

geprombolo
senior tag

Köszi, frissítettem is gyorsan. :R :C

(#10164) Mokush

Mokush
tag

Sziasztok!
Win 7 (32 bit, ultimate)alatt hogyan lehet rábeszélni a tálcát, hogy NE legyen látható az ablakok előtt? Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#10165) geprombolo válasza eketomy (#10162) üzenetére

geprombolo
senior tag

Röhögni fogsz, a gépem (paraméterei a profilomban) alapórajelen, terhelés alatt 205 wattot eszik mindenestől, plusz monitor. Egy kacat kínai 350 wattos, javított táppal hasítok. Ezt csak azért mondom, mert a legtöbben egy videókarinál is már 500-800 wattos tápokat javasolnak, kiszámítható, hogy fele terhelésen sem lesznek, ami nem jó hír, mert 80% körül érik el a sokat dícsért 80+-os hatékonyságot.
A tápnál rá kell szállni egy multiméterrel és lemérni terhelés alatt, hogy mi mennyi. Ha nagyon ingadozik, akkor kuka akkor is, ha 1000 wattos. Ha a 12 (pl) nem esik 11,5 volt alá, akkor jó.
Nem kioktatás volt, csak azért, hogy elkerülhetőek legyenek a félreértések. Sokan hiszik, hogy akkor jó, ha a táp minél több wattos, pedig a mostani procik nagyon keveset esznek.

(#10166) bb.bocs válasza Fire/SOUL/CD (#10146) üzenetére

bb.bocs
őstag

megcsináltam, talált hibát a második, amit elvileg sikeresen javitott is. most probálok megint csinálni mentést.

(#10167) bb.bocs

bb.bocs
őstag

hát persze hogy visszaállitotta. a windows aktiválást...10 napom van ...ennyit "hozott helyre"

(#10168) dudasj válasza bb.bocs (#10167) üzenetére

dudasj
tag

És a mentés megy?

(#10169) bb.bocs válasza dudasj (#10168) üzenetére

bb.bocs
őstag

megrekedt egyenlőre

(#10170) dudasj válasza geprombolo (#10165) üzenetére

dudasj
tag

A procik tényleg nem, de a játékra használt videokártyák anál inkább. Videokari tesztekben sűrűn látom hogy amelyik szgép terhelés nélkül 80w-ot eszik az egy játék alatt simán felmegy 300-ra. A veszteség miatt pedig ha nincs rajta tartalék nagyobb lesz a villanyszámlád is, plusz hamarabb romlik. Pl itt.
És még egy dolog ami miatt én óva intenék mindenkit a gagyi tápoktól: Tavalyelőtt történt hogy egy ismerősöm ismerősének :) elromlott a tápja és nem cserélte hanem szervizbe (sztech boltba) vitte vissza. Megforrasztották, működött 1 hónapig aztán amikor elszállt akkor ment vele az alaplap, proci, memóriák, hdd-k, dvd író... A boltban kicserélték a rosz tápját, mondván ők azt javították, a többi nem az ő dolguk... Szóval ezen nem nagyon érdemes spórolni. Az a gond ezzel hogy nem feltétlen szakadással romlik el, és olyankor magával viszi a halálba az egész gépet sajnos. Persze ha megbízol a szakiban aki javította mert ismered is akkor oké, de a plusz költég amit rá kell költeni az nagyon kicsi, a kockázat viszont nagy. De ez nem watt hanem márka függő inkább. Attól persze a tied még lehet stabil de gagyi márkáknál nagy a gyártási szórás, nem tudhatja senki mit vesz.

(#10171) patai0122

patai0122
csendes tag

Hát minden fiók levan kódolva még az is de ugyan úgy betud attól..:S

A tyúkbél adja a gépnek a lelket:D

(#10172) dudasj válasza bb.bocs (#10169) üzenetére

dudasj
tag

A windows eseménynaplóját tudod hol van?

(#10173) sfdrakex válasza dudasj (#10172) üzenetére

sfdrakex
nagyúr

Start menü keresőbe írd be : eseménynapló és kiadja klikk rá és indul.

"windows xp - windows sp3, úgyan így van a windows 7 - windows 7 fire több témákkal,kiegészítőkkel." by ke.tamas

(#10174) bb.bocs válasza sfdrakex (#10173) üzenetére

bb.bocs
őstag

eltünt a keresöm :D most nem rég, de hogy hova :D

(#10175) sfdrakex válasza bb.bocs (#10174) üzenetére

sfdrakex
nagyúr

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Administrative Tools

"windows xp - windows sp3, úgyan így van a windows 7 - windows 7 fire több témákkal,kiegészítőkkel." by ke.tamas

(#10176) bb.bocs válasza dudasj (#10168) üzenetére

bb.bocs
őstag

a mentés még mindig nem megy

(#10177) dudasj válasza bb.bocs (#10174) üzenetére

dudasj
tag

:) vezérlőpult - Fent kis ikonokra válts - felügyeleti eszközök.
Itt eseménynapló.
Windows naplók
Alkalmazás
Erre bal klikk, események mentése másként - ments le ahol megtalálod.
A rendszernél ugyanezt.
Majd az alkalmazás és szolgáltatásnaplók - microsoft - windows - windows backup - action center ezt is mentsd le légyszives.
dudas.janos&freemail.hu címre küldd el nekem és átnézem.
De belenézhetsz te is, lehet egyértelmű lesz a hiba.

(#10178) bb.bocs válasza sfdrakex (#10175) üzenetére

bb.bocs
őstag

nincs az utolsó :D magyarul nincs
mellesleg nemrég csináltam meg ezt, de elötte sem ment a biztonsági cucc[link]

[ Szerkesztve ]

(#10179) dudasj válasza bb.bocs (#10178) üzenetére

dudasj
tag

Applications and service gondolom... De ha nem az akkor küldj egy képet és megnézem :) Addig átnézem a többit.

(#10180) geprombolo válasza dudasj (#10170) üzenetére

geprombolo
senior tag

Hát igen, az én karim 100 wattot dob rá az idle állapotára játék közben. :DDD
Ja, senkit nem biztatok gagyi táp megvételére, az enyémre egy nagyon jó haver-szaki garantált 6 éve. Aki teheti, vegyen jó tápot, de 1 videókarival sztem elég a 400-as is, persze ha nem húzza a procit, meg a videót az egekig, mert az más téma.

[ Szerkesztve ]

(#10181) dudasj válasza geprombolo (#10180) üzenetére

dudasj
tag

Ha megbízható az a táp akkor igen, szerintem is így van. De márkás gyártók manapság nem nagyon adnak már ki ilyen teljesítményűt így ha kell ha nem 450 -550 lessz :) A táphoz amúgy kevesen értenek, sokan kiszedik a védelmet és visszaadják hogy készen van anélkül hogy tudnák mit csinálnak :O - ezért kell vigyázni vele. Akiről tudjuk hogy jó benne azzal nincs is gond.

[ Szerkesztve ]

(#10182) dudasj válasza bb.bocs (#10176) üzenetére

dudasj
tag

Sikerült?

(#10183) bb.bocs válasza dudasj (#10182) üzenetére

bb.bocs
őstag

elküldtem volna, de a gmail visszadobta, megint elküldtem de tömöritve

[ Szerkesztve ]

(#10184) sfdrakex válasza bb.bocs (#10178) üzenetére

sfdrakex
nagyúr

c:\windows\system32\eventvwr.exe

(#10185) dudasj válasza bb.bocs (#10183) üzenetére

dudasj
tag

Nevezd át alkalmazas.bm-nek pl és tömörítsd be, úgy át kell mennie. Sikerült mind a hármat? Nézd át azért te is nyugodtan, hátha annyira egyértelműen írja hogy nem is kellek hozzá :)

(#10186) dudasj válasza sfdrakex (#10184) üzenetére

dudasj
tag

Basszus, ezt én is írhattam volna így :) Szegényt megdolgoztattam a sok menüvel :B De megjegyzem a módszered, tényleg egyszerűbb és az ujjam se kopik el :C

[ Szerkesztve ]

(#10187) dudasj válasza bb.bocs (#10183) üzenetére

dudasj
tag

Ezt C:\Windows\Logs\WindowsBackup\WindowsBackup.1.etl még elkérhetném? Köszi :)

(#10188) Sub-ZeRo válasza dudasj (#10186) üzenetére

Használhatnád a szerkesztás gombot is, nem csak dísznek van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10189) dudasj válasza Sub-ZeRo (#10188) üzenetére

dudasj
tag

Lejárt az időm mire észrevettem :B

(#10190) Sub-ZeRo válasza dudasj (#10189) üzenetére

18:31 -18:32. Szerintem nem.

(#10191) dudasj:
Ez nem csak itt szabály, hanem az egész lapcsaládnál. Tudod az alapelvek amit elviekben elolvastad. 5 percen belül tudod módosítani a hsz-ed. Pl.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10191) dudasj válasza Sub-ZeRo (#10190) üzenetére

dudasj
tag

Ja, nem szoktam egy üziben kettőnek, az olyan személytelen... Ember vagyok nem gép :) De ha ez szabály itt akkor majd legközelebb így teszek. :K

[ Szerkesztve ]

(#10192) cajn válasza eketomy (#10162) üzenetére

cajn
tag

Ma a tesztekből lefuttattam 2x a Memtesztet és nem volt hiba. A HDSentinel a vinyóra 100% teljesítményt és 78% kondíciót ír 1 db sector hibával ami szerintem nem vészes.
A gépem: C2D E8400 4Ghz-re húzva
Lap: MSI P45 Patinum
RAM: 4x1GB Kingmax 1066Mhz
Táp: FSP Bluestorm II 500watt
VGA: Msi HD5830 Twin Frozr II
HDD: 250 GB Samsung SATA II

De amúgy ott van az adatlapomon...

Mostanában szokott előjönni a dolog.

(#10193) bb.bocs

bb.bocs
őstag

na most hogy aktiváljam megint ezt a fost aaaaaajjjjjjjjj :(

(#10194) Sub-ZeRo válasza cajn (#10192) üzenetére

Nem lehet hogy már nem birja a proci a tuningot és degradálódott annyit, hogy nem jól működik? Alap órajelre tedd vissza ha még nem tetted, lehet ez lesz a baja. Ha nem, akkor tovább okoskodunk. De inkább az egészet tedd defaultra bioson belül.

(#10193) bb.bocs: A megvásárolt kulcsoddal például?

[ Szerkesztve ]

(#10195) geprombolo válasza Sub-ZeRo (#10194) üzenetére

geprombolo
senior tag

Futtasson le egy Prime95-öt, az megmondja, hogy mi a helyzet a procival.

(#10196) Kis Samurai

Kis Samurai
tag

Sziasztok!

Két hete kezdődött a problémám, sok mindent kipróbáltam már eddig sikertelenül, remélem ti tudtok segíteni. Előre szeretném bocsájtani, hogy win7 újratelepítése nagy eséllyel megoldaná a gondom, de ezt most lehetőleg szeretném elkerülni.

A probléma:
Asztali PC, biosban STR3 funkció bekapcsolva, hibrid alvás energiagazdálkodásnál bekapcsolva. Alvás gombra kattintva szöszmötöl kicsit, képernyő kikapcsol, gép leáll. Ébreszteném egérrel, semmi. Billentyűzettel, megint semmi. Főkapcsoló megnyomására bekapcsol, közli hogy a win7 nem megfelelően állt le. (Ezt meg hogy, hol a hyber.sys file meg a windows folytatása??) Majd feláll az oprendszer. Eszközkezelőben a HDD-ket SCSI csatolásúnak látja, óra mellett megjelenik az eszköz leválasztása lehetőség. SATA vezérlőt frissítettem, a helyzet ugyanez.
Alaplap: Gigabyte MA790XT UD4P, legfrissebb bios.

Várom az ötleteket! :)

U.I.: ha simán altatom(S1), vagy hibernálom, úgy minden OK, elalszik és fel is ébred

Nincs nálam toll, sorry...

(#10197) cajn válasza geprombolo (#10195) üzenetére

cajn
tag

Prime és IBT is hibátlanul lefut!

(#10198) Sub-ZeRo válasza cajn (#10197) üzenetére

Szerintem próbáld meg defaulton a gépet.
Szerintem az alaplai AHCI driver miatt látod leválaszthatónak.

(#10196) Kis Samurai: Ha t e is nyomnál egy defaultot a lapon majd újra belóni, majd ógy próba? Az egér meg a bill feltudja ébreszteni a gépet? Be van álítva?

[ Szerkesztve ]

(#10199) PH 5.5 válasza cajn (#10197) üzenetére

PH 5.5
tag

Az az 1 darab bad sector is okozhatja a hibát, ha "kényes" helyen van. Csinálj egy felület tesztet hd sentinellel, ha az a vinyó elején mutatja a hibát, akkor szinte biztos, hogy az lesz a gond. HDAT2-vel, vagy Hdd regenerator-ral nagy eséllyel javítható. Biztos, ami biztos, a sata kábelt is érdemes kicserélni.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#10200) Kis Samurai válasza Sub-ZeRo (#10198) üzenetére

Kis Samurai
tag

Bocs, rosszul fogalmaztam S3 bekapcsolva a biosban, én azt rövidítettem STR-nek (Suspend to Ram) :R

Nincs nálam toll, sorry...

Hirdetés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.