Hirdetés

2021. szeptember 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-08-01 15:54:41

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

(#10401) Zirowe

Zirowe
nagyúr

Sziasztok, tegnap raktam újra a win7-et.

Ugyanarra a partícióra került, a partíciót előtte töröltem és formáztam, felment és működik rendesen, de indításkor mindig bedobja nekem a windows rendszertöltés-vezérlőt, itt egy kép róla.
Előző rendszer is win7 volt, más rendszert nem használok a gépen, illetve lefuttattam a javítást a telepítő lemezzel, indítási javításnál viszont azt írja, hogy nincsen orvosolandó probléma.

Mi lehet a baj, és hogyan tudnám orvosolni?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10402) V.Stryker válasza Zirowe (#10401) üzenetére

V.Stryker
nagyúr

Én bebootolnék a telepítőről, javítás és ott a parancssoros részbe: fixmbr és fixboot

[ Szerkesztve ]

-

(#10403) svensson

svensson
félisten

Sziasztok!

A képen látható desktop Win7 vagy már Win8? Ha Win7, esetleg valaki tudna segíteni nekem is csinálni egy hasonlót? :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10404) Воланд válasza svensson (#10403) üzenetére

Воланд
titán

win7, bovebben itt erdeklodj.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10405) svensson válasza Воланд (#10404) üzenetére

svensson
félisten

Köszönöm! :R

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10406) eketomy válasza Zirowe (#10401) üzenetére

eketomy
senior tag

Nemtudom, hogy mit hogy csináltál hogy kiadja ezt a képernyőt de alapesetben nem lenne neki szabad!
Van egy megoldásom rá, talán működik: start menü, vezérlőpult, rendszer, speciális rendszerbeállítások, speciális fül, ott indítás és helyreállítás, rendszerek listájának megjelenítése elől pipa ki!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#10407) Zirowe válasza V.Stryker (#10402) üzenetére

Zirowe
nagyúr

Sikeresen lefutott, de nem javította ki a problémát.

Viszont TomyGun módszere már sikeresen eltüntette.

TomyGun: én se tudom mi lehetett a baja, úgyanúgy telepítettem, ahogy eddig is. :S

Mind kettőtöknek köszönöm a segítséget. :R:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10408) hackeeeee

hackeeeee
Jómunkásember

Windows alól nyugodtan lehet "kivenni" szabad helyet?

Tehát van egy 215GB-s partíció.. Ebből kéne lecsípni..

Annó valaki mesélt lemezkezelős megoldásról is, de nem emlékszek már pontosan. :B Vagy ha nem lemezkezelővel, akkor bármi mással..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#10409) svensson válasza hackeeeee (#10408) üzenetére

svensson
félisten

Én ilyen célra EASEUS Partition Managert " szoktam használni". :)

(#10410) hackeeeee válasza svensson (#10409) üzenetére

hackeeeee
Jómunkásember

Megnézem. Köszi. :)

Abban van resize?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#10411) V.Stryker válasza hackeeeee (#10410) üzenetére

V.Stryker
nagyúr

Az alap windowsos lemezkezelővel mi bajod van? :U Sajátgép ikonon jobb klikk / Kezelés / bal menüben Lemezkezelés .... mindent tud amit kell és semmit amit nem. :DDD

-

(#10412) hackeeeee válasza V.Stryker (#10411) üzenetére

hackeeeee
Jómunkásember

Tudom, csak azt nem tudom, hogy hogy kell vele "átméretezni"..

Zsugorítás?

Véleményem szubjektív...

(#10413) V.Stryker válasza hackeeeee (#10412) üzenetére

V.Stryker
nagyúr

Pontosan. Nem kell megijedni azért mert magyarul van. :) Annyi tanács,hogy előtte töredezettségmentesíts.

-

(#10414) hackeeeee válasza V.Stryker (#10413) üzenetére

hackeeeee
Jómunkásember

Okés..

Windows-os defrag elég?

Hogy is van, melyik adatot kell megadni Neki, amennyi marad?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#10415) V.Stryker válasza hackeeeee (#10414) üzenetére

V.Stryker
nagyúr

Hát én a windowsost nem szeretem, mert lassú, mint a tetű. Én auslogic disk defragot szoktam.

Hát ott van, hogy mennyi a szabad terület, annyi a max, amit megadhatsz. Amit megadsz, akkora lesz a lecsippentett rész. Legalábbis ha jól emlékszem. :)

-

(#10416) svensson válasza svensson (#10409) üzenetére

svensson
félisten

Emlékeim szerint van. Windows telepítés előtt daraboltam szét vele egy 500-as vinyót 3 partícióra.

(#10417) hackeeeee válasza V.Stryker (#10415) üzenetére

hackeeeee
Jómunkásember

Egyszer már csináltam.. Csak már régen.. :)

Jah Én is azt szoktam.. :) Nah de akkor megcsinálom majd. Köszi! :R

Véleményem szubjektív...

(#10418) vlevi válasza V.Stryker (#10411) üzenetére

vlevi
nagyúr

De azthiszem azt nem tudja, hogyha a az első partícióból lecsippentesz, azt hozzácsapd a második partícióhoz. Erre kell az Easus.
Ja, és defrag és particonálgatás között egy mentés sem árt!

(#10419) hackeeeee válasza vlevi (#10418) üzenetére

hackeeeee
Jómunkásember

Úgy van, hogy van egy 215GB-s, abból kéne leszedni, semmi több. :)

Véleményem szubjektív...

(#10420) GIJoe válasza Fire/SOUL/CD (#10371) üzenetére

GIJoe
őstag

Jelentem nálam is gond van a Win7 X64 updatettel, még pedig a keret rendszer 4 fájljai nem mennek fel vmiért... ( kód szerint:KB2683670, KB2468871, KB2600217 MS bug tuti

(#10421) Fire/SOUL/CD válasza GIJoe (#10420) üzenetére

Fire/SOUL/CD
nagyúr

Az még nem biztos, hogy gond. Vannak olyan frissítések, amik elsőre nem mennek fel. Függetlenül attól, hogy azt írja a WU, hogy x darab sikertelen, indítsd újra a gépet és újra menj fel a WU-ra. Általában másodjára fel szokott mászni, persze lehet, hogy most nem ez a szitu nálad... (vagy örülsz, hogy felmegy másodszorra, utánna meg jönnek a gondok...) :DDD

Holnap majd megnézem, hogy mi a helyzet, frissítek és meglátom.
Az a baj, hogy nem mindenkinél jön elő a korábban említett jelenség, csak az biztos, hogy létezik. Ez a legrosszabb fajta hiba...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10422) hackeeeee válasza Fire/SOUL/CD (#10421) üzenetére

hackeeeee
Jómunkásember

Naja, Nekem már volt olyan..

Nem ment fel.. Reboot, felment.. Kékhalál.. Rendszer-visszaállítás, utána feltettem újra, és jó volt. :D

Véleményem szubjektív...

(#10423) vlevi válasza hackeeeee (#10419) üzenetére

vlevi
nagyúr

Azt tudja a Win7 gyári lemezkezelője is.
Jobbegér, kötet zsugorítása. Enter. Nagyjából ennyi.

(#10424) hackeeeee válasza vlevi (#10423) üzenetére

hackeeeee
Jómunkásember

Erről beszéltünk. :) Köf.

Véleményem szubjektív...

(#10425) kraftxld válasza hackeeeee (#10419) üzenetére

kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a végéből akarsz lecsípni és új partíciót létrehozni akkor simán jó.
Hála az égnek a Win7-es lemezkezelővel meg a parancssoros diskpart-al a dolgok 98%-át meg lehet csinálni, de partíciót mozgatni a lemezen vagy az elejéből lecsípni azt még nem lehet.

🇳🇿 | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#10426) Fire/SOUL/CD válasza kraftxld (#10425) üzenetére

Fire/SOUL/CD
nagyúr

"...de partíciót mozgatni a lemezen vagy az elejéből lecsípni azt még nem lehet."
Parancssorból ezt az ellenségemnek sem kívánnám(vagy de)... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10427) hackeeeee válasza kraftxld (#10425) üzenetére

hackeeeee
Jómunkásember

Végéből kellene mindenképp. :)

Megcsinálom majd a defragot, aztán utána a partíciót.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#10428) kraftxld válasza Fire/SOUL/CD (#10426) üzenetére

kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

A parancssoros diskpart szerintem hibátlan cucc, reméljük a Win8-ban ezt is tudni fogja majd.

🇳🇿 | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#10429) Fire/SOUL/CD válasza kraftxld (#10428) üzenetére

Fire/SOUL/CD
nagyúr

Tudom én is sokszor használom, nem ez a lényeg. Eddig sem volt "felhasználóbarát" a diskpart, mert nemigazán érdekli mit adtál meg neki, azt ledarálja kérdés nélkül adott esetben. Célszerűnek azt tartanám, ha a lemezkezelőbe tennék be az ilyen speciális partícióműveleteket (adatvesztés nélküli partícióműveletek elsősorban).
Gondolom Te is magad elé tudod képzelni, hogy mi kell ahhoz, pl ha csak egy partíció elejéből lecsippentünk és azt hozzácsapjuk egy másikhoz(vagy fordítva) és akkor képzeld magad elé mindezt parancssorból... Alapos fejlesztésen kellene, hogy átessen a diskpart és nem vagyok benne biztos, hogy lenne értelme, mert lehet, hogy annyira "bonyolulttá" válna, hogy akik eddig értettek hozzá még azok is kerülnék. :DDD

(#10430) kraftxld válasza Fire/SOUL/CD (#10429) üzenetére

kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Ha már dolgoztál Exchange 2010 powershell-el akkor a diskpart eléggé faék szerű ;)

Tény, hogy rendesen hozzá kéne nyúlni, de reménykedni lehet.

(#10431) Fire/SOUL/CD válasza kraftxld (#10430) üzenetére

Fire/SOUL/CD
nagyúr

Konkrétan Exchange ps-el nem, de én még DOS-on "nevelkedtem", Red Hat-al is írtam "parancssorból" audio lemezt (ilyen 100 folyóméteres volt) és W7 x64 PS-t szoktam küsztetni stb stb, szóval azért nem idegen tőlem az ilyen dolog, de azért fenntartással fogadnám egy ilyen felturbózott diskpart használatát...
(Arról nem is beszélve, hogy közel sem biztos, hogy váltok W8-ra, lehet kihúzom a W7-el W9-ig) ;]

GIJoe #10432
Ja, akkor nem szóltam. Remélem van visszaállítási pontod, vagy rendszermentésed...

[ Szerkesztve ]

(#10432) GIJoe válasza Fire/SOUL/CD (#10421) üzenetére

GIJoe
őstag

Az iménti próbálkozás a 8. volt...

(#10433) _seth_ válasza Sub-ZeRo (#10400) üzenetére

_seth_
veterán

Igen!

Még egy kérdés ha már az előző ilyen gyorsan és egyszerűen megoldódott:

Frissítéskor kapom ezt a hibakódot, neten legalább 10 féle megoldás van de többsége nem segít, erre létezik valami megoldás? Notebook és a vele kapott eredeti windows 7, tehát még csak nem is kód vagy aktiválós hiba okozza.

(#10434) kraftxld válasza GIJoe (#10432) üzenetére

kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Meg kell nézni a windows mappában lévő windowsupdate.log file-t és kibogarászni belőle, hogy miért nem megy fel.

(#10435) Zolesz007

Zolesz007
őstag

Sziasztok!
kb 20perce üdvözöl a win7...
csökkentett módban elindul.
lehet valamit. csinálni?

Sö 21

(#10436) Hunork válasza Zolesz007 (#10435) üzenetére

Hunork
veterán

Hm. Csökkentett módban csinálj egy rendszer-visszaállítást arra az időre, mikor még tuti ment. Már ha engedélyezve van, persze.
(Frissítés, driver-csere volt előtte?)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#10437) kraftxld válasza Zolesz007 (#10435) üzenetére

kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

1, Káromkodni
2, Anyázni
3, Szidni Bill bá felmenő rokonságát
4, Szétverni a gépet
5, Újratelepíteni :DDD

Amúgy komolyra fordítva, rendszervisszaállítás, vagy eseménynapló böngészése és hiba megállapítása.

(#10438) Zolesz007 válasza Hunork (#10436) üzenetére

Zolesz007
őstag

Semmi, extra csak neteztem. Kikapcsoltam rendesen, aztán bekapcs de csak üdvözöl...
Rendszer-visszaállítást kipróbálom kösz a tippet.

update:
sikerült volt egy 2 nappal ezelőtti "mentésem"

Kösz a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Sö 21

(#10439) Zolesz007 válasza kraftxld (#10437) üzenetére

Zolesz007
őstag

Hát az első 3 megvolt :) azért idegesítő anomália, mert nem csináltam a géppel szinte semmit... (lehet nem kéne annyi felnőtt filmes oldalt böngészni? :DDD )

Sö 21

(#10440) Hunork válasza Zolesz007 (#10439) üzenetére

Hunork
veterán

Na, akkor minden happy! :K
(és igen, a filmek veszélyesek... :D )

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#10441) Sub-ZeRo válasza _seth_ (#10433) üzenetére

[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10442) bobsys válasza kraftxld (#10430) üzenetére

bobsys
addikt

Exchange 2010 powershell
BTW kezdem megszeretni, az elmulte heten eleg sokat pufoltem, mondhatni neha gyorsabb mint bigaraszni a guiban

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#10443) kraftxld válasza bobsys (#10442) üzenetére

kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Jó cucc nagyon, de kell hozzá egy kis gyakorlás meg rálátás :)

(#10444) hackeeeee válasza kraftxld (#10443) üzenetére

hackeeeee
Jómunkásember

Naigen. :)

Ki mit tud megszokni.. Én a diskpart-ot egyszer néztem meg csak, nem tűnt olyan hű de komplikáltnak, de inkább maradtam a grafikus lehetőségnél. :)

Véleményem szubjektív...

(#10445) Sub-ZeRo válasza hackeeeee (#10444) üzenetére

Félős. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10446) hackeeeee válasza Sub-ZeRo (#10445) üzenetére

hackeeeee
Jómunkásember

A HDD nem játékszer. :D

Bár ha üres, akkor töknyóc... De ha nem... :DDD

Véleményem szubjektív...

(#10447) zoltanz

zoltanz
veterán

Meg tudná mondani valaki mi kell a Win-hez (ha az ember géphez/notihoz veszi használtan), hogy később ne legyen gondom. Én úgytudom a számla a legfontosabb (gondolm az adásvételi is róla ha használt).

hackeeeee

Tudtommal ha elveszik a matrica ha megvan a számla (és működik még a forgalmazó) lehet kérni másikat, fordítva nem.

[ Szerkesztve ]

(#10448) hackeeeee válasza zoltanz (#10447) üzenetére

hackeeeee
Jómunkásember

Öhm, tudtommal a matrinya elég..

Véleményem szubjektív...

(#10449) zoltanz válasza hackeeeee (#10448) üzenetére

zoltanz
veterán

Valamint aszem ha ellenőrzést kapsz, akkor is a matricát kérik és a számlát is. :U

(#10450) hackeeeee válasza zoltanz (#10449) üzenetére

hackeeeee
Jómunkásember

Hát, számlát nem vagy köteles x időnél tovább megőrizni.. Tudtommal. Szal, nem tudom...

Ha a Microsoft-tól igényelsz új matrinyát, szerintem az kulcs alapján is működik.. Bár ennek nem tudom a menetét.. Szal ebben nem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

Hirdetés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.