Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) Воланд válasza spiritex (#10849) üzenetére


Воланд
titán

gyanitom, hogy ezt azert tunteti fel a gyarto a termeknel, mert az igaz, hogy egy 32 bites asztali oprendszer 4gb memoriat tud megcimezni, de osszesen. vagyis ebbe a 4 gigaba beletartozik a vram, es a kulonbozo egyeb eszkozok (pl cpu, merevlemez) cache-e is, igy hiaba teszel 4 gigabajt fizikai ramot bele, abbol nem tudja megcimezni az osszeset.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10852) Core2duo6600 válasza iff (#10837) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha nem váltkoztatsz hardveresen a gépen akárhányszor ujra lehet telepíteni, hiszen megvetted !

(#10840) TomyGun
Nincs fent valami partició mentő helyreállító progi boot szinten ?
Mert az suokott ily módon települni

(#10842) Immy
A win ben beállítod maximális ra, teljesítmény centrikus a dolog, de azt, hogy aksiról csökkenti hardveres dolog, nem lehet befolyásolni.
Ezt jelenti a laptop cpu, a Gericom tett asztali cuccokat a gépeibe, hát semeddig sem tartott aksiról de gyors volt.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10853) Wolfskin válasza Immy (#10848) üzenetére


Wolfskin
őstag

azt nem írtad, hogy x64. de nem tudom, 64 bitesen ne próbáltam. de 32 bitesen az M745 procit (T43) nagyon szépen szabályozta.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#10854) Immy válasza Wolfskin (#10853) üzenetére


Immy
őstag

Tudomásom szerint x64 alá nincs normális rmclock. (anno 32bit alatt is csak szívtam vele)
Bios buheráláson kívül más lehetőség nincs?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#10855) spiritex válasza Воланд (#10851) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi a választ. Szerinted ez a dolog igaz a 32 bites win7-re is? Ott sem tudja megcímezni a teljes 4 Giga ramot a többi eszköz ramja miatt?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#10856) Sub-ZeRo válasza spiritex (#10855) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerinted megtudja? Mindegy hogy xp 32, vista 32, windows 7 32. Ha 32 bit akkor max 4 giga ram. Ha szeretnéd használni a 4 gigát + vramot akkor mindenféle képpen 64 kell neked.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10857) hackeeeee válasza Core2duo6600 (#10850) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát igen... És ez csak egy dolog, a nagyon sokból.

Véleményem szubjektív...

(#10858) wrox válasza spiritex (#10855) üzenetére


wrox
senior tag

A 32 bitnek ennyi a lehetősége: 2 a 32 .iken. Számold ki. 4 GB. 2 a 64-iken már egy kicsit durva, persze ott nem az a felső határ. :DD
A 32 bites operácios rendszer csak szerver oprendszer esetében tud megcímezni akár 64 GB memóriát. Leegyszerűsítve ezt úgy tudja megtenni, hogy a 32 bites címsávot felemeli 36 bitre. A címzések továbbra is 32 biten mennek. Kliens gépeket nem érdemes a PAE-vel engedni, mert állítólag az a tapasztalat, hogy nem igazán boldogulnak el a 4 GB-nál nagyobb memória kezelésével, éppen ezért nem is használják a gépben lévő lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#10859) spiritex válasza wrox (#10858) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi szépen mindenkinek! Most már teljesen világos.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#10860) Core2duo6600 válasza wrox (#10858) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ezt a Pae-t hogy lehet ki ill. bekapcsolni ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10861) Воланд válasza Core2duo6600 (#10860) üzenetére


Воланд
titán

[link]

de esszel, mert siman meg tud borulni tole a rendszer.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10862) wrox válasza Core2duo6600 (#10860) üzenetére


wrox
senior tag

Van egy úgynevezett DEP, ha ez engedve van, illetve támogatott, akkor automatikusan engedélyezve van a PAE. Ha nincs DEP, akkor neked engedélyezni a következőképpen:
bcdedit /set [{ID}] pae ForceEnable

Ha van DEP, akkor csak úgy tudod letiltani, hogy előtte a DEP-et is tiltani kell:

bcdedit /set [{ID}] nx AlwaysOff
bcdedit /set [{ID}] pae ForceDisable

XP-nél :
/PAE kapcsolót kell a bootiniben konfigolni.

(#10863) creed33 válasza hackeeeee (#10817) üzenetére


creed33
aktív tag

:R

(#10864) eketomy válasza Core2duo6600 (#10852) üzenetére


eketomy
senior tag

Hát sztem ha van is partició mentő helyreállító progi az nagyobb mint 125mb, vagy a fene se tudja! De ha felteszel egy particiós progit azzal le lehetne törölni azt a felesleges részt, de sztem fölösleges.

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#10865) hackeeeee válasza wrox (#10862) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezt lehet engedélyezni? Bár gondolom csak szervereken.. Tehát "sima" win7 alatt ez a kapcsoló nem működik, vagy igen?

Véleményem szubjektív...

(#10866) Воланд válasza hackeeeee (#10865) üzenetére


Воланд
titán

mukodik, de instabil is lehet a cucc (nem megfelelo driver, rosszul megirt program).

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10867) hackeeeee válasza Воланд (#10866) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Wow.. Ezt nem is tudtam. Nemsemmi..

Véleményem szubjektív...

(#10868) spiritex válasza hackeeeee (#10867) üzenetére


spiritex
veterán

Ne milyen jó, hogy előjöttem az amatőr kérdésemmel!!!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#10869) polonic


polonic
félisten

Hogy is lehet törölni egy mappát, ha azt nem engedi a windows?

Nem emlékszem már rá.

(#10870) hackeeeee válasza polonic (#10869) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jobb esetben reboot után.

Esetleg ez, hátha segít.

Véleményem szubjektív...

(#10871) polonic válasza hackeeeee (#10870) üzenetére


polonic
félisten

Reboot után sem megy. Az engedélyekkel is próbáltam szarakodni, de így sem értem el sikert.

(#10872) hackeeeee válasza polonic (#10871) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm..

Esetleg másik gépen kellene megpróbálni, ott hátha sikerül.

Véleményem szubjektív...

(#10873) polonic válasza hackeeeee (#10872) üzenetére


polonic
félisten

Már egy live cd-s linuxszal is próbáltam. Az sem bírta törölni.

(#10874) hackeeeee válasza polonic (#10873) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ejj.. Akkor viszont Nekem nincs más ötletem.. :\

Korábban Nekem is volt olyan mappám, amit csak formázással lehetett törölni, sehogy máshogy.

Véleményem szubjektív...

(#10875) CoolMan válasza polonic (#10873) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Próbáld ezeket: unlocker vagy revo uninstaller

(#10876) Sub-ZeRo válasza CoolMan (#10875) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Érdekes nálam az unlocker nem ment sem 32, sem 64 bit alatt. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10877) CoolMan válasza Sub-ZeRo (#10876) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nálam megy vista 32bit és win7 64bit alatt is. De mások is mondták már, hogy nem megy nekik, úgyhogy fogalmam sincs, hogy mitől függ. :)

(#10878) Sub-ZeRo válasza CoolMan (#10877) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vista, xp alatt nekem is ment, de 7 alatt összefost@ magát. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10879) polonic válasza CoolMan (#10875) üzenetére


polonic
félisten

A revo pro-val sem megy. Kiírja, hogy törölte. De ugyanúgy ott marad.
Unlockert még megpróbálom. Csak keresek más letöltési helyet, mert ahova átírányított a saját weblapja, azt a norton dns veszélyes oldalnak minősítette.

(#10880) CoolMan válasza polonic (#10879) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A "filehippo" oldal amit linkeltem az nem volt jó? mert nálam működik a letöltés a comodo sem jelez.

(#10881) Vukmir


Vukmir
aktív tag

Milyen jó Total Commander alternatívát tudtok 64 bites környezetre?

Zavar, hogy nem látszanak a System file ok egy része (tudom hogy van a cm_SwitchX64Redirection parancs, de akkor is.) illetve 1-2 dolog a 32 bit miatt.

Valamilyen szinten hasonlítson a TC-re és nem baj ha nem ingyenes.

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#10882) CoolMan válasza Vukmir (#10881) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

double commander
Mondjuk ez nem teljesen win7 topicba való kérdés szvsz. Máskor itt kérdezd.

[ Szerkesztve ]

(#10883) Sub-ZeRo válasza Vukmir (#10881) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Free.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10884) TRob1 válasza Vukmir (#10881) üzenetére


TRob1
veterán

Ha a 32bit a baj, használj 64bites TC-t :DDD (már hónapok óta azt használom)

Egyébként mik nem látszanak a system file-ok közül? 1-2 példa pls.

¤ R'n'R ¤

(#10885) spiritex válasza TRob1 (#10884) üzenetére


spiritex
veterán

Most xp előtt ülök, de az ennek megfelelő helyen: C:\WINDOWS\system32\drivers\
alig látszik valami, pedig többszáz file van itt.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#10886) Vukmir válasza TRob1 (#10884) üzenetére


Vukmir
aktív tag

De az a baj az csak béta. Am spiritex leírta kb. Ez a legnagyobb gond, mivel a host sem látszik :(

Amúgy bocs ha off volt

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#10887) Jumbo


Jumbo
tag

Sziasztok!

Hol tudom azt beállítani a win7-ben, hogy ha egy új eszközt csatlakoztatok, ne társítson hozzá kapásból win7-ben található, vagy neten keresett drivert, hanem az általam megadott drivert pakolja fel az eszközhöz?

Előre is köszönöm!

Jumbo

(#10888) TRob1 válasza spiritex (#10885) üzenetére


TRob1
veterán

+Vukmir

Nemtom ti hogy csináljátok, de nekem mindig látszódtak. Ennyi elég oda? :F

Ez a 64bites 8beta19 (jujj, mumus!!! ;] ) az asztalimon, de ugyanez a helyzet a 7.56a-val is a laposomon (annyi, hogy ott 300 fájl van a 304 helyett éppen)

Persze a beállítások/Képernyő menüben nem árt bekapcsolva tartani a Látszik a rejtett/system fájl menüpontot. :U

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#10889) Vukmir válasza TRob1 (#10888) üzenetére


Vukmir
aktív tag

Neked vagy a Windows-od nem 64 bites vagy a TC-d 64 bites

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#10890) TRob1 válasza Vukmir (#10889) üzenetére


TRob1
veterán

Olvasd tovább a kép alatt. ;) (világ életemben láttam az összes rejtett fájlt tc-vel mind 64bites winen, mind 32bites winen a 32bites tc-kkle, de persze mint írtam, már hónapok óta 64bitest használok (hülye lennék nem azt használni mikor 64bites a winem az asztalin, és tökéletesen is működik)

(#10891) spiritex :
Oké. Ne olvassátok el véletlen se amit írtam a kép alatt. Vagy ne higyjétek el... :W Nekem mind1. Biztos hazudok.

A LAPOSON 32bites win7 van és 32bites TC, és minden látszódik!!!
AZ ASZTALIN 64bites win7 és 64bites TC, és minden látszódik!!! (De mikor 32bites TC volt a 64bites Win7-en, akkor is minden látszódott!!! És mindig is látszódtak Vista alatt is, és xp alatt is)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#10891) spiritex válasza Vukmir (#10889) üzenetére


spiritex
veterán

Jajaja.

(#10890) TRob1
Hát akkor irány a 64 bites béta!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#10892) polonic válasza CoolMan (#10880) üzenetére


polonic
félisten

Az működik.

Nem is néztem azt. :DDD Csak rákerestem neten, hogy pontosan mi ez a program, aztán onnan akartam letölteni.

(#10893) CoolMan válasza polonic (#10892) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

:DDD
van belőle 32bit és 64bit-es is ITT!

(#10894) Sub-ZeRo válasza TRob1 (#10890) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem nem látszanak a rejtett fájlok. :U
Szerintem te valami hekkelt TC-t használsz azért látod őket. Lásd a képeket amiket linkeltél azok szerintem az ultimate prime változatok. Ha igen, inkább egy gyárit próbálj meg, ott nem látszódik. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10895) TRob1 válasza Sub-ZeRo (#10894) üzenetére


TRob1
veterán

Most szórakozol, vagy komolyan beszélsz? :F (Nemtom eldönteni)
T*k*m se használ ultimate prime meg efféle katyvaszokat (se tc-ből, se semmi másból, el tudom dönteni magamnak hogy milyen appokat/kiegészítőket akarok használni, már nagy fiú vagyok ;) ) A színeket meg még évekkel ezelőtt én lőttem be, azóta mentegetem a beállítás ini-t :DDD

ui: Jah, és ha komoly, akkor kapcsold már be te is a Beállításokban. :P

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#10896) Sub-ZeRo válasza TRob1 (#10895) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jól van na, elsőre úgy tűnt. ;]

Amúgy meg ha bekapcsolom és elmegyek oda ahová te is, ennyit látok. ;]
[link]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10897) TRob1 válasza Sub-ZeRo (#10896) üzenetére


TRob1
veterán

Vazze, most olvasom, hogy tényleg van egy ilyen "hiba" a 32bites tc-vel a 64bites Win-ben. :B Akkor ezekszerint eddig nem tűnt fel hogy vmi hiányzik, mikor még nem a 64 bitest használtam. :B Bocs

szerk: Most feltettem mellé a 7.57rc2-t tiszta ini-vel, és tényleg nem látszik majdhogynem semmi. :U Ha átmásolom neki a saját ini-m, akkor se. Úgyhogy mindenkitől elnézést még1szer... de 64bites TC-vel tényleg minden oké. :D (Meg 32bites winen a 32bites TC-vel is :DDD)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#10898) TRob1 válasza Sub-ZeRo (#10896) üzenetére


TRob1
veterán

Bocs, lejárt a szerk.

De legalább a hosts fájl az ugye látszik az etc mappában? (mert még azt szokták felhozni panasznak, de azt meg tuti többször is szerkesztettem már tc-vel)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#10899) spiritex


spiritex
veterán

Tud valaki valami megoldást az audiodg.exe 50-100%-os procihasználatot okozó hibájának megoldására win7 alatt, ami nem az, hogy kapcsoljuk ki az összes Audio Enhancement-et, mert azt nem szeretném kikapcsolni, ugyanis sokkal jobban szól minden film, és shoutcast mp3 stream (egyszóval minden aminek hangja van), ha be van kapcsolva..

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#10900) eketomy válasza Jumbo (#10887) üzenetére


eketomy
senior tag

Azt nem tudom, hogy hol lehet de miért probléma ha win7-es drivert telepít? Utólag van rá lehetőség hogy lecseréld a birtokodban lévő driverre és ha lecserélted utána újracsatlakozásnál már nem keres windows-os drivert!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.