Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) Sub-ZeRo válasza Teasüti (#10650) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát semmi köze a hőmérséklethez. Hát ha így van akkor dobj rá egy 12-es ventit a procihűtőre majd szed le 5 voltra és ugyan olyan hangos lesz ha az első 2 vagy a hátsó 2-őn dolgozik. Amúgy meg ha a hátsó 2-őt hajtja nem ugyan ott adja le a meleget?
Szerintem ez hülyeség hogy az első 2-őn hangossabb. Akkor nálad ott valami gubanc van. Lehet nem fekszik fel jó a proci a hűtőre, vagy már kevés paszta van alatt vagy már öreg és ott nem vezeti jól a hőt.
Ha meg zavar a hang akkor full passzív vagy vízhűtés.

Nincs ilyen. Azt a win kezeli, ha nem nyúlsz bele.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10652) Teasüti válasza Sub-ZeRo (#10651) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Üresjárat
kétszálas program alapértelmezésben
ugyanaz a program, ugyanaz a feladat, csak át lett pakolva a hűtőhöz közelebbi két magra.

Remélem nem szorul magyarázatra. :P
szerk: a cpu fan venti vezérlőn van, azért nem mozdul a többivel ellentétben.

[ Szerkesztve ]

(#10653) bunkomen


bunkomen
tag

Sziasztok!

Ma reggel bekapcsoltam a gépet. Lefutott egy C meghajtó ellenőrzés, majd ez a képernyő fogadott.

Sehogy sem sikerült belépnem a windowsba. Csináltam egy visszaállítást 2 nappal ezelőttre, de ugyanez a helyzet. Mi a hiba? Hogy tudnék továbblépni? Nekem ez teljesen új:/

Üdv

(#10654) hackeeeee válasza Sub-ZeRo (#10644) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hátjó. Annyit tettem, h a minden meghajtó elől kivettem a pipát, és a c-n megadtam Neki, hogy a rendszer kezelje.

Véleményem szubjektív...

(#10655) Sub-ZeRo válasza Teasüti (#10652) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

De mi az hogy a hűtőhöz közelebbi maghoz lett rakva?
Meg ha prociról beszélünk, akkor nézzd már meg hogy az mennyit megy, mert ugyan annyit. :P
A rendszered meg az aux-od megy sokat. Azokat vedd le és nem lesz baj.
Szóval itt semmi köze a proci ventihez, mert terhelés alatt ugyan annyi, mint terhelés nélkül. Meg ha látod mindegy melyik magra rakod, ugyan annyit megy.
Szerintem a lapod vezérlése igen csak kuka.

(#10654) hackeeeee:Okés. :)

(#10653) bunkomen: A windows eredeti? Vírus nincs rajta véletlenül?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10656) Teasüti válasza Sub-ZeRo (#10655) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Idézem: :U
szerk: a cpu fan venti vezérlőn van, azért nem mozdul a többivel ellentétben.

A hűtőhöz közelebbi meg annyit tesz, h ha jól tévedek, akkor a core2quad-ok szendvics szerkezetűek. Egymás felett van 2-2 mag. Nyilván az alsóknak rosszabb a hőleadása...

Az, h hogy viselkednek a ventik, milyen profil lett beállítva nekik, az semmit sem változtat a tényen, hogy a felső két magot járatva hűvösebb a proci, mint az alsó két magot járatva.

[ Szerkesztve ]

(#10657) Sub-ZeRo válasza Teasüti (#10652) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

(#10652) Teasüti : Jó, most olvastam a szerket. Akkor azt hagyd figyelmen kívül. :B :D
De szerintem akkor is valami gubanc van ott nálad, hardverileg, azért mert ha átrakod az affinitást az egyik magról a másikra, nem szabadna neki így menni, mivel egy fedél alatt van. A különbség szinte elhanyagolható. Én bios update vagy hasonlóval próbálkoznék. Vagy a ventiket nem a lapra kötném, hanem egy táp csatit kirekesztenék neki majd onnan adnám meg nekik 5 voltról a dologokat és akkor ugyan annyi hangja lesz terhelés nélkül és terheléssel is. A huzat így is meglesz a házban, nekem is így van. Igaz nálam 3 db 12-es megy 5 volton és szinte alig van hangja. Mivel a procin is van egy 12-es és az pwm-en van, ha maxon jár a 2 mag akkor hangos, mert kapja a hőt + a fordulat is úgy nő.
De ezt energigazdálkodásnál beállítom mennyin menjen a proci és akkor nem pörög ész nélkül. :D
De ez már nem 7 probléma.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10658) Teasüti válasza Sub-ZeRo (#10657) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Fix tuningos qx6700, ami alapfeszen és órajelen is kazán. :)
Nincs azzal ott probléma, hogy a szendvics alsó magjai forróbb fejűek, ez ezt tudja.
A ventik profilja sem vita tárgya (ha magas hőmérsékletnél is leveszem, az nem más, mint strucc politika).

A kérdés még mindig a feladat ütemezőre irányul. :R

(#10659) Wolfskin válasza agressiv (#10636) üzenetére


Wolfskin
őstag

OFFICE 2003:

nem tudom, ezt nem vettem észre. minden esetben hibaüzenet nélkül felment.
1. csináltam újratelepítést, amiben felajánlja, a telepítési hibák javítását.
2. revouninstallerrel leszedtem (az a regisztryből is kiszedi) és újratelepítettem ugyanaz.

nem lehet, hogy valami windóz beállítás, jogosultság hiányzik neki? a programok, amiket feltelepít, ált. megjelennek a társítható listában, vagy magukhoz rántják a fájltípust. itt meg nem. pl. ha lefuttatom a foxit readert, akkor a pdf-eket betársítja (felajánlja) itt meg még a listán sem jelenik meg, úgy kellett kibogarászni az exe-t.

vagy esetleg valami win komponens (net keretrendszer, installer, mittomén)?

-------------------
a betűket sikerült megoldani (vezérlőpult/ablak színének és mérőszámnak módosítása), itt tahoma (9pt) de az eredmény nem 100%.

egyrészt nem engedd minden betűt módosítani (pl. az Ablak betűit nem)
másrészt nem mindenhol állt be az olvashatóság így sem:
• az opera mindenhol OK
• a Photoshop menüsora kicsi betűs lett
• alul a tálcán a programok még mindig homályosak
• a wordben a menü OK, de a beírt szöveg katasztrófa, ugyanolyan mosott, életlesn sz@r, mint előtte...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#10660) Steelmanus válasza Teasüti (#10658) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha szeretned el probat akkor ezt ajanlom: Core Affinity Resident. Nem kell telepiteni, rezidensen is futhat ha engedelyezed, es beepulhet a kornyezeti menube.
Kicsomagolas utan nezd meg a Help-et, kepekkel van ilusztralva a mukodese.

[ Szerkesztve ]

(#10661) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

Egy olyan gondom van, hogy az IE böngészőben elütöm a pont gombot, akkor az automatikusan bezárodik, és semmi hibaüzenet nincs, mi lehet a gubanc ?

És hát ugye pont van bőven mindenféle url címben.
IE 9 ről van szó x64 es win 7 ult alatt

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10662) Sub-ZeRo válasza Core2duo6600 (#10661) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vírusod nincs véletlenül?
Az ie-t állítsd gyári helyzetre vissza, hátha megoldja a gondot.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10663) Teasüti válasza Steelmanus (#10660) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem is rossz kezdésnek, köszi!

(#10664) Core2duo6600 válasza Sub-ZeRo (#10662) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem tartom kizártnak, de a prigik semmit nem jeleznek, hogyan állítom defaultra ?

64 bites IE alatt nem jelentkezik, de azt megfigyeltem, hogy a processek közt 2 db jelenik meg, amikor 1 példányban futtatom.
Ez x64 es esetén is így van

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10665) Wolfskin válasza Wolfskin (#10659) üzenetére


Wolfskin
őstag

mivel a képfeltöltés szünetel, feltettem ide egy kinagyított részletet a word-ból

win7 pro x64
élsimítás off
CT off
Win betü: Tahom (9pt)
Word font: Times New Roman (12pt)
Betű színe: automatikus/fekete (u.a.)
nagyítás: 100%

erre van megoldás? (a szöveg a monitoron életlen, mosott és vibrál)

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#10666) Sub-ZeRo válasza Core2duo6600 (#10664) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nyomsz egy ALT-ot, ott eszközök, internet beállítás majd az utolsó fül és default.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10667) Steelmanus válasza Teasüti (#10663) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szivesen, en pl. azert szeretetem mert ha nem kell egyszeruen bezarom, es akkor a W7 alapbeallitasai lepnek eletbe.

(#10668) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Nem nagyon találtam megfelelő témát, de szükségem lenne egy to do list programra, ami mondjuk gadget formában jelenik meg és adott esetben jól testre szabható, online mentéssel esetleg!

Tudtok ebben segíteni?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#10669) Wolfskin válasza kleinguru (#10668) üzenetére


Wolfskin
őstag

itt kérdezd meg: [link]

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#10670) McKane


McKane
senior tag

ha a víruskeresőből a 64bites verziót szedtem le, de a telepítésnél a 64bites windows7-en a "program files x86" -ba akar települni, működni fog teljes funkciójában a program ? vagy csak részben van lefordítva natívan a program 64bitre?

(#10671) Habsteve


Habsteve
tag

7végén win újrarakás volt. Enterprise SP1 32bit ment fel. Amióta kiraktam cpu monitorizáló gadgetet és észrevettem h 80% alá nem megy a CPU kihasználtság, vmi egyfolytában pörgeti a procit :F Ez normálisnak számít? Itt egy screen

[ Szerkesztve ]

(#10672) csƵ


csƵ
őstag

32 bites W7 alól akarok pendrive-ról bootolható 64 bites W7 telepítőt készíteni. Megoldható valamilyen módon? 1-2 módszert tudok (UltraISO, DOS), amivel lehet bootolható lemezképet csinálni pendrive-ra, csak azt nem tudom, hogy az eltérő verzió miatt 64 bites lesz-e.

(#10673) Troy. válasza eketomy (#10647) üzenetére


Troy.
addikt

Vírus nem volt, a CCleaner felszabadított 1 GB helyet. Mostantól lesem hogy miképp telik be. Nem lehet hogy a frissítések töltötték meg a partíciót?

.

(#10674) hackeeeee válasza csƵ (#10672) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Meg.

Kell egy 64 bites telepítő anyag, és ez.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#10675) klezzz


klezzz
tag

Aero lag-ra van már valami megoldás? Nagyon bosszantó kis bug aki nem tudja mi ez: véletlenszerűen jön elő, változó gpu/mem frekis. videokártyáknál. Ilyenkor minden mozgás kicsit belassul a desktopon pl. böngészőben scrollozás, az ikonok húzása is szaggatott, ablakok animálása (bár ez ki van kapcsolva), stb.
Ideiglenes megoldás aero ki-be kapcsolása vagy dwm.exe kilövése...
Neten tele vannak a fórumok ezzel, de megoldást még nem találtam. MS állítólag el sem ismeri a problémát így elég elkeserítő a helyzet.

(#10676) Habsteve válasza Habsteve (#10671) üzenetére


Habsteve
tag

A screen mert kimaradt.

[ Szerkesztve ]

(#10677) vlevi válasza Habsteve (#10671) üzenetére


vlevi
nagyúr

Milyen proc van ebben a gépben, hogy a cmd.exe 15%-ot eszik?
Ott tényleg valami érdekességnek kell lennie, mert nálam virtuális gép alatt is tökéletesen használható a Win7.

(#10678) eternam


eternam
tag

Egy valamit nem lehet elvitatni a windowstól. A zene szebben szól windowson, mint linuxon. Ez az új 2.0 VLC rohadt jó lett.

Az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak, ezért megtették a hatalmat igazságnak. Pascal

(#10679) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok.
Tudnátk segiteni egy csöppet?
Adva van Win 7 prof és van 2x2Gb hyperx blue, ilyen ramok állítólag már van két ugyanolyan a gépben. Mikor berakták, látta a gép a 8gb-ot, de csak 4Gb-ot irt használhatónak. Mikor csak a két új volt benne, nem indult el. A rampár új, 0 kilóméteres. :F
Létezik, hogy a régivel megy, látja a 8g-t, az újjal nem indul el? Egy biosfrissités segithetne?
:R

(#10680) AKG


AKG
tag

Üdv mindenkinek.
Következő kérdésem lenne a fórumtársak felé.
Lenne egy asus p7p55d alaplapom.
Ebben eddig egy kingston hyperx blu 2*2 gb 1600-as mem-kit volt.
Egyik fórumtárstól sikerült beszereznem még 2*2 gb ugyanilyen kitet.
A gépbe berakva a win7 64 bit ugyan látja,hogy 8 gb van benne,de csak 4-et ír felhasználhatónak.
Az eredeti kit-et kivéve az új beszerzéssel a gép el sem indul,de ha bent van mind a négy ram,akkor működik.
Esetleg van valami ötletetek,hogy esetleg valami beállítással használahtóvá tehetem mind a 8-at?
Everestet futtatva is csak 4 gb a látható.
Előre is köszönöm!

(#10681) Habsteve válasza vlevi (#10677) üzenetére


Habsteve
tag

aláírásomban van: Intel E5200

(#10682) vlevi válasza Habsteve (#10681) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem egy i7, de csak nem rosszabb, mint az én E7500-am, szóval ott valami nagyon furcsának kell lennie. Nekem a Win7 egy 2.8-as P4 procival is tökéletesen ment, majdnem hozta az XP sebességét. És ahogy írtam is, virtuális gépen is használom a Win7-et, és ott azért közel sem kapja meg az E7500-as proci teljes kapacitását, mégis gond nélkül használom.

(#10683) Sub-ZeRo válasza AKG (#10680) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha 32 bites rendszer van fent akkor ez így van jó. Ha 64-nél is 4-et ír ki ott gond van.
Gondolom a ramok tesztelve lettek előtte és jók is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10684) AKG válasza Sub-ZeRo (#10683) üzenetére


AKG
tag

Vadonat új szűz ramokról van szó,slotot most láttak először.

(#10685) t.imi válasza Sub-ZeRo (#10683) üzenetére


t.imi
addikt

storno

[ Szerkesztve ]

(#10686) Sub-ZeRo válasza AKG (#10684) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az egy dolog, de egy memtestet a helyedben ráengednék. BIztos ami biztos. A windowsból meg a 64 bites kell, mert az tudja a 4+ több giga ramot megcímezni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10687) Habsteve válasza vlevi (#10682) üzenetére


Habsteve
tag

Nem i7 de azért nem kellene ennyire pörögnie sztem. Mi segíthetne, win újrarakás?

(#10688) AKG


AKG
tag

A memtest elindítva,kíváncsi leszek az eredményre.

(#10689) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Wake on lan-t be lehet üzemelni, hogy a gép alvó állapotban van? Kikapcsolt állapotban simán megy. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#10690) Def26


Def26
félisten

Sziasztok

Egy apple macbook pro -ra kellene vásárolnom windows 7 -et. Megvehetem az oem verziót, ha nem akarom más gépre is feltelepíteni? Illetve ha valamiért újra kell húzni a rendszert akkor simán vissza tudom rakni vagy ehhez már a dobozos verzió kell?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#10691) csƵ válasza hackeeeee (#10674) üzenetére


csƵ
őstag

Köszi!

(#10692) Speeedfire válasza Speeedfire (#10689) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Találtam egy doksit amivel megy. :)
[link]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#10693) Воланд válasza Def26 (#10690) üzenetére


Воланд
titán

"OEM szoftver. Az OEM Windows egy új géppel együtt, vagy utólag is megvehető, de ez leginkább a számítógép-építők számára ajánlott. A telepítéshez a Microsoft nem nyújt támogatást, az a számítógép-gyártó kötelessége. Az minősül gyártónak, aki az OEM szoftvercsomagot kibontja. Az OEM licenc ahhoz a géphez kötött, amelyikre a programot először telepítették, másik gépre nem vihető át. Részletes ismertetés: itt."

forras

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10694) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok!

Lassan(1-2 hét) ki kell perkálnom egy Windows 7-et. A legolcsóbb (megbízható) helyen a magyar Home Premium 64bit SP1 pont 28 ezerbe kerül. Ennél van olcsóbb alternatíva esetleg? Nagyon nem jön jól ez a kiadás.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10695) yamiboy


yamiboy
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy a laptopon rajta van a Windows gyárilag. Így vettem meg a media marktban. Ezt most el akarom adni, és egy vevő azt állítja, hogy ez így nem frankó, mivel csak egy rejtett meghajtón van rajta. Van a laptop alján a Windows eredetiségét bizonyító hologramos matrica. Azt állítja, hogy kell hozzá számla, meg ilyenek, mert csak akkor érvényes a licence. [link]

[ Szerkesztve ]

(#10696) Def26 válasza Воланд (#10693) üzenetére


Def26
félisten

Kösz. Akkor maradok a dobozosnál.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#10697) Воланд válasza yamiboy (#10695) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Előtelepített szoftverek (OEM-licencek) esetében az alábbiakat kell tudni felmutatni: •
A tárgyi dokumentumokat, ezek:

A Végfelhasználói Licencszerződés (EULA), ha azt nyomtatott formában kapta.

Az Eredetiséget Igazoló Tanúsítvány (COA) a számítógép házán, a kézikönyv borítóján, az eredeti CD-ken vagy a dokumentáción. A COA külön dokumentum is lehet.

A számla, amelyen szerepel a szoftver neve, részletes adatai és termékazonosító száma (SKU)."

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10698) Wolfskin válasza Troy. (#10673) üzenetére


Wolfskin
őstag

keress rá a windirstat nevű kis progira. grafikusan mutatja, hogy mikkel van tele a meghajtó. tényleg nagyon látványos!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#10699) olivera88


olivera88
veterán

Hogy lehet beállitani azt h a gép egy meghatározott idő után kikapcsoljon?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#10700) wrox válasza olivera88 (#10699) üzenetére


wrox
senior tag

Az energiatakarékosságnál keresgélj.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.