Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) ViZion válasza CoolMan (#10497) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, frissítve minden. De eddíg 32 bites CD író progikat használtam / próbáltam (CD Burner, Burning Studio, Free Easy burner) egyik 32 bites sem talál írót, csak a DT virtuális BD disket.
InfraRecorder 64 bites megtalálta... öröm bódottá :R - viszont elég fapad a a Burning Studiohoz képest, de amúgy is ritkán írok win alatt, sebaj.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10502) creed30


creed30
aktív tag

Sziasztok!
Csak azt szeretném megtudakolni hogy utalhat e valami hibára ha a speedtest nem képes mérni a feltöltési sebességemet?

(#10503) CoolMan válasza ViZion (#10501) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Na ennek örülök :) egyszerű fapados de én ezért szeretem, meg gondom sem volt vele még.

(#10504) hackeeeee válasza geprombolo (#10498) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Annyira nem piszkálom meg.. A bios résszel nem volt gond, szerencsére, bár először "megijedtem" , hogy valami fehér hátterű menü jött be... Aztán rájöttem, hogy más gombot kell nyomni...

Elvileg most az a gond, hogy 4 elsődleges partíció van, és ezért nem tudok "lecsípni" a nagy partícióról.

Véleményem szubjektív...

(#10505) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Komplikációk nélkül feltehetek egy XP-t a win7-em mellé?(másik partíció,de egy azon winchester)
Mivel szükségem lenne a tunner kártyámra és csak xp driver van hozzá, de virtuális xp-vel nem működik a kártya így vagy újra húzom a teljes rendszert míg a kártyával dolgozok vagy felteszek egy másik OP-t és megcsinálom úgy, csak nem tudom hogy biztonságos-e.

(#10506) eketomy


eketomy
senior tag

hi! egy kis segítséget szeretnék kérni!
olyan problémám lenne (nem annyira nagy csak engem kicsit zavar), hogy az összes .doc kiterjesztésnek eltünt a wordos ikonja! magát a wordot megnyitja ha rákattintok, egyedül az ikon tünt el és ilyen sima fehér ikon jött a helyére. a .docx annál ott van az ikon! a kérdésem: hogy lehetne ezt visszaállítani az office 2010 újratelepítése nélkül

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#10507) csomi1977


csomi1977
tag

Sziasztok

Az normális ha bekapcsolom a SpeedStep-et a Biosba elszáll az aero? és a windows élményindex mérő se akar lefutni

(#10508) Lenry válasza Mustármag (#10505) üzenetére


Lenry
félisten

felrakhatsz, csak az XP bootloaderje le fogja darálni Win7-et, úgyhogy azt utána a Win7 telepítőlemezével helyre kell állítani.

itt egy csodálatosságos leírás, képekkel, magyar nyelven, a teljes folyamatról

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10509) Mustármag válasza Lenry (#10508) üzenetére


Mustármag
őstag

Köszönöm a segítséget, és az információt. :R

(#10510) Mustármag válasza Mustármag (#10509) üzenetére


Mustármag
őstag

EasyBCD programot milyen alternatívával tudnám kiváltani?

(#10511) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Be szeretném állítani a Windowsban, hogy automatikusan váltogassa a háttérképeket az általam kiválasztott képekből Ez mennyire tudja leterhelni a gépet? Lehet hogy hülyén hangzik a kérdés, de már hasonló dolog miatt volt hogy néha szaggatott a gép játék alatt.

(#10512) Lenry válasza Mustármag (#10510) üzenetére


Lenry
félisten

miért akarod kiváltani?
magyar nyelvű, egy idomított majom is kezelni tudja, és ingyenes, csak a weboldalon sokkal kisebb betűkkel van írva a "download free for non-commercial use" link
(az oldal legalján, a kék, Buy now gomb alatt)

az email cím megadós rész ne ijesszen meg, nem kell bírni semmit, bökj a Download gombra.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10513) Mustármag válasza Lenry (#10512) üzenetére


Mustármag
őstag

B@sszus észre se vettem :W
Megtaláltam köszi!

[ Szerkesztve ]

(#10514) Sub-ZeRo válasza Vasinger! (#10511) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mennyire? Semennyire. Ha neked ilyen géppel és hogy váltogatja a képeket a háttérben míg játszol akkor szerintem tedd be a sütőbe úgy 4 órára a cuccot. ;]
Nekem kisebb gépem van, 130 kép váltakozik és simán játszok akadás nélkül.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10515) Vasinger! válasza Sub-ZeRo (#10514) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Rendben, gondoltam, hogy nem fog okozni problémát, de azért megkérdeztem, jobb a biztonság! :R

(#10516) szasanyi


szasanyi
félisten

Ebben nem tud vki segíteni esetleg? :F Win7 x64 SP1 az oprendszerem.

(#10517) Lenry válasza szasanyi (#10516) üzenetére


Lenry
félisten

Windows gomb - R
msconfig - az automatikus indítás fül tartalmáról egy screenshotot kérnék

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10518) jozsi252


jozsi252
veterán

Ebbe a dologba tudna esetleg valaki segíteni, mert még mindig nemjöttem rá hogy mi a gond.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#10519) Lenry válasza jozsi252 (#10518) üzenetére


Lenry
félisten

semmi baja nincsen, a kék fájlnevek annyit jelentenek, hogy az NTFS fájlrendszer tömörítette őket, hogy kevesebb helyet foglaljanak.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10520) jozsi252 válasza Lenry (#10519) üzenetére


jozsi252
veterán

És olyat hogytudok csinálni hogy rendes partíció legyen? Tehát hogytudok a rendszer partícióról lecsippantani 200 gigát pl hogy ugyanolyan partíció maradjon mint a rendszer. Tehát ne legyenek tömörítve rajta a cuccok.

Mert ezt ahogy írtam a kötet zsugorításával hoztam létre. Illetve visszacsatolni szerinted mi miatt nemtudtam a rendszerpartícióhoz amit elötte leválasztottam?

Próbáltam úgy mintha win7-et telepítenék a gépre, bebootoltam win cd-ről de amikor partícionálni kellett nemtudtam azt a leválasztott partíciót törölni.

iPhone 13 Pro Max

(#10521) Mustármag válasza Lenry (#10512) üzenetére


Mustármag
őstag

Sikerült feltennem az XP és mind 2 operációs rendszer tökéletesen működik.
Köszönöm a segítséget! :R :R :R :R

(#10522) szasanyi válasza Lenry (#10517) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi, úgy tűnik megoldódott. Az Intel Chipset driver tett egy bejegyzés a regisztrációs adatbázisba, de ahova az mutatott persze (temp könyvtár időközben ki lett ürítve ugye) ott nem volt semmi... a hülye. Töröltem a bejegyzést, így most nincs üzi. :) Azért nem értem, mert korábban ilyennel nem találkoztam, holott ilyen telepítés nyilván volt akkor is.

(#10523) eketomy válasza jozsi252 (#10520) üzenetére


eketomy
senior tag

Próbáld meg ezzel, vissza tudod csatolni a partíciót tudsz méretet növelni, dinamikussá tenni stb...

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#10524) eketomy


eketomy
senior tag

Valaki erre valami megoldás?

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#10525) Dunbar


Dunbar
senior tag

Hello!
HDMI kábellel kiraktam TV-re a notebookot, aztán átállítottam, hogy csak a TV-n mutassa a képet. Erre mindkettőn elment a kép, TV-n nincs jel, gépen pedig csak safe mode-ban megy a kijelző, ahol jelszót kéne beírnom már nem jön be (starting Windows animációig) rendes módban. Hogyan tudnám visszaállítani (pl. billentyűkombinációval, vagy safe mode-ban), hogy a notebooké legyen az elsődleges kijelző?

(#10526) eketomy válasza Dunbar (#10525) üzenetére


eketomy
senior tag

Van egy billentyűkombináció amivel lehet kapcsolgatni ez sajna notebook függő!
FN+F2 vagy F..... úgy vissza kell hogy álljon, ha nem akkor meg sztem húzd ki a notebookból a hdmi kábelt, akkor is vissza szokott állni!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#10527) Dunbar válasza eketomy (#10526) üzenetére


Dunbar
senior tag

Köszönöm a gyors választ, a kábelt már kihúztam, meg 100x restartoltam a gépet, de semmi.
FN+F2 nem jött be, de valamelyik F.. hibernálta, még próbálgatom.

[ Szerkesztve ]

(#10528) eketomy válasza Dunbar (#10527) üzenetére


eketomy
senior tag

Rendben, egyébként bill kombinációval kapcsoltad át, vagy windows-ban!?

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#10529) Dunbar válasza eketomy (#10528) üzenetére


Dunbar
senior tag

Windows-ban. F6-nél van egy LCD/ kimenet kép (linkelni sajnos nem tudok, telefonról vagyok), de az nem kapcsolja át.

(#10530) eketomy válasza Dunbar (#10529) üzenetére


eketomy
senior tag

Pedig akkor az lesz, ha az sem kapcsolja át akkor ott máshol lesz a probléma! Windows reboot, bootolás előtt (mielőtt megjelenne a logó) nyomogasd az F8-at, kikell hogy adjon egy képernyőt, indítsd csökkentett módban, úgy be fog lépni, ha beléptél töröld a VGA drivert ha letörölted akkor reboot és indítsd normál módban, ha megvagy akkor telepítsd fel újra a vga drivert!!! így menni fog, utána pedig csak a funkíióbill-el kapcsolgasd!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#10531) Lenry válasza Dunbar (#10525) üzenetére


Lenry
félisten

Windows gomb + P billentyűkombóval

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10532) Dunbar válasza Lenry (#10531) üzenetére


Dunbar
senior tag

Nem megy sajnos.
Holnap megpróbálom másik TV-vel havernál, ha azon sem megy, akkor nyúlkálok bele a dolgokba.

(#10533) Busaf


Busaf
tag

Üdv.
Win 7 alatt elindított játék visszadobja 60 Hz-re a képfrissítésemet.
Mit csináljak, ha Refreshlock sem segít?
Mivel van egy CRT monitorom, ehhez kéne a magasabb Hz, mert máskülönben kifolyik a szemem :O
Tudna valaki segíteni?
Catalystban beállítok mindent, Windows-opciókban is, de teljes képernyőn visszavált 60 Hz-re, akármit csinálok...
Ablak módban megtartja a magasabb képfrissítést, de ahogy teljes képernyősre rakom a játékot, azonnal visszaugrik.
XP alatt is volt ilyen, de ott a Refreshlock nevű program segített.
Win7 alatt nem.
:F :(

"A kézzelfogható világ - kisiklott a tudomány hálójából" - Alfred North Whitehead; A gondolkodás módozatai

(#10534) DS39 válasza Busaf (#10533) üzenetére


DS39
nagyúr

a játékon belül is lehet ezt állítani. (a legtöbb esetben)

(#10535) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,

áttértem win7-re(pro/x64), de már nagyon bánom... :W

1. a hp laserjet 1000 nyomtatómat dobhatom ki...

2. az office 2003 sem kompatibilis vele??? bármelyik programot indítom, egy hibaüzenettel indul: "Kis türelmet, a Windows a(z) Microsoft Office Professional Edition 2003 konfigurálását végzi." .
az adatok összegyűjtésével elmolyol egy fél percet. és ezt minden palkalommal. újratelepítettem, hiába. futtattam rendszergazdaként, XP módban, semmi. :F

3. a betűkezelése egyszerűen katasztrofális!!! olyan, mintha rosszul látnék+vizes lenne a monitor. mosott szélek, összefolyó vonalak. ha bekapcsolom a clear type-et, akkor egy részük jobb lesz, ha kikapcsolom akkor a másik részük. az xp-ben minden tűéles volt. attól tartok ezt szándékos "fejlesztés" volt az ms-tót... :C

ha valaki bármelyik problémára tud megoldást, azt megköszönném. :R
a hp support azt már tanácsolta, hogy használjak xp-t. vagy vegyek új nyomtatót. úgyhogy ezen már túl vagyok.

üdv,
W

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#10536) Laccoss válasza Wolfskin (#10535) üzenetére


Laccoss
addikt

1. Win7 xp mode
2. Office 2003 tökéletesen kompatibilis, de lehet nem ártana updateről leszedni a frissítéseket, nálam gond nélkül fut
3. Betűkezelés nem csak a win hibája lehet. Lehet letöltött magának olyan színkezelési profilt ami bekavar. Ha sok van ott, érdemes törölgetni.

(#10537) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Ma fogom újratenni a gépem csak 1 dolgot elfelejtettem h kell csinálni: az 1TB-s HDD-men lesz a C ami 100GB lesz a többi a másik lemezé lesz. Ha újrateszem először csak a C-t fogom látni és a másik lemezt a lemezkezelőben vagy pontosan hol és hogyan kell hozzáadni? Mert telepítésnél megcsinálom mind 2-t de utána a számítógépnél csak a C látható
llletve szeretném ghostolni is a rendszert de azt csak később tudom megcsinálni,viszont az alap prigikat mint adobe, chrome, vlc, nyomtatóm, ilyen kis pdogikat feltenném devírusírtót csak a későbbi ghost után ha ezeket a progikat feltelepítem és ag eredeti oldalukról szedem le a telepítőfájlokat akkor ugye azzal vírust nem kaphatok be addig amíg nincs vírusirtóm?

Matthew 24:42

(#10538) Wolfskin válasza Laccoss (#10536) üzenetére


Wolfskin
őstag

Szia, te aztán korán kelsz!

1. HP laserjet 1000/win7: már mindent kipróbáltam, (xp módban futtatni a drivert, másik drivert, univerzális drivert, amikkel külföldi fórumokon másoknak sikerült, de meg se nyekken. azt hiszem ebben a kérdésben már csak együttérzést várok... :(

2. Office 2003/win7: igen, laptopon, más gépen nekem is tökéletesen megy. itt meg ha leszedem, visszateszem, ugyanaz. ha rádobom megint, hogy javítsa, akkor is. bármelyik office programot indítom, minden egyes alkalommal konfigurálja előbb hosszú tíz másodpercekig. a 64 bittel ütközik? amúgy a win friss telepítés.

3. ClearType: a színkezelési profillal van baja, mert ha elindítom a dscaler tv progit, akkor elsötétül a kép pár másodpercre, majd amikor visszajön kiírja, hogy a win egy egyszerűsített színprofilt töltött be. kikapcsoláskor ugyanez. de régebben, amikor egy x86-ot (ultimate) tettem fel próbaképp egy partícióra xp mellé, ugyanez volt a gondom a betűkkel. sokáig ezért nem is váltottam, nem akartam a szemem tönkretenni. (most már akarom... :F ) ebben a hsz-ban kinagyított képet is tettem fel róla, hogy milyen. (1. az XP-ben, 2. Win7 bekapcsolt, 3. kikapcsolt cler type mellett)

a tcm-ben megoldódott, a microsoft san serif helyett ms sans serif betűt választottam, de az összes többi helyeken elég homályos még.
lehet, hogy simán csak bele kéne törődnöm és nem szembe menni a "fejlődéssel"?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#10539) Sub-ZeRo válasza @matthew@ (#10537) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha nem is látja particionálás és telepítés után akkor lemezkezelőben megtalálod majd egy betűjelet adsz neki.
Ha már ghost-olni akarsz akkor mindent rakj fel és utána. Az hülyeség hogy a vírusírtót kihagyod mert:
1. Hiába mész hivatalos lapra úgy is betalál ha úgy van
2. minden ghost után rakhatod fel meg telepíthetsz és frissíthesz
szóval hülyeség ahogy csinálni akarod.

(#10538) Wolfskin: 3 óta fent vagyok. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10540) @matthew@ válasza Sub-ZeRo (#10539) üzenetére


@matthew@
őstag

Igen eredetileg én is fel akartam tenni a kergetőt, viszont ha későbbiekben lejár a licencem és másik kergetőt teszek fel akkor összeakadtat a 2 mivel már előtte volt 1 a rendszeren :K és sokszor hiába pucolja ki az ember a registry-t akkor is marad 1-2 dolog a másik kergető után és az nem túl egészséges egy másik vírusirtó számára ha már előtte volt fenn egy másik. Ezért akarok úgy ghostolni h nincs víruskergető, szóval szerinted mit csináljak?

Matthew 24:42

(#10541) Sub-ZeRo válasza @matthew@ (#10540) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mondjuk használj ingyenes kergetőt, amin nem jár le a licence. Mondjuk MSE, avira free. Ezeknek biztos nem jár le. És mehet így a ghost. De mivel 7-hez keresel vírusírtót akkor inkább mse.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10542) Busaf válasza DS39 (#10534) üzenetére


Busaf
tag

Hát legtöbb esetben nem lehet.
Egyéb ötlete van valakinek?

"A kézzelfogható világ - kisiklott a tudomány hálójából" - Alfred North Whitehead; A gondolkodás módozatai

(#10543) Laccoss válasza Wolfskin (#10538) üzenetére


Laccoss
addikt

1. Ami valakinek működik annak nálad is kellene hogy működjön, ha csak nem valami buherált win, vagy tweakelt, esetleg néhány szolgáltatást le van tiltva és amiatt
2. Próbáld rendszergazda módban indítani, fusson le, induljon el, majd utána simán.
3. Képernyőfelbontás - speciális beállítás - majd ott színkezelés fül - színkezelés és ott ami a monitorhoz való színprofilt próbáld meg törölni, vagy a többit. Nekem pl. az eszközök fül alatt csak a monitor profilja van, és nincs problémám a betűkkel. Vagy a monitorhoz való megfelelő driver felrakása?

[ Szerkesztve ]

(#10544) Sub-ZeRo válasza Busaf (#10542) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát szerintem szerezz be egy tft/lcd/led monitort. Sajnos 7-re már az a jó ne ma crt. Akit tudok és crt-je volt, mindnek volt nyűgje 7 alatt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10545) @matthew@ válasza Sub-ZeRo (#10541) üzenetére


@matthew@
őstag

Igazából nekem most van 1 évem még KIS 2012-ből és azt használnám, meg a free-ket nem annyira szeretem :( meg tényleg mivel van licencem azt szeretném kihasználni, meg ha lejár a licence akkor vagy megveszem megint vagy másikat és ezért akarom kihagyni ghost-ból :K

Matthew 24:42

(#10546) eketomy


eketomy
senior tag

Erre valaki?

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#10547) @matthew@ válasza @matthew@ (#10545) üzenetére


@matthew@
őstag

Mondjuk azt meg tudom casinálni h a MBAM-t felteszem addig mert az minden víruskergető mellett megmaradna :K Ez elég lehet addig?

Matthew 24:42

(#10548) Dunbar válasza Lenry (#10531) üzenetére


Dunbar
senior tag

1000x köszönöm, ezzel mégis sikerült. Eszembe jutott, milyen menüre gondolsz, csak egy nyilat kellett oldalra nyomni és átváltott.

(#10549) Sub-ZeRo válasza eketomy (#10546) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Visszaállítod a rendszer ahol még működött.

(#10547) @matthew@: Hogy elég lesz e az majd kiderül. Én mse4 béta mellett használom, biztos ami biztos.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10550) DS39 válasza Busaf (#10542) üzenetére


DS39
nagyúr

nem tudom milyen játékkal játszol, de én is crt-n szoktam játszani, és az újabb játékokban is lehet ezt simán állítani, fifa, pes, gta, f1,... eddig egy olyannal találkoztam aminél nem lehetett, az a virtua tennis, de ott meg ini fájlban át lehetett írni és úgy ment.

esetleg keress ilyen settings, vagy config file-t a játéknál ott eltárolja hogy milyen környezeten fut, én ott tudtam átírni a 60-at 85-re hogy ne vakuljak meg és működött.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.