Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) eketomy


eketomy
senior tag

hi! felteszem itt is ezt a kérdést mert a winampos topicban elég gyér a mozgás!

szal a kérdés: olyan plugin kellene a winamphoz ami kiteszi az asztalra annak a számnak a címét ill az előadót amit épp lejátszik ill. ha az album képet is kitenné az már csak hab lenne a tortán! létezik ilyen vagy ezt alapból nem tudja a winamp?! thx

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#10752) doddencs válasza Sub-ZeRo (#10742) üzenetére


doddencs
senior tag

hmm. bízom benne, hogy nem az alaplapom mondja fel szép lassan a szolgálatot. :U

(#10753) Core2duo6600 válasza Sub-ZeRo (#10750) üzenetére


Core2duo6600
veterán

2 külön hdd én lenne.
Nem is feltétlen windows lenne a második.

Nem hiszem el, hogy nem kétezik egy boomanager.
Korábban használtam ilyet, talán pq mecig volt a neve

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10754) DS39 válasza Core2duo6600 (#10753) üzenetére


DS39
nagyúr

hogyne lenne bootmanager, én régen ezt használtam:
http://www.boot-us.com/screensh.htm
de szerintem olyan grafikus hogy egeret tudj használni, nincs.

(#10755) Sub-ZeRo válasza doddencs (#10752) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Esetleg még azt nézzd meg, hogy visszaállítod oda a rendszert, ahol még jól működött. Próba. Ha ezután is rossz, vidd szervízbe.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10756) geprombolo válasza creed33 (#10749) üzenetére


geprombolo
senior tag

Hardveres támogatáson nem lehet változtatni. Nekem anno volt 9000-esem, dx9-et gond nélkül feltettem a gépre, olyanokat játszottam, mint Homeworld 2, KOTOR 2, ezek dx9-es gammák. Gondolom a dx9 only cuccokat szoftveresen csinálta a gép, de működött. Érdemesebb volna egy 9600-asra beruházni, kisebb számtech boltban becseréled a 9200-ast egy 9600-asra, jó esetben nem fizetsz rá többet, mint 3000 ft-ot, ami megéri egy háromszoros teljesítményért meg a hardveres dx9c-ért.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10757) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mitől lehet az, illetve mennyire normális (lehet hogy évek óta így van, és csak most figyeltem fel rá...), ez így (feladatkezelő jelentése):

Total 4094
Cached 1660
Available 1929
Free 326Mb

Bebootol a windows (van pár háttérben futó kis apróság, de semmi komoly), és már ennyi. Ha nyitok egy böngészőt már csak 120Mb marad szabadon.

Nem is az a baj, hogy használja a RAM-ot hogy cache-ljen valamit, elvégre azért van a RAM, hogy használja a gép, nem azért hogy minél több legyen üresen.

De ez kicsit soknak tűnik egy friss bootolás után. Sőt, úgy tűnik nem szereti kiüríteni ezt a gyorsítótárat akkor sem, ha kéne a RAM az aktív programoknak! :U

Próbaképp letiltottam a virtuális memóriát, indítottam egy filmlejátszót, pár perc után a win kilőtte, mert hogy elfogyott a RAM. Indítottam egy játékot (Skyrim), eleve textúrahibák, aztán pár perc múlva megfagyott. (Mindkettő sokat olvas, így sima disk cache-re gondoltam először).

Tesztképp letiltottam az Intel RST driverben a "write back cache"-t, kikapcsoltam a superfatch-t, és kiürítettem a perfech mappát, de régimódian még pár szolgáltatást is letiltottam, pedig manapság már nem szoktam vele foglalkozni Win7 és 4Gb RAM mellett. De nem változott érdemben semmi (picit több a szabad RAM, a fenti lista már így készült + visszakapcsolt lapozófile-al).

Mi cache-elhet nekem ennyit, és vajon miért ennyire agresszív, hogy nem űrül ki a cache, hanem inkább a felhasználói programoknak nem ad eleget, a >1.5Gb-ot meg tartogatja magában? :o

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#10758) Core2duo6600 válasza DS39 (#10754) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Régen a Bootmagic et használtam, még a win 98 as időben az nem jó, mert fat32 kell neki, az egeres volt.
Minden linuxnak van sajátja.

De a win alol egy könnyen kezelhetőt keresek, 2 külön hdd én van a 2 rendszer.
Esetleg még egy linux is becsuszik majd 3 iknak.
Most eltöltam, hogy telepítés elött nem húztam le a régi hdd -ét
És pillanatnyilag az a rendsuer sehogy sem akar indulni.
Ami röhely, hogy az MS azt feltételezi, hogy a windows a egyedül lesz egy gépen.
És céges környezetben kissé hülyén néz ki, hogy minden telepítésnél szétszedem a gépet még akkor is ha én vagyok a rendszergazda.

Köszi
Na ezt holnap kipróbálom

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10759) gyáliSanyi válasza wrox (#10743) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Konkrétan milyen típusú van neked?

Live poor, die ritch.

(#10760) janos666 válasza janos666 (#10757) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mégis csak sima disc cache lesz ez.

Az Intel burn test-nek megadtam hogy használja az összes elérhető RAM-ot, és gond nélkül lecsupaszodott a cache 141Mb-ra, illetve közben még kilapozott valamit a RAM-ból, mert megint elérhetővé vált plusz 160Mb.

Miután kilőttem a programot, nem kezdte el újra feltölteni a cache-t.
Viszont ahogy elindítottam egy magas bitrátájú filmet azóta folyamatosan nő az érték, már megint 1Gb felett van.

Fura, nem értem hogy kikapcsolt lapozófile-al akkor most miért volt ennyire makacs, és zárt be inkább programokat mint hogy kidobja a >1.5Gb disc cache-t. :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#10761) vans?


vans?
őstag

szevasztok,

miert lehet az, hogy a gepem neha elfelejti a netet? ugy ertem, hogy neha magatol is, de altalaban a sleepbol felelesztes utan nincs net. a szolgaltatassal tuti nincs gond, ellenorizve van (kabeles), a kabel is uj, minden rendben elvileg... azt vettem eszre (de nem tuti), hogy mindig frissiteseket telepitget ilyenkor, amikor ujrainditom. nagyon sokszor frissit, az elozo gepem sokkal kevesebbszer csinalta... marha idegesito.

koszi, ha van valakinek otlete!

hábm bábm

(#10762) Воланд válasza vans? (#10761) üzenetére


Воланд
titán

elso korben driver problema.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10763) vans? válasza Воланд (#10762) üzenetére


vans?
őstag

Es ezzel mit tudok tenni?

hábm bábm

(#10764) Воланд válasza vans? (#10763) üzenetére


Воланд
titán

felteszel egy ujabbat, vagy regit, esetleg hasznalod azt amit a win feltesz magatol, ezen kivul nem sok mindnet. marha tenyleg ez a gond.

nekem hibernalasbol ebredve szokta elfelejteni, kb tizbol egyszer, akkor kabel kihuz, kabel visszadug es ennyi.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10765) vans? válasza Воланд (#10764) üzenetére


vans?
őstag

Az van fent, ami a noti honlapjan van, mast nem igen akarnek feltenni... koszi azert.

hábm bábm

(#10766) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Böngészés közben csak úgy elszállt a monitorom. A múltkor flash videónál kapcsolt ki.
Mitől van, mit csináljak? Nézem az event logot, nem találok benne semmi érdekeset.
Videókártya? vagy mi?

(#10767) wrox válasza gyáliSanyi (#10759) üzenetére


wrox
senior tag

Nekem egy Samsung SLC 30 GB. Használtam vettem 1 éve 15 ezerért. Azóta is hibátlan.

(#10768) TigerCat válasza Sub-ZeRo (#10730) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi, tesztelem!
Amúgy az XP-s gépem tönkretette...
:))

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10769) gyáliSanyi válasza wrox (#10767) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

HDD-hez képest érezhetően gyorsabb is a win.?

Live poor, die ritch.

(#10770) wrox válasza gyáliSanyi (#10769) üzenetére


wrox
senior tag

Úgy képzeld el az SSD n működő Windowst, hogy kb amire rákattintasz, az abban a pillanatban elindul, megjelenik. Pl. Word nem gondolkozik semmit, rákatt, és ott is van A win úgy bootol be, hogy mikor megjelenik az üdvözlő képernyő, illetve meglátod a start menüt, akkor már az összes rezidens program el is indul. Úgymond bepattanak, ez a legjobb szó rá. :d

[ Szerkesztve ]

(#10771) DS39 válasza Core2duo6600 (#10758) üzenetére


DS39
nagyúr

a Microsoft így akarja kiszorítani a konkurenciát, a Windows 8-nál tervezték is hogy ha az fent van a gépen akkor nem lehet másikat mellé telepíteni (mondjuk nem tudom hogy akarják megoldani), de remélem elfelejtik ezt az ötletüket mert még törten sem kell majd a népnek.

(#10772) C0d3r válasza DS39 (#10771) üzenetére


C0d3r
addikt

Microsoft-nak van konkurenciája? :F

[ Szerkesztve ]

(#10773) wrox válasza C0d3r (#10772) üzenetére


wrox
senior tag

Szoros értelemben nincs, tágabban igen. Vagy nem? OSX, Unix/Linux

(#10774) DS39 válasza C0d3r (#10772) üzenetére


DS39
nagyúr

hát otthoni felhasználók körében sokan használnak Linuxot és csak játékra a Wint.
meg ott van ugye a Mac, de azt aláírom, hogy Mac és Win egy gépen ritkán fut együtt :D

(#10775) Воланд válasza DS39 (#10771) üzenetére


Воланд
titán

bs. tessek utannaolvasni a dolognak.

egyedul arm alapu eszkozoknel nem lehet kikapcsolni a secure boot-ot.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10776) tpopity válasza olivera88 (#10738) üzenetére


tpopity
csendes tag

Szia!
A feladatot kijelöld, jobb oldalon van a tulajdonságok, akkor megnyílik szerkeszthetőre.
Üdv,
Tibor

(#10777) Core2duo6600 válasza DS39 (#10771) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Jahhh

Most már csak azt kell valahogy megoldanom, hogy a régi rendszer elinduljon.
Remélem, hogyha csak 1 hdd lesz rajta akkor segít a startup recovery

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10778) DS39 válasza Воланд (#10775) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi az infot. :)

(#10779) Sub-ZeRo válasza TigerCat (#10768) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

De akkor sem azért tette tönkre, mert xp volt és pörgött gyárin, hanem a vinyó volt selejtes.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10780) #93794560


#93794560
törölt tag

Érdekes dolgot láttam ma a neten. Sok helyen úgymond szenzációként most jelentették be azt, amit már legalább fél éve, vagy még régebben is lehet tudni. Azt, hogy a Vista és a Windows 7 támogatási életciklusa öt évvel meghosszabbodott. A Vistánál 2017. április 11-ig, míg a Windows 7-nél 2020. január 14-ig.
Erről már egy jó ideje lehetett tudni, már aki látogatta a MS oldalát, az már régóta láthatta ezeket a dátumokat. Sok helyen még csak most vették észre? :W

(#10781) Sub-ZeRo válasza #93794560 (#10780) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

És ez olyan nagy baj?
Kijön a 8 úgy is a felhasználók 60%-a biztos át áll rá és akkor meg mindegy meddig van támogatás, nem beszélve arról, hogy max 3 éven belül a 9 is kijön. (gondolom én)
És akkor is átálnak a felhasználók az újabb rendszerre.
Nem értem miért olyan nagy baj ez, hogy most írták meg ezt a hírt.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10782) wrox válasza Sub-ZeRo (#10781) üzenetére


wrox
senior tag

Én a 40 %-ban maradok, az tuti. :D

(#10783) Sub-ZeRo válasza wrox (#10782) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én meg a 60-ban. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10784) #93794560 válasza Sub-ZeRo (#10781) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nem baj, hogy most írják meg, csak azt furcsállottam, hogy "Szakmai" oldalakon is szenzációként van tálalva. Az IT szektor munkatársainak azért tudnia kellett volna.

(#10785) wrox válasza Sub-ZeRo (#10783) üzenetére


wrox
senior tag

Akkor te már a 8-at használod?

(#10786) ZÁEL válasza wrox (#10785) üzenetére


ZÁEL
tag

Sziasztok!

Súlyos problémával fordulok hozzátok!
Win 7 van a gépemen és 50GB-ot adtam neki, mint C meghajtó és kb 1 hete vmiért folyamatosan azt írja ki a gépem, hogy megtelt a C meghajtó azonnal töröljek le vmi programot!
De nem értem, hogy ez hogyan lehetséges, hogy megtelik??
Voltak fent játékok meg programok letöröltem nagyon sokat és lett is hely, de utána nem sokkal már be is telt és egyszerűen ez képtelenség, hogy betelt! Nem értem, hogy mitől telt be??
Légyszí segítek nekem, hogy miért csinálja ezt a gépem! :(
Lefuttam kémprogram keresőt és vírus írtót is és mindkettő azt mondta, hogy tiszta gépem és semmi fertőzés nincs rajta, amúgy nem is szokott még sosem volt vírusom. Nem értem,hogy miért mutatja azt, hogy a C meghajtón öösszesen 5kb szabd hely van! Mi csinálaj ezt? Mi foglalja el a többit? :(
Segítsetek nekem légyszives!
Nagyon szépen köszönöm!

Ja és még annyit kérdeznék, hogy ha újra rakom a windowst a C-re, akkor oda mellé milyen progit tegyek még? Úgy értem, hogy MS Office is mehet a C-re vagy az D-re inkább? Játékok C-re vagy nem? Milyen progit kell a C-re rakni a win mellé? Köszi ezt is!
Királyok vagytok! :)

(#10787) wrox válasza ZÁEL (#10786) üzenetére


wrox
senior tag

Nézd meg a TEMP könyvtárat, hogy mennyit foglal, illetve nézd meg, hogy melyik könyvtár dagadt meg. Ha megvan, hogy mi mekkora, és nem mersz hozzányúlni, akkor gyere vissza, és kérdezz.
Én 30 gigán elférek, szóval elég az 50, mehetnek mellé a felhasználói programok.

(#10788) hackeeeee válasza wrox (#10787) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Egy "szűz" win7 nincs 10GB.. :)

Véleményem szubjektív...

(#10789) wrox válasza hackeeeee (#10788) üzenetére


wrox
senior tag

Igen, ott körül van, csak azzal sajnos még semmit sem tudsz kezdeni. :D Frissítések, víruskereső, felhasználói programok. Nekem kb 20 gigát foglal így. Persze lehet külön tenni őket, de én jobb szeretem a win partícióján, mivel az SSD-n van, így hamarabb indulnak.

(#10790) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Egy netbookon lévő a gépen előtelepített Win 7 Starter oprendszer licensz ideje hamarosan lejár, van arra mód, hogy ezt meghosszabbítsam, vagy inkább upgrade-eljek mondjuk egy Home Editionre? :R

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#10791) hackeeeee válasza wrox (#10789) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, ezért is írtam úgy, hogy szűz.. :)

Mert ugye a "teljesen feltelepített" rendszer szinte mindenkinél mást jelent.

(#10790) asound: Nincs hozzá kulcs? Ha van, akkor nem szabadna lejárnia..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#10792) kutga válasza hackeeeee (#10791) üzenetére


kutga
nagyúr

Jó kérdés, barátnőmé a netbook, megnézem hogy van-e kulcs. Mindenesetre ő említette hogy március végén lejár és nézzek valamit amivel tovább lehetne használni.

Let the Zone take me if I am.

(#10793) hackeeeee válasza kutga (#10792) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, ha gyári előtelepített, akkor lennie kell rajta marticának, kulccsal együtt. Bár akkor elvileg be is kellett volna aktiválnia, amint netre került a gép, elvileg. Bár van amikor ezt kézzel kell megcsinálni.

Véleményem szubjektív...

(#10794) Core2duo6600 válasza Sub-ZeRo (#10750) üzenetére


Core2duo6600
veterán

No az segített rajta, hogy csak a korábbi rendszer hdd volt fent, és így hajlandó volt bebootolni, ekkor kiszedtem a pipát, hogy a startuip and recoveryből, és nem azt állítottam be defaultnak ami korábban volt hanem a másikat, és ekkor beindult rendeesen

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10795) kutga válasza hackeeeee (#10793) üzenetére


kutga
nagyúr

Este megnézem aztán jelentkezek ha valamit nem értünk.

Let the Zone take me if I am.

(#10796) hackeeeee válasza kutga (#10795) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Rendben. :)

Véleményem szubjektív...

(#10797) Sub-ZeRo válasza wrox (#10785) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Még kint sincs. :D Majd a bétát feldobom egy külön vinyóra.

(#10788) hackeeeee:Relatív. Ha már van 4 giga ramod akkor + 4 giga lapozófálj. És nem hiszem hogy 6 giga lenne a rendszer. Nekem 4 gigánál 11-12 gigában szokott megállni.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10798) wrox válasza Sub-ZeRo (#10797) üzenetére


wrox
senior tag

Arra gondoltam. :D

(#10799) Core2duo6600 válasza DS39 (#10754) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hello

Hogy lehet ebben beállítani, hogy melyxik legyen az elsődleges hdd, vagyis, hogy melyikre települjön, nekem 2 hdd van bennt, és mind arra akar, amire nem akarom, hogy menjen.
Bent vas 1 750 es WD és egy 250 es Samu, a sami ra szeretném.
A biosban a sorrend jó, és felcseréltem a 2 közt a kábelt sem, de mindig a 750 est veszi előre.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10800) hackeeeee válasza Sub-ZeRo (#10797) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jó, az még igaz, azt kihagytam... :)

Véleményem szubjektív...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.