Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) Kis Samurai válasza Sub-ZeRo (#10198) üzenetére


Kis Samurai
tag

Bios reset megvolt, semmi változás. (Egér és bill. is tudja ébreszteni a gépet)

Nincs nálam toll, sorry...

(#10202) tpopity válasza geprombolo (#10034) üzenetére


tpopity
csendes tag

Szia!
Nem teljesen értem a kérdést...
Amennyiben az összes létező felhasználó profilját áthelyezed az előzőleg leírt módon akkor oda fogsz jutni, hogy az erdeti Users mappát törölheted.
Üdv,
Tibor

(#10203) tpopity válasza Feribacsi555 (#10075) üzenetére


tpopity
csendes tag

Szia!
Amennyiben még aktuális, akkor nyelvválasztásnál SHIFT+F10 = parancssor.
Innen meg lehet továbbhaladni.
Üdv,
Tibor

(#10204) cajn válasza PH 5.5 (#10199) üzenetére


cajn
tag

Hd sentinel nem talált 1 hibát sem....

(#10205) geprombolo válasza tpopity (#10202) üzenetére


geprombolo
senior tag

Igen, éppen az a szándékom.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10206) Sub-ZeRo válasza Kis Samurai (#10201) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Bios a legújabb verzió? Persze nem bétára gondolok, hanem rendes verzióra.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10207) eketomy válasza cajn (#10192) üzenetére


eketomy
senior tag

Na akkor a hdd-d simán lehet ludas a dologban! 1db bad sector is tud kellemetlen perceket okozni az embernek, meg kell nézni, hogy hol helyezkedik el, mert ha a winyó elején pl.: 5-6gb-os részig pont ahol a windows van akkor az produkálhat ilyen hibát!
Nézd meg a HDTune progival futtass vele egy error scant!! kifog derülni, hogy hol a rossz ill. hogy más nem-e rossz!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#10208) bobsys


bobsys
addikt

Windows XP a gepen. Ha raengedem a Win 7 telepitojet akkot bedobja egy windows.old mappaba a dolgokat? Legfokeppen a user dolgai a fontosak (documents, pst fileok)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#10209) Sub-ZeRo válasza bobsys (#10208) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Elméletben igen, bedobja. Gyakorlatban meg elválik mi lesz vele.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10210) geprombolo válasza Sub-ZeRo (#10209) üzenetére


geprombolo
senior tag

Jó egy mentést csinálni a fontos dolgokról egy másik partícióra...

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10211) Sub-ZeRo válasza geprombolo (#10210) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Úgy van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10212) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
A winem egyik napról a másikra MTP adathordozóként kezeli az mp3 lejátszómat. Total commander nem látja, buborék és ikon nem jelzi a tálcán. Az intéző meg kezeli rendesen. Mindez megannyi windows verzió és vagy 4 éves használat után. A lejátszón is megváltoztak a kiírások, ott is MTP-t ír.
Mi a franc lett a windowsommal? És mi lehet a megoldás?

(#10213) Воланд válasza Sub-ZeRo (#10209) üzenetére


Воланд
titán

elmeletileg sem dobja be. [link]

xp --> vista --> win7, igy lehet upgradelni xp-rol win7-re.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10214) bobsys válasza Воланд (#10213) üzenetére


bobsys
addikt

e nem upgrade lesz, hanem egy uj install
a kerdes, hogy a win 7 telepites leformazza a particiot vagy csak atmozgatja a regi windows/program files/documents and settings mappakat es telepiti magat?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#10215) Воланд válasza bobsys (#10214) üzenetére


Воланд
titán

emlekeim szerint leformazza. amit linkeltem leirast ott is irjak, hogy egyreszt egyeni telepitest kell valasztani, az meg formazassal kezd, masreszt manualisan kell az xp-ben levo fontos fajlokat lementeni. vagy windows easy transfer.

bar ahogy olvastam nalad el sem indul az xp, ugy meg az easy transfer kilove.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10216) Воланд válasza bobsys (#10214) üzenetére


Воланд
titán

megvan mar, custom install kell, ugy elmeletileg tenyleg lesz windows old mappa.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10217) bobsys válasza Воланд (#10216) üzenetére


bobsys
addikt

ert mentes lesz reggel es meglatjuk, max a visszamasolas idejet megsporolom

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#10218) geprombolo válasza v.attis (#10212) üzenetére


geprombolo
senior tag

Nézd meg az mp3-ad usb beállításait, ott állítsd vissza külső meghajtóra. (mass storage vagy hasonló)

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10219) Sub-ZeRo válasza Воланд (#10216) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Valahogy csak lesz windows.old mappa, mivel ide jöttek már egy páran, hogy van ilyen mappájuk. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10220) Воланд válasza Sub-ZeRo (#10219) üzenetére


Воланд
titán

jovanna, kozben mar en is ra meg felebredtem. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10221) Sub-ZeRo válasza Воланд (#10220) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem délig kell aludni. Kialszod a krumplit a földből. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10222) v.attis válasza geprombolo (#10218) üzenetére


v.attis
őstag

Nincs neki. Már vagy 5-ször végígpötyögtem.
A winnel lett valami szerintem, csak nem tudom mi. Egyik nap még rendesen töltöttem rá zenét a total commanderrel, másik nap meg már nem ment.

(#10223) v.attis válasza v.attis (#10222) üzenetére


v.attis
őstag

Megoldódott: media player le, aztán vissza és megy. Annak valamely része kezeli és az sérülhetett..

(#10224) geprombolo válasza v.attis (#10223) üzenetére


geprombolo
senior tag

Hát akkor ott fulladjon meg a media player :P

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10225) cajn válasza eketomy (#10207) üzenetére


cajn
tag

HD Tune se jelzett hibát!

(#10226) geprombolo válasza tpopity (#10202) üzenetére


geprombolo
senior tag

És megtettem, a legfrissebb Chip magazinban korrekt leírást találtam és segédprogit, az egész Users mappát átmásoltam egy másik meghajtóra, majd onnan csináltam egy Junction-t (olyan, mint a hardlink, csak a cél akárhol lehet), aztán egy LiveCD-vel töröltem a C-ről a Users mappát és itt vagyok, mintha semmi nem történt volna. Ez a program a Link Shell Extension. Olyan egyszerű, mint a pofon. :C
A legszebb az egészben, hogy 1 perc alá esett a bootidőm, mert a windóz két winyóról töltötte be magát egyszerre, pontosabban a rendszert, meg a felhasználói profilomat. :DD

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10227) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Ide is bátorkodom linkelni, egy OS telepítési segédlet, speciális szemszögből, elsősorban -de nem csak- SSD tulajoknak.

Windows 7 telepítés más szemszögből avagy BI OS or not to BI OS

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10228) eketomy válasza cajn (#10225) üzenetére


eketomy
senior tag

Hát akkor passz! :D Lehet alaplapi vezérlő hiba is, hdd-d ahci vagy ide módban üzemel?

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#10229) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Lehet 2 Wi-Fi hálózathoz egyszerre csatlakozni?

(#10230) cajn válasza eketomy (#10228) üzenetére


cajn
tag

passz... sata II-es a vinyó.. de szerintem inkább bugos a win7-em mivel nem eredeti.

[ Szerkesztve ]

(#10231) Sub-ZeRo válasza dJ Peer (#10229) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem nem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10232) eketomy válasza dJ Peer (#10229) üzenetére


eketomy
senior tag

Olyat lehet csak, hogy helyi kábellel rácsatlakozol egy hálózatra meg wifi-vel egy másikra! az úgy működik és olyat már én is csináltam :)

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#10233) eketomy válasza cajn (#10230) üzenetére


eketomy
senior tag

ezt a bios-ba tudod csak megnézni, hogy ahci-e vagy sem! nekem sem eredeti a w7-em és mégsem tapasztalok ilyet, attól hogy nem eredeti nem jelenti azt hogy bugos! milyen féle fajta az a w7?

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#10234) Ł-IceRocK-Ł válasza eketomy (#10233) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ezt a nem eredeti témát szvsz inkább hanyagoljátok.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#10235) eketomy válasza Ł-IceRocK-Ł (#10234) üzenetére


eketomy
senior tag

Jah igazad van sztem is hanyagoljuk!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#10236) Kis Samurai válasza Sub-ZeRo (#10206) üzenetére


Kis Samurai
tag

Igen a BIOS is a legfrissebb(nem béta). Úgy tűnik, mintha a táp az előtt "elvenné" az áramellátást, minthogy megtörténjen az alvás (nem tudom érthetőbben elmagyarázni) A tápom fél éves, Corsair cx 600, nem hiszem hogy azzal lenne gond, hiszen máshol ez a jelenség nem jön elő.

[ Szerkesztve ]

Nincs nálam toll, sorry...

(#10237) dudasj válasza dJ Peer (#10229) üzenetére


dudasj
tag

Két wi-fi hálókártyával igen.

(#10238) Namelesske válasza Воланд (#10213) üzenetére


Namelesske
addikt

Esetleg azt lehet, hogy

Windows XP -Windows 7 Áttelepítő > Windows 7 + Áttelepítő fájl + Programok, driverek újratelepítése majd defrag. Njoy.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#10239) Sub-ZeRo válasza Kis Samurai (#10236) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A bisoban minden be van lőve rendesen? Defaultra ha vissza rakod majd utána beállítod majd úgy egy próba?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10240) cajn válasza eketomy (#10233) üzenetére


cajn
tag

Hát a bios-ban nem találtam ilyesmit de hajlok rá hogy IDE. A win7-em pedig 64bit-es ultimate verzió.

(#10241) dJ Peer válasza eketomy (#10232) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

No így is megoldottam. Köszi.
Most már csak egy olyan program kéne, amivel be tudom állítani, hogy melyik alkalmazás (utorrent, mozilla) melyik netet használja. Van ilyen?

(#10242) dudasj válasza dJ Peer (#10241) üzenetére


dudasj
tag

Gondolom nem egy ip címük lesz... A legtöbb torrentben beállíthatod melyik ip-t használja, pl. azureus. u-t konkrétan nem tudom lehet-e ilyet de ha van routered akkor ott a natolásnál arra az ip-re küldöd amit ott beállítottál portot és kész.

[ Szerkesztve ]

(#10243) eketomy válasza cajn (#10240) üzenetére


eketomy
senior tag

na akkor mindenképp ajánlatos átállítani ahci módra ezt újratelepítés nélkül is meg lehet oldani!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#10244) eketomy válasza dJ Peer (#10241) üzenetére


eketomy
senior tag

Azt minden alkalmazásnál külön kell beállítani, hogy melyik netet használja! Azt az ip-t kell mindig megadni amelyik netet használni akarod az adott alkalmazással!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#10245) Ł-IceRocK-Ł válasza eketomy (#10243) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Kivétel amikor sajnos nem.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#10246) cajn válasza eketomy (#10243) üzenetére


cajn
tag

megtaláltam a biosban és IDE-n van de mért lesz jobb ha átállítom AHCi-re? Átállítottam de úgy se indul el a win7.

[ Szerkesztve ]

(#10247) dudasj válasza cajn (#10246) üzenetére


dudasj
tag

Fire/SOUL/CD fórumtárs már leírta :)

(#10248) hugeboy


hugeboy
tag

Üdv Mindenkinek!

Remélem jó helyre írok.
A következő problémámra szeretnék megoldást találni:

Néhány éve dvd-re kimentettem a gépemről a képeimet. Korábban jelszóval láttam el őket - amire persze nem emlékszem. Sajnos azóta nem tudom őket megnyitni.

Mit tudok csinálni?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#10249) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok! Fel szeretném telepíteni az alábbi (paragon-nem warez) programot, de ezt a hibaüzenetet kapom:
A telepítőcsomagot nem lehet megnyitni. Lépjen kapcsolatba az alkalmazás forgalmazójával és ellenőriztesse, hogy a csomag érvényes windows installer csomag-e?
Mivel tudnám elindítani? Próbáltuk másnál, ott elindult. 64bites win7-en próbálkozom.
Próbáltam rendsuergazda fiókot engedélyezni és onnan indítani, total cmd-vel, letiltott túzfal és vírusirtóval, de nem megy.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#10250) CoolMan válasza gordonfreemN (#10249) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Jobb gomb katt a programon (ikon/exe) tulajdonságok - kompatibilitás - és ott valamelyikkel megpróbálod. A másik gépen is win 64-el próbáltátok?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.