Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70551) Blasius válasza Doky586 (#70550) üzenetére


Blasius
tag

Hát, az úgy biztos menne, de az a baj hogy sem az adapter, sem a chip gyártójától nem lehet letölteni drivert. A bluetooth generic adapterként windows 8 és 10 alatt felismerődik és megy is. De valami miatt win 7 alatt nem, pedig a 8 és 10 alatti driver fileok elég réginek tűnnek ahhoz hogy win7 alatt is jók legyenek.
A gyártó meg gondolom úgy volt vele hogy alap generic bluetooth adapterként menni fog, úgyhogy ő nem is fog drivert feltölteni.

Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

(#70552) efi99 válasza Blasius (#70551) üzenetére


efi99
senior tag

Tedd fel egy másik gyártó kezelőprogramját. Én a Toshibáét használom, egy Gembird adapterhez, kiválóan megy vele.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#70553) Blasius válasza efi99 (#70552) üzenetére


Blasius
tag

Egy Intelt amúgy próbáltam, az nem jött be. De akkor a Toshiba is megér egy próbát. Rákerestem, van egy pár letölthető változat.

Az adaptered "bluetooth generic" vagy Toshibaként jelenik meg az ezközkezelőben? RFCOMM is van? Nekem majd az fog kelleni.

Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

(#70554) efi99 válasza Blasius (#70553) üzenetére


efi99
senior tag

Genericnek. Igen, van RFCOMM is.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#70555) Aureal


Aureal
senior tag

Szép délutánt!

W7 alatt foglalkozott már valaki SCSI dolgokkal esetleg?
:R

(#70556) Zoz válasza Aureal (#70555) üzenetére


Zoz
őstag

Mi a kérdés?

(#70557) Aureal válasza Zoz (#70556) üzenetére


Aureal
senior tag

Van egy 2001-es kiadású Yamaha hangszer, 2,5-es IDE belső vinyóval, ami a hátlapon kifelé már egy 50 pines SCSI csatlakozón kommunikálna.
A kérdés, hogy a vinyó örökös kiszerelgetése nélkül, lehetne-e adatokat másolni egy PC-re/ről SCSI kártyán keresztül? Láthatja-e a PC, a Yamaha belső vinyóját, vagy ettől a zártabb a SCSI rendszer, ill. a W7 periféria kezelése?
(Fájlrendszere amúgy FAT32.)

[ Szerkesztve ]

(#70558) Jarod1 válasza Aureal (#70557) üzenetére


Jarod1
addikt

Sci to usb converterrel megoldható talán

(#70559) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok!

egy ismerősömnek ssd-t tettem a laptopjára, klónoztam hdd-t
de még amikor Hdd volt akkor is ez jelent meg a Win7 indulásakor egy ablakban:

Problem to run or locate the batch file "install.cmd"

sfc /scannow

ez nem hozott megoldást.

Van valakinek ötlete mi lehet ez?
hogy lehet eltüntetni?

(#70560) Zoz válasza Aureal (#70557) üzenetére


Zoz
őstag

Pontosan milyen Yamaha? Gyors guglizással egy ilyen kézikönyvet találtam: AW4416
Ebből kiderül, hogy az eszköz SCSI portjának semmi köze a belső vinyóhoz, ez egy bővítő port amire különböző külső eszközöket lehet kötni, többek között külső SCSI vinyót is. Amire aztán az eszköz menüjéből lehet backupolni. Tehát nem arra való, hogy maga a Yamaha legyen PC-re kötve.
Gyanítom, hogy többi hasonló Yamaha esetén is ez lehet a működés.
Vagyis a szerelgetés elkerüléséhez be kéne szerezni egy külső SCSI vinyót, amire hol a Yamahára hol a PC-re lenne kötve.

Alternatív megoldás: léteznek 2.5" IDE-t memóriakártyával helyettesítő cuccok (CF vagy SD), ha be lehetne egy ilyet barkácsolni a vinyó helyére úgy, hogy hozzáférhető legyen a memória kártya.

(#70561) Top cat válasza Jarod1 (#70559) üzenetére


Top cat
őstag

Nézd meg ezt.

(#70562) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Windows 7-en meg lehet oldani azt, hogy egyszerre 2 felhasználó legyen aktív, és AnyDesk-kel a két felhasználó fiókjában egyidőben lehessen garázdálkodni?

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#70563) Aureal válasza Zoz (#70560) üzenetére


Aureal
senior tag

PSR-9000 PRO, de több mint valószínű, hogy igazad lesz! Más is említett hasonlót ugyanis.
SCSI vinyót már nem vennék, marad az IDE to [bármi] adapter...
Kösz!

(#70564) Aureal válasza Aureal (#70563) üzenetére


Aureal
senior tag

Illetve itt a SCSI-2 interface nem jelenthet egy PCI SCSI kártyát mondjuk?

The following types of storage devicecan be used.• Type of drive: MO drives (128 MB, 230 MB, 540MB, 640 MB 1.3 GB), harddisk drives, CD-RW drives• Interface: SCSI-2

(#70565) Jarod1 válasza Top cat (#70561) üzenetére


Jarod1
addikt

GRacias, Amigo!

(#70566) coco2


coco2
őstag

Install kérdés.

Jelenkori asztali gépes (nem mobil cpu) intel / amd cpu-k + alaplap/chipset-ek közül van amelyikre fel lehet még telepíteni win7-et?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#70567) Top cat válasza coco2 (#70566) üzenetére


Top cat
őstag

Kaby Lake (hetedik generáció) és Ryzen-től, hivatalosan csak a Windows 10 van támogatva.

(#70568) efi99 válasza Blasius (#70553) üzenetére


efi99
senior tag

Sikerült összehozni valamit?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#70569) Zoz válasza coco2 (#70566) üzenetére


Zoz
őstag

Intel oldalról van tapasztalatom. 9. gen CPU és B365-ös alaplapra viszonylag egyszerűen fel lehet varázsolni, mivel az egy átnevezett H270 chipset, amihez még készültek hivatalos 7-es driverek, így a legtöbb gyártónál ott is van a 7-es driver a B365-ös lapoknál.
Egyedül a GPU-hoz kell hackelt drivert keresni, de ha külön VGA kártya lesz, akkor ezzel se kell foglalkozni.
Sikerült már 10. genre is felerőltetnem, de nem volt egyszerű...

(#70570) Csupingo válasza coco2 (#70566) üzenetére


Csupingo
veterán

Ryzen-ből az 1xxx-hez és a 2xxx-hez még találni alaplapot, amire simán fel lehet tenni. 4xx-es lapokhoz biztos. Úgy rémlik, talán némi küzdelem árán 5xx-re is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70571) Blasius válasza efi99 (#70568) üzenetére


Blasius
tag

Letöltöttem két toshiba stack verziót, de csak holnap tudom majd megpróbálni mert most nem vagyok annál a gépnél.

Illetve egy win 8 x64 -es gépen találtam a windows\inf könyvtárban egy bth.inf filet ami valószínűleg a microsoft generic bluetooth adapter telepítő inf-je. Ha a toshibával gondom lesz, ezt még megpróbálom. x86 vs x64 nem tudom mennyire kavar be.

Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

(#70572) Blasius válasza efi99 (#70568) üzenetére


Blasius
tag

Hát, egy toshiba és egy broadcom stackot próbáltam, de egyikkel sem ment. Egy x64-es windows bth.inf-jére is rámutattam driverfrissítésnél, de az sem ment. Itt a hibaüzenetben volt utalás architektúrára. Lehet hogy x86os bth.inf-el ment volna. Szóval most egy win7x86 bth.inf-et körözök.
A gyártónak is dobtam egy emailt, bár ha válaszolnak az azért meglepne.

Üdv

Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

(#70573) Zoz válasza Blasius (#70572) üzenetére


Zoz
őstag

x64 driver nem megy x86-on.

(#70574) Blasius válasza Zoz (#70573) üzenetére


Blasius
tag

Valóban nem megy, ezt most gyakorlatban is megtapasztaltam :(( ...

Nincsen véletlenül valaki köztünk akinek van egy win7x86 gépe amin bluetooth is megy? (lehet hogy bluetooth nélkül is meg lehetnek, nem tudom). Ha valaki meg tudná osztani ezeket a fileokat dropboxon googledriveon valamin az nagyon jó lenne : :R

Ezek a 32-bites fileok kellenének:
(c:\windows\ini):
bth.ini

(c:\windows\system32\drivers\ vagy c:\windows\system32\driverstore\filerepository\...):
bthport.sys
bthenum.sys
BTHUSB.SYS
fsquirt.exe

Vagy alternativ ötlet ha van az is jó lenne. Hol lehet jól hiányzó rendszerfileokat megtalálni, telepítő cdn van ilyesmi esetleg?

Üdv

Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

(#70575) zolee001 válasza Blasius (#70574) üzenetére


zolee001
őstag

Nem követtem a témádat ,ellenben a hardwarehez tartozó drivereket nem saccra telepitünk
Hardware ID alapján keresd ki,elsösorban a gyártó oldalán

(#70576) Blasius válasza zolee001 (#70575) üzenetére


Blasius
tag

Amúgy a gyártó visszaírt, azt mondta hogy ők nem is írtak drivert mert az ezköz generic bluetooth adapterként működik, a drivert a microsoft szállítja. Win8x64 és win10x64 esetén működik is. De a win7x86 nem tölti le a drivert. Szóval egy generic bluetooth adaptert keresek a microsofttól win7x86 platformra. De náluk nem találom hogy letöltsem. Velük is kapcsolatba léptem valami cseten, de elég mihasznák voltak, a probléma nem oldódott meg.

Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

(#70577) zolee001 válasza Blasius (#70576) üzenetére


zolee001
őstag

Mi ennek a pontos tipusa?
Legjobb a hardware id lenne

(#70578) Blasius válasza zolee001 (#70577) üzenetére


Blasius
tag

Laird bt851 1.0

Mint "CYW20704A2" jelenik meg.

Hardware ID:
USB\VID_04B4&PID_F901&REV_0112
USB\VID_04B4&PID_F901

Compatible ID:
USB\MS_COMP_BLUTUTH&MS_SUBCOMP_1112EDR
USB\MS_COMP_BLUTUTH
USB\Class_E0&SubClass_01&Prot_01
USB\Class_E0&SubClass_01
USB\Class_E0

Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

(#70579) zolee001 válasza Blasius (#70578) üzenetére


zolee001
őstag

https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=Broadcom%20Bluetooth%202.1

Broadcom Bluetooth 2.1 ez van benne,fenti linken válogathatsz melyik pontosan

(#70580) Blasius válasza zolee001 (#70579) üzenetére


Blasius
tag

Köszi, jó oldalat találtál, nem is tudtam hogy vannak ilyenek!

Egy párat fel próbáltam tenni, de nem mentek. Minthogy ezeknek mennük kellet volna, tovább vizsgálódtam és rájöttem hogy ezen a gépen Win 7 x86 "embedded" standard van. Mielött belefutottam, nem is tudtam hogy ilyen van... Ez valami lebutított változat lehet amiből mindenféle random dolgot kivágtak hogy kissebb legyen. Gondolom kivágták pl a bluetoot stackot is. Így aztán hiába tenném fel a drivert, az nem megy, mert hiányoznak programok ami a bluetooth működéséhez kellenének.

Át tudnám másolni a fájlokat, ha máshonnan nem akkor egy friss telepítésről. Csak ugye nem tudom hogy mely fájlok kellenének.. a hibaüzenetek nem mondanak konkrét fileokat.

Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

(#70581) Jarod1 válasza Blasius (#70580) üzenetére


Jarod1
addikt

Easy drivert megprópálhatod

(#70582) envagyok


envagyok
veterán

Régen használtam egy win7 tesztrendszert, ami minden konfigon elindult.
Most újra telepítettem, viszont sajnos kék halálozik más rendszeren, mint amin telepítettem.
Már elfelejtettem, mit érdemes állítani rajta, hogy mindenen bebootoljon?
Valami ide beállítás lehet?

(#70583) gregory91 válasza envagyok (#70582) üzenetére


gregory91
senior tag

ide-ahci-t hogy alkalmaztad?
Drivereket ugye nem telepítettél az adott rendszeren?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#70584) envagyok válasza gregory91 (#70583) üzenetére


envagyok
veterán

Ide módban telepítettem.
Ha jól emlékszem csak vga és hangkártya drivert tettem fel.

(#70585) gregory91 válasza envagyok (#70584) üzenetére


gregory91
senior tag

Akkor távolísd el őket.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#70586) snakebait


snakebait
senior tag

Sziasztok!
Jól tudom, hogy még mindig lehetséges win7-ről frissíteni hivatalos 10-re? Olvastam itt valamkkor, hogy kicsit körülményes, valamit mókolni kell? Tudna Valaki belinkelni egy leírást hogyan is van ennek a menete?

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#70587) King Unique válasza snakebait (#70586) üzenetére


King Unique
titán

How to Upgrade to Windows 10 from Windows 7 for Free

Maga a közvetlen W7 —► W10 upgrade lehetősége eleve adott, ha a free upgrade-re célzol, akkor az viszont hivatalosan nem, bár technikailag továbbra is működhet, erről is volt már szó itt.

(#70588) Zoz válasza snakebait (#70586) üzenetére


Zoz
őstag

Semmit nem kell mókolni, beírod a 7-es kulcsot a 10-esnek, és kész.

(#70589) Doky586 válasza snakebait (#70586) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Elég könnyű letölteni [kép] és "Ezt a gépet most"-ot választani [kép] ...

(#70590) nincsnév007 válasza Doky586 (#70589) üzenetére


nincsnév007
őstag

és így ugyan úgy megmarad minden adat a gépen? bár 7-es kulcsom nincsen

[ Szerkesztve ]

(#70591) King Unique válasza nincsnév007 (#70590) üzenetére


King Unique
titán

Ha az előző válaszban linkelt útmutatót elolvasod, aminél világosan szemléltetve van az MCT és frissítési segéd használatánál az alapértelmezett beállítás a személyes fájlok és telepített programok megtartására vonatkozóan, akkor adott a válasz, meg pont azért írtam közvetlen upgrade-et. ;)

[ Szerkesztve ]

(#70592) RR-13


RR-13
őstag

Esetleg valaki tudja, hogy a Win7-ben hol van a Group Policy között a Windows erőforrásfogyás-jelentő (Windows Resource Reporting and Management)?
Szeretném tiltani ezt a figyelés jelentés házirendet, de nem találom sehol az alábbi vastagon szedett helyeket:

- Computer configuration
- Administrative templates
- System
-Troubleshooting and diagnostics
-Windows Resource Reporting and Management

A System-ig eljutok, de onnan nincs meg a többi, ahol elvileg lennie kellene. :(
Nekem csak az alábbi képen láthatóak vannak.
Köszönöm. :B

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.