Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84751) gduck válasza balage25 (#84749) üzenetére


gduck
addikt

"Tehat a mondat nagyon igaz."

"Extrém eset hogy nincs meg a maximális sávszélesség!" :DDD :D :DD

Erről nem fogsz meggyőzni! Ugye Te se hiszed, hogy pl. egy 1000 előfizetős környéken a rendelkezésre álló sávszélesség 1000x500Mbps?! Direkt extrém használatot írtam, de még az se kell hozzá. Hülyeségről nem fogtok meggyőzni, én itt befejeztem ezt a témát :R

(#84750) kenwood : 15/3 = 15 down és 3 up frekvencia! neked biztos nem ennyi van ;) Nálunk ennyi bír a hálózat!

Váci út? Pontosan ezzel igazolod a mondatod zöldségét!

Az Internet amúgy "egyszerűbben" működik!
Példa:
Veszel egy LEGO Millenium falcon csomagot, amit 1000 részletben, ezer futár szállít ki neked. 1000 futár egy hét alatt kézbesíti ki ezeket a csomagokat. Amíg csak neked szállít a futár, addig minden csomag a tiéd. Viszont ha másik 100 helyre is kell szálltíaniuk, akkor csak minden 100. csomag lesz csak a tiéd. Ergo 100x annyi idő még elkezdhetsz Legózni ;) NAGYON-NAGYON leegyszerűsítve!!!

Most a járvány idején is csak szórakozásból limitálták a videó minőségét. Mert mindig megvan a garantált sávszélesség

[ Szerkesztve ]

(#84752) kenwood válasza gduck (#84751) üzenetére


kenwood
veterán

Hülyeségről nem fogtok meggyőzni, én itt befejeztem ezt a témát
Az biztos, mert a hgulyeseggel mar meggyozted magadat.
Mi is befejeztuk, szia.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#84753) balage25 válasza gduck (#84751) üzenetére


balage25
senior tag

Nem írtam olyanokat amiket írsz. Nem is értem, hogyan jutsz ilyen következtetesekre :DD :D
Továbbá amiket írsz az extrém eset, nem is készül fel rá semelyik szolgáltató, de kifordítva magyarázod ezt, fel nem foghatom, milyen indokból.

Most a voda, ezek ellenére, egy extrém esetet kezel nagyon szépen további ds csatornák felkapcsolásával.

Amúgy kitől idéztėl, mert tőlem nem?

[ Szerkesztve ]

(#84754) #75501312 válasza LouiS22 (#84747) üzenetére


#75501312
törölt tag

Igen, azt tudom, viszont most már alap a DD+, és AAC-ben ez csak sima DD fele bitrátával, jobb esetben a 448-as. Azt már érzékelem Netflixnél is, ha a kisebb hangsáv van elveszik a dinamika, basszus ugyanazon forrásnál.

(#84741) Csabi1984
Ebben simán benne lennék én is. De sztem az ügyfeleken elbukik a dolog, kiadnak infót, panaszkodnak, stb. Ahhoz kellene egy titoktartási nyilatkozat büntivel, ha megszegik. :D

(#84755) tomp válasza #75501312 (#84754) üzenetére


tomp
félisten

Maga az AAC nem rosszabb mint az AC3. Ha viszont az AC3 384kbps az AAC viszont csak 192 ott persze, hogy van eltérés. De az AAC fejlettebb. Sokkal több csatornát támogat és a felbontása is magasabb.
Ránéztem az egyik filmre és 7.1-es AAC van rajta. Bitráta: 617-1163kbps

(#84756) kenwood válasza #75501312 (#84754) üzenetére


kenwood
veterán

Nem feltetlenul.
A Digi is publikus teszttel inditotta el a mobilnet szolgaltatasat.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#84757) gduck válasza balage25 (#84753) üzenetére


gduck
addikt

Ezt idéztem és ezen akadtam ki! Ha ez a mondat szerintetek helytálló, akkor sajnos ez ellen nem tudok mit tenni :( Olyan nincs, hogy mindenkinek a nap 24 órájában megvan a garantált sávszélessége! Még Budapesten se! ;)

kenwood: "Van nehany extrem eset, ahol nincs meg a garantalt max., de ez budapesten egy ritka kivetel,nem pedig altalanos dolog."

UI: És nem azért van nálunk 15/3, mert itt ilyenek a szokások, egyszerűen "ennyi jut". Ha a felhasználáson múlna, akkor csúcsidőben is jó lenne a sebesség, nem menne a garantált 100 alá!

UI2: Amúgy ez a "bezártság" kezd az agyamra menni. Kenwood amúgy remélem nem orrolsz rám :R

Lehet kevesebbet kellene itt "szemetelnem" a fórumban :DDD

[ Szerkesztve ]

(#84758) balage25 válasza gduck (#84757) üzenetére


balage25
senior tag

Helytálló, mivel nem torrentezik mindig mindenki.

Honnan tudod, hogy 15/3 jut csak, közölte veled a szolgáltató? Azt gondolod, hogy nem törekszenek, főleg egy ekkora cégnél az elégedettségre? Biztos lehetsz benne, hogy minden településen, bármikor tudnak új frekiket felkapcsolni, ha a terheltsėg indokolja.

[ Szerkesztve ]

(#84759) tomp válasza balage25 (#84758) üzenetére


tomp
félisten

UPC hálózatán maximum mennyi letöltési freki lehet? Nálunk is már 24 megy a normális szokásos 16 helyett de kezd ez is belassulni. 180-380Mbit között megy. Ha tovább szigorítják a kijárást akkor beesünk 100 alá. Habár én lennék szerintem az utolsó most aki a net sebesség miatt reklamálna...

(#84760) snyper990


snyper990
őstag

Sziasztok!
Egy hónapja lejárt szüleim hűségideje, és most, hogy utánajártam a lehetőségeknek, és olvasgattam a fórumot is, felmerült egy pár kérdés, amiben a segítségeteket szeretném kérni:

1) Jelenleg 150 Mbites net van (ami bőven kiszolgálja az igényeiket), de a legkisebb most 300 Mbit. Azt tudná még kezelni a náluk lévő Ubee modem? Rosszabb az Ubee modem a CB-nál? (Nem szokott vele probléma lenni egyébként.) Utóbbinak tisztában vagyok a gyengeségeivel, így elkerülném, ha lehet. Ha mégis jobb a CB, vajon észrevehetőek lennének a hibái átlag felhasználás mellett? (A családi ház előtt 3 éves optikai kábel megy, a jelszintek rendben szoktak lenni, bár tudom, hogy ez nem befolyásolja a Puma chipset hibáit.) Kihat a TV-zésre? (Nyilvánvalóan annak az interneten keresztül működő szolgáltatásaira értve.)

2) A Vodafon box lehet jó alternatíva a mostani rögzítős Horizon box helyett? (Bár igazából azzal is meg vannak elégedve, nem szokott vele különösebb gond lenni. Főleg, hogy éjszakára mindig áramtalanítva van.) Vagy túl nyűgös még a cucc? (Ettől félek a legjobban a fórumon olvasottak alapján. Lehet, hogy nem kéne hozzányúlni az eszközökhöz, ha nem muszáj, ami működik azt ne próbáljuk javítani alapon...)
Előre is köszönöm!

(#84761) kenwood válasza snyper990 (#84760) üzenetére


kenwood
veterán

"Főleg, hogy éjszakára mindig áramtalanítva van."
Itt a foleg szot lecserelted az "annak ellenere, hogy"-ra.
Idokozonkent jo ujrainditani az eszkozoket. Bizonyos bufferek,cachek kiurulhetnek.
A napi ki-be kapcsolas viszont garantaltan csokkenti azoknak eszkozoknek elettartamat, amiket always on modera terveztek.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#84762) Beniii06 válasza snyper990 (#84760) üzenetére


Beniii06
őstag

1
Azt tudná még kezelni a náluk lévő Ubee modem?
Tudná, még a 320 Mbps-t is optimális esetben, de erőltetni fogják a CB-re cserélést, ha csomagot váltasz. Már a saját beüzemelés sem játszik, mert ott is visszakérik, de egy próbát tehetsz vele.

Rosszabb az Ubee modem a CB-nál?
Attól függ, wlanban egyértelmű hátránya van, de sokkal stabilabb az Ubee és mentes a Puma hibáktól. Esetleg, ha leterheltebb környéken élsz a Ubee kevesebb csatornát kezel és kevesebb lehet a sebesség, de mivel 99% hogy cserélnék nálad, mindegy is. Tv interaktív szolgáltatás: ami megy az egyikkel, az menni fog a másikkal is, mindegy hogy ubee vagy cb.

2
Valaki más megválaszolja, nincs és nem is lesz VodaTV-m.

A helyedben nem váltanék netcsomagot, ha elég a 150-es is, csak ugye jelenleg 500-as csomaghoz adják a voda tv-t, neked kell eldönteni, lehet később adni fogják a kisebb netcsomagokhoz is, sőt biztos.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#84763) balage25 válasza tomp (#84759) üzenetére


balage25
senior tag

Kakucson peldaul 32 DS van, de OFDM csatornat is kapcsolhatnak fel, bar ahhoz mar uj modem is kell majd.

Jelenleg sajnos extrem esetrol beszelhetunk a kialakult helyzet miatt, ezert nem lesz meg a maximum minden napszakban, sot.

[ Szerkesztve ]

(#84764) cof válasza Beniii06 (#84762) üzenetére


cof
veterán

A helyedben nem váltanék netcsomagot, ha elég a 150-es is, csak ugye jelenleg 500-as csomaghoz adják a voda tv-t, neked kell eldönteni, lehet később adni fogják a kisebb netcsomagokhoz is, sőt biztos.

Ez már kiderült, hogy nem igy van. A 300-as mellé is adják de 2990Ft /hó plusz költségért (ennyi a bérleti dija), amit már szerintem nem ér meg.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84765) Beniii06 válasza cof (#84764) üzenetére


Beniii06
őstag

"Ez már kiderült, hogy nem igy van."

Én csak azt tudom mondani, amit látok a weboldalon. Nekem csak az 500-as csomaghoz hozza fel, 150/300-as csomagnál nem engedi kiválasztani a voda boxot, mint eszközt, nem is enged tovább. :N

A kérdező kérdésén nem változtat, miszerint a csomagváltással, akár 300-asra is, CB cserével járna, amit pedig elkerülne. :U

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#84766) tomp válasza balage25 (#84763) üzenetére


tomp
félisten

Akkor normál esetben 32 a max? Amihez nem kell modem csere? Ezt azt jelenti, hogy itt még van tartalék ha kell.
Igen a mostani állapot eléggé speciális. Nem üzemszerű. Amig nem megy a Vodafone TV kárára addig nem panaszkodom mert nincs mire. A múltkori éjjeli teljes hálózat kiesés azért volt mert átálltak 24DS-re.

(#84767) MadMancs


MadMancs
veterán

Nálam 15 le ( 354-466Mhz) és 4 fel ( 266,332, 400 és 598Mhz) mint eddig. Ennek egyébkén mi a jelentősége hogy mennyi van?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#84768) cof válasza Beniii06 (#84765) üzenetére


cof
veterán

Nem én találtam ki, itt irta valaki. Telefonon intézte nem weboldalon.

Ezzel én is igy vagyok, még ingyen sem kellene VTV ha ehhez egy CB-t is kellene üzemeltetnem.

Mondjuk nekem van egy Ubee is tartalékban itthon, bármi megtörténhet szegény TC7200 már jó sok éves.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84769) woodworm válasza tomp (#84766) üzenetére


woodworm
veterán

Jelenleg a CB is csak 24 letöltési csatornát tud összefogni maximum.

[ Szerkesztve ]

(#84770) gduck válasza balage25 (#84758) üzenetére


gduck
addikt

"Honnan tudod, hogy 15/3 jut csak, közölte veled a szolgáltató?"

Csak gondolom, mivel nálam 500 csak hajnalban, az esetek 90%-ban 300, a maradék 10%-ban meg 150 vagy 100 alatt. Reklamálhatnék de annyira nem izgat. Ha nagyon kell a sebesség, akkor átirányítom azt a forgalmat a Digi gigabites vonal felé ;) De ilyen se szokott előfordulni, max ha teljesen lehal a UPC-s kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#84771) kabelmania27 válasza Td48Vii (#84731) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Legnagyobb netcsomagnál előfordulhat, hogy nincs meg a kínált letöltési sebesség még az egybetűsnél is.
Milyenek lettek a feltöltési értékek?
flexxx: Érdemes lenne átrendezni, mert ha valami ok miatt magasabb lesz a feltöltési érték lefog esni a modem a hálózatról és nem lesz net.
tillatrilla: Üdv! Box/tv elé megpróbálhatod. Osztó tévés kimenete és az izolátor közé mehet egy ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#84772) tomp válasza woodworm (#84769) üzenetére


tomp
félisten

Hmm!
Akkor ha tovább csökken a sebesség, komoly gondok lehetnek.:)
Gondolok arra, hogy csúcsidőben esetleg addig zuhanna a sebesség ami már gondot okozna egy Vodafone TV+online oktató videó megtekintés párosnál.
Van olyan modem a UPC-nél ami tud 32-t?
Vagy jönne az egyazon területen lévő ügyfeleket átállítani speciális 10mbites netre intézkedés?

(#84773) balage25 válasza tomp (#84772) üzenetére


balage25
senior tag

A CMTS vezerli a modemekt, 500Mbit-nel nem olyan fontos szempont, hogy mennyit kotegel a modem. 24 csatorna megkozelitoleg 1200Mbit. 32 DS eseten a CMTS elosztja a terheltseget a csatornak kozott.

(#84774) zolnagy


zolnagy
őstag

Nem tudok belépni a Myvodafone oldalamra. Elfelejtett jelszó is megvolt. Az smsben kapott újat beírtam, azzal sem megy, vmi "tehnikai hiba". Most akartam rendelni új előfizetést telefonnal, de így nem megy. Üzletbe most nem szívesen mennék.
Nálatok is ez van?

(#84775) ztsoft


ztsoft
őstag

Egy tíz perce elment minden (TV, net, telefon). Még jó, hogy a mobil net működik, igaz, az is LTE-ről átváltott H+-ra gyorsan.

Remélem ügyesen elhárítják a hibát.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#84776) mad823


mad823
őstag

Sziasztok! A Connect Boxból lehet valahogyan wifi mesh-t kialakítani ethernet backhaul-lal egyetlen eszköz hozzáadásával, vagy bridge mód és két plusz eszköz csak a járható út? Köszönöm!

(#84777) zolnagy válasza zolnagy (#84774) üzenetére


zolnagy
őstag

Most nézem, hogy rossz topikba írtam, bocs.

(#84778) snyper990 válasza kenwood (#84761) üzenetére


snyper990
őstag

Köszönöm mindenkinek az infókat!

(#84761) kenwood Egyrészt nem saját tulajdonú az eszköz, így nem különösebben érdekel, ha tönkremegy emiatt. Bár szerintem elhanyagolható az a plusz elhasználódás, amivel az áramtalanítgatás jár. Sőt, bírnia kell; ha emiatt megy tönkre, az tervezési hiba eredménye, onnantól pedig a dolog a szolgáltató ügye a gyártóval.
Másrészt ha gondolod adok elérhetőséget apámhoz, próbáld meg meggyőzni... ;)

(#84762) Beniii06 Igazából a TV eléggé ki van maxolva, így a MyUPC-ben felajánlott csomagokban csak a net sebessége a különbség, meg 500 Ft. A helyzetet az is bonyolítja, hogy ha hozzájön az 500-as nettel rendelt csomagokhoz hirdetett 3 hónapig 50% csomagár kedvezmény, akkor olcsóbbra jön ki az egész a nagyobb nettel... Lényegében csak spórolási céllal vállalnának hűségidőt, de most elbizonytalanodtam, hogy felhívjam-e egyáltalán az ügyfélszolgálatot. Kicsit ciki lenne, ha a vége az lenne, hogy inkább hagyjuk az egészet és maradjon minden így :D
De mindegy is, majd hétfőn telefonálok, aztán kiderül, hogy mit lehet/érdemes tenni.
Köszönöm még egyszer a segítséget! Szép napot mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#84779) cof válasza snyper990 (#84778) üzenetére


cof
veterán

...500-as nettel rendelt csomagokhoz hirdetett 3 hónapig 50% csomagár kedvezmény...

Ez csak új előfizetőknek, megrendelőknek.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84780) kenwood válasza snyper990 (#84778) üzenetére


kenwood
veterán

Isten ments. Muterom minden nap kikapcsolja am onitort,es kihuzza a kabelt az usb hubbol. Utobbi ertheto is valahol,mert van benne egy kek led. Az elobbinel pedig minden jozan erv lepattan rola. Sporol vele evente 10 forintot, de amikor a Huawei P30 prot kellett kifizetni fel eve,egy pillanatig nem habozott :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#84782) kali válasza #72445440 (#84781) üzenetére


kali
legenda

Nem, de olyan merevlemezzel próbálkoztál, ami a technikai feltételeknek megfelel?

[ Szerkesztve ]

(#84783) MadMancs válasza #72445440 (#84781) üzenetére


MadMancs
veterán

Nálam megette a 32Gb os pendrive ot. De mint műsor megállításnál mint felvételnél azt írta hogy az eszköz megtelt. Amúgy meg azt írta 3% foglalt. 😅 Ugyanerre az eszközre TV lázán felvesz jópár órát, és meg lehet állítani a műsort.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#84785) snyper990 válasza cof (#84779) üzenetére


snyper990
őstag

MyUPC-ből is mintha felajánlotta volna, pedig ott azért csak elég egyértelmű, hogy meglévő előfizetés... De az sem kizárt, hogy elnéztem. Majd telefonon elmondják, mik a lehetőségek

(#84780) kenwood Ugye, hogy ugye? :D

[ Szerkesztve ]

(#84787) kali válasza #72445440 (#84784) üzenetére


kali
legenda

Nem kell hozzá előfizetés, nálunk sincs és működik.
Leírás: [link]

(#84788) anglergab


anglergab
addikt

Sziasztok!

Nálatok megy a UPC Wi-Free, tudtok rajta internetezni?

Köszönöm!

(#84789) cof


cof
veterán

Nálam megy.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84790) gduck válasza tomp (#84562) üzenetére


gduck
addikt

Nálam most éppen haldoklik a NET kapcsolat, DVB-C meg tökéletes. VodafoneTV box nem tudja lekezelni, szakadozik az adás. Youtube videóval nincs probléma, annak sikerül az előre olvasott adatokkal megoldania.
Amúgy igy majd két hét után egészen megszerettem a VodafoneTV boxot :)

Tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

(#84791) cof válasza gduck (#84790) üzenetére


cof
veterán

Nem tudom, aki használja jelezhetné, hogy legyen már offline felvétel funkció is. USB van, csak a szoftverben kellene megoldani.

Van rajta dedikált felvétel gomb, vagy ez másik Voda távirányitó? [kép]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84792) gduck válasza cof (#84791) üzenetére


gduck
addikt

Jó ötlet, de én speciel nem sok esélyt látok rá hogy megvalósítanák :(

(#84793) tomp válasza gduck (#84790) üzenetére


tomp
félisten

Én DVB-C-t múlthét hétfő óta nem is néztem. Nekem nagyon bejött ez a Vodafone TV. Tetszenek a kényelmi szolgáltatásai.
Vannak hiányosságai: nincs Dolby Digital, nincs kedvencek lista az EPG-ben, appban HBO HD-t nem lehet nézni.
De gondolom ezek javítva lesznek.
Ha akadozik a VTV boxod a net miatt azt jelezd!
Oké a megnövekedett net terhelés miatt van de meg kell oldaniuk!
Ha nálam teljesen lehalna a net, átállnék mobilnetre, hogy menjen a VTV.

(#84794) vlevi válasza gduck (#84790) üzenetére


vlevi
nagyúr

Éppen a mostani apokalipszis közeli helyzet mutat rá arra, hogy nem kellene erőltetni az IPTV-t. A DVB-C szolgáltatás működése független az internettől, legalább az működik, ha lehalna a net. Meg amikor minden nagyobb szolgáltatónál az a fő hír, hogy csökkentik a sávszélességet, hogy ne legyen gond.
Annál már csak az lenne a szebb, ha csak UPC telefon lenne otthon, mobil egy darab se, és amikor bedöglik a hálózat, még egy nyamvadt 1221-t se tudsz felhívni :(

(#84796) zolee001 válasza #72445440 (#84795) üzenetére


zolee001
őstag

IPTV mint a nevében is benne vagyon ip alapu,magyarul a neten kapod
Félreértés ne essék,nem azért van ez a fejlesztés,hogy a usernek jó legyen hanem a szolgáltaónak egyszerübb mivel ip alapon kapsz netet,telefont ,tv-t
Lehet osztani szorozni ,hogy mennyi méregdrága berendezések tud kiiktatni a szolgáltató ha csak ip alapon ad mindent
Az egységsugaru user meg ujjong ,hogy neki milyen jo,pl az általa kifizetett interneten bonyolitja le a szolgáltató a telefont,tv-t
A dvb c és az analog tv pedig kábeltévé szabvány szerint üzemel,semmi köze az ip-hez,ha a net ledöglik tv adás attól tökéletesen üzemelhet ahogyan tapasztalható is volt pl az upc esetében az elmult 20 évben

(#84797) lszlogal válasza zolee001 (#84796) üzenetére


lszlogal
senior tag

Na igen. A DVB-C-t tudtommal csak 40km-re tudják leküldeni optikán, szóval 40km-enként kell egy fejegység, ezért az drágább. Legjobb tudomásom szerint a kék szolgáltató így oldja meg. De javítsatok ki ha tévedek. Az IPTV-nek meg kell egy server, és csókolom.

[ Szerkesztve ]

(#84798) cof válasza lszlogal (#84797) üzenetére


cof
veterán

Az IPTV-nek meg kell egy server, és csókolom.

Azért ez nem ilyen egyszerű, de most úgy működik, hogy ahány néző annyiszor megy-jön a csomag a szervertől a box-ig. A tuti az lenne, ha egy node-ig jönne csak a stream, és ahányan néznek adott node mögött ugyanazt a csatornát, onnan menne a stream, és nem járná be igy a fél világot hanem csak amolyan lokális LAN kapcsolatról beszélünk ebben az esetben.

A TV az meg ilyen szempontból független a nettől, ott is megvan adott sávszél, de az nem a net kárára dolgozik mint most jelenleg a VTV.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84799) gduck válasza tomp (#84793) üzenetére


gduck
addikt

Ez szerencsére csak egy fél órás "zavar" volt, igazából nem is a TV nézésben okozott zavart, hanem éppen multiztam :) De mindjárt be is kapcsoltam a boxot a teszt kedvéért. Arra nem emlékszem, hogy valaha is gond lett volna a DVB-C adással (persze ettől függetlenül biztos volt), de a nettel viszont annál inkább. Szóval nálam tuti problémásabb lesz ez a box, mint a régi. De összességében kellemes meglepetés a box, képminőségre semmi panaszom nem lehet. Képhiba is csak most volt, de ez nem csoda ilyen csomagvesztésnél.

Engem a hang még nem zavar, mert még várom hogy megérkezzen a kütyü, amivel hozzá tudom kötni optikán a hang cuccomhoz. De valóban, a videótár kínálata még elég szegényes.

UI: ja amúgy nem sokat néztem a TV-t a 12 nap alatt, de eddig már összejött 200GB forgalom. Tehát nagyjából havi 500-600GB simán megvan.

[ Szerkesztve ]

(#84800) tomp válasza vlevi (#84794) üzenetére


tomp
félisten

De a net nem halhat le a nagy terhelés miatt mivel akkor nincs TV sem. Az meg már dupla kötbérnek számít a szolgáltatónak. Azaz meg kell oldania, hogy a TV szolgáltatás feltétele akkor is biztosítva legyen ha a net terhelése 100%-os!
Azaz IP priorizálása vagy IPTV rendszer bevezetése.

gduck
Tippem szerint a Videótárhoz majd csak áprilistól férünk hozzá. Most csak a Visszajátszó kínálata van.
Na igen ha nálad problémás eleve a net akkor ki kell találniuk valami megoldást, hogy a TV ne essen hibába.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.