Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84901) gduck válasza tomp (#84895) üzenetére


gduck
addikt

Nem értem, hogy miért az mindenkinek a fixa ideája, hogy audio formátumokról tartson nekem eligazítást :DDD Jogos, majd máskor pontosabban kommentelgetek :R

Viasat 3 HD csatornánál is DolbyDigital-t jelez az erősítő, de mellette azt is jelzi, hogy STEREO ;)

(#84902) SHawk


SHawk
csendes tag

Valaki kapott már a UPC-től szívhez szóló üzenetet, miszerint: "az Ön adatforgalma elérte az Általános Szerződési Feltételeinkben (ÁSZF) meghatározott túlzott mértékű használatnak minősülő forgalom 100%-át"?

Mert nekem sikerült megkapni. A helyzetre való terintettel újból élhet a havi 300 Gigabyte korlát?

(#84903) MadMancs válasza SHawk (#84902) üzenetére


MadMancs
veterán

Ezt soha nem is vették ki ASZF ből. Mindig elő opció volt. Sőt eddig is jött figyelmeztető email. Csak sose volt szankció, egész pontosan 2006 óta nem volt. Most viszont el tudom képzelni hogy az extrém méretű terhelés miatt újra élesítik a korlátozást.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#84904) cof válasza MadMancs (#84903) üzenetére


cof
veterán

Ez érdekes lesz, itt valaki irta talán tegnap, hogy a VTV megevett nála 200 GB-ot ebben a hónapban és alig nézte a TV-t.

Meg honnan tudjam, hogy mennyinél járok ha nem lehet sehol sem megnézni.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84905) SHawk válasza MadMancs (#84903) üzenetére


SHawk
csendes tag

Az oké, hogy nem vették ki az ÁFSZ-ből, de ezeddig nem kaptam mail-t a korlát átlépéséről.
Meg nem ártana a korlát nagyságát hozzáigazítani a jelenkor igényeihez.

(#84906) la_cc


la_cc
addikt

Zugló külső részén lakom, elszállt a UPC net úgy 1 órája, telefonon nem érek el senkit, online rendszer is hibát ír. Másnak is? :))

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#84907) LouiS22 válasza SHawk (#84905) üzenetére


LouiS22
veterán

Ezt miért nem veted fel nekik is a hozzájuk címzett udvarias válaszleveledben? ;)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#84908) MadMancs válasza cof (#84904) üzenetére


MadMancs
veterán

Na azt azért nem tudom elképzelni. Ha valaki nonsop 7mbps es HD-n néz akkor se jön össze még 100se .

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#84909) MadMancs válasza SHawk (#84905) üzenetére


MadMancs
veterán

Na az tény.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#84910) #75501312 válasza gduck (#84901) üzenetére


#75501312
törölt tag

Én érek elnézést, tőlem indult ez a vonal a pontatlan megfogalmazás miatt. :DDD
Írjuk bele az összefoglalóba, hogy amikor Dolby-t írok, akkor 5.1-re gondolok. :DDD

(#84911) SHawk válasza LouiS22 (#84907) üzenetére


SHawk
csendes tag

Alapvetően azt szerettem volna, de noreply@upc.hu mail-címről kaptam :), bár van benne iktatószám, meg ügyintéző.

(#84912) gduck válasza MadMancs (#84908) üzenetére


gduck
addikt

Én írtam! Talán úgy írtam, hogy nem sokat néztem. Bár kérdés, kinek mi a sok :)

Ennyi ideje indítottam újra a routert, akkor nullázta a statisztikát:
1d 17h 8m 33s

Ennyi dő alatt a VodafoneTV adatforgalma:
Connections: 2.89 K
Download (Bytes): 30.97 GB
Download (Packets): 20.31 MP
Upload (Bytes): 552.81 MB
Upload (Packets): 11.60 MP

[ Szerkesztve ]

(#84913) LouiS22 válasza SHawk (#84911) üzenetére


LouiS22
veterán

https://www.upc.hu/ugyfelszolgalat/kapcsolat/

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#84914) LouiS22 válasza gduck (#84912) üzenetére


LouiS22
veterán

Azért ez messze nem 200 gigabájt!

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#84915) kenwood válasza LouiS22 (#84914) üzenetére


kenwood
veterán

nem,ez inkabb 4-500 ,egy honapra levetitve :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#84916) cof válasza MadMancs (#84908) üzenetére


cof
veterán

Miért ne jönne össze, vegyük 8mbps átlaggal, ez másodpercenként 1MBps. Egy perc alatt már 60, egy óra alatt már 360, egy nap alatt már 8640 MB.

30 nap alatt 259200 MB, azaz ~260 GB.

És ez akkor csak a VTV. Persze nyilván senki nem nézi 0-24-be, na de ha van 3db, simán kijönnek majd ezek a számok.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84917) Intruder2k5 válasza cof (#84916) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Egy perc alatt már 60, egy óra alatt már 360"

Ez biztos?

(#84918) cof válasza Intruder2k5 (#84917) üzenetére


cof
veterán

Á... 3600, szóval sokkal több is mint 260 giga.

Még egy nullát dobjatok a végére, ~2600 GB.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84919) SHawk válasza LouiS22 (#84913) üzenetére


SHawk
csendes tag

Igen, ezen keresztül jelentettem a problémám (500/20 helyett 61/0.2), erre érkezett a mail a korlátra való figyelmeztetésről.

Ismét írtam nekik, feltettem pár kérdést, kíváncsian várom mit válaszolnak.

(#84920) woodworm válasza cof (#84916) üzenetére


woodworm
veterán

Az órát rosszul szoroztad fel.
Egy óra HD-ben kb. 3GB. Ha napközben megy háttérzörejben a tv, akkor napi ~30GB, egy hónapban az 1TB könnyen összejön.

(#84921) gduck válasza LouiS22 (#84914) üzenetére


gduck
addikt

1nap 17 óra, ezt vegyük két napnak! 12/2*31=186GB. Akkor abban a 12 napban 7%-al többet TV-ztem. Továbbra se értem mit problémáztok a 200GB-on :(

(#84922) #75501312 válasza cof (#84916) üzenetére


#75501312
törölt tag

Szerintem számoljunk mondjuk napi 5-8 órával, az reális tévézés, a 24/7 nem az még a jelenlegi helyzetben sem. :D

(#84923) MadMancs


MadMancs
veterán

Jó persze de a stream nem MBps hanem mbps azaz 1perc 60mb, óra 360mb, 1nap 8,64Gb 1 hónap 268Gb. Persze ha nonstop megy a TV és csak HD. Én arra írtam hogy lehetetlen hogy pár nap alatt 200Gb jött össze alig TV vel.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#84924) woodworm válasza MadMancs (#84923) üzenetére


woodworm
veterán

60*60=3600

(#84925) MadMancs válasza woodworm (#84924) üzenetére


MadMancs
veterán

Jogos. Itt hibáztam. De ezt meg nem tartom reálisnak. Voda lépni fog valamit, azét szép lenne ha 2,5 terrával rángatná hálózatot minden vtv user. 😅

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#84926) gduck válasza MadMancs (#84923) üzenetére


gduck
addikt

Most mértem, fél óra alatt 1,28 GB volt a forgalom. (Film+ HD)

[ Szerkesztve ]

(#84927) cof válasza #75501312 (#84922) üzenetére


cof
veterán

Oké, napi 4 óra TV nézéssel is, havi *400 GB.

Ez már extrém adatforgalom UPC szerint. És ez csak amit a TV eszik meg a hónapban, ne felejtsük el, se youtube, semmi nincs még benne.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84928) LouiS22 válasza gduck (#84921) üzenetére


LouiS22
veterán

Ez most nem neked szól, általánosság.

A szolgáltató pontosan látja,hogy te mit és honnan. Én pontosan tudom, hogy itt aztán mindenki teljesen legális szolgáltatásokat használ csak, kizárólag a youtube-on néz legális kontentet, de ne nézzük egymást - meg a szolgáltatót se - teljesen hülyének. Vélhetően csak van oka annak, hogy páran kaptak figyelmeztető mailt...

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#84929) #75501312 válasza cof (#84927) üzenetére


#75501312
törölt tag

Igen, így van. Nálunk a családban van még 3 helyen Netflix, HBO Go, Youtube, Spotify. De van, hogy az egyik ember a tévét nézi, a másik a Netflixet, a harmadik meg mást (de mind FHD-ben), szóval lehet, hogy az 1-2 TB havi forgalom is reális lesz még mégiscsak, lehet van olyan háztartás ahol már most is az és nem a torrent miatt.

szerk: Közben kíváncsi lettem mennyit fogyasztok, de a routeremben ki volt kapcsolva a Traffic Analyzer. Most bekapcsoltam, ránézek majd pár nap múlva, hogy mi mennyit vitt el.

szerk2: behúzta a napi adatot, ma 1 GB forgalmam volt, ebben 5 percnyi HBO GO stream van csak benne, a többi csakis sima adathasználat torrent nélkül, ami fura, mert a tabletem elvitt 200 megát, a tévé 100-at, a PC meg 600-at és még nem streameltem, az online játékom meg ennyire nem eszi a netet.

[ Szerkesztve ]

(#84930) FraFer82


FraFer82
tag

Sziasztok!

Olvasva a topikot, az lenne a kérdésem, hogy ti mit választanátok:

Megtartanátok a jelenlegi, jól működő, stabil, de már 5 éves, felvevős Cisco médiaboxotokat és Ubee routereteket 150-es nettel, vagy ugyanennyi pénzért új Vodafone médiabox és Connect Box 500-as nettel? Esetleg ennek valamilyen keveréke? Igazából a net sebessége nekem eddig is elegendő volt, de most hosszabbításnál felajánlották ezt ugyanannyiért.

(#84931) gduck válasza LouiS22 (#84928) üzenetére


gduck
addikt

Nálunk is van Netflix is. Meg az XBOX is "nagyfogyasztó", valamelyik este is letöltött 40GB frissítést. Egy játék meg már maga 10-100GB között mozog.

Szóval ez a 300GB már egyáltalán nem reális. Annyira elmentünk a digitális tartalmak irányába, hogy simán lehettöbb TB-os forgalom egy hónapban.

Amúgy persze, simán el tudom képzelni hogy pl. ha torrent generál sok forgalmat, akkor jön egy figyelmeztetés.

(#84932) tomp


tomp
félisten

Nyilván a Vodafone TV által generált forgalmat nem számítják bele az internet forgalomba mivel az ügyfél szinten TV nézésnek számít.
De a youtube és később a Netflix forgalmát már igen, hiába a boxon megy.

(#84933) kezo0


kezo0
addikt

Elbúcsúzott a facebookon a UPC márkanév.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#84934) Beniii06 válasza kezo0 (#84933) üzenetére


Beniii06
őstag

Ez az összeolvadás is lehet valami áprilisi tréfa csak. :DDD

;]

"Got any other secret weapons?"

(#84935) Ledi


Ledi
aktív tag

Ma délelőtt hozzám is megérkezett a Vodafone Tv.

A technikusnak ez volt az első ilyen telepítése. Bedugta a koaxot és az utp-t is. Kérdeztem kell hozzá koax? Válasz: persze anélkül nem jön az adás. :Y
Elinditotta a telepítést és belefutott rögtön az S005 hibába. Vakarta a fejét majd szóltam, hogy valahol azt olvastam, hogy ilyenkor a központba kell a régi boxot törölni, mert addig nem fog menni. Ezután telefonos segítséggel sikerült megoldani a problémát. Magyarázot valamit a menün, de látszott rajta, hogy nem igazán oktatták ki.
Amikor elment kihúztam az utp-t, nemsokra rá megált az adás. De hát full IP alapú a rendszer. Gondoltam, hátha a Voda esetleg mégis változtatott valamit és DVB-C-n is adja a csatornákat, de nem.

Jelenleg még szokni kell az új menüt, de az EPG gombot nagyon hiányolom a távirányítóról.
Ahogy látom a duplikált csatornákál csak a HD verzió játszható vissza vagy rögzíthető. A mobilos appnál elég gyors a "cast" funkció. (igaz biztos, hogy nem fogom sűrün használni). :)

(#84936) Ledi válasza tomp (#84067) üzenetére


Ledi
aktív tag

Ezt, hogy sikerült megcsinálnod? Nekem még a saját Wifi hálózatot se látja, ha kihúzom az utp-t. Próbáltam Vodafone és Telekom 4 G-ről is, de egyiket se látja. :(

(#84937) erahurka válasza Ledi (#84935) üzenetére


erahurka
félisten

Ezek szerint elég a koax a Voda TV dobozhoz? Remek hír, nem kell újratyúkbelezni a házat ha vált az ember.

(#84938) woodworm válasza erahurka (#84937) üzenetére


woodworm
veterán

"hátha a Voda esetleg mégis változtatott valamit és DVB-C-n is adja a csatornákat, de nem."

(#84939) tomp válasza woodworm (#84938) üzenetére


tomp
félisten

Adja koaxon is csak a boxban lévő tuner le van tiltva.

(#84940) erahurka válasza woodworm (#84938) üzenetére


erahurka
félisten

Ja most nézve tökre félreolvastam. Azt reméltem meg tudja csinálni magának a netet koaxból, ha már a lakásba úgyis azon jön, miért ne.

Akkor ilyenkor mi van? Padlásra megy fel a modem, aztán ha valami van mászhat az ember a gerendák közé meg az 50 fokba? Kibírja egyáltalán azt a meleget?

[ Szerkesztve ]

(#84941) 4Grider válasza tomp (#84939) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ööö és az miért is (kinek) jó?

(#84942) Intruder2k5 válasza erahurka (#84940) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én a szolgáltató helyében padlásra biztosan nem telepítenék modemet, ha valaki nem tud/akar 20x20cm helyet biztosítani neki a lakótérben, akkor nem kötöm be és pont. Ezek az eszközök nem kültéri hőingásra, és nem "extrém" körülményekre vannak tervezve. De ez csak az én véleményem.

(#84943) 4Grider válasza Intruder2k5 (#84942) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szerintem nem csak a tiéd...

(#84944) kezo0


kezo0
addikt

Érdemes megvárni ápr. 1-jét. Szerintem csak azt követően derül majd ki, hogy végül marad-e tisztán IP-alapú a VodaTV box, vagy netán élesítik rajta a DVB-C-t is. Feltehetően ekkor fog véglegesen eldőlni az is, hogy mely csatornák lesznek elérhetők ill. rögzíthetők/visszatekerhetők.
Biztosra veszem, hogy addig minden csak ideiglenes ebben az átmeneti helyzetben. Gyanítom, hogy április 1-jével szállnak a Vodafone-ra teljes körűen az eddig a UPC-t illető jogok.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#84945) erahurka válasza Intruder2k5 (#84942) üzenetére


erahurka
félisten

És akkor padlásról a szobába a földszintre, aztán szobából vissza két kábel a padlásra vagy hogy kéne? Vagy ha jön a Voda akkor szét kell vésni a házat? Miért nem tudja a koaxból kivenni magának a netet a doboz? Koax egy toldóval passzívan osztható a nethez meg switch vagy router kell.

Mondjuk az én szobámban most is így van, IP tévével még egy kábelt meg is spórolnék.

Ez a Voda doboz gondolom kaphatja switch-en keresztül a netet.

[ Szerkesztve ]

(#84946) woodworm válasza tomp (#84939) üzenetére


woodworm
veterán

Lehet szó szerint értelmezni, de ettől még ugyanúgy nem működik jelenleg a voda box koaxról, és lényegében ketten is ezt értelmezték félre.

(#84947) zoli62 válasza tomp (#84939) üzenetére


zoli62
addikt

Szerinted a saját DVB-C tuner mindig le lesz tiltva?

(#84948) balage25 válasza zoli62 (#84947) üzenetére


balage25
senior tag

Nem hiszem, hogy le van tiltva a tuner. Nem latom ertelmet, hogy inkabb a netet terhelje az ott levo dvb-c hasznalata helyett. Mas oka lehet, hogy nem mukodik.

[ Szerkesztve ]

(#84949) tomp válasza Ledi (#84936) üzenetére


tomp
félisten

Mobilt usb-n gépre kötöttem majd net bekapcs. Box UTP kábelét gépbe bedug majd a hálózati adapter ablakban rámentem a telefon által létrehozott internet adapterre és bekapcsoltam a "mások hozzáférhetnek a számítógép internet kapcsolatához" olciót. Kb 5mp elteltével a boxon elindult a stream és mutatta a Windows, hogy mekkora sávszéllel megy a box. 3,3-14,4Mbps között mozog folyamatosan. A box által kiírt érték a menüben az csak egy átlag.

(#84950) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok!
aki igényelt már voda boxot, az is csak egyet tudott ? mai nap felhivtam az upc-t hogy lehetséges e a horizon box cseréje, és mondták hogy igen, viszont csak egyet lehetséges.

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.