Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84051) cof válasza tomp (#84050) üzenetére


cof
veterán

Azt értem, hogy nem talál, de nélküle is megy a TV? Arra gondoltam, hogy modem funkciója is van talán.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84052) tomp válasza cof (#84051) üzenetére


tomp
félisten

Mindent UTP-n kér! Lehúztam a koaxot és minden megy tovább!
EPG, Műsorvisszanéző, élő adás...stb

(#84053) pjen válasza tomp (#84052) üzenetére


pjen
félisten

És ha az UTP t húzod le akkor mi marad? :)

(#84054) cof válasza pjen (#84053) üzenetére


cof
veterán

Ne tedd tönkre idegileg. :DD

De amúgy logikus, lehet a LAN prioritást élvez. ;]

@tomp
UTP-n megy de majd jönni fog egy frissítés amivel engedélyezve lesz a DVB-C tuner is! A technikus sem érti, hogy minek. Talán akinek a "legkisebb" nete van vagy nincs nete annak is legyen Vodafone TV!

Még ide, az nem baj ha elérhető lesz mind két platform, ha az egyikkel gond lesz, akkor lehet használni a másikat. Addig nyugodtan mehet a DVB-C is amig nem kapcsolják le, már ha valaha is lekapcsolják a közeljövőben.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84055) MadMancs válasza tomp (#84046) üzenetére


MadMancs
veterán

Azért mert UPC hálón a tv prémiumhoz jár a vodabox ami IPTV vel 108 csatit ad viszont az előfizetett csomag DVB-C alapon 156csati. Így nem kapja meg azt amire előfizet.
Discovery HD alatt mit értesz? Mert Discovery HD Showcase van DVB-C n is ( Mediacard al legalábbis tuti mert szoktam nézni ).

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#84056) tomp válasza pjen (#84053) üzenetére


tomp
félisten

DVB-C bedugva, UTP kihúzva:

Itt megállt a TV csatorna!

CoF
Tuti le fogják kapcsolni mert ha IP-n megy a HEVC akkor minek legyen DVB-C-n az MPEG2 és AVC csatorna? Nyilván lesz egy hosszú "átállási időszak" de szerintem már nem fogják a DVB-C kínálatot bővíteni. HD-vel meg főleg nem....

(#84057) headhunter válasza Okosandroid (#84049) üzenetére


headhunter
addikt

:R

25W-ot kicsit sokallom...

Tv-em sem fogyasztt sokkal többet.

Sony Bravia KDL-55W829B "A++"

Készenlét: 0.2W (Kikapcsolás után közvetlenül : 9-13W)
Átlag: 33-35W :C
----------------------------------------------------------------

Németeknél másabb kialakítása a boxnak. [link]

(#84058) mobal


mobal
MODERÁTOR

Más sem kapott még számlát a hónapban?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#84059) cof válasza tomp (#84056) üzenetére


cof
veterán

Itt megállt a TV csatorna!

Ez mondjuk, logikus ha IPTV alapon ment eddig. :D

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84060) unicumnext válasza tomp (#84056) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Mediabox be lehet tanítani, hogy ki be tudja kapcsolni a TV-t?

(#84061) tomp válasza MadMancs (#84055) üzenetére


tomp
félisten

158 csatorna van TV Premium+Vodafone TV boxal IP alapon!
Nem a Showcase HD-ra gondolok hanem a sima Discovery Channel HD-ra!

Na ez DVB-C-n nincs!
Ezek a valós infók! :)

(#84062) pjen válasza headhunter (#84057) üzenetére


pjen
félisten

A cisco 35W ot fogyaszt készenlétben

(#84063) tomp válasza unicumnext (#84060) üzenetére


tomp
félisten

Eddig még nem találtam rá megoldást!
HDMI-CEC támogatás van mert a TV jelzi is illetve ha a TV-t kikapcsolom akkor a box is kikapcsol de fordítva nem így van. Illetve TV-t bekapcsolva a box nem kapcsol be.
Gondolom lesz majd rá frissítés.

(#84064) MadMancs válasza tomp (#84061) üzenetére


MadMancs
veterán

Én kérek elnézést. Itt az első infók még 108 csatornáról szóltak :R
Így viszont valóban felesleges a DVB-C a boxnak. Esetleg tartalék vonalnak jó.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#84065) tomp válasza MadMancs (#84064) üzenetére


tomp
félisten

Szerintem már megérte az ügyfeleknek a Vodafone-os felvásárlás! Végre egy modern mai kornak megfelelő TV szolgáltatás van!
Ami poén:

:C

(#84066) Intruder2k5 válasza tomp (#84065) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én azért nem hiszem, hogy az IPTV osztatlan sikert fog aratni, de majd meglátjuk.

(#84067) tomp válasza Intruder2k5 (#84066) üzenetére


tomp
félisten

Jó hát valakinek a szobaantennás analóg jelentette a sikert.
Amúgy ez nincs helyhez kötve! Telenor 4G-ről is tökéletesen megy! :D
Azaz aki esetleg elutazik de a másik helyen van TV, az tudja használni.

(#84068) cof válasza tomp (#84067) üzenetére


cof
veterán

Ez biztos le lesz tiltva előbb utóbb, hogy csak Vodafone hálózatból fog menni és máshol nem. Gondolom egyelőre bárhol az országban használható lenne, magyar IP-vel, netán még EU-n belül is.

Ízlések és pofonok, akinek eddig jó volt a kártya, és nincs szüksége még egy fogyasztóra meg távirányítóra, neki ez nem fog nyilván tetszeni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84069) Intruder2k5 válasza cof (#84068) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meg aki több TV felé osztotta a koaxot, de esetlegesen volt olyan vételi hely, ahol elegendő volt neki a szabadon fogható 20-25 csatorna. Annak is úgy kell az IPTV, mint hátára a púp.

[ Szerkesztve ]

(#84070) tomp válasza cof (#84068) üzenetére


tomp
félisten

Nyilván aki eddig is megvolt a távrögzítés, műsorvisszanéző, filmtár nélkül annak nem kell majd ez.
Amúgy DVB-C-n gyengébb a hangminőség a sima sztereó hangsávoknál! Csak a Dolby egyforma mivel az egységes.
De pl MTV Hits csatornán a hang DVB-C-n eddig fel sem tűnt. Vodafone TV-n viszont a soundbar konkrétan életre kell!

(#84071) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

TV boxnak mi lehet a baja?
3 nap alatt már negyedjére indul újra magától.
Ilyenkor viszont ki-be kell kapcsolni megint, mert csak léptetni lehet a csatornákat, kiválasztani nem.

#?*@&!

(#84072) MadMancs válasza tomp (#84065) üzenetére


MadMancs
veterán

Végülis igen. Én amíg van lehetőség kitartok a dvb-c és a MediaCard mellett ( míg nem kezdik el azt hogy új csatornákat csak iptv be pakolják, illetve nem kezdenek el általam kedvelt csatornákat kivenni) . De az eddigi vodabox tapasztalataitok alapján már nem vagyok annyira IPTV ellenes. Bennem még a 2015 ös Invitel IPTV él a maga döglassú fapados STB ával, és az analóg adásra hajazó minőségével.

Ilyet az én TV távirányítóm is tud.
Sőt még szoftvert is lehet távon frissíteni :D

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#84073) kezo0


kezo0
addikt

Most olvastam másik fórumon, hogy az új VTV boxon nem lehet sem rögzíteni, sem visszanézni az M1 HD és M4 HD műsorait. Igaz ez? (Nyilván az M4 miatt kérdezem, mert ha igaz, akkor az elég nagy baj, lásd sok sportág magyar válogatott meccsei, F1 stb.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#84074) tomp válasza MadMancs (#84072) üzenetére


tomp
félisten

Na a T-s és Inveteles IPTV az más! Az fapad! Telekomos IPTV-t használtam. Húúú na ahhoz képest ez a Vodafone TV box olyan mintha űrtechnika lenne...

kezo0
Szerintem valamit mókolhatnak ennél a 2 csatornánál mert egyszer megy az élő adás megállítása egyszer nem.
A lista szerint van Műsorvisszajátszás is de nem megy.
Lehet idő kell amíg a rendszer ezeknél a csatornáknál engedélyezi a rögzítést és a visszajátszást.

(#84075) canniball válasza mobal (#84058) üzenetére


canniball
nagyúr

Én kaptam, 7-én jött róla a mail. Már ha eletronyosra gondolsz.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#84076) AtaWrc


AtaWrc
tag

Sziasztok

Hogy ne csak jó hírek legyenek az új boxról:
Most ment el tőlem a szerelő, és 5 boxból 5-öt nem sikerült elindítania, működésre bírnia.
Maradt a jó kis Horizon box. :W

(#84077) tomp válasza AtaWrc (#84076) üzenetére


tomp
félisten

Mit írt ki? Lépjen kapcsolatba az ügyfélszolgálattal? Az nem hiba!

(#84078) AtaWrc válasza tomp (#84077) üzenetére


AtaWrc
tag

S005 kódot írt ki, és természetesen megpróbált mindent ü.f szolgálat stb.
Szerinte rossz szériát fogott ki.
Még nincs igazán ki tesztelve az új box, szoftveresen.

(#84079) tomp válasza AtaWrc (#84078) üzenetére


tomp
félisten

Pedig az szimplán jogosultság megtagadás! Nálam is ezt írta ki! A telepítés megállt a felénél ezzel a kóddal. Diszpécsert felhívta, hogy VTV-t szeretne aktiválni! Cisco-t törölték a rendszerből, a VTV box szériaszámát hozzá adta az ügyfélszámomhoz majd a boxot újra kellett indítani és a telelítést végig vinni.
A diszpécser megemlítette, hogy nála én vagyok a 2. ügyfél akinel VTV-t kell aktiválnia. Nagyon új még.

(#84080) AtaWrc válasza tomp (#84079) üzenetére


AtaWrc
tag

A box számát hozzáadta, ez biztos, nem törölte a Horizont-ot, viszont az újra indítás megvolt többször is.
A telepítés megvolt, szépen végig futott, és akkor írta ki az S005-öt.

(#84081) LouiS22 válasza Okosandroid (#84045) üzenetére


LouiS22
veterán

A csatornák sorrendjét törvény szabályozza, így értelemszerűen nem tudsz változtatni rajta.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#84082) Miska0330 válasza AtaWrc (#84078) üzenetére


Miska0330
tag

Szia!

Nálam is ugyanez. Most ment el a szerelő. Fél óráig próbálkozott. 4 diszpécsert is hívott. Sehogy sem sikerült. Végig ezt a S005 -ös kódot írta ki. Visszatette a Horizon Box -ot. Majd jelentkeznek.

(#84083) #78121280 válasza MadMancs (#84064) üzenetére


#78121280
törölt tag

Ma reggelre már 168 csatorna lett nálam is a 108 helyett! :)

(#84084) tomp válasza #78121280 (#84083) üzenetére


tomp
félisten

Az elején nekem 158 volt de már 168 van itt is.

AtaWrc
Nálam kérdezte is a diszpécser, hogy a box vagy a kártya helyére akarja e a technikus a Vodafone boxot mivel azt először törölnie KELL a rendszerből.

__
Mediabox doboza szerint Dolby Atmos képes a box! :Y

[ Szerkesztve ]

(#84085) cof


cof
veterán

Jaj... :D

Ilyen sok embernek már viszik kifele? Remélem erre minél később jut el, szerencsére kis város, mert ha 100 ember nézi az olyan mint ha valaki 600 MB/s-el töltene le valamit a netről folyamatosan itt a környéken.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84086) AtaWrc válasza tomp (#84084) üzenetére


AtaWrc
tag

Szerintem a törlés hiánya lesz a gond.
Nektek hogy működik a cucc a HGW-be dugta a lan kábelt, illetve bridge módba van, esetleg megy saját ruoter mögé dugva?
A kábelezés miatt nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#84087) #78121280 válasza tomp (#84084) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nálad megy a FilmBox Pro csomag? Kellene mennie de nem megy nálam legalábbis!

(#84088) LouiS22 válasza AtaWrc (#84086) üzenetére


LouiS22
veterán

Kösz, pont ezt a kérdést akartam feltenni :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#84089) LouiS22 válasza tomp (#84084) üzenetére


LouiS22
veterán

Amúgy rém vicces, mert a szomszéd csoportban mindezt arccal is posztolod, hahaha

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#84090) gduck válasza tomp (#84046) üzenetére


gduck
addikt

Én még várom :D

A HBOHD DVB-C alatt 10Mbps, szóval IP alatt ezek szerint nem lesz meg ugyanaz a minőség...

[ Szerkesztve ]

(#84091) tomp válasza AtaWrc (#84086) üzenetére


tomp
félisten

Igen! A technikus még nekem is mondta, hogy ha nem törlik azt a boxot amelyik helyére menne akkor nem fog menni mivel nem extra vételi eszköz lenne hanem csere így a rendszer egyszerűen visszautasítja az azonosítást a boxtól.
Nálam CB-re van kötve ami router módban megy.
De teszteltem Telenor 4G-ről is. Jelenleg még nincs korlátozva az internet szolgáltató így bármilyen netről megy. Ha megy idegen hálózatról(Telenor) akkor egy UPC-re kötött saját router nem okozhat problémát.
__
Most nézem a tegnapi SuperTV2 HD-s Bad Boys 2-t a boxon. Ugyan olyan mintha "élőben" menne. :)

LouiS22
Mi a vicces? Ha kell ide is kiírom a nevem és feltöltöm a portré fotómat. :D

gduck
IP-n az infók szerint HEVC. Ugyan olyan a képminőség az HBO HD-nél Vodafone boxon mint DVB-C-n.

[ Szerkesztve ]

(#84092) AtaWrc válasza tomp (#84091) üzenetére


AtaWrc
tag

Köszi, remélem aki holnap kijön, az már jobban képben lesz.
Bár ha nem akkor majd segítek neki . :C

[ Szerkesztve ]

(#84093) MiZo1990


MiZo1990
aktív tag

Délután felhívtam a UPC ügyfélszolgálatot, elmondtam szeretnék box-ot cserélni, a hölgy pötyögött és azt mondta lehet, de ehhez átkapcsol a Vodafone-hoz. Ismét elmondtam, mit szeretnék és hogy upc-s vagyok, ö is pötyögött, azt mondta oké a dolog és továbbkapcsol. Végül ismét a második hölgyhöz kerültem, aki közölte, hogy egyeztetett és erre a címre nem lehet ilyet létesíteni.

Egyrészt sokat vártam az ügyintézőkre, de tekintve a jelen helyzetet ezt most hagyjuk, másrészt, ha egyik felől lehet és másikról meg nem, az továbbra is csak annyit mond, hogy senki nem tud semmit.

De annak örülök, hogy akinek már van (és sikerült bekötni), az meg van elégedve vele.

Másnak sem tűnik el a műsorinfó sáv az ingyen FilmBox csatornákról?
Az adás megy, de a box szerint nem vagyok előfizetve (nyilván nem).

(#84094) mobal válasza canniball (#84075) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nekem most jött meg nemrég.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#84095) tomp válasza #78121280 (#84087) üzenetére


tomp
félisten

Nálam se megy!

(#84096) LouiS22 válasza gduck (#84090) üzenetére


LouiS22
veterán

két teljesen eltérő tömörítési metódust hasonlítasz össze. Értelmetlen.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#84100) v.attis válasza #72445440 (#84099) üzenetére


v.attis
őstag

4 hónapja fejeztem be a felújítást: koax a padlóban, falban három szobába plusz egy utp a lakás közepére egy wifi routernek. Szuper lesz ezeket utp-re cserélni... :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.