Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84801) kezo0


kezo0
addikt

Most éjjel 03:35 van, ugyebár 2h-kor előre kellett tekerni az órákat 3h-ra.
Ha a tévémen nézem az EPG-t, ott át is állt az óra, már 03:35-öt mutat, ellenben a jó kis Cisco box szerint 02:35 a pontos idő... Emlékeim szerint eddig soha nem volt ilyen, a box órája is átállt az új időre minden óraátállításkor. Most kiváncsian várom, mikor állítják át, mert ha sokáig így marad, az gubancot okozhat az előre beállított műsorrögzítéseknél.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#84802) kezo0 válasza kezo0 (#84801) üzenetére


kezo0
addikt

Na, direkt figyeltem, és a Cisco-n a szemem láttára váltott az EPG órája 02:59-ről 04:00-ra. Szóval ha egy órával később is, de sikerült megugrani ezen az eszközön is az óraátállítást. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#84803) ztsoft


ztsoft
őstag

Egy kis érdekességet találtam a Youtube-on a UPC-vel kapcsolatban, [link], a lényeg 7:35-től kezdődik.

Ezek után, ha egy céges, fix IP-s előfizetés ilyen, akkor milyen lehet a lakossági.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#84804) kenwood válasza ztsoft (#84803) üzenetére


kenwood
veterán

Itt mit kell nezni ? A pali hasrautesre troubleshootolja a vpn-t,es veletlenul eltalalta,hogy egy szolgaltato altal tiltott port okozta a problemat ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#84805) ztsoft válasza kenwood (#84804) üzenetére


ztsoft
őstag

Azt, hogy még a céges előfizetésen is alkalmaznak port tiltást (nem csak a 25-öst). Gondolom ezt nem kötik az előfizető orrára (ahogy a videóban is látható, a 25-ösről tudott, de a többiről nem).

Azt nem értem, hogy miért jó az, ha szívatják az előfizetőket. Miért nem lehet az ilyen információkat elérhetővé tenni az ügyfeleknek (főleg a cégeknek). Sunyi módon kell ezt kezelni?

Ezek után simán elhiszem, hogy egyes forgalmakat korlátoznak, lassítanak (elég sok bejegyzés van itt is, hogy bizonyos szolgáltatások lassúak).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#84806) kenwood válasza ztsoft (#84805) üzenetére


kenwood
veterán

Gondolom ez ugy mukodik, hogy valaki unatkozik, es letilt egy random portot, hogy szivassa az elofizetoket.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#84807) zolee001 válasza kenwood (#84806) üzenetére


zolee001
őstag

Nem teljesen,dokumentálva vagyon (eldugott modon) ,hogy ne tudjon a user mail servert,dns servert üzemeltetni otthon
Business elöfizuknál elvileg nincsenek tiltva
Probléma megoldása? 1 db port vagyon nyitva server oldalon,mégpedig a 443 és azon közlekedik vpn,web,rdp,mail meg ami szükséges és a server belülröl majd forwardolja magának ahova kell

(#84808) kenwood válasza zolee001 (#84807) üzenetére


kenwood
veterán

Es mas szolgaltato miert nem tiltja a tobbi portot ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#84809) zolee001 válasza kenwood (#84808) üzenetére


zolee001
őstag

Üzletpolitika,görénység stb
De mint irtam windows server környezetben 1 db port szükségeltetik,a 443

(#84810) ztsoft válasza kenwood (#84806) üzenetére


ztsoft
őstag

Ezt nem tudom, meg nem is érdekel, csak tudassák az előfizetőkkel.

(#84807) zolee001

A 25-ös portot meg is értem lakossági előfizetésnél. Ne tudjon a user levelet küldeni a saját gépéről, csak a webes felületen, vagy a UPC SMTP szerverén keresztül, így meg tudják akadályozni a tömeges spam küldést.

(#84808) kenwood

Ahogy a videóban is elhangzott, a váci szolgáltató (legyen az bármelyik) nem tilt semmit. Az ügyfélre bízza a biztonsági kérdések megoldását. Persze, ha valami beüt, akkor az ügyfelet lehet hibáztatni érte (gondolom, nem feleslegesen alkalmaznak a videóban szereplő úriemberhez hasonló szakembereket). Én ezt tartom elfogadhatónak céges előfizetésnél. A lakossági az más tészta, nem lehet mindenki IT-s szaki.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#84811) zolee001 válasza ztsoft (#84810) üzenetére


zolee001
őstag

Egy levelezö kliensben simán képes vagy beállitani más smtp-t a 25-ös porton,ellenben egy exchange servert már nem
A lényeg ,hogy ne tudjon a user otthon servert üzemeltetni

A voda csinálta régen,hogy az igen borsos áru mobilnetjén tiltotta az smtp-t és plussz összegért (amobilneten felüli csomag) volt hajlando kinyitni
Megoldás? Vmi titkositott smtp (SSL) beállit a szolgáltató meg kapja be

(#84812) eight válasza headhunter (#84634) üzenetére


eight
senior tag

Nem sokkal ,de nem is a mértékével volt a bajom. 200Ft-ot emeltek, most 6140-et fizetek a FP240-ért. Más szolgáltatás nincs.

(#84813) erahurka


erahurka
félisten

Feltűnt az előbb, hogy apukám HD-ban nézi a TV2-t, miközben nincs is HD csomagunk. Kapcsolgattam kicsit a saját tévémet, és ott is mennek a HD csatornák.

Ez valami koronavírusos akció a UPC/Voda részéről, vagy az őskövület csomagban lévőket átpaterolták valami újabb cuccba? Vagy mi ez, tudtok róla valamit? :R

(#84814) chrno válasza erahurka (#84813) üzenetére


chrno
csendes tag

Igen, április 30-ig TV Prémiumot kap mindenki:
https://www.vodafone.hu/documents/20143/626722/20200315.pdf

(#84815) erahurka válasza chrno (#84814) üzenetére


erahurka
félisten

Na jól sejtettem akkor. Fura hogy nem tették ki Facebookra, vagy olyan régen volt, hogy nem tekertem le eléggé?

(#84816) tomp válasza erahurka (#84815) üzenetére


tomp
félisten

Kirakták a UPC és Vodafone fb oldalra is.:)

(#84817) Beniii06 válasza erahurka (#84813) üzenetére


Beniii06
őstag

Már jó két hetes hír és pont FB-re tették ki elsőnek. --> (#84023) :U

Troll on:
Mennyi sok HD adásról maradtatok le két hét alatt, két hétig felesleges rontottátok a a szemeteket SD adással . :DDD
;]

"Got any other secret weapons?"

(#84818) tomp


tomp
félisten

Lehet igazam lesz a csatornabővítéssel kapcsolatban?
Behozták ezt az Arena 4 csatornát. DVB-C-n SD-ben. Vodafone TV-n viszont HD-ben!
Azaz szerintem DVB-C-n HD bővítés már nem lesz.

(#84819) MadMancs válasza tomp (#84818) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem jött be mert DVB-C n is HD. [kép]

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#84820) tomp válasza MadMancs (#84819) üzenetére


tomp
félisten

hmm akkor nálam miért nem jelenik meg? Csak SD-ben megy.
Újrakeresésnél sem találja a TV!
Vodafone TV-n viszont ott van és csak HD-ben.

(#84821) MadMancs válasza tomp (#84820) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem tudom. De ott a kép. DVB-C MediaCard és HD. 164 es programhely. SD-t viszont nem találtam belőle.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#84822) cof válasza MadMancs (#84821) üzenetére


cof
veterán

Te is Várpalotán vagy igaz? 642 MHz-en csak SD van.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84823) MadMancs válasza cof (#84822) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen.
Jelen pillanatban igen sd. De az előbb mikor a képet készítettem épp HD promo ment HD képpel. Hogy maga a sportközvetites mi lesz, ezek szerint passz. Úgy tűnik ez változó.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#84824) tomp válasza MadMancs (#84823) üzenetére


tomp
félisten

Vagy csak beetetés a HD-ra való átváltás DVB-C-n, hogy ha kell akkor VTV box kell? :D
Nálam 164-es programhely, 714MHz, 576i
IP-n fixen HD a stream.
Sportközvetítés? Max ismétlések.

(#84825) MadMancs válasza tomp (#84824) üzenetére


MadMancs
veterán

Lehetséges. Bár olvastam a cikket hogy csak HD streamet adnak. Max a szolgáltató butít SD re.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#84826) #75501312 válasza MadMancs (#84821) üzenetére


#75501312
törölt tag

Azon a helyen nekem is megvan Cisco boxon, de SD-ben és borzasztóan rossz minőségben.

(#84827) gduck válasza MadMancs (#84819) üzenetére


gduck
addikt

Nálam is SD a 164-es csatorna (DVB-C).

(#84828) MadMancs


MadMancs
veterán

Mint írtam jelenleg nálam is SD jelenleg pocsék minőséggel ( 4K TV). Viszont a kép készítésekor épp HD volt. Szóval passz 🤷‍♂️

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#84829) tomp válasza MadMancs (#84825) üzenetére


tomp
félisten

Méghozzá nagyon pocsék SD-be butítják mivel VTV boxon jobb a kép hiába SD az épp futó videójuk.
Maga a csatorna HD csak a futó videó rajta SD de viszonylag tűrhető. DVB-C-n viszont moslék.

(#84830) erahurka válasza tomp (#84824) üzenetére


erahurka
félisten

Mi ez a Voda TV amúgy? Ilyen IP hülyeség? Ennyi erővel streamelhetnének is egy appon keresztül mint a Netflix. Minek dobozolnak?

(#84831) #75501312


#75501312
törölt tag

CI+ kártyát lehet használni saját beltéri egységben is? Nem tudom az eszköznek a pontos nevét, régebben műholdas vételre használtuk, gondolom van ilyen kábeltévé adásra is?

(#84832) MadMancs válasza #75501312 (#84831) üzenetére


MadMancs
veterán

MediaCardot minden CI+ modullal ellátott eszközben tudod használni. Legyen az TV, Saját STB , esetleg PC hez csatlakoztathato modul.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#84833) pjen válasza MadMancs (#84832) üzenetére


pjen
félisten

Ez nem biztos.Nekem van Amiko 8265+,A DIGI megy benne UPC nem.

(#84834) kenwood válasza erahurka (#84830) üzenetére


kenwood
veterán

1-200 fokent magyarnyelvu csatorna elerheto barmilyen eszkozon,amin van hdmi.
Ne magadbol indulj ki,egy ilyen szolgaltatasnal az elofizetok jelentos resznek kulon oktatast tart a csalad, hogyan kell a fokuszra odakapcsolni.
A tobbseg eleve nem nez meg olyan musort,ami nem magyar nyelvu.
A netflixen meg az is viszonylag uj dolog, hogy feliratbol nem csak angol van.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#84835) balage25 válasza pjen (#84833) üzenetére


balage25
senior tag

Nekem is van egy samsung készülékem amiben 4 éve még ment a modul, aztán egyik napról a másikra pedig nem. Akkor frissítették a UPC-s modul szoftverėt, azôta nem megy.

(#84836) gduck válasza #75501312 (#84831) üzenetére


gduck
addikt

Lehet! pl. Egigma2-es box OpenATV-vel tökéletesen kezeli.
Nekem pl. egy AmikoViperComboHDD van, de a Zgemma H9 combo is kezeli.

(#84837) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok, tud nekem valaki segíteni abban, hogy este szeretnénk nézni neten az rtl klubot, sajna nekem csak digionline-os kodom van, de abban nincs rtl. Tud nekem valaki kölcsönözni egy kódot csak ma estére? Vagy segíteni, hogy milyen módon tudok rtl klubot nézni? Csak 4g net van, s nem akarok egy hónapra előfizetni :( Köszi előre is :R

"If you're good at something, never do it for free!"

(#84838) #75501312 válasza gboszi (#84837) üzenetére


#75501312
törölt tag

Horizon Go
Van applikáció is.
Vagy nincs UPC előfizud?

[ Szerkesztve ]

(#84839) cof válasza gboszi (#84837) üzenetére


cof
veterán

TV-d nem tud DVB-T-t fogni? Ott ingyenes, csak egy antenna kell hozzá.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84840) gboszi válasza #75501312 (#84838) üzenetére


gboszi
senior tag

Nem, nincs upc előfizum :U
@CoF: nem sajna. Illetve lehet, de nem tudom. Kölcsön nyaralóban vagyunk.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#84841) erahurka válasza #75501312 (#84838) üzenetére


erahurka
félisten

Ez a Horizon Go ingyenes amúgy minden UPC kábeltévé előfizetőnek?

(#84842) pjen válasza erahurka (#84841) üzenetére


pjen
félisten

Igen,legalábbis amit én találtam csomagot mindenhol megy.

(#84843) zolee001 válasza gboszi (#84840) üzenetére


zolee001
őstag

vlc+gugli és megkeresed az aktuális retkklub stream linket avagy retekmost.hu

(#84844) kenwood válasza gboszi (#84837) üzenetére


kenwood
veterán

Tehat a kijarasi korlatozas ellenere elmentel valakinek a nyaralojaba,es ott szeretnel valaki masnak az accountjaval igenybe venni egy fizetos szolgaltatast ? :D

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#84845) cof válasza erahurka (#84841) üzenetére


cof
veterán

Igen, az összes digitális kábel tv előfizetés mellé, csak a myupc-n kell regisztrálni neki egy jelszót.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84846) MadMancs válasza cof (#84845) üzenetére


MadMancs
veterán

Az a diginél van ahol külön kell jelszót kell generálni a digionline nak nem? Legalábbis én a sima myupc acc al lépek be horizon go ba. Myupc felület böngészve csak webmail és wifree aminek külön pass kell.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#84847) cof válasza MadMancs (#84846) üzenetére


cof
veterán

Lehet már csinálni itt is akár külön e-mail-t is, a profil menü alatt. Igy akinek odaadod, nincs hozzáférése a myupc-hez.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84848) tomp válasza erahurka (#84830) üzenetére


tomp
félisten

Igen olyan IP hülyeség mint a Nyetflix. ;] :DDD
Lehet azért van dedikált hardver mert az app stabil működése nem garantálható mivel rengeteg féle/fajta hardveren futna.
pl Vodafone TV app nálam tegnap óta bugos. Pár perc után elcsúszik a hang.
De a Netflix is vicces. 3120x1440 felbontású a telefon, HDR10 és HDR10+ képes a kijelző. De a Netflix app csak 1080p HDR10-et enged de sokszor megáll SD felbontásnál a minőség.
Pedig gyárilag rajta van az app, gyárilag hitelesített mert csak így engedi a HDR-t.

Amúgy lesz a Vodafone TV boxon is Netflix! ;]

(#84849) cof válasza MadMancs (#84846) üzenetére


cof
veterán

Itt van: https://www.upc.hu/myupc-profil/profil/alprofil-beallitasok/

Itt hozhat létre családtagjai számára további My UPC Profilokat, így megoszthatja velük azokat a UPC alkalmazásokat, amelyeket ön is használ. Fontos tudnia, hogy ön határozza meg, hogy az egyes Fiókok tulajdonosai pontosan mely alkalmazásokhoz férnek hozzá. A Horizon Go és a Wi-Free felhasználási feltételeiről a honlapunkon tájékozódhat.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84850) zolee001 válasza tomp (#84848) üzenetére


zolee001
őstag

A 3120x1440 felbontást mekkora kijelzös készüléken bámulod???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.