Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84252) LouiS22 válasza #72445440 (#84251) üzenetére


LouiS22
veterán

Magánszemélynek nincs lehetősége egyedi csomagra, csak a meglévőekből tud választani.

Ahogy te is írtad, amit a kolléga szeretne, az üzleti előfizetés, üzleti díjért.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#84253) tomp


tomp
félisten

Van már olyan Vodafone TV-s ügyfél akinek koaxról megy! Érdekes! Nálam továbbra is full IP!

(#84254) bbsofficial válasza Toth_Jani (#84250) üzenetére


bbsofficial
tag

és ezt a hangváltást hol találom?

Csak az általános beállításoknál látok nyelvet.

(#84255) Soulfly842 válasza VSZM (#84247) üzenetére


Soulfly842
addikt

A publikus üzleti interneten kívül kérhetsz árajánlatot Bérelt vonali internetre is.

Ez esetben a felmért és meghatározott sávszélt biztosítaniuk kell (nem lehet kevesebb semmivel és a feltöltés is jócskán magasabb).

Az ára ennek viszont jóval borsosabb. Valahol 25-60 E körül lehet az egyedi felmérés függvényében.

Viszont: ez esetben kapsz dedikált supportot, folyamatosan figyelik a vonaladat és ha elmegy, akkor töredéke a vállalt hibaelhárítási idő is a normál 72 órához képest. És ha pl. elszáll valami az éjszaka közepén, akkor is kezdik a hibaelhárítást anélkül, hogy te jelezted volna.

(#84256) nanrom válasza bbsofficial (#84254) üzenetére


nanrom
csendes tag

Szia!

El van kicsit dugva, én is nehezen találtam. Miközben nézed a műsort, 2x OK gombot nyomsz, aztán Kisegítő lehetőségek -> Elérhető hangok / feliratok. Ha nincs ilyen opció, akkor az adott csatorna nem támogat más nyelvet.

[ Szerkesztve ]

(#84257) gduck válasza anglergab (#84197) üzenetére


gduck
addikt

A netdoard fórumon írták, de az előbb nekem is ugyanezt mondták a hibabejelentő vonalon (még mindig a prémium csomagokkal küzdök). Azaz jelenleg IP, majd DBV-C és hogy a szoftver még fejlesztés alatt van. Csak tudnak valamit ;)

(#84258) tomp válasza gduck (#84257) üzenetére


tomp
félisten

Remélem akkor legfeljebb vegyes üzem lesz! Azaz DVB-C+IP lesz(a box szoftvere erre utal) a csatorna kínálat mivel ha engem visszaraknak csak dvb-c-re akkor elvesztek pár HD-t. Vegyes üzem még elfogadható lenne habár vicces lesz, hogy nézem az MPEG2 SD-t mikor IP-n meg ott van a HEVC. Így még el tudom képzelni, hogy a dvb-c fejlesztést leállítják, így az új csatornák már csak IP-n lesz nézhető.

(#84259) vlevi válasza tomp (#84258) üzenetére


vlevi
nagyúr

Vannak IPTV appok.
Ha pedig a Voda valami speciális saját IPTV megoldást csinál, igazán kifejleszthetnének valami normális okostv alkalmazást arra az esetre, ha átállnak. Marhára semmi kedvem minden TV alá egy boxot berakni.

(#84260) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

De azért gondolom a teljes átállás hosszú évek kérdése lesz, és aki nem erőlteti az még sokáig használhatja a most meglévő eszközeit.
Gondolom egy nagyobb váltásról azért csak adnának ki tájékoztatókat, és legalább a megadott élérhetőségen e-mailban értesítenek.

(#84261) gduck válasza tomp (#84258) üzenetére


gduck
addikt

Én úgy gondolom hogy a "felvételek" visszanézése, a videótár, appok és egyéb interaktív szolgáltatások tovább is IP alapon fognak menni. Csak az élő TV adás fog jönni a koaxon.

(#84262) gduck


gduck
addikt

A Vodofone box oldalán lévő service gombról:
- TV nézés közben hosszan megnyomva: Öndiagnosztika
- Áram alá helyezés közben nyomva tartva: kikényszerített szoftver frissítés

Én ennyire jöttem rá. Ha van valakinek hasonló észrevétele, írja le ;)

[ Szerkesztve ]

(#84263) Miska0330


Miska0330
tag

Most volt itt a héten másodjára a technikus kicserélni a Kaon -t az új Vodafone TV -re. Hétfőn nem sikerült neki a szokásos S005 -ös hibaüzenet miatt. Akkor 4 diszpécser sem tudta távolról megoldani. Most kicserélte egy másikra és megint elsőre a szokásos S005 -ös hibaüzenet volt. De most távolról rutinosabb volt a diszpécser és megoldotta a hozzárendelést az előfizetőhöz.

Eddig jól működik. Nagyon gyors a TV csatornák közötti váltások. A box sebessége is gyors. Nekem is IP -n keresztül megy. A távirányító masszív anyagból van. Maga az egész box minőséginek tűnik. Most jön a tesztidőszak.

(#84264) tomp válasza gduck (#84261) üzenetére


tomp
félisten

Az oké de csak koaxról akkor kevesebb csatorna jön majd mint most. Vagy hirtelen lenne HD csatornákhoz plusz hely koaxon? Meglehet. Amúgy a több napos használat után én nem tapasztaltam IP gondot. Hiányosság az van de az a szoftver hibája. Pl nem kezeli még a Dolby hangsávot

(#84265) gduck válasza tomp (#84264) üzenetére


gduck
addikt

Nekem eddig csak a felvétel közbeni visszanézés alatt hiányzó 30 perccel van gondom. Sokszor használnám ezt a funkciót, de ez így sajna használhatatlan :( Ha ezt tudná, akkor akár leválthatná a PHILIPS boxot (szerelő se látott még olyan kártyát mint az enyémben van. Picikét "megsült" már :D )

(#84266) cof válasza tomp (#84264) üzenetére


cof
veterán

Lenne még hely koax-on is, ha kivennék az SD csatornákat amiből van HD, meg kilőnék az analógot. Nekem ez azért nem fog tetszeni mert nem tudok archiválni magamnak, ugye van a 90 óra limit jelenleg, és csak online tudom megnézni. Most, hogy minden csatorna kódolatlanul jön, arra veszem fel amire akarom, és oda viszem ahova akarom a fájlokat.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84267) cocka


cocka
veterán

És annak mi értelme van, hogy ezt a vodafone boxot csak 500-as nethez adják? Nem elég a box szolgáltatásaihoz a 150/10-es net?

(#84268) Intruder2k5 válasza cocka (#84267) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem hiszem, hogy technikai oka lenne, nyilván csak ezzel akarják ösztönözni az előfizetőket nagyobb csomag vásárlására.

(#84269) Beniii06 válasza cocka (#84267) üzenetére


Beniii06
őstag

Egyrészt igen, másrészt ösztönzés a nagyobb csomagra váltáshoz --> több a bevétel. :U

Szerk.: közben válaszoltam is.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#84270) cocka válasza Beniii06 (#84269) üzenetére


cocka
veterán

De könyörgöm. 1080p = fullHD 60 fpses H.264-es videó max. 700 kilobájt/sec... a 150 megabitből legrosszabb esetben is (felével számolok) 13 ilyen stream jönne ki. A küldendő információ meg valószínűleg csak pár kilobájtos lekérésekből áll.

És ha jól értem IPTV-n meg H.265-ben fognak streamelni, tehát még ennél is kevesebb sávszélt igényelne.

És csak halkan kérdem: Mikor lesznek egyáltalán progresszív fullHD adások, akár műsorszóró, akár szolgáltatói részről?

(#84271) cof válasza cocka (#84270) üzenetére


cof
veterán

Csak azért az 500 nethez adják, hogy kifizettessék veled a box költségét is valójában. Mert ennek a boxnak tökmindegy, hogy 150 Mbit vagy 500 Mbit-re fizetsz elő, de így meg ugye többet fizetsz havonta. Egyszerre úgy is csak egy csatornát nézel, 3 eszközre levetítve is 25 Mbit kb. összesen ha FullHD adásokat nézel, minden más meg a felhőben van.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84272) LouiS22 válasza cocka (#84270) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem lesznek. Lehet, hogy te azon szerencséesk közé tartozol, akik erre technikailag fel vannak már készülve, de amíg az országban bárhol is van CRT TV (és van, nem is kevés helyen), addig hótfelesleges ilyenről álmodni is.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#84273) cocka válasza cof (#84271) üzenetére


cocka
veterán

Nem lehet valahogy fű alatt, okosban ilyet szerezni? :D

(#84274) cof válasza cocka (#84273) üzenetére


cof
veterán

Szólj nekem is, mert kipróbálnék én is egyet, de nem ilyen feltételek mellett. :D

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84275) cocka válasza cof (#84274) üzenetére


cocka
veterán

Hogy őszinte legyek sose értettem, hogy az eszközbirtoklást miért kell szolgáltatásokkal összekötni. Nevezetesen: ha ezt az eszközt akarod megvenni (szolgáltatói eszköz, ami rosszabb esetben nem is kapható külön, sok pénzért sem), akkor fizess elő olyan feltételekkel, amiket mi diktálunk.

De akkor másik keresztkérdés: Ha van egy android boxom, az nem tudhatja mindezt ugyanígy a vodafone tv app feltelepítésével?

Azt az "autentikációt" nem lehet megoldani box nélkül? És akkor itt fel is merül az a kérdés, amit már más is pedzegetett, hogy mi a szarnak kell mindenáron boxot kérned a szolgáltatótól, ha tévézni akarsz?

(#84276) Beniii06 válasza cocka (#84275) üzenetére


Beniii06
őstag

"az nem tudhatja mindezt"
Nem, mert a te boxodon android fut és az övéken saját html rendszer. Az övék tud 4k-t, a tiéd nem. :U
;]

Majd próbáld ki ápr. 1 után, hogy fog-e menni a horizon go a boxodon és milyen módon, ha már most is van horizon go hozzáférésed --> elő vagy fizetve vezetékes tv szolgáltatásra.

"Got any other secret weapons?"

(#84277) cof válasza cocka (#84275) üzenetére


cof
veterán

De, ugyanezt tudja a Voda app is, viszont nélküle nem használható, mert ebben a boxban tudsz létrehozni profilokat amivel bejelentkezel a Voda app-ba.

Meg kicsit unfair lenne a dolog ha belegondolsz, hogy én nézem a prémium csatornákat Digital Bronze előfizetéssel, más meg fizet érte. Oké most ingyenes, április 30-ig ahhoz is megoldhatnák a hozzáférést, hogy aki akarja kipróbálja milyen ez a csoda IPTV szolgáltatás.

Mondjuk én most is jól jártam, mert minden adás kódolatlan, nem csak 30 csatorna jön Kodi alatt DVB-C-n. Inkább az lenne a jó a jövőben ha eltörölnék a TV csomagokat és csak egy lenne mint a Digi-nél, persze ugyanígy mint most, hogy ne kelljen hozzá kártya sem a HBO-n kívül.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84278) cocka válasza Beniii06 (#84276) üzenetére


cocka
veterán

az övéken saját html rendszer.

Pont azért egy kalap szar, mert így örökké a saját szoftvereiknek vagy update-jeiknek vagy "kiszolgáltatva", azaz csak azt kaphatod, amit lefejlesztenek rá.

Android OS meg már egy pár éve be van járatva és ilyen szempontból sokkal univerzálisabb. A Kodiról nem is beszélve.

Hogyne tudna 4k-t? Kodival ki is próbáltam.

De amíg a fullHD adásokig nem jutunk el és az elkövetkezendő 5 évben sem fogunk, addig ki nem kakálja le a 4k-t? :DD

(#84279) cocka válasza cof (#84277) üzenetére


cocka
veterán

Ha nagyon akarnák, lehetővé tennék, hogy webes felületen is létre tudj hozni profilokat amivel bejelentkezel a Voda app-ba.

nem csak 30 csatorna jön Kodi alatt DVB-C-n.

Ja hogy a te boxodon van RF in koax bemenet? Az enyémen nincs, meg amiket nézegettem, itthon nem nagyon volt olyan androidos, ami tud DVB-C-t és nem ilyen 1 giga ram 8 giga tárhely hulladékproci kategória. :D

(#84280) cof válasza cocka (#84279) üzenetére


cof
veterán

USB-s DVB-C tunerrel használom.

(#84276) Beniii06 Miért mi lesz április 1 után a HorizonGO-val? Happy home 300 csomag mellé, még mindig reklámozza ezt a szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84281) woodworm válasza cocka (#84270) üzenetére


woodworm
veterán

Nem az egyéni előfizetések sávszélességével van a gond, hanem a szolgáltató sávszélességével. Jelenleg unicast szórás megy, ahányan nézik az adott csatornát, annyi független adatfolyam jelenleg.

(#84282) cocka válasza cof (#84280) üzenetére


cocka
veterán

Izé... és az úgy simán veszi a digitális adásokat is Kodival? Annyira nem nézegettem a Kodi ezen funkcióit tekintve, hogy nincs ilyen usbs cuccom, de felvenni is tudsz mondjuk pl. külső HDD-re valami épkézláb formátumban, amit nem egy örökkévalóság kikódolni?

A koax nem szokott rázni? Mondjuk mikor legutóbb koaxot dugdostam akkor egy STB-vel próbáltam ki, abba "rázás nélkül" simán be tudtam dugni a kábelt, de amikor a HDMI rész kövekezett volna, akkor jól megrázott a qrva box. Mondom jó, akkor majd húzok gumikesztyűt, azon keresztül csak az elektromos mezőt lehet érezni a csípést nem.

(#84283) cof válasza cocka (#84282) üzenetére


cof
veterán

Most jön minden csatorna április 30-ig, ugyanaz mint ha box-on nézed, van műsorújság is, de csak 1 napra. A nyers stream-et veszi, nincs semmi kódolás felvétel közben. Itt egy FullHD minta: [link]

De szokott rázni, ez egy UPC betegség, használok már földhurok leválasztót, mert az előző USB-s tuneremet is biztos, hogy az UPC túlfeszültsége cseszte el.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84284) cocka válasza cof (#84283) üzenetére


cocka
veterán

Meg gondolom ha PC-be épített belső tunerbe van dugva, akkor más anomáliákat is okozhat pl. az alaplap működésében.

Akkor még egy gyakorlati kérdés: ha átmennék Digire, ahol 1000-es optikai netet kötnek FTTH, akkor a UPC eltünteti szerződésbontás után a saját koaxát a lakásból a francba vagy ezzel már együtt kell élni?

Rázásról: Tegnapi eset és egyre gyakoribb, hogy nem is közvetlenül az ráz meg, amiről tudom, hogy ráz vagy nem akkor, amikor számítok rá:
Boltban álló nyitható kishűtő. Odamegyek kinyitom, nem ráz, kiveszem a benne lévő üdítőt, az üdítő sem ráz, majd amikor csukom vissza a hűtőajtót, megráz.
De olyan is volt már, hogy álló nyitott kishűtő, csak hozzáértem az egyik üdítőhöz és megrázott. De volt már olyan is, hogy mozgólépcső szalagja rázott meg meg olyan is, hogy görögdinnye. :D

(#84285) cof válasza cocka (#84284) üzenetére


cof
veterán

Igen, ha PC-be használom a Tuner-t, és bedugom a koaxot, akkor ilyen hullámok jelennek meg az LCD monitoron, földhurok leválasztóval már nem.

Hát ami a lakásban van koax, az már a tied, nem fogják elvinni. A Digi is koax-on továbbítsa a TV-t még mindig. Szóval a lakáson kívül arra fog rákötni a Digi, gondolom a bejárati ajtó környékén megy be a lakásba.

Túl vagy töltődve elektromossággal. :DD

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84286) atala


atala
addikt

Nesze neked 500/22. Most mértem, és 178/22 Mbit
Végül is a garantált 100 Mbit meg van. :)

[ Szerkesztve ]

(#84287) Graphics válasza atala (#84286) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lesz az még kevesebb is, nekem tegnapelőtt 22-nél nem ment fentebb a letöltés...

Egy órával ezelőtt volt nekem 170 körül, most már csak 50...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#84288) anglergab válasza cocka (#84267) üzenetére


anglergab
addikt

Elég 20 Mbps is hozzá.

(#84289) tomp


tomp
félisten

Nálam valamiért gyengébb lett a jel a koaxon így a CB letöltési értékei leestek(letöltési 6-7-ről 1-3-ra!!), a feltöltési meg felmentek. Nem túlfesz!
Eredmény:
-Mediacard: szétesnek a csatornák ha van internet forgalom(le vagy fel most mindegy)
-Vodafone TV: nincs semmilyen probléma

Letekerték az erősítőt? Éjjel elment a net mert a CB oldala automatikusan elindult, hogy kapcsolódási hiba

(#84290) anglergab válasza woodworm (#84281) üzenetére


anglergab
addikt

De cserében nem is kell minden végponton sok Gbps-nyi sávszélességet majd a broadcast-nak dedikálni :)

(#84291) woodworm válasza anglergab (#84290) üzenetére


woodworm
veterán

Az iptv nem multicast lenne? Elméletileg pedig pont ott nem kellene akkora sávszélesség.

(#84292) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Van képbeli különbség Vodatone TV és Médiacard használat között?

(#84293) cof válasza woodworm (#84291) üzenetére


cof
veterán

De ez nem IPTV még jelenleg, hanem OTT.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84294) Beniii06 válasza cof (#84280) üzenetére


Beniii06
őstag

Mert egyszer el kell engedniük a horizon nevet és szó is volt róla, hogy a horizon go-t a voda tv app fogja leváltani.

"Got any other secret weapons?"

(#84295) tomp válasza Csabi1984 (#84292) üzenetére


tomp
félisten

Én nem látok eltérést! Hangban 1-2 csatornánál van eltérés(Vodafone TV javára). Pörgős gyors mozgásoknál sincs probléma.
Pókember: Idegenben filmet megnéztem élőben HBO HD-n és utólag visszanézőn is. Pörgős jeleneteknél sem jött extra képhiba. Csak annyi amennyit eleve a csatorna is ad mivel azok a hibák Mediacard esetén is látható volt.

(#84296) woodworm válasza cof (#84293) üzenetére


woodworm
veterán

Éppen ezért, ha 10-en nézik az RTL Klubot, akkor az a teljes hálózaton 10 adatfolyam, IPTV esetén pedig egy stream van és jut el a nézőkhöz.

(#84297) cof válasza Beniii06 (#84294) üzenetére


cof
veterán

Nem hinném, hogy az új előfizetést ezzel promóznák 150 meg 300-as net, ha áprilistól menne a levesbe a UPC brand. Még 1-2 év mire teljesen megszűnik, még mindig horizon box-ot adnak meg kukacb-t az új előfizetőknek, csak TV-re van Voda cucc.

(#84296) woodworm Igen, ezt én is tudom. Írtam is a héten, talán hétfőn, hogy remélem a mi környékünkre minél később jut el ez az új csodabox mert megeszik a sávszélt, ha ez csak LAN-on fog menni.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84298) woodworm válasza cof (#84297) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem a maximum csomaghoz kötéssel is szűrik az előfizetőket.

(#84299) zoli62


zoli62
addikt

UPC Prémiumot TV-t váltott le valaki meglevő hűségszerződés alatt Vodafone TV-re? Amennyiben igen, érdekelne, hogy részletesen összehasonlítva a kettőt, mik a tapasztalatok. Esetleg sikerült valakinek elérni, hogy a havidíj ne változzon?

(#84300) tomp válasza zoli62 (#84299) üzenetére


tomp
félisten

Jelen! :D
Májusig volt még hűségem! 1220-on közölte a hölgy, hogy semmi akadálya lecserélni a Cisco HD DVR boxot de akkor a hűség újraindul. Oké! Havidíj forintra pontosan ugyan annyi, változatlan. Cisco box ment, Vodafone TV box jött.
Csatorna kínálat ugyan az mint a Premium TV-n csak pluszban van még 1-2 HD csatorna. Nálam full IP a box, koaxot nem használ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.