Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56051) blakey válasza gduck (#56050) üzenetére


blakey
titán

Központi hiba van, sehol nem lehet lekérdezni.Webest még nem próbáltam, bár nem is használom.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56052) cigam válasza Gubek-Einste (#56025) üzenetére


cigam
félisten

Szép csomag. Bevállalnál havi szinten +3-4k-t? No és mások? Mert szerintem (tíz?)ezres nagyságrendben kell előfizetni, hogy megérje.
Már élesben mennek az HBO HD csatornák? Nem csak terv idénre?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#56053) szabogabor10 válasza cigam (#56052) üzenetére


szabogabor10
veterán

Élesben mennek, Tarrnál már január elején bekerültek.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#56054) pjen válasza szabogabor10 (#56053) üzenetére


pjen
félisten

A csatorna listában nincsenek,persze lehet nem frissítették.

(#56055) szabogabor10 válasza pjen (#56054) üzenetére


szabogabor10
veterán

A Tarr a másik szolgáltatóm, január eleje óta a csatilista részei. Ahogy a Fox HD és a Paramount HD is, meg a BBC Earth HD.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#56056) tomp


tomp
félisten

Windows 10-re megjelent a Horizon Go alkalmazás!
Már csak a böngészőben kellene elfelejteni a több éve megszűnt Silverlight használatát. Talán majd a HTML20-nál váltanak HTML10-re? :F

pjen
Parisat

(#56057) #54715584 válasza csabi63 (#56041) üzenetére


#54715584
törölt tag

Biztosan lehetne olyan konstrukció, ami megérné a szolgáltatónak és a felhasználóknak is. És ez valószínűleg nem kerülne semmibe, csak néhány ember összedugja a kis fejét, és már meg is van a megoldás. Ha máshol ez működik, akkor nem hiszem, hogy ez lenne az akadálya, vagyis valószínűleg ez is tipikusan magyar sajátosság lesz.
Ha most a upc a horizonos probléma (nem) megoldásánál leragad, akkor évekre le fog maradni másokhoz képest, mert éppen elterjedőben van a streaming és nem kell majd sok idő, amikor napról napra szépen csökkenni fog az előfizetők száma.
Beruháznia úgyis kell, területeket vásárolnak fel új előfizetőkkel, ha nem költenek ésszerűen és nem optimalizálnak, akkor nagy bajban lesznek ők is, meg az előfizetők is szenvedni fognak.

(#56058) Miska0330 válasza tomp (#56056) üzenetére


Miska0330
tag

Leszedtem Windows 10 -es PC-re meg a Mobilra is. És mit ne mondjak szép munkát végeztek. PC-n is nagyon gyorsan elindulnak az adások és igényes lett a program is.

(#56059) pjen válasza tomp (#56056) üzenetére


pjen
félisten

Operával használd,ott el lehet menteni a bejelentkezést.Nem kell mindíg gépelgetni.

Más nézegettem ezt a parisatot.35 HD csatit számoltam,de HBO 2-3 ról szó sincs.

(#56060) tomp válasza pjen (#56059) üzenetére


tomp
félisten

Win10-es alkalmazásban csak 1x kell megadni. Elmenti.
Böngészőben nem használom mert Silverlight-ot kér. Az pedig nincs felrakva és nem is telepítem fel. Amúgy tudja a upc, hogy ez a kiegészítő már több éve kukázva lett? :DDD

Pedig több van náluk. Na de ez itt off.

(#56061) pjen válasza tomp (#56060) üzenetére


pjen
félisten

Tényleg jó.Nekem a silverlightel sincs semmi bajom az opera alatt,igaz én ezt a gépet csak erre használom.

(#56062) #54715584


#54715584
törölt tag

8. ker Stadionoknal nincsen szolgaltatas. Masnal tv net telefon mukodik?

[ Szerkesztve ]

(#56063) pjen válasza #54715584 (#56062) üzenetére


pjen
félisten

17.ker ben megy minden.

(#56064) Gubek-Einste válasza #54715584 (#56062) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

XVII.-ben rendben van.
Az e-mail még nem az igazi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56065) tomp válasza #54715584 (#56062) üzenetére


tomp
félisten

Nem messze tőled a Keletinél volt egy pár mp-es teljes kártya leállás. Azaz a boxon és a mediacard-on is leálltak a csatornák. De ezen kívül minden jó.

(#56066) tomp


tomp
félisten

Fb-on raktak fel egy rakás videót. Hogyan érhető el a műsorinformáció, miként lehet felvételt programozni, visszanézni, műsorvisszanéző, box távirányító beállítás, epg, videótár.
Mi ebben a poén? A frissen felrakott videók a régi boxok működését mutatja be. :DDD
Connect boxot már sokadjára reklámozzák. Horizon boxot....el is felejtették marketing szinten.

(#56067) csabi63


csabi63
senior tag

Nem rossz a Horizon Go progi. 1 óra alatt még nem láttam pufferelni. :) Viszont ravaszul megcsinálták, hogy ne lehessen a képét rögzíteni. Csak a nagy feketeség van, meg a hang. :D
Böngészőből.
Programból.

(#56068) Tommy1982


Tommy1982
tag

Nálam a Win 10-en nem megy a lejátszás, már hozzászoktam... Android-on sem megy xposed miatt, imádom a UPC-t :DDD

(#56069) #54715584


#54715584
törölt tag

Koszi az infot. Este 10 korul visszajott a net. Most viszont megint nincsen. Karbantartast nem ir a honlapjuk.

(#56070) Juditta_56


Juditta_56
aktív tag

Sziasztok!
Ha már Horizon Go a téma: a(z új) notira feltettem a programot, de a műsorvisszanézővel nem boldogulok. Nem úgy volt eddig, hogy egy hétig minden műsort vissza lehet nézni? A tableten használtam talán kétszer vagy háromszor, de a notin most nincs lejátszási lehetőség:

Én rontok el valamit?

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#56071) pjen válasza Juditta_56 (#56070) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos mindent eddig sem lehetett vissza nézni,csak amelyik mellett ott a jel.Ezzel az alkalmazással nem próbáltam,de böngészővel(opera+silverlight)tegnap még ment.

(#56072) pjen válasza Juditta_56 (#56070) üzenetére


pjen
félisten

Működik,kipróbáltam.A műsor ujságra kell menni és ott lehet vissza felé keresni.

(#56073) Juditta_56 válasza pjen (#56072) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

OK, köszi, megpróbálom a böngészőből... :R

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#56074) pjen válasza Juditta_56 (#56073) üzenetére


pjen
félisten

Nálam megy az alkalmmazásból is,csak a műsor ujságot keresd ott már adja magát.

(#56075) Juditta_56 válasza pjen (#56072) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Hát nekem nem... :W
Mozilla, Horizon->Műsorújság, kikeresem, nincs lejátszás gomb. :Y
A Silverlight-ot telepítettem, az élő adás megy, de az ment a programban is. Azt viszont tudom a TV-n is nézni.
Mondjuk, ez legyen a legnagyobb problémám, csak bosszant. ;]
Ja, kér valami PIN kódot, hogy beállított alapértelmezettet, és változtassam meg a szülői zárhoz. Viszont nem tudom, hogy mi az alapértelmezett!? Lehet, hogy ez a baj?
Ezt közben megtaláltam a programban...

[ Szerkesztve ]

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#56076) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Sziasztok

UPC 30Mbites net van itthon. Eddig egy Cisco modem és Asus router páros intézte az internetet. A modem a minap meghalt. Most kaptuk egy all in one modemet ami router is.
Minden szuper egy dolgot leszámítva.
Ha helymeghatározós oldalon pl időkép, google térkép stb. mindegyik az mutatja hogy Rotterdamban vagyok (egyébként meg Kétegyházán)
Ez tegnap óta van amióta kicserélték a modemet. Ez miért van és mit lehet ezzel tenni? :F

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#56077) blakey válasza Dr. Romano (#56076) üzenetére


blakey
titán

Ilyen nekem is volt, ők nem akarták elhinni, hogy így van, de megoldottam saját routerrel átírtam a MAC címet, jó helyre tett majd egy modem reset és utána új címet kapott a modem azóta jó IP-t kap a modem.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56078) Gubek-Einste válasza Dr. Romano (#56076) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd a kapott eszközt bridged módba és használd a saját router-edet továbbra is ahogyan eddig is tetted.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56079) Dr. Romano válasza blakey (#56077) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ez ki tudnád nekem fejteni egy picit részletesebben akár privátban is, érdekelne a dolog de ebben a témában annyira nem vagyok benne :R

Gubek-Einste
Igazából szeretném ezt használni, mert nagyobb a wifi jelerőssége mint az Asusé volt. :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#56080) blakey válasza Dr. Romano (#56079) üzenetére


blakey
titán

Saját routerrel tudod megoldani. [link]
Nem tudom milyen ASUS-od van, de cfw-vel a hatótáv is növelhető.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56081) Dr. Romano válasza blakey (#56080) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hálás köszi utánanézek ezeknek :R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#56082) #54715584


#54715584
törölt tag

Ha jól látom változtak a csomagok. [link]

(#56083) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok

Új UPC ügyfélként kérdezném, hogy a szolgáltatótól kapott Ubee EVW3226 routert érdemes "lecserélni" Asus RT-N18U routerre Bridge móddal?
Van egy ilyenem itthon, eddig nem használtam.
240es net van bekötve. A PC, NAS, médialejátszó, erősítő biztosan és valószínű a TV is kábellel lesz csatlakoztatva.
Ezen kívül csak ipad és laptop (HorizonGO, 720/1080p sorozatok nézése NASrol) 2 telefon menne wifiről.
Lenne bármi előnye az ASUSnak, és ha igen miben nyújtana többet?
(13ker, uj tégla társasház. Wifi térképet még nem néztem, az ipad 4-5 routert lát)

Köszönöm :R

(#56084) paolinho


paolinho
őstag

Sziasztok! Ma "kaptam" a UPC-től egy új Connect Box-ot, amelyen szeretném az egyik hálózaton lévő egységnek fix IP címet adni. Tudna ebben valaki segíteni, hogy melymenüpont alatt és miként tudnám ezt megoldani?
Az a helyzet, hogy van egy médialejátszóm, aminek teljesen más számot osztott ki, mint, ammi volt, és azóta nem tudok a NAS-hoz eljutni Kodi-n keresztül. Gondoltam, ha visszakaphatná a régi IP címét, ez a problémaj megoldódhatna esetleg.

(#56085) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Sziasztok! Tavaly ősztől nem követem, hogy mi újság a UPC-nél. Akkor már valami új boxot adtak, aminél lan kábelt is ki kellett húzni a teljes funkcióhoz, amit sokan szidtatok.

Most mi a helyzet? Milyen vevőegységet adnak?

(#56086) Salex1


Salex1
senior tag

A 120-as net megy a fekete, wifis Ubee modemmel?

(#56087) Intruder2k5 válasza Salex1 (#56086) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még a 240-es is megy.

(#56088) cigam válasza Salex1 (#56086) üzenetére


cigam
félisten

Simán. Nálam a 240-es csomaggal megy. A képen is jól látszik mikor 120-ról 240-re változott a csomagom:
[kép]

NoOne1976
Nincs változás.

paolinho
Nem lehet ilyen egyszerüen megoldani. Pl. a NAS-on volt beállítva, hogy fix IP-je legyen, vagy a router DHCP-jében lett rögzítve a címe?
Ez elsősorban hálózati probléma talán itt többet tudnak mondani, ha alaposan leírod mi hogyan van beállítva kötve. Ezek után itt is vannak akiknek menne a válaszadás, de ez inkább belső hálózat probléma, és nem UPC-hez köthető.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#56089) kezo0 válasza Juditta_56 (#56075) üzenetére


kezo0
addikt

Az alapértelmezett PIN-kód a 0000, amíg meg nem változtatod. De ha kifejezetten a Castle c. sorozat valamelyik epizódját szeretnéd visszanézni, az nem fog menni, mert azt nem engedi az RTL Klub. Gondolom, csak egyszeri vetítésre vették meg a sorozat jogait (ezért nincs ismétlés sem ebből). Mindezt onnan tudom, hogy a szüleim szokták ezt nézni, de a múltkor lemaradtak róla, én pedig próbáltam nekik megmutatni, hogy a visszanézővel hogyan tudják megnézni... Na, akkor derült ki, hogy ez pl. olyan tartalom, amit nem lehet. [moderálva]

[ Módosította: Intruder2k5 ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#56090) Gubek-Einste válasza Hooper (#56083) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen ajánlott a szolgáltatói eszközt bridged módban használni és saját router-re bízni a belső hálózat kezelését.
Erősebb hardver, sokkal többet tudó gyári firmware ami CFW használatával még tovább bővíthető, jobb MIMO képesség, USB port használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56091) Gubek-Einste válasza cigam (#56088) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ne oda küld mert az már a komolyabb témák helye, általános otthoni hálózatos hiba elhárítás itt folyik.
Mivel a szolgáltatói eszköz beállításában kér segítséget így a kérdése ide illik.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56092) Juditta_56 válasza kezo0 (#56089) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Aha, köszönöm! :R
Ezexerint az költői túlzás, hogy "Mostantól nem maradsz le semmiről, hiszen a Műsorvisszanéző segítségével 7 napig tudod felvétel nélkül visszanézni a téged érdeklő tévéműsorokat." :Y
Magyarul, csak azt tudom visszanézni, aminél ott van a lejátszás gomb... :F
Nem írom le, amit gondolok, mert én is ki leszek moderálva... :W
A pin kódra meg a programból rájöttem, írtam is, de azért azt is köszi! :R

Gubek-Einste Elnézést, de nekem nem volt nyilvánvaló. Az idézett mondat pedig nem utal arra, hogy "nem (sok) mindent" lehet visszanézni, sőt!

[ Szerkesztve ]

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#56093) Gubek-Einste válasza Juditta_56 (#56092) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindig is nyilván való volt, hogy nem lehet mindent visszanézni és nem is az összes csatornára érvényes a szolgáltatás.
Ráadásul az RTL-n még a reklámot sem lehet tekerni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56095) csabi63 válasza Juditta_56 (#56092) üzenetére


csabi63
senior tag

Lesz ez rosszabb is. Mivel előbb vagy utóbb, de minden begyűrűzik ide nyugatról. A holland a visszanézésért már fizet. Amelyik csatorna nem az alapcsomagban van (néhány abból is), azoknak a műsorait nem lehet ingyen visszanézni.

És mivel ez egy olyan fenomenális ötlet aminek a bevezetéséhez nem kell milliárdokért fejleszteni, valószínűleg ide is hamar begyűrűzik. De mindenképpen előbb, mint a fapapucsos 6 tuneres Horizon-ja.

(#56096) Juditta_56 válasza csabi63 (#56095) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Kösz, a biztatást! ;]
Csak azt nem tudom, hogy méééér' hiszem el még mindig azt, amit egy szolgáltató LEÍR. :W Miért nem írják oda, akár apró betűkkel, hogy "A műsorvisszanéző nem minden műsornál érhető el ..."
Nnnna mind1. Újabb jó pont a upc-nek. :(((

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#56097) kezo0 válasza Juditta_56 (#56096) üzenetére


kezo0
addikt

Itt megtalálod részletesen, hogy melyik csatornánál milyen lehetőségek vannak visszanézés-ügyben: [link]

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#56098) Juditta_56 válasza kezo0 (#56097) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Húúú ez nagyon jó, köszönöm szépen! :R Rakom is be a saját csatornatáblázatomba!

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#56099) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt hiszem, némi zavar támadt az erőben, jelenleg ilyen a 120/10-es netem. Remélem reggelre észhez tér.

(#56100) F_Zolee válasza Intruder2k5 (#56099) üzenetére


F_Zolee
veterán

A legjobbakkal is előfordul. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.