Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52401) kabelmania27 válasza SybenX (#52400) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi az infót, értékek rendben vannak, ellenőrizd hogy nem lazultak-e ki az F csatlakozók modemnél osztónál toldásnál. Ha megnézed milyen osztóval van elosztva a koax és milyen kimenetben van kötve a modem +van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú akkor meglehet mondani hogy esetleg rossz bekötés okozhatja-e a szakadást. Azért kérdezem mert néha előfordul hogy nem jól van bekötve az osztó pl a bejövő kábel nem az in-ben van, ami okozhat szakadást.
Tied lett az 54200-as hsz.

[ Szerkesztve ]

(#52402) SybenX válasza kabelmania27 (#52401) üzenetére


SybenX
őstag

A csatlakozók rendben vannak és nem történt ez elmúlt 2 évben változtatás rajtuk.Hozzá sem volt nyúlva a csatlakozókhoz.
Azért érdekes a dolog,mert amikor pc-n nincs net a wifi stick-kel,akkor a telefonokon van.Az is lehet,hogy a wifi stick-kel van valami?Viszont megesett az is,hogy a telefonon nem volt net.

[ Szerkesztve ]

(#52403) kabelmania27 válasza SybenX (#52402) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Attól hogy nem változtattál a kábelezésen előfordulhat osztóhiba jónak tűnő értékek mellett is.
Nézd meg másik csatornán javul-e ha van usb hosszabbító kábel akkor helyezd máshova a wifi adaptert.
Összefoglalóban linkelt programmal megtudod nézni megy csatornák szabadok.

[ Szerkesztve ]

(#52404) SybenX válasza kabelmania27 (#52403) üzenetére


SybenX
őstag

Rendben,köszönöm a segítséget! :R

(#52405) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Ez mit jelenthet?

[kép]

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#52406) kabelmania27 válasza norberto_th (#52405) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha rendben betöltődnek az oldalak nem kell vele foglalkozni, lehet kivan kapcsolva a wi-free.
droid16: Nincsmit.

[ Szerkesztve ]

(#52407) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Elég lassan töltődik be minden...szaggat eléggé a net.

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#52408) Gubek-Einste válasza norberto_th (#52407) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelszintek rendben vannak?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52409) kabelmania27 válasza norberto_th (#52407) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Most hívd fel a 1221-et és jelentsd be a problémát.
droid16: Ha nem használod a wi-freet kapcsold ki hátha úgy javul.

(#52410) kabelmania27 válasza norberto_th (#52407) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet a régi modemmel jobb lenne a helyzet mert az csak nyolc ds frekit használ.

[ Szerkesztve ]

(#52411) #41133696 válasza headhunter (#52398) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nálam is 2 feltöltési van 240/20-nál :)

(#52412) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Na az volt, hogy bementem az ügyfélszolira és az ipse konkrétan csak a régi modemet tudta elvenni, de semmi másban nem tudott segíteni, amit kérdeztem. Például a korrekciós jóváírás, vagy a hibajelentésekkel kapcsolatosan. Ígyhát felhívtam a telefonos ügyfélszolit. Normális hölgyet fogtam ki és mindenre adott érthető választ. A korrekció kacsán is sikerült mindent tosztázni illetve azt is, hogy egy rendszerhiba miatt nem látom a befizetésre váró számlámat, de mondott egy trükköt (igen sajnos csak ilyen módszerrel működik) hogyan tudom befizetni az esedékes számlát, de leadta hibajelentésbe a dolgot.
Aztán kérdeztem, hogy a boxot hol kell kifizetni mert nekem azt mondták hogy majd a futárnak ehelyett a számlahoz lesz jóváírva, szóval azt majd akkor.
Kérdeztem a kockásodást, mert 2 hete van folyamatban és még mindig nem szóltak vissza hogy mizu. Elvileg kivitelezés alatt van, a nem tudom micsoda, mondta a hölgy hogy valszeg a hiba feltárása, valszeg valamiféle zajbetörés van és még keresik hol lehet ez. Mondjuk már nem nagyon kockásodik, de keressék csak, mert az sd boxon előjön a kockásodás, míg hd-n -egyelőre- nem. Kérdeztem az appot is hogy ugye a hd csatornák sehol nincsenek már megint, de mondta higy folyamatban van az is.. kértem hogy nézzen egy jelszintet nekem de nem tudott még mert nem telt el 6 óra így még nem tud lekérni adatokat a modemről, majd holnap.
Egyelőre wifin jön a sebesség, maxon szépen, ping 15-18. De ahogy én észrevettem nagyon nincs rendben minden a cégnél, elég nagy a fejetlenség! Hiba hiba hátán minden rendszerben és szokgáltatásban. Kérdeztem lesz e jobb horizon box mondta hogy idén biztosan, a jelenleginek gyerekbetegségei vannak, pl a jelenlegi műsort sem lehet felvenni, sokaknak ez hátrány.
Szóval tesztelgetem a masinát aztán meglátom, hogy szaggat e és betelefonálok e. Mondjuk ha küld is ki technikust nem tudom érdemben itt mit tudna csinálni.

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#52413) szabogabor10 válasza norberto_th (#52412) üzenetére


szabogabor10
veterán

"Kérdeztem lesz e jobb horizon box mondta hogy idén biztosan,"

Ámen. :D

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#52414) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Wááá bocs bocs, "biztosan nem"! A nemet nem tudom miért hagytam le! :W

[ Szerkesztve ]

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#52415) szabogabor10 válasza norberto_th (#52414) üzenetére


szabogabor10
veterán

Áh, pedig kezdtem reménykedni. :W

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#52417) kezo0 válasza norberto_th (#52414) üzenetére


kezo0
addikt

Épp rá akartam kérdezni, hogy véletlenül nem felejtettél-e ki egy szót onnan. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#52418) kabelmania27 válasza #41133696 (#52411) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Befogják kapcsolni a többi feltöltési csatornát amennyiben a jelenlegi két freki kevés lesz.

[ Szerkesztve ]

(#52419) kem001 válasza jety91 (#52374) üzenetére


kem001
tag

Igen, beszéltem is velük, ingyen ki is cserélik nekem a Horizon HD-ra. Pechemre pont amikor az ügyfelessel beszéltem, akkor szakadt meg az internetem is. Még ez a fekete WIFI-s van tőlük, de ez egy borzalom. Így is anno 5000-ért cserélték ki erre, és ha megint kiakarnám már erre a fehérre, az megint plusz 5000. Ez szerintem nem fer csak így ránk mint, jelenlegi ügyfelekre nézve?

(#52420) jety91 válasza kem001 (#52419) üzenetére


jety91
őstag

Nalam is technicolor van, teljesen jol muzsikal.

Horizon box-ot NE kerj! Csak a hajadat fogod tepni tole. Lassu, melegszik, bugos a szoftvere.

(#52421) kem001 válasza jety91 (#52420) üzenetére


kem001
tag

Az a baj, hogy nem tudom még, hogy a tv amit veszek majd, támogatja-e a kártyát. De hogy hogy mindenki ennyire szidja ezt, senkinek sem vállt be?

(#52422) 4Grider válasza kem001 (#52421) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha új tv-t veszel és ci slot van benne, akkor nagyon kicsi az esély, hogy nem működik benne a médiakártya.

(#52423) norberto_th


norberto_th
aktív tag

teszt:

[kép]

Stabil már naggyából. wifin is ennyit mér. Betelefonáltam hogy nézzenek egy jelszintet nekem, mondta egy pici hibát lát előzményként, most azt mondja jók a szintek, de ha szaggat a net akkor telefonáljak be hétfőn, addig tesztelgessem.

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#52424) ztsoft válasza kem001 (#52421) üzenetére


ztsoft
őstag

Az a baj a box-al, hogy ha nem stabil a net kapcsolat (elég csak egy kis kihagyás), már nincs vissza néző funkció, ha ez a hiba többször ismétlődik, akkor már instabil lesz az egész (hang kihagyás, meg akadó adás, EPG kihagyás/teljes vesztés). Újraindítás után megint működik az első hibáig.
Volt már olyan is, mikor semmi sem ment (gombok a box-on, távirányító, csak az áramtalanítás segített), de közben az adott csatorna ment.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#52425) kabelmania27 válasza norberto_th (#52423) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Legközelebb csak a mérési eredményt csatold hogy ne legyen benne az ipcím.
Változtak a modemértékek?

(#52426) #41133696 válasza 4Grider (#52422) üzenetére


#41133696
törölt tag

Kicsi, de Sony tévék inkompatibilisek a Neotion gyártmányú CA modulokkal.

(#52427) kem001 válasza 4Grider (#52422) üzenetére


kem001
tag

Samsung-ot akarok venni majd, azok meg elvileg jók velük.

(#52428) kabelmania27 válasza kem001 (#52427) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Általában működik a médicard ha a tévében van dvb-c és CI+ modulfogadó, ha a tévét nem találod a UPC-s mediacard listában megnézheted az összefoglalóban lévő nem hivatalos listát.
Samsung tévékkel kapcsolatban ITT kaphatsz segítséget konkrét típussal vagy tipusválasztással kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#52429) kem001 válasza kabelmania27 (#52428) üzenetére


kem001
tag

Köszönöm szépen a segítséget. Fel is teszem a kérdésemet náluk.

(#52430) norberto_th válasza kabelmania27 (#52425) üzenetére


norberto_th
aktív tag

Ugyanaz mint tegnap. Mondta a telefonos ügyfélszolis tesztelgessem hétfőig.

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#52431) kabelmania27 válasza kem001 (#52429) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit, médiacard beüzemelése után tévén nézd meg milyen a jelerősség/minőség.
noberto_th: Értem, ha megszüntették a zajbetörést javulni fognak az értékek.

[ Szerkesztve ]

(#52432) cigam válasza kem001 (#52421) üzenetére


cigam
félisten

Nálam pl. teszi a dolgát. Persze előfordult már, hogy ezt vagy azt nem tudtam visszanézni, mert hibakódot, adott, de ez nem túl gyakori, és azokat is mind lejelentettem hibára. Én napi szinten használom a visszanéző funkciót, a videótárat, a felvételt. 80-90%-ig elégedett vagyok.

Konkrétan reprodukálható HW/SW bugról nem tudok.

Apró(?) kényelmetlenségek vannak. Pl. a Videótárban nem jelzi, hogy egy sorozat mely epizódjait néztem már meg. Amit az őszre ígért soft frissítés vagy megold, vagy nem.

Azért arra készülj fel, hogy CI kártyával nem fogod tudni igénybe venni az interaktív funkciókat (videótár, 7 napos EPG, visszatekerős tv), és ha nem dupla tuneres a készülék azzal sem megoldható a mást nézek, mást veszek fel szolgáltatás.

Az is megfontolandó, hogy a cserebere (kártyáról boxra váltás) nem ingyenes, 2500.- pengőt gomboltak le rólam a nyáron.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#52433) kem001 válasza cigam (#52432) üzenetére


kem001
tag

Ezek komolyan nincsenek benne? Akkor így lehet marad a Horizon. Ha nem cserélnék TV-t, és nem szeretnék HD adást is,maradna a Régi BOX, de sajnos egyre kevesebb olyan Samsung tv-t találok, amiben van Scart csatlakozó, és meg is tudjam azt fizetni. De így, most elgondolkodtam, hogy inkább a Horizon HD Box legyen, mert ezek fontosak számomra, főleg úgy, hogy rengeteget tv-zek napi szinten. Igaz a visszanéző funkció ami egyedül nem, csak vannak kételyeim a sok negatív visszhangok után..

(#52434) headhunter válasza kabelmania27 (#52394) üzenetére


headhunter
addikt

Letöltést nem tudom "kihajtani", hardver limit miatt, majd az új géppel (AM4).

[link]

Bix pingelve, több mint az invitelnél.

Invitel : 12-15ms
UPC: 18-20ms

[ Szerkesztve ]

(#52435) kabelmania27 válasza headhunter (#52434) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Új géppel meglesz a 240Mbit.
kem001: Azt viszont tudnod kell hogy a horizon boxot és a modemet utp kábellel kell összekötni ha jelenleg nem hgw van hanem sima cisco modem akkor a modemet is cserélni kell, cisco 3208 és 3212 stabil modemek sajnos előfordul hogy a hgw bridge módban nem olyan mint egy sima modem, ezért meg kell gondolni hogy milyen eszközt használsz, ismerősnél párszor lefagyott ez a box, ha visszaolvasol láthatod hogy sokaknak volt gondja ezzel, szerintem jobb a médiacard, műsorújságot neten meglehet nézni több oldal is van.

[ Szerkesztve ]

(#52436) kem001 válasza kabelmania27 (#52435) üzenetére


kem001
tag

Lehet jobban járok, ha maradok a Scart csatlakozónál, mert ez így nem túl biztató.

(#52438) cigam válasza kabelmania27 (#52435) üzenetére


cigam
félisten

Csak zárójelben: Akiknek meg nincs gondjuk vele, azok minek írkáljanak ide nap mint nap, hogy ma sem volt probléma?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#52439) jety91 válasza kem001 (#52433) üzenetére


jety91
őstag

En a kollega ellen beszelek, probaltam a horizon boxot ismerosnel, es azalatt a fel ora alatt szetlaggolta az agyat, nem tudtunk kb vele semmit sem csinalni. Lehet nala jo, de sokunknal nem ha par oldalnyit visszaolvasol itt.

Ha mar box es ezek a funkciok kellenek, akkor cisco-t ajanlom, az van nalam is itthon, teljesen meg vagyok vele elegedve. Egy dolgot nem tud, a horizonhoz kepest, hogy nem tudod visszanezni az elozo napi musorokat, ha azt nem allitottad be felvetelre. En beallitok minden szamomra fontos musort felvetelre, igy nekem ez a funkcio nem is hianyzik.

cigam
Akinel eddig csereltek horizonra boxot ciscorol az OSSZES kornyezetemben levo ember 1-2 heten belul visszavitte. Az ugyfelszolgalatos csaj is mondta nekem elozo heten, hogy nagyon sok problema van vele, igy nem is ajanljak mar uj szerzodes kotesekor. Reklamok sincsenek mar vele nem veletlenul a connect boxot nyomatjak helyette.

[ Szerkesztve ]

(#52440) szabogabor10 válasza jety91 (#52439) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, az nekem is feltűnt, hogy milyen gyorsan elkezdték reklámozni inkább a Connect boxot.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#52441) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Nekem egy hete hozták a Horizon HD boxot meg a fehér Connect boxot 120-as nettel. A gondom az, hogy néha a tv-nek a hangja vagy elmegy vagy elkezd minden csatorna recsegni. Ha ki-be kapcsolom a boxot, utána jó. Vagy 3-4-szer csinálta eddig, de zavar. Most azon gondolkodom, hogy ki lehetne-e cseréltetni valamilyen beváltabb boxra? Visszajátszás, videó tár, ilyesmi nem érdekel, csak megbízhatóan működjön.

Melyik típust ajánlanátok?

Köszi

Ati

(#52442) kem001 válasza jety91 (#52439) üzenetére


kem001
tag

Melyik Cisco-ra gondolsz? Tudnál esetleg pontos típust írni?

(#52443) kabelmania27 válasza ati888 (#52441) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Munkanap 1221-en próbáld meg elérni hogy cseréljék cisco hd boxra.
kem001: Meciacardal és a cisco hd box-al nincs probléma.

[ Szerkesztve ]

(#52444) kem001 válasza kabelmania27 (#52443) üzenetére


kem001
tag

Ezeket vajon még adják is előfizetőknek, vagy már csak a Horizon Box-ot lehet kérni tőlük?

(#52445) Gubek-Einste válasza kem001 (#52444) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hivatalosan csak Horizon van de lehet még kérni a régieket is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52446) torrente777_


torrente777_
aktív tag

Tudna valaki ajánlani Androidos tv okosító stick et amivel tudnám használni a Horizon Go alkalmazást?

Rommer.

(#52447) senlo


senlo
csendes tag

[kép][kép]][kép]Ezek a jelszintek megfelelőek. Tudna vki segíteni?

240-es netnél ezek az értékek megfelelőek?[kép]

[ Szerkesztve ]

(#52448) jety91 válasza kem001 (#52444) üzenetére


jety91
őstag

Cisco-t is adnak meg, kerj nyugodtan azt. Ahogy nezem mar van visszanezo funkcio is ezen is, bar nem tudom miota, de ma jol jott a wtcc visszanezesere :D

(#52449) kem001 válasza jety91 (#52448) üzenetére


kem001
tag

Köszi.Ez ugye megbízhatóbb, mint a Horizon?

(#52450) qnadam válasza kabelmania27 (#52435) üzenetére


qnadam
veterán

a cisco modemet miért kellene cserélni a horizon box miatt?

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.