Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43451) kabelmania27 válasza Chal (#43450) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hívd fel a 1221-et, helpdesk ügyintéző kitudja kapcsolni.

(#43452) Intruder2k5 válasza Chal (#43450) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem jól érted, ha letiltod a WiFree-t, akkor saját HGW-n kikapcsolják a WiFree AP-t, és Te sem fogsz tudni sehol máshol WiFree-re kapcsolódni.

(#43453) Chal válasza Intruder2k5 (#43452) üzenetére


Chal
addikt

Hátőő... Mondom sorban hogy volt:

- Nem volt wi-free userem, de a modemen be volt kapcsolva a community AP (gondolom ez a default)
- Regeltem usert, tudtam is használni
- myupc-n ezek után kikapcsoltam a wi-freet (töröltem a usert). Ennek hatására a modem újraindult, és immár nem mutatja a community AP állapotát a web gui-ján. Tehát nem az van hogy látom, de disabled, hanem az, hogy eltűnt ez a státusz sor.
- Viszont továbbra is látok egy wi-free hálózatot 2.4-en, aminek nagy a jelerőssége, és ha kikapcsolom a modemem akkor eltűnik. Így elég nagy az esélye hogy ez bizony az én modememből jön :)

Az üfsz akkor most tud egy "erősebb" kikapcsolást, ami tényleg ki is kapcsolja, vagy nem? Vagy majd el fog tűnni, csak idő kell neki? De akkor miért indult újra?

[ Szerkesztve ]

(#43454) Intruder2k5 válasza Chal (#43453) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor ott valami félrement, telefonálj be, hogy kapcsolják ki.

(#43455) wjbhbdux válasza Chal (#43453) üzenetére


wjbhbdux
veterán

miért sajnálod mástól a netet?

/s

(#43456) Intruder2k5 válasza wjbhbdux (#43455) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nem sajnálat kérdése, de sokszor ki lett már tárgyalva, hogy sajnos sok esetben instabillá válik a HGW a WiFree-től. Hogy ennek pontosan mi az oka, azt nem tudjuk, de egyetlen megoldásnak a letiltás bizonyult eddig.

(#43457) Chal válasza wjbhbdux (#43455) üzenetére


Chal
addikt

Így van, ez rá a fő okom. A másik amivel nem értek egyet az a 2.4-es sáv ilyen mértékű felesleges "szennyezése" (mondjuk érdekes, mert perpill 5G-n látok egy másikat, de persze használhatatlanul gyenge). És eleve be van kapcsolva default.

[ Szerkesztve ]

(#43458) blakey válasza wjbhbdux (#43455) üzenetére


blakey
titán

Ahogy mások én is kikapcsoltattam és nem azért mert sajnálom másoktól hanem mert zavarta a hálózatomat ill. az én wifree-met senki nem látta.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43459) Chal válasza wjbhbdux (#43455) üzenetére


Chal
addikt

Írok neked egy jó példát:

Egy olyan lakóparkban élek, amiben van kb. 400 lakás. Ezeknek elenyésző része néz az utca felé (ahol amúgy alig van forgalom), és a 7 emeletből talán az alsó kettőn LEHET olyan lakás, amiben van wi-free képes eszköz, amit egy arra járó UPC-s használni tudna ha egyáltalán szüksége lenne rá.

Viszont cserébe az egész lakóparkban dől 2.4-en meg 5G-n is a upc-wifree, tovább rontva az amúgy se túl rózsás helyzetet a wifi csatornáknak. Egyetlen előnye lehet ezen a helyen a dolognak, az pedig az, hogy ha valakinek ledöglik a modeme, akkor tudná használni a szomszédét (mondjuk ilyenkor menne egyáltalán a wi-free accountja?). De ennyit szerintem bőven nem ér a dolog (már ha működne).

[ Szerkesztve ]

(#43460) ztsoft válasza wjbhbdux (#43455) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam is ki van kapcsolva, sőt még a Wi-Fi is (bridge módban használom). Se a Wi-Free, se a Wi-Fi nem használható lakáson kívül (még a másik szobába sem, családi ház), így felesleges.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#43461) fant0mi válasza Chal (#43459) üzenetére


fant0mi
addikt

Ugyfelszolgalatot kell felhivni, ok tudjak letiltani a wifreet ugy, hogy akkor a hgw nem szorja a wifreet. De akkor te sem tudsz felcsatlakozni semmilyen wifreere, mert deaktivaljak az accountod is.
Nekem jol jon a wifree sokszor, igy nalam aktiv. Bridge modban van a hgw-m (egyebirant sajat routerem van, mert ez az ubee nagyon gagyi), a wifit a hgw-n kikapcsoltam, de a wifree igy is mukodik rajta!

(#43462) Hunt3r22


Hunt3r22
őstag

Mától én is Upc előfizető lettem, fostalicska Telekomtól pedig szabadultam. Attól már csak jobb lehet.. :U

Xr

(#43463) ilias válasza Gubek-Einste (#43437) üzenetére


ilias
tag

Nem kapkodják el, már 8.5 nap telt el. Talán a Karácsony miatt. :)

(#43464) kabelmania27 válasza Hunt3r22 (#43462) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper.
Milyen csomagra fizettél elő?
Ha van kedved nézd meg a jelszint értékeket és írd le hogy van elosztva a koax+ nézhetnél speedtest mérést.

(#43465) ztsoft válasza ilias (#43463) üzenetére


ztsoft
őstag

Nekem tavaly dec. 20-tól jan. 7-ig volt a "beetetés", gondolom az ünnepek miatt.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#43466) Zitronensaft


Zitronensaft
aktív tag

Első körben megnézném hogy biztos azt a számot hívom-e,ami a modemre regisztrálva van. Felhívod a mobilod és azt a számot hívod vissza amit kijelzett...

(#43467) watador600 válasza Hunt3r22 (#43462) üzenetére


watador600
senior tag

Nagyon örülök neki! Felszabadító érzés lehet.

Mi is megszeretnénk szabadulni tőlük, de egyszerüen lehetetlen, csak telekom van itt...

Mellettünk lévő utcába két utcában folyik a fejlesztés az upcnek, és hozzánk nem nagyon akarnak jönni, pedig csak a mi utcánk nyomja ezt az upc-s sztorit......
Aláírásgyűjtés is volt. Nem nem egyszer hívtam/hívtuk őket, meg nem egyszer küldtünk nekik emailt.
Nem tudom még is mit kéne még csinálnunk.

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#43468) 4Grider válasza Hunt3r22 (#43462) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért nem rossz a Telekom optika. Már ahol van. Az iptv gázosabb, főleg komolyabb tv-ken, meg ott, ahol nagy a háztartás, és háromnál több tv-n kellene néni.
Amúgy meg van szolgáltató, aminek a megjelenése ugyanezt az érzést hozza ki a UPC előfizetőkből...

(#43469) kabelmania27 válasza watador600 (#43467) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szvsz előbb-utóbb megfogják csinálni.
Mond meg a szomszédoknak hogy írjanak a upconline@upc.hu címre, ha az egész utca írni fog talán előrébb veszik.

[ Szerkesztve ]

(#43470) watador600 válasza kabelmania27 (#43469) üzenetére


watador600
senior tag

Hát több mint egy éve szervezte egy UPC-nél dolgozó(!!!) fickó az aláírásgyűjtést, és szinte mindenki aláírta. Aláírásgyűjés előtt én már írtam nekik hogy igény lenne rá, azt írták hogy nem lesz.
Aláírásgyűjtés után (kb egy hete) írtam nekik megint, hogy mi ujság ezzel at aláírásgyűjtéssel, majd felhívott egy kedves hölgy, hogy a környező utcákban folyik a fejlesztés, átadja az ügyet annak, aki ezt a fejlesztést végzi. Majd a hét elején jött egy e-mail, hogy nincsen kábel kivezetve, és nem érhető el a szolgáltatásuk a címünkön.

Könyörgöm...... Nem erre voltam kíváncsi, hanem arra hogy mivan a fejlesztéssel, milyen stádiumban van. Tisztában vagyunk vele, hogy nincsen kivezetve kábel, hisz azt szeretnénk, hogy LEGYEN kivezetve.

Ha a mellettünk lévő utcákba van, akkor hozzánk miért olyan nehézkes? Fogadni mernék egy nagyobb összegbe, hogy a mi utcánk sokkal jobban feszegeti ezt a témát, mint a környező utcák bármelyike! :U :W

Kis megjegyzés: az utcánk elejében van UPC, mi a meghosszabbított résznél lakunk egy újabb részen.

Ezért is írtam ide, hogy hátha tud valaki, valami kapcsolatot ajánlani, hogy személyesen vagy akár telefonon tudjak beszélni egy illetékessel, mert úgy látszik, hogy csak elbeszélünk egymás mellett.

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#43471) Goblin12


Goblin12
őstag

Hali.

Amióta itt jártam azóta kiválóan működik, viszont volt valami software update és a következő került ide:

Wireless -> 2,4Ghz -> Radio -> Channel --> 1.Auto 2.Channel Auto 3.Power Auto

Mi a különbség a 3 felsorolt opció közt? :S

Köszi. :R

(#43472) 4Grider válasza Goblin12 (#43471) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem az első opció a második és harmadik opció mixének tűnik. Azaz auto módban mind a csatornaválasztás, mind az adóteljesítmény automatikusan szabályozott.

(#43473) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Költözés miatt búcsút kellett mondanom a Diginek. Beköttettem a UPC-t. Az lenne kérdésem, hogy mindenképp szükség van itt box-ra HD tévéadáshoz? Nem igazán tudom, mi hogy van, mert Diginél, csak simán koax ment a TV-be, és jöttek a digitális adások. Itt elég idegesítő ez a 2 távirányító, meg a jó ronda felhasználói felülete a BOX-nak.

Van más megoldás esetleg?

A másik kérdésem, hogy ha 120 mbites internet helyett, 90 jön közvetlenül UTP-n, akkor érdemes reklamálni, vagy úgysem foglalkoznak velem?

[ Szerkesztve ]

(#43474) Intruder2k5 válasza hkari (#43473) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Van lehetőség mediacard használatára, amennyiben a TV-d azt támogatja, van benne Ci+ foglalat.

Ha 90Mbps jön, akkor az erősen gyanús, hogy valamely eszközöd 100Mbps sebességen kapcsolódik. UPC-nél nem jellemző, hogy ne lenne meg az előfizetett sebesség.

(#43475) kezo0 válasza hkari (#43473) üzenetére


kezo0
addikt

Szia,
kérhetsz simán mediacardot is box helyett, ha a tévédben van DVB-C tuner és CI+ szabványú kártyafoglalat, de akkor csak 1 napos EPG-d lesz a box 1 hetes EPG-je helyett, és pl. le kell mondanod a videotár és más interaktív szolgáltatások használatáról is, amelyek csak a boxon keresztül elérhetők.
Sőt, mediacard nélkül is bejön kódolatlanul huszonvalahány digitális csatorna, a kártya a többi előfizetett csatorna kikódolásához kell.
Ha csak 90-es sebességet mérsz közvetlen kábeles kapcsolattal, akkor előfordulhat, hogy nem gigabites, hanem csak 100-as a gépedben a hálókártya, vagy ha mégis gigabites, akkor az is lehet, hogy csak rosszul van beállítva a protokoll. Esetleg a kábel gyengébb, mint CAT5e. Először ezeket csekkolnám, de ha minden oké a te oldaladról, és úgy sincs meg az ígért sebesség, akkor nyugodtan reklamálj a 1221-en, annak ellenére, hogy a garantált sávszélt így is megkapod. Remélhetőleg nem fognak lerázni.

Szerk.: megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#43476) hkari válasza Intruder2k5 (#43474) üzenetére


hkari
őstag

Köszi :) Tehát akkor ha Mediacardot kérek box helyett, akkor nem kell külön táv. Na ez jó hír. Ha a mediacardot használom, akkor a TV kezelő felületét fogom használni? Tehát ez a ronda kék dolog megszűnik teljesen? :) Tudom, hogy ez apró dolog, csak iszonyatosan zavarja a szememet :)

Amivel néztem a sebességet, az tuti gigabites eszköz, mert digis vidéken vidáman elszaladgált rajta az 500/200-as net. akkor ez ügyben felhívom őket.

Egyenlőre egész elégedett vagyok, főleg hogy végre ismét nézhetem a Discovery-t :) Mondjuk a net sokkal gyengusabb, de ezzel azért már el lehet éldegélni.

kezo0:

Köszi neked is az infókat :)

[ Szerkesztve ]

(#43477) kabelmania27 válasza hkari (#43473) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg a modem jelszint értékeket, kapcsolat menüpont alatt felfelé és lefelé menüpontok.

(#43478) canniball válasza hkari (#43476) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, ha mediacardot kérsz akkor teljes mértékben a TV-t használod, a kártya csupán a dekódolást fogja végezni (ahol szükséges).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#43479) adika4444


adika4444
addikt

Ez milyen fajta modem lehet?
UPCA8361BA
ez látszik a wi-fi-k között, pedig ahogy tudom a UPC csak számokat használ.

üdv, adika4444

(#43480) Gubek-Einste válasza adika4444 (#43479) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennyiből nem lehet megmondani, jó lenne tudni más adatokat is erről a wifi-ről, pl inSSIDer vagy hasonló programmal megnézni mit lehet róla tudni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43481) z67


z67
őstag

Azok közül, akiknek bizonyos csatornák (HD-k elsősorban) nem látszottak a Horizon Go-ban, bárkinek megjavult azóta? Én csak a folyamatos ígérgetést kapom.

(#43482) blakey válasza z67 (#43481) üzenetére


blakey
titán

Nem javult meg, ill. iPad-en 1 hétig jó volt aztán megint nem. Kaptunk levelet, hogy ezt így lezárták és egyelőre ennyit tud, gondolom amatörök dolgoznak ott és nem találják a hibát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43483) adika4444 válasza Gubek-Einste (#43480) üzenetére


adika4444
addikt

igaz, itt van róla némi infó:)

SSID: UPCA8361BA
Last Signal: 23%
Average Signal: 23%
Detection Counter: 1
% Detection: 100.0%
Security Enabled: Yes
Connectable: Yes
Authentication: RSNA-PSK
Cipher: CCMP
PHY Types: 802.11n
First Detected On: 2015.12.21. 20:37:47
Last Detected On: 2015.12.21. 20:37:47
MAC Address: DC-53-7C-90-D4-30
RSSI: -86
Channel Frequency (GHz): 5,200
Channel Number: 40
Company Name: Compal Broadband Networks, Inc.
Maximum Speed: 1300 Mbps
BSS Type: Infrastructure
Connected: No

Ahogy nézem ez egy kőkemény 866 Mbps-re képes AC router, de ilyet meg talán 500-as nethez ad a UPC de ebben sem vagyok túl biztos, szal lehet hogy csak valaki humoros kedvében van? A gyártó nem tűnik ismerősnek.

üdv, adika4444

(#43484) z67 válasza blakey (#43482) üzenetére


z67
őstag

Remek :W

(#43485) Uthenger válasza adika4444 (#43483) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Company Name: Compal Broadband Networks, Inc. = Mercury modem, 500-as csomagokhoz adják elvileg mostmár a hitron helyett

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#43486) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Üdv srácok!

Kaptam ma egy új upc modemet.. Valami upc-s csoda menürendszer van rajta.
Létezik hogy ezt a routert rálehet bírni arra hogy működjön rajta ddns-szolgáltatás a no-ip.info -domainnel?

Van ezzel kapcsolatban tapasztalatotok?

(#43488) Uthenger válasza Megane2000 (#43486) üzenetére


Uthenger
aktív tag

nem, talán csak a Cisco 3925-ös modem sw-jében van benne, a többi nem tudja.
a upc-nél kvázi fix ip-t kapsz, vagyis dhcp-n olyan ip-t, ami ritkán változik.

ha nagyon kell a no-ip-s cucc, akkor a modemet bridge módba kell rakni, és a saját routeren be lehet állítani...

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#43489) Megane2000 válasza Uthenger (#43488) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Na igen ritkán, de ha megváltozik akkor nem tudom elérni az eszközöm. Erre esetleg megoldást?

(#43490) Intruder2k5 válasza Megane2000 (#43489) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Saját router, vagy egy eszköz ami LAN-on megy, és szükség esetén update-eli a host-ot. Ilyet jellemzően tudnak a NAS-ok, IP kamerák, stb... eszközök, bár ezek nem mindig NO-IP, hanem saját szolgáltatást használhatnak.

(#43491) Megane2000 válasza Intruder2k5 (#43490) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Most én is azt csináltam hogy bridge módba tettem a készüléket rákötöttem a saját routereimet, és működik minden no-ip-vel ahogy eddig is a régi modemmel.

Más: most hogy Bridge módba van a upc router, még szórja a wifit és a wifree-t is . Azokat hogy tudom elérni? Dugjam a laptopot a bridge módba lévő upc routerre? Hiszen ha bridge -e van akkor elvileg nem ad ip-t tudtommal

(#43492) Intruder2k5 válasza Megane2000 (#43491) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

admin felület: http://192.168.100.1

WiFi-re és WiFree-re csatlakozva is publikus IP címet kapsz, a routerrel együttvéve legfeljebb hármat egy időben.

(#43493) fant0mi válasza Megane2000 (#43491) üzenetére


fant0mi
addikt

192.168.100.1

(#43494) Hunt3r22 válasza kabelmania27 (#43464) üzenetére


Hunt3r22
őstag

60/6 csomag + alap telefon + alap tv

Speedtesten pedig 54/6-t hoz. :K

#43467

Az.. egyszerűen amilyen minőséget képviselt itt nálunk a Telekom. :o

#43468

Gondolom ott nem rossz ahol normálisan ki van építve a rendszer, de itt kb 100 éves vezetéken jön a net.. ez mindent elmond. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Xr

(#43495) Megane2000 válasza Intruder2k5 (#43492) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Köszi. Amkor a wifi sugárzást kikapcsolom róla.

(#43496) Major Lion válasza Intruder2k5 (#18048) üzenetére


Major Lion
senior tag

nem a különleges karakterektől lesz erős egy jelszó, persze ettől még jogos..

engem jobban bosszant az most, hogy kiadtak egy dual band router-t ami nem tud egyszerre sugározni, vicc, mi értelme akkor?

[ Szerkesztve ]

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#43497) cigam válasza Major Lion (#43496) üzenetére


cigam
félisten

:F
2014-06-20 23:30:37!!! :D

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#43498) fant0mi válasza Megane2000 (#43495) üzenetére


fant0mi
addikt

En kikapcsoltam a 2.4 es az 5 ghz-t is. Ennek ellenere a wifree-t szorja!

(#43499) cigam válasza fant0mi (#43498) üzenetére


cigam
félisten

Mert azt mint szolgáltatást kell lemondani. A modem menüjében nem tudod kikapcsolni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#43500) kabelmania27 válasza fant0mi (#43498) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hívd fel a 1221-et, helpdesk ügyintéző kitudja kapcsolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.