Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43151) Intruder2k5 válasza pjen (#43149) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt futtasd le: Menü -> Beállítások -> Diagnosztika

(#43152) pjen válasza kabelmania27 (#43150) üzenetére


pjen
félisten

Azt hogy?egyébként hívtam 1221 et nem látnak semmit.Mosr napok óta először kb 10 perce megy.A diagnoszikánál semmi ilyen nem ír,viszont a műszaki text nem fut le a box kikapcsol.Fizikailag ujra kell indítani.

[ Szerkesztve ]

(#43153) kabelmania27 válasza pjen (#43152) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Megint menü 1789 sokszor le és ott kiírja hogy feltöltési erősség.
Először nézd meg Intruder2k5 által leírt módon.

[ Szerkesztve ]

(#43154) pjen válasza kabelmania27 (#43153) üzenetére


pjen
félisten

505dBmv

(#43155) kabelmania27 válasza pjen (#43154) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az 50,5 ed2-es egyfrekis üzemmódban jó érték két kettes után.
Videótárból próbálj meg elindítani egy ingyenes sd filmet aztán egy hd filmet.

[ Szerkesztve ]

(#43156) pjen válasza kabelmania27 (#43155) üzenetére


pjen
félisten

Ezt nem értem,most megy minden,kivéve,hogy aműszaki text nem megy végig.

(#43157) kabelmania27 válasza pjen (#43156) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor nem kell vele foglalkozni.

(#43158) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Érdeklődnék, hogy más is tapasztal-tapasztalt tegnap és ma reggel is lényegében nulla feltöltési sebességet a UPC-s nettel? Vagy nálam lehet a hiba? Gyakorlatilag nem tudok feltölteni (itt ne torrentezésre gondolj, hanem filefeltöltés, youtube videó feltöltés, képfeltöltés). A net működik, tehát a letöltés része megy, az oldalak megnyílnak, vdeókat meg tudok tekinteni stb.. nem értem. Speedtesztben és UPC speedtesztben a 30-as letöltésem megvan, de a feltöltés mérésénél meg sem mozdul a mutató..

Nálam lehet a gond, vagy valami központi gebasz? (Modem újraindítás (nem reset), gép újraindítás, vírus-mailware-spyware keresés, net diagnosztika, pingelés próba megvolt)

[ Szerkesztve ]

(#43159) ilias válasza kameraman77 (#43158) üzenetére


ilias
tag

Nálam okés.
Viszont két nappal ezelőtt volt egy hosszú áramszünetünk és utána még szolgáltatás kiesésünk. Azóta az egyik mediacard-dal, csak csökkentett számú adás jön be (nem találok benne logikát, hogy melyik jó, melyik nem), amelyik nem, ott 'kódolt' felirat látszik. A központ szerint okés a rendszer.
Újrahangoltam, de semmi javulás. Szombaton megnézik, de nem tudom, hogy mit találhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#43160) Gubek-Einste válasza kameraman77 (#43158) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam minden rendben.
Hol laksz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43161) kameraman77 válasza Gubek-Einste (#43160) üzenetére


kameraman77
aktív tag

Várpalota

(#43162) Gubek-Einste válasza kameraman77 (#43161) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én budapesti vagyok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43163) Romeo619 válasza adika4444 (#43137) üzenetére


Romeo619
senior tag

Igazatok van ez is egy jó megoldás :D

Feketével szépen letakarom aztán viszont látásra :)

(#43164) ilias válasza kameraman77 (#43161) üzenetére


ilias
tag

Környezetedben mástól van tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#43165) Romeo619


Romeo619
senior tag

Bocsánat az Offért de nem tudtam módosítani az első HSZ-met.

Most azt játszák a TVben, hogy 40.000ig lehet filmezni? Van erről valahol bővebb info? :)

(#43166) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok. Jól erteme hogy upc nél rosszabb tapasztalatok vannak internet sebesség ügyben?

(#43167) blakey válasza Csabi1984 (#43166) üzenetére


blakey
titán

Szerintem rosszul érted.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43168) 4Grider válasza Romeo619 (#43165) üzenetére


4Grider
nagyúr

Persze. Pl. a UPC weblapján, meg itt a fórumban.

(#43169) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Upc kábeltévénk van.
Egy olyan kérdésem lenne, hogyha az egyik ismerősöm kölcsön adja a UPC-s Mediabox-át (set top box) akkor azzal fog itthon működni egy másik TV-nk? Az előfizetésünk ugyan az, csak máshol vagyunk.
(Csak annyira kéne, hogy az első 10 adó, ami analógba is fogható ne SD-be menjen.)

[ Szerkesztve ]

Live poor, die ritch.

(#43170) blakey válasza gyáliSanyi (#43169) üzenetére


blakey
titán

Ha a mostani helyen van UPC akkor box nélkül is megy néhány adó, ha nincs előfizetés semmit nem ér a kölcsönadott box.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43171) 4Grider válasza gyáliSanyi (#43169) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a set-top-box-al együtt az előfizetői kártyáját is odaadja és a két település azonos hálózati kódú, akkor nagy valószínűséggel működni fog.

(#43172) gyáliSanyi válasza blakey (#43170) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Megy, csak analógba. Digitálisba szebb képe lenne, de ahhoz box kell.

Live poor, die ritch.

(#43173) blakey válasza gyáliSanyi (#43172) üzenetére


blakey
titán

Szabadon fogható 22 digitális adó, ha a tv-d képes rá akkor nem kell box.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43174) kameraman77 válasza ilias (#43164) üzenetére


kameraman77
aktív tag

Sajnos a közvetlen közelemben nem tudtam informálódni, a város más területén mér viszont rendesen. Közben beszéltem a UPC-vel, távgyógyítással sem sikerült megoldani a problémát, így holnap jön egy munkatársuk megnézni mi lehet a probléma.

(#43175) prozodus


prozodus
őstag

Tisztában vagytok vele, h upc olvassa és cenzúrázza az emaileket?

Egyes emaileket egyszerűen nem hajlandó elküldni, mondván nem megengedett tartalom.

Pedig smi különös nem volt - lett volna - benne.

Eddig is a upc bizonyult leggusztustalanabb cégnek a szolgáltatók közül, de ez már mindennek a teteje. H rohadjon meg, és akkor még nagyon finom voltam...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#43176) devil-k válasza kabelmania27 (#43132) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sikerült. Győzelem. :C

Előadtam, hogy a szolgáltatással elégedettek vagyunk, DE nevetségesnek tartjuk azt, hogy nem becsülnek meg minket, pedig már kemény 2 (! :DDD ) éve vagyunk náluk. Trio XL csomagban, 240-es nettel, 12.500 Ft-ért.

- Szeretnének-e valami új szolgáltatást?
- Igen, 500-as netet.
- Kis türelmet kérek, egyeztetek.
- Ok
3 perc szünet.

Minden marad úgy, ahogy eddig, +500-as net, havi 10.390 Ft-ért. :) (Ha nem kellene a HD felvevős box, akkor 8.800 Ft lenne a havidíj).

Múltkor felhívott egy UPC-s fickó, hogy ajánlatot tegyen számunkra és 16.000 Ft-ra jött volna ki nála a hosszabbítás egyébként, amit az előbb leírtam.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#43177) Zitronensaft válasza ilias (#43159) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Valószínű az áramszünet kinyírta a médiakártyát,gondolom a kódolatlan adók mennek csak,a többit meg nem tudja kinyitni a médiakártya,azért írja a tv hogy kódolt.
Szerelő majd visz új kártyát és jó lesz. (Vagy nem,ha a tv kártyaolvasója nyiffant ki,de az azért ritka)

(#43178) canniball válasza ilias (#43159) üzenetére


canniball
nagyúr

Annyit esetleg kipróbálhatsz, hogy felcseréled a két kártyát, ennyivel is előrébb lennétek.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#43179) Romeo619 válasza 4Grider (#43168) üzenetére


Romeo619
senior tag

UPC honlapján nem nagyon keresgéltem meg nem is szeretem azt az oldalt :/

Lehetek bunkó és kérehtek egy linket? :)

(#43180) Intruder2k5 válasza prozodus (#43175) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1.Nem olvassa senki, ez butaság!
2. Ha szűrnek is bizonyos tartalmakat, akkor is megvan a mód azok elrejtésére.
3. A többség azért elégedett a dolgokkal, ezért is van még itt.
4. Ha lehetne még ettől is egy kicsit finomabban!

(#43181) 4Grider válasza Romeo619 (#43179) üzenetére


4Grider
nagyúr

(#43182) Romeo619 válasza 4Grider (#43181) üzenetére


Romeo619
senior tag

:C :R

Nagyon szuper így egy jó 25-30 filmet le lehet prögetni :)

[ Szerkesztve ]

(#43183) Skyhigh válasza Romeo619 (#43182) üzenetére


Skyhigh
senior tag

már ha van annyi "jó" film.
Nekem kicsit kevéske a kínálat...

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#43184) Romeo619 válasza Skyhigh (#43183) üzenetére


Romeo619
senior tag

Az a baj, hogy igazából újat ne mtudnak mutatni. egy oldalról már letöltve megnéztem mindet :)

(#43185) prozodus válasza Intruder2k5 (#43180) üzenetére


prozodus
őstag

Ugyan mi alapján szűr, ha nem gépi olvasás alapján, ha már a szavakba kötsz bele? :P

Egyetlen embert nem ismerek, aki elégedett lenne a upc-vel, pedig sok ismerősnek az van, de csak kényszerből, mert nincs igazi alternatíva, ahol laknak, max a pofátlanul drága tré. Itt is uez a helyzet, éppen ezért most tárgyalok a digivel, h vezessék be ide is, ha már ideköltöztem. És akkor végre megszabadulok ettől a finomtalan cégtől... A sok év alatt alig volt olyan hónap, h ne lett volna vmi probléma, és nem technikai. Egyetlen egyszer történt pozitív, amikor végre sikerült belőlük 4 hónapi díjat kártérítésként kisajtolni, de még azt sem tudták elsőre rendesen jóváírni...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#43186) blakey válasza prozodus (#43185) üzenetére


blakey
titán

Csak annyira szűr amennyire a többi szolgáltató.
Azért megnézném azt a levelet amit nem tud valaki elküldeni, mert annak más okai vannak.

Én elégedett vagyok velük, egyelőre, 17 éve vagyok ügyfelük, 3 éve van tőlük a netem, telefonom, semmi gondom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43187) Intruder2k5 válasza prozodus (#43185) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig itt is vagyunk néhányan, akik alapjában véve elégedettek vagyunk, még ha az internetes fórumokra jórészt panaszkodni, és nem dicsérni járnak is az emberek. Én pl. a RubiCom akvizíció óta vagyok UPC-s, ami ha jól rémlik, 2012-ben volt. Nem sokkal ezután volt egy bő egy hetes időszak, amikor az ELMŰ oszlopcsere során összetörték az optikai gerinckábelt, ami miatt szinte használhatatlan volt a net és a telefon. Erre az időszakra a hiba kijavítása után kaptunk több mint egy havi (tv, net telefon) számlának megfelelő jóváírást, és azóta szinte beton stabil a szolgáltatás, eltekintve 1-2 kisebb hibától, ami minden hálózaton megeshet, és amiket viszonylag rövid idő alatt elhárítottak. Alternatíva az Invitel VDSL és az IPTV lenne, amit köszönöm nem kérek, ha más nem, akkor csak az ára miatt sem, de IPTV még ingyen sem kellene, és mindemellett nem panaszkodhatom a jelenlegi csomagom árazására sem.

(#43188) kabelmania27 válasza prozodus (#43185) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szinte az összes ismerősöm elégedett a UPC szolgáltatásaival ha összehasonlítod más kábeltv szolgáltatók árait és szolgáltatását akkor szinte a legjobb ár/érték arányt kapod.

[ Szerkesztve ]

(#43189) sarasota123


sarasota123
aktív tag

sziasztok, upc-s Technicolor TC7200 modem/routerhez szeretnék egy tp-link routert csatlakoztatni, mert nem muzsikál túl jól a wifije a tc-nek. ez lehetséges? ha igen, csak simán rádugom kábellel a külső routert az egyik vezetékes portra? előre is köszönöm :R

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#43190) blakey válasza sarasota123 (#43189) üzenetére


blakey
titán

Bridge módba teszed a TC-t és igen, simán csatlakoztatod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43191) sarasota123 válasza blakey (#43190) üzenetére


sarasota123
aktív tag

ahogy néztem a TC menüjében a rendszer menüpont alatt kéne ilyet találnom, de mivel ipv6-ot használok ezért nem lehetséges. ilyenkor mi van? :R

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#43192) kabelmania27 válasza sarasota123 (#43191) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Első lehetőség1221-en kikapcsoltatod az ipv6-ot.
Második: Használod így csak arra ügyelj hogy a saját router ipcíme ne ütközzön a TC-vel pl 192.168.2.1 cím megfelelő.

kabelmania27 kérésére egy elírás javítva.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#43193) sarasota123


sarasota123
aktív tag

értem, köszönöm a segítséget mindkettőtöknek, már megy is. :R

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#43194) kabelmania27 válasza sarasota123 (#43193) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit.
Ha megnézed a modem értékeket meg lehet mondani hogy kell-e szakadástól tartanod vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#43195) hoho34


hoho34
tag

Sziasztok

Hogy tudom kikapcsolni a feliratot, ha elkezdek egy filmet nézni a videótárból? Minden film felirattal megy ami nekem nem kellene.

(#43196) blakey válasza hoho34 (#43195) üzenetére


blakey
titán

Ahogy a műsorok esetében, info gomb és kikapcsolod. Így próbáltad?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43197) hoho34 válasza blakey (#43196) üzenetére


hoho34
tag

Uhhhh ezer köszönet. Igen így kellet. :R :R :R :R :R

(#43198) prozodus válasza blakey (#43186) üzenetére


prozodus
őstag

Egy linket nem engedett, sem magában, sem szöveggel. Kb olyan veszélyes oldal, mint a prohardver...

(Errefelé elég instabil a upc, a sebesség is elég gyér.)

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#43199) Gubek-Einste válasza prozodus (#43198) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mi az a link amit nem enged, hagy teszteljem én is. Akár privátban is jöhet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43200) Uthenger válasza prozodus (#43198) üzenetére


Uthenger
aktív tag

ezek szerint felhívtad őket, és megoldották...
ha meg nem, felhívod őket v. megírod a myupc-n, és jól megnézik :)

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.