Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43351) ilias válasza kabelmania27 (#43347) üzenetére


ilias
tag

Akkor csak én vagyok béna. :D
Kétszer is próbálkoztam, mindkétszer csak sajnálták volna, ha megválunk tőlük.

(#43352) kabelmania27 válasza ilias (#43351) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen csomagban vagy és mennyi a havidíj?

(#43353) 4Grider válasza ilias (#43351) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálam dettó, körberöhögtek. 11500 Ft a havidíja itt a Gold TV + Bronze telefon + 30-as net csomagnak összesen 2 db HD médiakártyás előfizetéssel. "Konkurenciának" meg Telekom optika van.

(#43354) kabelmania27 válasza 4Grider (#43353) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mond azt hogy telefonra ott a mobil, tévére a mindigtv, internetre a mobilnet.

(#43355) ilias válasza kabelmania27 (#43352) üzenetére


ilias
tag

Gold tv, Európa csomag, HD csomag, +1 media card (hd csomi nélkül),
Fiber Power 120,
bronz teló
11.240.-
Napokban jár le a hűségünk.

[ Szerkesztve ]

(#43356) kabelmania27 válasza ilias (#43355) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

1221-et felhívod kiválasztod a lemondás gombot, utána elmondod hogy tévét azért mondanád le mert mindigtv elég, a telefont azért mert nem használod, a netet pedig azért mert van mobilnet előfizetésed a ......nál.
Hátha lemegy 9900-10ezer körüli összegre.

[ Szerkesztve ]

(#43357) ilias válasza kabelmania27 (#43356) üzenetére


ilias
tag

:))
Aztán mi van, ha se szó, se beszéd és küldik a végszámlát? :D
11e-t még megérne dupla nettel.

[ Szerkesztve ]

(#43358) kabelmania27 válasza ilias (#43357) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Olyan könnyen nem fogadják el a felmondást, 8napos felmondási idő van.

(#43359) Intruder2k5 válasza ilias (#43357) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én éppen ezért mindenkinek azt szoktam javasolni, hogy csak érdeklődjön a lemondás feltételeiről, kinek, mikor, hova, milyen formában kell benyújtani azt, eszközöket hova kell leadni, stb..., mert úgy döntöttél, hogy rövid időn belül váltani fogsz. Így nem áll fenn a veszélye, hogy valami éppen felmondását töltő ügyintéző azonnal elfogadja a lemondásodat, és még neked kelljen rohangálni a folyamat leállítása miatt.

(#43360) kaszaf válasza kaszaf (#42549) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Sziasztok!

Ma újra hívtak a UPC-től, hogy látják lejár a hűségem és itt az idő hosszabbítani. Ismét elkezdte mondani a hölgy a szöveget, de megakasztottam a beszélgetést azzal, hogy mivel kikerül a kínálatból a Sportklub ezért valószínű átmegyek a digihez. Osztott-szorzott majd mondott egy díjat amit felajánl ha aláírok 12 hónapra. Az ajánlott díj egy ezressel magasabb mint a mostani. 12 hóra kaptam ezt is. :D Letettem.

[ Szerkesztve ]

(#43361) kabelmania27 válasza kaszaf (#43360) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha felhívják az embert előfordul hogy nem ajánlanak kedvezőbbet viszont 1221 lemondás gomb után lehet próbálkozni, ekkor olyan ügyintéző veszi fel aki tud kedvezményt adni.

(#43362) SFAkos válasza kabelmania27 (#43343) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Szia!

Köszi a választ!

Igazából az analog elég, csak ilyen bealvós tv-nek kéne a hálóba. :) Modem értékeket még nem tudok, mert köv hónapba költözök az új lakásba.
Akkor nagyon leegyszerüsítve jön be egy fő kábel a set top boxba alapból és azt kell szétosztani. A falba mi felujításkor mindenhova csináltunk kábelcsatornákat vak "konnektorokkal". Ha a kivitelezőnek megmondom, hogy húzza be mindkét szobába, akkor megcsinálják vagy ugyanúgy osztogathatom majd szét azt az 1 kábelt magam? Feltéve, hogy nem rendelek még 1 boxot... (gondolom ha igen akkor csak kialakítják... )

#43342) 4Grider: neked is köszi!

Egyébkétn szerintetek a lejárt hűségű előfizetésemet érdemesebb megtartani, vagy újat kötni? Sokszor az újaknak több kedvezményt adnak... Mondjuk a honlapon annyit látok most hogy első hónap ingyen van. (digital bronze+(már)120as net+telefon+hd csatornák (akció után féláron 500-ért tartottam meg) és fizetek 8800-at)

[ Szerkesztve ]

(#43363) devil-k válasza kaszaf (#43360) üzenetére


devil-k
nagyúr

Válaszd a lemondás menüpontot és ott beszélgess az ügyintézővel. Nekem nagyon jó üzletet sikerült kötni velük. :)

- mozi bolondéria -

(#43364) kabelmania27 válasza SFAkos (#43362) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szia!
Nincsmit.
Leegyszerűsítve igen, mond meg a kivitelezőnek hogy 3x árnyékolású kábelt használjon.
Az a lényeg hogy a koaxot el kell osztani modemre és a tévékre, tehát célszerű a bejövőre tenni egy kettes osztót egyik kimenet modem (ha internetet is rendelsz) másik kimenet megint egy kettes két tévé vételi hely, UPC-nél van olyan hármas osztó aminek egyik kimenet -3,5 erre meg a modem és a két -7,5ösre megy a két tévé.
devil-k: Jaja + még a jelszint értékek is rendben vannak, netkapcsolat is stabil, tévével sincs probléma.

[ Szerkesztve ]

(#43365) adika4444 válasza ilias (#43346) üzenetére


adika4444
addikt

Intruder2k5 tudna mesélni erről igaz Invitel de adsl:).

üdv, adika4444

(#43366) Buster17


Buster17
addikt

Megyek haza 3 hónapra és kellene valami hűség nélkküli internet. Esetleg korlátlan :)
Létezik ilyen?

(#43367) vargalex válasza ilias (#43346) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nekem éppen ilyen területen sikerült ráadásul hűség alatt nagyobb és olcsóbb csomagra váltanom. (2-szer is)

Alex

(#43368) kabelmania27 válasza Buster17 (#43366) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Létezik, csak ki kell fizetni a bekötési díjat és a havidíj is magasabb cserébe nincs hűség.
1221-et felhívod vagy bemész az irodába akár másnap bekötik.

(#43369) Buster17 válasza kabelmania27 (#43368) üzenetére


Buster17
addikt

És az upc nyilvános ip-t ad? Lehet 3gigás lesz nem pedig korlátlan

(#43370) Intruder2k5 válasza adika4444 (#43365) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez így van, ráadásul most tényleg sok helyen fejlesztenek az országban, ergo könnyebb megetetni ezzel a UPC-t is. Én júniusban (vagy júliusban, most nem tudom pontosan) írtam alá hosszabbítást, akkor blöfföltem UPC-nek, hogy az Invitel hívott azzal, hogy augusztustól itt a VDSL, és kedvezőbb áron megkapom a 60-as csomagot, mint a UPC adja. Na erre mindjárt lett 120-as csomag, olcsóbban mint az addigi 60-as volt. Ugyanígy bemondtam, hogy TV-ből is nézek kb. 5 csatornát, úgyhogy tökéletesen elég lesz a MIndigTV, telefon meg szükségtelen, mivel mobilon flottában van az egész család, így ingyen hívjuk egymást, aminél nem fognak tudni jobbat mondani. Persze ezek nagy része mind nem igaz, de hát mindent az ügy érdekében. :)

Mellékesen jegyzem meg, szeptemberben, vagy októberben tényleg jött az Invitel szórólap, hogy itt a VDSL, de nálam csak 30Mbps-t tudnak adni, mert messzebb vagyok a DSLAM-től.

Szóval be kell blöffölni a rövidesen elérhető VDSL-t, az már említésre méltó konkurencia, és mivel csak rövidesen elérhető, így nagyon ellenőrizni sem tudják.

Buster17, igen, publikus az IP cím.

[ Szerkesztve ]

(#43371) ilias válasza vargalex (#43367) üzenetére


ilias
tag

Úgy sikerült már nekem is 2× hűségidő alatt váltanom, hogy olcsóbb és bővebb csomagok jöttek ki.
Viszont nekem úgy tűnik, hogy drágulnak. Igaz, hogy gyorsabb a net, meg több az adás, de valahogy nincs arany középút. Korábban 8e körül volt egy közepesnél picit jobb csomag listaáron, most pedig 10.500.-. Aztán lehet, hogy én gondolom rosszul. :)

(#43372) Intruder2k5 válasza ilias (#43371) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyilván nem érzed rosszul, UPC-nél mindig is tendencia volt, hogy elég drasztikusan toltak felfelé, nem engednek azonos csomagra hűséget vállalni, ha van három szolgáltatásod akkor már csak a legnagyobb csomagok közül választhatsz, és hasonló megkötések, amik mind azt eredményezik, hogy ha nem állsz le fenyegetni őket szolgáltatóváltással, akkor az új szerződésed mindig kicsit többe fog kerülni mint a régi. Ahogy mondod is, lehet több szolgáltatás lesz benne, nagyobb nettel, felvétel opcióval, lebeszélhető percekkel, myprime-al, akármivel, de ezekre nem mindig és mindenkinek van szüksége, mégis ráerőltetik az emberekre.

(#43373) air


air
nagyúr

Szerintetek az UPC csodálatos HGW-jének köszönhető ez a fantasztikus teljesítmény, vagy hálózati oka lehet?

Sajnos jelenleg másik routerrel nem tudom kipróbálni, de délelőtt a munkahelyemen tesztelni fogom az ottani wifit.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#43374) Gubek-Einste válasza air (#43373) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi tekintetében semmire sincsen garancia és mivel semmit sem írtál a körülményekről és a használ eszközről amivel a mérést végezted így nem is lehet semmi biztosat mondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43375) air válasza Gubek-Einste (#43374) üzenetére


air
nagyúr

UPC HGW. Fekete, belső antennás szutyok. Hány féle van? Mit írjak még?
A környéken van pár hálózat, de az én csatornámon egyedül vagyok, és a routertől kb. 30cm-re adja ezt az értéket.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#43376) mlinus


mlinus
őstag

ha ubee vagy thomson eszközöd van, akkor a ~40mbit wifin normális. LEhet kísérletezni, pl ha 2,4ghzn használad akkor 40mhzra kapcsolni a wifit, de drasztikus növekedésre nem számítanék.

(#43377) vargalex válasza Intruder2k5 (#43372) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Szerintem a kolléga arra gondolt, hogy az azonos kínálattal rendelkező csomag jelenleg drágább, mint 1-1,5 éve volt. Nálam is így van ez (2500 Ft-al). Úgyhogy, ha így marad, sem most, sem a hűség lejárata után nem érdemes újabb hűséget kötni.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#43378) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Ezzel van valami gond?

pingeléssel látom hogy néha pillanatokra kimarad, hol belföldre hol külföldre de általában nem egyszerre, video stream is megszakad ha besűrűsödnek a kimaradások, talán pár hete kezdte.

/s

(#43379) kabelmania27 válasza wjbhbdux (#43378) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.
Hogy van elosztva a koax?

[ Szerkesztve ]

(#43380) csabi63 válasza kabelmania27 (#43379) üzenetére


csabi63
senior tag

Én is meg akartam nézni, de az eddig mindig működő admin párossal nem enged be. "Given username and/or password is/are wrong."
Gőzöm sincs, milyen jelszó kellhet ide.

(#43381) kabelmania27 válasza csabi63 (#43380) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen modem van nálad?

(#43382) csabi63 válasza kabelmania27 (#43381) üzenetére


csabi63
senior tag

TC7200U

[ Szerkesztve ]

(#43383) adika4444 válasza csabi63 (#43382) üzenetére


adika4444
addikt

Az Technicolor TC 7200U lesz. És elvileg üres/üres a felhnév és jelszó.

üdv, adika4444

(#43384) Gubek-Einste válasza air (#43375) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindegyik HGW fekete és belső antennás de inkább azt mond meg, hogy milyen eszközzel mérted ezt az eredményt?

#43382 csabi63
Most akkor Cisco modemed/HGW-d van vagy Technicolor?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43385) wjbhbdux válasza kabelmania27 (#43379) üzenetére


wjbhbdux
veterán

A bejáratnál két felé, egyiken van a netes + telefon modem, a másik irányban meg el van osztva még egyszer egy tv és egy másik csak telefonos modem között.

/s

(#43386) csabi63 válasza Gubek-Einste (#43384) üzenetére


csabi63
senior tag

Technicolor. Csak bonyolult hozzáférnem, mert a gyerek szobájában van. 8 km vezeték, és 3-4 egyéb, számomra ismeretlen doboz társaságában.

(#43387) Gubek-Einste válasza csabi63 (#43386) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen user/pass párost próbáltál eddig?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43388) csabi63 válasza Gubek-Einste (#43387) üzenetére


csabi63
senior tag

admin/admin.

(#43389) Gubek-Einste válasza csabi63 (#43388) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Korábban nem változtattad meg?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43390) air válasza Gubek-Einste (#43384) üzenetére


air
nagyúr

Ubee HGW. Sony Z1C-vel mértem, de Galaxy Tabbal sem jobb.
Átraktam 20/40Hz. Így egy cseppet javult, de akkor nem várok tőle csodákat.
A lényeg az lett volna, hogy mobilneten (LTE) nagyobb átvitelt értem el.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#43391) csabi63 válasza Gubek-Einste (#43389) üzenetére


csabi63
senior tag

Én biztos nem. És a gyerek sem (állítólag...)

(#43392) Gubek-Einste válasza air (#43390) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mobilok nem megbízhatóak 2,4 GHz-n mert ott jellemzően 20 MHz-re és csak 72 Mbps-s link sebességre képesek.

#43391 csabi63
Reset-eld le az gyors és egyszerű megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43393) csabi63 válasza Gubek-Einste (#43392) üzenetére


csabi63
senior tag

Kösz, megtörtént.


(#43394) Gubek-Einste válasza csabi63 (#43393) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelszintek rendben vannak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43395) blakey válasza air (#43375) üzenetére


blakey
titán

3 ill. 5 féle (500-as nethez 2 másik) van, a telefonod sem utolsó szempont, hogy mit tud, milyen WIFI beállításokkal méred, stb. a telód valami sony lesz, a többiről nem tudom, hogy mi, milyen.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43396) air válasza Gubek-Einste (#43392) üzenetére


air
nagyúr

Ha 72Mbps közelébe tudna, az elfogadható lenne. De jobb esetben is csak alig több mint a felét tudja.
Notebook wifijével is tesztelni fogom este, meglátjuk az mit mutat.
Köszi a segítséget.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#43397) Intruder2k5 válasza vargalex (#43377) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Lehet, bár én eddig 2x hosszabbítottam, egyik esetben sem volt már pont olyan összeállítású csomag, mint amiben előtte voltam, mindig volt valami módosítás bennük.

(#43398) Uthenger válasza air (#43396) üzenetére


Uthenger
aktív tag

állítsd át másik csatornára is azért ha azzal is problémás.

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#43399) air válasza Uthenger (#43398) üzenetére


air
nagyúr

Átraktam. Az nem hozott gyökeres változást.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#43400) vargalex válasza air (#43396) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ha valóban 72 Mbps a linksebesség, akkor örülhetsz, hogy a valós sebesség kb. a fele.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.