Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37101) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#37099) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Invitelesbe 3dB-ről volt szó, de az adásit tuti jobban megdobja, galvanikust sem szerette a webstar pedig az szinte mindent elvisel.
Itt vannak az értékek.

[ Szerkesztve ]

(#37102) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#37101) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszönöm!

Hát igen, ha jól értelmezem lefelé 0.5dB alatt van a csillapítás, de felfelé viszont 10 felett. Vagy a Return loss [dB] nem azt takarja?

(#37103) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#37102) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit, én is így értelmezem.

(#37104) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#37103) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát akkor így jártam, az k...va sok. Persze a TV-nek nem ártana, de én igazából a modem / router miatt szerettem volna, viszont 10dB visszirány csillapítással ez felejtős.

Köszi!

(#37105) Teaway válasza Intruder2k5 (#37064) üzenetére


Teaway
veterán

Ok, köszi, megnézem, milyen védelemmel lehet/tudom párosítani a MAC szűrést.

Nincs itthon csokid??

(#37106) Infomaker


Infomaker
tag

Sziasztok,

nem találtam a bevezetőben, ezért kérdezek:

egy koaxos 120M net + digital bronze TV csomag hogy néz ki dobozok és kábelezés szempontjából?

Elő akarom készíteni, hozza a posta a dobozt hamarosan.

Jól gondolom, hogy:

-bejön a lakásba akábel, onnan bemegy a HGW-be, az már ad ethernetet, és onnan megy "kétfelé", routerembe és a tv set top boxba?

A hgw-> set top box kábel is koax?

(#37107) Intruder2k5 válasza Infomaker (#37106) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

UPC koax kábelen szolgáltat, ebből kifolyólag addig rendben van, hogy kapsz egy HGW-t (Home Gateway, avagy modem router kombó), amiből kötheted a saját routeredbe a netet, vagy használhatod önállóan a UPC-s eszközből. Viszont a TV-khez nem a HGW-ből fog menni a kábel, hanem el kell osztanod a koaxot a HGW előtt egy kettes osztóval, aminek egyik kimenete megy a HGW-be, a másik pedig vagy a TV-be, box-ba, vagy pedig ha több TV-t is használnál, akkor egy második osztóba.

(#37108) mlinus válasza Infomaker (#37106) üzenetére


mlinus
őstag

a koax oszlik ketté egy splitterrel. egyik vége a hgwbe, másik a set top boxba.

(#37109) gorog67 válasza Infomaker (#37106) üzenetére


gorog67
aktív tag

A HGW-n nincs koax kimenet, ezért előtte osztóval kell többszörözni a kábelt. Tehát:
Koax -> osztó -> egyik ág HGW ->telefon, ethernet, wifi, másik ágakra tv vagy box.

(#37110) daugion


daugion
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy tudnék úgy nézni TV csatornát a UPC Horizon Go -ról, hogy müködjön is az. Azt írják a Play Áruházban a leírásnál hogy rootolt készülékkel nem működik. Nálam ki is van rootolva, és még costum rom is van rajta, Xposed Framework is telepítve van.
Meg lehet oldani?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#37111) blakey válasza daugion (#37110) üzenetére


blakey
titán

Nekem működik rootolt készüléken is, nincs semmi telepítve. Valamit kiír az alkalmazás? Milyen ROM-mal használod?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37112) club1 válasza daugion (#37110) üzenetére


club1
veterán

Nagyon ne törd magad, Androidon a Horizon nézettebb csatornái (jellemzően a UPC ip címeire zártak) elég esetlegesen működnek szakadás nélkül. Én egy darabig tűrtem, aztán inkább előfizettem normálisabb streaming szolgáltatásra valahol máshol...

(#37113) ztsoft válasza daugion (#37110) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam a tab (DPS) root-olva van, és megy, telefon (SE Xperia Neo) root, costum rom, szintén megy (szaggat mint az állat). Xposed Framework nincs (rosszabb lett tőle a telefonom), de szerintem ez már nem lehet akadály.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#37114) csabi63 válasza club1 (#37112) üzenetére


csabi63
senior tag

Szóval azért lehet a szaggatás x csatornákon,mert azt sokan nézik?10-11 óra környékén például a Sport 2-n a Copa America meccset nem tudtam nézni,mert állandóan leállt.Más csatornák meg mentek rendesen.Ez így elég gáz.

(#37115) Quick|Silver


Quick|Silver
újonc

Helló.

Milyen frekvencián található meg az új m4?

(#37116) kabelmania27 válasza csabi63 (#37114) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a modem értékeket és hogy nem lazult-e ki valahol az F csatlakozó.
Hogy van elosztva a koax?
Infomaker: Az a lényeg, hogy hány darab tévét szeretnél nézni. Úgy lenne a legjobb hogy a bejövőn kettes osztó egyik kimenet modem másik tévé/box vagy megint egy osztó, társasba ha nem lehet így kialakítani akkor bejövőt osztani lehet pl két szobára és a modemes szobába mehet még egy kettes.

[ Szerkesztve ]

(#37117) tomp válasza csabi63 (#37087) üzenetére


tomp
félisten

Igen tudom de így jelenleg a Duna Worldből 3van. 2SD és egy HD.
Viszont az pozitívum, hogy hiába nem kötelező már a Duna W. HD amíg megy addig adják.

(#37118) blakey válasza tomp (#37117) üzenetére


blakey
titán

Már nincs 3 DW. M4 szignál megy. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37119) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Sziasztok!
Az a problémám hogy nekem is eltűnt a mode switch opció a routerből. TC7200, régebben még lehetett állítani, de most néztem és egyszerűen eltűnt a system menüpontból. Hogy tudnám átállítani bridge módra?

(#37120) kabelmania27 válasza Nxn908xxx (#37119) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
1221-en internet hibajelentés menüpontban visszakéred az ipv4-et.

(#37121) ztsoft válasza kabelmania27 (#37116) üzenetére


ztsoft
őstag

Már ne is haragudj, de mi köze a server terheltségnek a csatlakozókhoz, meg a modem értékekhez? Valahogy nem látok összefüggést.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#37122) kabelmania27 válasza ztsoft (#37121) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A dtv szakadás és a modem értékek között van összefüggés mert kb egy szinten jön a mux és a ds.

(#37123) ztsoft válasza kabelmania27 (#37122) üzenetére


ztsoft
őstag

Csak az a baj, hogy a Horizon Go-ról volt szó Androidon! Az szakadozik. csabi63 pont erre válaszolt!

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#37124) kabelmania27 válasza ztsoft (#37123) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Úgy értettem, hogy a dtv-vel van gond.:D
Ettől független nem árt ha néha az ember ránéz az értékekre.

[ Szerkesztve ]

(#37125) Zitronensaft válasza Tido (#37091) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Boxxal lehet hogy megy a villámvédővel a dtv,de médiakártyás tv-vel volt már kalandom túlfesz védős 220as aljzat miatt... Még itt is írtam róla talán régen.
Szóval a koax villámvédőt nem kéne erőltetni..
Ahogy a fali aljzatot,műanyag kodut és egyéb nyalánkságokat sem,még ha az is van rájuk írva hogy valami tv jel továbbítására alkalmasak.

Másodszor:ha te beüzemelést kérsz,nem hibajavító ember fog kimenni,hanem a te szavaiddal élve egy "droid",aki összedug mindent aztán eltávozik(tisztelet a kivételnek). Hivatalosan át kéne néznie mindent és a házon belül a lehető legjobb kiépítést kéne maga után hagynia..Ha ezután sem jó a szolgáltatás,jöhet a hibajavító aki majd kint az oszlopon(aknában,szekrényben stb) megjavítja amit meg kell.
Mondanom sem kell ,hogy ez egy elméleti menete a dolgoknak,sokszor történik máshogy. Ezért is van szereld magad a upc-nél...a postás is be tudja hajítani a kerítésen a boxot,ráadásul jóval olcsóbban...

(#37126) #99546112


#99546112
törölt tag

Ha felhívom a 1221-et akkor hol tudok infót kérni beruházással/kivitelezéssel kapcsolatban? Mert akivel beszéltem csak utánna nézegetett hogy folyamatban van valami, de nem lettem okosabb. Már 1hete hogy az utca másik oldalából áthozták a csatornát, viszont a kábelezést még nem csinálták meg. Erről érdeklődnék, hogy tud-e valaki valamit vagy mivan, mert a nagyobbik része a kivitelezésnek már megvalósult. Legalábbis gondolom hogy az volt a nagyobb meló. Tegnap mintha a upc jött volna ki, felnyitotta az aknát valami műszer volt a kezében, biztos mért valami jelerősséget vagy gőzöm sincs.
Tipp?!

(#37127) Zitronensaft válasza #99546112 (#37126) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Tipp. Várj amíg jelentkeznek. Alvállalkozó csinálja,a upc-s telefonos üfsz semmit nem tud arról,hogy áll a dolog.

(#37128) Intruder2k5 válasza #99546112 (#37126) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erősen kétlem, hogy az ügyfélszolgálaton erről bárki is tudna felvilágosítást adni, nem hiszem, hogy nekik erről naprakész infóik lennének, nem kötnek minden munkafázist az üfsz orrára. Majd ha elérhető lesz a szolgáltatás, akkor fognak róla tudni, addig meg szerintem marad a várakozás, sajnos hiába a türelmetlenség, hiába a naponta történő érdeklődés, ezzel nem nagyon fogod előre vinni a dolgokat, csak a pénzed megy a telefonra. Szerintem...

(#37129) #99546112


#99546112
törölt tag

Igazatok lehet :/ Akkor várok.. Meg szeretnék szabadulni már a Trékomos nettől! 10 eszközre kevés a 12Mbites net 😁 Akkor még a tv-ről nem is beszélve.

(#37130) Intruder2k5 válasza #99546112 (#37129) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez érthető, de ahogy Zitronensaft is írta, ezeket a munkákat (ahogy sok mást is) alvállalkozók végzik, és feltehetően a UPC adott rá egy határidőt, aminek lejárta előtt nem fogja naponta 2x csesztetni az alvállalkozót, hogy siessen már jobban.

[ Szerkesztve ]

(#37131) zoli62 válasza gduck (#37096) üzenetére


zoli62
addikt

Horizon Go műsorújságban állítottam be felvételt. Azt írta ki, hogy nem regisztrált a médiaboxom, és nem lehetett időzíteni.Kiderült, hogy átmeneti probléma volt. Egyébként igazad van,mert a "régi" műsorújságban szerintem az HBO-n is be lehetett állítani időzített felvételt, de az ugye már nem működik.

(#37132) djdaniel


djdaniel
senior tag

Sziasztok,
Másnál sincs itt internet? Mert itt nalam Pécsen mar 1 órája nincsen...
Viszont a vezetékes telefon működik....

(#37133) Intruder2k5 válasza djdaniel (#37132) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Használsz saját routert? Ha igen, akkor próbáld meg anélkül.
HGW-t újraindítottad már?
Valamilyen IP címet kap a kliens? Nem csak DNS hiba van most is?

(#37134) djdaniel válasza Intruder2k5 (#37133) üzenetére


djdaniel
senior tag

Mi az HGW? Talan ez 192.168.0.1 ahova betudok lepni a modem beállításaihoz? Ide betudok lepni, most igy net nelkul is.
Upc-is routert hasznalok "EVW3226" a neve.

[ Szerkesztve ]

(#37135) Tido válasza Zitronensaft (#37125) üzenetére


Tido
aktív tag

Mire érted a kalandot? :)

A tegnap esti állapot kábelmánia megnyugtatására, és tanulmányozásra:

És a ma reggeli egy szakadás után:

és még csak most jön a kánikula, ha szakadozni fog, akkor újra szólok nekik

Aki tegnap kijött viszont már tényleg szaki volt, segítőkész, szülőknek is igyekezett elmagyarázni a dolgokat, és amikr engem felhívtak akkor is amire kérdeztem korrektül válaszolt.. Kicserélte az osztót, kinti elosztószekrényben is matatott, de mondta, hogy egyenlőre ennyit tudott csinálni, tudja, hogy határértéken van a modemheza jel, de 53-as visszirányig a tc-nek bírnia kellene, viszont ha így nem lesz jó, akkro a szekrényhez elektromos áramot is ki kell építeni - gondolom jelerősítés miatt. Bár ez utóbbira szerintem úgyis szükség lesz az egyre inkább terjedő digitális TVk miatt.

kabelmania27 én club1el értek egyet, mert direktbe jeleztem hogy szerelőt küldjenek a gyenge jel miatt. próbáltam én is alakítgatni, de 1. ezt tényleg nem nekem kellene, hisz ezért is fizetünk 2. szülőknél tényleg nem volt otthon sem kábelem, sem más elosztóm sem...

Intruder2k5 egerben nem tudom kimérni - legalábbis nem tudom, hogy lehetne samsung TVvel kártyával jelerősségre rámérni - de pesten viszont használok a bejövő jel előtt olyan kis túlfeszvédőt is amit linkeltél, nekem emlékeim szerint csak 3-4 dBt rontott. ha vmikor lesz több időm és egy f toldóm, kiszedem, és csinálok egy mérést azzal, illetve anélkül

Zitronensaft én nem beüzemelést kértem, legalábbis minden lehetséges módon jeleztem, hogy szerelőt küldjön ki műszerrel, mert gyenge a jel.. ennél jobban nem tudom, hogy mit tudtam volna még mondani.
A droidot is csak azért írtam, mert azzal a stílussal, és hozzáállással ez messze nem szolgáltatás volt..

amennyire negatív volt, az első élmény, a második annyira pozitív, csak nem értem, hogy miért nem lehetett eleve azzal kezdeni, hogyha ezt jeleztem, és kértem.

ha már itt tartunk meg tudod mondani, hogy mennyi idő amíg egy ilyen elektromos hálózatot az erősítőnek kiépítenek? mert sorházban lakunk, és a probléma az az, hogy tetőkön van átvezetve a kábel, onnan van leágaztatva, és persze a földszinten van a TV, de közben csak egy osztó van az emeleten másik TVnek, a következő osztó már ez, ahol a TV, modem, és rádió kapja a jelet.

Illetve az UPC kivizsgálná az ügyet - írtam nekik facebookon - nem tudom, hogy ezt nálatok mennyire veszik komolyan, mert szeretném hogy kivizsgálják, de senkivel nem akarok kitolni a szereplők közül...

Este újra, addig dolgozok

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#37136) djdaniel válasza djdaniel (#37134) üzenetére


djdaniel
senior tag

Megoldódott, azert köszönöm! :)

(#37137) blakey válasza djdaniel (#37134) üzenetére


blakey
titán

Home Gateway és ez pl. az általad használ "ubi" is. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37138) Zitronensaft válasza Tido (#37135) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Arra értettem,hogy hibabejelentésen voltam,miszerint médiakártyával néha beszaggat egy pillanatra az adás. Nem ragoznám,a lényeg,hogy túlfeszvédős 220as aljzatban volt a tv,és minden a házban történt elektromos kapcsolásnál röccent egyet a kép. Kicsit érzékeny volt a tulfeszvédő...
Persze ez csak leírva volt ilyen egyszerű,a valóságban másfél órás szívásról beszélünk,mire ez kiderült.

(#37139) rii


rii
nagyúr

sziasztok

van olyan belassítás az UPC-nél ha nem fizetnek, hogy laptopon nem megy a net, de telefonról meg igen?
2 laptopon nem ment, de a mobilon jól ment ....

nnna ... haver most ír h van net ... tegnap egész este nem volt

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#37140) jety91 válasza djdaniel (#37132) üzenetére


jety91
őstag

Nálam sem volt, csak modem restart után :F

(#37141) Zitronensaft válasza Tido (#37135) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Nem telhesen világos,hova kell a tápfeszültség...Társasházban a legdurvább,mert ott minden lakó beleegyezése meg ezernyi biszbasz papírmunka kell..

(#37142) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Sziasztok!

Horizon Go-n esélytelen a DVSC meccset nézni? Műsorújság hozza, de M4 infópanel van...

(#37143) kabelmania27 válasza Tido (#37135) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

53-as adásival már nincs meg a négy us így lehet probléma.
Milyen típusú az emeleten lévő osztó?
Ha szükség van a rádióra akkor a földszinten az osztó helyére mehetne egy kettes osztó egyik kimenet modem másik kimenet 8-as tap, out kimenet tévé tap rádió, a két osztót ezzel tudod összekötni.

[ Szerkesztve ]

(#37144) troland26


troland26
őstag

Vajon miért nem látom a Duna World ot ? Csak egy monoszkóp van a csatorna helyén ( m4 ) A másik készüléken persze ott van ahol volt ... ( mondjuk abba nincs médiakártya )

(#37145) Gubek-Einste válasza troland26 (#37144) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Duna World HD kikerült, helyette van/lesz az M4 HD.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37146) kezo0 válasza troland26 (#37144) üzenetére


kezo0
addikt

A Duna World július 1-től csak SD változatban érhető el a upc kábelen, a 9. programhelyen, 626 MHz-en (előtte a 23. helyen volt, és a 338 MHz-en – legalábbis nálam, Bp.-en, a XIII. kerületben).

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#37147) milkabrams


milkabrams
őstag

http://m.prohardver.hu/tema/upc_magyarorszag_kft/friss.html

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#37148) Intruder2k5 válasza milkabrams (#37147) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na, fuss neki még egyszer... :)

(#37149) Tido válasza Zitronensaft (#37141) üzenetére


Tido
aktív tag

Röviden a helyzet: egy nap alatt négyszer szakadt meg a net - gondolom a nagy melegnek is köszönhetően.

Nálunk a 8 lakásos sorházban - ha jól látom át - akkor úgy van a kiépítés, hogy bejön egy légkábel az első házban 4 lakáson át eljut egy kinti falon lévő szekrényhez - szerintem ott lehetnek az osztások - és onnan jön vissza a lakásokba egy kábel, és az van szétosztva lakásban. Ha jól értelmeztem, akkor ehhez kéne elektromos hálózat. Gondolom aktív jelerősítőt szeretne felrakni.

kábelmánia fogalmam nincs, hogy milyen osztó van ott, csak azt néztem, hogy nem gagyi kínainak tűnt, és kettes. Azt nem piszkálom, mert ott kell az elágazás, hogy azon a szinten is legyen TV.
Na most az a felállást nagyon nem látom, hogy melyik tap hova megy, de azt hiszem hasonlót próbáltam meg magam bütykölni, de ha tap -8 ba bármi is megy a rádión kivűl nem nyerő.. Ha TV megy bele, akkor a modem érték rossz de tökéletes a kép, ha modem, akkor meg a TVn van szétesve a kép, de jó a net..

Mindegy, lejelentettem hibára, hogy nézzék meg újra.. Ilyenkor 8 napos lemondási idő hosszabbodik?
Bár annyiban mindegy, hogy most ebben a felállásban használhatatlan a net, ha visszarakatok mindent eredeti felállásba, akkor meg csak analóg TV lesz nem tudom meddig, és amikor az leáll, akkor lesz újra ezzel probléma..

Egyébként azért idegesítő ez, mert a TC a megállások után visszatalál a csatornára, de router megmakkan, és csak egy release renew kör után jön helyre.. Ami szülőknél kihúz- bedug kört jelent.
Előtte meg 60 napokat ment el a router minden gond nélkül..

Intruder2k5 tomatós routernél nem tudsz valami orvosságot ennek elkerülésére?

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#37150) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Ha most felmondom a UPC-nél a TV előfizetésünket hűségidő mellett, az von maga után valamilyen pénzbüntetést?

(Internet nincs tőlük, a telefonra, sincs hűségidő írva.)

Live poor, die ritch.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.