Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37451) Mate


Mate
nagyúr

Hitron modemekkel mi a helyzet? Megy a bridge mód? Router módban mi a helyzet vele? Wifije erős? Jól konfigurálható?

(#37452) mlinus válasza Mate (#37451) üzenetére


mlinus
őstag

A legjobb UPC-s eszköz jelenleg, sokat javítottak rajta mióta elkezdték használni. Van bridge mód (bár lehet külön kell kérni hogy engedélyezzék az opciót, nekem még így volt, lehet azóta alapból benne van), router módban nagyon jó, wifi sokkal erősebb mint a TC-n, 5ghz és 2.4ghz mehet egyszerre, 5ghz-n 200 mbit fölött megy az iphone 6-om.

Egyedül a ping ami kicsit magasabb, de azon is csiszoltak, már nem ugrál összevissza, router módba magyar szerverre 17-18 ms, bridge módban 12-13.

(#37453) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Budafokon jelenleg sincs TV sem internet. Másnál mi a helyzet?

(#37454) Grawens válasza Megane2000 (#37453) üzenetére


Grawens
senior tag

Nem csodálkozok. Tegnap reggel az Ady Endre úton mentem hazafelé és szép dolgokat láttam az UPC-s rendszerben. :Y

(#37455) aram01 válasza Grawens (#37454) üzenetére


aram01
nagyúr

miket?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#37456) Grawens válasza aram01 (#37455) üzenetére


Grawens
senior tag

Leszakadt koaxok, erősítők, kidőlt oszlopok, fák rádőlve a kábelekre. Csúnya volt. Főleg az Anna utca felőli részen. :(

[ Szerkesztve ]

(#37457) Mate válasza mlinus (#37452) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm! :)

(#37458) vargalex válasza kabelmania27 (#37423) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nos, tegnap este kivettem a 6 dB-s csillapítót, ez lett az eredmény:

Upstream:

Downstream:

Van itt még egy csillapító, csak sajnos le van kopva róla az értéke. Méretre kicsit kisebb (rövidebb), mint a 6 dB-s, úgyhogy lehet megpróbálom azzal (hátha kisebb csillapítású, mondjuk csak 2 dB-s), hogy kicsit lejjebb menjen a vételi.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#37459) kabelmania27 válasza vargalex (#37458) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szia!
Okés, az us értékek teljesen jók, ds még elvileg belefér, ettől független próbáld meg.

(#37460) melkah


melkah
tag

Arrol tudtok valamit, hogy technicolor TC7200-as modemnel ha kikapcsolom a wifit es bridge modban van , akkor a wifree az elerheto-e vagy azt is kikapcsolja ? Ha elerheto, akkor van mod a kikapcsolasara ?

Koszi

(#37461) Intruder2k5 válasza melkah (#37460) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt nem tudom, hogy konkrét típuson elérhető-e kikapcsolt wifi, és/vagy bridge mód mellett, de az online ügyfélszolgálaton ki tudod kapcsolni, belépés után persze, valahol a szolgáltatásaim menü alatt, vagy a 1221-en is segítenek ebben.

[ Szerkesztve ]

(#37462) vargalex válasza kabelmania27 (#37459) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Úgy látszik a másik az 3 dB-s csillapító:

Upstream:

Downstream:

Alex

(#37463) kabelmania27 válasza vargalex (#37462) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szia!
Igen, az értékek közötti különbség kb három, most az adási 50alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#37464) Katicza


Katicza
tag

Sziasztok. Egy kérdésem lenne. Nekem LG Tv van és media card mellett döntöttem végül. Tegnap beállítottam a csatorna sorrendet, a felesleges csatornákra pedig rányomtam az átugrás gombot. Egész este ment, még ki-be kapcsolgattam is. Mára pedig elvesztette a beállítást és összevissza voltak a csatornák :/ mi lehet a gond, mit kellene még beállítani, hogy emlékezzen a beállításokra? Köszi előre is az ötleteket.

(#37465) pjen válasza Katicza (#37464) üzenetére


pjen
félisten

Elmentetted?

(#37466) canniball válasza Katicza (#37464) üzenetére


canniball
nagyúr

Automata csatornafrissítés (vagy mi a neve) nem maradt bekapcsolva?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37467) Katicza válasza pjen (#37465) üzenetére


Katicza
tag

Nincs külön mentés. Belépek a programhely rendezés menübe, ott a csatornákat sorba rakom, mindet egyesével kell leokézni. Ha kész csak kilépni. Most jó a sorrend. Kikapcsoltam egy percre és be, megmaradt a sorrend. Tegnap is így volt, egész este megmaradt a sorrend többszöri ki és bekapcsolás után de reggelre összevissza voltak a csatornák.

(#37468) Katicza válasza canniball (#37466) üzenetére


Katicza
tag

Köszi az ötletet, most keresem van-e olyan.

(#37469) Katicza válasza canniball (#37466) üzenetére


Katicza
tag

Neked lesz igazad, találtam a menüpontokban egy digitális kábeltelevízió beállítása pontot és azon belül van az automatikus csatornafrissítés :) most kikapcsoltam :D Remélem megoldódott. Gondolom arra semmi szükség amúgy. :) Köszi még egyszer. :)

(#37470) canniball válasza Katicza (#37469) üzenetére


canniball
nagyúr

Nincs mit!
"Szükség" akkor van rá, ha új csatornakiosztáskor nem akarsz kézzel hangolni. Mivel te saját sorrendet szeretnél annak ez lesz az ára. :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37471) Katicza válasza canniball (#37470) üzenetére


Katicza
tag

Annyi belefér :) Nem sűrűn osztanak új csatornákat. Ha megtudom, rájövök, akkor bekapcsolom a frissítést, és a következő napon amikor észreveszem, hogy ismét megcserélődött a sorrend akkor ismét sorba rendezem és végeztem is a frissítéssel :) Inkább babrálok vele egy picit évente pár alkalommal mint keresgéljem a csatikat :)

(#37472) csabi63 válasza Katicza (#37471) üzenetére


csabi63
senior tag

Létezik csatornalista szerkesztő program LG-hez is.Nekem Philips van,de azzal seperc alatt rendet vágok a rengeteg semmirevaló csatorna között.Ha változás van,sem kell sokat szórakozni.Míg a TV-n nyomkodhatnám percekig a távot,PC-n kiveszem a pipát itt,áthelyezek,vagy törlök egy csatornát amott,és kész.Pendrive TV-be dug,csatornalista felülír,és ennyi.Kényelmes,gyors,és jól átlátható a progi hozzá.Megvan az az előnye is,hogy a pendrive-on megmarad a lista,ha valami elmászik a helyéről a TV-n.Bár nálam még nem történt ilyen.(szintén mediacard)

(#37473) Katicza válasza csabi63 (#37472) üzenetére


Katicza
tag

Rákeresek, kipróbálom :) Köszi szépen :)

(#37474) canniball


canniball
nagyúr

Itt megint elszállt a szolgáltatás, pedig most viharnak híre-hamva nincs. Az automata közölte, hogy dolgoznak rajta, több óráig eltart, valószínűleg holnap lesz belőle valami. F@sza. :(

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37475) Intruder2k5 válasza canniball (#37474) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na tessék, biztosan miattam van, mert pont a minap mondtam, hogy nálatok sajnos gyakran van kimaradás.

(#37476) canniball válasza Intruder2k5 (#37475) üzenetére


canniball
nagyúr

Hja, úgyhogy indulok hozzátok, csomagolj nekem egy kis internetet! :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37477) Intruder2k5 válasza canniball (#37476) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Átfordítom felétek az egyik antennát, és szórok egy kis wifrít. :)

[ Szerkesztve ]

(#37478) Megane2000 válasza Grawens (#37456) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Azért jó lenne ha megoldódna..

(#37479) canniball válasza Intruder2k5 (#37477) üzenetére


canniball
nagyúr

Pipec, szólj ha elindultak a bitek! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37480) Redneck


Redneck
veterán

Páromnál ma szerelték be a retkes UPC-t (ÁLLÍTÓLAG internet). Eddig is utáltam őket de tényleg egy vicc a banda.

Kapott egy modem+Wi-fi router+Wi-free router kombót. A szerelő ki is cserélte jóformán percenken belül egy újra mert nem volt vele net. Méricskélt a házban, állítólag minden rendben de internet az nincs. Ez vicc?

Hiába kapott jelszót ehhez a fenomenális eszközhöz és hálózathoz, internet az nincs, se Wi-fin se kábelen. A központban mindent rendben találtak, igaz a szerelőnek sem volt net, majd küldenek egy technikust aki utánanéz.

Tapasztalt már valaki hasonlót? A címtől pár utcányira lakó barátomnak állandóan elmegy a UPC, de azon a részen csak ők szolgáltatnak.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#37481) Intruder2k5 válasza Redneck (#37480) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv neked is!

Először is, a retkes UPC nethez és a hálózathoz nem kell jelszó. Másodszor, jelenleg milyen LED-ek világítanak, villognak a fenomenális eszközön? Ha belépsz a menüjébe, nézd meg, hogy milyenek a jelszintek, egyáltalán aktívak-e a le és feltöltési csatornák. A banda alapesetben mindig így működik, bekötéshez "betanított munkásokat" szoktak kiküldeni, de ha valami probléma jön közbe, akkor sajnos technikus kell a megoldáshoz, amire várni kell.

(#37482) Redneck válasza Intruder2k5 (#37481) üzenetére


Redneck
veterán

Üdv!

Elnézést de csúnyán felidegelt ez a szervezettség. Internetbekötés net nélkül... Azért a biztonság kedvéért kapott barátnőm felhasználónevet és jelszót.

Világít zölden:
Power
DS
Online

Villog zölden:
US
Wlan

Nem ég:
Tel1
Tel2
WPS

Az eszköz neve:
model number: EVW3226

Köszönöm a segítséget! Sajnos én holnapig nem tudok ránézni de nem hiszem el hogy így "kötötték be"!

Szerk:
Egyébként nem vagyok előítéletes és nem korrekt retkesnek titulálnom őket de anno nekem is volt náluk kapcsolatom. A modem ki-be huzigálásra meg az állandó hibabejelelentésre emlékszem. Sokszor elment a net valamint a sávszélességet is elvették ha P2P ment. Meg is értettem volna ha valami illegális fájlcserélést végzek de a legálist is priorizálták.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#37483) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Ismerősnél 120/10-es net van, Cisco EPC3212-es modemmel (HW Rev: 1.0)

Kérdésem az lenne hogy nem kellett volna ezt már régen lecserélnie a szolgáltatónak?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37484) Mate válasza Motion_Blur (#37483) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem. Semmi gond nincs azzal a modemmel. Sőt, legtöbben szívesen elfogadnánk :D

Azokat a modemeket cserélték csak, amik nem tudták a Docsis 3-at.

[ Szerkesztve ]

(#37485) kabelmania27 válasza Motion_Blur (#37483) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Mivel ez a modem ed3-as ezért nem kell lecserélni, webstar modemet cserélik ubee-ra.
Ez a modem nagyon jó kis modem, nem érdemes lecserélni.
Redneck: 192.168.100.1 címen admin párossal lépj be a modembe és nézd meg a lefelé és felfelé értékeket.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve csillapító (FAM/Attenuator felirat)

[ Szerkesztve ]

(#37486) Gubek-Einste válasza Motion_Blur (#37483) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyáltalán nem kell cserélni, ezzel a típussal az 500-as csomagot kivéve az összes megy és az egyik legjobb modem, ragaszkodni kell hozzá ameddig csak lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37487) Intruder2k5 válasza Redneck (#37482) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semmi gond, nyilván érthető és valahol jogos is a felháborodásod.

Bár nekem nincs ilyen Ubee eszközöm, de nekem ez az állapot kicsit ellentmondásos, mert ha villog az Up Stream LED, akkor az Online nem világíthatna. Ezek bekapcsoláskor sorban szoktak villogni, majd világítani. Először nyilván a Power, majd a DS, az US, és végül az Online. Szerintem... De majd jön valaki ilyen HGW-t használ, és megerősíti, vagy megcáfolja ezt. Minden esetre a villogó US LED hálózati problémára utal, lehet olyan szar a jel, hogy nem tud felcsatlakozni a modem a hálózatra.

Mondanám, ha van TV osztás is, akkor próbáld meg közvetlenül bekötni a modemet osztás nélkül, hátha az elegendő lenne a sikerhez, vagy legalább meg lehetne tudni belőle, hogy mi a gond, de ha nem vagy már a helyszínen, akkor ez tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#37488) donmackó válasza Intruder2k5 (#37487) üzenetére


donmackó
őstag

Bár nem uborkát használok, hanem tc 7200-at, de nálam is volt már hogy villogott az us ledje, mégis online volt a hgw. Akkor csinálta amikor a 4 feltöltési frekiből csak 1 volt, az is 51-es. A logban meg fojamatosan qam hibák voltak.

Szerk: Akkor hívtam ki őket jelszintet ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#37489) gery2123


gery2123
őstag

Hali mindenkinek!

Csütörtökön köttettem be a Fiber Power 30-at, mert új albiba költöztünk, és itt nincs digi.
Olyan kérdésem lenne, hogy a valós letöltési sebesség hogyan alakul itt? Nekem jelenleg max 3,5 mb jön lefelé bármilyen torrent file (linux img :) ) De a google szerveréről is max ennyi a letöltési sebességem. Ezek jó értékek? Ha jól rémlik akkor garantált 10 mb kéne lenni? Csak azért fura, mert a diginet 20/20 ha jól emlékszem simán jött 10mb-el lefelé minden.

Előre is köszönöm!

-- PSN_ID: GerY2123

(#37490) club1 válasza gery2123 (#37489) üzenetére


club1
veterán

Szerintem elnézted a mértékegységet. 1 MB/s kb. 8 Mb/s-os vonalból hozható ki. Azaz 30 Mbps-osból max. 3.75 MB másodpercenként...

(#37491) Redneck válasza gery2123 (#37489) üzenetére


Redneck
veterán

Garantált 10/1 mbit/sec. Nem MB. Örülj hogy 3,5MB-tal torrentezel mert 10Mbitnél 1,25 MB lenne a letöltési sebesség.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#37492) z67 válasza gery2123 (#37489) üzenetére


z67
őstag

(#37493) gery2123 válasza club1 (#37490) üzenetére


gery2123
őstag

Így már világos, csak olyan kevésnek tűnik a digi után. Hát akkor ez van sajnos.....

Redneck: ha a garantáltat nézem akkor igen örülhetek, de ettől függetlenül akkor is gáz ez az érték ennyi pénzért. Na mindegy is vagy hozzá szokok, vagy hozzá szokok. :)

z67: okés vágom én, csak mindom olyan kevésnek tűnt a digi után.

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#37494) club1 válasza gery2123 (#37493) üzenetére


club1
veterán

Digi után elhiszem, hogy kevésnek tűnik a 30 Mbps. Náluk - ha jól rémlik - már 100 Mbps a minimum. Ők egy másik kategória, ha itt sebességet akarsz, fizetned kell, mint a katonatiszt...

(#37495) Intruder2k5 válasza donmackó (#37488) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aham, akkor az ezzel jelzi, ha nincsen csak egy csatorna. Ezt nem tudtam, köszönöm. Ez esetben viszont akkor lehetett is online a modem, viszont akkor kellett volna, hogy legyen net is. Na mindegy...

(#37496) gery2123 válasza club1 (#37494) üzenetére


gery2123
őstag

Hát annyira nem lényeg a sebesség, de akkor ez stabil legyen.
Mondjuk majd kiderül, hogy hogyan bírja az online filmeket, online TV. Van még 7 napom, hogy elálljak. :)
Igaz a környéken más szolgáltató nincs is, ha van akkor drágább.

-- PSN_ID: GerY2123

(#37497) HofiZoli válasza gery2123 (#37496) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Van nagyobb csomag, gyorsabb net..

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#37498) kabelmania27 válasza gery2123 (#37496) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Koaxon legolcsóbb a UPC, ugyan ennyiért más szolgáltatók pl Invitel szintén koaxon lassabb kapcsolatot adnak, három betűs más rendszeren (FTTx) szolgáltat mint a négybetűs (HFC).
Ettől független ha rendben vannak a modem értékek akkor nem lesz velegond stabilan tudod használni, annyi van hogy a wifi beállításoknál érdemes az energiatakarésko wmm-et kikapcsolni, amennyiben routerként használod a modemet, ha van saját router akkor bridge módban a router funkció kikapcsol, közösségi wi-free szolgáltatást külön kell kikapcsolni ha nincs rá szükséged.
Hűségidőn belül felfelé bármikor lehet váltani, webshopban vagy myupc oldalon bármikor tudsz módosítani.
Összefoglalóban levan írva a lényeg, ettől független ha kérdésed van itt nyugodtan felteheted.

[ Szerkesztve ]

(#37499) donmackó válasza Intruder2k5 (#37495) üzenetére


donmackó
őstag

De arról például nem beszélt hogy beregisztrálta-e a hgw-t. Szerintem az eszköz kommunikált a központal, de nem volt net mert valószínű hogy nem lett beregisztrálva. De ezt a kommentelő tudja.

Release the cable hounds!

(#37500) gery2123 válasza kabelmania27 (#37498) üzenetére


gery2123
őstag

Köszönöm szépen!
Lesz saját router, de az még nem hoztam át. Felfelé nem nagyon fogok mostanában, de remélem, hogy idővel a UPC is oda fogja magát tenni és ugyanennyiért többet kapok majd :)

-- PSN_ID: GerY2123

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.