Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124751) Nikaré


Nikaré
őstag

Srácok!
Most jönnek ki a számlák az összevonás után. Vodafone One.
Nálam három előfizetés lett összevonva, de...
1. A három előfizetésből megmaradt egy számlafizető azonosító amit a megjegyzésrovatba kell írni!! (csak ezt az egyet az összevonás után)
2. A banki számlaszám megváltozott!!!
Figyeljetek, ellenőrizzétek le a számlaértesítőt e változások miatt.

Ezt beírom a másik Vodafone topikba is.

(#124752) tyielow


tyielow
aktív tag

Szeretnék visszakanyarodni a nemtomhanyas számú hsz-emhez.
Még nem volt a kezemben a számla, csak sejtettem, hogy a lemondást követően a vissza nem vitt készülékekre számláztak ki kártérítést. Bementem a DP voda pontba. A fickó korrekte volt amúgy, próbált segítnei, csak hát nem tudott, mert nem léteztem a rendszerben. Sem ügyfélszám, sem név, sem cím szerint. Az én készülékeimet meg anno valszeg azért ne mvették át, merthogy az egiyk még régi UPC-s eszköz volt, azokat meg boltban már nem tudják átvenni. Mondta, hogy menjek le 1 emelettel lejjebb, adjam fel postán, és rakjam el a feladóvevényt, majd hívjam a 1270-et és kérjem hogy sztornózzák a 123 ezres számlát. Így is tettem. Nem volt egyszerű, 20 perc várakoztatás után felvette a hölgy. Természetesen ő sem tudott mit kezdeni a régi ügyfélazonosítómmal :D 1,5 óra múvla flehívott egy olyan hölgy, aki már tudott a régi rendszerben matatni. Megbeszéltem vele a dolgokat, mondta hogy kövi hónapban jön a mínuszos számla... aztán 10p múlva megint visszahívott, hogy a biztonság kedvéért azért töltsem fel a feladóvevényt a weboldalukon keresztül. Persze az is 1 fos, mert a régi ügyfélazonosítóval nem enged továbblépni, ott behabiztam egy számot, és a szöveges részbe leírtam a lényeget.... vicces azért, hogy én sehol nem létezek a rendszerben, de a számlát ki tudták állítani 120 ezerről :D Úgyhogy most gyakorlatilag várom a mínuszos számlát.

YouTube: toty1ka

(#124753) cocka válasza GrandS (#124738) üzenetére


cocka
veterán

Na az az igazság, hogy most kicsit jobban utánanéztem, hogy hogy is működnek ezek a "wifi range extendernek" nevezett konnektorba dugható eszközök. A probléma, hogy ezeket direkt úgy tervezik, hogy lehetőleg függőlegesen álljanak, mert úgy mond "biztonsági okokból" nem javasolt őket elosztóban használni.
Az elosztós használat már csak azért is vicces, mert egyrészt nemcsak a függőleges pozíciója változik meg az eszköznek, hanem ez minimum 2, de lehet hogy 3 helyet is lefoglal az elosztóból. Meg hát hülyén is néz ki.

Ezért vettem én access pointot, amin szintén van range extender mód, de nem csak az! Plusz azt simán lehet elosztóba dugni nem fog 3 helyet foglalni meg nem kell hozzá egy szabad fali konnektor.
Ennek mondjuk hátránya, hogy maga az eszköz több helyet foglal, de funkcionalitásban veri az összes szűz konnektorba dugható fost. :DD

[ Szerkesztve ]

(#124754) GrandS válasza cocka (#124753) üzenetére


GrandS
senior tag

Access point-hoz van javaslatod? Azt is hasonló beüzemelni?

(#124755) ledgeri válasza cocka (#124753) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A "dugd konnektorba, és ne elosztóba" az nem az orientáció miatt számít, hanem a csatlakozás módja miatt is, mert a házi hálózat egy féle kábel jobb esetben, míg egy random elosztó az már ahhoz képest egy másik, lehet ilyen olyan szűrős, kapcsolós, extrás, ami mind mind befolyásolja a jelet, azon túl hogy milyen szögben van az eszköz.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#124756) kilincs89


kilincs89
tag

Sziasztok!

Egy olyan nyűggel fordulok hozzátok, hogy az eddig tökletesen működő torrentem egyik napról a másikra nem találja a peereket. Bármit varázsoltam, a neten kb az összes leírást megnéztem, a torrentoldal javaslatait is végigfutottam, a fos routerük minden beállításán végig mentem, de nem jutottam egyről a kettőre. Ki tud ebben nekem segíteni?

gergely.kovacs43215@gmail.com vagy 30/5541313.

(#124757) kabelmania27 válasza kilincs89 (#124756) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Amennyiben nem találod a modem üzemmódot 1270-es számon kapcsoltasd ki az ipv6-ot.
Kimenő titkosítást állítsd eröltetve-re.

(#124758) vlevi


vlevi
nagyúr

Most vettem észre, hogy Android TV-re megjelent a Vodafone TV app.
Szépséghiba, hogy a Vodafone Romania app-ja, nem a magyaré. De a felületet elnézve, pont ugyanaz, mint tabletre, telefonra a magyar vodafone tv app.
Miért van az, hogy a románok meg tudják csinálni, ki tudják adni Android TV-re az appot, itthon meg nincs?
Mert, ha működik az az app, akkor nagyjából a voda boxos felvétel, műsor visszanézés, és hasonló funkciókat helyettesíteni tudja az applikáció, úgy, hogy közben a TV-t használom, és nem PC-n, böngészőben, vagy telefonon nézem.

(#124759) zst válasza kilincs89 (#124756) üzenetére


zst
tag

Semmit nem fogsz tudni tenni. Én azóta vagyok így mióta a fehér CB-ra rákerült a fekete szoftvere. Azóta ez van nálam is. Sőt már azóta cserélték feketére a cuccot. Ugyan úgy kalap f.. . Ha le tudok éppen tölteni akkor jön rendesen, de visszatölteni semmi. Amíg a fehér volt naponta 10-20 giga ment vissza, most ha pár 10 mega már verem a seggem a székhez örömömben. Több klienst próbáltam egyik sem tud kapcsolódni visszatöltésnél. Ótvar fos sz@r az egész rendszer.

(#124760) Sleepyhun


Sleepyhun
csendes tag

Sziasztok.
Mikuláésra a voda megajándlékozott DS-lite-al.
El tudom érni valahogy remote az otthoni hálózatomon lévő eszközömet, amit eddig ipv4-el sikerült?
Vagy az egyetlen lehetőségem hogy verem az asztalt hogy vissza az ipv4emet.

(#124761) Gubek-Einste válasza Sleepyhun (#124760) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legegyszerűbb ha visszakéred az IPv4-et.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#124762) cocka válasza ledgeri (#124755) üzenetére


cocka
veterán

És ha csak sima lengőhosszabbítóra dugod? :DDD Az is gáz? :D

Amiket írtál teljesen érthető és gondolom egy powerline esetében meg még durvábban számítanak ezek, amellett, hogy azonos fázison is kell lenniük.

(#124763) cocka válasza GrandS (#124754) üzenetére


cocka
veterán

Persze. Ezt használom vodkafon médiaboxhoz:

[link]

Nem tudom neked mihez kéne, én kliens módban használom.

(#124764) antal750


antal750
aktív tag

Sziasztok
Szeretném a mi kis falunk legutóbbi "7-ik évad" 2 részét megnézni. Van bármi mód okos tv-n megtekinteni? Vodafonos vagyok, de telefonról nem tudom kivetíteni a tv-re mert fekete kép fogad. Vagy bárhonnan letölteni. Köszönöm

(#124765) cocka válasza Gubek-Einste (#124761) üzenetére


cocka
veterán

Kérdés, mi a francnak erőltetik az IPv6-ot, ha a weboldalak még mindig kisebb hányada biztosítja, hogy IPv6-on is elérhető legyen.

Meg ha már IPv6-ot erőltet, miért nem normális IPv6-ot használ?

(#124766) tomp


tomp
félisten

Arrison tiltva lett a wifi csatorna választás! Szürke!
Fw verzió: AR01.04.046.17_060822_7244.SIP.10.X1
Mi lelte ezt?
Így vannak eszközök amelyek nem látják az 5GHz-es wifit... :W

(#124767) Sleepyhun válasza cocka (#124765) üzenetére


Sleepyhun
csendes tag

Szerintem mert nincs elég ipv4ük és jelenleg hotpotatoznak mindenkivel, mert van akinek fel se tűnik és nem zavarja.
De nemcsak weboldalak válnak szinte elérhetetlenné (általában egy 7-8 F5 és bejön), hanem pl. a Ps-en a ps store használhatatlan.

(#124768) Intruder2k5 válasza Sleepyhun (#124767) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Szerintem mert nincs elég ipv4ük"

Ennek eléggé ellentmond, hogy talán egyedüli szolgáltatóként adnak 3 publikus IPv4 címet is egy előfizetői végpontra. Persze nyilván elenyésző azok száma akik ezzel a lehetőséggel élnek is, de ha valóban kevés lenne a címük, akkor szerintem észszerű lenne egy ilyen szolgáltatást megszüntetni először.

(#124769) Sleepyhun válasza Intruder2k5 (#124768) üzenetére


Sleepyhun
csendes tag

Ezt jó tudni, de akkor minek vágnak át minden nélkül dualstackre?
Engem itt pesten minden előzetes bejelentés nélkül átdobtak egy pár hónapja (visszakaptam), anyámékat meg tegnap.

(#124770) cocka válasza antal750 (#124764) üzenetére


cocka
veterán

RTLMost Krómkászt?

(#124771) Intruder2k5 válasza Sleepyhun (#124769) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Passz!

(#124772) cof válasza Sleepyhun (#124769) üzenetére


cof
veterán

Egy adott területen lehet kevés a kiosztható IPv4 címek száma. Szerintem próbálkoznak, aztán sokan észre sem veszik mert csak neteznek.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#124773) tomp


tomp
félisten

Csináltam egy reset gombot visszaállítást. Ugyan úgy szürke. Ezek képesek voltak letiltani? :W

(#124774) cocka


cocka
veterán

Csak halkan jegyzem meg, amit már korábban is:

Aki VTV boxszal felvesz, nézzen rá a felvételeire egy héten legalább kétszer, mondjuk hét eleje, hét vége, mert hiába állítasz be sorozatot... az már olyan általános, hogy egy-két epizódot elfelejt a rendszer felvenni, ha szerencséd van bekerül a műsorvisszanézőbe, ha nincs, akkor buktad. Ennyit erről a csodás funkcióról.

(#124775) Nikaré válasza cocka (#124774) üzenetére


Nikaré
őstag

Így van, szelektív a rögzítés.
Bosszantó mert ilyen korábban nem fordult elő a régi boxal!

(#124776) antal750


antal750
aktív tag

Heló
Az rtl most oldalon belépve telóról próbálom Samsung böngésző, okos tv-re kivetítve szeretném. Videó elindul a telefonomon rendesen, de a tv-nél fekete kijelző fogad nincs kép lejátszás. Miért nem látom? Vagy csak telón tudom megnézni?

(#124777) Toth_Jani válasza antal750 (#124776) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Lehet hogy tiltják mert a Voda csak Active előfizetést biztosit hozzá, az RTL pedig csak a RTL+ előfizetéshez írja, hogy nagyképernyőn is nézheted, ami viszont havi 2000 forint.
(Miközben az HBO Max nálam 1590)

(#124778) cocka válasza antal750 (#124776) üzenetére


cocka
veterán

Ezt egy androidos box is megoldja és akkor nem kell szerencsétlenkedni a képernyőre küldéssel sem.

(#124779) fecke78


fecke78
senior tag

Nálam vagy 30 perce nincs net 7 ker

(#124780) fecke78


fecke78
senior tag

Még mindig nincs...

(#124781) fecke78


fecke78
senior tag

Ja csak ki kellett fizetni :D :D :D

(#124782) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!
Kérlek segítsetek.
Adott egy upc horizon box kcf- sa900pco
Valamint egy ilyen táviranyító Ami a gond, hogy nem vezérli a boxot.
Hogy a macskába kell / lehet őket párosítani?
Nagyon köszi előre is! :R

(#124783) mapal


mapal
csendes újonc

Sziasztok,
Hisense tv voda mediacarddal ékezeti hibásan jeleníti meg az EPG-t, LG tv mcarddal helyesen mivel lehet javítani.

(#124784) KEViN007


KEViN007
tag

Esetleg aki tudná, vagy próbálta már: Ha bejelentkezek a myvodafone szolgáltatásba és kiválasztom a kapcsolt Internet szolgáltatások ponton keresztül a készülékeknél a router típusát, ami jelenleg D3.0 WiFi High modem és megváltoztatom D3.1 WiFi High modemre és leadom a rendelést, akkor hoznak új Wifis modemet?

(#124785) zzola válasza KEViN007 (#124784) üzenetére


zzola
félisten

Nem.

(#124786) Intruder2k5 válasza mapal (#124783) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Próbálj meg régiót váltani! [link]

(#124787) KEViN007 válasza zzola (#124785) üzenetére


KEViN007
tag

Ez esetben mi értelme van annak, hogy "rendelés leadása" ? :)

(#124788) zzola válasza KEViN007 (#124787) üzenetére


zzola
félisten

Próbáld meg leadni, nem fog sikerülni.
Illetve mit szeretnél egy új modemmel?
Mi a célod vele?

(#124789) weiss válasza parkasz (#124782) üzenetére


weiss
addikt

Nekünk nem kellett párosítani mikor cserélték a távirányítót.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#124790) Viktor0610 válasza parkasz (#124782) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez egy sima infrás távvezérlő.
Ha nem megy, akkor vagy az elemek merültek le, vagy nem kompatibilis a boxszal, esetleg rossz a távirányító.

Samsung Galaxy A54

(#124791) KEViN007 válasza zzola (#124788) üzenetére


KEViN007
tag

A cél alapvetően annyi, hogy akkor új végponti eszközt kapok.

(#124792) roger92 válasza tomp (#124542) üzenetére


roger92
tag

Sziasztok!

Ez nem teljesen világos a számomra. Adott egy új típusú Vodafone TV Box, ami koax-ról kapja a jelet és van rajta Ethernet bemenet is.
Én ezt kipróbáltam Telekomos nettel, de csak a műsorújságot hozza be, adást nem. Ezek szerint, az mindenképp koax-on érkezik?
Mert nekem a műsorújság letöltésén kívül adást nem hoz be, hiába próbálkozom...

(#124793) mapal válasza Intruder2k5 (#124786) üzenetére


mapal
csendes újonc

Szia,
Szlovák területtel megoldódott az EPG ékezethiba, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#124794) [w] válasza kabelmania27 (#122696) üzenetére


[w]
őstag

hi!

ebben a csodálatos ubee evw3226-ban hogyan lehet porttovábbítást beállítani? hiába töltöm ki az adatokat, mentés után továbbra is üres a lista és nem jön létre szabály :(((

cmdr PETER W. VOLKOV

(#124795) cof válasza roger92 (#124792) üzenetére


cof
veterán

Vodafone-os területen koaxon jön az adás igen, ott DVB-C van. Mivel Telekom területre is ugyanezt adják ahová a Vodával tudsz szerződni ott csak LAN-on jöhet az adás mert nem használ a T DVB-C-t.

Az egy másik dolog, hogy valakinél van olyan bug, hogy Vodafone azaz volt UPC területen is LAN-on megy az adás.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#124796) ztibor válasza mapal (#124793) üzenetére


ztibor
senior tag

Pontosan hol is kell állítani a területet?
Nálam a CI kártya tulajdonságainál van felsorolva vagy 5 ország, köztük Románia, Ausztria, Lengyelország, írország, de bárhova állítom nem javult meg.

(#124797) cof válasza [w] (#124794) üzenetére


cof
veterán

Dobj be egy screenshotot a te beállításaidról.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#124798) cof válasza ztibor (#124796) üzenetére


cof
veterán

Csatornakeresésnél lehet országot választani.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#124799) ztibor válasza cof (#124798) üzenetére


ztibor
senior tag

Ohh, értem, akkor ezt kihagyom, több óra volt mire sorba rendeztem a csatornáimat :)

De köszi :)

(#124800) [w] válasza cof (#124797) üzenetére


[w]
őstag

mármint arról, amit szeretnék beállítani?
már nincs előttem, nem az én hálózatom, de kb erre emlékszem fejből

belsőIP külsőtartománytól-ig belsőtartománytól-ig protokol elnevezés törléscheckbox

cmdr PETER W. VOLKOV

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.