Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125301) fecke78 válasza mani8106 (#125299) üzenetére


fecke78
senior tag

ipv6 kikapcsolva

(#125302) Methalist válasza fecke78 (#125301) üzenetére


Methalist
csendes tag

Na azt én még nem probáltam.. de akkor ezek szerint az se segit? Amugy, hogy lehet kikapcsolni ?

(#125303) mani8106 válasza woodworm (#125300) üzenetére


mani8106
junior tag

En ugyanezt írtam :DD

Hol volt Gondor, mikor Nyugatvég elesett? - Ember akkor jöttünk ki a templomból

(#125304) fecke78 válasza Methalist (#125302) üzenetére


fecke78
senior tag

Nálam bridge üzemmód van , ott is ki lehet kapcsolni , de az ügyfélszolga megteszi . Most volt 5 perce a szerelő nálunk felrakot valami kütyüt a routerhez 24 óráig rajta lesz nézi a hálózatott . Mondtam is a gyereknek hajrá próbálja nyúzni a játékokat amenyire tudja ....
nem kellet 2x mondanom
ezt dobták rá

(#125305) Ducktape10


Ducktape10
újonc

Sziasztok!

Nemrég költöztem, és jelenleg csak a Vodafone elérhető mint otthoni internetes szolgáltatás.
Budapesten mik a tapasztalatok az Internet XL csomaggal? Mennyire hozza azt amit írnak? Illetve mennyire stabil? Pocket loss?

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#125306) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Olyan lehet, hogy VPN miatt szakadozik a net? Mármint, hogy a Vodafone hálózatának valami nem tetszik és szétdobál? Előző 2 hétben nem dolgoztam otthonról de attól a netet használtam, semmi szakadás.

Ma újra munka, du kb percenként szétdob, de a hálózat megy tovább, se a router, se a modem nem bont. :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#125307) Livius válasza szabonagyur (#125306) üzenetére


Livius
őstag

Abba az adott irányba vagyis VPN server felé simán lehet hogy nem stabil, vagy épp a sebesség nem mindig adott full-ra. Gondolom otthoni előfizetésben vagy, megpróbálhatsz hibabejelentést tenni, de amíg nem üzleti előfizető vagy szerintem körbe röhögnek majd ilyen gondokkal.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#125308) szabonagyur válasza Livius (#125307) üzenetére


szabonagyur
félisten

A VPN a Globalprotect szolgáltatása lenne, ami alapon nem rossz, sebességben sem.

A gondom az, hogy a VPN minden gond nélkül megy DIGI vagy épp Yettel neten, azonban Voda hálózaton annyira instabil, hogy hihetetlen.

Közben saját eszközön megnézem és mind a net sebessége, mind a kapcsolat stabilitása teljesen jó.

És nekem is ez a gondom, hogy a Voda is mondhatja, hogy minek vagyok VPN-n...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#125309) Gyuri27 válasza szabonagyur (#125308) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mi a publikus ip-d?
Elég az első két oktett.

Amd - Radeon - Ryzen

(#125310) Zimerion


Zimerion
csendes tag

Költözés miatt váltottam Vodafone-ra, mert nem volt más választásom. 3 hét alatt sikerült is bekötniük, viszont botrány ez a 3.0-ás modem. Milyen modemet használtok mellé bridge módba kapcsolás után?

(#125311) fecke78 válasza Zimerion (#125310) üzenetére


fecke78
senior tag

"Milyen modemet használtok mellé bridge módba kapcsolás után?"
Pénztárca amit elbír , kinek mi a kedvenc márkája , erre nincs megfelelő recept , főleg ha a szolgáltatóval vannak gondok ...
ASUS TUF-AX5400 van nálam 77 nm2 a wifi gond nélkül mindenhol , letöltési sebességem 1000/ 930 . De a pingem az szar , (köszi voda)

(#125312) blakey válasza szabonagyur (#125306) üzenetére


blakey
titán

Igen, hallottam ilyenről, informatikus mondta. Szerencsére nálam stabil.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#125313) szabonagyur válasza Gyuri27 (#125309) üzenetére


szabonagyur
félisten

80.99.144.XXX

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#125314) szabonagyur válasza blakey (#125312) üzenetére


szabonagyur
félisten

És valami ötlet a megoldásra? Vodát nem tudom lecserélni mert nincs más, munkát meg... :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#125315) Livius válasza szabonagyur (#125314) üzenetére


Livius
őstag

Kérhetsz üzleti előfizetést, munkára az van. Annál elég jó alapod van arra ha ezt hibaként bejelented, hogy nem jó, és csinálják meg. Ha megéri ez neked a Home office-ban akkor ez e megoldás, ha ez nem éri meg mert a cég még hozzájárulást sem ad ilyen extra kiadásra, akkor meg ne legyél Home office-ban és járj be dolgozni.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#125316) szabonagyur válasza Livius (#125315) üzenetére


szabonagyur
félisten

Majdnem írtam erre valami szépet, de inkább nem.

Heti 2X dolgozok itthonról, más szolgáltatóval nem gond, és nagy adatforgalmat sem bonyolítok, hogy a Vodát zavarja.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#125317) Gyuri27 válasza szabonagyur (#125313) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jó nem privát cimmel dolgoznak mint egyéb helyeken.
Nos ha minden mással jó a vpn akkor egy dolgot tehetsz.
Illetve kettőt. Keresel másik vpn-t (mondjuk free verziót próbából).
Beszerzel egy 4g-s mobilnetet.
Játékoknál is szar a voda. Mindenkinél jó minden vodásoknál a szopás. Ilyen fajintos cég ez.
Más megoldást nemigen látok.

Livius: az üzleti jobb lenne persze. Mennyiért 4-5x áron kb? De dobhat még rá egy kicsit és fix ip-t kér. Akkor biztos jó lesz. Ja várj....

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#125318) szabonagyur válasza Gyuri27 (#125317) üzenetére


szabonagyur
félisten

Céges gép, VPN nem az én választásom.

Nem játszok igazából, ma XBOX ott nincs gondom vele.

Saját eszközökön sincs alapon gond vele.

Igen jó lenne a 4G eszköz, de még azért is fizetni pluszban.. nem túl vonzó.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#125319) Livius válasza Gyuri27 (#125317) üzenetére


Livius
őstag

Ez kell munkára, akkor ez kell, ez az üzleti, ezt erre találták ki ...
Mellesleg jelenleg így a produktivitása csökken, mert szakadozik stb, tehát innentől kezdve egy főnök ha ezt nézi teljes joggal mondhatja, hogy vagy adnak extra pénzt normális netre ha érdekükben áll, vagy ha nem, akkor felejtse el a munkavállaló a HO-t és belehet járni 100%-ban dolgozni. Egyik cég sem szeretet szolgálat és vöröskereszt, azt azért lássuk be. Még sok helyen nem ilyen a szituáció, de hamarosan kezdünk majd arra felé elmozdulni a trendekkel.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#125320) szabonagyur válasza Livius (#125319) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez mind okés lenne ha nem tudom torrent futna végig... és nem mindig rossz ez a fura.

Megnéztem az üzletit: itt nem tudják biztosítani :U

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#125321) Livius válasza szabonagyur (#125320) üzenetére


Livius
őstag

Akkor járj be 100%-ban dolgozni, és ennyi, meg van oldva. Egy otthoni előfizetésnél már szinte minden csak ajándék alapon működik, az ÁSZF-ben is egy csomó bullshit szar van a rendelkzésre állásról, hogy az se 100%, és hogy lehet rajta facebookozni, instázni, meg e-mailezni, és ennyi, ezeket válalják az egyszerű embereknek, nem azt, hogy szervert üzemeltessünk otthon, meg céges VPN hálózatokra 0-24-es giga kapcsolat legyen fixen.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#125322) szabonagyur válasza Livius (#125321) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jó szerintem hagyd a témát, persze ajándék alapon működik, remélem még a szilveszteri másnap tart nálad ekkora hülyeség mellett :W

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#125323) blakey válasza szabonagyur (#125314) üzenetére


blakey
titán

Használsz saját routert? Ha nem, akkor az megoldás lehet. Én azt használok, így nálam kb. semmilyen jellegzetes Vodafone (UPC) hiba nem jött elő az elmúlt 10 évben.

#125324szabonagyur
A voda saját DNS-eit használod? Google, Cloudflare, stb-t is kipróbálhatsz.
Más ötletem nincs, akkor marad az, hogy nem szereti a Voda az adott VPN-t.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#125324) szabonagyur válasza blakey (#125323) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen saját router első nap utántól.

IP V4 kikérve.

Ahogy írtam minden is jól megy amúgy.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#125325) Gyuri27 válasza Livius (#125321) üzenetére


Gyuri27
félisten

Lövésed nincs arról mi a vpn.
És niylván azért fizetünk elő netre, hogy a te okosságaid olvassuk. Mert a többi nincs benne az afsz-be. :W

Amd - Radeon - Ryzen

(#125326) szabonagyur válasza blakey (#125323) üzenetére


szabonagyur
félisten

Google DNS-t. Megnézem a többit, hátha.

Ahogy írtam használtam már DIGI vezetékessel, sőt nagyon kisvárosi helyi nettel is nem volt gondja, vagy Yettel mobil nettel, de még a Telekom mobilnettel is ami mégjobban agyon korlázotott.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#125327) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Cisco box-on, pár napja nem tudja a tv hangerejét kezelni a box távirányítója, csinált pár anomáliát az irányító közbe, a box-ot tudom irányítani továbbra is gond nélkül, így valamit megint mókolhattak, esetleg más tapasztalt ilyet?

(#125328) Skyhigh válasza Ducktape10 (#125305) üzenetére


Skyhigh
senior tag

SawEzt így ennyiből nem lehet megválaszolni.
Nálam a jelszínteket a helyszínen némi extra fejében beállította a technikus Arris tg3442de-hez, atom stabil, 900-930 Mbps a max, de átlagban 400-600 között vezetékkel, wifin 2,4-en 300 a max 100 az átlag.
Nálam a 26. Wifis eszköz már problémás volt, azóta 30+ van és nem tudja kezelni, lényegében megfagy 1-2 másodpercre minden és van eszköz ami le is esik a netről.
Azóta lett egy Xiaomi Ax3000 mesh két egységgel és újra hozzá azt a szintet mint 25 alatti Wifis egységgel.

Tehát a jelszínt erősítés, zaj stb az fontos az Arris modem / router esetében és hogy ne legyen 25 eszköznél több a hálózaton.

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#125329) blakey válasza szabonagyur (#125326) üzenetére


blakey
titán

Ahogy írtam, Vodafone-nál állítólag lehetnek gondok a VPN-nel, lehet, hogy az adott VPN-típust épp nem szereti. Kérj segítséget az IT-tól, hátha tudnak megoldást.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#125330) adika4444 válasza szabonagyur (#125324) üzenetére


adika4444
addikt

Az említett VPN megoldást nem ismerem, meg a céges gép miatt nem hiszem, hogy bele lehet nyúlni, de ha még is, az MTU csökkentése nem segít?

A hosztot ismered amire csatlakozik a VPN? Egy ping -t <IP-cím> parancsban nincs túl sok eldobott válasz?

üdv, adika4444

(#125331) kezo0 válasza BalaNce87 (#125327) üzenetére


kezo0
addikt

Nálam már nincs Cisco box, de amikor lecserélték, a távirányítója nálam maradt (nagyon jó hátvakaró! :DDD ), és még most is kezeli a tévé hangerejét.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#125332) szabonagyur válasza blakey (#125329) üzenetére


szabonagyur
félisten

IT részről nincs megoldás, de kollégáktól hallottam nem kevés gondot, mivel felénk vagy DIGI van a panel részeken, vagy Voda a társas/családi övezetben lényegében.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#125333) szabonagyur válasza adika4444 (#125330) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amikor megy a kapcsolat akkor okés a ping is, sebességet is tudok mérni.

Van, hogy egész nap 2X dobja el, ma egész du mást sem csinált csak fel-le csatlakozás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#125334) mani8106 válasza BalaNce87 (#125327) üzenetére


mani8106
junior tag

Régi boxokkal senki nem foglalkozik már ezeket le sem kell adni. A kaont is csak lefelé butitjak de ennyi a main stream a vtv az van fókuszban. Nálad ez a jelenség egyedi gond lehet

Hol volt Gondor, mikor Nyugatvég elesett? - Ember akkor jöttünk ki a templomból

(#125335) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Sziasztok!

Nem rég költöztünk. Az új helyen koaxos voda/upc net van. Eddig olyan helyen voltam ahol 1000/1000-es digis net volt.
Most jutottam oda, hogy leüljek játszani, de a ping valami tragikus 120-150ms. Ha elindítok egy speedtest-et akkor szépen növekszik a ping folyamatosan.

A hálózat a digi eszközéből áll, ami előtt van egy ilyen koax elosztós cucc. A upc/voda eszköz (connect box) mögé én belőttem az asus mesh rendszeremet. A connect box 1-es portjából megy a RT-AX58U-ba egy lan kábel és egy node RT-AX1800U lóg a routeren vezetéken.

A RT-AX58U-n lóg két pc most már mindkettő kábelen a biztonság kedvéért, a node-on van egy tv és egy nas. A két PC-n próbálkoztam játszani. Kínomban már mindent lelőttem és akkor is ez a helyzet. Ha CS, a WoT, ha bármi.

1. Mérés közben szépen folyamatosan nő a ping.

Majd a végén kapok egy alacsonyabb átlagot.

Mi lehet a hiba? Vagy ez ilyen? Le akarom majd cserélni majd Telekomra, de mivel földkábelek vannak az utcában nem ezt gondoltam az első projeknek a háznál...

Visszaolvasva ez a "normális"...

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#125336) vlevi válasza blakey (#125329) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem csak VPN gond van.
Nekem a múlt héten valamikor sikerült elkapni azt az időszakot, amikor a speedteszt 100 körüli pinget, és 0.07 feltöltést mert.
És közben nem ment semmi.
Én is hmeoffice dolgozók, Remote desktop pal, és a múlt héten jött elő nálam is ez a baszakodas, hogy nem bírok egy fél sort beírni egyszerre. Előtte semmi baja nem volt, és most is van olyan időszak, hogy tökéletesen megy, de van, amikor katasztrófa.

(#125337) mani8106 válasza vlevi (#125336) üzenetére


mani8106
junior tag

Osszetett probléma és a digit leszámítva jellemző mindegyik szolgaltatora hol jobban hol kevesbe. A T re is. Plussz vannak bőven olyan helyek ahol a Voda a T-től bérli a hálózatot szóval még az infrastruktúra sem volt upc hanem magenta. A nodeokat hubokat karban kellene tartani fejleszteni mivel a rajtuk atfutó adatmennyiség folyamatosan növekszik nem csökken. A rezes halot végleg dobni mert lehet am szipiszupi docsys 3.1 megagigabit attól még... Inkább hagyjuk. eppen a 11 kerben fejleszt most a voda. Epiti a kis fttb halojat

Hol volt Gondor, mikor Nyugatvég elesett? - Ember akkor jöttünk ki a templomból

(#125338) blakey válasza vlevi (#125336) üzenetére


blakey
titán

Szerencsére nálam eddig semmi probléma, 10 éve otthon van az irodán, nagyméretű fájlokat is mozgatok, semmilyen problémával nem találkoztam, remélem nem is fogok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#125339) Toth_Jani válasza blakey (#125338) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nálunk meg az irodában 8 megás ADSL csomag van a feltöltés 0,5 mega, a kapu előtt ott a Voda, de nem hajlandók üzleti előfizetést sem bekötni, meg másmilyent sem. :(((

(#125340) Skyhigh válasza MZsoltee (#125335) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Pontosan milyen Voda eszköz van és milyen net (500 vagy 1000)?
Át van kapcsoltatva bridge módban (vagy Arris tg3442de esetén a port forwarding be van állítva)?

Amennyiben csak a Voda routert használod akkor milyen a ping?

Illetve milyen a fel és le irányú jelszint (összefoglaló)?

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#125341) cocka válasza mani8106 (#125334) üzenetére


cocka
veterán

Kaonon mit lehet még lebutítani? :D

(#125342) kabelmania27 válasza MZsoltee (#125335) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha megírod a modemértékeket meg tudjuk írni, hogy rendben vannak az értékek.
Modem vagy router üzemmódban van a modem?
Amennyiben leírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax kábel és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség.

(#125343) MZsoltee válasza Skyhigh (#125340) üzenetére


MZsoltee
veterán

Igyekszem utánanézni ezen kérdések válaszainak. Ma hajnalban jók voltak a pingek 40 körül vagy alatta. Ez nekem azt erősíti meg, hogy valszeg túlterhelt a hálózat.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#125344) Carlos73


Carlos73
csendes tag

Tavaly szeptember óta harcoltam a szolgáltatóval, mert iszonyatosan instabil és lassú volt a netem. Mivel modemről megy a tévé és a telefonszolgáltatás is, így azokkal is meggyűlt a bajom. Előbbi esetében a visszatekerés, műsorvisszanézés reménytelen volt, utóbbinál a beszélgetéseim folyamatosan szétkapcsoltak. Megannyi telefonos bejelentés és technikusi kiszállás után december közepén sikerült kikapcsoltatni az IPv6-ot. Néhány napig nagy volt az öröm, mert rég nem látott sebességgel szakított az 500-as netem.

Karácsonykor azonban jött a feketeleves és a netem újra belassult, de nem kicsit. Van hogy az oldalak be sem töltődnek, vagy csak nagyon lassan, gyakorlatilag a speedtest oldalak még sebességet sem tudnak mérni, annyira gyalázatosan rossz a netem. A tévé és a telefon is ugyanúgy viselkedik mint korábban.
Nagy ritkán a modem újraindítása valamit segít a dolgon, de ez csak ideig-óráig nyújt megoldást.

Tegnap felhívtam az ügyfélszolgálatot, ahol azt mondták, hogy a CH 7465VF típusú fekete színű modemem (amit még októberben kaptam egy fehér helyett) a mai napig nincs beregisztrálva. Ezért nem tudnak jelszintet sem mérni és technikust sem kiküldeni hozzám, ezért számítsak arra, amíg a modemet nem látják a rendszerükben addig azzal kell beérnem ami van.
Megjegyzem, hogy ezt már több ügyfélszolgálatos ügyintéző is említette nekem, de azon kívül, hogy folyamatosan sürgetik azt a bizonyos háttércsoportot, azon kívül egyebet tenni nem tudnak. Mondjuk azt sehogy nem értem, hogy ha a modem valóban nincs regisztrálva, akkor az IPv6-ot hogy sikerült kikapcsolniuk és egyáltalán hogy van akkor netkapcsolatom (még ha szar is).

Összegezve van egy be nem regisztrált fiktív modemem, egy minősíthetetlenül szar netkapcsolatom, és mindezt az ügyintézők csak sajnálni tudják. Nem tudom mitévő legyek, hova, kihez forduljak. Nem akarom elhinni, hogy ezt nem tudják orvosolni. Ha valakinek van valami ötlete azt megköszönöm.

(#125345) cocka


cocka
veterán

Amúgy igen izgi ez a TV műsor csak netről téma. A router forgalommérőjéből látom, hogy egy pár órás TV-zés is: 8-9 gigabájt körül van. Ezt a forgalommennyiséget hogy tervezték a meglévő netekkel kiszolgálni? Gondolom sehogy.

Ez az optikára átállás téma meg...ha jól láttam Budapestnek is csak egy kis részét érinti, vidék persze ebből a szempontból IS le van...

(#125346) AtHoS válasza cocka (#125345) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Csak úgy mellékesen: Vodának van optikai hálózata akár valahol is? A Telekomon nyomulás nem érdekes :B

read-only mode on the forum

(#125347) pjen válasza AtHoS (#125346) üzenetére


pjen
félisten

Talán lesz, ha egyesül a DIGI vel. :)

(#125348) kabelmania27 válasza AtHoS (#125346) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

29-es körzet egyes településein van RFoG hálózat, fővárosban egyes városrészben vannak társasházak amelyek külön node-on vannak.

(#125349) cof válasza pjen (#125347) üzenetére


cof
veterán

Hogy egyesülne? A Digi 100% 4ig tulajdon, a Vodafone meg csak 51% lesz, a másik fele az államé, bár remélem sztornózzák ezt az üzletet mikor ekkora az államháztartási hiány.

Ugyanakkor akármi lesz, még évek amire bármit is érezni fogunk szolgáltatások terén. A Diginél is mégcsak az áremeléseknél tartanak.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#125350) pjen válasza cof (#125349) üzenetére


pjen
félisten

51% az bőven elég.mitgondolsz mért 51?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.