Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124201) Piftuka válasza hypno skate (#124199) üzenetére


Piftuka
veterán

Téged kerestek előtte bármilyen ajánlattal? Esetleg azóta?

Vagy nem is beszéltél velük, hagytad lejárni a hűségidőt, és más nem történt?

"Aquila non captat muscas."

(#124202) NoOne1976 válasza zzola (#124200) üzenetére


NoOne1976
őstag

Nekem 2,5 éve nincs hűségem, azóta nem emeltek árat.

(#124203) hypno skate válasza Piftuka (#124201) üzenetére


hypno skate
senior tag

Nem. Úgy értem nem kerestek és én sem kerestem őket.

Én lapítok, mert nekem jó ez így.
Ebben az árban benne van egy 1000-es internet, a nagyobbik TV előfizetés és egy vezetékes telefon, amit nem használok de így az egész olcsóbb mintha nem lenne.

[ Szerkesztve ]

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#124204) Tomc000


Tomc000
újonc

Sziasztok!
Számlázással kapcsolatban lenne kérdésem.
2. hónapja, hogy nem kaptunk csekket.
Korábban volt már 1x hasonló, akkor egy hónap kimaradt (szintén nem kaptunk csekket) de a következő haviban hozzá volt adva az elmaradás.
Most sem az októberi, sem a novemberi csekket nem kaptuk meg. Felszólításokat, késedelmi kamattal fenyegetőzést persze küldik folyamatosan.
Az ügyfélszolgálatot 30-45 perc után sem érem el a héten 5x próbálkoztam. Emailt írtam, de 13 napja nem reagáltak rá semmit.
Volt valakinél hasonló? Fejér megye ha ez számít valamit.

(#124205) szabonagyur válasza Tomc000 (#124204) üzenetére


szabonagyur
félisten

Novemberi nekem sem jött, de nem is küldtek semmit róla (neten intézek mindent).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#124206) hypno skate válasza hypno skate (#124199) üzenetére


hypno skate
senior tag

Most vált letölthetővé a novemberi számlám.
Abba belerakták a díjkorrekciót ami decembertől fog élni. 7.975 Ft lesz a számla végösszege.
Ezzel még együtt tudok élni. :D

[ Szerkesztve ]

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#124207) cocka válasza zzola (#124190) üzenetére


cocka
veterán

Ha lejár a hűséged, akkor automatikusan megdobják a havidíjadat, mert lejárt a hűséged

Ez nem igaz. Legalábbis amikor a miénk lejárt nem dobták meg automatikusan a havi díjat. (látom már megerősítették)

Lehet jó árat kialkudni.

Melynek kulcsa, hogy nem kell megvárnod, míg hívnak, hanem neked kell hívni őket. Ez az alap, aztán hogy mit sakkoztok ki végül, az egy másik sztori.

(#124208) Nikaré válasza cocka (#124207) üzenetére


Nikaré
őstag

Cáfolom a kijentésedet "ez nem igaz"
azzal, hogy ez nem igaz.
Épp tegnap maratoni váltó telefon hívások közepette pont ezt rendeztem velük.
Olvasva az itt leírtakat, hogy "nem kell hosszabbítani majd hívnak, nem változik az előfizetés díja"
Vártam, hogy hívjanak, nem hívtak.
Viszont megemelték az előfizetést.
Teljesen mindegy milyenben vagyok/voltam.
A lényeg, hogy ki kell fizetnem az emelt számlát. Kötöttem új szerződést, tegnap lezárult a szla. Mostanáig lesz egy tőrt számla és még egy a hónap végéig.
Tehát három számla érkezik mire beáll az új szerződés szerinti előfizetésem.
A mostani már minden hónap elsejéig tart és összevonva a mobiltelefon előfizetéssel együtt lesz.
Ne kérdezd miért volt a bünti, nem tudta megmondani az üzletkötő.
A vicc az egészben, hogy az ügyintézés közben háromszor szakadt meg a vonal, hallhatóan recsegő zajok közepette, de kitartóan visszahívott.
Remélem nem lesz káosz ebből a sok számlából.

(#124209) SzGee válasza zzola (#124200) üzenetére


SzGee
aktív tag

Dehogy kellene, jogszabály tiltja, csak annyival emelhetnek amennyi az infláció

If you leave me, can I come, too?

(#124210) zzola válasza SzGee (#124209) üzenetére


zzola
félisten

Ennek ma utána nézek!
Kíváncsi vagyok, mint ahogy látjuk, elég vegyes a kép...
:R

(#124211) SzGee válasza zzola (#124210) üzenetére


SzGee
aktív tag

"A törvénymódosítás értelmében a hűségidő lejárta után az új, határozatlan idejű szerződés havidíja, illetve a szolgáltatás egyéb feltételei nem lehetnek hátrányosabbak a korábbi, hűségidős szerződésben szereplő feltételeknél, és az előfizető a határozatlan idejű szerződését bármikor jogosult azonnali hatállyal, jogkövetkezmény nélkül felmondani. "
[link]

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#124212) tyielow


tyielow
aktív tag

Sziasztok. Rühellem a vodát (upc), szerintem a legnagyobb kupac szar szolgáltató, ami létezik, nem egy panaszt tettem már náluk. Megkönnyebbülésemre június végén elköltöztünk, lemondtuk a szolgáltatást. Közölték, hogy adjam le bármelyik üzletben a mediaboxokat. 20p várakozás után közölték, hogy nem tudják átvenni, mert jaj rendszerátállás volt. Azóta nálam van a 2 készülék. Most, november közepén kaptam egy 125 ezres számlát. Belépni nem tudok az online felületen, mert kiírja h érvénytelen (mégis mitől?). Rányomtam 8x az új jelszó igénylésre, azóta se jött semmi. Meg se tudom nézni a számlákat. Ez most mi, vmi kötbér?? 5 hónap elteltével idedurrantanak 125 ezres számlát?

YouTube: toty1ka

(#124213) cof válasza tyielow (#124212) üzenetére


cof
veterán

Ha lemondtad a szolgáltatást akkor persze, hogy nem tudsz belépni az ügyfélkapura, már nincs velük szerződésed.

Kötbérezték szépen az eszközöket mert nem juttattad vissza, postán kellett volna egyéb esetben ha ügyfélszolgálaton nem veszik át. Gondolom nem mondták el ott, hogy szükséges leadni mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#124214) zzola válasza tyielow (#124212) üzenetére


zzola
félisten

Nem voltál elég rámenős! Nekem nyáron ugyanezt mondták, én közöltem ott a helyszínen, hogy vagy átveszik, vagy leteszem az üzleten belül az eszközöket.
Duzzogva átvették papír alapon, nem is lett belőle gond!

Sürgőssen fel kell venned a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal, kérd hogy stornózzák a számlát és add le az eszközöket. Talán sikerül.
Jobb lenne személyesen. Működnek már a rendszerek, le lehet adni személyesen is.
Sajnos hibát követtél el...

[ Szerkesztve ]

(#124215) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Na megjött a számla, januártól sima 1000-es net 5490-ből 6005 Ft lesz, 9,39% növekedés ahogy várható volt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#124216) zzola válasza SzGee (#124209) üzenetére


zzola
félisten

Részben igaz.
Ha valaki egyedi kedvezményt kap a hűségideje alatt (fel akarja mondani a szerződését, de az ügyfélmegtartó csoport kedvezményt ad neki) és lejár a hűsége, akkor ez a díj már nem illeti meg továbbá. Ebben a az esetben emelkedik a havidíj. Akinek egyébként nincsen ilyen kedvezménye, nekik nem változik a havidíj.

(#124217) Zoz


Zoz
őstag

Van olyan akinek le vonták már az októberi számlát csoportos beszedéssel?

(#124218) pkaresz válasza Zoz (#124217) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

Igen, nekünk.
Igaz mobil számlának tüntették fel, de nem tartozás státusz. :-)

Csoda történt!
Ma az ötödik ígéretre megjelent kettő technikus, azzal a kérdéssel, hogy két előfizetésünk van?
Ugyanis mind a kér modem aktív státuszban van a rendszerükben.
Így nem csoda, hogy újraindulás van, mondták Ők, kereste a rendszer a másikat!??
Nem értek hozzá!
Kimentek, valamit mókoltak, (nem vagyok otthon, nem voltam hajlandó újra feleslegesen várakozni ) jelenleg van net, mert látom a kamerák képeit. S ha minden igaz kicserélték a box távirányítót, kérésemre, telefonon beszéltünk, mert engem hívtak fel, a lányom volt otthon.

Remélem jó lesz.

Üdv: Karesz

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#124219) Toth_Jani válasza Zoz (#124217) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nálam a számla úgy jön hogy csoportos beszedés, de mivel már 2 hónapja visszavontam a banknál, szerintem a bank alapból kidobja.
Rögzítettem náluk (Banki oldalon) a bankkártyámat és ha megjön a számla 2 kattintással kifizetem, 1-2 perc alatt jóváírodik és nem is reklamálnak.

(#124220) pkaresz válasza pkaresz (#124218) üzenetére


pkaresz
senior tag

Cseréltek újra modemet. Van Voda wifi, saját wifi, akkor most ez így jó, vagy kell beállítani valamit?

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#124221) pkaresz válasza pkaresz (#124220) üzenetére


pkaresz
senior tag

Tegyem modem moddba?

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#124222) zzola válasza pkaresz (#124221) üzenetére


zzola
félisten

Kérd, hogy tegyék IPv4-be a modemet, utána tudod modem módba tenni...

(#124223) ztibor válasza pkaresz (#124218) üzenetére


ztibor
senior tag

Nálam 4 modemet kerestek a napokban. A voda felületén mai napig nem az modem van gyártási szám alapján ami nálam van.
Fejetlenség a legjobb szó arra ami a vodánál történik.
Természetesen a modem továbbra is újraindul. Viszont 1 hónapja leráznak azzal hogy IT probléma amin dolgoznak.

(#124224) pkaresz válasza zzola (#124222) üzenetére


pkaresz
senior tag

Ok áttettem, köszi.
Zzola
remélem jó lesz, áttettem modem módba.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#124225) Harbinger85


Harbinger85
aktív tag

Üdv!

Egy kisebb SOS kérdésem lenne. Van TV+net és mobil előfizetésem is, így szeretnék most egy mobilt venni részletre előfizetés nélkül. De most azt írja a rendszer hogy hosszabbítsam meg a hűségem, mert lejár februárban. Viszont csak külön-külön tudnám online felületen és a net pl. kétszerese lenne, bár az már Gigabites. Telefonon vagy személyesen kapnék reálisabb árat?
Sokat filóztam váltani kéne, de szerintem csak maradok. Egyébként találtam még Vodafone Home Pro csomagokat, ebből jó áron lenne, visszahívást kérek van megrendelés helyett. Érdemes kérni és hátha kapok egy jó ajánlatott?
A Gigabites nettel kapcsolatban azt kérdezném, hogy lehet rosszabb tőle a netem? Vagy max nem hozza a max sebességet?

(#124226) zzola válasza pkaresz (#124224) üzenetére


zzola
félisten

Ha sikerült, akkor a UPC dobozban már nem üzemel a wi-fi.
:)

(#124227) pkaresz válasza zzola (#124226) üzenetére


pkaresz
senior tag

Igen, rendben, van jó router.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#124228) kezo0 válasza Zoz (#124217) üzenetére


kezo0
addikt

Anyámnak nov. 2. volt az utolsó számla fizetési határideje, de a mai napig nem történt meg a csoportos beszedés. Mondjuk új számla sem jött neki azóta, pedig annak is kellett volna már…

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#124229) -Maujuri- válasza kezo0 (#124228) üzenetére

Igen, ezzel sokan vagyunk így.

(#124230) Kalocsai9911


Kalocsai9911
csendes újonc

Sziasztok. Megkaptam a visszaigazoló emailt róla, azóta semmi. Mikorra várható hogy frissül az állapota? Vagy ez normális hogy egy nap alatt nem történt látszólag semmi?

[ Szerkesztve ]

(#124231) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Mai napon szerződést hosszabbítottam,minden maradt a régiben,kedvezményt is kaptam. Valamit babrálhattak messziről a fehér CB-on,mert itthon lett a listán egy új wifi hálózat.Neve: Connectbox,Ati4 Hogy ezt az Ati4-et hogyan sakkozták ki,nem tudom,de tény,hogy az eddigi eszközeimen Ati1->Ati3 -ig van a hálózati azonosító.A CB utáni első eszköz router módban van,a többi AP módban felfűzve. A CB-ot valamikor régen modem módba állítottam,most központba átkapcsolhatták? Hogy is tudok belépni a CB felületére,ellenőrizni a beállításokat?

Üdv: Attila

(#124232) kezo0 válasza tillatrilla (#124231) üzenetére


kezo0
addikt

192.168.100.1

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#124233) Pharaoh válasza tillatrilla (#124231) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Vélem is ez volt, sőt még ipv6 ra is áttették. Így telefonálni kellett.

(#124234) kezo0 válasza kezo0 (#123852) üzenetére


kezo0
addikt

Update analóg fronton: nálam (továbbra is Bp. XIII. ker.) már csak 4 db csatorna maradt: M1, M2, Duna, M4 Sport.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#124235) szabi__memo válasza kezo0 (#124234) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

+1
Nem úgy volt egyébkent, hogy az analógban maradnak és maradniuk kell azoknak amik egyébként is ingyenesen foghatóak? RTL, TV2 pl miért tűnt el???

(#124236) kezo0 válasza szabi__memo (#124235) üzenetére


kezo0
addikt

Én ilyenről nem tudok. Inkább úgy volt, hogy már ennek az utoljára meghagyott négynek sem kéne elérhetőnek lennie. Az analóg teljes beszántását ígerték már jó régen.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#124237) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!
Két TV-nk van egy digitális és egy analóg vételi csatornával.
A tegnap este az analóg csatornás TV felkapcsolásakor ez a kép fogadott, melyben értesítettek, hogy az elosztott analóg csatorna műsorjele megszűnt. A digitális jel vételére médiaeszközre van szükség.

Mivel a My Vodánba nem tudtam belépni így tájékozódni sem tudtam, ezért megkérdezném, hogy ilyenkor mi van
- ezt a médiaeszközt (modem) hol tudom a leggyorsabban beszerezni (újpesti vagyok)?
- ingyen adják (bár kétlem) vagy bérelni kell, esetleg meg kell venni?
- mennyibe kerülne?

Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#124238) kabelmania27 válasza sz.j (#124237) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Egyes dvb-c csatornák kódolatlanul nézhetők kártya és box nélkül ha a tévében van dvb-c mpeg4 tuner, ügyfélszolgálati irodában vagy a 1270-es számon rendeled meg hamarabb megkapod az eszközt, elvileg létezik saját beüzemelés, médiacard/box szolgáltató tulajdonába marad, nem kell megvenni. Médicardhoz CI+ modulfogadó szükséges.

(#124239) zzola válasza kezo0 (#124234) üzenetére


zzola
félisten

Folyamatosan kapcsolják le....

(#124240) cocka válasza sz.j (#124237) üzenetére


cocka
veterán

Hát ezt az indexképet se mostanában töltöttem fel:

[link]

médiaeszközt

Itt inkább a vodkafon TV boxra gondolnak.

(#124241) cocka válasza kabelmania27 (#124238) üzenetére


cocka
veterán

Ami jelenleg úgy néz ki, hogy:

Közmédia csatornáin kívül, Galaxy4, helyi TV-k, 3 rádiócsatorna TV csatornán keresztül sugározva. Slussz.

Ez aztán a kínálat!

És a netes adás meg olyan irdatlan adatmennyiségeket zabál, hogy egy néhány órás TV nézés vagy visszanézés simán eltapsol 10 gigát. És ez csak 1 nap. Napi 5 óra TV-zés mondjuk (este 9-től 2-ig) kb. ennyi. Ha csak havi 20 napban TV-zel 5 órát, az 1 hónapra laza kis 200 giga. Hát ez azért nem semmi. És ezt akarják megoldani koaxszal?! :C

Remélem a budapesti "hálózatátépítés" optikára való áttérést jelent, mert kétlem, hogy másképp ez az IPTV-szerű dolog életképes lesz, ha itt elindul a nagyüzemi élő adás nézés a netről mindenkinek. :D

(#124242) Adams84 válasza kezo0 (#124234) üzenetére


Adams84
tag

Vajon a közmédia csatornái véglegesen megmaradnak vagy azok is eltűnnek előbb-utóbb az analóg rendszerről? Van valamilyen törvényi kötelezettség, hogy ezeket "díjmentesen", "alanyi jogon" biztosítani kell? :U :)

[ Szerkesztve ]

(#124243) tillatrilla válasza kezo0 (#124232) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Köszi a válaszokat!! Felhasználói név/jelszó...vajon mi lehet?? :W

Üdv: Attila

(#124244) kezo0 válasza Adams84 (#124242) üzenetére


kezo0
addikt

Tudtommal az analóg műsorelosztásra vonatkozóan nincs ilyen kötelezettség.

tillatrilla: Ha soha nem állítottál be saját jelszót, akkor a gyári jelszó az valahol a HGW alján vagy oldalán olvasható (most nincs előttem, de mintha nekem egy, a CB oldalából kihúzható kis kártyán lenne). A felhasználói név pedig: admin.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#124245) sz.j válasza kabelmania27 (#124238) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót. :K

Közben beszéltem a voda-val, (1ó 14 percig tartott! :W ) 500 Ft/hó lesz az ára és nem tudják (???), hogy mikor tudják kihozni/beüzemelni .....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#124246) Adams84 válasza sz.j (#124245) üzenetére


Adams84
tag

Most biztosan elég sok (plusz) box/mediakártya igény futott be egyszerre a Vodafone-hoz a budapesti analóg lekapcsolás miatt. Sokan az utolsó utáni percben szembesültek azzal, hogy cselekedni kell :) Holott az analóg adás hivatalosan már 2021.08.31-el megszűnt Budapesten, erről minden ügyfél időben tájékoztatva lett a számlán ...

Mondjuk legalább egy e-mailes előzetes tájékoztatást kiküldhettek volna az elmúlt hetekben/napokban lekapcsolt analóg tv csatornák megszüntetésével kapcsolatban is, ahogy például 2022. áprilisában tették az Eurosport 1, National Geographic, Sport1, AXN, Comedy Central csatornák vonatkozásában. És akkor talán nem egyszerre zúdult volna rá a Vodafone-ra a tömeges box/kártya igény és az ügyfelek is elégedettebbek lennének :)

Ha szerencséd van, Vodafone ügyfélszolgálati irodában mediakártyát azonnal ki tudnak adni (amennyiben van készleten), és otthon be tudod üzemelni magadnak. (Legalábbis én így csináltam kb. 1 évvel ezelőtt...)

[ Szerkesztve ]

(#124247) sz.j válasza Adams84 (#124246) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... Ha szerencséd van, Vodafone ügyfélszolgálati irodában mediakártyát azonnal ki tudnak adni (amennyiben van készleten), és otthon be tudod üzemelni magadnak."

Sajnos kártyára nem alkalmas a tévénk, marad a box (modem)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#124248) Louro válasza sz.j (#124247) üzenetére


Louro
őstag

Nekem az előző tv-m nem volt a listán, mégis ment vele. Nagyon nem mai darab. Az új tv-n viszont valami furcsaságot produkál. Igaz ez sincs a listán, de másoknak megy. Csak nem emlékeznek, hogy mit is csináltak. Lövésem sincs minek kellene ott lennie, de az ügyfélszolgálat annyival lezárja, hogy nincs a listán.

Félelmetesen sokat romlott a cég a UPC felvásárlása óta.

Mess with the best / Die like the rest

(#124249) Ledi válasza Louro (#124248) üzenetére


Ledi
aktív tag

A kép alapján Nekem úgy tűnik, hogy ez csak sima CI és nem CI+ képes. Márpedig a Vodafone (korábban a UPC is) megköveteli a + szabványt.

(#124250) Louro válasza Ledi (#124249) üzenetére


Louro
őstag

C+I 1.4

Különben TCL 55C735 a típus. Meglepne, ha egy idei készülék még régivel jönne ki.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.