Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124901) cocka válasza cheeka (#124899) üzenetére


cocka
veterán

Kompromisszumként esetleg úgy, ha csak visszanézel adásokat vagy eltekergeted visszafelé (feltéve, hogy lehet), hogy átváltson netes streamre. De ha csak így használod lehet egy idő után meggondolja magát (mint nálam) és már koax nélkül is bejön az élő adás.

Jeltovábbítással ha odavinném az utp kábelt

Hogy ez alatt konkrétan mit értesz, azt csak te tudod. Nálam wifin is megy az adás, egy access pointot használok kliens módban a boxhoz kötve. Annyi viszont biztos, hogy kell legalább egy olyan 10 megabit/seces letöltés a wifin ahhoz, hogy ez az egész működni tudjon. Adások streamje kb. 4-7 megabit/sec közt mozog.

De egy 4-5 órás TV-zés simán eltapsol több tíz gigát. Szóval feltehetően előbb-utóbb mindenkit átállítanak az UTP-s adásra, csak ahhoz nem ilyen hulladék sebességek meg pingek kellenének.

(#124902) Chrystall


Chrystall
senior tag

Vodafon Internet szolgáltatással van gondom. Mióta anyukám okos TV-t vett és nézi rajta a Netflixet, aközben brutálisan belassul mindenhol máshol a net a házban. Csak akkor, ha megy a Netflix, ha kikapcsoljuk nem. De ami fura, hogy ha lejövök Netflixezés közben az emeletről és rákötöm a laptopot az internet modemre Ethernet kábellel, akkor már a laptopon is jó lesz megint a net sebessége, nem csak a TV-n. Szóval gondolom valamit a Wifi részen bolygat meg a Netflix. De vajon mi lehet a probléma? Nagyon idegesítő viszont, mert olyan szinten romlik le a Wifi ilyenkor, hogy pl. az emeleti Netgear jelerősítő nem is elérhető ilyenkor, mintha be se lenne kapcsolva, ami számomra érthetetlen. Hogy lehetne ezt megoldani? Vegyek valami speckóbb Routert? Még a régi UPC-s Technicolor modem van nekünk.

(#124903) golfvariant


golfvariant
aktív tag

TG3442 modemet nem lehet átkapcsolni bridge módba? Ma hozták ki, azt mondta a szerelő, hogy ebben át lehet kapcsolni. Most keresem a beállítások között, de sehol nem látom :(

(#124904) cheeka válasza MiZo1990 (#124900) üzenetére


cheeka
tag

Igen. ez ex UPC, tehát van koax.

(#124905) pjen válasza cheeka (#124899) üzenetére


pjen
félisten

A padló szegélyben eltudod vinni, vagy vékony kábelcsatornában.

(#124906) cheeka válasza cocka (#124901) üzenetére


cheeka
tag

Neked ez milyen eszközzel működik így?
Nekem mediacard van most, azzal le tudom tesztelni?

A wifin is megy, ezt úgy kell értenem, hogy nem kell a mediaboxba bedugni semmilyen kábelt?

(#124907) cheeka válasza pjen (#124905) üzenetére


cheeka
tag

A koaxot szerintem elég nehéz, az utp az esetleg jó lehet.
De ez egy földszintes, nagy alapterületű családi ház, ahol most van a koax és ahova kellene az kb. 20 méter távolság és 5 helyiség.

(#124908) pjen válasza cheeka (#124906) üzenetére


pjen
félisten

Kábelt mindenképpen kell dugni a boxba, de ez lehet egy UTP kimenetes AP is. A kártyához mindenképen kell a koax. Próbáld ki, ahol most van UTP vidd oda a TV t, ha működik szerencséd van. Egyébként ne engedj fel a padlásra se az UTP és KOAX kábelt Te is könnyen végig tudod húzni.

[ Szerkesztve ]

(#124909) cheeka válasza pjen (#124908) üzenetére


cheeka
tag

Jeltovábbításnál erre gondoltam amit írsz: utp kiemenetes ap.
Este ki fogom próbálni amit javasoltál.
A padlás nekem se könnyű, mert 30cm vastag betonfödém van és arra lett most rakva szálas szigetelés és páraáteresztő fólia.

(#124910) kabelmania27 válasza ht42 (#124893) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ipv6-al kevésbé stabil az oldalak betöltése.
Technikus műszerrel megnézi a jelet és ha indokoltnak tartja külső hálózati javítást kér.

(#124911) kabelmania27 válasza roger92 (#124894) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ipv4-el stabilabb lesz a kapcsolat és elérhető lesz a modem üzemmód.
Általános használatra jó szokott lenni a szolgáltatói eszköz router funkciója, speciális használatnál érdemes saját routert használni.
Modem fw frissítéskor nem áll át minden esetben a modem ipv6-ra.
Működni fog a kábeltelefon.

(#124912) Storms


Storms
őstag

Üdv!
Annak mi lehet, az oka, hogy nem kapok semmilyen dokumentumot vagy bármit arról, hogy rendeltem szerződés hosszabbítással egy laptopot az otthoni internetem mellé részletre?
2 napja rendeltem, egyből jött egy email hogy a dokumentumaim között megnézhetem a számlát meg a szerződést, de persze azóta sincs ott semmi. De az internet mellett már a dátum meg is változott persze +2 évvel rögtön. De olyan mintha nem is rendeltem volna semmilyen laptopot. Mi ez a fejetlenség még mindig? Ilyenkor mi van?

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#124913) Sanya válasza Storms (#124912) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mancika még nem vitte fel a szerződésed mellé.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#124914) nicu71 válasza Chrystall (#124902) üzenetére


nicu71
addikt

Szerintem túl sok adatot zabál meg,lefoglalja a wifi sávszélességet.Te is írtad hogy ha kábellel használod közbe a laptopot akkor helyreáll.Újraindítva voltak az eszközök mostanában?A wifi beállitásokat is érdemes lenne átnézni a modemnél,a Technicolort nem ismerem,nálam a szintén exUPC fehér Connectbox van,azzal nem volt problémám soha.Szintén érdemes lenne átgondolni hogy a TV nem-e kaphatna vezetékes netet.

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#124915) Chrystall válasza nicu71 (#124914) üzenetére


Chrystall
senior tag

TV Ethernettel most felejtős, messze van, sokat kellene fúrkálni. Újraindítva folyamatosan van. De így mit lehet akkor tenni ha megeszi a sávszélességet a TV? Vegyek Routert a modem mellé? Ha igen, milyet lenne érdemes, ami nem vacak? Egyszer volt nekem TP-link, az vacak volt.

[ Szerkesztve ]

(#124916) fecke78 válasza Chrystall (#124915) üzenetére


fecke78
senior tag

Mindenki másra esküszik nálam ez van 1000 netnél 930 kábelen ,600 körül wifin a letőltési sebességem 72 m2 lakásban használom

[ Szerkesztve ]

(#124917) roger92 válasza kabelmania27 (#124911) üzenetére


roger92
tag

Mi számít speciális használatnak? :)

(#124918) kabelmania27 válasza cocka (#124874) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem a legideálisabb megoldás, mert kétszer kell mindent beállítani.

(#124919) kabelmania27 válasza roger92 (#124917) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Pl. több gépen töltesz le nagy fájlt.

(#124920) Chrystall válasza fecke78 (#124916) üzenetére


Chrystall
senior tag

Nekem 105 megabites net van, ahhoz ez overkill nem?

(#124921) fecke78 válasza Chrystall (#124920) üzenetére


fecke78
senior tag

Wifi miatt választottam , lefedi az egész lakást , előtte is asusom volt de régebbi modell . Én erre esküszőm ...xiaomi routerek is jók , és olcsóbbak

(#124922) kabelmania27 válasza Chrystall (#124920) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben később megszűnik ez a csomag jól fog jönni, hogy az erősebb eszközt választod. ITT segítenek a tipus kiválasztásában.

[ Szerkesztve ]

(#124923) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Pár képet feltöltenék, hogy minden okés-e a bekötéssel/jelszintekkel :R
Fehér modemem van modem üzemmódban Asus routerrel, 500-as nettel és TV HD Plus-al, egy kb 600 lakásos társasházban :DDD

Letöltés fül 1:

Letöltés fül 2:

Feltöltés fül 1:

Feltöltés fül 2:

Hibanapló (mit jelentenek ezek?) :U :

F1

(#124924) KuZo


KuZo
tag

Sziasztok!
Költözés miatt az új lakásban nincs lehetőségem a médiabox kábelezésére. Úgy látom a box WiFivel nem működik. Vodafone TV appal érdemes esetleg egy Android/AppleTV alapon a kiváltással próbálkozni? Vag yvan valami megoldása a Vodának ilyen esetre?

(#124925) Intruder2k5 válasza KuZo (#124924) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Nem kell feltétlen a Vodára várni. Kell egy AP Client / router ami tud Wireless Bridge-ként működni, azt lerakod a box mellé, kábellel összekötöd a két eszközt, és a routerrel felcsatlakozol a Vodafone eszköz WiFi-jére. Másik megoldás lehet, hogy az elektromos hálózaton keresztül PowerLine adapterekkel viszed oda a hálózati kapcsolatot a TV-hez, de ennek is vannak műszaki feltételei.

(#124926) KuZo válasza Intruder2k5 (#124925) üzenetére


KuZo
tag

Köszi! De ebben az esetben nincs élő adás, mert csak a WiFi/LAN kapcsolat él, nem? Ezért gondoltam az applikációra.

(#124927) Intruder2k5 válasza KuZo (#124926) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindkét megoldás jó lehet a kábeles kapcsolat kiváltására, ha a műszaki feltételek adottak a stabil működésére.

Az applikáció meg azért lehet problémás, mert ha jól tudom a Voda minden eszközzel próbálkozik akadályozni az ilyesfajta felhasználást, nyilván mert az üzleti érdekeit sérti. De ebben nincs tapasztalatom, csak azt írom amiket itt olvastam, majd inkább mások megmondják, hogy megoldható-e.

(#124928) Intruder2k5 válasza KuZo (#124926) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hirtelen ezt találtam a témában: [link]

Illetve most így, hogy írod, lehet félreértettelek és koax kapcsolat sincs? Én úgy értettem, hogy csak az UTP kábelezésre nincs lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#124929) KuZo válasza Intruder2k5 (#124927) üzenetére


KuZo
tag

Mindenesetre köszi! Ha egy ilyen appot fejleszt többféle platformra akkor miért akadályozza? Fizetsz azért, hogy a fiókod aktív legyen. Nem mindegy min nézem? Fura..

(#124930) Intruder2k5 válasza KuZo (#124929) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát nem, mert akkor azzal kiválthatsz második, harmadik, negyedik, sokadik box előfizetési díjat, és felár nélkül nézheted több TV-n az adást. Ők arra törekednek, hogy ezt a szolgáltatást mobileszközökre korlátozzák.

[ Szerkesztve ]

(#124931) cocka válasza cheeka (#124906) üzenetére


cocka
veterán

Akkor válaszolok sorban:

1. Vodafone TV médiaboxszal

2. Mediacarddal nem, mivel az a koaxon keresztül jövő adást kódolja ki. Kb. semmi köze nincs a netes adáshoz.

3. De egy UTP kábel kell az access point és a VTV médiabox közé.

Amit írtam, kliens mód jelentése: egy főroutertől wifin kapja a netet és azt osztja tovább vezetéken. Magyarul vezeték nélküli netből csinál vezetékest.

(#124932) cocka válasza cheeka (#124909) üzenetére


cocka
veterán

Én speciel ezt használom:

[link]

Az is jó benne, hogy le tud kérni saját magának is a főroutertől IP-t. Így nem feltétlen kell a beállított fixet használni, de elvileg a tplinkap.net címen bejön, feltéve, hogy összeköttetésben van az adott géppel, amin a domainen keresztül akarod elérni.

(#124933) roger92


roger92
tag

Kedves Kábelmánia27!

Lenne még egy érdekes kérdésem.

A Telekom SAT TV-ből megmaradt a koax hálózatunk. Arra rá tudja csatlakozni a szolgáltatásokat mindenfajta extra kábelezés és probléma nélkül a Vodafone-os szerelő? Tulajdonképpen meg lenne a bekötés röpke 5 perc alatt így.
Azt nem tudom, hogy dupla vagy tripla árnyékolású a kábel. Úgy hallottam Dualshield esetén DVB-T és DVB-S használható, Trishield esetén DVB-C is.

Valamint meg lehetne ugyanazon a kábelen tartani a műholdas eszközt, amit Astra 1N műholdra állítatnék? Így egyszerre futna egy azon a kábelen a DVB-S és DVB-C. :)
Nem okozhat interferenciát?

Köszönöm előre is a válaszod!

[ Szerkesztve ]

(#124934) kabelmania27 válasza roger92 (#124933) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Internet miatt háromszoros árnyékolású kábelre lesz szükség.
Úgy kellene kialakítani az osztást, hogy bejövőre kettes osztó egyik kimenet modem, másik kimenetet lehet osztani a tévékre.
Előfordulhat, hogy a régi kábel 3x árnyékolású.
Létezik közösítő eszköz, ha csak a dvb-c jelet közösíted össze a műholdassal elvileg működhet, ha az első osztó tévés kimenetére teszel hfp (visszirány) szűrőt, a netmodem kábele jobb ha külön van mert ha tőled a hálózatra visszakerülő zaj problémát okozhat a többi előfizetőnél.

[ Szerkesztve ]

(#124935) kabelmania27 válasza golfvariant (#124903) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nem találod a modem üzemmódot 1270-es számon kapcsoltasd ki az ipv6-ot.

(#124936) kabelmania27 válasza szabeska (#124923) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Rendben vannak az értékek és a bekötés is jó, ha problémát tapasztalsz az internetkapcsolattal cseréld meg a két osztót, hogy a falból kijövő kábel és a modem között a 5-1218Mhz-es legyen, mert az újabb típusú.

(#124937) szabeska válasza kabelmania27 (#124936) üzenetére


szabeska
addikt

:R Még egy dolog, ha beírom a modem ip címét (192.168.100.1) a böngészőbe, majd belépek a jelszóval, mindig azt kéri, hogy adjak meg új jelszót. Tegnap 3x is meg kellett változtatnom zsinórban, hogy be tudjak lépni. Ez miért lehet? Ha nyomok egy resetet rajta, akkor kell megint ipv4-et stb kérnem, hogy modem üzemmódban menjen?

[ Szerkesztve ]

F1

(#124938) kabelmania27 válasza szabeska (#124937) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem biztos, hogy resetelés után visszaáll ipv6-ra mert újrainduláskor a modem letölti a konfigurációs fájlt és az ipv6 központilag van kikapcsolva.

(#124939) Storms


Storms
őstag

Üdv!
Ez mióta van így ennél a cégnél, hogy amíg nincs a rendszerbe kiegyenlítve a számlád (otthoni net+tv) addig visszatartja a cég a rendelésed (laptop) és nem lehet hosszabítani szerződést, se modosítani?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#124940) LouiS22 válasza Storms (#124939) üzenetére


LouiS22
veterán

Ezt nagyjából minden normális cég így csinálja. Védi a saját érdekeit.

A nyilvántartás szerint tartozásod van, kockázatnak minősíttettél, miért rizikózzák meg, hogy elviszel még valamit és esetleg azt sem fizeted ki? (Még úgy is, hogy lehet, hogy tegnap már befizetted, csak nincs könyvelve persze. A robot nem fogja tudni, hogy te már megtetted ezt. Az üzletszabályzatban le van írva, hogy mennyi a befizetés után a könyvelés, mikor lesz valóban nullás a "tartozásod").

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#124941) Storms


Storms
őstag

Pár napja lett szerződés hosszabítva akkor lett befizetve a csekk is, akkor lett rendelve a laptop is. Viszont még mindig nincs elkönyvelve hogy be van fizetve, úhogy "lejárt" tartozásnak tekintik ezért vissza tarthatják a csomag kézbesítését. :U

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#124942) Toth_Jani válasza Storms (#124941) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Én 8 napja fizettem be a havi előfizetési díjat, és még mindig ezt írja ki:
Sikeres befizetés! Ez a számlainformáció 15 percen belül frissítésre kerül.
Pedig ezt nem csekken fizettem, hanem instant az oldalukon.
Akkor gondolj bele milyen átfutási ideje lehet náluk a csekknek, ha postán lett befizetve. :(

(#124943) cocka válasza LouiS22 (#124940) üzenetére


cocka
veterán

A nyilvántartás szerint tartozásod van

Akkor jó naprakész a nyilvántartás bizonyára. :D És természetesen erről is az előfizető tehet.

kockázatnak minősíttettél, miért rizikózzák meg, hogy elviszel még valamit és esetleg azt sem fizeted ki?

Nagyon korrekten leírtad a bűnösség vélelmét, mert mindkettő az.

1. Kockázatos vagy, mert SZERINTÜNK nem fizetted be a számlát. Mindegy, hogy igen vagy nem. Ha a rendszer nálunk lejárt tartozást mutat, akkor márpedig az úgy van! :D

2. Nem fogod kifizetni, amit megrendelsz.

Hál istennek az első automatikusan sztornózza a másodikat, de ez akkor is kettő.

(#124944) LouiS22 válasza cocka (#124943) üzenetére


LouiS22
veterán

Tovabbra sincs semmi közöm a vodafone-hoz, leírtam neki, hogy mi miért van, zárójelben meg azt, hogy lehet, h ő már fizetett, de nem tehet semmit, amíg ezek össze nem érnek egy multi útvesztőiben. Engedd meg, hogy legyen véleményem, mert jól ismerem a multis logikát, folyamatokat. De jól láthatóan sosem dolgoztál multinál és mindent abból vezetsz le, hogy te magánemberként hogy csinálod.

Értem azt is, hogy neked mindig belém kell kötnöd, meg azt is, hogy szerinted egy kalap szar minden, amit a voda (általad: vodka).

Boldog karácsonyt. :B

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#124945) cocka válasza LouiS22 (#124944) üzenetére


cocka
veterán

jól ismerem a multis logikát, folyamatokat. De jól láthatóan sosem dolgoztál multinál

Hála jó istennek!

(#124946) gduck válasza kabelmania27 (#124911) üzenetére


gduck
addikt

Nálam jelenleg ipv6 "modem" mód van (Wifi beállítás nincs!). Ez azt jelenti, hogy lényegében dupla NAT van, mert a saját router "publikus" IP címe a 192.168.0.2, a gateway meg 192.168.0.1 :(

Ami még érdekes, hogy kívülről nézve ipv4-es publikus IP címem van...

[ Szerkesztve ]

(#124947) zzola válasza Storms (#124941) üzenetére


zzola
félisten

Csekkes befizetés jóváírása akár 5 munkanap is lehet. Ha a számlafizetési dátumig nem írják jóvá, akkor bizony az már tartozás...

(#124948) cocka válasza zzola (#124947) üzenetére


cocka
veterán

Csoportos beszedésit rendszeresen nem vonják le határidőre, sőt még sokszor utána sem. Eddig a rekord 2 hónap volt. És mivel ez a sztori havonta görgetődik, állandóan van lejárt vagy épp kifizetetlen számla.

(#124949) zzola válasza cocka (#124948) üzenetére


zzola
félisten

Értem, de ez a fenti szituációhoz hogyan kapcsolódik? Csekkről beszélünk, nem csoportos beszedésről...

(#124950) cocka válasza zzola (#124949) üzenetére


cocka
veterán

Úgy, hogy vélhetően tök mindegy a fizetés módja, mert ha én akarnék bármit módosítani, nekem se engednék számlatartozásra hivatkozva. Vagy mégis? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.