Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125951) djsilas válasza Toth_Jani (#125938) üzenetére


djsilas
tag

Egyik helyen 1000/300-as Digi van, RB3100-es Mikrotikkel. A régebbi, i3-9100 -as procis gépek 6-800Mbitet tudnak, az újabb, i5-10400 -asok rendszeresen 900Mbit felett.
Részemről amúgy 100Mbit felett már csak parasztvakítás, azon azért már mindent (...) is lehet, bár én nem is akarom a a Barátok közt összes részét 4K-ban letölteni.
Ugyanakkor az, hogy nem megy rendesen a VoIP, egy telefonhívás alatt megszakadnak az SSH kapcsolataim, állandóan leszakad a riasztó és/vagy kamerarendszer a Telekom hálózati beállításai miatt (kinyírják a szerintük szükségtelen szálakat), az bizony sok ősz hajszálat hozott... a sebesség nem minden.

(#125952) djsilas válasza Tibdoh (#125942) üzenetére


djsilas
tag

Én végig toltam Hurrican Electric IPv6 leckéit, valahol még talán papírom is van róla, meg kaptam pólót is :) Szeretem az IPv6-ot, az a jövő, ezért nálam az van. Csak sajnos annyira pazarlóan bánunk/bánnak vele, hogy így az is "hamar" el fog fogyni... :/ Nekem nincs vele bajom. Ahogyan a Vodafone implementálta, azzal mondjuk van, bőven. Vagy ez van, vagy amaz van, holott jobb helyeken mindkettő van... DSLite sosem volt a barátom :(
Különféle "alapbetegségeim" okán a garázsunk van telepakolva mindenféle lommal. Ott vannak a játszós szervereim külön subnetben illetve VLAN-ban, szerverhotelből pedig VPN-en keresztül van hazaroutolva IPv4 subnet, tehát aminek kell, az így is elérhető, a házban a gyereknek meg pont mindegy hogyan/miről megy a Youtube Kids. Én is modembe kapcsoltatnám, ha nem lennék ilyen "beteg" :)

(#125953) sonique


sonique
őstag

Milyen mas modem opcio van meg docsis rendszeren ?
https://approvedmodemlist.com/intel-puma-6-modem-list-chipset-defects/

sajnos egy fw frissités utan teljesen hasznalhatatlan lett a régi upc modem
az uj voda fw el teljesen megdöglött idövel /folyamatos lecsatlakozas ujra indulas lagos internet ha épp müködött/

ezt lecserélték egy ugyan olyan tipusszamu de fekete eszközre a lagok ugyan ugy megmaradtak
minél nagyobb a halozati terhelés annal jobban döglik meg
van hogy olyan idöpontokban is lagos lessz a net amikor a teljes halozat terhelés mar alacsony éjjel 2 orakkor egy sima netflix/hbo stream meg all teljesen

ezutan talaltam a fenti linket hogy az intel Puma chipset bizony egy rakat szar és bugos
néhány fw verzio javit ugyan a probléman de nem 100%
nagyon sokaig UPC vel nem volt semmi probléma
de miota ehez a szar szolgaltatohoz került a net sajnos egyre rosszabb a minöség

és mivel https://wikidevi.wi-cat.ru/Compal_Broadband_Networks_CH7465LG-LC
ez a modem is puma chipset el van a hiba kb a nalam leirtak szerint jelentkezik
a tipusszam vége az adott szolgaltatora vonatkozik mint VF

[ Szerkesztve ]

(#125954) cof válasza sonique (#125953) üzenetére


cof
veterán

Nem próbáltad még bridge módba tenni és saját routert rákötni? Úgy nem terhelődik annyira.

Régen volt Cisco, Technicolor meg Ubee. Típusszámokat találsz itt a topikban, de ezek 300 Mbit-nél nem tudnak többet lefele és csak olyan használható amit még nem tiltottak ki a hálózatukról. Telekomos nem jó, csak UPC szoftveres.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#125955) woodworm válasza cof (#125954) üzenetére


woodworm
veterán

Saját router van, pár napja újraindul folyamatosan. Ma délután meguntam, váltottam ip-t és eddig rendben van.

(#125956) sonique válasza cof (#125954) üzenetére


sonique
őstag

sajat router van rajta amit le is cseréltem mar masikra és minidg is bridge modeban hasznaltam

(#125957) sonique válasza sonique (#125956) üzenetére


sonique
őstag

masik mac addrest is probaltam hogyasik ip tartomanyba legyek ott volt ami lasssabb gyorsabb de a lagot egyik sem orvosolta
es mivel sokaig a fehér modem ment rendesen tobb evig es masik router is van csak maga a modem lehet a puma chipiart hibás

(#125958) polonic


polonic
félisten

Leadtam a modemet tegnap. A felmondás végülis megtörtént, akkor a modem is leadva, papír meg van róla. A többi az ő dolguk.

(#125959) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Csak úgy hasít az utóbbi időben a NerNetem (~1,5 hónap, de az utóbbi 2-3hétben méginkább horror).

500-as net, mivel nem működött így friss újraindítás után:




Hibabejelentést megtettem, kicsi lány kisujj rutnból akart minimumró papolni, de 10 év telko-s múlt után pont nem vagyok az, akit lekoptathat.

Másnál is ilyen horror az utóbbi időben? Előtte ment szépen fixen.

A speedtest mérés elején zötyög, vagy 30-40 Mb/sec-vel, majd nyögvenyelősen felpörgeti a látszat mérés erejére.

A weboldalak elérési ideje horror, gyakorlatilag így már szinte használhatatlan.

Más:

Számla gond:

5090-ről felpumpáálták a megtartó áras csomagomat 5090-ről 5893-ra, s még most harangozza a be a további áremelést januári számlán.

Wtf? Jogszabályi értelemben nem az van, hogy a hűség lejártával nem büntethető automatikus számlaemeléssel az ügyfél, hanem szolgáltatniuk kell szépen aszerint, amég a csomagot ki nem vezetik?

(hangsúlyozom: ez még nem az infláció követő díjcsomag ár aktualizálás, mert azt számlán is januártól írják).

(#125960) Steve2006 válasza Soulfly842 (#125959) üzenetére


Steve2006
csendes tag

Nálam tényleg "hasít". :)

(#125961) zzola válasza Soulfly842 (#125959) üzenetére


zzola
félisten

Mitől NER net? Még az anyacégé a vállalat. :U
Ha a minimum értékek megvannak, semmit nem tehetsz.
Az feltűnt, hogy az ügyfélmegtartó ár nem életed végéig szól....

[ Szerkesztve ]

(#125962) sonique válasza Soulfly842 (#125959) üzenetére


sonique
őstag

ne sebbeséget nez hanem egy pinget -t vel és egy traceroutot ahol latszik a lag és a packet loss

ráadásul ezeket a sebbeségméréseket a szolgaltatok siman priorizálhatjak kb semmit nem ér .... bar nalad ez is eleg szar

emelett ha tudsz valtoztass mac cimet a gépedét a routerre hogy masik ip tartományba kerülj

[ Szerkesztve ]

(#125963) Soulfly842 válasza zzola (#125961) üzenetére


Soulfly842
addikt

Valószínűleg a felvásárlás miatt már a karbantartással is kevésbé foglalkoznak érdemében, mivel felesleges ktg. így közvetetten befolyásoló tényező.

NMHH-s jogszabály, azt hiszem, hogy 2017 okt-nov óta, hogy a lejárattal automatikusan viszont nem emelhetik a havidíjakat, a díjcsomagot kivezethetik, de itt nem erről van szó, az esedékes áremelést meg januárra hirdették ki. Hűségidőhöz kötött feltételes kedvezmények sem szerepelnek a szerződésemen.

A fenti kontextus nem megfelelő, tisztában vagyok ezekkel a szabályokkal, hogy ászf változásban hogy, s mint kötelesek közölni, ill. elsőnek lezártják az értékesítést a csomagra, majd később vezetik ki azt, de itt egyikről sem volt még szó, szerintem ászf szintjén sem.

Furcsa módon, a hűségidőm lejáratát követően emelték meg a havidíjakat, amiről sem a szerződésemben nem szerepel semmi (megnéztem), illetve szóban sem történt semmilyen tájékoztatás.

(#125964) Nikaré válasza Soulfly842 (#125963) üzenetére


Nikaré
őstag

Lehet visszamenőleg is emelnek!
Nehogy meglepődjünk!

Nálam is érezhetően lassabban töltenek be az oldalak.
Az 500 -as net inkább 100!
Nem kellett volna hűséget hosszabbítanom!

(#125966) Rage47 válasza kezo0 (#125965) üzenetére


Rage47
veterán

Majdnem kereken 10 éve vagyok UPC internet előfizető. Érezhetően ugrott egyet a szint lefelé, amikor megvette a Voda :(

(#125967) vlevi válasza Rage47 (#125966) üzenetére


vlevi
nagyúr

"ugrott egyet a szint lefelé"
Háát, ha te az Empire State Building tetőteraszát egy szintnek tekinted, akkor igen, tényleg csak egyet ... ;]

(#125968) mani8106 válasza Soulfly842 (#125963) üzenetére


mani8106
junior tag

Mondjuk pont most bontják a HFC-t a 9.kerben es a 13-ban es húzzák az optikát felvásárlás ide v ida :))

Hol volt Gondor, mikor Nyugatvég elesett? - Ember akkor jöttünk ki a templomból

(#125969) cocka válasza vlevi (#125967) üzenetére


cocka
veterán

Ez nem jobb erre a célra?

[link]

(#125970) zotyka85


zotyka85
újonc

Sziasztok, van valami lehetőség arra, hogy a vodafone tv appot tudjam nézni tükrözve a tv-n?
A tükrözést megoldottam de ha indítok egy műsort az appból az nem indul el csak karikázik.

Köszi a válaszokat.

(#125971) mani8106 válasza Nikaré (#125964) üzenetére


mani8106
junior tag

Tavasszal is lesz egy 10 százalékos emelés de az kizárólag az eszkozbiztositasra vonatkozik

Hol volt Gondor, mikor Nyugatvég elesett? - Ember akkor jöttünk ki a templomból

(#125972) cocka válasza mani8106 (#125968) üzenetére


cocka
veterán

Nem értem mi a faszért nem lehet párhuzamosan dolgozni. Mondjuk vidéken is elkezdeni az átépítést. Miért kell megvárni míg elkészül Budapest?

(#125973) cocka válasza zotyka85 (#125970) üzenetére


cocka
veterán

TV appnál meg van oldva, hogy nehogy már véletlenül androidos boxokon működjön, valószínűleg Chromecaston sem megy és mobilról tükrözve sem.

Nem lennék meglepve, ha kiderülne, hogy senkinek sem sikerült eddig ennek ellenkezőjét bizonyítani.

(#125974) mani8106 válasza cocka (#125972) üzenetére


mani8106
junior tag

Drága plussz az már legyen a magyar állam izé a 4ig dolga ;] :DD Egyébként videken inkabb felvasarolgatas megy most húzta be a voda ozdot pontosabban vette meg az egyik ottani szolgáltatót 😁

Hol volt Gondor, mikor Nyugatvég elesett? - Ember akkor jöttünk ki a templomból

(#125975) Tibdoh


Tibdoh
kezdő

Meglehetősen gyorsan átkapcsoltág a routert.A telefonálással együtt 5-7 perc volt.
Elég csupasz lett a belvilága. :D
Modem-router-hasít minden.
Most így hogy szidjam öket?
Oké, a 14% elég szívbemarkoló... ;]

(#125976) woodworm válasza mani8106 (#125968) üzenetére


woodworm
veterán

FTTH vagy az általuk FTTB-nek hívott lépcsőházi szegmentálás?

(#125977) pjen válasza cocka (#125973) üzenetére


pjen
félisten

meglepi, ez egy samu Tv böngészőből. Az 5 Tv m ből csak ezen az egyen megy, sajnos.

(#125978) cocka válasza pjen (#125977) üzenetére


cocka
veterán

És ez teljesen folyamatos, nem laggol a kép kicsit sem?

Mert egy erre a célra fejlesztett app nyilván kevesebb erőforrást igényel, mint egy böngészőből futtatás.

(#125979) AtHoS válasza pjen (#125977) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azigen...mi a TV pontos típusa? :B

read-only mode on the forum

(#125980) pjen válasza cocka (#125978) üzenetére


pjen
félisten

De kicsit néha megakad.

(#125981) pjen válasza AtHoS (#125979) üzenetére


pjen
félisten

UE43M5502
Szovtver:T-ITSDEUC-1310.1,BT-S
Van másik samu Tv m Lg és Philips is, de csak ezen megy.

[ Szerkesztve ]

(#125982) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Sajnos Sony Androidon nem megy, a gyári böngészőre kiírja hogy nem támogatott, egy másikkal az oldal elindul és be lehet lépni, de azt írja a videó nem lejátszható.
Hálózatból simán átmegy és hibátlan, csak igy nem lehet a TV távirányitóval vezérelni, sőt bármit megnyomok azonnal kilép.

(#125983) pjen válasza Toth_Jani (#125982) üzenetére


pjen
félisten

Philips androidon se megy. Hálózaton a Philipsre is átmegy. Viszont nem droidos okos Tv re nem megy át hálózaton, legalábbis nálam.

[ Szerkesztve ]

(#125984) pjen


pjen
félisten

Lg n idáig jutok.

(#125985) Toth_Jani válasza pjen (#125984) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nálam is ezt írja ha nem a gyári böngészőből indítom.
Nem tudom miért nem hajlandóak TV alkalmazást írni, ha nem akarják hogy online TV-t nézzünk, akkor azt a részt tiltsák le, de a visszanéző vagy a felvétel jó lenne, kiváltaná a VodaTV boxot. (vagy a PC-t)

(#125986) mani8106 válasza woodworm (#125976) üzenetére


mani8106
junior tag

Utóbbi

Hol volt Gondor, mikor Nyugatvég elesett? - Ember akkor jöttünk ki a templomból

(#125987) kokii


kokii
tag

7. kerület közepe, tegnap este fél11 óta se net se TV. Más nem tapasztal ilyet? :F

(#125988) Zoz válasza kokii (#125987) üzenetére


Zoz
őstag

Erzsébet körúton jó.

(#125989) kokii válasza Zoz (#125988) üzenetére


kokii
tag

Elküldtem a panaszt és rá 2 órára meggyógyult. :)

(#125990) szabi__memo válasza petakpa1 (#125845) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nekem +65% a januári internet a korábbiakhoz képest.
Nem is értem ez hogy jön ki. Élelmiszer infláció + KSH infláció :F ;]
Valakinek ötlet? Más is járt így?

[ Szerkesztve ]

(#125991) Puro


Puro
aktív tag

Mennyi ideig él még a szolgáltatás, ha jelzem nekik, hogy lemondanám? Hűségidő február 8-ig tart, ezzel egy időben jelezném a magentának, hogy jöhetnek kötni. Tehát szünetmentesre akarnám a váltást.

(#125992) pjen válasza Puro (#125991) üzenetére


pjen
félisten

Kicsit előbb szolj, ki tudja mikor jönnek a T sek.

(#125993) zzola válasza Puro (#125991) üzenetére


zzola
félisten

Ha jót akarsz magadnak, akkor addig nem mondod le a régit, amíg az újat be nem kötik. Én épp így gondolkoztam, mint te, aztán 3 hónapig vezetékes szolgáltatás nélkül maradtam...

(#125994) vigyory71 válasza szabi__memo (#125990) üzenetére


vigyory71
tag

Amikor rákérdeztem az ügyfélszolgálatnál a jelzett emelésre (nálam 35% az internet előfizetés részen) azt mondták, várjam meg a számlát. Ha azon is ilyen magas, akkor tegyek panaszt, és kompenzálnak.
még nincsen számlám, 19-én kellett volna jöjjön, de kíváncsi vagyok, mi lesz benne. Nagy reményeim nincsenek, de meglátjuk majd.

(#125995) szabi__memo válasza vigyory71 (#125994) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Köszi szépen. Akkor ha ezt mondták akkor jó eséllyel hiba lesz. Gondolom. Azért már a 35% is elég durva, de a 65?!

(#125996) Puro válasza zzola (#125993) üzenetére


Puro
aktív tag

Gondolom februárra még kiszámláznak egy teljes havidíjat.

(#125997) zzola válasza Puro (#125996) üzenetére


zzola
félisten

Időarányosan számláznak, napra.
Pontosabban kiszámláznak előre 1 hónapot, utána pedig jóváírják, a következő számlában.

[ Szerkesztve ]

(#125998) Toth_Jani válasza vigyory71 (#125994) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Az internet álltalában jobban emelkedett, mert az E-pack kedvezmény nélküli, az eredeti szerződésben lévő díját emelik, és a számitásnál az az 1000 forint rögtön 100 forint eltérést jelent ami alacsony havidíj esetén látványos.

[ Szerkesztve ]

(#125999) szabi__memo válasza Toth_Jani (#125998) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Érdekesen módosítgatnak, mert pontosan ugyanannyi volt a tv és az internet díjunk is zzola-val mégis más emelést hoztak ki mindkettőnknek. Hasonló de, más

(#126000) anglergab


anglergab
addikt

Sziasztok,

nem tudok törölni Vodafone TV app-hoz társított eszközt, mert nem találom az opciót a My Vodafone-ban.
Nálatok látszik?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.