Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) ipel válasza Garold (#9250) üzenetére


ipel
csendes tag

De a TV Turneren nincs scart csatlakoztató, de viszont van USB kimenete a beltérinek, úgy nem lehet összekötni??

(#9252) Thulcandra válasza ipel (#9251) üzenetére


Thulcandra
senior tag

... az usb port nem az adás továbbítására van, illetve az ethernet port se ...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#9253) ZEN1TH


ZEN1TH
őstag

udv

erősen gondolkozom itthon egy dsl családi net-re való csomagváltáson, illetve hozzá egy iptv alap csomagon, a kérdésem az lenne hogy mekkora sávszélt foglal a tv, ha mondjuk netezek mellette, pl multizok a neten, kozben meg megy a tv, nem szeretnem ha laggolna

kosz a helpet

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#9254) ipel válasza Thulcandra (#9252) üzenetére


ipel
csendes tag

Akkor hogy csatlakoztassam a beltérit a gépet?
lehet úgy hogy nem scart kábellel?

(#9255) ipel válasza ZEN1TH (#9253) üzenetére


ipel
csendes tag

ZEN1TH! Szerintem megcsinálják úgy hogy se a net se a tv ne laggoljon! Hidd el jól fog működni mindkettő, mondjuk nekem nem lehetett iptv kötetni csak műholdasat de de nekem eddig nem volt problémám egyikkel se!

(#9256) Hegyirabló válasza Garold (#9248) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Mindegyiken, és ahogy olvasom, másnak is volt már ilyen.

Aquila non captat muscas.

(#9257) ipel válasza Thulcandra (#9252) üzenetére


ipel
csendes tag

Valaki akkor adjon már tippet arra hogy műholdas TV-t szeretnék nézni gépen és nincs tv tunerem de nem tudom hogy milyet vegyek hogy a beltérivel össze tudjam kötni, mert tv hez scart kábelel csatlakozik de én nem látal még olyan tv tunert amin van scart csatlakoztató!!
Valaki mondjon valami okosat!!
köszi!

(#9258) Brutális eb válasza ipel (#9257) üzenetére


Brutális eb
addikt

Szia!
Egy ilyen átalakító megoldja gondodat.
[link]

Nekem Leadtek Dtv2000 h plus beső kártyám van tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#9259) ZEN1TH


ZEN1TH
őstag

az lenne meg a kerdesem hogy meg lehet e oldani hogy a gepem kabelen kapja a netet, merthogy az emeleten van, míg a tv az lent, itt fent is van ugye telefonvonal arra ra van kotve a modem stb. viszont ha lesz iptv akkor annak lent kell az az atalakito berendezes, wifivel meg nem nagyon szeretnem az asztalit

pl meg lehetne e hagyni fent a modemet a szobamban, lent meg lenne ez a multitouch keszulek, a telefonkabel lent kette lenne ugye osztva, fent a modemet dugom ra, lent meg a multit

meg lehet ezt oldani?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#9260) ipel válasza ZEN1TH (#9259) üzenetére


ipel
csendes tag

Hát ezt a szerelők biztos hogy megtudják csinálni!

(#9261) ipel válasza Brutális eb (#9258) üzenetére


ipel
csendes tag

És akkor egy ilyen átalakító + RCA kábel igaz? És a tv kártyát mennyiért veted?

(#9262) ZEN1TH válasza ipel (#9260) üzenetére


ZEN1TH
őstag

logikusnak hangzik hogy mukodjon, nemakarok wifizni, meg vennem is kellene akkor egy wifis kartyat vagy usbs cuccot

am csaladi csomag ugyebar max 15Mbit/0.9 Mbit, ezt az értéket nagyjából tudja tartani? nemörülnék ha 10-et sem tudna, am szekszardon lakom ha ez számít esetleg

kossz az eddigi valaszokat

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#9263) alit válasza ZEN1TH (#9259) üzenetére


alit
tag

Ez így nem fog működni. Az IPTV-hez egy HGW-t adnak, ami egy modem és router egyben. Egy vonalon csak egy modem lehet. Különben a szegény központ hogyan döntené el kivel kommunikáljon?

(#9264) ipel válasza ZEN1TH (#9262) üzenetére


ipel
csendes tag

Mi a bajod a wifivel én USB-s wifivel netezek de nekim nincs kifogásom vele ja és asztali számítógépen használom a wifit!
Hát én úgy tudom hogy IPTV az Budapesten érhető még csak el, de lehet rosszul tudom, de amit biztosan tudok az a műholdas TV az mindenhol elérhető!

(#9265) alit válasza ipel (#9264) üzenetére


alit
tag

Háát bizony ezt rosszul tudod. IPTV nem csak Bp-n érhető el. Az országban "ezer" helyen és nem csak nagy városokban hanem egyes kis településeken is.
http://www.t-home.hu/lakossagi/ugyintezes/szolgaltatasi_teruletek/iptv

[ Szerkesztve ]

(#9266) Snoop-y válasza alit (#9263) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem mindegyikhez. Az optikaihoz ahhoz csak egy ONT van

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#9267) alit válasza Snoop-y (#9266) üzenetére


alit
tag

Igen persze, de itt telefon vonalról és modemről volt szó. És hát itt nem játszik az optika ill. az ont.

(#9268) ZEN1TH válasza alit (#9263) üzenetére


ZEN1TH
őstag

oks koszi

szal mennyit tud a csaladi net? mostanim fixen tudja a maxot, csak itt egyesek irtak hogy nem igen van meg a max savszel

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#9269) Hegyirabló válasza Garold (#9248) üzenetére


Hegyirabló
veterán

No kérem!

Fél órája felhívott egy fickó a Tré-hometól, hogy igen, valóban van csúszás a hangban, ők is tapasztalják bent, központi hiba és már dolgoznak rajta.

Tehát arra a kérdésre, hogy nekem volt-e igazam (megint), válaszolhatunk egy nagy igennel!

Aquila non captat muscas.

(#9270) Garold válasza Hegyirabló (#9269) üzenetére


Garold
senior tag

Sagem STB-d van?
Tegnap néztem ADB-n és Intek-en, de nem tapasztaltam a hibát. :F

Szerk.: Vagyis csak annyit hogy a Disney chanel-en többször nem volt magyar nyelv.

[ Szerkesztve ]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#9271) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok!!!

T-home kábelnetem van 5 megás!!!

Eddig semmi gondom nem volt vele,de mostanában 1-2 napja szarkaszik nem tudok tölteni 200-250 kb/s-nál gyorsabban!!!

Mértem a sebességem és nem úgy méri mint régebben mert csak kiugrik a mutató és megis áll a mérés az eredmény ez:::

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#9272) Hegyirabló válasza Garold (#9270) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Igen, az a fos van. :( :O

Nem tudod hogyan kell rajta sorba rakni a csatornákat? Sat.hu fórumon kéreszkedtem a topikba, de csak meghívás alapján lehet, és még nem adták meg.

Aquila non captat muscas.

(#9273) frisco válasza Hegyirabló (#9272) üzenetére


frisco
aktív tag

Itt is kérdezhetsz, a T-Sat házi fórum.

(#9274) LamaCube válasza rob83 (#9271) üzenetére


LamaCube
addikt

Ez a problémám nekem is napok óta.Már többször jeleztem a problémát(érdekes utána hetekig mindig jó volt),de persze a válasz ,hogy az a max. sebesség a min. 1 mb amit kötelesek garantálni.Magyarul fizess a nagyobbra "paraszt" azt majd ott is a garantált minimumot kapsz.Nevetséges amit csinálnak.
Itt tudod lemérni a sebességet amit elfogadnak és tudsz hivatkozni rá.
http://192.168.9.1/

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#9275) GML


GML
őstag

Üdv! Van valaki akienk mostanában telepítettek kábelnetet? csak azért kérdem, hogy milyen modemet kapott hozzá az illető?

(#9276) GML válasza LamaCube (#9274) üzenetére


GML
őstag

h atartósan alacson a sebesség, akkor nem vagy köteles a magasabb díjcsomagot fizetni.. azt hiszem ez is benne van a szerződésben. lehet reklamálni... és is mondtam nekik, hogy köszi, de nem vagyok benne biztos, h hűségidő lejárta után maradunk, azóta ami eddig 4-5 Mbps volt az most kb 7-7,5 és a napi 15-20 szakadás az lement heti átlagban olyan 5-10-re.

(#9277) Snoop-y válasza GML (#9275) üzenetére


Snoop-y
veterán

Csomagfüggő:

ED3-hoz Cisco EPC3000
Normálhoz Thomson THG 520

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#9278) goodluck


goodluck
tag

Sziasztok!

Kerdesem lenne?
Az alabbi problemaval szembesultem.
T-home 15/12,5 -es optikat hasznalok. Utorrentel a sebessegem le es feltoltesnel is eleg gyakran leugrik 60-80kb koze, majd utanna visszaall. Lefele ha van kelloen gyors seeder akor 3.1Mb-jon felfele 1.6Mb-al megy. Kiprobaltam mar minden eshetoseget gyakorlatilag, de a hiba okara meg nem jottem ra.
Valakinek valami otlete?

MSI GV72 8RE =+= ASUS PG248Q ROG SWIFT =+= IphX

(#9279) Garold válasza goodluck (#9278) üzenetére


Garold
senior tag

- Tegyél fel újabb utorrent klienst.
- Routert használsz-e? Van e port nyitva a torrentnek?
Szintén 25-ös optikát használok, töltök is rendesen, de ilyennel még nem találkoztam.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#9280) goodluck válasza Garold (#9279) üzenetére


goodluck
tag

Szia!

1.8.4-est hasznalom, routerem nincs, az van nyitva amit a kliens maganak nyitott.

MSI GV72 8RE =+= ASUS PG248Q ROG SWIFT =+= IphX

(#9281) GML válasza Snoop-y (#9277) üzenetére


GML
őstag

ED3? öööö 25/5 lenne nálam, akkor melyik jön?
illetve elméletileg a telefon és a kábelnet össze lett vonva egy előfizu alá... nem tudom, h mi lesz

[ Szerkesztve ]

(#9282) Garold válasza goodluck (#9280) üzenetére


Garold
senior tag

Én is pont ezt használom, nem tudom mi lehet az oka :F

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#9283) Garold válasza GML (#9281) üzenetére


Garold
senior tag

25/5-ös csomaghoz Cisco EPC3000 modemet kapsz.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#9284) GML válasza Garold (#9283) üzenetére


GML
őstag

A telefont az meg marad úgy, ahogyan van, vagy az is ip telefonná avanzsálódik, valami csodamodemen keresztül?

(#9285) wagi


wagi
senior tag

Akinek baja van uTorrent 1.8.3 és felette, annak a köv. beállítást javaslom :
Beállítások/Haladó/bt.transp_disposition érték: 5
Ha jól tudom ezzel kikapcsolódik a forgalom alakítás, és így ismét teljesen normálisan fog működni (nem a sebesség korlátot állítja.

Tuti működik nálam is optika van és mióta átírtam tökéletesen megy mindkét irányba a sebesség.

(#9286) goodluck válasza wagi (#9285) üzenetére


goodluck
tag

Szia!

Megpróbálom az általad leírt mutatványt. :)
Egy kérdés? Restartoljam utána újra a klienst???

MSI GV72 8RE =+= ASUS PG248Q ROG SWIFT =+= IphX

(#9287) wagi válasza goodluck (#9286) üzenetére


wagi
senior tag

Igen

(#9288) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Ha valakit érdekel :)

Eurosport HD magyarul a T-Home TV-n

Az Eurosport és a T-Home megállapodása értelmében a T-Home tévé-előfizetői a korábban megszokott angol nyelven kívül immár magyarul is élvezhetik az Eurosport HD tévéadását.
A felmerülő előfizetői igényeket kielégítve a T-Home biztosítja, hogy ezentúl a márka digitális tévészolgáltatásain, az IPTV-n, a SAT TV-n és Kábel TV-n mindenki maga dönthesse el, angolul vagy magyar nyelven kívánja hallgatni a sportcsatorna HD minőségben nyújtott közvetítéseit.

(#9289) goodluck válasza wagi (#9287) üzenetére


goodluck
tag

Köszi!

Megpróbálom....

MSI GV72 8RE =+= ASUS PG248Q ROG SWIFT =+= IphX

(#9290) ForRedGlory válasza wagi (#9285) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ezt magyarul is leírnád? Mit állít? Lehet nekem van este, de nem teljesen értem :)

(#9291) wagi válasza ForRedGlory (#9290) üzenetére


wagi
senior tag

Optikánál torrentezés közben ha maxon töltesz fel és le akkor nagyon ingadozik a sebesség utorrent használatkor.Ezzel a beállítással megszűnik a probléma.

(#9292) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

szevasztok
bekötötték a tv + net + voip kombót
nagyon baba, de lenne pár kérdésem...
1. valamiért nem látja a media sharing-ben a zenéimet amik a gépen vannak
2. a második iptv vevő állandóan újraindul ha megnyitom a műsorújságot
3. nem találok elalvás időzítőt a készüléken se és a leírásban sem... én vagyok vak vagy tényleg nincs rajta?

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#9293) scorpy02


scorpy02
aktív tag

Sziasztok!

Ezek az értékek szerintetek? (Dlink DSL-360R) DSL Classicról Mediumról szeretnék a 15 megás csomagra váltani. A képen látható értékeket a router kiiktatása utáni legelső mérési eredmény hozta. Ezt követően 10 másodpercre áramtalanítottam a modemet, és ekkor a down snr értéke már csak 15 körül mozgott.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#9294) bivalyolo


bivalyolo
őstag

hali

olyan problémám lenne h mai napon megnövelt sávszélesség után fél-1 óránként elmegy a net.
eddig 2mbites volt most pedig 5. kb 1 fél éve volt 4mbites azzal is ugyanezt csinálta és lecsökkentettük a 2esre amivel teljesen jó volt, egyszer sem szállt el.

szerintetek a vonal vagy a modem nem bírja a magasabb sávszélességű net-et?
(a modem a szokásos dlink360r..).

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#9295) veber


veber
tag

Hi

mozilla alatt hogy lehet az email-t beállítani?

toki

(#9296) GML válasza ForRedGlory (#9288) üzenetére


GML
őstag

Ez lenne a nagy meglepi?

(#9297) Snoop-y válasza Sh4rKy (#9292) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mediasharing-nek van pár buktatója első pl, hogy optikán nem elérhető :)

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#9298) lesaux


lesaux
veterán

Sziasztok.
Kaptam egy levelet, hogy a tévé és az internet hűségideje lejár, hosszabbítsam meg. (Most hogy a t-home.hu-n mibe szaladtam bele a sok-sok információ megadása után, azzal nem untatnék senkit, lényeg, hogy nem sikerült.)
Na de. A 1412-n újabb egy év hűséget ígértem az internetre, azt mondták, oké, még meg is emelik 15 megásra.
Ma hívtam a kábeltévés részleget, és azt az információt kaptam, hogy amíg nem jár le a hűségidő, nem hosszabbíthatok, ha tehát lejár december 27-én, akkor telefonáljak 28-án. Ez tényleg így van? (Analóg kábeltévé egyébként, ha ez számít.)
Köszi előre is az infót.

(#9299) Snoop-y válasza lesaux (#9298) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem kell megvárni a hűségidő végét. A neted milyen? Kábel vagy DSL?
Ha kábel akkor a helyedben várnék a kábeles IPTV-re. Már ha ED3 területen laksz.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#9300) GML válasza Snoop-y (#9299) üzenetére


GML
őstag

Valaki elmondaná, h mi a különbség az IPTV és a Digitális KábelTV szolgáltatás között?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.