Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) bonat


bonat
senior tag

én Szombaton telefonon érdeklődtem az optinetről, de mondta at ügyfszolgálatos, hogy még nálam nincs, majd 6 hónap múlva érdeklődjek :DDD :DDD

azt kiderült h már válthatok, mert tök mind1 h mikor váltok cégen bellül (egyébként Nov végén járt volna le a hűség 8M-ással)
el is intéztem vele a 15M-ásat :D
-erre ma (Kedden) felhív a T-home-os szerelő, hogy kijönne ki kell cserélni a modememet ADSL2+ -re, megkérdeztem tőle hogy milyet hoz.....azt mondja DSL-360R ADSL2+ -t.

-namármost mondta h elviszi a Dialcom 1600-asat sorozatszám alapján(ami már nincs nálam :DDD )....semmi gond 1 nappal elcsúsztatva odatudom adni, mert nincs itt nálam (szerencsére nem adtam el PH-n pedig megfordult a fejemben :DD.

-volt nálam egy másik ügy miatt a D-link Magyarországtól tesztelésre egy DSL-321B -s modem, ami elvileg jobb mint a 360R-T 380T
(egyébként tudtátok, hogy D-link Magyarországtól lehet elhozni tesztelésre cuccokat pár napig??? :DD :DD )

-és persze, ha már ittvan a két D-link modem tesztelem őket!!
-na már most nem az lett amire számítottam (neten mindenki a 321B-t sorolja előrébb)
DSL-360R ADSL2+ (12,8M / 0,9M)
DSL-321B ADSL2+ (11,9M / 0,8M)

ennyi
szóval én 100%-ban elégedett vagyok velük
:DD

(#8552) holinorby


holinorby
tag

Helló!

Mit lehet olyankor csinálni, ha a régi 8 megás vonalon tökéletesen tudtam netes rádiót hallgatni, szakadás nélkül és neten játszani 50-80 ping között,
most meg a 15 megás netnél másodpercenként szakad meg a rádió, és a játéknál pedig 180-200 az pingem van?
Nekem ez olyan összevisszának tűnik most, nem olyan egyenletesen működik mint régen, letöltésnél eléri a 1,5 megát, de inkább olyan hullámvölgyesen működik a net nálunk....
Van erre valami megoldás?

(#8553) KicsiUbul válasza bonat (#8551) üzenetére


KicsiUbul
őstag

És hogy lehet tesztelésre cuccot szerezni tőlük :))

Értem én...

(#8554) atsil


atsil
tag

Hello!

Optinet tulajokat kérdeznék, hogy fix vagy dinamikus az IP címük. Tehát lehet-e új IP-t kérni, ha bontom a kapcsolatot és újracsatlakozom (nem szeretném, ha mindig ugyanazt az IP-t kapnám)?

Az optinet-et is meg lehet osztani több gép között router-rel (pppoe). Ez igaz?

Köszi

(#8555) bonat válasza KicsiUbul (#8553) üzenetére


bonat
senior tag

bárhogy :DD
bemész és kérsz egyet...nekem felajánlott 1-et :DD

(#8556) Ebit válasza KicsiUbul (#8553) üzenetére


Ebit
addikt

Felhivod őket,és esetileg előfordul, hogy adnak, de azért nem általános.

(#8557) UserX válasza atsil (#8554) üzenetére


UserX
őstag

1. Az IP cím dinamikus.
2. Igen, meg tudod osztani routerral a netet.

(#8558) ggf8600gts


ggf8600gts
tag

Szeptember 18.-án kötötték be nálunk a T-Home IPTV szolgáltatását.Nos továbbra is küzdök a T-Home-val. Pirelli modemem van. Két tv van rákötve, plusz a net. Volt egy régi Linksys routerem, azt külső gépként (ÚGY ÉRZÉKELJE)köttöte rá a T-Home-os szerelő. Sajnos időnként megszakad az internetes kapcsolat (A ROUTEREN AZ ONLINE LED VILÁGÍT), hol az egyik, hol a másik tv-n pedig fekete a képernyő, viszont a feliratok és a műsorújság elérhető. Az volt a műszaki segítségnyújtás (SZERINTEM DÍSZNÖVÉNYKERTÉSZ) operátorának összes javaslata, hogy kapcsolja ki/be a stb vagy a routert, vagy húzzam ki dugjam be a betápkábelt. Hibaelhárítók kicserélték a Pirellit, most vadi új van bennt, de rettegek, hogy megint ki be kell kapcsolgatni a routert vagy az STB-t. Jó kezdeményezés lenne ez, de dilettánsokkal egy műszakilag alkalmatlan rendszeren élvezni a családi televíziózást kicsit riasztó. Kérem ossza meg velem tapasztalatait az a fórumtárs, akinek volt hasonló tapasztalata, és megoldódott...A másik kérdésem ma T-Homeos IPTV használni ma magyarországon úgy lehetséges, hogy ki/be kapcsolgatjuk a routereket és Set Top Boxokat, majd félév múlva, ha kinyíródott a tápegységük a szolgáltató cseréli őket?
Félre ne értsetek én szeretném az IPTV-t mert tetszik az elv, de a gyakorlat egyelőre rögösnek tűnik...

[ Szerkesztve ]

(#8559) Padló K.O válasza KicsiUbul (#8525) üzenetére


Padló K.O
tag

De, kikötbérezi, itt nincs olyan, hogy nem engedi el, mert a T-Home ügyintézők le tudják kapcsolni az Invitel szolgáltatást a vonalról, csak felhívják erre a figyelmet, hogy kötbért kiszámlázhat az Invitel....

(#8560) Padló K.O válasza ggf8600gts (#8558) üzenetére


Padló K.O
tag

Minek használsz külön routert???? Nem elég a HGW (ami egyben router)?

(#8561) Ebit válasza ggf8600gts (#8558) üzenetére


Ebit
addikt

Nézd meg a modemben,kijelzett vonali adatokat,és mérj sebességet, amikor a hibát tapasztalod.

Az eszközöket többször/távfelügyelettel/ frissitik,és előfordul, hogy ez nem sikeres, az operátor által javasolt modszer esetében,ilyenkor újratölti a rendszer a modositást.

A beállitott rendszer, ha adottak a feltételek jól, múkődik az eszközök a T tulajdona, hiba eseténgaranciában cserélik,és a ki-be kapcsolgatást túrnie kell.

(#8562) KicsiUbul válasza Padló K.O (#8559) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Igen, le tudják rúgni róla az inviteles ADSL-t. De nem teszik meg.
További infó

Értem én...

(#8563) KicsiUbul válasza Padló K.O (#8560) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Én is külön routert használok, mert ez a pirelli finoman szólva sem felel meg az igényeimnek.

Értem én...

(#8564) #00809728


#00809728
törölt tag

Hy!

Ismét ért egy meglepetés.
Tegnap bent voltam Szfváron és kemény 24perc után sikerült elintéznem a 8MB netemet 15MB feltornásztatni.Új szeződés stb....
Mondom a srácnak,hogy nekem régi D-LINK-es cuccom van és úgy hallottam a szerelő srácoktól ,hogy az ehez a rendszerhez gyenge.
Srác csak ennyit : az hülyeség ők sem értenek pár dolgohoz,és megerősitette bennem,hogy simán jó az a d-link.
Megkőtőttük a szerződést és úgy váltunk el a 8MB marad majd 2hét mulva lesz a 15Mb csak azt veszem majd észre gyorsabb lesz.
Nos már délután asszony telefonált 15:50körül nincs net.Gondoltam a faluban nincs úgyhogy igazából nem érdekelt.
Majd este megjőttem 22:20felé és akkor sem volt net.
Reggel gondoltam újra megprobálom de sajnos megint nem volt.Nos jőtt a telefonos segitség 1410 és ott egyből a szervizes azt mondta a D-link nem jó azaz régi az új rendszerhez.
Felvette a hibát és már továbitotta az ílletékesnek.Jőtt is SMS,hogy jelezte a szakiknak a hibát és majd jőnnek egy D-LINK cserével.
Szaki az éppen a haver volt és 1óra múlva ki is cserélte és igaz nem 15MB jőn hanem 13,5Mb de van :C

Nos én értem ,hogy gyorsan meg kell kőtni a szerzősédt majd ha útbaigazitást kérnek akkor arra már nem figyelünk oda vagy esetleg vissza is támadunk,hogy az hülyeség :W .Csak kérdem én akkor az ilyen ember minek űl az asztal másik végén.Ha nem tudja kérdezze meg a másikat vagy nézzen utána.

[ Szerkesztve ]

(#8565) mizu_


mizu_
tag

Sziasztok!

A legújabb verzió amit a T-home ügyfélszolgálata közölt velem 2->5Mbit-es internet csomagra váltással kapcsolatban az az, hogy a netre a telefonra és a TV-re is alá kell írnom egy újabb évet.
Ez most komoly vagy csak megint át akarnak verni?

(#8566) bonat válasza mizu_ (#8565) üzenetére


bonat
senior tag

már nincs náluk 2M-ás....5Mánál indul.....de nem kötelező szerintem 1 évet aláírni
mert van hűség nélküli is csak drágábban

(#8567) bonat válasza #00809728 (#8564) üzenetére


bonat
senior tag

te tudtad jól
ugyanis kb 8Más csomag felett kell az ADSL2+ -os modem
-ha a központban átrakják a cuccodat ADSL2+ -ra akkor már nincs neted a régi modem ugyanis nemtudja az ADSL2+ -t (DSL-360R-T), nem is veszi a DSL jelet
(szerencsére nálam rögtön volt egy itthon kéznél) :DD
-ekkor kell lecserélni pl DSL-360R ADSL2+ -osra

-de egyébként erősködhettél volna az első ügyfélsz-ossal, jobban is :DD

-majd ha felhívnak h megvagy e elégedve az ügyfélszolgálattal, mond el a problémádat :))
(mert pl engem már aznap kerestek, hogy feltegyenek pár kérdést, h meg voltam e elégedve)
:C

(#8568) #00809728 válasza bonat (#8567) üzenetére


#00809728
törölt tag

Igen én jól tudtam de valahogy olyan lekezelő volt a srác,hogy "TE VAZZEG ÉN EZT CSINÁLOM MÁR 3ÉVE" szóval én értek hozzá a szerelő haverod és te NEM

(#8569) KicsiUbul válasza #00809728 (#8568) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Ez függ attól, hogy milyen D-Link modemről van szó. Nekem egy 360R van, és megy a 15M.

Értem én...

(#8570) Nordik


Nordik
őstag

Mi az, hogy nem tájékoztatják az embert semmilyen formában, hogy lejár a hűségidő? Aztán szó nélkül megemelik az internet előfizetés árát... :(((
Ekkora egy köcsög céget...

(#8571) Jégkokó válasza Nordik (#8570) üzenetére


Jégkokó
veterán

Melyik szolgáltató emeli meg az előfizetés díjját?Csak mert nekem nemhogy több de kevesebb lett az elmúlt lassan 2 évben.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#8572) Nordik válasza Jégkokó (#8571) üzenetére


Nordik
őstag

Nekem megemelték.
DSL Classic Happy volt a tarifacsomag, eddig ugye 4ezer forint körül volt. 4100 talán. Aztán most jött egy 5200Ft-os számla. Felhívtam az ügyfélszolgálatot, hogy ez hogyan lehetséges, erre a csaj azt mondta, hogy lejárt valamikor szeptemberben a hűségidőm és azért...
Mondom neki és erről miért nem tájékoztattak valamilyen formában?! Válasz: Elnézést kérünk, átválthat másik csomagra, ha egybevonja a telefonelőfizetését stb.

Nemtudom, hogy ez jogos lépés volt -e, jó lenne kideríteni.

(#8573) #00809728 válasza Nordik (#8570) üzenetére


#00809728
törölt tag

UPC tv díjnál jártam igy egy munkatársam.Majd amikor bementem és le akartam mondani akkor egyből jőttek a kedvezőbb ajánlatokkal.
Erre csak azt mondta egy levélben vagy e-mail formájában elküldték volna akkor azt mondom korrekt de igy sajna kicsit keserü a szájízem.
Lényeg lemondta a tv-t és átment máshoz....

(#8574) ForRedGlory válasza Nordik (#8570) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Olvasd már el kérlek a szerződést mielőtt köcsögözöl :W
Le van benne írva, hogy a hűségidő végén megemelkedik az ára a hűségidő nélküli árra. Továbbá nem kell a szolgáltatónak jelentkeznie a hűségidő végén. Ha olyan láma vagy, hogy nem tudod mikor jár le, az a te bajod, másrészt a my t-home felületén bármikor le tudod ellenőrizni, harmadrészt bármikor megkérdezheted telefonban is :F

(#8575) mobbo


mobbo
senior tag

bekotottek az adsl-t, de a szerelo nem rakott fel szurot, a bejovo kabel kozvetlen megy a modembe :Y
ennek van jelentosege?

(#8576) Clubforum2 válasza mobbo (#8575) üzenetére


Clubforum2
tag

Ha nincs előtte telefon,akkor semmi jelentősége.

Magyarosítás kell? szórd le pirospaprikával, kösd át nemzetiszín szalaggal, dobd be gulyáslevesbe és már kész is...

(#8577) Nordik válasza ForRedGlory (#8574) üzenetére


Nordik
őstag

Volt párszor csomagváltás, ezért mindig megújult a hűségidő, így nem követtem!
A My T-Home oldalát pedig nem szoktam figyelni. Ma néztem rá egyedül, jópár hónap után.

Most nem azért, de elég rossz eljárás ez. Kevesen vannak akik elolvassák a szerződést, szerződéskötéskor ezt nem is mondják el, hogy megemelkedik majd egyszer az előfizetési díj.
Sok kellemetlenséget megspórolhatnának azzal, ha egy levelet küldenének, hogy figyejj mán ide, lejár a hűséged, ne lepődj meg ha 1-2ezer forinttal többet fizetsz majd, de ha akarod válthatsz kedvezőbb csomagra. Nemhinném, hogy egyedül vagyok az esetemmel, szerintem többen is felháborodtak már ezen.

Nah mind1, majd el lesz intézve a díjcsomagváltás stb.

(#8578) KicsiUbul válasza Nordik (#8577) üzenetére


KicsiUbul
őstag

"Kevesen vannak akik elolvassák a szerződést, szerződéskötéskor ezt nem is mondják el, hogy megemelkedik majd egyszer az előfizetési díj."

Aki nem olvassa el mit ír alá, az meg meg is érdemli. :W

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#8579) bonat válasza KicsiUbul (#8569) üzenetére


bonat
senior tag

360R-ből 2 fajta van
-a régi :DD
- meg amin rajta van az ADSL2+ azon megy a 8-10M fölötti

[ Szerkesztve ]

(#8580) mobbo


mobbo
senior tag

annyi gond van hogy ha toltok le (utorrent) egy szalon akkor minden oke, mellette lehet normalisan netezni, de ha 2 szalon akkor lassu, harom vagy tobb szalnal meg megall minden mas, mint szog a falban

ez mi? modem?
360T van, 2004es fw van rajta

(#8581) KicsiUbul válasza mobbo (#8580) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Inkább gép/router

Értem én...

(#8582) Ebit válasza bonat (#8579) üzenetére


Ebit
addikt

A B-s verzion is megy +,
a C újabb firmware/ 2006-os/

(#8583) Gézengúz


Gézengúz
addikt

B3 és C2 közt hardveres különbség is van?

Vagy esetleg elbírja a B3 a C2 firmjét?????

(#8584) KicsiUbul válasza Ebit (#8582) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Az enyém C3 as

Értem én...

(#8585) Jégkokó válasza Nordik (#8577) üzenetére


Jégkokó
veterán

Érdekes felfogás, én napra pontosan tudom, hogy mikor váltottam csomagot, ha meg elfelejteném, akkor ott van róla a papír.Ettől nem a szolgáltató lesz a hülye meg a szemét. :C

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#8586) mobbo válasza KicsiUbul (#8581) üzenetére


mobbo
senior tag

a gép egy erőmű, 4ghz c2d
router nincs, közvetlen a modembe megy az UTP

ötlet?
:F

(#8587) KicsiUbul válasza mobbo (#8586) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Nem a vasra gondoltam, hogy gyenge, hanem OS hiba, vagy valamelyik hálózati összetevő.
Még egy kérdés: attól nem függ, hogy milyen gyorsan töltesz? Csak attól. hogy hány szálon?

Értem én...

(#8588) KicsiUbul


KicsiUbul
őstag

Valaki IPTVs megnézné nekem, hol tart a Pirelli, fw verziója?

Értem én...

(#8589) Padló K.O válasza Jégkokó (#8585) üzenetére


Padló K.O
tag

Egyetértek :R :R :R
Ész és kérdések nélkül ha valaki aláír valamit, viselje a következményeket...ha valami számomra kiemelten fontos, akkor még pluszba rá is kérdezek. Néma gyereknek.... :W
Amúgy nagyon egyszerű szidni a szolgáltatót, ez a legegyszerűbb megoldás, meg a telefonos ügyintézővel ordítani,mocskolódni...telefonba nagy a pofája mindenkinek, de ha már személyesen kell megnyilvánulni...na mindegy! Többre megy az ember, ha normálisan viselkedik.

(#8590) Ebit válasza Gézengúz (#8583) üzenetére


Ebit
addikt

Igen van a C3 korrektebb belső felépitésű.

tudomásom szerint nem tudod egyiknek sem frissiteni a firmwarejét.

(#8591) trec12 válasza Jégkokó (#8541) üzenetére


trec12
addikt

Ha rosszul van kiépítve a hálózat igen.Ez elkerülhető és egy valamire való szolgáltató el is kerüli.Egy küszöbérték felett bővíteni kell, hogy ez ne fordulhasson elő.

(#8592) KicsiUbul válasza KicsiUbul (#8588) üzenetére


KicsiUbul
őstag

UP!

Értem én...

(#8593) mobbo válasza KicsiUbul (#8587) üzenetére


mobbo
senior tag

amennyire most tapasztaltam a sebessegtol nem fugg, 200k-s (500 a max) letoltes mellett is halott minden
skype., msn se megy fel (utobbi a kulcsfontossagu portok hianyara panaszkodik)

egyebkent a letoltes leallitasa utan meg 2-3 percig nincs neteleres, csak utana jon vissza, de onnantol megy rendesen

ja es ilyenkor is tudok pingelni barmit, pl. index.hu 9ms de bongeszobol nem jon be
:Y

(#8594) KicsiUbul válasza mobbo (#8593) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Ez nekem még mindig nem szolgáltató hibának tűnik, mivel layer 1-2 szinten rendben van Ez függ a vonaltól, illetve a modemtől. Sőt 3 as szinten is OK, mert a ping megy.
Tűzfal?

Értem én...

(#8595) Gerisz


Gerisz
addikt

Köttett valaki már falun Családi netet?
Mert nekem most lett átállítva (köszönet érte), minden teszteszerver méri amit kell, de tényleges adatátviteli sebesség mint pl feltöltés maradt a tetű lassú, Öcsémnek küldtem fotókat és 50kbit/sec a max, lefelé 1.7-re beáll és nincs több.

(#8596) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Az természetes, h 8 megás net esetén 600kb/s-re csökken a letöltési sebességem, ha be van kapcsolva az IPTV? IPTV nélkül megvan a 800kb/s környéke.

Let's begin, de gozaimasu!

(#8597) paulo92


paulo92
tag

Helló! Lehet, hogy volt már ez a kérdés, de még 1* megkérdezem:)
Szóval van a t-home- nál ez a Laptop-Net Családi csomag. Ez a csomag most akkor teljesen mit is tartalmaz? 1 laptopot, meg egy 15 Mbit/s netet, és külön a tv plusz a telefon előfizetés, vagy egyben a laptop, net, tv, telefon 11 290 Ft ért? Lehet én értelemezem csak rosszul ezt:
Havidíj a hűségidő alatt törlesztőrészlettel
T-Home Tripla kedvezménnyel T-Home tévé és telefon előfizetés mellé

vagy még mellé jönnének további költségek pl: Egyszeri díj

Egyébként innen szedtem az adatokat: http://www.t-home.hu/lakossagi/internet/laptop_es_internet/laptop_net_csaladi
Ha van ilyen v. kinek, milyen tapasztalatotok van ezzel a csomaggal kapcsolatban?

Válaszotokat előre is megköszönöm!
P.

(#8598) mobbo válasza KicsiUbul (#8594) üzenetére


mobbo
senior tag

hat a tuzfal az be van kapcsolva, es nem is nagyon merem kikapcsolni, mivel nincs router a gep es a net kozott, csak egy NOD ved semmi mas
:U
de tesztelek egyet

(#8599) eL Geri


eL Geri
őstag

Sziasztok

Most váltottam 15Mb-es Családi T csomagra, és emiatt reggel le is cserélték a régi D-Link ADSL2+ -os modememet egy Speedport W 721V "csodára" :(

A gond az, hogy ez egy kis egybeépített modem+WLAN router is egyben, de nekem van egy faja LinkSys54GL -em és nagyon szeretném azt használni az itthoni routolásos feladatokra, nem ezt a kis tudású cuccot.

A W 721V -ben van egy opció (a hálózat részen), hogy PPPoE Passthrough enable/disable, mely elvben pont ezt csinálná. Ha jól értem, akkor az elve annyi lenne, hogy a router -es feladatait kikapcsolná és visszaminősülne sima VDSL modemként. Ez azt is jelenti, hogy már a PPPoE azonosítok megadását is átengedi a további cuccnak.

Ezt kipróbáltam, de nem működött!
A T-s cuccban beállítottam ezt az opciót, a NATot meg kikapcsoltam (mert mintha azt is mondaná, hogy NAT kikapcsolása esetén modemként fog tovább működni), egy PCt direktbe rádugtam és ott csináltam egy "csatlakozás"-t (felhasználó/jelszó megadásával). Egy kis tekerés után egy WAN min(i)port nem elérhető hibaüzenettel leáll.

Van bárkinek tapasztalása ezzel kapcsolatban?
Nagyon tudnék neki örülni. Egész nap ezt próbálom megvalósítani, de semmi. Mintha a T letiltotta volna ezt a funkciót vagy ilyesmi.

(#8600) _ak_ válasza eL Geri (#8599) üzenetére


_ak_
addikt

Nem szűnik meg attól mint router teljesen (asszem a wifi része pl működik tovább), de ettől függetlenül nálam így működött. Home getawaybe beállítottam ezt a PPPoE-t, majd ott az egyik portbot rákötöttem a linksys wan portjára. Abban is kiválasztottam a PPPoE-t, majd megdtam a felhasználónevet/jelszót és utána lett netem a linksysen is.

Let's begin, de gozaimasu!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.