Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) LEON-T válasza FragMaster (#8450) üzenetére


LEON-T
aktív tag

Kivanom, h ne legyen semmi gondod vele:) Tuti, h nem az adsl2+ a gondjuk mert mondom nekem kb fel eve mar az volt:) Ha atlottek majd kuldj egy sm50b-s kepet:D Kivancsi vagyok mennyit tudnak kihozni:D

(#8452) johnnypal


johnnypal
csendes tag

Hali!Tegnap újrarakram egy gépet, t-onlines net van rajta és xp újratelepítés után nincs net, megcsináltam az új kapcsolat létrehozását, de így sincs!! a t-onlinés net esetén a modemet is be kell állítani??? Légyszi valaki segítsen!Fontos lenne!!! Köszi!!

(#8453) GML válasza johnnypal (#8452) üzenetére


GML
őstag

milyen modemed/routered van?

(#8454) johnnypal


johnnypal
csendes tag

D-Link 360R modem

(#8455) johnnypal


johnnypal
csendes tag

rounter nincs

(#8456) GML válasza johnnypal (#8454) üzenetére


GML
őstag

akkor csak annyia dolgod, hogy a modemedet összekötöd a gépeddel.
IE-t megnyitod Tools (beállítások) -> Internet options (internet beállítások) -> Connection (kapcsolatok) -> Add (hozzáadás) -> Kézzel állítom be ez a középső opció -> DSL
nálam annó így működött
hozzá kell tennem, hogy annó 1,5-2 éve volt XP-m legutoljára azóta Vista / W7 van fent

(#8457) johnnypal


johnnypal
csendes tag

GML nagyon szépen köszönöm a segítséged! Sokat segítettél, örök hálám!! Minden jót ! Hali!!!

(#8458) GML


GML
őstag

Szerintetek lehet T-ontokban kapni olyan kábelt, ami a modem és a szűrő közé kell?

(#8459) Garold válasza GML (#8458) üzenetére


Garold
senior tag

Lehet, de bármilyen hagyományos telefonkábel jó oda.
Híradástechnikai, műszaki boltban is lehet kapni...

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#8460) FragMaster válasza LEON-T (#8451) üzenetére


FragMaster
addikt

Na hát arra én is... :DDD

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#8461) GML válasza Garold (#8459) üzenetére


GML
őstag

érdekes, mert tegnap pont egy olyannal akartam tesztelni, de nem ment.
egyszerűen nem akart szinkronizálni a modem.

Kicsiubul: a feltett kép szűrő nélküli. bocsi, ha roszul írtam, de nem tudott szinkronizálni a se 360R se a 380T. csak pár másodperc erejéig.

(#8462) GML válasza Garold (#8459) üzenetére


GML
őstag

A hagyományos kábel az "patch" vagy "cross"?

(#8463) lakatosturbo válasza GML (#8462) üzenetére


lakatosturbo
aktív tag

patch

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#8464) GML válasza lakatosturbo (#8463) üzenetére


GML
őstag

Vettem új splittert DSL-39SP. na erre mondjatok valamit, mert ezen 2xRJ11 + 1xRJ-45 (DSL) van. hogy ebbe milyen kábel jó. na mind1 nem tudom, hogy mi lesz.
majd este megint tesztelek és jelentkezek, hogy melyik a jó(bb).

[ Szerkesztve ]

(#8465) KicsiUbul válasza GML (#8464) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Jó bele a sima telefonkábel is szerintem az ISDN kábelekhez méretezték. Emlékeim szerint az is RJ-45

Értem én...

(#8466) FragMaster válasza LEON-T (#8451) üzenetére


FragMaster
addikt

sm50 valamiért megcsömörlött na mindegy, be kell érni ezekkel:


A letöltés pont jó nekem, de a feltöltés valami csapnivaló a 900k-hoz képest :U Az lett volna a lényeg pedig...Reklamálni meg nem lehet, mert a garantált feltöltés fölött vagyok.

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#8467) FragMaster válasza FragMaster (#8466) üzenetére


FragMaster
addikt

Nem szóltam, modem restart megoldotta :DDD

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#8468) simos válasza FragMaster (#8467) üzenetére


simos
tag

Szevasz FragMaster

Mióta van15 megád? Működik stabilan? Mert a 13-14 mb az elég jó nem? Kb. milyen messze laksz az erősítőtől?
Mert azt hallottam hogy az is lényeg!
Én ma voltam megkötni a szerződést --->> DSL 15 MB. Elvileg 5mb a garantál (de azért remélem ennél jóval stabilabb lesz) Már annak is utána jártam, hogy 800 méterre lakom az erősítőhöz. Ez jónak számít?? Kicsit aggódom, bár már aláírtam a szerződést :)
Dehát van elvileg 30 nap próbaidő........

Előre is köszi a válszokat !!!!

(#8469) KicsiUbul válasza simos (#8468) üzenetére


KicsiUbul
őstag

A 800m távolság jónak mondtható, szerintem vinni fogja neked

Értem én...

(#8470) max-pain


max-pain
senior tag

"Ez a szolgáltatás IPTV Családi csomag (2008. szept.) díjcsomaggal együtt nem rendelhető meg!"

DSL csomagot valtaskor ezt irja ki, miert?
Most egy 8 megas DSL csomival van az IPTV csaladi, de semmilyen masra nem lehet modositani, minden DSL lehetosegnel ez van kiirva:(

(#8471) FragMaster válasza simos (#8468) üzenetére


FragMaster
addikt

16-án igényeltem, ma délután lett átállítva. 13-14 mbit jó persze. Passz milyen messze vagyok. 800 méter viszont igen jó, nem lesz gond.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#8472) KicsiUbul válasza max-pain (#8470) üzenetére


KicsiUbul
őstag

telefonálj, az a tuti :)

Értem én...

(#8473) GML válasza KicsiUbul (#8465) üzenetére


GML
őstag

no de a DSL-oldal az RJ-45. mé nem volt alkalmam kipróbaálni. Fateroméknál van a splitter. mmint telepítve és onnan jön át hozzám a net a modembe. majd visza a tyúkbél.

(#8474) FragMaster válasza max-pain (#8470) üzenetére


FragMaster
addikt

Telefon, vagy tpont. Az online ügyintézés egy vicc. Azt hiszem már írtam korábban, de szept. 10-én online igényeltem az átállást és amikor 16-án rájuk csörögtem, hogy van-e már mocorgás akkor mondták, hogy a rendszer nem regisztrált tőlem rendelést... A telefonos ügyintézéssel viszont minden okés volt.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#8475) LEON-T válasza FragMaster (#8467) üzenetére


LEON-T
aktív tag

Szep,szep gratula:)
Tegnap volt egy kis afferom a nettel,de szerencsere kiderult,h nem az a problemas hanem a Cfosspeed. 5-30 percenkent 3-4 secre kihagyott a net.Tanulsagos eset.

(#8476) FragMaster válasza LEON-T (#8475) üzenetére


FragMaster
addikt

Cfost én dobtam már rég. 56k-nál szoktam még rá, de aztán az adsl mellett rájöttem, hogy nincs annyi előnye se mint amennyit szívtam vele.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#8477) GML


GML
őstag

Na valami érdekes történt. a mai nap irtelen TV netwok-ös IP-m lett...a sebesség maradt, csak az ISP változott... és még mindig ICEDsl előfizum van. :/

(#8478) LEON-T válasza FragMaster (#8476) üzenetére


LEON-T
aktív tag

Xp alatt jol muzsikalt. Csak most ugye van egy vista meg 1 win7 es mind2nel gondot okoz. Nem tartom kizartnak h a kezdeti router dhcp gondom is emiatt volt.

(#8479) KicsiUbul válasza GML (#8477) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Szerintem szabadulj meg ettől a komolynak korát sem nevezhető cégtől, és keress olyan ISP-t, ahol legalább azt tudod, hova terminálják a kapcsolatodat

Értem én...

(#8480) GML válasza KicsiUbul (#8479) üzenetére


GML
őstag

sajna decemberben fog lejárni a hűségidőm ennél a cégnél. utána meg tré-s kábelnet

(#8481) KicsiUbul válasza GML (#8480) üzenetére


KicsiUbul
őstag

trés trés, de 100x jobban fogsz vele járni. Nem lenne az az isten, hogy ilyen sufni cégellel szerződjek netre, 1-2000 Ft ért

Értem én...

(#8482) GML válasza KicsiUbul (#8481) üzenetére


GML
őstag

ez úgy kezdődött, hogy annó volt nekem kb 3 éve egy externetes előfizum. amikor hosszabítottam, akkor a faterom felesége megkérte, hogy had írjuk át a nevére, mert akkor a cége fizeti. mondtam legyen.
eljött a 2008as év novembere, amikor ismét hosszabítani kellett. és rámentek a szélessáv.hu.ra és kidobta, hogy az externetnél kb 200 forinttal olcsóbb. hát így lett ez. meg egy hétig amíg megtörtént az átállás addig meg pannonos net... , mert nem ment zökkenőmentesen az átállás.. és most megszívunk vele, mint a torkosborz.. mmint az ájszdéesellel...
megy a harc, hogy letegyenek erről a maradék 1-2 hónapról, de nehezen megy.. addig meg marad az, hogy naponta többször szakad a net és leesik a sávszélesség.... :(((
többet soha ádéessel, csak, ha nagyon muszály és a kertben lesz a DSLAM...

[ Szerkesztve ]

(#8483) Sátán44


Sátán44
addikt

Azt szeretném tőletek kérdezni,hogy 8mb-es előfizetésem van és a valós-valós sebességem:
Le: 840kb/s
fel: 55kb/s ez nem kevés egy kicsit?
A speedtest-es eredményem meg ez:

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#8484) Ebit válasza Sátán44 (#8483) üzenetére


Ebit
addikt

Ez egy jó átlagos kapcsolat.

8 megát tesznek a vonalra,és ebből 20 % veszteség van, a jel feldolgozás-továbbitás miatt.

(#8485) FragMaster válasza Sátán44 (#8483) üzenetére


FragMaster
addikt

Tökjó, nekem amíg 8 megásom volt letöltésben gyengébb volt, mint a tied. Viszont a pinged magasnak tűnik kicsit, nekem az 13 volt a 8 megás mellett.

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#8486) Def26 válasza Sátán44 (#8483) üzenetére


Def26
félisten

Nekem az új csomaggal ilyen (5Mb/0.5Mb -es).

Csak a viszonyításhoz.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#8487) KicsiUbul válasza Def26 (#8486) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Nálam most meghülyült kicsit.

HGW szerint 16M-án összeállt, és kb ennyit mérek kikapcsolt, bekapcsolt STB vel, és akkor is, ha rögzítek közben...

Hasolnó sebességet mutat az fsn.hu is

Értem én...

(#8488) pbalu


pbalu
aktív tag

Előre is elnézést, de valahol muszáj kidühöngeni magam :(((
DIGI-s kábelnetem volt, de bevallották hogy nem tudnak mit kezdeni a rendszeres net szakadásommal. Ez nekem nagyon fontos, mert online szerveren játszom.
Mondom sebaj, fizetek 2x annyit és hajrá T-s DSL. Még van is 1 hónap próbaidő, nem bukhatok. 2/192-es vonallal kezdtük, minden faja, atomstabil. Kérdeztem nem lehet-e esetleg a 8-ast: de, lehet. Ez is ment gyönyörűen, bár nem volt meg a 8 mega, de nem szakadt.
Itt követem el a nagy hibát: rákérdeztem miért csak max. 5 van lefele? :W
Vonalvizsgálat, szakvélemény: max 4.5 megát bír a vonalam, ezért visszarakják 2megásra. Mondom csókolom, jó nekem ez ami van, kifizetem én a felárat, kell a nagyobb sávszél, nem is szakad. Nagy nehezen visszarakták, levelet küldtek hogy a vonal stabilitását nem garantálják. Közben próbahónap letelt.
Na és innentől kezdve 2-3 óránként szakad... :O
Közben lett 5/500-as csomag, olcsóbb is, belőtték erre. 1 hétig még a 24 órás bontás sem volt meg folyamatosan ment a netem vagy 5 napig egyhuzamban. Zsír. De hétvégére megint behalt, és azóta képtelenek megcsinálni, már vagy 3x bejelentettem. Most beszéltem velük: 1(!!) megás vonalat tudnak biztosítani kettőszáz (200!!) Ft-al olcsóbban mint az 5 megás. És az jó lesz, meg nem fog szakadni. Na itt viszont nekem elszakadt a cérna... Mondom valaki magyarázza már el hogy lehet ez??? "Eloxidálódott a vonal" ... "Meg fel is mondhatom ha nem felel meg nekem így". Ez a 21. század :F

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#8489) GML


GML
őstag

meguntam, leszarom,
ennyi, nem több

[ Szerkesztve ]

(#8490) Sátán44 válasza Def26 (#8486) üzenetére


Sátán44
addikt

Mennyi a valós sebességed,mert valszeg decemberben erre váltanék én is?!

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#8491) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Itt nállunk Hajdúszoboszlón mostanában kezdték el az optikai kábeleket lefektetni a földbe a bérházak között.

Nagyon megörültem a hír hallatán és a feltúrt utca látványától.....
Végre tudok lépni a Fibertől :D

Márciusig csak kibírom valahogyan :) mert addig szól a hűségem.

Remélem minden rendben lesz addig.....befejezik a munkát , kicsipénzért gyors és stabil netet adnak.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#8492) Sátán44 válasza Borisz76 (#8491) üzenetére


Sátán44
addikt

Ha látod őket kűdjed őket errefelé is! :))

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#8493) Borisz76 válasza Sátán44 (#8492) üzenetére


Borisz76
veterán

Még szép......az egész várost bekábelezhetik :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#8494) Ebit válasza KicsiUbul (#8487) üzenetére


Ebit
addikt

Nálam is hasonlót csinál,általában STb frissitések után, vagy az esti órákben leszabályoz 5 mega körül,és további változtatás nélkül visszaállitodik a sebesség./15 M fölé/

Okát egyelőre nem találják.

(#8495) Def26 válasza Sátán44 (#8490) üzenetére


Def26
félisten

Ha valós sebességen azt érted, hogy pl. torrent/letöltések alatt mennyivel jön, akkor azt kell mondjam, hogy ugyanennyi. Olyan 660k lefelé és 62k felfelé.

Borisz76: Szerencsések egyike. Nálunk nem hizsem, hogy valaha lesz optikai net, hacsak Orbán nem akarja. :U (Felcsút kb. 2000 lakos)

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#8496) holinorby válasza johnnypal (#8452) üzenetére


holinorby
tag

Szia!

A nekem a legnagyobb problémám az xp-vel hogy nem ismeri fel az alap hardvereket, köztük az ethernet vezérlőt, ami ugye elengedhetetlen a net működéséhez, nézd meg eszközkezelőben, hogy fel van-e telepítve....

(#8497) FragMaster válasza Borisz76 (#8491) üzenetére


FragMaster
addikt

Huh alig várom, hogy legyen optinet a XVIII. kerben is, ez a kerület valahogy el van mindig hanyagolva. :O Zseniális, mert amit fizetni kell most a 15/09 adsl csomagért, annyiért optikain kapni 15/7,5-ös csomagot, ráadásul magasabbak a garantált sebességek is. Szinte már mintha csapda lenne mögötte :DDD

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#8498) holinorby


holinorby
tag

Helló!
Nekem tegnap lett a t-n 15-ös csomag kérve, azóta még rosszabb lett a net mint előtte a 8 megáson, pedig ilyen adsl + .os modemet is adtak most,
1 játék van amit néha neten játszom, váltás óta képtelenség használni, szaggat, akad
a másik meg hogy, hogy amikor a speedtest.net-en nézem, hol 2 megát mutat, hol 6-ot, hol 7-et, 10-ig még sehogy sem jutott el a net sebessége

mit lehet ilyenkor tenni? a 8 megás netemet már nem adják vissza,

(#8499) Garold válasza FragMaster (#8497) üzenetére


Garold
senior tag

Nincs csapda mögötte, hónapok óta használom a 25/12,5 netet, atomstabil, sosem volt még vele problémám.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#8500) KicsiUbul válasza Ebit (#8494) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Kollégának ugyan ez van, és neki nincs is IPTVje

Értem én...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.