Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) Zoli8624


Zoli8624
csendes tag

Üdv.Lehet rossz helyre írom,de feltennék egy kérdést. Ezt t-mobile-os netes ügyfélszolgálaton olvastam: Aktuális havi egyenleg (kedvezmények levonása nélkül):
8 935 Ft
Ezt hogy kell értelmezni? Nekem tudtommal nincs kedvezményem semmire.Viszont kissé sokallom ezt az összeget így 11.-én.Köszönöm a segítséget előre is.

(#16102) Huroq


Huroq
senior tag

Sziasztok.

Nem tapasztalta más is azt, hogy nagyobb a sebesség a kelleténél? :)
50 mbit/s re van előfizetésünk és 150-168 mbit/s -et mérünk speedtestel :) A feltöltés maradt 5 mbit/s. Érdekes kicsit, de gondolom csak valami átmeneti hiba lehet :DDD
Báár nem rosz ;]

[ Szerkesztve ]

(#16103) icecave válasza Huroq (#16102) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem sokáig lesz így, szóval használd ki. Nekem is (plusz többen jelezték is) ez volt, aztán visszaállt. Lehet a T tesztel, mit bír még a hálózat. Valljuk be, aki észreveszi, hogy gyorsabb lett, igyekszik is kihasználni, amíg háromszor olyan gyors a net, ugye? :D

(#16104) Huroq válasza icecave (#16103) üzenetére


Huroq
senior tag

Hát .... :U
Hogy a viharba ne :DDD Süvít lefele a Linux ISO file tömkelege ;]

Amúgy köszi a választ. Akkor amíg van öröm és bodottá :D

(#16105) Dot


Dot
őstag

Hali!
Használ valaki ilyet, vagy ezek közül valamelyiket? Igazából az EoC érdekelne és az ár. 3990 vagy 7980Ft?
Írva van, hogy 1 db, de azzal mire megyek? Mindenképp kell a másik végére is. Vagy az 1 db a szettre vonatkozik?

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#16106) Garold válasza Dot (#16105) üzenetére


Garold
senior tag

Az 1 db az 1 db-ot jelent. :DDD
Egy STB-hez 2 db kell, mert a koax kábelnek is 2 vége van...

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#16107) Dot válasza Garold (#16106) üzenetére


Dot
őstag

Igen, csak akkor az lenne a logikus, hogy szettbe adnák...

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#16108) fero02 válasza Dot (#16107) üzenetére


fero02
veterán

Jobban jársz, ha a koax-al behúzatod az UTP-t, Persze csak ha jó a csövezés a falban.

(#16109) Garold válasza Dot (#16107) üzenetére


Garold
senior tag

ennél a cégnél ne sok logikát keress....én is feladtam...

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#16110) villamos válasza Dot (#16107) üzenetére


villamos
őstag

Az UTP -vel lehet hogy jobban jársz, 100Ft körül van métere... Ehhez még kell egy-egy rj45 aljzat, ez sem lehet párszáz forintnál több. Már csak a munkakedv hiányzik... :D

(#16111) marihonalja : lehet, de a dugóhoz tudnia kell krimpelni, az aljzathoz nem feltétlenül, ahhoz egy csavarhúzó is elég...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#16111) marihonalja válasza villamos (#16110) üzenetére


marihonalja
csendes tag

aljzat párszáz de egy sima csatlakozó 30 forint :)

(#16112) Dot válasza villamos (#16110) üzenetére


Dot
őstag

Itt nem a szereléssel van a baj, mivel azt szerelő megcsinálja, hanem az, hogy nem lehet elvezetni sehol sem az utp-t. /Ügyfélről van szó./ Kábelcsatorna tele van, a nappaliba taposó van meg boltíves ajtók.. Szóval új kábel kizárva. /Gondolom így már érthetőbb a probléma./

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#16113) rfout válasza Dot (#16105) üzenetére


rfout
csendes tag

Szia !

2 db kell , a koax mindkét végére 1-1 db és a koaxon nem lehet osztás ,elágazás.

üdv

(#16114) canniball


canniball
nagyúr

A gépből hogy lehet kicsalni az ADSL csatlakozáshoz szükséges jelszót? Illetve router beiktatásához kell-e egyéb "trükk" (MAC, stb.)?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16115) Garold válasza canniball (#16114) üzenetére


Garold
senior tag

A gépből hogy lehet kicsalni az ADSL csatlakozáshoz szükséges jelszót? - nem, max valami hacker progival

Illetve router beiktatásához kell-e egyéb "trükk" (MAC, stb.)? - nem, adsl-nél pppoe kapcsolatot kell beállítani, beírni a felhasználónevet, jelszót, az MTU-t 1492-re kell állítani. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#16116) canniball válasza Garold (#16115) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16117) NagyDave


NagyDave
tag

A T-Home Sat TV új tp.-t bérel így több csatornára lehet számítani. Szerintetek mik kerülhetnek be? Lehet számítani a Digisportokra? Pont most akarunk váltani T-Home Sat TV-ra és remélem jó csatikat tennének bele. Nagyon örülnék a Digisportoknak is, mert már így jó a csatornakínálat :)

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#16118) ufocsalad


ufocsalad
tag

Hova az a nagy sebesség?

Vajon hány felhasználó használja ki minden nap minden percben a teljes sávszélességet...

Ha gyors a netem nem rúgnak folyton seggbe a krájziszban?

(#16119) TESCO-Zsömle válasza ufocsalad (#16118) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha gyors a kezed, nem rúgnak folyton seggbe krájziszban!

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16120) Fooler89


Fooler89
őstag

Kérdésem, ip tvre váltás kábel tvről.
Az itthoni tvk vagy tunerek csak analóg adásra vételére képesek szóval ez nem szempont. Olcsóbbnak olcsóbb viszont az érdekelne, hogy az ip tv mennyire zavar be a kábeles netbe. Csökkenti az ip tv a kábel net sávszélességét? Tapasztalatok?

(#16121) joecontra válasza Fooler89 (#16120) üzenetére


joecontra
addikt

Mielőtt váltasz, olvasd el a vonatkozó topikokat a T hivatalos fórumán, ill. a PH-n is.

Üdv,
J

(#16122) C0d3r válasza ufocsalad (#16118) üzenetére


C0d3r
addikt

TV-nél is előfizethetsz vagy 100 csatornára, mégse nézed mindegyiket egyszerre egész nap. :)
Érdekes volna, ha mindenki folyamatosan kihasználná ami rendelkezésére áll.

(#16123) NagyDave


NagyDave
tag

T-Home ügyfélszolgálaton azt mondták Sat TV-vel kapcsolatban, hogy folynak a Digivel a tárgyalások, de még nem tudják, hogy bekerül-e a Digisport. A UPC-től is érdeklődtünk [tányéros] és ott még tárgyalások sem folynak... :)

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#16124) marihonalja válasza Fooler89 (#16120) üzenetére


marihonalja
csendes tag

olcsóbb az analógnál? mihez képest? talán 2 tv alatt olcsóbb, de fölötte már drágább/lehetetlen.

Kábelnetnél nem igazán lassít.

[ Szerkesztve ]

(#16125) harry


harry
veterán

Július utolsó hete óta (papíron júl.31) van net+telefon+tv, de ezidáig nem kaptunk számlát. Szóljak emiatt, vagy mikor van hónap forduló, avagy miért nem kaptunk még?
Továbbá az előfizetési díjak sincsenek leírva sem a szerződésen, sem a netes felületen... (vmi 2 éves hűséges egyedi csomag).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#16126) Nhorbee válasza harry (#16125) üzenetére


Nhorbee
aktív tag

Szerintem szólj nekik, mert egyszerre nem lesz kellemes kifizetni, ha majd eszükbe jut kiküldeni. A szerződésen nekem sincs rajta a havidíj, a MyThome-on viszont fenn kell lennie.

Apropó szerződés. Végül megkaptam levélben :))

(#16127) kovacszk válasza harry (#16125) üzenetére


kovacszk
senior tag

Az első három hónap egyszerre szokott jönni. Nem tudom miért van, de már kétszer is így jártam és mástól is hallottam. Hiába szólsz akkor sem jön előbb.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#16128) Csaba.no1


Csaba.no1
tag

Sziasztok!

Kábelnet Extrám van a T-home-tól!
• Letöltés: max. 25 Mbit/s, garantált 4 Mbit/s
• Feltöltés: max. 5 Mbit/s, garantált 1 Mbit/s

Az lenne a kérdésem, hogy ebben a csomagban a 4 Mbit/s le, és 1 Mbit/s fel, (Garantált) ez az amit látni kellene le, illetve feltöltéskor? Nálam FTP kapcsolaton keresztül, és más formában is csak 3 Mbit/s le, és körülbelül 500-600 Kb/s fel. Ezeket az értékeket soha nem szárnyaltam még túl. Viszont a speedtestes mérés mutatja a, hogy normális 25 Mbit/s, és 5 Mbit/s fel.
Szóval érdemes ez ügyben hívni őket?

Segítségetek, és válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv,

[ Szerkesztve ]

(#16129) harry válasza Csaba.no1 (#16128) üzenetére


harry
veterán

Ha a tester jó, akkor vélhetően megvan a kellő sávszélességed.
Esetleg próbálj ki másik szerverről letölteni, másik klienssel.

kovacszk - köszönöm, azért lehet hétfőn felhívom őket megkérdezni, mi a helyzet, legfeljebb ők is ezt mondják.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#16130) Csaba.no1 válasza harry (#16129) üzenetére


Csaba.no1
tag

Igen, a Tester jó! Próbáltam már sok helyről, le illetve feltölteni, más kliensel is, és mindig ugyanaz. Cseréltek már modemet, én magam cseréltem egy routert is, erősebbre. De a helyzet állandó. Szóval ahogy kivettem az írásodból ez hiba, hogy nem éri el a garantált sebességet.

(#16131) harry válasza Csaba.no1 (#16130) üzenetére


harry
veterán

Ha a testerrel eléri, akkor elvileg jó a vonal... gondolom.
Esetleg egy másik gépről vagy oprendszerről nem tudod megnézni? Pl. letöltesz egy ubuntut, kiírod lemezre, boot, live mód (try), és ott letölteni valamit.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#16132) Nhorbee válasza Csaba.no1 (#16128) üzenetére


Nhorbee
aktív tag

Nálam mindig megvan a 25Mbit, sőt legtöbbször még több is és az 5Mbit feltöltést is fixen szokta hozni. Nem lehet, hogy a 3-as az 3 MB ? Távol álljon tőlem az okoskodás, de a 3 mega az könnyen előfordulhat, mert az a 25Mbit maximuma, az 5-600KB pedig a feltöltésé.

Üdv.
Nhorbee

(#16133) dashed


dashed
senior tag

25Mbit = 3MByte kb (egesz pontossan 3.125MByte). Tehat valszeg te 3MByte-al toltesz le ftprol.
Speedtest.net Mbit-ben mutatja az erteket, az ftp kliensed meg MByte-ban valoszinu.
8as szorzo van bit es byte kozott.

De ha 3Mbit-el toltenel le a kliensed inkabb kByteban jelolne, ami 375kByte lenne.

[ Szerkesztve ]

(#16134) Dot


Dot
őstag

Akkor Én úgy tenném fel a kérdést, hogy mondjuk 1GB azaz gigabájt adatot mennyi idő alatt töltesz le, ha teljes sebességgel jön?!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#16135) havri1 válasza Csaba.no1 (#16128) üzenetére


havri1
félisten

Az teljesen jó, nem kell őket hívni.
Bár az 5-600 kicsit kevés, vdslen megy 7-800 kbyte/sec el a feltöltés, ami ugye 5-6 mbit/sec.

havri

(#16136) zoli62


zoli62
addikt

Kinek fagy még az augusztusi szoftverfrissítés óta az ADB 5800S SAT TV-s beltérije? Nálam hetente többször is, és csak az áramtalanítás segít.

(#16137) C0d3r válasza zoli62 (#16136) üzenetére


C0d3r
addikt

Többen is jelezték már, T-t annyira nem érdekli a dolog egyelőre.

(#16138) Szokenesz válasza zoli62 (#16136) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Az volt az egyetlen tökéletesnek mondható beltéri, olyan meg nincs, hogy egyik ügyfélnek jó a beltérije, másiknak rossz, azaz elcseszték azt is, most már mind rossz. :(

(#16139) Zoli8624 válasza Zoli8624 (#16101) üzenetére


Zoli8624
csendes tag

Erre valaki? (#16101)

(#16140) front3r


front3r
őstag

Van valakinek problémája az XBOX Live szolgáltatással Xbox 360-on?
Kábeles ED3-as körzetben vagyok a 3. kerületben. Sokszor ledobál az Xbox Live-ról, de ez vagy szolgáltatói hiba lesz, vagy elromlott volna az Xboxom? Amit kicsit nehezen hiszek hogy hardveres hiba miatt néha ledobálna a netről.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#16141) psg5


psg5
veterán

Üdv!

Tudtok linket egy bekötési rajzra amely megmutatja, hogy melyik színt hova kellene kötni egy telefon elosztóban?
Van az épületben egy elosztó (olyan mint a splitter, de ahol belemegy a bejövő a vezeték ott nem csatlakozóval megy bele, hanem úgy van belűl rákötve -csavarokra a színes vezetékek-)

F.K.T.

(#16142) fero02 válasza psg5 (#16141) üzenetére


fero02
veterán

Gondolom erről beszélsz:

A szín az mind1 (elvileg a piros-fehér az első 2 szál), de használd úgy, ahogy kötötték.

(#16143) psg5 válasza fero02 (#16142) üzenetére


psg5
veterán

Köszöntem, úgy látom pontosan ez az! Olyan helyen volt, hogy folyamatosan pakoltak rá könyveket, azonban nem figyelték, hogy van ott valami és egyszer csak nem volt net. Kiderűlt, hogy kiszakadt a bekötött szálak.
:R
Na nekilátok ez alapján.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#16144) villamos válasza psg5 (#16141) üzenetére


villamos
őstag

A vonal a két középső szálra kell hogy kerüljön, ami a piros-zöld szokott lenni.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#16145) psg5 válasza villamos (#16144) üzenetére


psg5
veterán

Igen, közben megcsináltam, köszi!

F.K.T.

(#16146) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Hajdúszoboszlón a Főút mellett a Jókai soron és a Hőforrás utcán húzzák az optikai kábelt.
2 napja beszéltem ott egy szerelővel aki azt mondta ,hogy ez a munkák 4. üteme.

Örömmel látom,hogy a Társaság megy a kertesházak felé ( Nállam a bérházban már több mint 1 éve van optika ).

Csak ezt a jóhírt akartam megosztani veletek.

További szép napot.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#16147) C0d3r válasza Borisz76 (#16146) üzenetére


C0d3r
addikt

Örülök hogy elindultak arrafelé is, ezek szerint csak tudják folytatni az Optinet projektet. 2009-ben eljöttek a Szurmai utcáig nagy szerencsémre, így elég régóta élvezem az előnyeit. :)

(#16148) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Mostanában elég sok spam jön a T-online-os mail címemre, ezzel lehet valamit csinálni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16149) bubi92


bubi92
őstag

héjho

előbb kötötték be a netet albiba. psg5 által linkelt cumóból(ill. enyémen csak egy telefon kábel kimenet van) jön a telefon kábel és az megy bele a t-home-os router csodába. szeretném a saját routeremet használni, viszont abba utp kábelnek kéne vinni-e a netet. valahogy megoldható, hogy telefon kábelt átalakuljon utp-vé?

(#16150) C0d3r válasza bubi92 (#16149) üzenetére


C0d3r
addikt

T-Home-os eszköz WAN portjából megy egy UTP kábel a gépedbe, azt a kábelt kösd át az új router WAN portjába. Majd egy újabb UTP kábel fog kelleni, amivel a gépet rácsatlakoztatod a LAN portok egyikére.
Telefon kábellel nem kell csinálni semmit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.