Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15651) TrakToros


TrakToros
csendes tag

Hi!
Most látom, hogy T-Home-nál ha náluk van TV, net és telefon is, akkor 56k helyett 28k-ért lehet venni kártyás Samsung Galaxy telefont. Kérdésem, hogy ezt a 28k-t tényleg elengedik vagy valami apró betűs részben leírtak alapján behajtják valahogy (mondjuk beépítik az előfizetések havidíjába)?

A traktorosok,kombájnosok jó emberek:)

(#15652) Male


Male
nagyúr

Remélem valaki tud nekem erre válaszolni:

Mennyire változnak az IP-k a T-s ADSL-nél? Elképzelhető, hogy pár héten belül egyazon előfizető a következő IP-címeket kapja, vagy ez több előfizetéshez tartozhat csak?

84.2.205.105
188.36.177.21
188.36.177.27
81.183.202.17
84.2.203.180
195.228.202.187

/Konkrét dátum nélkül semmit nem számít, azért írom be nyugodtan./

(#15653) havri1 válasza Male (#15652) üzenetére


havri1
félisten

Nálam is hatalmas tartomány ugrások vannak. Sztem ez így teljesen ok.

havri

(#15654) Male válasza havri1 (#15653) üzenetére


Male
nagyúr

Szóval akkor ez lehetséges... Köszönöm! :R

(#15655) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nah, hát rájöttem arra, hogy mégsem olyan gyenge ebben a 3925-ben a wifi mint gondoltam...

Ahhoz képest, hogy nincs rajta külső antenna, nem semmi, hogy mire képes.. Meglepő...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15656) villamos


villamos
őstag

Csoda. Holnapután jönnek a szerelők, ha minden jól megy. Irtó kíváncsi vagyok, milyen módon fogják majd hozzám bekötni ezt a csodát, vagyis az optikai kábelt hogyan fogják behúzni. Szerintem vicces lesz (nekik annyira lehet, hogy nem). Ablaktokot azt nem fogják megfúrni, az biztos.
De majd leírom az élményeimet, amennyire majd tudom... :D

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#15657) Garold válasza hackeeeee (#15655) üzenetére


Garold
senior tag

Mivel N-es wifi van benne garantált a nagyobb hatótávolság, sebesség a G-hez képest

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#15658) hackeeeee válasza Garold (#15657) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Várlj.. Mivel volt 941ND-s 2 mino-s tp-link-em, és az sem lőtt akkorát mint ez..

És biza, a Channel Width az Standard 20Mhz, és nem Wide 40Mhz, ehhez képest..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15659) hohoo válasza Garold (#15657) üzenetére


hohoo
senior tag

mi köze az n-es wifinek a nagyobb hatótávhoz? 2 20 mhz-s csatornát egybefognak, és több 40 mhz-s csatornát is tud használni ha több antennás. Na de ennek nincs hatása a hatótávra. Vagy nagyobb az engedélyezett adóteljesítmény is?

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#15660) hackeeeee válasza hohoo (#15659) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg a 40MHz csak N-en megy, vagy kali mintha ezt mondta volna, ha jól emlékszem... Ezért nincs is átállítva 40-re, egy eszköz van ami N-es.. De az miatt nem állítottam át 40MHz-re.

Véleményem szubjektív...

(#15661) kezdő


kezdő
senior tag

Hi!

Valaki tudna adni egy T-Home-os mail címet, ahol feltehetném a kérdéseimet a szolgáltatásaikkal kapcsolatban?
Összetettebb dolgokról lenne szó, amit nem szeretnék órákon át ecsetelni egy kedves, de hozzá nem értő hölgyecskének a telefonban/üzletben.
Az ugyfelszolgalat@t-home.hu címet találtam, ide írtam is, de ezt a választ kaptam 3 nap múlva:

Levele feldolgozása során nem találtunk nyilvántartásunkban kapcsolattartó. A hatékonyabb ügyintézés érdekében, kérjük, válaszlevelében adjon meg egy telefonos majd kollégáink felveszik Önnel a kapcsolatot, vagy hívja a Magyar Telekom vezetékes és mobil hálózatából díjmentesen hívható, 1412 telefonszámot.

Üdvözlettel:

Horváth Katalin
Magyar Telekom Nyrt.
Helpdesk Csoport

A szánalmas nyelvhasználatból én egy automata válaszra tippelek. Akkor viszont miért van aláírva, na meg miért nem reagált azonnal?
Ilyen nagy kérés, hogy írásban reagáljanak egy leendő ügyfélnek?
(olyan dolgokat kérdeztem, melyek nem szerepelnek a honlapon)

(#15662) NagyDave válasza kezdő (#15661) üzenetére


NagyDave
tag

Hát én UPC-nek, Digi-nek is írtam már, de a UPC-nek is ügyfélszám kellett [mikor csak érdeklődök...és ha valaki nem ügyfelük? :((( ] A Digi írt normálisan, de az a helyzet, hogy asszem 30 nap áll rendelkezésükre mailekre válaszolni. Nekem is automatikus üzenetet küldött a Digi is, aztán kb. tényleg 25-30 nap múlva válaszolt egy ügyintéző. Nem tudom, de a T-nél is valahogy így lehet. De telefonon is mód elérni őket. Pocsék rendszerük van az összesnek. Mármint ilyen ügyfélszolgálatos, mert nem könnyű bekerülni.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#15663) hackeeeee válasza kezdő (#15661) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tudtommal oda kell írni.. Nekem amikor volt gondom, akkor válaszoltak is, de telefonon egyszerűbb.

De ha van 30-as szám a közelben, tehát t-mobile-os, akkor 1412-t felhívod, ingyenes, és gyorsabb is, mint a mail.

(#15662) NagyDave: Sz@r a rendszer is, ebben is van igazság, de sokszor több maga a hívás amit le tudnak kezelni, így várakozni kell... Sajna ez benne van a pakliban... Ugyan ez van a mail-nél is... Telefonon Nekem mindig sikerül elintézni a T-nél, amit akarok, persze van amikor várakozok egy ideig.. Este kicsit nehezebb a dolog, mert a Call-centerekben alig vannak, ált. 2-3 ember, és hát ha foglaltak, akkor várni kell..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15664) kezdő válasza hackeeeee (#15663) üzenetére


kezdő
senior tag

Remélem igazad lesz.

Részemről egyszerűbbnek tartottam, hogy leírom a kérdéseimet, ők pedig kerítenek egy illetékes kollégát aki korrekten meg is tudja azokat válaszolni.
E helyett most vagy egy szimpla "nem tudom" vagy ide-oda kapcsolgatás a kollégák között lesz a vége telefonon.....

Érdeklődtem a nálam elérhető szolgáltatásokról. (a honlapon 2 egymásnak ellentmondó adat van a városomra nézve)
A jelenleg vezetékes telefon működő riasztóm kábeltelefonnal való működése is érdekelt.
A vezetéket helyettesítő eszközökről is volt pár kérdésem. (pl. használhatom e a saját meglévőmet, ehhez konkrét típust is megadtam, telefonban biztos vagyok, hogy rávágja majd a nemet, pedig ugyanazt tudja amit ők adnának dupla áron)
Na meg a digitális elosztójuk is érdekel. Más helyen lenne mint a jelenlegi routerem, ezért szeretném megoldani, hogy wifin szórja a netet a laptopoknak, viszont valahogy vezeték nélkül csatlakozzon a jelenlegi routeremhez is (vagy egy másik céleszközhöz) hogy az asztali gép és a hálózati nyomtató is csatlakozhasson a hálózathoz.

Ezek a kérdéseim tömörített változatai. Szerintem nem fedik az átlag igényeket, tehát nem lesz egy egyszerű telefonbeszélgetés.
Biztos velem van a hiba, hogy a mailt célravezetőbbnek tartanám....

(#15665) NagyDave válasza hackeeeee (#15663) üzenetére


NagyDave
tag

Aha értem. Hát igen, ez így van.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#15666) harry válasza kezdő (#15664) üzenetére


harry
veterán

Egy próbát megérhet amúgy a telefon, jó esetben egy technikushoz kapcsolnak (esetleg 1-2 kérdés után kérheted is).
- Kütyü: nálam pl. egy "Cisco EPC3925 EuroDOCSIS 3.0 2-PORT Voice Gateway" van. De úgy tudom, néhol más (pl. talán ZTE? Itt a topicban is talán találsz erről infókat)
- Mit adnának ők dupla áron? És miféle dupla ár? A bekötés / berendezések nem kerülnek semmibe, a felvevős STB-ért kell +1k-t fizetni havonta.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15667) villamos válasza kezdő (#15664) üzenetére


villamos
őstag

Ezt a riasztós témát tőlem mindig megkérdezik a csodálatias tépontban, amikor válaszolok, hogy nem, nincs, akkor általában egy nagy fellélegzés a válasz... :D
Ha felhívod "Pukk kandúrt" akkor próbálj kérni műszakis kollégát, ők talán valamennyire képben vannak...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#15668) hackeeeee válasza villamos (#15667) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az... Mert lehet vele szívni...

Véleményem szubjektív...

(#15669) kezdő válasza harry (#15666) üzenetére


kezdő
senior tag

plusz szolgáltatásnak megtalálható náluk a vezetéket helyettesítő eszköz.
(Az elosztó és a TV box közötti távolság áthidalására kell, mivel nincs kábelcsatornám, vésni/festeni pedig nem szeretnék e miatt)
Náluk ez a kütyü (2db kell) összesen 21e Ft-ba kerülne (a te tulajdonod lesz), de az általam kedvelt és megbízhatónak tartott TP-Link ezt 11e Ft-ért nyújtja.

Lassan összeszedem a lelki energiámat és telefonálok nekik.
(Jelenleg Inviteles telefonom+ADSL-em + Digi ANALÓG TV-m van)
Mindenestül mennék át a T-hez, itt Esztergomban viszont nincs telefon hálózatuk.
Nem tudjátok véletlenül, megoldható e, hogy a T szolgáltasson az Invitel vonalán telefont nekem? (ugye ADSL-t tudnak nyújtani egymás hálózatán, kérdés telefonnal is megoldható e)

Azért lenne fontos mert a jelenlegi riasztó elég sokban van, na meg +60e Ft lenne átálnom GSM alapúra és az valahogy nem akaródzik. :P

(#15670) hackeeeee válasza kezdő (#15669) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor ott olcsón adnák. Bár nem tudom, hogy ott mit adnak.

Felénk asszem egészen pontosan ilyet adnak, de ez adó-vevővel asszem 40k-ért adják. :K

Hát, ha kábelnetet kérsz, akkor ugye a coax-on megy a telefon is. ADSL-nél meghát a fene tudja, mivel ugye elvileg telefon nélkül is megy a dsl.. De, hogy ott megy-e az Invitel hálózatán, azt csak a T tudja.. De ha az egész városban nem adnak telefont, akkor valószínűleg nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15671) Dot válasza harry (#15666) üzenetére


Dot
őstag

ZTE, ha minden igaz csak VDSL-es területen van, mivel az VDSL modem+router.

Dupla ár azt jlnti, ha 2 szolgáltatást rendelsz akkor olcsóbb mintha 1lenne.
pl:15megás net csupaszon: 6900Ft, alap telefon csupaszon 3650Ft. Ha mindkettőt egy névre, címre kötöd akkor megkapod a dupla kedvezményt, tehát a net 4850Ft telefon 1250Ft.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#15672) kezdő


kezdő
senior tag

10 perce hallgatom a karattyolást, de ügyintézőig még nem jutottam. Teljesen gépesített szar az egész.
Régen a 0 megnyomására kaphatott az ember ügyintézőt....

Még kapcsolatban se állok a céggel, de már kezd elegem lenni....

(#15673) Garold válasza hohoo (#15659) üzenetére


Garold
senior tag

Ajánlom figyelmedbe a Link alján lévő táblázatot.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#15674) hohoo válasza Garold (#15673) üzenetére


hohoo
senior tag

És? Ez semmit sem mond. Ugyan az a moduláció mint a g-nél, ugyan abban a frekvenciatartományban ugyan annyi sávon ugyanannyit tud küldeni, még is állítólag nagyobb a hatótávja. Miért?

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#15675) hackeeeee válasza Garold (#15673) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez szerintem csak akkor igaz, ha 40MHz-n megy.. Ha 20-on, akkor szerintem nem nagyobb a hatótáv... :U

És a nagyobb hatótáv biza csak akkor megy, hogyha az eszköz is N-es, amivel a modemre csatlakozol!

(#15674) hohoo: :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15676) hohoo válasza hackeeeee (#15675) üzenetére


hohoo
senior tag

a használható sávszélességnek még mindig semmi köze a hatótávhoz. Csak az átviteli sebességhez.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#15677) hackeeeee válasza hohoo (#15676) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, Channel Width.. De mindegy, át akartam állítani, de kali mondta, hogy csak akkor van értelme, ha többség eszköz N-es, mert csak azok használják az 40MHz-t.

Szal nem tudom.. Nah mindegy, összességében annyi a lényeg, hogy hagyobb távra lő el, mint a 3 antennás 941-es TP-Link. Pedig tök ugyan ott van a HGW, mint ahol a router volt, itt még házon kívül még a telefon is fogja a wifi-t, a tp-link így nem ment...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15678) harry válasza kezdő (#15669) üzenetére


harry
veterán

Hmm vagyis a HomeGatewaytől a SetTopBoxig nem akarsz kábelt húzni? Szerintem ez házilag megoldható egy access pointtal - legalábbis gondolom az erre van kitalálva. Vagyis az (esetemben Cisco) HomeGateway wifijére csatlakozna egy AccessPoint, amire meg vezetékkel a SetTopBox.
De ilyesmit még nem csináltam, javítsatok, ha tévedek.

Más: riasztó. Ezzel mi a probléma? Mi tervezzük riasztórendszer bevezetését, vélhetően a telefonos rendszeren keresztül jelezne. Kábelen jön mindhárom szolgáltatás. Mivel lehet gond?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15679) Dot válasza harry (#15678) üzenetére


Dot
őstag

Riasztó: VoIP-on nem garantálja a cég a fax és a riasztó működését!
De munkatársamnál megy a fax.
VoCa-n nem tudom mi a helyzet. Kérdezz rá ügyfélszolgálaton egy technikusnál.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#15680) harry válasza Dot (#15679) üzenetére


harry
veterán

VoCa? Mivel digitális, ezért gyanítom ez is IP felett megy.

Megint más: UPC-nél van olyan forgalomkorlát, hogy 3 hónap átlaga nem haladhatja meg a 300GB-ot. Itt van valami hasonló?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15681) C0d3r válasza harry (#15680) üzenetére


C0d3r
addikt

Csak kábelnetnél volt kb. 2 éve, de azóta már ott se alkalmazzák.

[ Szerkesztve ]

(#15682) joecontra válasza hohoo (#15676) üzenetére


joecontra
addikt

Sokan szokták keverni a sávszélességet a sebességgel ill. egymás szinonímájaként használják.
Bár a kettőnek van köze egymáshoz, de nem ugyanaz. A sávszélesség a használt frekvenciatartományt jelenti.
A sebességet az határozza meg, hogy a tartományon belül az egyes frekvenciákon mennyi bit vihető át.

Üdv,
J

(#15683) villamos


villamos
őstag

Ezt nem hiszem el. Nemrégen voltak itt a szerelők, és közölték, hogy pillanatnyilag nem tudják kötni a kábelt, mert belelógna a szomszéd telkére, és egy beleegyező nyilatkozatot kell tőlük kérni. Ezt aláírni két példányban két tanú jelenlétében. Természetesen a szomszéd nincs itthon, ki tudja mikor jön haza.
Én nem értem ezt az egészet, hiszen a mostani kábel is ugyanígy belóg, arra nem kellett annak idején semmi. Azt sem tehetik meg, hogy leszedik a meglévőt, és kicserélik, mert új kiépítés, és egy műszaki ellenőr leszedeti, ha nincs engedély.
Még az sem játszik, hogy felhívom a szomszédot, és szóbelileg beleegyezik, mert aláírt kitöltött nyilatkozat kell.
Egyszerűen nevetséges ez az állandó értelmetlen bürokrácia, papír papír hátán... :(

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#15684) joecontra válasza villamos (#15683) üzenetére


joecontra
addikt

Örülj neki inkább, hogy már csak ennyi hátráltató tényező van.

Üdv,
J

(#15685) hohoo válasza joecontra (#15682) üzenetére


hohoo
senior tag

Ezért írtam hogy nagyobb a sávszélesség (2x-es) és ettől csak az átviteli sebesség nőhez, hatótáv nem. Ahhoz más is kell.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#15686) joecontra válasza hohoo (#15685) üzenetére


joecontra
addikt

Úgy van. Például az, hogy tartani kell a jelszintet a kívánt távolságon.

Üdv,
J

(#15687) Met


Met
nagyúr

Írtam korábban, hogy nem működik az egyik beltéri, a falból kijön egy kis darab vezeték ott van megtoldva és megy a hálóba, azt korábban megnéztem, hogy nincs e kilazulva a menet, nem volt, tegnap előtt rá akartam kötni a beltérit, hogy hátha a toldás után történt valami a kábellel és kifordult az F csatlakozóból a kábel, kicseréltem, most működik.

A csatorna listából nem lehet kivenni azokat amik nem elérhetőek?
Esetleg átrendezni a listát?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15688) joecontra válasza Met (#15687) üzenetére


joecontra
addikt

Tudtommal nem, de csinálhatsz egy kedvencek listát ami viszont áramszünet vagy frissítés után ugrik és állíthatod össze újra.

Üdv,
J

(#15689) villamos válasza joecontra (#15684) üzenetére


villamos
őstag

Azért ennek ellenére rendkívül bosszantó, csak emiatt vesz ki az ember szabadnapot.
A szomszédot sikerült felhívni, még alá is írná, a probléma, hogy jelenleg vidéken van, és nem jön haza jövő hét végéig. Ezt egyenlőre bebuktam... :(

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#15690) ALI_G


ALI_G
veterán

Rejtvény:
váltottam iptv-s csomag mellé 25-ös netet az eddigi 5 MB mellé. Már megtörtént a váltás, de a sebesség ugyanaz maradt. Hívtam az ügyfélszolgálatot, kijöttek az imént és közvetlenül a routerre csatlakozva simán hozta a 25 Mb-et, de a saját routeremen keresztül (TP-Link wrt 1043nd) a saját PC-mre maradt a régi 5 Mb.
Miért?! :W

(#15691) C0d3r válasza ALI_G (#15690) üzenetére


C0d3r
addikt

Ha a gépet közvetlenül rákötöd a modemre, akkor is megvan a sebesség?
Érdekes helyzet, esetleg állítsd vissza a router gyári beállításait (újra be kell majd állítani), de meglepődnék ha ilyen gondja volna.

(#15692) ALI_G válasza C0d3r (#15691) üzenetére


ALI_G
veterán

Hello,
köszi a választ. Custom firmware (openwrt) van a routeren és megtaláltam egy "szolgáltatás" beállításai között egy le és feltöltési sebesség megadásához való mezőt.
Nem értem minek van ilyen egyáltalán, de van.
Beírtam a 25 Mb/ 5 Mb és voila :W 17 Mbit-et sikerült összehozni a speedtesten.
(heteket sz*pattam magam ezzel :D)

[ Szerkesztve ]

(#15693) C0d3r válasza ALI_G (#15692) üzenetére


C0d3r
addikt

Értem, örülök hogy sikerült megoldani. :K

(#15694) havri1 válasza ALI_G (#15692) üzenetére


havri1
félisten

Ha a t-s routerrel hozta simán a 25mbitete, akkor az a 17mbit elég véres torkú.
Sztem :)

havri

(#15695) Met válasza joecontra (#15688) üzenetére


Met
nagyúr

Ahham, akkor magyarul kár tökölni vele

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15696) ALI_G válasza havri1 (#15694) üzenetére


ALI_G
veterán

ja, az, de még mindig jobb mint az 5 mbit :)
Majd még próbálgatok, meg ugye lehet épp akkor volt "T-lassulás" :DDD

(#15697) kiskacz


kiskacz
senior tag

Ha felveszek egy műsort az IPTV rögzítőjére, hogyan tudom "tovább hasznosítani?" (Videóra másolás megy, de nem jelent perspektívát.) Asztali DVD író, vagy rögzítős Médiapalyer tapasztalata van valakinek? :)

Huawei Mate 8

(#15698) joecontra válasza kiskacz (#15697) üzenetére


joecontra
addikt

Másold egy tunerkártyán keresztül a gépre. Ennek csak annyi a hátránya, hogy ezt csak real-time tudod megtenni.

Üdv,
J

(#15699) havri1


havri1
félisten

RTL Klub átáll 16:9-re. Tudunk erről pontosabbat Sat-on?

havri

(#15700) kiskacz válasza joecontra (#15698) üzenetére


kiskacz
senior tag

A "jelenlegi" technikát nem ismrem - kb. 10 éve volt tunerkártyám :B , de annál kb. 30 - 40 perc körül elcsúszott a kép és hang -nem volt beállítható sehogy- tehát volt olyan, hogy a Z'ember már becsukta a száját, mikor elkezdte a mondatot... :)) (elég gyorsan ki is ábrándultam belőlük...mármint a kártyákból) -mostmár ilyen nincs?

Van konkrét típus ami ajánlható? Valóban JÓVAL olcsóbb megoldásnak látszik , mint az asztali dvd író... :K

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.