Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) polonic válasza Winner_hun (#15249) üzenetére


polonic
félisten

Nekem windows live mail-em van.
Csináltam a beállításokról képet:

Gondolom a thunderbirdben is ilyen lehetőségek vannak. Ez alapján állítsd be.
És a kimenő szervernél, amit KicsiUbul is írt, hogy a felhasználónév csak az e-mail cím előtti rész.

(#15252) Winner_hun válasza polonic (#15251) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azt hiszem vacakolhatok ezzel, a T-s felületen ezt kapom:

Az Ön által megadott e-mail cím nem létezik, vagy a jelszó hibás. Kérjük, adja meg újra e-mail címét és jelszavát!

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15253) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ding-dong-dong-dong.. Ding-dong-dong-dong.
Salalalala

Munkatársunk jelentkezéséig szíves türelmét kérjük.

Ding-dong-dong-dong.. Ding-dong-dong-dong.
Salalalala

Vajon van bent valaki vagy reggelig halgassam a muzsikát amit nyomnak?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15254) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Az mennyire természetes hogy amíg megy a zene és a munkatásrunknak majd ha van kedve fogadja a hívást szöveg alatt néha egy telefongombnyomásos hang csak úgy bejön?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15255) szakalistvan válasza Winner_hun (#15254) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Teljesen normális.Szerintem elmentették a számodat azért nem veszik fel :DDD
Egyébként 4 után a minimális várakozás az 5-10 perc szokott lenni nálam,próbálkozz holnap reggel...

(#15256) Winner_hun válasza szakalistvan (#15255) üzenetére


Winner_hun
félisten

Délután mikor hívtam szinte egyből felvették. Áttettem a kagylót a másik fülemhez mert a bal már kicsit elérzékenyült a ~3/4 órás ostromlástól:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15257) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Megszakadt. Úgy tűnik 1 órát lehet csak várni az ügyfélszolgálatra...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15258) hekkerman


hekkerman
tag

Csáó

Ha elviszem a modememet, pölö egy másik közeli településre, ahol ugyancsak thome adsl van, ott tudnám használni? :DDD

(#15259) havri1 válasza hekkerman (#15258) üzenetére


havri1
félisten

Igen.

havri

(#15260) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Na megvan a hiba oka, a regisztrációnál elírták az e-mail címet, egy h betű feleslegesen belekerült.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15261) polonic válasza Winner_hun (#15260) üzenetére


polonic
félisten

És akkor már megy a levelezés?
Segített a képem?

Szerk: Jól van. Akkor csak annyi volt a hiba, beállítások jók voltak.

[ Szerkesztve ]

(#15262) Winner_hun válasza polonic (#15261) üzenetére


Winner_hun
félisten

Megy a levelezés, jól állítottam be a dolgokat, csak mivel rossz e-mail címet adtak meg így esélyem nem volt bejelentkezni.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15263) hackeeeee válasza Winner_hun (#15257) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Éjszaka kicsit necces őket elérni, callcenterenként 2-3 ember van csak bent.. Napközben kicsit egyszerűbb, talán. :D

Véleményem szubjektív...

(#15264) kismércse


kismércse
tag

Üdv!
Nem rég átváltottam az internet díjcsomagomat 2-ről 15 Mbps-ra. Először modemet sem kaptam, úgy hogy maradt a régi DSL 360R modemem. 10-11 Mbps-mal jött a net és gyakran meg is szakadt. Gondoltam a modem hibája, ezért felhívtam őket, hogy nem cserélik-e ki a modemem? Azt mondták nem adnak, de tegnap valami csoda folytán kijöttek, és kaptam egy D-Link DSL 360R T-1-es modemet. Ez már ugye újabb, 2+-os ADSL modem. Ezzel a szakadás megszűnt, de így is kb. 11 Mbps-ot mérek, annak ellenére hogy a szerelő kért egy vonalmérést, ahol 13-14 Mbps-ot mértek. A kérdésem az lenne, hogy egy firmware csere, vagy firmware-ben való állítgatás megoldaná-e a problémát. A másik kérdésem pedig az, - mivel ez a modem a T-home-é - hogy észreveszik-e ha belenyúlok szoftverileg?

(#15265) joecontra válasza kismércse (#15264) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

Esetleg belenézhetnél a modembe az OrbMT programmal.

Íme a program beállítása:

Aztán lökd fel ide nekünk a képet, hogy lássuk, hogy mit is bír ez a vonal.

Üdv,
J

(#15266) hohoo


hohoo
senior tag

Nem tudja valaki, hogy a tré mikor szándékozik beszüntetni az analóg kábeltv adást? (csak mert ez után egy csomó frekvencia felszabadul amit adatátviteli sávokra, pl feltöltési sávokra lehetne használni, így beérni a optinet feltöltését is.)

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#15267) polonic válasza hohoo (#15266) üzenetére


polonic
félisten

Szerintem csak akkor, amikor eljön az ideje, hogy le kell állítani az analóg adásokat.
Egyébként meg nem biztos, hogy kábelen lehetne olyan sebességet elérni feltöltési oldalon, mint optikánál. Ezt csak laikusként mondom. Nem értek a technikai oldalához.

(#15268) joecontra válasza polonic (#15267) üzenetére


joecontra
addikt

Én sem értek annyira hozzá, de fentebb mintha írta volna valaki, hogy az ED3 helyett is optikát kellene építeni.

Drága befektetés, de cserébe könnyen fejleszthető és olcsó a karbantartása. Az optika a koax-szal ellentétben nagy távolságon is ellenáll a környezeti zajoknak. Nincs rosszabb egy rosszul beszintezett, zajos kábelhálózatnál. Túl sok a lehetséges hibaforrás.

Én biztosan optikát vinnék a koax helyett is. Ráadásul igyekeznék a családi házas övezetekbe, mielőtt valaki helyettem megteszi, ugyanis a nagyvárosok panelházai körül már úgyis nyüzsög a konkurencia, de a kisebb városok családi házas övezeteiben ez kevésbé jellemző.

Kár, hogy nem lehet megcsinálni, hogy ahol optika van (vagy lesz) ott mindenkit bekötni optikára kötelező jelleggel.

De ez csak az én magánvéleményem laikusként.

Üdv,
J

(#15269) hackeeeee válasza hohoo (#15266) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Soká..

A földfelszíni megszűnik asszem jövőre, de kábelen még maradni fog egy jóideig... Szerintem... Főként legalábbis addig, amíg minden előfizetőhöz nem tudnak IPTV-t biztosítani...

Véleményem szubjektív...

(#15270) kismércse válasza joecontra (#15265) üzenetére


kismércse
tag

Szia!

Köszi, de valamiért nem akar működni. Nem megy át routeren keresztül, közvetlenül a modemből a hálókártyába megy az UTP, de ezt írja: A kapcsolódási kísérlet nem sikerült, mert a kapcsolódó partner nem válaszolt a megadott időn belül, vagy a (tovább nincs szöveg)

(#15271) joecontra válasza kismércse (#15270) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

Biztosan mindent jól állítottál be? Így pedig mennie kellene. Nem változtattál jelszót a modem admin felületén?
Apropó, be tudsz lépni rá?

Üdv,
J

(#15272) kismércse válasza joecontra (#15271) üzenetére


kismércse
tag

Tegnap kaptam, eddig semmit nem csináltam vele. Hol tudok még belépni?

(#15273) joecontra válasza kismércse (#15272) üzenetére


joecontra
addikt

Nyitsz egy böngészőt, majd beírod a címsorába ezt:

192.168.001.001

user/pass: root/admin

Üdv,
J

(#15274) hohoo válasza joecontra (#15268) üzenetére


hohoo
senior tag

Tehet optikaihoz hasonló feltoltést.
Az analóg tv adónyi/és letöltés/feltöltési csatornányi 8 mhz-s sávszeleteket akárhogyan el lehet osztani, és egy koaxkábel használható teljes sávszélessége úgy 20mhz-1000mhz-ig tart.
Az eurodocsis 3.0 modemek 8 le és 4 feltöltési csatornát tudnak egyszerre, így 2:1-es elosztás mint optikán teljesen lehetséges. Csak hogy ennek a közel 1 ghz-nyi kb 60-70%-a csak analóg tv-re, megy, a maradék 30-40%-on osztozik az adatátvitel (net és iptv) és a digitális tv.

Ezért nincs olyan hogy nem elérhető az iptv és azért nem érdemes az analógot megszűntetni, mert akkor max ideiglenesen sima digitálisat nyomnak, mert az elérhető és mivel megy az átállás iptv-re set top box is akadhat raktáron.
ED3-mat nem kell építeni, éppen ezért olcsó. Ed3-hoz igazából csak egy központi szoftverfrissítés kell (mert a központ eddig is többsávos volt), és ed3 modemek. Optikánál meg kábelezni is kell. De az biztos hogy hosszú távon az optika a jobb, és olcsóbb.
A családi házaknál sajnos nem fog senki sem előzni, ugyanis főleg a korrupció miatt(nem kapnak engedélyt oszlopozi/ásni, vagy csak kábelt rakni amíg nem csusszantanak pár millát az illetékes elvtárs zsebébe) nem éri meg egy olyan helyre behúzni optikát ahol mondjuk már van egy másik szolgáltató kábelnetje, azonos szolgáltató meg azért nem szeret kábelt optikára cserélni, mert így is úgy is beszedi a pénzt, optikához meg még befektetni is kellene.

De találn Neelie Kroes intéz valamit a kábelezéssel kapcsolatban, ugyanis ahogy hallottam most kötelezően közös használatúvá akarja tenni az oszlopokat, meg kábelcsatornákat az egész EU-ban :)
Tehát pl a tré nem mondhatja azt a upc-nek hogy építsen másik oszlopot vagy csatornát az utcában(amit ugye nem tud mert az elvtársnak vagy fizetni kell, vagy ha a tré megkente nem is engedélyez semmit), az övét nem használhatja.

Egyébként ma már csak 30% a kábeltv előfizetőknek lóg analógon! Tehát meglepően gyorsan terjed a digitális és iptv. Lassan már egyáltalán nem fogja megérni az analóg szolgáltatás fenntartása.

UPC-nél úgy tudom bizonyos helyeken már nem elérhető az analóg, sőt trénél sem lehet újonnan analóg előfizetést rendelni.

Én is cseréltem volna analógról ha nem kéne a házban 4 tv meghajtani vele, de az ilyen igény amúgy nagyon ritka.

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#15275) kismércse válasza joecontra (#15273) üzenetére


kismércse
tag

Hát ez az, hogy itt nem akar bejönni semmi. Routeren keresztül rögtön bejön, de ott persze a routerbe akar belépni.

(#15276) hackeeeee válasza hohoo (#15274) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Személy szerint, mire nem elég ~600Kbyte feltöltés otthoni felhasználás mellett?

Nem mondom, hogy nem lenne jobb, ha több lenne, de most ennyi van, ha nagyobb kell, akkor van másik szolgáltató... A kábeles analóg sugárzás sztem 2013, hanem 2014-ig szerintem szinte biztos, hogy meglesz..

Mellesleg, ha már itt tartunk, akkor alacsonyabb letöltés mellé mehetne a magasabb feltöltési seb. és nem kéne max 80 megabites csomag.. Miért nem így van? Pedig lehetne...

Nem az, hogy nem lehet megszüntetni, de amikor x y 800ft-ot fizet az alap csomagért, azt elhiheted, amíg nem "kényszerítik arra, hogy kérjen iptv alapcsomagot drágábban, addig nem is fog..

Kérni nem lehet már analógot régóta, de attól függetlenül ha IPTV-t kérsz, megmarad..

Ugye a központba már digitális jel megy, de attól még pár évig szinte biztos, hogy szolgáltatni fognak analóg jelet kábelen.

Nameg, optikán is mehetne mégnagyobb sávszél, de miért nem megy? :)

A másik, hogy tényleg, ha tételezzük fel, egy családban van 4 tv, azért az BOX árban elég zsebbenyúlós már... És már sanszos, hogy ahhoz kell egy erősítő is, ha még netezel is, plusz ha még pl. a rádió is coax-ról megy...

Aztán amikor utólag kérsz egy box-ot, 8000Ft-ért hozzák ki? Azért nem kéne túlzásokba esni...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15277) hohoo válasza hackeeeee (#15276) üzenetére


hohoo
senior tag

semmire. Sem felhőzésre, sem képek küldésére semmire sem elég ha csak nem szeretsz órákat várni. a 600 kbyte is csak 25 mega minimumra igaz, én meg nem akarok 1800 forinttal többet fizetni csak a feltöltésért (mert a 15 mega letöltés így is bőven sok, pedig nagy letöltő vagyok, havi forgalmam kb 3-400 giga, de így is nagyrészt üresjáratba megy a letöltési oldal).

" ha nagyobb kell, akkor van másik szolgáltató.." nem nincs... van tré kábel vagy tré adsl és ez így az ország 90%-ban azzal a különbséggel hogy sok helyen kábel sincs :D

Aki meg analóg alapcsomagért kábeltv-t fizet normális ember nem lehet, mert a nagy része egyrészt sima antennával fogható, dvb-t-vel meg még több is.
Nem fog váltani persze de attól még ki fogják lőni alóla az analógot és kap egy ajánlatot mire lehet helyette előfizetni. iptv mellé az analóg azért marad meg, mert a kábelt behúzzák és az analógot nem szűrik, de az olyan melléktermék, nem reklamálhat senki ha kilőnék.
Optikán azért nemmegy nagyobb sávszél mert nem akarnak nagyobbat adni. Kábelnetnél feltöltésnél viszont szűkös is a sávszél az analóg tv miatt, és a karban nem tartás miatt is (az ország nagy részén docsis 1.1-es feltöltési csatornák vannak a 10 éve elérhető 2.0 helyett mert zajos ramaty állapotúak a hálózatok).

A legtöbb családban nincs 4tv kábeltv eléréssel, hanem 1 van, esetleg 2. Ez már abból is látszik hogy az analóg kábeltv előfizetések részaránya 30% alatt van a többi mind valamilyen digitális.

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#15278) joecontra válasza kismércse (#15275) üzenetére


joecontra
addikt

Ez fura. 360R T1-nek pedig van webes felülete.


hohoo #15277
az ország nagy részén docsis 1.1-es feltöltési csatornák vannak a 10 éve elérhető 2.0 helyett mert zajos ramaty állapotúak a hálózatok
Ez azért nagyon komoly.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#15279) hackeeeee válasza hohoo (#15277) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akinél nincs kábel, annak meg tökmindegy, hogy van-e analóg sugárzás, vagy nincs... Nemde? Mert annak sanszos, hogy nem pont T-s mikrós nete van... Meg lehet, hogy hamarabb van UPC-s műholdas tv-je, mint T-home...

Kábelen nem fogják kilőni alóla csakúgy, ezek miatt fog megszűnni minél később a kábeles analóg szolgáltatás.. :)

25 megabitre? 50 és 80 megabit mellett is 5 megabites upload van... Itt postolt képek alapján is kiderült, akiknél "tesztelték" a sávszélt, hogy ez működik is.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15280) hackeeeee válasza hackeeeee (#15279) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vagyis, úgy érzem, hogy kábelen... A földfelszíni sugárzás ígyis úgyis megfog szűnni.. Az 100%...

Véleményem szubjektív...

(#15281) kismércse válasza joecontra (#15278) üzenetére


kismércse
tag

Ahogy olvasgattam, az lehet a baj, hogy a hálókártya nem fix IP-s. Azt hogy tudom megoldani? Mert eddig nem jártam sikerrel.

(#15282) hohoo válasza hackeeeee (#15279) üzenetére


hohoo
senior tag

de ki fogják lőni csak úgy amikor egy bizonyos szint alá esik az analóg kábeltv előfizetés elterjedtsége. Pont úgy fogják kilőni mint ahogy külföldön kilőtték az analóg földi sugárzást is.

Azért írtam hogy minimum 25mbit, kell az 5 megás feltöltéshez. ezért nem fizetek majdnem 2000-el többet. mert a letöltés meg nemkell.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#15283) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Üdv!
Valaki meg tudja nekem mondani, hogy Hajdúszoboszló nevű városkában, elérhető e a T-home-s IPTV szolgáltatás, mert a honlapjukon nem tudtam megtalálni, hogy hol érhető el. :W
Ha igen, akkor milyen kábelen jönne ez be a lakásba, szóval milyen feltételek kellenek ehhez, hogy működjön a dolog ? :F

[ Szerkesztve ]

PS4

(#15284) hackeeeee válasza hohoo (#15282) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hiszem, ha látom.. :)

Véleményem szubjektív...

(#15285) polonic


polonic
félisten

Talán akkor fogják kilőni az analóg adásokat, amikor a határidő elérkezik. Van erre egy rendelet vagy törvény, nem tudom, amiben van egy határidő az analóg adás leállításáról.

(#15286) Gubek-Einste válasza mrhitoshi (#15283) üzenetére

ITT megtudod nézni cím szerint mi hol érhető el.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15287) hackeeeee válasza polonic (#15285) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A kábeles analóg sugárzásról tudtommal nincs. :N

Véleményem szubjektív...

(#15288) polonic válasza hackeeeee (#15287) üzenetére


polonic
félisten

Igaz, kábeltévénél tényleg nincs időpontja.

[ Szerkesztve ]

(#15289) hackeeeee válasza polonic (#15288) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És, Én ezért vagyok "dühös", amikor jön az inviteles üzletkötő, hogy megszűnik az analóg sugárzás, és, hogy kérjek Invitel-t... És az a baj, hogy sokan ezt be is veszik.... :o Közben, csak a földfelszíni analóg sugárzás szűnik meg.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15290) joecontra válasza kismércse (#15281) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

Sajátgép -> Hálózati helyek -> Hálózati kapcsolatok megjelentése -> Helyi kapcsolat -> jobb klikk -> Tulajdonságok -> TCP/IP protokoll -> Tulajdonságok

Ott bejelölöd a "A következő IP cím használata"-t, majd IP-nek beírod ezt: 192.168.001.001, alhálózati maszknak pedig ezt: 255.255.255.000.

Üdv,
J

(#15291) kismércse válasza joecontra (#15290) üzenetére


kismércse
tag

Hát megcsináltam, de valahogy így sem akar működni. :(

(#15292) C0d3r válasza mrhitoshi (#15283) üzenetére


C0d3r
addikt

Melyik utcában laksz? Panelek 2 éve be lettek optikával kábelezve, illetve a környező utcák is. Azóta nem tudom történt-e előrelépés, nem nagyon látok ilyen munkálatokat, úgy az egész országban le van halva a projekt.

[ Szerkesztve ]

(#15293) joecontra válasza kismércse (#15291) üzenetére


joecontra
addikt

Akkor kifogytam az ötletekből sajnos.

Üdv,
J

(#15294) hackeeeee válasza mrhitoshi (#15283) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Itt tudod megnézni cím szerint, hogy hol, mi érhető el.

Véleményem szubjektív...

(#15295) hackeeeee válasza kismércse (#15291) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Router nélkül gondolom próbáltad.

Véleményem szubjektív...

(#15296) kismércse válasza hackeeeee (#15295) üzenetére


kismércse
tag

Igen, csak úgy próbáltam. De viszont most nézelődtem a könyvébe, ott az volt, hogy a teszt szervert valami PPPoE kliens programmal eezen az IP-n érhetem el: 192.168.9.1
Meg az user és password is más. De próbáltam ezzekel is, nem sikerült még.
Szerk.: Mostmár ezt írja: Nem hozható létre kapcsolat mert a célszámítógép visszautasította a kapcsolatot

[ Szerkesztve ]

(#15297) hackeeeee válasza kismércse (#15296) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát nem tudom...

A végén Én már azt mondanám, hogy próbáld meg ki-be kapcsolni a modemet, hátha segít.. Reset-et inkább nem mondok, mert ha van benne valami olyan beállítás, ami kellhet, és HR után az nem alapértelmezett, és nem tudsz belelépni, akkor onnantól szívás, mert nem is fog menni...

Véleményem szubjektív...

(#15298) mrhitoshi válasza C0d3r (#15292) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Hát nem a város központban az biztos. Mező utcában lakok.

PS4

(#15299) polonic válasza mrhitoshi (#15298) üzenetére


polonic
félisten

Nézd meg a belinkelt oldalon. Ott láthatod, milyen szolgáltatások érhetők el nálatok.

(#15300) C0d3r válasza mrhitoshi (#15298) üzenetére


C0d3r
addikt

Akkor ahogy írták, itt nézz rá. T-s telóról (vezetékes / mobil) ingyen hívható 1412-es ügyfélszolgálati számon is megtudják mondani utcára pontosan, hogy mik a lehetőségek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.