Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15751) joecontra válasza Nhorbee (#15750) üzenetére


joecontra
addikt

Mondhatom, hogy ez egy általános tapasztalat.

Pontosan mit takar a "tovább"?
Hogy mennyivel tovább, azt nem tudom.

Üdv,
J

(#15752) C0d3r válasza joecontra (#15749) üzenetére


C0d3r
addikt

T-Home oldalon bejelentkezve kiírja a lakcímen elérhető szolgáltatásokat. Egyszer elfelejtettem a My T-Home-ból kilépni, így vettem észre a díjcsomagok jelentősen csökkentett árát. :)

(#15753) kerlac


kerlac
őstag

Jelenleg Digitális TV extra csomag egy box-al és 15 mbit-es kábelnetes előfizetéssel rendelkezem. Hogy "kedvezményes" (így hívják....) áron maradhassak előfizető, hűséghosszabbítás szükségeltetik. rendben. Érdemes-e kábelnetet 25mbit-re gyorsítanom? A le és feltöltésen kívül érezhetően gyorsulna-e a netem pl játékoknál egyébnél?

Set Top Box - IPTV - HD box. 4000 - 6990 - 5500 ft-os áron... Ér ennyit az IPTV? vagy elég a HD box? Sima set t. boxot nem szeretném tovább megtartani, mert elég ratyi...

(#15754) harry válasza kerlac (#15753) üzenetére


harry
veterán

... küldenek analóg adáson HD tartalmat?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15755) havri1 válasza harry (#15754) üzenetére


havri1
félisten

Analógon nincs HD. De kinek van itt analóg adása?

[ Szerkesztve ]

havri

(#15756) Nhorbee válasza joecontra (#15751) üzenetére


Nhorbee
aktív tag

Egy órája kaptam egy mailt, hogy felvették a rendelést, egy kollégájuk majd hív időpont egyeztetés miatt. A konfirm. gyors volt, csak a kolléga/kollegina hívása kérdéses. :D

(#15757) joecontra válasza Nhorbee (#15756) üzenetére


joecontra
addikt

Szerintem akkor az sincs már messze. :)

Üdv,
J

(#15758) harry válasza havri1 (#15755) üzenetére


harry
veterán

"Set Top Box - IPTV - HD box. 4000 - 6990 - 5500 ft-os áron... Ér ennyit az IPTV? vagy elég a HD box?"

Akkor ez a felsorolás / megállapítás biztos nem stimmel, hisz már most is IPTV-je van, ha egyszer digitális. Új boxot meg akkor kaphat, ha felvevőset szeretne. A HD adás meg egy külön minicsomag.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15759) Nhorbee


Nhorbee
aktív tag

Még egy kérdés: IPTV Koktél csomag mellég köteles vagyok legalább egy "mini csomagot" választani?

(#15760) Dot válasza Nhorbee (#15759) üzenetére


Dot
őstag

Igen.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#15761) kerlac válasza harry (#15758) üzenetére


kerlac
őstag

De stimmel. Jelenleg Set Top Boxom van, extra csomag 70 akráhány csatornával. uez a tartalom HD boxal plussz 1500 ft lenne, míg ha IPTV-vel válogatom össze a mini akármikkel, akkor 7000 ft.

(#15762) Nhorbee válasza Dot (#15760) üzenetére


Nhorbee
aktív tag

...és ezt mikor kell kiválasztani? Mert én már megrendeltem, de csak most nézem, hogy "legalább egy csomag választandó" :F

(#15763) Dot válasza Nhorbee (#15762) üzenetére


Dot
őstag

hol rendelted meg? létesült már?

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#15764) Nhorbee válasza Dot (#15763) üzenetére


Nhorbee
aktív tag

Neten rendeltem és nem kötötték még be. Figyelmetlen voltam. Igazából csak azért választottuk ezt, mert a lakásban analóg antennával jóformán csak a szerb adókat illetve még csak-csak a tv2-t lehetett fogni(valami leárnyékol). Ez a csomag pedig tökéletes a barátnőm szappanoperáihoz. :DDD Viszont csak most olvasom, hogy legalább egy mini csomagot választani kell. :(( Ha kell választani, akkor valami olcsóra beruházunk vagy kihasználjuk az egy hónap próbaidőt és lemondjuk, ha lehet ilyet.

(#15765) Dot válasza Nhorbee (#15764) üzenetére


Dot
őstag

490Ft a legolcsóbb csomag, News csomag. Van benne Story4 barátnődnek tuti bejön! ;]
[link]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#15766) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Na, végül hozták a routert is, IPTV-t is, szóval megvan a 25/5Mbites kábelnetem, meg az IPTV családi (ED3-as).
Szép és jó is volt minden ma, sőt, az elején a 25Mbites netem 90 Mbit volt pár órán át, azonban most folyamatosan csökken, és ingadozik, hol 10-15-5-4 Mbit-et mérek. A torrent (nem érdekel, hogy illegális, hogy is lenne az, hisz csak azokat töltöm, ami már eredetiben is megvan, backupnak :DDD ) pedig állandóan ingadozik, hol lemegy nullára, hol fel az égig...
A MyT-home rendszerben is még mindkét netem bennevan aktívként, a régebbi családi, és a mostani extra is. Holnap felhívom őket, hogy mi a helyzet ezzel kapcsolatban. Remélem, rendesen bekonfigurálják, mert ez így elég gyászos sajnos...

(#15767) Nhorbee válasza Dot (#15765) üzenetére


Nhorbee
aktív tag

Az lesz. :D Köszi!

(#15768) gamer0101


gamer0101
aktív tag

Sziasztok! Nemrégiben kötötték be nálam az IPTV családi csomagot, 5mbps-es netet és telefont. (Telefon nincs és nem is használnám, de lényegtelen... :)) ) Azt állította a szerelő, hogy a beszerelt Pirelli P.RG A4201G elosztónak csak a harmadik vagy a negyedik portjába dugjam a STB-t, mert az első kettőben általában lefagy... :Y
Aztán állítólag a beltérin (Cisco ISB 6030) elején és hátulján lévő USB semmire nem jó... :O Ha a felvett műsorokat menteni akarom PC-re akkor más megoldást kell keresnem...pölö realtime-ban egyikről a másikra lejátszani-felvenni..
Apropó...a Pirelli hátulján is van USB amibe a UserManual nyomtató csatlakoztatását írja példának...lehetséges ez? Nekem egy HP PSC2355-ös készülékem van. Működhet ez? Szóval laptopról wifin nyomtathatok akár? Vagy a lapolvasás eredményét láthatom a sz.gépen? Nincs most itthon a nyomtatóm ezért kérdezem, hogy érdemes-e kipróbálni, mert akkor hazahoznám. Köszi a válaszokat! Üdv Laci. :R

(#15769) havri1 válasza icecave (#15766) üzenetére


havri1
félisten

A mythome felületén kis idő múlva csak az aktív lesz, frissíteni kell még a felülelet nekik. Beletelhet 1-2 napba.
( a szerelő mire beküldi a munkalapot stb)
Az ingadozás nem túl biztató. Ha van cfos, azt nulláztad?

ITT mértél már?

[ Szerkesztve ]

havri

(#15770) havri1 válasza gamer0101 (#15768) üzenetére


havri1
félisten

A pirellis fagyást én nem hinném, nagyanyámnál is ilyen eszköz volt (mind a 2 fajta pirelli), mindegyikben az elsőre volt kötve a box, fagyás nem volt.
USB sztem ott is le van tiltva, de egy próbát megér.
ZTE-n nem megy az usbs nyomtató sajnos.

havri

(#15771) icecave válasza havri1 (#15769) üzenetére


icecave
nagyúr

Nincs cfosspeedem,ha arra gondolsz. Nem haszálam semmi ilyet eddig, de stabil volt eddig a netem....

(#15772) havri1 válasza icecave (#15771) üzenetére


havri1
félisten

A tesztet futtasd le, az is ingadozik?
Esetleg gey modem ill hgw reset sem árthat, mert lehet a csomagbeállításod is bekavart (írtad, hogy volt sok megabit is, lehet akkor állítgatták).
Ezek csak tippek, a valódi okát nem tudom, de szvsz nem normális, hogy ekkorát ingadozik. Mondjuk torrent nem mérvadó azért.

havri

(#15773) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok.

Csütörtökön kötik be optikai hálózaton keresztül többek között az IPTV szolgáltatást is.

Addig szeretnék vásárolni egy tv tunert, amivel használhatom az egyik boxot. Az lenne a kérdésem, hogy mit kell tudnia egy ilyen egységnek, hogy a lehető legjobb ár/érték arány jöjjön ki. MIk azok a legfontosabb feltételek, amiknek eleget kell, hogy tudjon tenni a TV tuner.

(Rakhatom PC-be is, de külső egység is szóba jöhet).

Előre is köszönöm a tippeket.

(#15774) havri1 válasza q13579 (#15773) üzenetére


havri1
félisten

Helló!

Pontosan mire szeretnéd használni a tunert? A rögzített felvételeket lementeni pcre?

[ Szerkesztve ]

havri

(#15775) kerlac


kerlac
őstag

Erre vki?

"Jelenleg Digitális TV extra csomag egy box-al és 15 mbit-es kábelnetes előfizetéssel rendelkezem. Hogy "kedvezményes" (így hívják....) áron maradhassak előfizető, hűséghosszabbítás szükségeltetik. rendben. Érdemes-e kábelnetet 25mbit-re gyorsítanom? A le és feltöltésen kívül érezhetően gyorsulna-e a netem pl játékoknál egyébnél?"

(#15776) q13579 válasza havri1 (#15774) üzenetére


q13579
senior tag

Az elsődleges prioritás, hogy a lehető legjobb minőségben nézhessem a tv-adást. Ez a legfontosabb. (hang és képminőség tekintetében egyaránt).

Ezen kívül a felvétel sem hátrány, de egyáltalán nem létszükséglet. Árban nem tudom mekkora eltérést jelent.

(#15777) havri1 válasza q13579 (#15776) üzenetére


havri1
félisten

Akkor laikusként csak 1 kérdésem maradt. Hogyan akarod a kikerülni a boxot az adás megtekintéséhez?
Van erre már megoldás?

havri

(#15778) havri1 válasza kerlac (#15775) üzenetére


havri1
félisten

Játékoknál mire gondolsz?
A pinged jobb nem lesz, más meg az online játékhoz nagyon nem kell (15Mbitet nem hiszem, hogy akármelyik online game is megeszik).
Amúgy ha van speciális csomag a térségedben, akkor megéri, mivel 2990ért elérhető így a 25/5 net.

havri

(#15779) q13579 válasza havri1 (#15777) üzenetére


q13579
senior tag

Dehogy akarom :).

A boxot szerintem nem is lehet. Ezért kérdeztem, hogy létezik-e erre megoldás?

(#15780) joecontra válasza q13579 (#15776) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

Az stb-k általában vagy kompozitban, RGB-ben vagy HDMI-ben adják ki a jelet. HDMI bemenetes tunerkártyáról én nem tudok, de attól még létezhet.
RGB bemenetes biztosan nincs, van viszont kompozit ill. s-video bemenetes.

Ez alapján azt mondanám, hogy kompozitban fogod tudni a kártyára a beltérit kötni.
Igaz, vannak YPbPr bemenetű (ami a legjobb egy tunerkártyánál lehet) kártyák is, de a beltéri olyan jelet nem ad ki, RGB->YPbPr aktív konverterre meg gondolom nem akarsz költeni.

Üdv,
J

(#15781) kerlac válasza q13579 (#15779) üzenetére


kerlac
őstag

dehogynem. a kártyát ki kell venni belőle és a TV-ben a megfelelő helyre bepasszintani, vmi kártyahely kell hozzá és megfelelő TV. vagy másfajta boxról beszéltek?

(#15782) villamos válasza q13579 (#15776) üzenetére


villamos
őstag

Lehet hogy kompoziton le lehet venni róla jelet, de annak a minősége kérdéses...
Viszont ha van a készüléken HDMI, akkor az adja a legjobb minőséget...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#15783) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Nem tudjátok hogy emelték a internet sebességet mostanában? Nekem egy 15 megás netem van, nem rég kötöttem (1-2 hónapja). Eddig 1.9-2.2 mb/s töltöttem kábelről, és wifiről is. De vagy 3 hete csak wifit használok, a notimban lévő wifi max 2.4-el bír tölteni. Egy rokonom most nálunk alszik, az ő gépébe már n-es wifi van, és most nézem neki 4 mb/s jönnek le a dolgok. Megnéztem kábellel 5.5 Mb-tal tölt maximálisan, akkor ezek szerint ennyivel megemelték volna? Mert ez akkor ilyen 60 megás internetnek felel meg kb...

(#15784) #78121280 válasza B-L-A-C-K (#15783) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nem történt sávszélesség emelés.

(#15785) kiskacz


kiskacz
senior tag

Felvevős beltéri egységemen az utóbbi időben 2 alkalommal láttam ilyen piros színű korong alakú jelet az IPTV kiírás mellett, és ilyenkor (ha jól gondolom) fel semm vette a beállított műsort.
Van valakinek infója erről? Mi okozza, és mi a megoldás? A kütyü egyébként hibátlan, kb. 1 hónap alatt jött elő - random módon.

Köszi.

Huawei Mate 8

(#15786) havri1 válasza q13579 (#15779) üzenetére


havri1
félisten

A minőség miatt sztem felesleges ez a tuneres dolog. A minőséget úgyis az határozza meg, milyen bitrátával érkezik.
Tapasztalatból mondom, 72cmes crt-n tűéles kép van, minimális kép széteséssel gyors mozgásoknál (alacsony bitráta, divixeknél volt régen jellemzű hasonló)), viszont 106cm-es plazmán elég gáz a képminőség, sztem.
Sat-nak ezerszer jobb képe van..

havri

(#15787) havri1 válasza kerlac (#15781) üzenetére


havri1
félisten

IPTV boxban sztem nincs kártya. Bár sose szedtem szét a boxot.
Sat-ba van, de hiába van kártyás tvd/beltérid, azzal állítólag nem működik, csak a t saját beltérijével.

havri

(#15788) q13579


q13579
senior tag

Számítógép monitoron szeretném az IPTV-t nézni. Ezen van HDMI, D-sub és DVI bemenet.

Nincs tv-m, tehát a monitort használnám annak. Ezért szeretnék gépbe tuner-kártyát, vagy külsőt, hogy a beltériből érkező jelet meg tudjam jeleníteni a monitoron is.

De most jut eszembe.

Az kivitelezhetőnek és olcsóbbnak is tűnik, ha simán a HDMI-vel kötöm össze a monitort, a DVI-jal pedig a gépet. Viszont így kézzel kell kapcsolgatni.

(#15789) kerlac válasza havri1 (#15787) üzenetére


kerlac
őstag

Ezt nem tudom, nem volt és nem is lesz IPTV-m, nem ér az nekem annyit. Azt tudom, hogy a Set Top Box-ból át tudnám tenni a kártyát a TV-ben, ah vennék bele vmiféle kártybefogadó szirszart, de inkább lecserélem a Boxot HD box-ra. és begyorsítom a netet 25 mb-re, az nem árthat.

(#15790) havri1 válasza q13579 (#15788) üzenetére


havri1
félisten

Pontosan.
Amúgy is kézzel kellene kapcsolgatnod, mert a tuner alapból nem tudja a boxon váltogatni a csatornákat.
Van rá állítólag megoldás, de t fórumon 20k körüli összeget rebesgettek.
Szvsz teljesen felesleges.
Logitech Harmony, azt csókolom :)

havri

(#15791) havri1 válasza kerlac (#15789) üzenetére


havri1
félisten

Biztos vagy benne?
AZ iptv teljesne más technológia, nem kártyán, neten keresztül kapja a delejt, és nem is jelet dekódol, hanem kész stream adást kap.
Szerintem te kevered a földfelszíni kódolt adással. A tvkben sztem csak ilyen kártya egység van..

havri

(#15792) kerlac válasza havri1 (#15791) üzenetére


kerlac
őstag

Abban vagyok csak biztos, amit kipróbáltam, ezt pedig nem. azaz csak boxon keresztül TV-ztem eddig és ezen nem szándékozok változtatni, így nem fogom saját tapasztalatból megtudni, hogy működne-e a dolog, de nem álíltottam, hogy IPTV-nél ez működne. :K

Tehát maradok a boxnál, HD boxnál. De ha már így, akkor megkérdem: IPTV minőségben sokkal többet ad mint egy HD box? még nem volt szerencsém saját szememmel összehasonlítani sajnos. :(((

(#15793) joecontra válasza q13579 (#15788) üzenetére


joecontra
addikt

Ha közvetlenül a monitorra küldöd akkor legalább szebb lesz, mint tunerkártyán keresztül.

Üdv,
J

(#15794) havri1 válasza kerlac (#15792) üzenetére


havri1
félisten

AZ előbb már mondtam, IPTV SD adása crt tvn tökéletesnek bizonyult, de nagyobb plasma/lacd tvn nem jó a képminősége.
HD adásokkal itpvn nincs gond, 720p-ben ill 1080i-ben adnak. 1080p azt hiszem még nem elérhető.

havri

(#15795) havri1


havri1
félisten

Írta valamelyikőtök, hogy üzletkötő. Ha van szórólap, akkor szívesen kiteszem a lépcsőházban. Mióta bent van Szentendrén a UPC, azóta elérhetőek a kedvezményes csomagok, de üzletkötők nem jöttek, így tuti van rá kereslet..

havri

(#15796) kerlac válasza havri1 (#15794) üzenetére


kerlac
őstag

Biztos elkerülte a figyelmem. Alap esetben nekem a ST Box is megfelelne, de féltem az új LED Tv-met és idejétmúltnak tartom a scart kábeles csatlakozást. Rengetegszer lefagy, behülyül a box, ezért váltanék HD box-ra, ami HDMI kábelen csatlakozik a TV-hez.

(#15797) havri1 válasza kerlac (#15796) üzenetére


havri1
félisten

Nekem a sat boxhoz amit gyárilag adtak scart kábelt, annak pontosan olyan képe van SD adás tekintetében, mint a hdmi kábellnek.
Ha nincs HD adásod (720-180i/p) akkor nagy különbség nem lesz. De ha rossz minőségű a scart, akkor bőven van minőség különbség :)

havri

(#15798) joecontra válasza kerlac (#15796) üzenetére


joecontra
addikt

Nem hinném, hogy a boxod hülyeségeihez köze lenne a SCART csatlakozásnak.

Üdv,
J

(#15799) kerlac válasza joecontra (#15798) üzenetére


kerlac
őstag

Mióta kényszerűségből a Th-nál vagyok, 1 vadiúj box szállt el, 2 scart kábel, ezer lefagyás és egyszer az LG LCD TV paneljén a scart csatit vágta szét a box (ehhez nem értek de a szerelő elmondása szerint áramszünetkor a boxnak köszönhetően szállt el a TV csati. garis volt, kicserélték, miért hazudott volna?).

Korábban diginél voltam, hdmi kábellel volt összekötve a box és a TV, 0 probléma 2 év alatt. A fenti hibák fél év alatt következtek be...

Tehát javítom, nem állítom, hogy a scart csatlakozás miatt szar a box, hanem épp fordítva gondolom, de leginkább fogalmam sincs, csak a tapsztalataimat tudom összesíteni, amiből azt szűröm le, hogy szar box, szar scart, szar TH. :(((

(#15800) Csigger


Csigger
őstag

Sziasztok!

Most köttetünk majd ha minden igaz a 22. kerületben optinet 50 Mbites csomagot illetve IPTV-t! Érdeklődnék ki mennyire van megelégedve a szolgáltatásokkal és, hogy a Super Optinet csomag mennyire hozza a tőle elvártakat?!

Válaszotokat előre is köszönöm!

Apple and Android user

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.