Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148201) FaBatka


FaBatka
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Kaon CG3000-as router és két wifis eszköz. Egy noname IP-s kamera illetve egy Gree klíma. Mindkettőt wifin akarnám használni. A routert visszalőttem 2,4ghz tartományra. A két eszközhöz van saját alkalmazás, amivel konfigolni lehet. Nagy nehezen sikerül működésre bírni őket, de max 1-2 nap után leszakadnak és nem mennek tovább. A telekom nem nagyon tud segíteni, szerintük váltsak okosotthon wifire, szerintem az nem fogja megoldani. Ami tippem,hogy kellene egy-egy port forwarding a két eszközre, de nem tudom melyik portot és protokoltt forwardoljam, mert nem férek hozzá tűzfal loghoz.

Tipp esetleg?

Előre is köszi!

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#148202) Capella válasza FaBatka (#148201) üzenetére


Capella
senior tag

Szerintem a Gree+ klíma app, és a kamerákhoz adott appok se igényelnek külön port nyitást. Ott más hiba lesz.
De melyik portot is nyitnád?
Ha valameddig működik, akkor valószínűleg nem a port miatt van, mert akkor semeddig se működne.
Esetleg ONVIF esetén kellhet a portokkal játszani kameránál, de ez csak tipp, magam nem próbáltam NAT mögül.
Azon mit értesz, hogy nehezen bírod működésre? A Gree+ gyakorlatilag "pöccre indul".

[ Szerkesztve ]

(#148203) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Egy kis tanácsadás kellene, már teljesen meghülyítenek :)
Nem egetrengető probléma, de érdekes.
Pár hónapja kezdődött a dolog:
COD:MW alatt vettem észre hogy a netes kapcsolatomra azt írja, hogy NATolva van.
Mondom mi a szösz, az nem lehet, korábban nem voltam.

Megnéztem a publikus ip címem: 200-al kezdődik, igaz elvileg ez még nem feltétlen jelenti azt hogy nat alatt vagyok, de eddigi tapasztalataim alapján ha natolva voltam más szolgáltatóknál, akkor 200-as kezdődő publikus IP címet osztottak ki.

Felhívtam az ügyfélszolgálatot, ahol technikushoz irányítottak és ő azt mondta, nem vagyok natolva, maga a koax technológia sem teszi lehetővé ezt, amin szolgáltatják a netet, valamint náluk nem a 200-al kezdődnek a NAT-olt hálózatok???

Ezt az ügyfélszolgalatos híváskört 3x is eljátszottam az elmúlt 3 hónapban, többre nem volt időm. Hátha érek el eredményt, de semmi.

Belépve a szolgáltató álltal adott Kaon CG3000 eszköz felületére, ugye ebbe megy bele a koax közvetlenül :)
Ott a WAN adatoknál ezt látom:

Nem teljesen értem a dolgot:
- szolgáltató szerint nem lehetek NATolva, technológia sem engedi
- minden más azt mutatja hogy NATolva vagyok

Szolgáltató szerint nálam van a hiba :D Bár tudnám hogy hol :)

Valakinek van ilyesmiben tapasztalata? Most akkor mi van? :D

Köszönöm a segítségeteket.

Üdv:
Tanisz

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#148204) FaBatka válasza Capella (#148202) üzenetére


FaBatka
aktív tag

A más hiba érdekes.
A tippem az lett volna, hogy a telefonos app(mondjuk a gree+) nem LAN-on fordul az eszköz felé, hanem kimegy a publikus netre és úgy "jön vissza", mivel ugye máshonnan is vezérelhető lenne a klíma. Ergo a tippem szerint van egy port(pl. 32123), amint a csomagok jönnek és mennének a klíma felé. Ezt kellene szerintem forwardolni. Helyzet hasonló a kamerával is.

A gree+ app elég sűrűn meg sem találja a klímát. Vagy megtalálja, de már nem adja hozzá az elérhető eszközökhöz. Vagy hozzáadja, és rövid időn belül elmegy disconnect státuszba.

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#148205) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

Ma adták fel az új eszközt.
Technicolor FGA 2235 MAG
Erről mi a tapasztalat?

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#148206) korcsi válasza Tanisz (#148203) üzenetére


korcsi
veterán

A "whats my ip" és a webes felületen látott különbözik?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#148207) Lauda válasza Tiédetis (#148205) üzenetére


Lauda
félisten

Arról még nincs tapasztalat.

(#148208) kabelmania27 válasza Tanisz (#148203) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Indítsd újra a modemet.
korcsi által írt oldal és a speedtest.net oldal ugyan azt az ipcímet írja ki?
Milyenek a modem jelszint értékek?
Kapcsoltasd ki az ipv6-ot.

(#148209) korcsi válasza kabelmania27 (#148208) üzenetére


korcsi
veterán

Miért kell kikapcsolni az IPV6-ot?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#148210) Tanisz válasza korcsi (#148206) üzenetére


Tanisz
senior tag

Néztem már a "what is my ip" oldalakat, ezeket már ellenőriztem.
Igaz csak az IPv4-et néztem csak

Nem teljesen az egyezés most látom :)

Az IPv4: ugyanaz.
Az IPv6: az más.

#148208 kabelmania27
korábban már indítgattam újra a modemet, IPv4 mindig egyezett

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#148211) kabelmania27 válasza korcsi (#148209) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bizonyos oldalak stabilabban töltődnek be kikapcsolt ipv6-al.
#148210 Tanisz: Nem biztos, hogy natolva vagy. Inkább a 100-al kezdődő címek natoltak.

[ Szerkesztve ]

(#148212) Obyboy válasza FaBatka (#148201) üzenetére


Obyboy
addikt

Szia.
Nekem volt hasonló gondom. Sagemcom HGW + ASUS AC66U_B1 router mögötte, nem Gree hanem RCool klímával és a hozzá tartozó AC Freedom Android appal. Bő fél óra küzdelem + többszöri reset után rátalált az app a klímára és nagynehezen sikerült párosítani. Ezt követően random idő után (1nap, 1hét, 1hónap) offline állapotba került a klíma amit vagy egy áramtalanítás és újra bekapcsolás vagy az USB-s wifis stich kihúzás majd visszadugás javított meg valameddig. :F
Ha a klímát a HGW wifi hálózatára csatlakoztattam akkor elsőre csatlakozott és később sem dobta el. Akkoriban az Asus topicban is többekkel beszéltem róla de nem sikerült megoldani a problémát, így emiatt a klíma miatt be kellett kapcsolnom a HGW-n a wifit.
Más miatt 3 hónapja váltottam okosotthon (KAON) wifire, erre pöccre (pedig 2,4 és 5GHz is megy) csatlakozott minden otthoni eszköz még az ominózus klíma is és mindenki hibátlanul működik.
Neked milyen app van a greehez és milyen router van a modem mögött?

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#148213) Tanisz válasza kabelmania27 (#148211) üzenetére


Tanisz
senior tag

Hát az fura, mert nekem korábban más szolgáltatói ip-knél pont a 200-ok voltak natolva, lehet telekománál máshogy van.
Ok nem egy megbízható alap, mert csak egy játék, de akkor a trágya COD miért írja ki hogy NATolva vagyok?
A szolgálatatói modem felületén miért van ott hogy NAT: Enabled? Nekem ez erősen gyanús :D

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#148214) FaBatka válasza Obyboy (#148212) üzenetére


FaBatka
aktív tag

Szia!

Annyit tudok(én csak próbálom életre verni az eszközöket, nem az enyémek), hogy gree+ alkalmazás van, legfrissebb. Amit a klíma gyártója is ajánl. Egyelőre csak a szolgáltató modemje/routere van, de próbáltam mögé tenni egy TP-Link 3420-as routert, de azzal sem volt hajlandó menni. A telefon felcsatlakozott a TP link wifijére, ment minden, de a gree app és a kamera applikációja is azt írta,hogy az adott wifin nincs internet csatlakozás...

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#148215) PedroPascal válasza Tiédetis (#148205) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Majd írd meg kérlek milyen. Portok mennyi és milyen van rajta (2,5Gb).

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#148216) Tiédetis válasza PedroPascal (#148215) üzenetére


Tiédetis
senior tag

[link]

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#148217) Davee. válasza PedroPascal (#148215) üzenetére


Davee.
tag

Mindenkinek ugyan annyi/ugyan olyan port van rajta. :DDD

[link]

(#148218) AnonymusX válasza Davee. (#148217) üzenetére


AnonymusX
senior tag

2235-ös modellszámról volt szó, ez a 2233. Szóval vagy új verzió van az ONT-ból vagy elírta az eredeti hozzászóló.

[ Szerkesztve ]

(#148219) Tiédetis válasza AnonymusX (#148218) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Nem írta el :)
Ez van a számlán. A leírásban én nem látok semmi olyan specifikációt ami utalna arra, hogy az csak 2235-ben lenne. Tehát nem tudom miben lehet más, mint a 2233. Azt sem ismerem :)

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#148220) PedroPascal válasza Davee. (#148217) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Mi lehet a különbség 2233/2235 között. Ezért kérdeztem.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#148221) patrikcoc válasza Tiédetis (#148219) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Kb. akkor jött be a 2235 mint az 5670v2. Sima 5670-hez képest abban a GUI szerint jobb a Wi-Fi (3200Mbps helyett 7200-at ír), kicsit más a felület és random újraindul. Remélhetőleg a 2235 nem kapott ilyen feature-t :)

(#148222) Lauda válasza AnonymusX (#148218) üzenetére


Lauda
félisten

Létezik technicolor 2235 [link] , csak itt nincs vele még tapasztalat.

(#148223) korcsi válasza Tanisz (#148213) üzenetére


korcsi
veterán

Mert az eszköz amin játszol (konzol vagy PC) natolva van a saját hálózatodba, szolgáltatótól egy IP-t kapsz.

Pont az IPv6 aminél nincs natolás, minden eszköznek saját publikus címe van (akár több is)

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#148224) Obyboy válasza Tiédetis (#148205) üzenetére


Obyboy
addikt

Nekem holnap hoz a szerelő a hibás 5670v2 helyett egy Technicolor-t még nem tudom, hogy 2233 vagy 2235 lesz. Jelenleg mindegy is csak ne induljon újra naponta többször.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#148225) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Úgy néz ki mai naptól vagy a hét elejétől is lehet már hogy a T elkezdte hírdetni a kicsiny falunkban az új optikai hálózatot, ugyanis ma délután keresztapámat pont akkor hívták ma amikor épp nálunk volt, arról ugyan nem tudok semmit mert kivonult telefonálni, de a szomszédomat is hívták ugyan ezzel az üggyel kapcsolatban. Na most a szomszédnak a T-s emberke telefonon csak az android TV szolgáltatást ajánlotta fel, de ő rákérdezett az IPTV-re, amire az volt a válasz hogy nem lehet már kérni és kötni arra csak az androidra, és az IPTV ki is lesz vezetve. Na most akkor kérdezném mi is a helyzet? Nálunk már holnap lesz 2 hete hogy bent az IPTV L, 1000/1000 net egy 5670v2-es modemmel, és eddig semmi probléma vele. 2024 negyedik haváig hűségben vagyunk vele, így addig biztos maradni fog, de utána nem fogjuk tudni majd tovább hosszabbítani és át fognak lökni minket is androidra?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#148226) Capella válasza Marci112233 (#148225) üzenetére


Capella
senior tag

Hogy mikor vezetik ki az IPTV-t teljesen, azt nem tudni. Azért az nem egyhamar lesz, avagy azt remélem. Hogy mi lesz akkor, arra ráérünk akkor.
Szerintem amennyi gond van az Android boxszal, azt a Telekom is tudja, és talán ezért is, meg egyáltalán, amíg valami miatt nem lesz fontos nekik, addig nem vezetik ki.
Lesz az még a hűségeden túl is. Remélem. :D
Az, hogy új IPTV-t nem lehet kötni, az még érthető, vagy magyarázható.
Viszont írták nemrég fentebb, hogy még ez is kijátszható és mégis lehet. Talán elég kitartóan erőszakosnak kellett lenni, hogy bizony mégis az kell, illetve volt az az ADSL területi trükközés online.

(#148227) snyper990 válasza Marci112233 (#148225) üzenetére


snyper990
őstag

Az, hogy mit tervez egy szolgáltató, meg az, hogy mi valósul meg belőle, két külön dolog.
A kivezetés egyébként is többnyire azt jelenti, hogy nem értékesítik tovább, aztán szépen lassan, folyamatosan kikopik, a meglévő előfizetőket pedig ösztönzik a váltásra. De erőszakkal nyilván nem veszik el :)

(#148228) Marci112233


Marci112233
őstag

Köszönöm mindkét választ így inkább nem címzem senkinek.
Remélem hogy maradni fog még jó ideig az IPTV mert mint írtam stabilan megy, és azért kértem én is az IPTV-t mert arról kevés negatívat olvastam az androiddal szemben.
Az IPTV-s kiskaput meg nekem nem nagyon kellett kijátszanom, mert maga a T oldala hozta fel ajánlatként hogy érdekelhet, és ha már egyszer magától adta, és voltlehetőségem rá nem hagyhattam ki ezzel elkerülve az android betegségeit, amit remélem mire kivezetik az IPTV-t már javítani fogják.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#148229) Tanisz válasza korcsi (#148223) üzenetére


Tanisz
senior tag

PC. Nincs natolva a saját hálózaton, közvetlen a szolgáltató eszközére van dugva kábellel.
DHCP meg ugye nem NAT :)

A WAN tulajdonságoknál a szolgáltató eszközén ott van hogy NAT : Enabled, bár lehet semmit sem jelent, WAN tulajdonságokat én nem tudom buherálni, csak ők.

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#148230) Tiédetis válasza Marci112233 (#148228) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Hát nem tudom, én úgy emlékszem, mióta bevezették az android alapút, csak gondok voltak vele, és ez nem mostani történet. Éppen itt beszéltek le a váltásról. Kicsit hangos a box, de negyed-félévenként kifújom belőle a port és megy tovább rendesen :)
Ráadásul kicsi unokámnak tetszik a bekapcsológomb, és olyan örömmel kapcsolja ki, így már hasznos funkciója is lett :)

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#148231) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Telefonos ügyfélszolgálat meddig elérhető időben?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#148232) Gallmix


Gallmix
aktív tag

Ha megadom a bankkártyám a telekom felületén és megjegyzi, akkro automatikusan levonja a számlának a költségeit? (mint egy streaming szolgáltatónál?)

Vagy ettől még nekem kell manuálisan?

(#148233) AnonymusX válasza Gallmix (#148232) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Kézzel kell minden hónapban befizetned, csak így picit gyorsabb lesz.

#148231 FIREBLADE78
A linken található grafikon alapján azt mondanám 6-22 között. Az biztos, hogy valamikor 23 óra után én már csak hibakezelő ügyeletest értem el.

[ Szerkesztve ]

(#148234) Gallmix válasza AnonymusX (#148233) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Ennek akkor sok értelme nincs :DDD :(
Azon már nem múlik...

(#148235) molnarpeter válasza Gallmix (#148232) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Amit keresel, az az inkasszó (csoportos beszedési megbízás), olyat is lehet.

(#148236) zst


zst
tag

Üdv.

Kérdés... Akiknek "szar" (újraindul, lefagy stb) a Sagemcom 5670 v2, azoknál van Xiaomi, Poco, Huawei eszköz ami felcsatlakozik az ONT-ra? Beszéltem egy telekomos szakemberrel, aki azt, hogy azokon a helyeken ahol ilyen újraindulások vannak, ott eddig mindenhol volt ilyen gyártó terméke. Szóval valószínű szoftveres nyűg van az 5670 v2-vel.

Nem tudom, csak kíváncsi lennék, hogy ez valós hibaalap lehet. Technicolor persze égen földön nincs, szóval szinte esélytelen hogy kicseréljék, vagy kiharcoljam, hogy ilyet kapjak a 2. sagemcom helyett.

(#148237) Gallmix válasza molnarpeter (#148235) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Jelenleg is az van. Ezt váltottam volna fel. Máshol tudják ezt ahol rendszeres előfizetés van.

Más társaságnál is addig terjed, hogy csak kártyát tudsz megadni, elmenteni?

(#148238) molnarpeter válasza Gallmix (#148237) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Akkor nem szóltam :R nekünk is így van megoldva. Itthon nem divat ahogy észrevettem, de legalább jobban a kezedben és a banknál marad a kontroll.

(#148239) patrikcoc válasza zst (#148236) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Nálam csak a 3 androidos box volt az 5670v2-n (+ASUS router 2,5G-n), de így is napi 1x újraindult.

(#148240) Gallmix válasza molnarpeter (#148238) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Revos virtuális kártyát állítottam volna be ide is, max összeggel. Bár így is lehet virtuális kártyát beállítani fagyasztással, vagy 0 kerettel akár. Csak akkor már csoportosként működött volna :D

kontroll megmaradt volna.

A epack kedvezmény mértéke emelkedett a megemelt árakkal? Vagy maradt 600 ft?

[ Szerkesztve ]

(#148241) Obyboy válasza zst (#148236) üzenetére


Obyboy
addikt

Nálunk az ONT-ra nem csatlakozott wifi-n semmi. Kábelen pedig az Android box és a KAON mesh eszközök és erre wifin minden, így is elkezdett restartolni. Csak tegnap legalább 5x restartolt. Ma cserélte a szerelő Technicolorra.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#148242) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Nemsokára a 2000/1000 net lesz bekötve nálam, és van pár nyitott kérdésem:
Jelenleg üzemel nálam egy AX-es Asus AiMesh rendszer 2 egységgel, ezek wifin csatlakoznak.

Be tudom-e csatolni a Telekom által adott ONT-ot a meglévő wireless AiMesh hálózatba?

Ha nem, akkor megoldható, hogy az egyik routerhez etherneten csatlakozozzon, ezesetben működik-e az AiMesh az Asus routerekkel, vagy engedjem el és maradjon a két ASUS router wifin, a Telekomé pedig wifi nélkül?

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#148243) Obyboy válasza Mosqu!to (#148242) üzenetére


Obyboy
addikt

A telekomos ONT-ok nem mesh kompatibilis eszközök arra ott van a KAON okos wifi hálózat.
Mivel az ONT biztosan nem Asus lesz így még biztosabb, hogy nem tudod behúzni az AiMesh hálózatba.
Legbiztosabb ha az ONT-on kikapcsolod a wifit, az AiMesh főnök kábelen kap netet és vagy wifin vagy szintén kábelen kommunikál a mesh node-dal.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#148244) Fuser és Tsa

sziasztok,

lehet, hogy láma kérdés és nem is ide való, de telekom.
az androidos box távon a vissza gomb úgy működött, hogy műsornézés közben használva felhozta az előzőleg meglátogatott 4-5 csatornát.
egy frissítés óta ez nincs és nem is találom a beállításokban sehol.
valaki tudja erre a tutit?

(#148245) Mosqu!to válasza Obyboy (#148243) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Áh, köszi. Akkor a telekomnál is ha a KAON fut, akkor jellemzően az ONT wifije le van lőve?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#148246) Obyboy válasza Mosqu!to (#148245) üzenetére


Obyboy
addikt

Mehetne a KAON mellett az ONT wifije de az nem lenne a mesh része így nem érdemes futtatni.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#148247) Davee. válasza Obyboy (#148241) üzenetére


Davee.
tag

FGA2233 vagy a napokban emlegetett 2235-öt kaptál?

(#148248) Bacusuz


Bacusuz
őstag

van itt olyan akinek NAS van + 2000/1000 netje?
kíváncsi volnék pl egy korszerűbb Synology NAS Download Stationnal milyen átlagos letöltési / feltőltési sebességet lehet belőle kihozni.
Akinek esetleg van tapasztalata és megosztaná azt megköszönném

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#148249) Mosqu!to válasza Bacusuz (#148248) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Nálam van NAS (Syn DS220+), de nincs RAID5 vagy 10-hez elég discem, így inkább annak az írási sebessége korlátoz, és nem a bejövő hálózati kapacitás (a link aggregation nem tudom mennyire működik amúgy hatékonyan)

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#148250) Tiédetis válasza Davee. (#148247) üzenetére


Tiédetis
senior tag

2235 jött, de még nem volt időm átpakolni, ráadásul van egy zyxel nas, amit be kell illesztenem

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.