Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147201) Kaba válasza Essejó (#147200) üzenetére


Kaba
veterán

A 30% marad, a Spec1 csak akkor, ha az új helyen is elérhető(nem személyhez kötött).

(#147202) Essejó válasza Kaba (#147201) üzenetére


Essejó
veterán

Köszi!

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#147203) csako válasza vacs (#147195) üzenetére


csako
veterán

Viszont a kedvezmény nélküli díj alacsonyabb lett.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#147204) patrikcoc válasza zst (#146702) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Szia, megoldódott? Tegnap kaptam én is egy 5670v2-t, már 2x indult újra magától… 1x manuálisan is újra kellett indítani, mert belassult a csatornaváltás.

[ Szerkesztve ]

(#147205) blackmajesty válasza vacs (#147195) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Azt észreveszitek mindig, hogy a kedvezmény kevesebb az új csomagon, de azt nem, hogy a listaár kb annyival lett kevesebb. A Magenta 1-es ár, a 2022-es csomagoknál ha az otthonit nézzük kb annyi, mint a 2020-asoknál, csak más a kedvezmény százaléka, mert olcsóbb csomagból kapod a kedvezményt.

Krinyo: Mivel átíráskor aktuális csomagra kell váltani, mivel új előfizető leszel, így ugyanaz lesz érvényes rád, de ha megnézel egy régi és egy új ajánlatot, nem lesz nagy különbség a végösszegben, ha ugyanazt kapod.

Kaba: Ne állítsd már, hogy a mobilra 30% a kedvezmény Magenta1-ben, mert ez sem így van. Nézz bele az ÁSZF közös kedvezmények pontjába, és láthatod, hogy a 2022-es mobilokra marhára nem egységes a kedvezmény, vannak kombinációk (mobil s, m hang csomagok bármilyen internettel) amik 30%-ot kapnak, vannak amik 20-at (mobil l, xl bármelyik nem korlátlan nettel), illetve hogy a korlátlan hang és adat kombinációk 1 sim esetén kb 30, két ilyen sim esetén kb 40, míg 3 vagy több ilyen esetén 50%-ot adnak. A régi csomagokra továbbra is annyi a kedvezmény ami volt.

Nem számít hogy új vagy régi ügyfél, csak az, hogy milyen csomagba kerülsz. Új ügyfél csak 2022-essel rendelkezhet, réginek meg van amikor maradhat a régi is.

[ Szerkesztve ]

(#147206) zst válasza patrikcoc (#147204) üzenetére


zst
tag

Szia!

Hogy is fogalmazzak. Egyelőre nem tudom. Most jelen pillanatban közel 6 napos az uptime. Igaz vettem egy szünetmentest alá, de azzal is újraindult még első napokban. Azóta megy... kopp-kopp.

Elvileg hoznak egy Technicolort majd valahonnan (1 hete ígérték. :D, szóval lehet nem lesz belőle semmi ).

Srác aki bekötötte nekem az optikát, beszélt valami hardveres kobakkal a telekomnál, ő azt mondta hogy van valami gáz a Sagemcom firmware-el, mert bizonyos helyeken ez a verzió újraindulgat. Teljesen random területeken. Valahol szépen folyamatosan működik. Nem tudni milyen egyedi dolog okozhatja. Ezért is ígérték meg a Technicolort, csak sajnos itt a környéken ezeket a Sagemcomokat osztják ki... Ezt kapták.

Szóval most "teszt" van, majd kiderül mi lesz.

(#147207) patrikcoc válasza zst (#147206) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Értem, köszi az infót! Holnap jön a szerelő cserélni, kíváncsi leszek megoldja-e…
PPPoE Passthrough neked be van kapcsolva? Ezen kívül mást nem állítottam át (illetve a Wi-Fi le van tiltva nálam).
Ha már Wi-Fi, ebben erősebb az 5GHz mint a sima 5670-ben, az 3200Mbps-t írt, a v2 7200-at.

(#147208) korcsi válasza patrikcoc (#147207) üzenetére


korcsi
veterán

Nálam az első héten PPPOE Passthrough-val saját routerrel ment stabilan, azután kihagytam a saját eszközt, és jöttek az újraindulások, napi 2-3.
Most egy napja megint saját eszközzel használom, és jónak tűnik.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#147209) zst válasza patrikcoc (#147207) üzenetére


zst
tag

Nincs PPPoE Passthrough beállítva.

Mindent a Sagemcom csinál... Még.

Lóg rajta 3 tv, a vezetékes net, meg a 2 wifi.

(#147210) szido85


szido85
csendes újonc

Sziasztok!
Új kertesházas övezetbe költözünk, és szeretnék a Telekomtól internetet. A legközelebbi villanyoszlop az optikai elosztóval kb 60-70 méterre van, onnan a villany földkábelen jön a házunkhoz. Szerintetek a Telekom képes lenne szolgáltatni oszlop nélkül? Gondolom saját oszlop soha nem térülne meg, ásni meg nyilván nem fognak.

(#147211) Kbali válasza szido85 (#147210) üzenetére


Kbali
nagyúr

Cím alapján kínál ott szolgáltatást a Telekom? Ha nem, akkor jelezheted nekik a szándékodat és majd elbírálják.

(#147212) szido85 válasza Kbali (#147211) üzenetére


szido85
csendes újonc

Cím sincs még, csak hrsz, de azt nem ismeri fel a kereső.

(#147213) Kbali válasza szido85 (#147212) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor nehéz lesz - nekünk városon belüli új építésű részen 10+ év volt, mire megjött az optika, addig csak mobilnet, tányérostv és mikrós net volt.

(#147214) Lauda válasza szido85 (#147210) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Műszakilag nem probléma 60-70 méter az optikai kábelnek. Szerintem telefonon beszéld ezt meg velük.

(#147215) Essejó válasza szido85 (#147210) üzenetére


Essejó
veterán

A Haraszti út páros oldalán a szemközti házhoz vittek koaxot. A sarki oszlop és a ház távolsága szemre bő 70 méter. Félúton 1 db oszlopot állítottak az adott telek sarkánál. Szabvány betontalpas fa oszlop, aztán hogy azt a megrendelő fizette-e azt nem tudom megmondani.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#147216) K Norbi válasza Lauda (#147214) üzenetére


K Norbi
addikt

nem probléma 60-70 méter az optikai kábelnek

Nem bizony 😗
Kértem a T com os ismerőstől, kis optika vezetéket.
Jó féle...
De belül az optika szált is elég eltörni.
Kurva erős.

Lézerrel bevilágítottam az egyik oldalon.
Másikon láttam.
Komoly nagyon! :C
Hol tart már a technikai.

[ Szerkesztve ]

(#147217) Predator2


Predator2
addikt

Helló

IPTV-vel kapcsolatban szeretnék érdeklődni. Jeleneleg a digi műholdas szolgáltatását használjuk. Kacérkodom a gondolattal, hogy átállok a telekom iptv rendszerére/csomagjára.

Jelenleg a ház be van koax vezetékezve azon kapja az "adatot/jelet" a beltéri.
Ez IPTV-nél hogy működik? Az is működik koaxon, vagy újravezetékelik a házat hozzá?

THX a választ.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#147218) AnonymusX válasza Predator2 (#147217) üzenetére


AnonymusX
senior tag

A koaxos HGW-től/optikai ONT-tól ethernet kábel megy az IPTV beltérihez.

[ Szerkesztve ]

(#147219) K Norbi válasza Predator2 (#147217) üzenetére


K Norbi
addikt

Engem inkább a minősége érdekelne.
Van e olyan jó IP tv mint a műholdas.

Mert hát a műholdas digi és one direct.
Elég ragyi. Agyonvan tömörítve.
Bezzeg az Astra műholdról 19.2K a sima digitális kép.
Olyan hogy beszarok.
Hát a HD az meg teljesen más világ.
Mint amit ezek adnak...

Régen a T Sat viszont jó volt!
Ott jó kép volt.

[ Szerkesztve ]

(#147220) kempy válasza K Norbi (#147219) üzenetére


kempy
újonc

Most váltottam Telekom Sat tv-ről, IPTV-re szerintem sokkal szebb, jobb a kép minősége!

(#147221) Predator2 válasza AnonymusX (#147218) üzenetére


Predator2
addikt

Magyarul, csak hogy jól értem e...

Először bekötik az új optikai netet amit nemrégen telepítettek a faluban. Gondom a házban is lecserélik vezetékeket. Majd a HGW-ből ONT lesz.
Az ONT-ből meg UTP vezetékekkel viszik el a jelet a tv melletti beltérihez.

Mert akkor nekem az elétben lesz sajnos IPTV-m. Szó nem lehet róla, hogy szétfúrják a házat. (Tetőtérbeépítéses Kádár kockáról beszélünk)

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#147222) AnonymusX válasza Predator2 (#147221) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Na ha optika van nálad, akkor az optikai kábelt behúzzák ahova mondod, itt lesz az ONT. ONT-tól meg UTP kábel megy a beltérihez.

UTP helyett meg lehet oldani akár WiFi (mesh) hálózattal is, de hiába van WiFi az új beltérin, az itteni tapasztalatok alapján kezdik letiltani a Wifit rajta, így a WiFi-s Access pointba mindenképp kábellel kell csatlakoztatni.

(#147223) btudos válasza Predator2 (#147221) üzenetére


btudos
veterán

Ha a falban lévő koaxok helyére behúzol UTP-t, úgy működőképes lehet a váltás komoly kellemetlenségek nélkül, de ezt neked kell megcsinálni, a Telekomos/vagy Telekom alvállalkozó szerelőnek ez nem dolga.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#147224) Essejó válasza btudos (#147223) üzenetére


Essejó
veterán

Már bocs neki az stb-hez el kell vinnie a kábelt, de ált megköszönik ha előre dolgozol. Elég csak a kábelt behúzni, a csatlakozót simán felüti rá.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#147225) Predator2


Predator2
addikt

Értem, köszönöm a válaszokat. Maradok a Diginél.

Viszont volna még1 kérdésem.

A legkisebb optikai net csomagra van maximum szükségem, semmi másra.
Ami elméletig 5448Ft-ba kerül.

Viszont ebben a formában számomra teljesen érthetetlen okból, nem lehet igénybe venni.
Csak ha valami plusz szolgáltatás is kerül mellé. Például egy alap vezetékes telefon csomag, ami soha az életben nem lesz kihasználva....Viszont így már az ár is drágább.

1, Ez nem a vásárló megtévesztése?
2, Ennek így mi értelme?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#147226) K Norbi válasza Predator2 (#147221) üzenetére


K Norbi
addikt

hogy szétfúrják a házat.

Áááá dehogyis :DDD
Csak kicsit megsimogatják a falat valahogy így [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#147227) AnonymusX válasza Predator2 (#147225) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Lehet csak internetet. Ha valahol hozzáadódott még szolgáltatás, ki kell törölni. Egyébként a legtöbb címen 2 szolgáltatásra kedvezmény jár, tehát internet mellé érdemes lehet egy alap vezetékes telefon csomagot is tenni és akkor olcsóbb lehet az előfizetési díj, mint az internet önmagában.

[ Szerkesztve ]

(#147228) K Norbi válasza Predator2 (#147225) üzenetére


K Norbi
addikt

250/70
Telefon és net

4270Ft

De ott a vodafone tv.
Náluk van csak net
4400Ft

Ugyanaz mint a T com.
Tőlük bérlik...
És a tv+net
6600Ft ez is ugyanaz mint a T nek M es tv csomag.
250 es nettel
Sőt ingyenes a felvevős része is.

Épp a napokban nézegettem az árakat.
Akinek bent van az optika.
Ott csak boxot cserélnek.
És kész.

Csak azt nem tudom..
Mennyire jó és stabilak a boxok amit ad a vodafone.

[ Szerkesztve ]

(#147229) Atomantiii válasza K Norbi (#147228) üzenetére


Atomantiii
őstag

Lehet rosszul nézem de én nagyon karcsúnak látom a feltöltési sebességeket. Az 1000-es csomagban is, de amit te írsz nálam csak 250/20 MBit/s-re írja pedig nálam is telekom optika van és ugyanazon jönne a Voda is.

[ Szerkesztve ]

(#147230) z0d1@Ku$ válasza Predator2 (#147217) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Én is most váltottam digiről Telekomra. 1000/1000 + iptv. Nálam a tv és az optika belépési pontja két külön szobában van és ahol a tv volt, oda csak koax ment, az viszont padlóban levő csőben, de sikerült athúzni az utp-t is oda. A dolog csimborasszója, hogy miután megcsináltam az utp bekötést, rájöttem, hogy a beltéri egység wifis, azóta is azon van. A képminőség szerintem bőven elfogadható.
Nem tudom mennyit kell fúrni, de azt is meg lehet oldani szépen, nem kell hozzá nagy rombolás.

(#147231) K Norbi válasza Atomantiii (#147229) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez valóban igaz.
Felfele kevesebb.

Nekem eddig 100/10 es netet.
Adott a helyi szolgáltató.
5400Ft ért.

Most bajba lesznek..
Kutyának nem fog kelleni.
Alig vártam ki kötessem!

És mikor bementem..
Még letámadtak hogy miért köttetem ki?
Meg mire?
Mondom T com.
Járták lefele a sárga földig.
Kijött vagy 2 szerelő... Rámjöttek a buzik.
Sebességet mertem már?
Mert nem tudja azt amire előfizetek!
Sokan megbánták hogy bekötették.
Meg egy szar az IP tv része.
Akadozik! Csak a bajom lesz vele.

Mondom nekik..
Nekem mindegy csak olcsó legyen. 😋
Aztán csak mondták..
És már az ügyintézők szóltak rájuk.
Hogy fejezzék már be.

Aztán leadtam a modemet.
És könnyes búcsút vettem tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#147232) Predator2 válasza AnonymusX (#147227) üzenetére


Predator2
addikt

Csak az alap internet 5k körül, kedvezménnyel + telefon 7k

Ez igen, főleg úgy, hogy nekem csak az internet kell, semmi más.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#147233) Predator2 válasza z0d1@Ku$ (#147230) üzenetére


Predator2
addikt

Nálunk ez nem kivitelezhető. Tetőtérbeépítésés a ház.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#147234) korcsi válasza Predator2 (#147232) üzenetére


korcsi
veterán

Töröld ki a telekomos sütiket, és próbáld újra, elvileg a 250/70 plusz alap telefon az 4270Ft/hó

Esetleg dobt át privátban a címed, ránézek nekem mit ad rá.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#147235) snyper990 válasza Predator2 (#147233) üzenetére


snyper990
őstag

Nem az a lényeg, hogy be van-e építve a tetőtér, hanem az, hogy csőben megy-e a falban a kábel, vagy csak be lett vésve és le lett vakolva. Első esetben akár a koax-szal is be lehet húzni az UTP-t, és meg van oldva a dolog

(#147236) z0d1@Ku$ válasza snyper990 (#147235) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Így van, erre próbáltam utalni én is.

(#147237) blackmajesty válasza Predator2 (#147225) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Ha neked jelenleg 2 szolgáltatásod van, internet+telefon, akkor azt online nem tudod megoldani, hogy csak 1 maradjon és átváltásra kerüljön optikára. Első lépés, hogy telefonon vagy chaten vagy személyesen lemondod a vezetékes telefont, és ha ez megtörtént akkor megrendeled az interneten a váltást optikára. Tehát megoldható amit akarsz, csak nem egy lépésben online.

(#147238) patrikcoc válasza zst (#147206) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Ma reggel cserélte az 5670v2-t a szerelő egy Technicolorra, meg is szűnt az újraindulgatás. Állítólag tudnak róla, szoftveres hiba (azt még továbbra sem értem hogy lehet így kiadni valamit)…

(#147239) tamas018


tamas018
lelkes újonc

Sziasztok!

Adott egy Telekom otthoni szolgáltatás koax hálózaton 250/10-es netcsomaggal, de kb. 2500 forinttal lenne drágább havonta a 1000/25 így gondolkozok a váltáson. A mostani csomaghoz Sagemcom Fast 3686 van, amivel elégedett vagyok. Az új csomaghoz melyik modemet adják? Valamint valakinek van-e vele tapasztalata, a koax gigabittel?

Köszönöm válaszotokat! :)

(#147240) kabelmania27 válasza tamas018 (#147239) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha megírod, hogy milyenek a modemértékek meg tudjuk írni, hogy a jövőben kell-e szakadástól tartanod. Docsis3.1-s modemet fognak adni az új csomaghoz ami 24 docsis3-as letöltési csatornát és egy 3.1-es csatornát fog használni.
A 3.1-es csatorna érzékenyebb a zajokra mint a 3.0-ás, amennyiben a környéken rendben van a hálózat stabil lesz az internetkapcsolat.

(#147241) Kaba válasza tamas018 (#147239) üzenetére


Kaba
veterán

Sagemcom 3890 vagy 3896.

[ Szerkesztve ]

(#147242) dropi válasza skroy (#147168) üzenetére


dropi
aktív tag

Kipróbáltam és zseniális de működik! Nagyon köszi!!! Simán akadás nélkül mennek a HD adások, mintha csak UTP-vel lenne csatlakoztatva. Szóval, aki passzolná a kábeleket a lakásban, az egy repeaterrel simán meg tudja tenni (én ezzel próbáltam: TP-Link WA850RE).

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#147243) tamas018 válasza Kaba (#147241) üzenetére


tamas018
lelkes újonc

Melyik a jobb?

(#147244) Predator2 válasza korcsi (#147234) üzenetére


Predator2
addikt

Online töröltettem a telefont. Hogy lett neked ilyen alacsony az előfizetési díj?

Viszont észrevettem, hogy ha magenta1-ben kérem akkor nekem is olcsóbb árat ír, hol van a csapda? Mi ez a magenta1?

snyper990

Nem csőben fut a vezeték sajnos. Azért írtam, hogy nem lehetséges.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#147245) Szpisti válasza Predator2 (#147244) üzenetére


Szpisti
addikt

(#147246) Predator2 válasza Szpisti (#147245) üzenetére


Predator2
addikt

:(((

Értem. Magyarán ha csomagban (telefon/net/tv) vásárolnék akkor kapnék kedvezményt. Így nem.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#147247) AnonymusX válasza Predator2 (#147246) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Egész pontosan a Magenta1-hez 3 dolog kell: legalább két vezetékes előfizetés (pl. internet+vezetékes telefon, vagy más kombináció) és egy mobil előfizetés.

Illetve a képed alapján a következő lépésben hozzá kéne adnod egy alap vezetékes telefont és akkor lenne 4270 Ft az előfizetési díj összesen (ez még nem magenta 1), ha a kedvezménnyel érintett területen vagy.

Juss el addig a pontig, ahol szabadon adhatsz hozzá vagy törölhetsz szolgáltatást az összeállításból és ott nézd meg az árat, hogy mit ajánl.

Tehát:
2 vezetékes szolgáltatásra van kedvezmény, ami internet esetén az internet+vezetékes telefon kombinációt olcsóbbá teheti, mint egyébként az internet lenne önmagában. Ezért írtam, hogy ne csak az internetet nézd önmagában, hanem vezetékes telefonnal együtt.

Ezen felül még Magenta1 kedvezmény is jár, ha van Telekom mobil előfizetésed és az ügyfélszolgálattal összekapcsoltatod Magenta1 csomaggá.

[ Szerkesztve ]

(#147248) skroy válasza dropi (#147242) üzenetére


skroy
senior tag

Na, ez jó hír. Reméljük nem találnak ki valamit, hogy letiltsák szoftveresen ezt a megoldást. :)

(#147249) Essejó válasza AnonymusX (#147247) üzenetére


Essejó
veterán

Az internet mellé az iptv is elég 2 szolgáltatásnak.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#147250) Kaba válasza tamas018 (#147243) üzenetére


Kaba
veterán

3896, de nem válogathatsz, azt kapod ami raktáron van(esetleg ha szerelő hozná nála rákérdezhetsz).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.