Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#76251) Rick4 válasza ritkaság (#76250) üzenetére


Rick4
félisten

Lugosinak van egy, de a barátság a lényeg, vagy az hogy hozzáértő, esetleg olcsó legyen?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#76252) macilaci78 válasza ritkaság (#76250) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jajj... Van ügyvéd, ügyészhelyettes, közjegyző. Előbbi, utóbbi Szegeden.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76253) ritkaság válasza Rick4 (#76251) üzenetére


ritkaság
tag

Mind a három. :C :Y :R

Macilaci ment PÜ. :R

[ Szerkesztve ]

(#76254) azbest válasza Agyasima (#76230) üzenetére


azbest
félisten

Múltkor én is meglepődtem, hogy már kijött rendes androidos igo, nem csak a promo szülinapp. Van saját ph topicja is valahol. Szerintem a 2 éves térkép miatt megy a panaszkodás, amiről a felhasználók is írnak [link]

(#76255) Rhino666


Rhino666
őstag

Gigabyte HD7770 1GB (5 éves, hibátlan) 13k

Azonnal vihető, érdeklődni privátban!

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#76256) quailstorm válasza azbest (#76254) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azok az NNG válaszok tejóég :DDD Mennyi ilyet néztem a Gamelofttól is az elmúlt 3 évben. Social/Community manager helyett fizethetnének +1 programozót vagy valami, mert ez mocskosgáz.

Hogy telik az idő, 2014-ben szálltam ki a navigációzásból, azóta azt se tudom mi történik.

Amúgy meg igen, ez az új motor, ami a szülinapp alatt is megy, szóval elvileg stabilitással, kompatibilitással meg UX-szel nagy bajok nem kéne, hogy legyenek.

[ Szerkesztve ]

(#76257) Rawulf válasza quailstorm (#76256) üzenetére


Rawulf
őstag

Amúgy melyik a legjobb GPS program jelenleg Magyarországra (friss térképekket, vagy azok lehetőségével külön)?

"Please state the nature of the medical emergency."

(#76258) SirRasor


SirRasor
őstag

Helló!

Query: a panelünk fő bejárati kódos ajtajához hozzá lehet érinteni egy rfid-s cuccot és kinyit. Az előző lakáshoz nem kaptunk. Ehhez 1-et. Hogy lehet ilyet csinálni? Rendelek kínából egy programozhatót, de honnan tudtam milyen számot kell hozzárendelni? Valaki csinált már itt ilyet?

Make Love not war!

(#76259) SirRasor válasza Rawulf (#76257) üzenetére


SirRasor
őstag

Nekem iGO AVICSYNC van (pár hónapos kiadás); gyorsan indul, minden tud; tökéletes. Ehhez van 2017 Q2-es térkép is már.
Dobj privit, ha érdekel :)

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#76260) r0by válasza SirRasor (#76258) üzenetére


r0by
addikt

Én már használtam rfid-t beléptető rendszer készítéséhez, bár nem az újraprogramozható fajtát.
Ott arduinon lógott egy rfid olvasó. Ha van a közeledben ilyen, ezzel nagy valószínűség szerint ki tudod olvasni. És akár írni is.

(#76261) macilaci78 válasza SirRasor (#76259) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A közös képviselőt kérdezd meg. Minden valószínűség szerint lakásonként több darab járt, ha csak egyet kaptál, akkor másnak is van.
Vagy mindeneki ugyanazt használja, vagy minden biléta külön van. Kérj újat, a lakáshoz járó többit meg tiltasd le.
Nálunk 375 Ft/db áron kaptuk a mienket a kiépítésnél, pótrendelés 1000 Ft/db áron.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76262) quailstorm válasza Rawulf (#76257) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mivel 2014-ben kiszálltam, gőzöm sincs.
Addig a TopMap volt a menő, tehát az NNG saját készítésű térképei nyilván az iGO-ban.
Ezután jött a sorban NavteQ majd a TeleAtlas. Határon való áttervezés miatt a TopMap-ot volt, amikor dobni kellett, iGO-n a NavteQ (HERE) lett mellérakva, a Sygic meg értelemszerűen mindig is TA térképeket használt, de igazából annyira nagy gond azzal se volt már, max apróságok, legalábbis itt Európában.

Sygicból NavteQ csak a kamionos volt, azt kihagytuk.

Ha biztosra akarsz menni egy legalább bármikor erős közepest nyújtó navival, amire nem költöd el a gatyád, akkor veszel egy Sygic Europát androidra.

Amúgy ahogy elnézem most pont a TopMap miatt áll a balhé, és a fentebb linkelt PlayStore-os kabaré is amiatt van (2015-ben megállt az idő). Szóval kénytelen leszel egy rendes negyedéves frissítésű öröklicenszes valamit nézni, pl a Sygic.
Pokolian elégedetlen most mindenki az NNG-vel és a térképeikkel.

Gyurci oldala informálódás szempontjából alapmű egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#76263) _Petya_ válasza SirRasor (#76258) üzenetére


_Petya_
őstag

Rendelsz kínából, vagy veszel a kaputelefonos boltban olyan RFID-s cuccot, és a kaputelefon mesterkódja ismeretében lehet feltanítani a kaputelefonhoz. Ezeknél általában egy fix kódjuk van, és a kaputelefon tudja hogy melyik kód melyik lakáshoz tartozik (mert amikor bejössz, fent csippan egyet a lakáskészülék)
A mesterkódot vagy a közös képviselő tudja, vagy a kaputelefon szervizes cég, aki kiszállási díj + még egy kis pénzért beállítja neked.

A másik opció, hogy programozhatót veszel, egyszerű RFID olvasóval le lehet olvasni, és azt a számot felprogramozod egy írhatóra, de ha nem akarsz vacakolni vele, akkor pl a Rókusi Tesco-ban a kulcsmásolónál ki van írva, hogy vállalnak RFID másolást. Én nem próbáltam, nem tudom hogyan dolgoznak, mennyiért és mennyi idő.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#76264) Rimuru


Rimuru
veterán

Csak mint offline terkep hasznalom, de amugy navigaciora nem jo az osmand? amugy free, nyilt forrassu eleg fullos app

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#76265) quailstorm válasza Rimuru (#76264) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jó kérdés, amióta kiszálltam pokolian sokat fejlődött az OSM, akkoriban teljesen használhatatlan volt házszám alapú navigációra.
Kocaautósoknak, akik nem félnek felülbírálni a GPS-t jó lehet, én még mindig nem bíznám rá az életem.

TopMap azért volt jó anno, mert csukott szemmel ha követted amit mond, az is jó volt...
Meg aztán külföldön a legizgalmasabb belefutni egy szaftos hibába. Én még mindig kétlem, hogy egy közösségileg összerakott navi jobb tudna lenne egy kereskedelmi szoftvernél.

(#76273) Rawulf válasza quailstorm (#76262) üzenetére


Rawulf
őstag

Csak azért kérdezem, mert utoljára még valami izraeli IGO-t használtam Android alatt, az általam összemixelt térképekkel. Ahogy írtad is, TopMap, NavteQ, TeleAtlas.
Persze itt Kínában Baidu-val megyek mindenhova és bár Hongkongban és Makaóban is elboldogulnék a Baidu-val, de értelemszerűen azokhoz viszont ott a Google Maps.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#76278) quailstorm válasza Rawulf (#76273) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mixeléssel vigyázz, mert a határon áttervezés ha egyáltalán sikerül, bugos lehet, elcsúszhat. Már nincs szükség különböző beszállítókra, egy helyről legyen az összes ország. iGO-hoz én a teljes EU-ra most az NQ (HERE) térképet javaslom, tekintve hogy a helyi NNG térkép úgy néz ki, hogy kiesett.

Ha kell egy fix pont itthon, akkor szerezd be a Sygic Europe-ot, de kötve hiszem, hogy ez neked megérné, inkább megoldod valahogy azt a keveset.
Sygic TA térképekkel dolgozik, azzal se szokott baj lenni, tizenéves lassan a rossz híre, rég volt az már. Amire nekem panaszkodtak az a behajtani tilos meg a kanyarodási tiltás, nem szabad teljesen ráhallgatni, figyelni kell a táblákat is (itt Szegeden is tudott hibázni). De azt hiszem ez normális, csak akinek csinálta volt az az igénye, hogy neki csak végrehajtani kelljen az utasításokat.

Meg régen még azt csináltuk, hogy fenn volt a TopMap vagy az NQ-s térképpel csak Magyarországra az iGO, ha meg külföldre ment fellépni, akkor Sygic, vagy akkor még TomTom (térkép ugyanaz, TA). Két app már kb minden igényt lefed.

Meg még erre lehet ránézni, ez volt a Route 66. Free módban OSM, fizetősben meg TomTom TA térképek, elvileg teljesen rendben van, de komoly tesztet utoljára akkor látott részünkről, mikor még Route 66-nak volt hívva.

Ahogy elnézem már a Sygic is eszi az OSM térképeket.
Na majd felfrissítem a tudásomat, épp időszerű lesz, mert jelenleg semmilyen navigációm nincs, csak egy lejárt régi TomTom ami már nem kap frissítést (az egy PNA).

Ja és Sygicnek beletelt pár hónapba, mire lett rendes Android 7 support, az az egyetlen tényleg friss infóm. Vernee Thoron sokáig csak összeomlani tudott, de már több alverzió óta hibátlan.

[ Szerkesztve ]

(#76279) SirRasor válasza _Petya_ (#76263) üzenetére


SirRasor
őstag

Thx, most találtam is ebayen rfid olvasót/írót+hozzá írható chipeket :)
Mondjuk olyankor van gond, ha nincs 1 darab se és a közös képviselő se tud adni. Mint például az előző lakásnál...

Make Love not war!

(#76280) veze


veze
őstag

Cérnakesztyűt hol keressek Szegeden ?
Szín másodlagos.. a lényeg hogy vékony legyen és finom
nem kellenek rá pöttyök, meg erősítés meg semmi..

[ Szerkesztve ]

(#76281) tucsok. válasza veze (#76280) üzenetére


tucsok.
senior tag

Festékbolt, Munkavédelmi bolt,. SKF bolt.

"So say we all"

(#76282) Doggy dog válasza tucsok. (#76281) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Vagy multinál,vagy barkácsáruházban.
Ha esetleg ma kellene.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#76283) fecus válasza SirRasor (#76279) üzenetére


fecus
őstag

A Szillérin, a kaputelefonos boltban, Spar mellett egyszerűen lemásolják. Kb. 500 Ft az új meg a másolás.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#76284) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Lumia 640-es telefon van eladó, kettő is. Egyik T függő, LTE verzió, másik dual simes független.

(#76285) Rhino666 válasza Rhino666 (#76255) üzenetére


Rhino666
őstag

Elkelt.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#76286) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Most milyen mulatság megy a városban? Hallok valami mikrofonba dumáló ürgét.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#76287) DarkByte válasza kraftxld (#76286) üzenetére


DarkByte
addikt

Csak tippelek, de sörfesztivál is van, illetve azt hiszem a szabadtéri előadások is mennek már egy ideje.

[ Szerkesztve ]

(#76288) Krogoth


Krogoth
senior tag

OTP lakáselőtakarékossági ügyeket még mindig a Széchnyi tér és a Takaréktár utca sarkán levő OTP-ben kell intézni?

(#76289) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Eladó Sapphire R7 260X 2gb OC

Ha innen viszi valaki akkor 20e.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#76290) Rawulf


Rawulf
őstag

Csak halkan megjegyezném, hogy elindult a Trónok Harca hetedik évad. :B
A Body count pöröghet tovább... :DDD

Szerintem jól sikerült a friss rész, pedig már nincs könyv, amire támaszkodhatna az HBO. ;)

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#76291) r0by válasza Krogoth (#76288) üzenetére


r0by
addikt

3 éve még ott kellett :)

(#76292) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok!

A Sonrisa Kft. most nyílt szegedi szoftverfejlesztő irodájáról tud valaki valamit? A szoftverfejlesztői állások érdekelnének, hogy milyenek, stb. ehhez kapcsolódó dolgok.
Ha nem publikus, akkor privátba is jöhet. :D

(#76293) csoszogi válasza quailstorm (#76278) üzenetére


csoszogi
tag

Mi Sygicet használtunk Horvátországban. Tavaly is ezzel mentünk, idén sem csalódtunk benne, igaz nem tudom milyen telefonon/tableten futott (Androidos volt), de működött, kis városban is jól navigált kis utcákban. Volt olyan, hogy nem jelezte a körforgalmat, mert az túl új volt, de ott is mutatta merre kell menni, mert út az volt nyilván.

Hátrányok: telefonon a leállítással volt gond, nem volt elég bezárni ahogy az Androidon kell normálisan egy programot (nincs okostelóm szóval aki tudja érti amit írok), kellet a futó alkalmazások bezárása a RAM-ból(?) vagy mi a szösz opció, hogy teljesen leálljon a program. Anélkül a telefon melegedett és merült gyorsan.
Ha jól emlékszem tableten nem volt ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#76294) Krogoth válasza r0by (#76291) üzenetére


Krogoth
senior tag

Köszi, én is 3-4 éve voltam ott, remélem nem változott, héten kiderül :)

(#76295) quailstorm válasza csoszogi (#76293) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Androidon a bezárás értelmetlen, nem létező fogalom.
Tudom, háttérprocesszként fut tovább, ha azt csinálod amitől egy normál app előszor hibernál, aztán kifogy a ramból és kilövi.
Viszont elvileg a visszagombos kilépés, biztos ki akar lépni a sygicból kérdés után normálisan leáll... Akkor nem kell erőszakoskodni.

A legutóbbi alkalmazások menü (amit sokan tévesen taskváltónak néznek/hívnak, de ott nem az aktuálisan futók vannak) kihúzogatással meg kis x-szel átlag appoknál valóban eléri azt, hogy befejezi a működést (felület bezárása), de aminek van háttérprocessze (üzenetküldők, GPS, annál nem).

[ Szerkesztve ]

(#76296) quailstorm válasza quailstorm (#76295) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ja és erre nem azért van szükség, hogy megzavarja a telefont még nem látott usert. Hanem nem szakad meg a navigáció RAMgond esetén se. Normál appot kilőne a fenébe ha navigáció közben átmennél a böngészőbe vagy Gmailbe. Így viszont csak a felületet kell újratölteni, a jelet nem dobja el, meg az adatokat se.

(#76297) ebegab92


ebegab92
senior tag

Ha valaki keresne miniITX-es vasat, nálam megtalálja: AM1-es konfig (HDD nélkül). Csendes, alig eszik valamit, még játékra is alkalmas (főleg a régi címek). SSD-vel egyszerűen hasított :K

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#76298) Ted_Beneky válasza PowerBuldog (#76289) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Pü.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#76299) bladegery


bladegery
senior tag

Sziasztok! Szegeden Sennheiser fejhallgatot hova erdemes vinni hogy gyorsan megjavitsak? Koszi.

gergely-szabo.com

(#76300) macilaci78 válasza bladegery (#76299) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az attól függ, mi a baja, illetve van-e még rá gari?

Old fox lehet, tud vele valamit kezdeni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.