Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#76501) SharpSA


SharpSA
veterán

Hamarosan eladó lesz egy VW-be való dupla dines androidos fejegység. 4 magos proci, 1GB RAM, 2 USB, 2 SD kártya, DVD, GPS, WIFI, bluetooth, stb. Kiválóan működik, újabbat vettem belőle.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#76502) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Mobil klímát szerintetek hol lehet bérelni számlásan Szegeden?

Köszi!

(#76503) Lacielvtárs válasza johnny82 (#76502) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ejha, lehet bérleni mobil klímát? :U
erről még nem is hallottam, engem is érdekelne a válasz :R

Rick4: én is valami hasonlóra gondoltam, és nem egy ökör árú termék, főleg ha akciós :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#76504) Rick4 válasza johnny82 (#76502) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem sehol, mivel totál szezonális. Megveszed számlásan, és bekapcsolod, és elmegy 15 évig.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#76505) DarkByte válasza SharpSA (#76501) üzenetére


DarkByte
addikt

A dual DIN-es Android fej milyen márka és típus? Az hogy VW-be való azt jelenti hogy standard dual DIN-es helyre bármilyen más autóba nem beépíthető? Van valami link róla? Nem nekem kellene, de ismerőst lehet érdekelné és továbbítanám.

[ Szerkesztve ]

(#76506) macilaci78 válasza DarkByte (#76505) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Biztos úgy érti, hogy adja hozzá a műszerfalhoz való keretet. Az Up!-tól a Crafterig mindét... :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76507) johnny82 válasza Lacielvtárs (#76503) üzenetére


johnny82
őstag

Mindenkinek köszi!

Pesten és egyéb városokban lehet, a neten találtam, csak Szegeden nem.

(#76508) johnny82


johnny82
őstag

Kivezetés nélküli mobil klíma van? Ha igen, melyik ajánlott?

(#76509) pilóta válasza johnny82 (#76508) üzenetére


pilóta
nagyúr

Már hogy érted, hogy kivezetés nélkül? Valahová ki kellene vezetni a meleget, mert ha ugyanoda fújja, akkor nem sokat ér...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#76510) azbest válasza pilóta (#76509) üzenetére


azbest
félisten

nem sokat ér? :D mint a nyitott hűtő... elől hideg, hátul meleg, de mivel áramot fogyaszt, így összességében melegíti a szobát.

(#76511) macilaci78 válasza johnny82 (#76508) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Klímák között a mobilklímák nem ajánlottak. Inkább a legkisebb rossz irányából lehet megközelíteni.
Van olyan típus, aminek a kivezetéséhez adnak egy műanyag lapot, ezt kirakod az ablakba, ráengeded a redőnyt és kész. Persze, a redőny hőszigetelése aláássa a törekvéseket, illetve az ablak átláthatóságát.
Olyat is láttam már, hogy a résnyire nyitott ablakra egy cikk sajt formájú adaptert lehet felpattintani, hogy ne jöjjön be a meleg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76512) azbest válasza macilaci78 (#76511) üzenetére


azbest
félisten

azon csodálkozom, hogy kb lehetetlen találni split mobil klímát. Pedig egy-egy példányt láttam már a városban is működés közben. (Ez az ami olyan, mint a rendes split klíma, nem a levegőt szívja-fújja, hanem hűtőközek áramlik a két egység közt egy rugalmas csövön át és pl erkélyre ki lehet tenni a kültéri felét.)

[ Szerkesztve ]

(#76513) johnny82 válasza azbest (#76512) üzenetére


johnny82
őstag

Na, ez jónak tűnik.

Most nem részletezném, hogy mi az ok, de cégnek kell, csak mobil klíma jöhet szóba, nem nekem kell.

(#76514) DarkByte válasza macilaci78 (#76506) üzenetére


DarkByte
addikt

Ha utólag lehet adott autó típushoz vásárolni még keretet, az szerintem belefér. De ehhez jó lenne tudni milyen kütyüről van szó.

(#76515) macilaci78 válasza DarkByte (#76514) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mivel újabbat vett helyette, így vélhetően egy régebbiről. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76516) azbest válasza johnny82 (#76513) üzenetére


azbest
félisten

neten keresgéltem már, de legfeljebb aprón, kétes állapotú használtént láttam eladót :(

úgy látom német amazonon még mindig nagyobb az esély, mint itthon [link], de marha drágák a nagyok.

"Portable Air Conditioner split", "mobil split klima" és hasonló kulcsszavakra kiválasztani. A kisebbek br 600-800 eurósok, a nagyobbak meg 1500 körül.

[ Szerkesztve ]

(#76517) DarkByte válasza macilaci78 (#76515) üzenetére


DarkByte
addikt

Látom megtette a hatását a hőség. :D
Amúgy sajnos én is tartok tőle, hogy valami Android 4.x-es csodáról lesz szó. :U

(#76518) azbest válasza azbest (#76516) üzenetére


azbest
félisten

bár pont a leggyengébb 2400 btu-sat sikerütl linkelnem, de létezik 7000 btu-s is [link], meg persze valamivel nagyobbak is, de exponenciálisan nő az áruk.

De léteznek ablakklímák is. Egy zajos doboz, aminek egy része kinn van, másik része benn.

[ Szerkesztve ]

(#76519) pschio


pschio
őstag

Hi. Tud valaki ajánlani embert, aki panel szobát lecsiszol és kifest?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#76520) macilaci78 válasza pschio (#76519) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mit csiszoljon, fessen a panelban? Aljzatot, falat, mennyezetet, esetleg burkolatot?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76521) csoszogi válasza pschio (#76519) üzenetére


csoszogi
tag

Ilyenkor eselytelen, hogy bárkit is kapsz. Akik találsz azt meg inkább ne. Viszont télen kora tavasszal biztos találsz, mert kinti munkát nem tudnak vállani, bentit se akarnak túl sokan. Mi is késő ősszel festettünk plusz laminált padló, meg több ismerősöm így oldotta meg.

[ Szerkesztve ]

(#76522) totya694 válasza pschio (#76519) üzenetére


totya694
őstag

Németből majd most augusztusba jönnek haza szabira a jó magyar mesterek...

Üdv:Attila

(#76523) totya694 válasza totya694 (#76522) üzenetére


totya694
őstag

Ez is "érdekes"

Üdv:Attila

(#76524) Lehiñito válasza pschio (#76519) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Ha ráér október, novemberig akkor keress meg privátban.

(#76525) pschio válasza macilaci78 (#76520) üzenetére


pschio
őstag

Jogos. Falat. :)

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#76526) Polemius válasza totya694 (#76523) üzenetére


Polemius
aktív tag

Ennek eredménye az lesz, hogy apróságot (konnektor csere, csepegő csap, ilyesmi) senki sem fog vállalni. Helyette majd valamelyik "hozzáértő" szomszéd fogja megbarkácsolni...

(#76527) ShadowX válasza pschio (#76519) üzenetére


ShadowX
őstag

Általában a panel szó hallatán menekül bármiféle mester...szóval ez engem is érdekelne.

(#76528) SharpSA válasza DarkByte (#76505) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez teljesen a gyári VW helyére való, nem kell semmilyen plusz keret hozzá, pont olyan a kialakítása. Erről van szó.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#76529) Lehiñito válasza ShadowX (#76527) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Pedig a panelban az a jó, hogy nem ér meglepetés, mint pl. egy száz éves nagypolgári lakásban.
Festésben tudok segíteni, ha nem rögtön/ tegnapra kell, hogy kész legyen.

[ Szerkesztve ]

(#76530) csoszogi válasza Lehiñito (#76529) üzenetére


csoszogi
tag

Hát igen, főképp a víz/szennyvízre igaz ez. Panelben gyakorlatilag látom végig a szerelvényeket. A villany, ha aluvezeték helyett csak egy sima kábelcsövet tettek volna be anno, akkor most minden sokkal egyszerűbb lenne.
Nem tudom vályogból készült épületen dolgoztál-e már, de ha nem és valaki megkér pormaszkot vigyél, de jobb a gázálarc.. :D

[ Szerkesztve ]

(#76531) Lehiñito válasza csoszogi (#76530) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Természetesen volt már szerencsém vályogházhoz is, de sajnos csak az utobbi években figyelek oda jobban a légzésvédelemre.

(#76532) Soja


Soja
aktív tag

Sziasztok!

Egy üres lakást szeretnék minimálisan berendezni. Ha lenne valakinek olcsón eladó bútora, érdekelhet engem. Privátban tudtok írni. A lényeg az olcsón lenne :), de azért használható legyen.
Ami érdekelhet: ágy, kisebb bútorok, asztal, éjjeli szekrény, szék, íróasztal, franciaágy, ruhásszekrény, mosógép, mikrohullámú sütő.

Köszönöm előre is.

(#76533) pilóta válasza Soja (#76532) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nekem van egy ülőgarnitúra, ami eladó.

Fotel: 2 fokozatban dönthető, lábtartós
2-es kanapé: ágyneműtartós
3-as kanapé: ággyá alakítható

Szép mélybordó színe van, gőzölt bükk fa részekkel.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#76534) macilaci78 válasza Soja (#76532) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Olcsó bútor, mint mosógép és mikró... :U

Jófogás tele van használt bútorokkal. Mosógépből ha az ár számít, akkor Hajdú. Van pár mosógépszerelő, aki azzal seftel, hogy a modernre cserélt Hajdúkat gyűjti, kikalapálja és 10-25 k közti ársávban adja piacokon, vásárokban. Így felújítva 5-10 évet még elmennek, az alkatrészeket gombokért is megkapod és tárhetű minőségben is mosnak.
Mikróból nem nagyon éri meg használtban gondolkodni, más mocskát takarítani belőle, mikor 10-12 k körül már újat lehet kapni garival.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76535) SirRasor


SirRasor
őstag

Helló!

Oracle 11/12 + PL/SQL developer-ben van itt esetleg járatos? Windows 10 alá feltettem mindent, de akármilyen lekérdezéskor ezt dobja:

Windows 7 alatt működik.

A másik érdekesség, hogy pár szerveren is fent van a developer és ott, ha távoli asztallal a Win10-es gépről rámegyek, akkor ugyanezt a hibát dobja, ha win7-esről megyek, akkor meg ugyanúgy működik. A windows 10 szopat, de nem értem hogyan..

Make Love not war!

(#76536) tisn válasza macilaci78 (#76534) üzenetére


tisn
addikt

10 korul vettem anno hasznalt indesit felultoltoset, nehogymar hajduval vacakoljon valaki

(#76537) Gergello válasza tisn (#76536) üzenetére


Gergello
addikt

hagyd már, minél ótvarabb annál jobb
trabanttal járkál vki az a legfaszább gyerek

(#76538) macilaci78 válasza Gergello (#76537) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én albérletben használtam kb 1,5 évig egy jó állapotú Hajdút, semmi panaszom nem volt rá, pedig a közvetlen előtte lévő albiban egy új Siemens elöl töltős volt.
Nem azért ajánlottam, mert kis pénzből egy mára már levitézlett márkából is csak az ótvar jut. :U

De ha már szóba került a Trabant, apám véleménye szerint egy Trabant még egy Harley Davidsonhoz képest is minőségi ugrás, mert nem ázol meg benne és akár az operába is mehetsz vele öltönyben.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76539) fecus válasza Gergello (#76537) üzenetére


fecus
őstag

Nono! Ha átnézel a milyen mosógépet topikba, van aki arra panaszkodik, hogy a ++++ -os gépe annyira spórol a vízzel, hogy benne marad a mosószer a ruhában. Inkább kézzel tölt utána vizet.
Nem olyan rossz az a Hajdú csak ne ugrálna annyira!

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#76540) DarkByte válasza SharpSA (#76528) üzenetére


DarkByte
addikt

Értem, ebben az esetben akkor ez kiesett. De köszi a választ! :R

(#76541) csoszogi válasza fecus (#76539) üzenetére


csoszogi
tag

jobb elfelejteni úgy általában a por alapú mosószereket. Tele van darált zeolittal vagy valami hasonló porózusos anyaggal/kőzettel, ami ha olyan a lefolyód bele tud kövesedni, meg a ruhákon is az hagy foltot. A Hajdúval egyetértek, jól összerakott konstrukció. Ugrálás ellen meg lehet kapni mosogép alá való vastag gumi alátétet, az OBI-ban, sokat segít.

[ Szerkesztve ]

(#76542) macilaci78 válasza csoszogi (#76541) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A folyékony mosószer, mosókapszula és öblítő is képes visszamaradni a dobban, ruhában. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76543) Rhino666


Rhino666
őstag

Tud valaki megbizhato kemenyseprot? :F Allandoan beriaszt a szenmonoxid erzekelo a furdoszobaban tusolaskor es ra kellene nezni surgosen. :((

Szerk: Priviben, legyszi.

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#76544) Rick4 válasza Rhino666 (#76543) üzenetére


Rick4
félisten

Az nem a kéménynél van, hanem a kazánnál... Gázszerelő kell oda.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#76545) macilaci78 válasza Rhino666 (#76543) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Merülő elem nem lehet oka?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76546) totya694 válasza Rhino666 (#76543) üzenetére


totya694
őstag

Üdv:Attila

(#76547) Lacielvtárs válasza totya694 (#76546) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ez is egy megoldás :C ;]

De szerintem is inkább kazán gond lehet...

macilaci78: a merülő elem, általában egy hangos pittyenessel jelez kb 10 percenként, vagyis nálunk így jelez a kütyü

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#76548) Rick4 válasza macilaci78 (#76545) üzenetére


Rick4
félisten

Esetleg kelkáposzafőzelék? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#76549) fecus válasza csoszogi (#76541) üzenetére


fecus
őstag

Mi a kapszulát szeressük manapság.
Van alatta gumi. Egyszer már így is levándorolt róla.
Még régen hallottam olyan profil gumialátétről aminél meg volt a 4 láb helye és azok belepattantak a helyükre. Na arról azt mondták, hogy onnan sohase mozdul el.
Boltban azonban sohasem láttam. :O

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#76550) Rick4 válasza fecus (#76549) üzenetére


Rick4
félisten

Na nem mintha egy fúrógéppel, meg egy lyukfúróval 3 percnél tovább tartana azt a 4 db lyukat megcsinálni. :D Ha még profibb akarsz lenni, két ilyen gumilapot veszel, az egyiket fúrod, erre megy a mosógép, a másik fúratlanul marad, és alulra kerül. Ennél jobb megoldás nincs, bár engem nem érdekel, ha hajnal 2-kor megy a mosógép, kertes házban nem hallatszik át a másikhoz, amúgy se hangos.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.