Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#75951) Vesztor87 válasza r0by (#75938) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Makkosházán lakunk, erre nem láttam jeget. Átaludtam az egészet, vagy lehet nem is volt?

(#75952) tisn válasza Vesztor87 (#75951) üzenetére


tisn
addikt

rokusi krt-on szepen kopogott az auton

(#75953) Vesztor87 válasza tisn (#75952) üzenetére


Vesztor87
senior tag

A mai viharnál? Ránézek már a verdára bakker ....

(#75954) Rimuru válasza Vesztor87 (#75953) üzenetére


Rimuru
veterán

Most nem volt nagy jeg, tegnap pedig egyaltalan nem lattam.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#75955) tisn válasza Rimuru (#75954) üzenetére


tisn
addikt

tegnap a dozsa palyan potyogott a nyakamba
ez ilyen elazos het :)

(#75956) nap


nap
addikt

Ma szerencsére már nem út közben kapott el, így láttam, hogy borsó-mogyoró nagyságú darabok potyogtak.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#75957) fecus válasza martonx (#75930) üzenetére


fecus
őstag

Kérlek szépen illen pici csavarok fogták a fülében a bakelitet. No azok elvesztek a sok mosogatásban. Aztán a Főnök állítása szerint minden odaég benne.
Utánanéztem és talán a BergHoff-nál írják, hogy van egy gyári tükrös polírozás belülről és ha az sérül akkor tényleg ragadósabb lesz.
Hogy mitől sérült, nos azt hagyjuk...

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#75958) csoszogi válasza fecus (#75957) üzenetére


csoszogi
tag

akkor meg tulárazott de vastagon az a típusú edény...miénket is csavar fogja, nem esett még ki, mint írtam 15 éves..néha, mikor lötyögött utánahúztam. Nemigazán "tükrös" az allja, most megnéztem tiszta homály..:) a leégés meg nem attól függ szerintem..De ha a Főnök azt akarja akkor megértem, én is házas vagyok :D

[ Szerkesztve ]

(#75959) Orionk válasza tisn (#75955) üzenetére


Orionk
senior tag

Melyik a Dózsa pálya?

(#75960) tisn válasza Orionk (#75959) üzenetére


tisn
addikt

hunyadi ter

(#75961) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Sziasztok!

Valaki tudja, hogy a Bertalan híd alatti részen ahol parkolni szoktak a kocsik miért lett "Mindkét irányból behajtani tilos" kirakva?

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#75962) Lacielvtárs válasza PowerBuldog (#75961) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Tessék :K
[link]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#75963) CSorBA válasza PowerBuldog (#75961) üzenetére


CSorBA
őstag

Ez engem is érdekelne. :(

(#75964) ShadowX válasza CSorBA (#75963) üzenetére


ShadowX
őstag

Úgy tudom, hogy az irodaház parkolót épít oda. Vége a jó világnak. :D

(#75965) CSorBA válasza ShadowX (#75964) üzenetére


CSorBA
őstag

Az a szegedi oldal, ez az újszegedi :D

(#75966) nap válasza CSorBA (#75963) üzenetére


nap
addikt

Ott van a táblán. Az autósok ne ott rakják le a hulladék autóikat. :D
Könyebb, olcsóbb kitenni egy táblát, mint megoldani a problémát.Egyúttal a felelősséget is rá lehet tolni másra.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#75967) sarkanyolo2 válasza CSorBA (#75963) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

6 előtt már csak a Micra volt talpon. :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#75968) Mirman


Mirman
őstag

Üdvözlet !

Nem tudom az álláshirdetés engedélyezett-e , de nem találtam erre vonatkozó kitételt. :)

Tehát éjszakai recepciós munkakörbe keresünk jelentkezőket Alsóörse ( Balaton északi part) , szállást igény szerint biztosítunk . Adminisztrációs feladatok , ki- és beköltöztetés lenne a munkakör része. Minimális követelmény a nagykorúság és a magabiztos angol nyelvhasználat .
Fizetés 150 000 Ft nettó .

Érdeklődni privátban, e-mailben az erik.szigeti01@gmail.com címen vagy pedig telefonon a 06 30 kilenc 548 827-es számon lehet.

(#75969) Rick4 válasza Mirman (#75968) üzenetére


Rick4
félisten

Lokál topicban sosem volt gond, de azért megkérdem, miért pont Szegedről és környékéről kerestek? Ha már kell oda valaki, nincs helyben?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75970) Mirman válasza Rick4 (#75969) üzenetére


Mirman
őstag

A munkaerő helyzet miatt jelenleg mindenhol keres mindenki munkavállalókat. Rengeteg hely ki se tudott nyitni mert nincs aki dolgozzon .

(#75971) Rick4 válasza Mirman (#75970) üzenetére


Rick4
félisten

Az nem a munkaerő helyzet, hanem a fizetési helyzet miatt van. :D Az persze más kérdés, hogy a munkaerő helyzet már a fizetési helyzetre fogható. :D

Ha szállás kell a szegedi embernek, akkor az hogy jön ki hónap végén? Tehát elszállásoljátok? Ezért a pénzért hány órát kell műszakban töltenie? Rendes, bejelentett állás?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75972) macilaci78 válasza Mirman (#75968) üzenetére


macilaci78
nagyúr

150 nettóért akkor dolgozni, amikor más szórakozik és ebből még lakhatást, kaját finanszírozni és szabadidőt eltölteni ott, ahol egy kávé 300 Ft... :N
Ja, éjszakai recepciós, emelt óradíjas, e mellett nappal aludna...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75973) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Sracok!

Errol van valakinek velemenye? Meglepetes lesz asszonynak a csokis, nekem meg valami algas. Koszonom :R

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#75974) HuMarc


HuMarc
addikt

Eladó egy garanciális, bontatlan Samsung Gear Fit 2 okoskarkötő, az ára 39 000 Ft. Hirdetés ITT.

(#75975) tisn válasza macilaci78 (#75972) üzenetére


tisn
addikt

sokat nem vinne haza az biztos

(#75976) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Sziasztok!
Nincs valakinél kihasználatlan Nokia C1-01 mobil?
Esetleg Emporia Talk Comfort!
:D

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#75977) ShadowX


ShadowX
őstag

Az OTP-nél voltam a számlámhoz kapcsolódó telefonszámot módosítani (mert neten nem lehet....). 6 db A4-es lapba és 15 percbe telt (a várakozást nem számoltam bele). Hihetetlen ez a hatékonyság. :)

(#75978) DarkByte


DarkByte
addikt

Kíváncsi lennék, hogy a belvárosban a parkoló udvarok milyen havi bérletárakon működnek. Sajnos kiírva nem igazán van sehol ahogyan láttam. Esetleg valaki tudja?

(#75979) Lacielvtárs válasza ShadowX (#75977) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Bizony, anno en is jártam igy, és amúgy az otp az emailjaban promotalja hogy védjük a környezetet es feleslegesen ne nyomtassunk ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#75980) FoxiestFox válasza Lacielvtárs (#75979) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mi azért ne, mert ők igen. :D

(#75981) Lacielvtárs válasza FoxiestFox (#75980) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Mondjuk ez is lehet az oka :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#75982) azbest válasza Rick4 (#75971) üzenetére


azbest
félisten

Hát, ilyen helyzhetben elvileg valami olyasmi lenne a legális, hogy ha 12 órázik, akkor az talán heti ~3 nap talán és a többi szabad kellene legyen.

Viszont a magyar valóság alapján sok helyen
éjszakai = minden éjjel heti 7 nap, 12 órában (kivéve, ha a nappalost is helyettesíti), netttó = bejelentés nélkül vagy esetleg 4 órára max... ha szállást adnak, akkor listaáron felszámítják és hó végén még lehet a melós fizet :D

Egyik ismerősöm is hiába végzett el ilyen irányű képzést / fősulit és hiába mondják kifejezetten jónak, hogy kb elvezetne egy szállodát, de a trükközések, a kihasználás miatt inkább elment szalagmunkásnak, bár azóta már jobbra váltott talán.

Borsodban lehet kapkodnak még az ilyen ajánlatok után ;]

[ Szerkesztve ]

(#75983) Rick4 válasza azbest (#75982) üzenetére


Rick4
félisten

Hát igen, az elmúlt 20 évben a vállalkozók ahol csak tehették, megvágták a melóst, persze őket se kell félteni, mert ha éppen nem lopott el mindent, amit tudott, akkor legalább zsebre dugott kézzel dolgozott. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75984) martonx válasza macilaci78 (#75972) üzenetére


martonx
veterán

Nem is csoda, hogy nem találnak munkaerőt ennyiért :D

Én kérek elnézést!

(#75985) macilaci78 válasza martonx (#75984) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezt csak kitaláltam, mondjuk. Lehet, 150 nettó, mellé adnak szállást, reggelit, meleg ebédet... A fene tudja, mi a konkrét ajánlat.
Mondjuk, én előbb elkezdtem volna kampányolni mondjuk a vendéglátóipari szakközép iskolák diákönkormányzatainál...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75986) Polemius válasza Mirman (#75970) üzenetére


Polemius
aktív tag

Lehet, hogy rendes bért kellene adni. Akartam is kérdezni a hozzászólót, hogy szerinte ennyiért találni fog-e bárkit manapság... De nem akartam, hogy piszkálásnak vegye.

(#75987) Attix82 válasza Polemius (#75986) üzenetére


Attix82
őstag

"Jelenleg egy 20-30 éve praktizáló, 1200 beteget ellátó háziorvos havi nettó bére 130-150 ezer forint. "

Nehogymá egy recepciós többet keressen :)....megdöbbenek az ilyen dolgokon, hogy itt a munkalehetőség (persze akinek nincs munkája) és nem jelentkezik vagy próbálja ki vagy valami.

(#75988) quailstorm válasza Attix82 (#75987) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A háziorvos össze tud szedni magánpraxisban elég sokat még mellé, a recepciós nem.
Valamint attól, hogy valakit gusztustalanul kizsákmányolnak, még nem lesz elfogadhatóbb az alacsony bér.

(#75989) Attix82 válasza quailstorm (#75988) üzenetére


Attix82
őstag

Miről beszéltek? Egy munkanélküli válogat? (Jah hogy ezért nincs munkája értem)

(#75990) quailstorm válasza Attix82 (#75989) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ööö, honnan jött a munkanélküli?

Amúgy igen válogat, ha annyira képzetlen, hogy még a 150 nettós fenti hirdetésre se vennék fel, máshol meg csak szopatják és lehúzzák. Vagy jelentkezés során látja, hogy baj lesz, vagy 2 nap után menekül.

(#75991) Rick4 válasza macilaci78 (#75985) üzenetére


Rick4
félisten

Ha itt elhangzott volna egy "ajánlat" akkor nem kellett volna találgatnunk. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75992) Attix82 válasza quailstorm (#75990) üzenetére


Attix82
őstag

Akinek van munkája az minek is jelentkezne? 18+ angol , szerintem ezt sok végzős diák megüti.

(#75993) azbest válasza Attix82 (#75987) üzenetére


azbest
félisten

nem úgy van, hogy a háziorvos praxis az vállalkozás? A hozzá tartozó betegenként / beeső betegekért kap x összeget és abból kell kihozza az assziszens, rendelő és egyéb költségeit. Meg persze a saját jussát.

(#75989) Attix82
pont azért van éhbér sok helyen, mert szaré-húgyé elvállalják sokan. Persze van, akinek nincs választása, mert se tartalék, csak adóssága van. Az minden filléres munkáért a kútba ugrik. De semmiképpen sem jó hozzáállás, hogy az első legszarabb munkát csak azért vállalja el valaki, mert éppen munkanélküli. Ez egyenes út a kizsákmányoláshoz. Mostanában már olyan szintű lett a pofátlanság, hogy sokan kimentek ezért külföldre, s így már kevesebben vállalják el a rosszabb munkákat (pláne hogy sokszor még fekete is).

[ Szerkesztve ]

(#75994) ShadowX válasza Polemius (#75986) üzenetére


ShadowX
őstag

Csak ennyi lenne tényleg a megoldás? :)

(#75995) Attix82 válasza azbest (#75993) üzenetére


Attix82
őstag

Külföldi melóhelyen döbbenek rá, hogy ott jóval többet kell letenni az asztalra mint itthon....szarra hajtják a munkásokat....haza járnak gyógyulni, autót szereltetni, romokba jönnek haza...(mert hát ott ugye a fizetésük arra már nem elég ott kint)

150 nettó filléres munka egy szakképzést nem igénylő helyre?

Ha összehasonlítom, hogy egy orvos mennyit tanult és mekkora a felelőssége, akkor 8x-sát kéne kapnia a recepcióshoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#75996) ShadowX válasza Attix82 (#75995) üzenetére


ShadowX
őstag

Ez a kedvencem. Gyere külföldre dolgozni, mert 3-4X annyit is lehet keresni. Akkor miért vagy most itthon?

Fogorvoshoz jöttem, műttetem magam, és a nőknél még olyat is hallottam, hogy fodrászhoz (mondjuk Svájcból)....

(#75997) azbest válasza Attix82 (#75995) üzenetére


azbest
félisten

gondolom melóhelye válogatja. Biztos nem megy 4x olyan gyorsan a futószalag vagy nem kell 4x annyi vendéget kiszolgálni 16 órában, mert ott van elég személyzet és nem 4 órára bejelentve dolgoznak 16ot.

Kivéve persze, ha valaki olyan hülye, hogy magyarhoz megy dolgozni külföldön, mert az ott is egy marék zabért dolgoztat feketén. Sok keleteurópai igényli a nyomorgást és megteremti ezt magának még nyugaton is. Az ilyen kretének miatt kellett bevezetni a minimálbért is arrafelé, mert nem léptek be a szakszervezetekbe, hanem elkezdtek embertelen körülményeket vállani és aláígérni az ottani melósoknak. Míg a szakszervezeti tagoknál kötött volt a legkisebb adható fizetés és munkakörülmény. De hát az ilyen meg is érdemli a nyomorát, ezek szoktak úgy hazajönni, hogy nyugaton minden rossz és mindenki útálja őket, pedig ki sem mozdultak a feketemunkás gettóból, csak magyarral beszéltek, csak a magyar főnök vitte ki őket az illegális tömegszállásról a feketemunkára építkezni mondjuk a mikrobusszal. :U

Szóval, amikor a trükkös magyar, aki csal az ottani rendszerben is hazajön, mert nem jár neki semmi ottani juttatás a csalásai miatt, akkor ne azt gondoljuk a normál esetnek. Amelyik meg orvoshoz jön haza, az nem a magyar közegészségügybe megy, hanem a magánklinikákra, mert itt olcsóbban megkapja a színvonalas ellátást. Azt, amit az átlagember itt sosem lát, mert magyar átlagfizetésből nem tellik erre. Az amelyik meg kinn nem foglalkozik az autójával az szimplán igénytelen, hogy hadja lerohadni. Már 25 éve is olyan autókkal jártak haza testvéremék, ami itt akkor még luxus volt, kinn meg csak a csórók tolták azzal. Ráadásul ott olyan áron vették őket (fordot, csomó bmw-t), amiért itthon akkoriban csak a roncs komcsi autók voltak.

Vannak ismerősök kint pár országban. A testvérem is küföldön van évtizedek óta. Jól elvannak és nem szakadnak bele. Jut idő és pénz pihenésre, nyaralásokra is. Persze nem feketemunkásként vannak ott, barkaszban kivíve magyar vállalkozó által.

(#75996) ShadowX
igen, a szolgáltatások drágábbak. Mivel ott a munkát megfizetik. Itthon meg sokszor akkor sincs minőségi megoldás, ha fizetnél érte, mert itt éhenhalnak belőle, mert nem fog a létminimumos többség sosem fizetni érte. Mondjuk nekik jön kapóra, hogy itthon nyújtsanak minőségibb megoldást külföldieknek vagy külföldi magyaroknak.

[ Szerkesztve ]

(#75998) tisn válasza Attix82 (#75987) üzenetére


tisn
addikt

nem annyi, valallkozokent kap penzt (par eve olyan 1M korul volt az atlag) ebbol fizet mindent

(#75999) Luighi


Luighi
aktív tag

Srácok, ezt látta valaki rajtam kívül (WTF kategória): 23:35 körül a déli égbolton kb 10db fénypont haladt észak felé nagyjából állandó sebességgel, laza kötelékben. Nem villogtak, nem váltottak irányt, nem halványodtak, néha egymást beelőzték. Aztán beleolvadtak a város fényszennyezésébe... 20-30 másodpercig láttam az egészet.

Próbáltam telóval felvenni, de semmi nem látszik belőle.

Ja és nem ittam semmit :)

(#76000) totya694 válasza Luighi (#75999) üzenetére


totya694
őstag

Rádióba beszéltek valami repülős kiképzésről .....

Üdv:Attila

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.