Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17001) Brown ügynök


Brown ügynök
senior tag

Sziasztok!

Valaki nem tudja véletlen, hogy a Gábor Dénesben mennyi a szakképzés féléves díja? ( Vagy mennyi volt tavaly?)

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#17002) FoxiestFox válasza bitpork (#17000) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én játékokon és filmeken tanultam meg :K

(#17003) sss válasza Digital (#16998) üzenetére


sss
senior tag

Vmi rémlik, hogy Szent László utcában régebben hirdettek ilyesmit vmi 100-200 huf/óra árban.

(#17004) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Jól emlékszem, hogy még régebben valaki említette itt a fórumon, hogy árul kimérve is mazsolabort?

BANZAII

(#17005) Nerd válasza Digital (#16998) üzenetére


Nerd
aktív tag

BBC nezessel
Beszelgetessel
Jofej online tanarral
gyakorlas, ingyen javitas
jatekokkal.... peldaul

esetleg angolszakos egyetemista leanyzot kell felszedni :D

[ Szerkesztve ]

(#17006) bitpork válasza Nerd (#17005) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Az utolsó ötlet kicsit ...khm....kétélű. Ha igazi angol mániás, akkor a főzőtudása nem teszi jó vásárrá :DD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17007) MaciG válasza Digital (#16998) üzenetére


MaciG
addikt

Én az Oxford Angol Nyelvtan könyvből tanulok és mivel magyarul is benne van érthetően a magyarázat így nem igen kell hozzá tanár.
DE amúgy amit írtak (BBc, angol csevegő oldalak,stb.) mind-mind hasznos, de ha teljesen az alapoktól indulsz akkor érdemes a nyelvtannak kezdeni.
Én pl. itthon tanulom a nyelvtant, munka közben meg a szavakat. :)

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#17008) biomassza válasza Nerd (#17005) üzenetére


biomassza
csendes tag

Az angol mint családon belüli erőszak ritkán működik - addig kell leckéket venni, amíg össze nem jöttök :D

(#17009) maláj válasza MaciG (#17004) üzenetére


maláj
őstag

mazsolabor ??? nebazdel, hogy ilyen is van :Y

(#17010) bitpork válasza maláj (#17009) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Íjjjj de rá csodálkoztál. Nem tudtad hogy ami egyszer már élt jó szesz alapanyag? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17011) finest válasza Nerd (#17005) üzenetére


finest
őstag

Szerintem béreljen angol prostit. :C

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#17012) ShadowX válasza bitpork (#17000) üzenetére


ShadowX
őstag

Angol tanárként mondom hogy ez az egyik legnagyobb tévhit. Ha hibásan tanulsz meg valamit akkor ki javít ki? Senki, és jó eséllyel megmarad a hiba is életed hátralevô részére. Nem a biznisz-ösztön vezérel de ilyeneket ne mondjatok egymásnak. Ingyen szerintem sehol nem lehet tanulni (ez nem csak a nyelvekre igaz). Max találsz egy olcsón dolgozó valakit, de azokkal meg vigyázni kell mert sok a kontár.

[ Szerkesztve ]

(#17013) bitpork válasza ShadowX (#17012) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ha figyelmesen elolvastad amit írtam, akkor az is ott volt h meg is ragadtam ott. Viszont, nem egy szituációban kaptam pozitív értékelést hogy egyáltalán meg tudtam szólalni, nem mellékesen önerőből. De kinek hogy, én ezzel boldogulok, és nem is panaszkodok.

Nemrégiben spanyol üzletfelek jöttek hozzánk, és én játszottam a vendéglátót, amikor meg találták kérdezni, hogy miért jöttem el Angliából, ide dolgozni....Én meg ott a szent szögellésben híztam a májam által 10 kilót :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17014) maláj válasza bitpork (#17010) üzenetére


maláj
őstag

jó persze amiből lekvárt lehet csinálni abból pálinkát is de azért na :DDD
van akkor fügebor, dióbor + stb. is ??? ;]

(#17015) ben800 válasza ShadowX (#17012) üzenetére


ben800
aktív tag

Az angoltanárom aztmondja folyton hogy ő úgy tanult meg Angolul hogy elsajátította az alap nyelvtan és jó pár szót,és a végén pedig elkezdett angolul feliratosan filmeket nézni,és zenét hallgatni!A legvégén pedig kiment valahova külföldre melózni pár hónapra.

(#17016) ShadowX válasza ben800 (#17015) üzenetére


ShadowX
őstag

Ezt erôsen kétlem. Négyszer voltam külföldön "néhány" hónapra de az csak pont arra jó hogy az ember kedvet kapjon a nyelvhez. A filmeket felirat nélkül nézem. Valamint 22 éve (óvoda óta) tanulom a nyelvet, de még mindig van olyan amivel meg tudnak lepni...bár az igaz hogy ha van egy nagyon erôs alapod akkor külföldön bomba mód lehet fejlôdni.
De ezek a "megtanulok 3 hónap mosogatás után angolul dumák" többnyire kamuk.

(#17017) bitpork válasza ShadowX (#17016) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

mod törlés nem idevaló

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17018) ShadowX válasza bitpork (#17013) üzenetére


ShadowX
őstag

Jogos a magyarázat. Viszont hozzátenném hogy a francia után a spanyol a leglustább nép nyelvtanulás terén.

17017-ben az mi?

[ Szerkesztve ]

(#17019) Nerd válasza ShadowX (#17016) üzenetére


Nerd
aktív tag

En harom honap alatt megtanulok modszert nem emlitettem, nincs is, de nem mindegy, hogy passziv vagy aktiv nyelvtudasod bovited.

Igen, az alap az kell, egy kozepfoku nyelvizsga megszerzeseig kellhet a tanari segitseg. En fel evig kb. hasonlo dolgokon eltem mint amiket linkeltem. Lazan meg lett a kozepfokum, egyetlen nyelvtani tesztet nem irtam, a level irasra tanulassal egy delutant toltottem a vizsga elotti napon. Igaz ECL kozepfoku vizsgat csinaltam 3-4 eve, de Rigo VS akarmi vitaba nem akarok belemenni, diplomahoz kellett a papir...

De pl. ne mondd nekem, hogy, tanarhoz jarok orankent tobb ezerert, es az jo nekem, hogy tesztet irat velem, meg mindenfele konyvbol fenymasolt lapokat kapok, es azt toltogessem ki. A nyelvvizsgakhoz szukseges passziv nyelvtudast megkapod, aktivat semmikep...

Ehelyett hallgass angolt, es tanulj mondatokat, illetve sharedtalkon, vagy valahol talalj olyan embert akivel tudsz beszelni. Kit erdekel, hogy mennyi hibaval, ha el tudod mondani, hogy mi tortent veled az nap, es a masik fel mindent megert, a kerdeseire tudsz valaszolni, akkor minden rendben...

Masik jo modszer ami nekem bejott: beszelj magadban angolul. Setalok az utcan es szepen magamban mondom, angolul, hogy az az arc aki szemben jon eleg aggressziv pofa, vagy, hogy de sokan szaltak le a villamosrol stb... ami nem jutna eszembe megneztem otthon...

Anki meg egy jo cucc angol tanulashoz, raadasul telefontol kezdve mindenen fut...

[ Szerkesztve ]

(#17020) ShadowX válasza Nerd (#17019) üzenetére


ShadowX
őstag

Mint írtam az esetek nagy részében kamu. Vannak istenadta tehetségek akikre ragad a nyelv. De az ritka és becsüld meg illetve használd ki. Én mint modern felfogású ember az aktív nyelvtudást szeretem fejleszteni. Azaz amikor eljutunk egy bizonyos szintre akkor szeretem beszéltetni a tanulókat.

(#17021) ben800 válasza ShadowX (#17016) üzenetére


ben800
aktív tag

Nem is azt mondtam hogy 3 hónapos tudással ment ki hanem azt hiszem a főiskola után ment dolgozni :)
A 3 hónap alatt megtanulok dumák meg csak lehúzásra jók.
Én is úgy 6-7 éve tanulok Angolt de még fejlődnöm kellene elég sokat :)
Bár a rec 3-at néztem egy hete Angol felirattal annak olyan 95%-át megértettem.

[ Szerkesztve ]

(#17022) pmheros


pmheros
senior tag

keresek pci-e vga -t GTS 450 1GB , 5770 1GB teljesítmény kategóriában.
Hibátlan, garis kártya kell.
Privátban kérem szépen az ajánlatokat az ár megjelölésével

Előre is köszönöm

nem vagyok tökéletes

(#17023) Rhino666


Rhino666
őstag

Vodafone 246 mobil (Vodafone függő, használt, hibátlan) 2k
Sony PlayStation 3 PS3 BluRay távirányító (vadiúj, bontatlan) 4k
Motorola HT820 Stereo Bluetooth headset (használt, hibátlan) 5k
LG 32" (82cm) HD ready LCD TV 32LG2000 (használt, hibátlan) 55k

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#17024) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Az új betmen film egy fos.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17025) FoxiestFox válasza bitpork (#17024) üzenetére


FoxiestFox
félisten

az előző is az volt

(#17026) bitpork válasza FoxiestFox (#17025) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ehh, mivel gyerekként a képregény jó volt, mindig beszopom :(

Amilie csodálatos élete?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17027) Rawulf


Rawulf
őstag

Ipari hulladék volt a betmen felemelkedetlenkedés. Ha nem esik le a nézettsége pár hét után idehaza, akkor ezt érdemli ez a félázsiai népség. :((

"Please state the nature of the medical emergency."

(#17028) Rawulf


Rawulf
őstag

Ezek után kénytelen leszek vasárnap este megnézni egy indonéz filmet. Van egy tippem, hogy még ebben is több akció lesz.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#17029) SirRasor válasza Rawulf (#17028) üzenetére


SirRasor
őstag

Ez marhajó film, már szedem is! :D

Make Love not war!

(#17030) Polemius válasza SirRasor (#16990) üzenetére


Polemius
aktív tag

Yamaha DT 50 MX, de nem az enyém. Fater vette (veszi) magának.
(Bár lehet, hogy időnként lenyúlom majd. :D )

Köszönöm mindenkinek a tippeket a motorosboltokról!

[ Szerkesztve ]

(#17031) SirRasor válasza Polemius (#17030) üzenetére


SirRasor
őstag

Az jó kis vas; bátyámnak volt olyan, amit néha elkötöttem :D Szabadabban tudtam vele menni, mint a 125-ös csirkeszárnnyal, pedig nem egy erőgép. Mondjuk a másik sem :DD

Make Love not war!

(#17032) FoxiestFox válasza bitpork (#17026) üzenetére


FoxiestFox
félisten

azt lattam

btw kepregenybdn minden jo volt.. batman, superman, spiderman.. alf :D
kepernyon meg eleg fos mind

(#17033) MaciG válasza ShadowX (#17020) üzenetére


MaciG
addikt

Irigylem ezeket a tehetségeket, én pár hónapja kezdtem el újból a tanulni , előtte majdnem 10 évig tanultam (vagyis inkább tanították...) ,de valamiért nem akar megragadni rajtam... :W

maláj: Van füge meg dióbor is, meg még millió fajta. Vagy te nem jársz borfesztiválokon? ;] Én régebben a kígyópálinkán lepődtem meg nagyon mikor elsőnek kóstoltam, hogy ilyen is van.

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#17034) maláj válasza MaciG (#17033) üzenetére


maláj
őstag

az idein kint voltam csak a kolléga volt zárva ;]

(#17035) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Én a harmadik rész megnézése előtt megnéztem az előző kettőt eredeti hanggal. Azt kell mondjam, hogy ezúttal tetszett. Mindkettő.
Most láttam a harmadik részt és megint olyan érzésem van, mint az első kettőnél volt, hogy egy tök átlagos film. Na jó ez szerintem most jobban tetszett, az eleje és a vége oké volt, a közepe valahogy lapos.

Szerintem a szinkronhang cseszi el, de az nagyon az egészet. Cristian Bale-nak sokkal érzelem dúsabb hangja van, mint ezt a kretén szinkronhang, amit hozzárendeltek. Biztos vagyok benne, hogy a főgonosznak is sokkal morajlosabb valójában a hangja.

Kretén szinkronstúdiók, remélem csődbe mennek.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#17036) ShadowX válasza Inv1sus (#17035) üzenetére


ShadowX
őstag

Pedig a magyar az egyik legjobb szinkronnyelv...vagyis az volt. Azóta ez is átment tömeggyártásba. Nem is értem miért kell egy ilyen kaliberű filmet leszinkronizálni. Ennyire lusta lenne az átlag magyar? A másik amit nem értek az a címek magyarítása. Teljesen felesleges.... amúgy már előre elvetted a kedvem a ma esti mozizástól. :D

(#17037) bitpork válasza ShadowX (#17036) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

betment ne nézzé, me fos

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17038) FoxiestFox válasza Inv1sus (#17035) üzenetére


FoxiestFox
félisten

nem fognak, mert a proli olvasni lusta, angolul meg nem tud

(#17039) bitpork válasza FoxiestFox (#17038) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hé-hé én is proli kétkezi munkás vagyok! :))
na jó olvasni meg angolul is csak éppen tudok.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17040) Rawulf válasza bitpork (#17039) üzenetére


Rawulf
őstag

Nézd csak meg bitpork, esik a nézettsége a betmennek, ahogy előre megmondtam.
Egyébként a TED mackós film a family guy alapokon is nagyobb bevételt fog kaszálni.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#17041) pmheros


pmheros
senior tag

Eladó
Zotac GTX 570 Synergy Edition (ZT-50205-10P)

Hibátlan, dobozában ,minden tartozékával. Második tulaj vagyok, kb 30 óra üzemidőt tettem bele kb fél év alatt. Az első tulaj is 2hétig használta csak, tehát igencsak megkímélt darab. Húzva sem volt, még alapfeszen sem. Jelenleg is gépben, működés közben megtekinthető, kipróbálható tesztelhető. Németben dolgozó ph -stól vettem. Személyes gari a szokásos 1 hét.
Ár: 52ezer Forint Komoly érdeklődőknek esetleges árkedvezmény

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#17042) Rawulf válasza pmheros (#17041) üzenetére


Rawulf
őstag

O'szt mé' adod e'?

"Please state the nature of the medical emergency."

(#17043) pmheros válasza Rawulf (#17042) üzenetére


pmheros
senior tag

Szopat a cégem: Olyan kiadásra kényszerít amire három hónappal későbbre számítottam.

Itthon ez az a tétel ami a legkelendőbb lehet, ráadásul mint a játszott órák számát tekintve, nem is volt nagyon használva. Ha egyenesbe jövök tél környékén majd veszek megint valamit.

nem vagyok tökéletes

(#17044) bitpork válasza pmheros (#17043) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mert mi történt? Neked kell a mercire gumit venni v mi?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17045) pmheros válasza bitpork (#17044) üzenetére


pmheros
senior tag

novemberben kellet volna átvarratni a céges ruháimon az összes csilli-villi fittyfenét (szervezeti változás miatt). Tegnap szóltak hogy ezt mégis is inkább most kéne kifizetni. Nem is lett volna nagy baj ha szólnak időben, mert akkor nem verem magam nagyobb kiadásba. Ehelyett vettem egy nálam okosabb telefont, úgy hogy még egy nagyobb összeget kértem is rá fatertól.

ilyenekkel kéretik nem viccelni, mert még valóság lehet belőle

Mod.: azóta már van vevőm az egyik procimra lappal, úgyhogy már nincs is olyan nagy szükség

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#17046) bitpork válasza pmheros (#17045) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

bazz mé nem szósz?! ruhanagykerben dolgozok, olyan fityegőst kapsz h tábornok leszel , igyijé :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17047) pmheros válasza bitpork (#17046) üzenetére


pmheros
senior tag

szerinted Magyarországon ez működne ? nem csak hogy számlát kell róla vinni , de azt is megmondják kitől(bizonyos politikai és gazdasági érdekcsoporthoz tartozó cégtől) lehet beszerezni, kivel lehet megcsináltatni ezeket a dolgokat

nem vagyok tökéletes

(#17048) bitpork válasza pmheros (#17047) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Számlát adok, és ha tovább őrzöd a dobozokat, akkor még azt is elhíresztelem h ezen az oldalon vagyok :DD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17049) proper válasza pmheros (#17045) üzenetére


proper
őstag

céges ruha nem a cég dolga?

(#17050) bitpork válasza proper (#17049) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Az erőszakszerveknél sajnos erre nincs pénz.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.