Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#75251) kovaccss válasza Vesztor87 (#75249) üzenetére


kovaccss
tag

Tévedsz. Nem létezik ma újan 23 collos, vagy kisebb full HD-s TV. Főleg 32 collostól vannak.

(#75252) csoszogi válasza ebegab92 (#75250) üzenetére


csoszogi
tag

A Csillag téren van egy ruhajavító/varrónő üzlet, a DAKK jegyárúsító mellett a tízemeletes aljában. Nem tudom hogy dolgoznak, csak hogy ott van egy ilyen kis üzletszerűség. Egy tippnek jó... :)

(#75253) madstunt


madstunt
addikt

Csa
2010-es LG IPS monitorom van, 21 inch, FHD, szép színekkel.
Tokeletesen mukodik, minek adnam el?

(#75254) kovaccss válasza madstunt (#75253) üzenetére


kovaccss
tag

Ezt nekem írtad?
Miért nem hirdet senki 3-5 éves IPS full HD monitorokat, TV-ket, SSD-ket? Régen lejárt mindről a gari.
Sokan vettek már 2010 óta (ekkor jött be az IPS panel) másikat, nem az 1.-t használják.
SSD is van már 7-8 éve.
Hol adják el az emberek ezeket?
Egy csomó PC, stb. alkatrészt csereberélnek állandóan az emberek.

A Samsung 710MP monitor+TV-ért 2011 nov-ben Bp-re mentem el, a Népligeti buszpályaudvarhoz hozta az eladó, buszon hoztam haza, 18e volt, 2005-ös. Ilyet többet nem tehetek, mert már nincs meg az 50 és 90%-os utazási kedvezményem. Meg amúgy se tennék. Postán nem vehetek TV-t, se monitort. Ezért nem nézek Szegeden kívülre.
2009. ápr-ig lehetett kapni 85400-ért. [link]
2,5 év alatt 85e-ről 18e-re ment le az ára. Nem tudom 2005-ben mennyiért volt újan, akár 100e is lehetett.

Miért nem tudok most 6 éves IPS full HD-s monitort, vagy TV-t az új ár ötödéért 12-16e-ért venni? Újan ezek 60-80e-ért voltak 5-6 éve.

[ Szerkesztve ]

(#75255) quailstorm válasza kovaccss (#75254) üzenetére


quailstorm
nagyúr

SSD használtan jellemzően drágább mint boltban az új, ráadásul abból tényleg tilos használtat venni.

(#75256) Rawulf


Rawulf
őstag

Na igen... Jó SSD-t nem szokás eladni. IPS monitort sem. Mármint használtra értem. :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#75257) Vesztor87 válasza kovaccss (#75251) üzenetére


Vesztor87
senior tag

És miért nem létezik 23 coll környéki fhd tv? Ez nem jó pl?

(#75258) FoxiestFox válasza Vesztor87 (#75257) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mert nincs használtan tíz rugóért. ;]

(#75259) johnny82 válasza FoxiestFox (#75258) üzenetére


johnny82
őstag

Vagy inkább olcsóbban. ;]

(#75260) Rawulf


Rawulf
őstag

Csak futólag rápislantottam, hogy kb. mi lehet a különbség a használt és az új SSD-k között itt Kínában:
kb. 10-16% különbség és marha nagy lutri a használt.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#75261) tisn válasza kovaccss (#75254) üzenetére


tisn
addikt

mert nem annyi a piaci ara
ez viszont nem tul draga es ki is szallitjak

[link]

(#75262) Lehiñito válasza nap (#75214) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Szia. Közben módosult a helyzet komplett gyerekszoba bútor szettre, ami megegyező színű minden eleme.
Azért köszi.

(#75263) tisn


tisn
addikt

ha mar ez a tema
van egy fenyo racsos babaagyam, kisaggya alakithato, jo allapot, agynemutartos
olyan 50-60k korul volt, 8k-ert hirdetem (annyit tan tuzelokent is er :P), de ta'n egyvalaki nezte meg, neki nem fert be

szoval ha valaki kiskolkot tervez mostanaban (vagy fazik), az dobjon egy privit

(#75264) kovaccss válasza FoxiestFox (#75258) üzenetére


kovaccss
tag

A 75254-ben leírt áron kéne a monitor, ami jó TV-nek, az a reális ára.
Az iponban csak az 1920×1080-at írtam be, mással nem szűkítettem a találatokat, ár szerint növekvő sorrend, tessék. [link]

1-- Itt a Philips 22PFH és a 22PFT, 4e van köztük, pár csatlakozó, stb. csak a különbség. Mindig ez van, 4-5e-es lépésenként kapok egyre jobbat, aztán nagyobbat, stb. Amikor vettem a PC-t, akkor is ez volt a CPU-knál, alaplapoknál. Ezért vesznek a legtöbben 80-150e-ért TV-t. A 82 centiseknél a legjobb az ár/érték arány, és a legnagyobb a választék, a kisebbek nem annyival olcsóbbak, amennyivel kisebbek, amennyivel kevesebbet tudnak, stb., ezért nem éri meg megvenni. A nagyobbak meg a több tudás és a nagyobb méret miatt drágábbak.
2-- Tudnának 17-19 collos full HD-s, vagy éppen 4K-s, 8K-s TV-ket is gyártani, csak nekik nem éri meg.
3-- Plusz a kisebb modellekbe még gyengébb minőségű alkatrészeket raknak, le vannak butítva. Ezért se éri meg kicsit venni. Lehet kicsit, lassút, stb. venni, de az lesz a vége, mint a 710MP-mnél, trágya kép.
Ezekkel kényszerítik az embereket a nagyobb, drágább TV-k megvételére. De én nem megyek bele ebbe a játékba.

[ Szerkesztve ]

(#75265) ebegab92 válasza kovaccss (#75264) üzenetére


ebegab92
senior tag

A mostani Dell monitoromat az előző tulaja azért adta el, mert munka miatt komolyabb darab kellett neki. Ha valakinek jó egy monitor, akkor tényleg semmi értelme eladnia. Átlagfelhasználónak a fullHD-nál nagyobb felbontásra nincs igénye, ezérr is van ez a helyzet. A jobban összerakott darabok 8-10 évet simán lehúznak, mielőtt cserélik, de akkor is max olyan okból, hogy nincs rajta XY csatlakozó még.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#75266) kovaccss válasza ebegab92 (#75265) üzenetére


kovaccss
tag

Pont ez az hogy a HD monitor, TV tulajok min. 10-20%-a lecserélte már, vagy le akarja cserélni, akkor miért nem látok ilyeneket hirdetni? Csak a régi 7-12 éves TN-es fosokat hirdetik mindenütt, meg persze a képcsöves TV-ket, monitorokat. Ilyeneket nem veszek.

(#75267) Vesztor87 válasza kovaccss (#75266) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Amit írtam azzal mi a baj? Azt írtad nincs 22 környéki...linkeltem!

(#75268) kovaccss válasza Vesztor87 (#75267) üzenetére


kovaccss
tag

Az, amit a 75264-ben írtam. Belinkelted a legolcsóbb Iponos full HD-s TV-t.
Valaki linkelte a használt monitoros pesti boltot is, monitorcentershop.hu. 0 db HDMI csatlakozós full HD-s monitor van a listában, még a 110e-esnek sincs. Tessék. [link]
Csak VGA, DVI-D, displayportos van, az alaplapomon nincs DP port. Amúgy meg TV-nek kéne a monitor, az IPTV-re csak HDMI-vel tudok full HD-ben csatlakozni.

(#75269) Lehiñito válasza Vesztor87 (#75267) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Mert Ő ötödáron akar venni használtan hibátlan készüléket max négy számjegyű összegért, de FHD legyen, meg hdmi-s. ;]
Mint olvasható volt az elmúlt napokban.

75268) kovaccss: milyen távolságról fogod nézni azt a cirka 20"-os monitort a full hd tartalommal?

[ Szerkesztve ]

(#75270) azbest válasza kovaccss (#75266) üzenetére


azbest
félisten

Pécé monitorból nem nagyon volt 21 col alatt fullhd, mert a tróger windows akkoriban nem tudta jól skálázni felületét, nameg sokan azzal nyugtatták magukat, hogy azért nem kell a drága nagy felbontás, mert túl aprók lesznek a betűk.

Alatta 1680x1050, 1440x900, 1366x768, 1280x800, 1280x768 volt főleg. Meg az 5:4-es méret 1280x1024, meg 4:3 1024x768. Ráadásul egész drágák voltak. Az igazán drágákon volt csak digitális bemenet. Hdmi pedig extra még ma is sok olcsóbbnál, mert plusz licenszdíjas és eu vámnál is szórakoztató eszközként, drágábban hozhatják talán be a törvények miatt.

Aki 5-10 éve ipst vett aranyáron, azok a csúcs készülékek voltak, mindenféle extrákkal és bemenetekkel. Azok még ma is teljesen jók lehetnek. Nameg nem is adtak el itthon sokat azokból az áruk miatt.

(#75271) quailstorm
az üzleti szériásoknál a puritánság megszokott. Ott esetleg a megbízhatóságra mentek rá az extrák helyett.

Anno anyámnak is gondolkodtam, hogy a régi 23"-as fhd tn monitor megkapja a régi crt tévé helyére. De mivel pont lentről rossz a képe, fordulnak a színek, torzul a kép, ezért inkább va paneles 21"-os újat kapott. Akkor épp az volt jó áron. A régi tn pedig megmaradt nekem másod monitornak. Aztán meg harmad, teszt és néha tévézős monitornak nekem.

Ja és azért is nem vettem neki hasonló árszintű olcsó tévét. Vacakabb felbontással, tn panellel voltak. Nem véletlen hogy alsó polcra teszik őket, hogy ne látszódjon, hogy ágyban fekve nem látszik a képük.

[ Szerkesztve ]

(#75271) quailstorm válasza azbest (#75270) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem feltétlen voltak azok tele bemenetekkel. Enyémen is van 2db DVI-D és slussz. Meg USB hub... (HP LP2065).

Ha ráérek kipróbálom a passzív HDMI-to DVI konvertálást set-top-box és occó TN monitor kombóval. Kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

(#75272) ShadowX válasza kovaccss (#75266) üzenetére


ShadowX
őstag

Én az olyat, ami bevált és csak azért cseréltem, mert kellett (bármi miatt) odaadtam rokonoknak, stb. SSD ugyanez volt. Vettem újat, a régi ment az asszony gépébe. Köszöni, hasít a régi gépe.

(#75273) kovaccss válasza Lehiñito (#75269) üzenetére


kovaccss
tag

A 75254-ben írtak érvényesek. 5-6 éves monitorért, és/vagy TV-ért nem akarok 15e-nél többet adni. Esetleg 20e-ig elmegyek.
2017-ben már nem itt kéne tartani a kínálatnak és az áraknak, mert még mindig luxusnak számít a HDMI bemenet, nincs is ilyen új 40e alatti TV, plusz még mindig LED LCD-ről beszélünk, amikor már 8K-s cuccok is vannak, meg itt az OLED.

Májküll. 1,5m-re van a mostani 17 collos TV-m. A full HD-st is ilyen messziről fogom nézni, de mehet max. 2m-re, ennyi hely van. Ezért is elég lenne a 19-23 collos.

[ Szerkesztve ]

(#75274) tisn válasza kovaccss (#75266) üzenetére


tisn
addikt

linkeltem jo ips monitort, nem tul dragan, az nem jo?
a 16k-s keretedbe nemi bovites utan belefer es nemi garit is kapsz ra

(#75275) azbest válasza kovaccss (#75273) üzenetére


azbest
félisten

persze, vannak 8k kijelzők. De az 5000 dolláros készülékeknek nincs túl sok hatásuk a 100 dolláros monitorok piacára. :U

Ami nem változik, fejlődik évente, annak az ára nem zuhan úgy be. Ha pedig valaminek leesik az ára, akkor sokszor inkább nem adják el a tulajok, hanem elteszik tartaléknak vagy odaadják valakinek inkább, mert pénzben nem éri meg elkótyavetyélni. Valószínűleg azért a silányabbak vannak piacon, Meg persze a legtöbb céges helyen is, ahonnan nagyban kerülnek ki leselejtezéskor eszközök, ott sem a full extrás eszközöket szokták használni, hanem a legolcsóbbat, amin még lehet dolgozni.

(#75274) tisn
az a viewsonic nem ips

[ Szerkesztve ]

(#75276) sss


sss
senior tag

Inkább azt mondja meg valaki, hogy az normális, hogy dsub-bal homályosabb a kép ugyanolyan felbontáson mint dvi-vel? Sajnos a vga-m nem mindig akar képet adni, az alaplap meg csak analógot tud.

(#75277) tisn válasza azbest (#75275) üzenetére


tisn
addikt

jogos, eloszor egy masikat neztem ki :)

ez viszont spva

https://monitorcentershop.hu/HP_LP2275w

viszont kell hozza meg egy displayport hdmi atalakito

(#75278) azbest válasza sss (#75276) üzenetére


azbest
félisten

Persze. Az analóg jel miatt van.
Lehet vacak kábel, vacak analóg bemenet, de akár a videokártya vacak analóg kiemente miatt is.

#75277) tisn
na az már baba. De van rajta dvi-d csatlakozó is. Nem olyan sima a hdmi->displayport átalakítás valsz és nem megfordítható az irány az adapternél, a passzívnál is van szintillesztés.

[ Szerkesztve ]

(#75279) Vesztor87 válasza kovaccss (#75268) üzenetére


Vesztor87
senior tag

És konkrétan azzal a tv-vel mi a baj? Nem jó? Új, garanciális, 0km-es. Ha az nem jó, jófogás is tele van 82cm-es tévékkel is :D Azok se jók?

Májküll: igen.... :(

[ Szerkesztve ]

(#75280) Lehiñito válasza kovaccss (#75273) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Ilyen távolságnál nincs létjogosultsága 17-20"-os fhd megjelenítőnek.
Ha csak nem olyan adottságai vannak a szemednek mint egy rétisasnak.

Nézési távolságról van egy cikk érdemes átolvasnod, hogy szükséged van e egyálltalán fhd-re. [link]

(#75281) sss válasza azbest (#75278) üzenetére


sss
senior tag

Nem jó hír, de sajnos sejtettem, köszi.

(#75282) kovaccss válasza Lehiñito (#75280) üzenetére


kovaccss
tag

Lemértem, 120 cm-re van a TV most a fejemtől, ha az ágyban fekszem. Hozhatom közelebb is, akár 50 cm-re is. 82 cm-es TV-nél ír full HD-nél 125 cm-t.

(#75283) Rick4


Rick4
félisten

Gyorsan ránéztem az apróra, amíg itt folyt a monitor- saga, erre pl rácsaptak: [link]
Ilyenem volt, ez se rossz cucc: [link]

De mint írtam, egy jobb 32"-os Tv mindenre jó, ha valaki a fogyitól fél, a samsung 245T-m full dinamikus beállításon kajált 100W-ot, normál módon 60W-ot, a mostani 50"-os tévém szervizmenüben 45%-osra levett fényerővel (hogy monitornak tudjam rendesen használni, és ne vakuljak meg) kemény 28W-ot eszik a konnektorból....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75284) kovaccss válasza Rick4 (#75283) üzenetére


kovaccss
tag

Az 1. linkes monitor éppen haldoklik, 6 napja hirdették, és ez a jó vétel?

(#75285) Vesztor87 válasza kovaccss (#75273) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Még mindig nem írtad meg hogy az általam linkelt cuccal mi a baj. Ha az drága, akkor jófogáson 20 körül van használt. Ezek se jók?

(#75286) Rick4 válasza kovaccss (#75284) üzenetére


Rick4
félisten

Nem az első ilyen sztori lenne, Anyukámnak pár éve vettem egy 27"-os samsungot, ha jlk emlékszem, használtan 28 ezres volt, annál már utángyártott univerzális táp volt, vettem hozzá egy direkt hozzá valót, azzal ment egy évig, utána Old fox meghergelte, ment egy évig, megint hergelte, most még van 3 hónapja. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75287) kovaccss válasza Rick4 (#75286) üzenetére


kovaccss
tag

Hogyne, ha elromlik, majd én javítgatom pákával a monitort, TV-t, stb. Ha értenék hozzá, akkor is lehetetlen, mert egyre rövidebb ideig kapható alkatrész mindenhez, ahogy letelnek a garik, még talán 1-2 évig vannak alkatrészek, aztán vége. Vegyek hibás cuccokat csak az alkatrészek miatt? A nagy részükben ugyanazok lesznek a rossz részek. Mi lesz a lakásomból, lomtár? Voltam a Szent Mihály PC bontóban, nem lesz ilyen a lakásom.

(#75288) kraftxld válasza kovaccss (#75287) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Amennyit itt panaszkodtál már, ez idő alatt közmunkás munkabérrel is megkerested volna már a monitor árát :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#75289) Rick4 válasza kraftxld (#75288) üzenetére


Rick4
félisten

+1

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75290) kovaccss válasza kraftxld (#75288) üzenetére


kovaccss
tag

Ki mondta, hogy dolgozok, vagy dolgozni fogok? Soha többet senkinek nem fogok egyetlen másodpercet se dolgozni. Csak magamnak dolgozok, csak olyat csinálok, amiből csak nekem van hasznom, senki másnak. Engem senki nem fog kizsákmányolni. Inkább használok 10 éves cuccokat, de akkor se veszek semmit a mesterségesen magasan tartott árakon, használtan se, újan se, lásd flash nand chipek az SSD-hez, stb.

(#75291) ShadowX válasza kraftxld (#75288) üzenetére


ShadowX
őstag

Meg leszel kövezve. :)

(#75292) kraftxld válasza kovaccss (#75290) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor meg légyszi ne itt sírj, hogy a mocskos zsidó/sorosbérenc/simicska/kapitalista/nagytőkés (megfelelő rész aláhúzandó) nem ad neked ingyen, mosolyogva házhoz szállítva, hibátlan full HD monitort.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#75293) Rick4 válasza kraftxld (#75292) üzenetére


Rick4
félisten

+1

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75294) ShadowX válasza kraftxld (#75292) üzenetére


ShadowX
őstag

Nem régóta vagy itthon, de máris betanultad ezeket? :D

(#75295) r0by válasza kraftxld (#75292) üzenetére


r0by
addikt

:C
A 10 évet kihagytad :)

(#75296) Rawulf válasza kovaccss (#75287) üzenetére


Rawulf
őstag

ÓÓÓ. Pedig emlékszem, hogy milyen jó móka volt, mikor a Samsung 943N monitorokat szedtem szét és többnél is ki voltak folyva a kondik. Kicseréltem a 10V-osakat 16V-osakra és már vagy 6 éve mennek hiba nélkül ezek a javítottak. :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#75297) kovaccss válasza Rawulf (#75296) üzenetére


kovaccss
tag

Mi van akkor, ha nem kondi a hiba oka? Invertert, panelt, stb. nem tudsz javítani.

(#75298) Rawulf válasza kovaccss (#75297) üzenetére


Rawulf
őstag

A sérült kijelzősből ki a szükséges áramköri panel (a legtöbb akkori monitorban két panel volt és köztük szalagkábelek) és át a jó kijelzősbe. :) És a végén csak pár monitort kellett kukázni.

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#75299) azbest válasza Rawulf (#75298) üzenetére


azbest
félisten

Meg az inverter board, még a nem ledese időkből. Valami kukaszökevényt magyar apróról vettem egyszer, de persze az ismeretlen állapot garantáltan rosszat jelent náluk :D Kínából kellett hozzá másik boardot rendelni. :)

(#75300) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Mi a szösz, valaki zavarja a köznyugalmat? Már megnéztem, nem-e véletlenül letiltottam valakit. Miről maradtam le?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.