Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#97001) Rawulf válasza martonx (#96999) üzenetére


Rawulf
őstag

Azért linkelhetnél forrást, amire hivatkozol, mert pont az ilyen összehasonlításra linkeltem be a TechYesCity által is bemutatott Latency problémát.
Ettől függetlenül perspektíva kérdése az általad említett összehasonlítás.
Lásd:

"Please state the nature of the medical emergency."

(#97002) Attix82 válasza Rawulf (#97001) üzenetére


Attix82
őstag

És ez hol vagy miben jelenik meg?

(#97003) tlac válasza Rawulf (#97001) üzenetére


tlac
nagyúr

azt a korábbi videót megnéztem, de annak nem sok értelme volt
nem egyértelműen mérhető tesztek, 0 magyarázat

(#97004) martonx válasza SirRasor (#97000) üzenetére


martonx
veterán

:D lehet velem egyet nem érteni, de a tények makacs dolgok. :(
Mivel inkább Amd párti vagyok (meg az asszony a konyha felújítással közbe szólt), el is engedtem a dolgot. Meglátjuk jövőre egy ryzen 8xxx vs I5 14xxx összehasonlítás mit hoz.
Bár sok jót nem várok. Szegény Amd elkezdi lemásolni az Intel-es big-little core-okat, amiket addigra az Intel 3 generáció óta finomhangol.
De hátha meglepődünk, mint anno az első ryzennél.

Én kérek elnézést!

(#97005) veze válasza totya694 (#96993) üzenetére


veze
őstag

de háát napelemes, nem lehetett bejáró alá tenni.
és télen ha hideg van, a kóbász se romlik meg benne :D

(#97006) totya694 válasza veze (#97005) üzenetére


totya694
őstag

Azt a 2db A4-es méretű napelemecskét ki lehet vezetni éppen csak lehet "Berci" a Box telepítő kisiparosnak ehhez nincs meg a szakmai tudása.

Üdv:Attila

(#97007) veze válasza totya694 (#97006) üzenetére


veze
őstag

Vajon télen ha nem süt eleget a napocska , majd nem lehet addig a csomagot átvenni?

[ Szerkesztve ]

(#97008) totya694 válasza veze (#97007) üzenetére


totya694
őstag

Biztos van benne valami űrtechnológiás akku is ami engedi az ajtót kinyitni elektronikusan csak fizikailag lesz befagyva de arra meg ott lesz egy vékony lánchoz rögzített pájszer :P

Üdv:Attila

(#97009) azbest válasza Rawulf (#97001) üzenetére


azbest
félisten

Eh, megnéztem a latency vidóját is, szerintem nettó bullshitelések a videók. Mikor ilyeneket talál ki, hogy azért homokórázik a win-en a program, mert a pch kikerült külön chipletre. Ha van is minimális késleltetés, mert külön "busz" viszi át az adatokat, akkor is ember számára észrevehetetlen különbség.

Szvsz, ami miatt laggol szerencsétlen gép:
- windows. Az a szar még mindig képes a felhasználói felületen beakadni, főleg, ha van felcsatolt hálózati meghajtó, mint neki. A 3rd gen és 12th gen laptopomon is be tud állni a win csak azért, mert épp van egy hálózati szakadás vagy vpn kapcsolat döcög és az a szar a start menü felnyitásakor is rányal a felcsatolt meghajtókra például keresés miatt.
- a turbo és a fogyasztás limit közti óriási különbség. 400MHz é s4.7GHz közt ugrálnak a magok. Laptopban még agresszívabb ez, mert mégjobban bejátszik a különböző (fogyasztás és hő) throttling. Ha túl pörgi magát, akkor utána képes akár 400Mhzre is lelimitelnie magát kis időse, hogy átlagban meglegyen a fogyasztás, mert amúgy a max sebességhez 200W kéne folyamatosan. Asztalinál magasabb fogyasztás limit és nagyobb hűtő miatt gondolom ez más szinten jön elő.
- efficient core: win11 alatt is lehet még, hogy valamelyik programot roszul osztja be [link]

Laptopon annyira durva a hőingadozás, hogy mx4 és kryonaut is 3 hét alatt teljesen kipumpálódott a hőtőfelületről az i7-12700h-val. A 40 és 100 fok közötti hőtágulás lüktetés miatt gyakorlatilag nem maradt paszta a die-on és emiatt elkezdett laggolni a gép, látni lehetett, hogy 400-ra vissza-vissza limitálja egy-egy meglódulás után. Most PTM7950 -et tettem rá, egyelőre még jó (1 hét). A gyári paszta valami nagyon sűrű lehetett, egy év alatt félig rá volt száradva már, de még volt a közepén emezekhez képest nagyobb mennyiségű folyékonyabb része. Frissen feltéve az mx4 és a kryonaut is remekűl működött, csak aztán egyre melegebb, zajosabb és laggolóbb lett a gép. A hűtést levéve pedig látszott, hogy nem maradt belőle szinte semmi a helyén, hanem kinyomódtak, pedig a kryonaut kifjezetten sűrű a tubusból szobahőmérsékleten. A gyári paszta olyan helyen is volt , ami nem érintkezik a cpu-val, viszont a pch-t teljesen kihagyták, bár annak csak max 3,7w a fogyasztása. Laptopnál persze nincs fémkupak, így lehet a durvább ez a kipumpálás az óriási die különböző részei közti 60 fokos hőmérsékletkülőnbség lüktetés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#97010) Rawulf válasza Attix82 (#97002) üzenetére


Rawulf
őstag

Alapvetően azok vették ezt észre először, akik 10-11. generációs Intelről váltottak 12-13. generációs Intelre. Mikro-akadozásokról van szó. Átlag felhasználó ebből általában semmit sem vesz észre. A processzor felépítésének változtatása okozza. Mivel az Intel ezzel kapcsolatban nem árul el hardveres titkokat, ezért csak annyi biztos, hogy a 10-11. generációnál még monolitikus volt az Intel procik felépítése, viszont a 12-13. (és valószínűleg a 14. is) már hibrid (kimmérának csúfolta a TYC videó) . Ha rákeresel, akkor egér akadozást szokták a legfőbb példaként felhozni.
Túlzottan nem ástam bele magam ebbe a témába, de elvileg az Input/Output hub változtatásával függ össze.
Nem egységesen jelenik ez a gond meg. Akiknél ez látványosabb, azoknak egyszerűen pech-jük (is) van (szilikon-lottó), mivel attól is függ, hogy milyen procit fogsz ki. AMD-nél is változó módon jelenik meg a C-State probléma.
MartonX-szel van amiben egyetértünk, van amiben csak részben és van amiben két malomban őrlünk.
Először is én nem a tavalyi állapotról beszélek (és még csak nem is a tavasziról). Ár és szoftver/hardver változás miatt is.
Nem véletlenül nyilatkoztak a nagyobb tech csapatok (Hardware Unboxed, Gamers Nexus, stb... ), hogy változtatniuk kell a teszteken, nehogy olyan "anomáliákba" fussanak, mint a LinusTechTips.
A memóriával kapcsolatban én is írtam, hogy Intelhez sokkal könnyebb memóriát választani. DDR5-nél például a sweet spot 5600Mhz-et ajánl Intelhez, míg 6000Mhz-et Ryzen-hez. A memória késleltetés is jobban számít AMD-nél jelenleg. Ebben sincs köztünk vita.
Na meg a 12.-13. Intel széria DDR4 és DDR5 ramot is támogat, míg AMD élesen váltott AM4-ről AM5-re.
A választék és az ár is jobb volt Intelhez alaplap terén is.
Elég csak azt megnézni, mennyit kellett várni az 520-as és pláne a 620-as chipsetes alaplapokra az AMD-től.
Intel kénytelen maradni még az LGA1700-nál, tehát a 14. generációs procikhoz elvileg nem kell alaplapot cserélni.
Amiben totál nem értünk egyet MartonX-szel, hogy szerintem nem az Intel másolja az AMD-t most, mivel Jim Kellerrel az Intel pont az AMD Ryzen felépítését másolja, ami a 14. generációnál köszön vissza és a 15. generációnál az Intel már egy az egyben az AMD fejlesztési vonalát követi. Tuning terén csak a memóriák gyári XMP és EXPO támogatását említettem, ha nem alap ramot vesz az ember, amúgy engem sem érdekelt sosem, hogy ki és mit tuningolt manuálisan otthon a feszültség, órajel és szorzók össze-vissza állítgatásával.
Alsó kategóriának AMD-nél csak az AM4-es vonalon lehet választani, míg Intel-nél egy B660-as lapba is betehető lesz a Meteor Lake Intel proci. AM5-nél fájóan hiányzik a Ryzen3 vonal azoknak, akik spórolnának, de AMD-t vennének. Ez látszik is a második negyedéves eladásoknál.
AMD jó eséllyel jó darabig marad az AM5 foglalatnál az asztali PC-knél, míg az Intel Arrow Lake-nél azt pletykálják, hogy LGA1851, azaz megint egy új foglalatra váltásra lesz szükség. Én az árnál ezt is figyelembe szoktam venni, ha már arról beszélünk, hogy mi éri meg középkategóriában. Persze aki nem 3+ évente fejleszt és nem okoz gondot neki az alaplapcsere sem, annak lehet hogy középkategóriában MartonX választása jön majd be. A többieknek meg AM5-nél elég lesz egy proci csere akár. Meglátjuk.
Egyébként számítástechnikában én mindig azt tapasztaltam, hogy az éles generációs váltásnál mindig érdemes megvárni a "facelift-et", azaz AMD-nél a 8. Ryzen generációt.
Sajnos AMD megteheti, hogy ez esetben jóval vastagabban áraz, ha a 14. Intel generáció nagyon elmarad, mert papíron nagy lesz a két széria között a különbség az AMD javára.
Persze AMD pofára eshet szerver vonalon is, ha az NVIDIA ARM tényleg akkorát durrant, mint rebesgetik.
A Windows11 miatt 2025-ben úgyis váltani kell, aki Microsoft operációs rendszeren maradna és fejlesztene jóval régebbi gépezetet. Addigra kijön az Intel Arrow Lake és Jim Keller miatt lehet, hogy Intel lesz a nyerő. Hátha az Intel BattleMage videokártyákhoz (is) lesz addigra normális driver. :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#97011) azbest válasza Rawulf (#97010) üzenetére


azbest
félisten

nekem az cs:go volt a legjobb indikátora annak, hogy valami szar, mert hiába volt képes 100fps körül menni integrált grafikával, de mégis használhatatlan volt az akadások miatt.

A gyári pasztával is olyan volt, valsz a hő throttling okozta az elején, mert akkor még engedte felmenni a turbót maxra, aztán meg lerántotta fél másodperce minimumra. Plusz hővezető gap padot téve a hűtőre, ami hozzáér a laptop hátlapját borító réz fóliához, növelte annyival a hőtömeget, hogy egyenletesebb legyen. Meg persze a paszta sem mindegy, annak is elég jónak kell lennie.

Viszont amikor már felpörög a venti, akkor képes hő throttling alatt tartani a procit, akkor meg a fogyasztás limit miatt rángatja le az órajelet egy-egye magnál. Gondolom nem öröl egy program se, hogy össze-vissza ugrál az alatta dolgozó proci teljesítménye. Pl hwinfo magonkénti szorzókat nézve használat közben látványosan másképp viselkedik a proci különböző körülmények közt. Plusz valsz a win is szar, mert cs:go futtatása után másképp viselkedik, lehet átvált valami optimalizálást és nem áll vissza restartig (vagy míg a steam ki nincs lőve a háttérből).

Ja és persze cinebench alatt nem nagyon jön ki különbség alapból. Szóval ezért mondom, hogy szerintem bullshit a pch-ra hivatkozás, mert én úgy tapasztalom, hogy a különböző limitekkel bűvészkedés miatt egyenetlen a pillanatnyi teljesítmény. Ha jobb körülmények közé kerül - jobb hűtés például, akkor már jobb. Ha intel extreme utility-vel a turbo wattokat és időt átállítom nagyobbra, akkor is látványosan magasabban maradnak a mag órajelek, nincsen akkora fel-le ugrálás magonként. Asztalinál persze lehet sokkal kisebbek ezek a különbségek, de ott is simán kijöhet egy szint felett. Persze a paszta kinyomódás az más tészta, ott utána már cinebench alatt is látszott, hogy valami nem oké.

Linus-ék teszt módszere kapcsán inkább az volt a baj, hogy a mennyiségi nyomás miatt simán szarul összrakott, látványosan hibás teszteket is közzétettek.
Gamer nexusnak most volt 20-60 cpu összehasonlító tesztje, beszél sokat a saját módszereikről közben [link] Ugyanolyan szériás procik közt minimális a különbség, ellenben néha a teszt rosszul fut külső körülmények miatt és ezt ki lehet szűrni, ha odafigyelnek az eredményekre.

[ Szerkesztve ]

(#97012) azbest válasza Rawulf (#97010) üzenetére


azbest
félisten

a linken az a Win32PrioritySeparation érdekesen hangzik. Laptopon kivették gyakorlatilag a különböző performance beállításokat nemrég, mert a bugos "modern" S0 alvást erőszakolják ránk. Asztalin gondolom legalább azzal nem kell küzdeni.

(#97013) Rawulf válasza azbest (#97011) üzenetére


Rawulf
őstag

A pasztázásról inkább nem is ejtenék szót:
Kb. 15 éve a DELL egyik szegedi belvárosi garanciális képviseletét ellátó számtech cég szervizese pasztázás nélkül cserélt alaplapot egy garos DELL laptopban és még meg is magyarázta... :DDD
Az is milyen már, hogy bizonyos "csoda paszták" egy év után inkább hőt gerjesztenek, mint vezetnek. :U
Azért régebben az átlagfelhasználóknál kevesebb probléma volt, amikor sima, fehér pasztát használtak. SLOT-os prociknál mókás mennyiségeket kellett kenni. :DD
Viták tárgya a pasztázás mértéke is manapság, amikor valaki csak egy pöttyet tesz középre, míg a másik szerint fedje az egész felületet és akkor a pasztázás vastagsága is késre menő ellentéteket okozhat.
Az új mikrokódos bios-okkal (foltozgatásokkal), driverekkel és windows frissítésekkel érdemes lesz megvárni az őszi teszteket.
A 0.7B AMD AGESA bios frissítés például látványosan dobott a DDR5 memóriakezelés sebességén és csupán júliusban jelent meg ez a frissítés az emlékeim szerint.
Ergo már az utóbbi 2 hónapban is sok minden változott.
Megjegyzem, nekem nem csak az Intel kazán, hanem az AMD AM5 kazán sem tetszik.
Az AMD Zen5-öknél megjelent első bekapcsolásnál kivárandó hosszú bootpost is lol...

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#97014) totya694 válasza Rawulf (#97013) üzenetére


totya694
őstag

A DELL eleve egy már gyárilag is félkemény állapotban lévő szürke paszta réteget rakott 2 fólia közé azt mellékelte az alaplap mellé és azt kellett volna felaplikálni a CPU-ra de én pl. olyat soha nem raktam fel csak rendes MX4-et.De sejtem kikre gondolsz..

Én nem voltam válogatós procik terén régen még VIA procis kisgépeket is használtam persze mindig voltak példányok amik az adott időben közelebb álltak a szívemhez.Persze ez is csak addig tartott amíg volt a műhelyembe egy "műhely PC" és a lakásba egy laptopom.De sűrűn belefutottam,hogy biztos a kinti gépről kellett valami (egy műszaki rajz,egy PDF,fotó stb) este amikor már a laptopnál vagyok.Akkor csináltam egy NAS-t felpakoltam mindent majd egy évet ment a műhelybe és rájöttem,hogy nekem semmi szükségem rá mivel nem is használom.Így maradt a laptop amit könnyen tudok mozgatni a két helyiség közt.
Ami óta nem vagyok szervizes egyre inkább csak ámulattal olvasom milyen mélységig belementek a CPU anatómiába és milyen jó értelemben vett adok-kapok beszélgetések alakulnak ki.

Üdv:Attila

(#97015) SirRasor válasza Rawulf (#97013) üzenetére


SirRasor
őstag

AGESA 0.7B ?
Alaplapomhoz 5 napja jött ki a A 0.7C - "Improve system performance"
Komolyan még pár hónap és egész jó lesz :))

Amúgy nincs ezzel semmi baj, csak annyi a szívfájdalmam, hogy alig lehet alulfeszelni (7600X) Curve Optimizer -5 -nél is már elhasal 1-2 óra után.
Maradt a manuális alulfeszelés, ami még mindig nem volt elég ahhoz, hogy ne kelljen rárakni ~82 °C-os limitet, mert amúgy 95-ig felment by default.

Make Love not war!

(#97016) Rawulf


Rawulf
őstag

#97015 SirRasor :
TechYesCity csávó a nagy alulfeszelős youtuber. Az is szilikon lottó sajnos.
Én ha fejlesztek majd, biztos ECO módban használom majd a procit. :K
C-State-et te kikapcsoltad?

#97014 totya694 :
Hja. Levakarta a gyárilag kemény pasztát, o'szt jó'van az úgy paszta nélkül módon hagyta.
Nincs azzal baj, ha nem értünk egyet és ütköztetjük az álláspontokat. Én például annó AMD AM3 PhenomII 1100T BE procit vettem és AM4-re váltáskor gyorsan és drágán tudtam használtan eladni, mivel az utolsó szériákat mindig könnyebb használtan eladni és ez volt az utolsó AM3-as AMD proci.
Persze az AM3-as kínai alaplapom is gyorsan elkelt hardveraprón.
A kínai Colorfire videokártyáról nem is beszélve. :DDD
Egyébként a passzív videokártya imádat nekem is megvolt és ráadásul SLI-ben. :))

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#97017) SirRasor válasza Rawulf (#97016) üzenetére


SirRasor
őstag

C-State-t nem kapcsolom ki. Hosszú távon rengeteg energiát megspórol, ami bármiféle alulfeszelésnél hatékonyabb.
Majd magonként kezdem birizgálni, mert állítólag stabilitás szempontjából a 2 legerősebb magnak több energia kell, mint a többinek.

Make Love not war!

(#97018) Rawulf válasza SirRasor (#97017) üzenetére


Rawulf
őstag

Hát pedig lehet, hogy nálad is a C-State okozza a gondot.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#97019) hodigy válasza ShadowX (#96623) üzenetére


hodigy
csendes tag

Mikor volt ez amikor Tápén állt a talajvíz a ház udvarában? kb 10 éve nincs szerintem ilyen gond, csatornázva van minden, inkább a talajvíz szint csökkenés miatt mozog-reped a fal...

Írj emailt, a privátot sokszor nem látom...

(#97020) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!
Valaki el tudná magyarázni, szájbarágósan, hogy a számítógépemet, hogyan tudom vezetékezés nélkül összekötni a tv-vel? Tehát azt szeretném, hogy amit nézek a pc-n azt lássam a tv-is. Digis ZTE router van, a tv wifis a pc nem. A Google-t már kiveséztem, de nem megy. Vagy lehet olyan megoldás is, hogy hozom-viszem és megcsinálná, ha az könnyebb, mint elmagyarázni. :P :R :C

(#97021) macilaci78 válasza ritkaság (#97020) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Steam Link nem erről szólt?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#97022) ritkaság válasza macilaci78 (#97021) üzenetére


ritkaság
tag

Hali!
Az a Steam játékokhoz van nem?
Nekem az a gondom, hogy filmet szeretnék nézni a tv-n. A párom néha lemarad a sorozatairól és a tv nem tudom az oldalt megnyitni ahol lehet nézni, de pc-n igen. :W

(#97024) macilaci78 válasza ritkaság (#97022) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amikor úgy hozta a szükség, a szoba közepén elhúztam a 15 méteres HDMI kábelt. Amikor filmet nézünk, elfér, egyéb esetben pedig van fel volt tekerve.

Azóta lett laptop, így a TV mellé tudjuk tenni, illetve a 15 méteres kábelt is befalaztuk.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#97025) pulutodurumo válasza ritkaság (#97020) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Chromecast, ha még létezik az pont erre van.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#97026) ritkaság válasza pulutodurumo (#97025) üzenetére


ritkaság
tag

Szia!
Az sajnos nem jó, mert a pc nem wifi-s.

Olyan megoldás nincs, hogy ne kellene még egy kütyű?

(#97027) proper válasza ritkaság (#97026) üzenetére


proper
őstag

Kell bele egy wi-fi kártya

(#97028) lorcsi válasza ritkaság (#97020) üzenetére


lorcsi
veterán

Nekem egy halon van a tv meg a pc is
win 10-> filmen jobb klikk kuldes tv-re es megy a musor
vagy nem csak filmet szeretnel atkuldeni ?

(#97029) FoxiestFox válasza proper (#97027) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem biztos.
A Win10 casting funkciója nem működik kábelen a támogatott tv-k esetén?

(#97030) garga01 válasza ritkaság (#97026) üzenetére


garga01
senior tag

Veszel egy hosszú HDMI kábelt és összekötöd a pc-t a tv-vel :D
Tudom, hogy nem elegáns megoldás de ez mindig működik. Persze attól is függ mire kell.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#97031) Rawulf válasza ritkaság (#97026) üzenetére


Rawulf
őstag

Miracast over infrastructure (miracast over ethernet).

Esetleg...

"Please state the nature of the medical emergency."

(#97032) Kékes525


Kékes525
félisten

Ezt a használt laptop áruházat ismeritek: [Főoldal - Laptopok Olcsón] Megbízható ez az áruház?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#97033) Gergello válasza Kékes525 (#97032) üzenetére


Gergello
addikt

Én vettem tőle kétszer, sok a B minőségű a gépei között.
Amikor ott voltam láttam, hogy törött szétkaristolt hátlap, amiről nem írt a leírásban. Másik gépen "szerviz" matrica, hogy akksi nullás. Amit én vettem 1.nek az pont 0. perces szuper új gép volt, csak külföldi billentyűzetes.
Személyesen nézd meg a gépet vásárlás előtt, gondolom Szegedről Szegedre úgyse kiszállással kérnéd.

(#97034) solena válasza ritkaság (#97020) üzenetére


solena
tag

Szia!

Ha w10-t használsz (lehet, régebbieken is működik): win gomb + K, azaz csatlakozás vezetéknélküli kejzőhöz. Feltétele, hogy a gépnek és a tévének is támogatnia kell a miracastot, illetve egy hálózaton kell lennie mindkettőnek. Ha nem, marad a kábel. Illetve, ha csak filmet/sorozatot akarsz kiküldeni a tévére, akkor a filmen jobbklikk -> Átvitel eszközre, és az ott megjelenő listából ki tudod választani a tévét, ha be van kapcsolva, és támogatja a funkciót (És a tévé saját kodekezelése is elfogadja :)) ), onnantól már a tévé távirányítóval piszkálod a mozit.

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#97035) Bogyi007 válasza Kékes525 (#97032) üzenetére


Bogyi007
veterán

A legutolsó véleményt én írtam...

Én elégedett vagyok a géppel amit tőle vettem.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#97036) Gergello válasza Kékes525 (#97032) üzenetére


Gergello
addikt

Azt elfelejtettem írni hogy csavarra matricát ragaszt, otthon nem bonthatod meg így a gépet, mert még az a félév gari is ugrik.
Ilyet még új laptopnál se csinálnak, mert nem a hátlap csavarjára teszik a matricát, hanem beljebb.

(#97037) ritkaság


ritkaság
tag

Köszönöm mindenkinek a tippeket!

(#97038) Kékes525


Kékes525
félisten

Köszi a válaszokat! :R

Holnap személyesen megyek érte és megnézem. Telefonon azt mondták, hogy minden OK.

Ezeket a kérdéseket tettem fel. Fél év garanciája van.

1. Általános állapot, karcolások repedések törések?
2. Képernyő - karcolás, beégés, foltok, halott pixelek?
3. Billentyűzet ellenőrzése megvolt, mindegyik gomb működik?
4. touch pad eléggé érzékeny?
5. USB portokat és egyéb csatlakozók megfelelők?
6. Akkumulátor állapota?
7. WiFi Bluetooth stabilitása?
8. Stabilitási teszt megvolt?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#97039) SirRasor


SirRasor
őstag

Harry ​Potter és a bölcsek köve könyvet keresem megvásárlásra.
Állapot mind1: kislányomnak kell vinnie iskolába, mert ebből fognak olvasni meg összefirkálni.

Make Love not war!

(#97040) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Ismertek olyan androidos appot, ami óránként (vagy 2 óránként) pár percre bekapcsolja a bluetooth-t?

Csillagkaput a Csillag térre!

(#97041) r0by válasza Ted_Beneky (#97040) üzenetére


r0by
addikt

Konkrét appot én nem ismerek, de ha Samsungod van, akkor az üzemmódok és rutinok menüpontnál fel tudsz venni ilyen jellegű szabályt.

(#97042) Ted_Beneky válasza r0by (#97041) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Az van, ránézek, köszi!

Csillagkaput a Csillag térre!

(#97043) szabzoltan1


szabzoltan1
csendes tag

Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy saomi ax3200 router, de szeretném elérni, hogy negyobb legyen a lefedetség. Milyen megoldást ajánlotok hozzá ?

(#97044) kraftxld válasza szabzoltan1 (#97043) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

Mennyi pénz van rá?

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#97045) SirRasor válasza szabzoltan1 (#97043) üzenetére


SirRasor
őstag

Nézd meg, hogy elérhető-e rá az OpenWRT vagy valami hasonló, persze csak ha van kedved mókolni.

Make Love not war!

(#97046) Rawulf válasza szabzoltan1 (#97043) üzenetére


Rawulf
őstag

Az igaz, hogy a Xiaomi routerek az EU-ban megengedettnél erősebb jelet is tudnak küldeni és kínában tettem már fel openwrt-t egy xiaomi routerre és ha RB01 vagy RB03 verziós a tiéd, akkor:
https://openwrt.org/toh/xiaomi/ax3200
De ha nem értesz hozzá, akkor add el és vegyél egy szoftveresen támogatottabb routert.
Nem vagyok Asus fan, de gyári szoftver szempontjából Asus routert ajánlanék.
Ahogy nézem, az újabb hardver verziókat könnyen téglásítani lehet. :Y
Nem véletlenül kell nagyon figyelni, hogy a dobozra milyen verziószám van írva és még pontos leírással is el lehet szúrni a dolgot.
A leírás alapján én hagynám a francba az egészet és vennék egy másik routert.

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#97047) Bogyi007 válasza Gergello (#97036) üzenetére


Bogyi007
veterán

Igaz hogy ragaszt rá matricát de annak a levétele otthon megbeszélés kérdése. A hivatkozott linken olvasható hogy egy Thinkpad X260-as gépet vettem tőle, ennek a billentyűzete nem működött korrekten - ezért annak a szalagkábele le van húzva és kaptam a laptop mellé egy USB-s billentyűzetet.

Megbeszéltük hogyha beszerzek egy gyári billentyűzetet esetleg a laptopba akkor nyugodtan kicserélhetjük itthon mi is és a matricát akkor pótolni fogja újra a srác.

De egyre valószínűbb hogy nem cserélek, Inkább veszek egy BT-os vezetéknélküli billentyűzet + eger kombót amit a szintén Lenovo M10 3th Gen tablethez is tudok majd használni.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#97048) szabzoltan1 válasza Rawulf (#97046) üzenetére


szabzoltan1
csendes tag

Nem nagyon akarok mokolni.
Olyan valamire gondoltam, amit bedugkk a konektorba oszt jol van. 🤪
Nem tudom a jelerősitők jok e,?

A Xiaomi egy Asus ac 87U-t váltot,azzal nem volt semmi gond. Az évek alatt szerintem néhány alkalommal kellett csak ujrainditanom. Megszünt a támogatottsága, most a szekrényben pihen a dobozában. 😪

[ Szerkesztve ]

(#97049) Rawulf válasza szabzoltan1 (#97048) üzenetére


Rawulf
őstag

Ha egy router nem elég, arra találták ki a mesh hálózatot. 2023-ban nem érdemes már jelerősítővel vagy acccess pointtal vacakolni. Elvileg a Xiaomi AX3200 alapból tudja a mesh támogatást, azaz sorba lehet fűzni több ilyen routert. Ha hinni lehet a fórumokban írogatóknak, akkor az elégedettek több ilyen OpenWRT-zett Xiaomi routert használnak mesh hálózatban.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#97050) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Van valakinek a fiókban porosodó Omron D2F-01F esetleg (Új)szegeden? Minimum 1, maximum 2 db köllene.
Valamint a RET-en kívül valahol lehet kapni ilyet? Rendelni nem akarok.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.