Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#75301) partymaci


partymaci
aktív tag

Dvd olvasót/ írót vennek , sata, fekete ha lehet de nem opció. 19-ig Szegeden elszaladok érte. 1500 ft van nálam :-)

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#75302) martonx


martonx
veterán

Sziasztok, valaki nem tudna megdobni egy a cégem nevére szóló bármilyen sport számlával, ami rendszeres testmozgásra utal (úszás bérlet, kondibérlet, ilyesmik). A lényeg, hogy minél drágább legyen, és csak egy darab kell. Részleteket beszéljük meg priviben!

Én kérek elnézést!

(#75303) Rick4 válasza macilaci78 (#75300) üzenetére


Rick4
félisten

Ha visszanézed a hozzászólások sorszámát, magad is rájöhetsz, hogy nem maradtál le semmiről. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75304) sss válasza martonx (#75302) üzenetére


sss
senior tag

Szép kártya? :)

(#75305) Agyasima válasza martonx (#75302) üzenetére


Agyasima
senior tag

Mindig ez a harácsolás, trükközés, kiskapuzás. :P

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#75306) macilaci78 válasza martonx (#75302) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mi van, asszony a könyvelésen dolgozik és kell az alibi? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75307) Agyasima


Agyasima
senior tag

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#75308) martonx válasza Agyasima (#75305) üzenetére


martonx
veterán

A cégnél kitalálták, hogy olyan macera folyamatosan a sport számlákkal foglalkozni, ha valaki EGYSZER be tud mutatni rendszeres sportoláshoz kapcsolódó számlát, akkor attól kezdve minden hónapban X összeget csak simán hozzácsapnak a fizuhoz, sport támogatás címszóval.
No sebaj, ha senki sincs, aki éppen ilyet akar befizetni magának, de lényegtelen neki, hogy hova szól a számla, akkor veszek magamnak egy úszó bérletet, aztán kész.

Én kérek elnézést!

(#75309) Lehiñito válasza martonx (#75308) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Nézd meg, hogy hol a legdrágább szegeden pl. egy havi teniszbérlet vagy valami ami jó drága.
Gondolom az többe kerül mint egy sima úszóbérlet.

(#75310) SirRasor


SirRasor
őstag

Helló!

Tudtok Tápén lakatost? Leszakadt garázs-zsanért kell visszahegeszteni.

Köszönöm előre is!

Make Love not war!

(#75311) macilaci78 válasza SirRasor (#75310) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Itt egy szegedi lakatos, de nem tudom, tud-e hegeszteni. ;]
Mindannyiunk kedvenc mindenese nem ért hozzá?

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75312) ebegab92


ebegab92
senior tag

Ha keres valaki egy mindent túlélő notebookot, akkor nálam megtalálja ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#75313) Rawulf válasza ebegab92 (#75312) üzenetére


Rawulf
őstag

Shotgun lövést is kibírná? ;]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#75314) SirRasor válasza SirRasor (#75310) üzenetére


SirRasor
őstag

Tárgytalan a lakatos.

Make Love not war!

(#75315) ebegab92 válasza Rawulf (#75313) üzenetére


ebegab92
senior tag

Nem lehetetlen, hogy megfogja, tekintve, hogy az egész ház alu-magnézium ötvözet. Minden esetre a dobálást, rátaposást, autóval átgurulást kibírja :DDD

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#75316) tisn válasza azbest (#75278) üzenetére


tisn
addikt

Nem olyan sima a hdmi->displayport átalakítás valsz és nem megfordítható az irány az adapternél, a passzívnál is van szintillesztés.

laptopon csak dp van, igy hasznalom mar jo par eve filmnezesre (uj tv-vel mar nem annyira, eleg jo a beepitett medialejatszo + ugyis szar a kep mert lcd :P)

(#75317) Rawulf válasza ebegab92 (#75315) üzenetére


Rawulf
őstag

Azért az a Toshiba semeddig sem bírta, amit én kóstoltattam meg egy shotgun-nal. :DD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#75318) tisn válasza martonx (#75308) üzenetére


tisn
addikt

ma reggel vettem egy 6000ft-os uszoberletet :)

(#75319) GrotESC válasza partymaci (#75301) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Privát. Félrekattintottam.

[ Szerkesztve ]

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#75320) macilaci78 válasza Lehiñito (#75309) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor már inkább egy lövészklubba iratkozzon be... :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75321) Rawulf válasza macilaci78 (#75320) üzenetére


Rawulf
őstag

Vagy akupunktúrára. :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#75322) sss válasza ebegab92 (#75312) üzenetére


sss
senior tag

Jók ezek a régi EB-k, ezekben még volt anyag. Én egy 2570p-t használok, azzal is simán ölni lehetne.

(#75323) ebegab92 válasza Rawulf (#75317) üzenetére


ebegab92
senior tag

Ilyen extrém igényekhez nem nagyon gyártanak lapost :DDD Nem lehetetlen, hogy létezik golyóálló, de akkor venned kell jópárat, hogy védve legyél egy esetleges fegyveres támadástól. ;]

@sss: Igen, így van. Ez (még) nem az gép, hogy ha leesik a földre, akkor szilánkosra törik, hanem a gép töri szilánkosra az ember lábát. ;]

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#75324) martonx válasza tisn (#75318) üzenetére


martonx
veterán

Tudsz róla számlát kérni?

A vicc, hogy a cég nem szórakozik az összegekkel sem, bármekkora összegről is szól a számla, ők pont ugyanannyit fognak utalni minden hónapban.

Hm, mondjuk 6K-t kibírok egy felesleges úszó bérletre. Ha veszek egy úszóbérletet, az áron alul érdekelne valakit? :D Vagy bármilyen sport bérlet?

Én kérek elnézést!

(#75325) Rawulf válasza martonx (#75324) üzenetére


Rawulf
őstag

Magyarország menthetetlen... :N

"Please state the nature of the medical emergency."

(#75326) Rick4 válasza martonx (#75324) üzenetére


Rick4
félisten

Most komolyan, ha ott van a lehetőség, miért nem veszel magadnak egy bérletet?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75327) martonx válasza Rawulf (#75325) üzenetére


martonx
veterán

Ez nem csalás, maximum pici ügyeskedés :) De akkor tessék itt az egész történet:

Eddig alkalomszerűen adogattam le ilyen-olyan sportszámlákat, jellemzően cipőt szoktam venni évente háromszor (1 terem foci, 1 füves foci, meg 1 futó cipő).
Egyszerűen nincs se időm, se kedvem a foci mellett rendszeresen beiratkozni sehova, de ha egyszer ilyen szabályt hoztak, hogy egyszerűsítik az ügyintézést, és 1 darab havi bérlet számla bemutatásához kötik, akkor cseszhetem az éppen leadandó cipős számlámat. Szóval most nincs más mód, kerítenem kell egy bérlet számlát. Az meg már legyen a cég baja, hogy ettől kezdve havi fixen kifizetik azt, amit nem is veszek igénybe, ellentétben az eddigi évi pár számláról. A HR-es is tudja, hogy ez van, nem csapok be vele senkit, de az ilyen lényegtelen adminisztrációkért nem fognak plusz 1-2 embert alkalmazni.

Én kérek elnézést!

(#75328) martonx válasza Rick4 (#75326) üzenetére


martonx
veterán

Ez lesz, hogy veszek, de akkor már gyorsan tovább is adnám, :) hiszen úgyse fogok eljárni, másnak meg hátha jól jön. Akkor meg már olyat vennék, ami másnak jól jön.

Én kérek elnézést!

(#75329) tisn válasza martonx (#75324) üzenetére


tisn
addikt

mar nem (amugy se lenne jo a felegyhazi usziba szol)

de ha minden honapban adnak ennyit, vegyel egy 60ks aquapolis eves berletet :D

[link]

[ Szerkesztve ]

(#75330) martonx válasza tisn (#75329) üzenetére


martonx
veterán

Jó az ötlet, de én csak rendszeresen focizni, meg hébe-hóba futni szeretnék :U

Én kérek elnézést!

(#75331) ShadowX válasza martonx (#75330) üzenetére


ShadowX
őstag

Akkor a Napfény fürdő kondival kombinált éves bérlete a legjobb. Uszodába tudsz úszni, kondiba meg lehet futni a futópadokon meg ha hébe-hóba kedved támad, akkor kondizni egyet.

(#75332) macilaci78 válasza martonx (#75327) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Oszt nem tud az a focizási lehetőség akár egy egyesületi számlát adni havi tagdíjról, vagy terembérletről?

Hóba futni? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75333) tisn válasza martonx (#75330) üzenetére


tisn
addikt

bereld te a termet-palyat es arrol vidd a szamlat (ugyis elegge elszalltak az arak)

(#75334) Rick4


Rick4
félisten

A gépem hülyéskedik, vga drivert cseréltem, de win újra lefrissítette... Mi franc ez a vízszintes csík? Nem mindig, csak néha, és csak az ebay-en jön elő.. Konfig az adataimnál.. Ezen kívül semmi más, de restart, se kékhalál...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75335) azbest válasza Rick4 (#75334) üzenetére


azbest
félisten

a böngésző is használ gpu gyorsítást a megjelenítéshez, ott csúszott szét valami a textúrákkal.

A böngésző nem frissült?

Nekem mostanában youtube alatt egy képkocka megáll és áttetszően ott marad, miközben a videó megy tovább. Ha minőséget váltok az jó, de ha visszaváltok akkor megint rossz. Nyomorult 10 telepít frissítéseket, de nem váltok még kreatív updatere. De most a chrome névjegynél töltött új frissítést. (nekem csak intel hd4000 notivga van)

[ Szerkesztve ]

(#75336) lorcsi


lorcsi
veterán

ha van valaki állást keres vagy az ismerőse szóljon, mert tudok projekt felelősi irodai állást
korrekt fizetéssel
8 órás a meló

[ Szerkesztve ]

(#75337) SirRasor


SirRasor
őstag

Basszus, meghalt az alaplapom memóriavezérlőjének a fele..életemben nem láttam még ilyet. Van A1,A2, B1 és B2 blokk és ha az A1 vagy A2-be rakok modult, akkor sípol a gép és kész.
Hát basszus :W

Make Love not war!

(#75338) Lacielvtárs válasza SirRasor (#75337) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Es próbáltad hogy csak az A1be raksz ramot?
En már jartam igy hogy elsőre nem 'ismerte fel' azonnal dualban :K
Majd egyesével raktam be a ramokat ugy hogy minden egyes ram behelyezese előtt elindítottam a gépet.
Hogy mi volt az oka nem tudom, de jártam már igy es végül ment 4 rammal...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#75339) SirRasor válasza Lacielvtárs (#75338) üzenetére


SirRasor
őstag

Persze. Úgy is próbáltam, hogy mindegyik slotba csak 1 ramot raktam egyszerre, így azt is kiszűrtem, hogy esetleg rossz modul van-e. De sajnos nincs, a B1,B2-be mind1 melyiket raktam a 4-ből, mentek. Az A1,A2-ben meg egyikkel sem.
És egyik napról a másikra; nem szereltem benne semmit. Nincsenek túlhúzva, sőt a procc alá van feszelve.
BIOS reset után se mentek :(

Make Love not war!

(#75340) Lacielvtárs válasza SirRasor (#75339) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Milyen érdekes...
Minden ok nélkül, alaplap elem kivéve es úgy resetleni?
Ezek részemről csak tippek, mert ilyet meg mem láttam hogy egyszer csak hopp nem mennek :U

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#75341) Rawulf válasza SirRasor (#75339) üzenetére


Rawulf
őstag

Ha már régi a gép, akkor esetleg jól ki kellene pucolnod. A kosz szeret a ram foglalatoknál összegyűlni.

Ne legyen statikusan feltöltődve a kezed mielőtt nekifogsz, de nem egy esetben segített már:
Gép áramtalanít, gombelem kivesz, aztán:
A ramok érintkezőit fényesre tisztítod. Mindegyik memória slot-ba belepattintasz és kiveszel ramot párszor.
Drasztikusabb megoldás a WD40 vagy Tuner600 a ram slotokba és megint ki-be rakni ramot, aztán hagyni száradni.
A nagyon régi alaplapoknál sokszor bejött, hogy a közelben lévő kondikat kicseréltem, de az már drasztikus.

Ha a tápod nyekkent meg, az ciki, mert az is okozhat ilyen alaplap-döglést.

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#75342) SirRasor válasza Lacielvtárs (#75340) üzenetére


SirRasor
őstag

Volt bioselem kivétel is, de semmi.

Rawulf Olyan 3-4 éves lap lehet és félévente takarítom, szóval nem hiszem, hogy kosz. Deeee 1 próbát megér; nekiesek fogkefével, azzal jól ki lehet pucolni :D

Tápot kizárnám, mert azzal kezdtem, hogy videókari, HDD, SSD ki és úgy próba, de ugyanaz..tehát alig kapott terhelést, de van egy tartalék tápom, úgyhogy még azzal megnézem.

DE először elindítom a Witcher 3-at és ha nem látok teljesítményesést, akkor elhalasztom a hétvégéig :DDD
EDIT: 5.6 GB használt a 8-ból..ez jó lesz így, még ha tényleg megdöglött a másik két foglalat. Ezzel pár évig ki lehet még húzni, aztán meg úgyis lesz használtan jó áron.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#75343) macilaci78 válasza Lacielvtárs (#75338) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én úgy jártam egy Asus laptoppal kb 10 éve, hogy a 256 megás rammodul mellé vett 1 GB-os nem óhajtott menni, csak ha a gigás a 2. slotba került be először és a negyed gigás az 1.-be. Bobával értetlenül álltunk a helyzet láttán, de én hamar konstatáltam, hogy működik, a többi nem érdekel. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75344) Lacielvtárs válasza macilaci78 (#75343) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Erdekes mert anno nekem is asus lapban volt ez a jelenség es ráadásul egy nem olcsó lapban, olcsó ramokkal.
Mark 1es z97es lap volt, Kinston ramokkal (a ram marka nem biztos) de végül bele 'gyilkoltam' es ment :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#75345) Rawulf válasza SirRasor (#75342) üzenetére


Rawulf
őstag

A ramfoglalatokról csak annyit, hogy az M.2 (NGFF) SSD-k is hasonlóan csatlakoznak és pont itt Kínában futottam bele abba, hogy haverom feleségének a notebookjában takarítani kellett az SSD érintkezőit. :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#75346) azbest válasza SirRasor (#75337) üzenetére


azbest
félisten

Ha modern proci, akkor a memória vezérlője is a prociban van. A proci is lehet hibás vagy ott is lehet valami kontakt probléma.

A régi alaplapoknál a kontaktosodó memória slotokat valójában a kiszáradó kondenátorok okozzák első sorban. Az, hogy kakas áldozás, meg mindenféle tisztogatás időlegesen segít, csak azért van, mert a rossz kondik miatt egyre jobb kontakra van szüksége. Szóval, ha a proci és aram külön okés, akkor esetleg kondicserére lehet szükség.

Régi kolis gépteremben is mindig ezért szívtunk a gépekkel. Az már csak a végső stádiumban volt, hogy szét is nyíltak a kondik és egyáltalán nem ment. A ram órajelének visszavétele ideiglenesen valamennyit stabilizálhat rajta. Nekem is ez lehet a baja a desktopomnak... mikor filléres kínai rammal kitömtem, akkor úgy tűnt instabil lett.. de kiderült, hogy már eleve az volt az eredeti ramokkal is, csak a több slot kitöltés még jobban kihozta. Gondolkodtam is, hogy vajon egy használt lapot érdemes-e vanni (hát nem, mert az sem fiatal) vagy faja kondikat 2-3 ezresért és csere. De évek óta nem használtam, szóval maradt talonban. Nem gondoltam volna 2009-ben, amikor a gép lett, hogy majd lesajnálom még a 4 magosított phenom 2-őt valamikor 12GB rammal :D

(#75343) macilaci78
persze arra is volt már példa, hogy különböző ramoknál a jobbik ram időzítésével próbálta hajtani mindet és azt nem bírta a gyengébbik, ezért számított a sorrend hogy betesz, boot, ment, betesz boot megy. De persze ott is lehetett kezdődő kondi baj.

[ Szerkesztve ]

(#75347) Rawulf válasza azbest (#75346) üzenetére


Rawulf
őstag

Gyanítom, hogy a régi GA-MA790XT-UD4P alaplapom is már lassan kondi-cserékre szorul anyáméknál, ami azért szomorú, mert azon már szilárd kondik vannak a hagyományosak helyett.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#75348) azbest válasza Rawulf (#75347) üzenetére


azbest
félisten

Legalább még annyira sem látszik, ha pusztul. Annó úgy olvastam, hogy a szilárdak nem jobbak, hanem a gyengébb színvonalukat mosohább körülmények közt is tovább tartják, mint a hagyományos, ami jobbról indulhat, de fokozatosan lepusztul. Amennyire tudom, ha fizikailag lehetséges, akkor helyettesíthető lehet normálokkal is.

Koleszban routerboardról lerohadó olcsó kínai kondik helyére robicon kondikból választottunk oda passzolókat :D picit lehet overkill, de azokból a jobb fajták lehet kihúznak még egy évtizedet, ahol a gagyi 5 év után szétpukkant. Farnelltől rendeltük őket.

Nekem egy gazdaságos asrock A780GXH/128M van, ha jól emlékszem.[link]

[ Szerkesztve ]

(#75349) Rawulf válasza azbest (#75348) üzenetére


Rawulf
őstag

Én Rubicon helyett inkább a NIC-es kondikat preferáltam a RET-től.
Habár van odahaza egy javításra váró FSP tápegység, amiben nagyon keskenyek a nagy kapacitású kondik, amik felpúposodtak és a NIC-nek sajnos sokkal vastagabb az ekvivalens típusa.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#75350) martonx válasza tisn (#75333) üzenetére


martonx
veterán

Hát ez az, hogy a focipálya bérlést meg eleve a cég intézi nekünk, szóval az nem számít bele a sport számlákba :)
Köszönöm mindenkinek a sok jó tanácsot, kraftxld fórumtárs van olyan rendes, hogy vesz magának valami bérletet a cégemre számlázva, és ezért nem leszek hálátlan.

Én kérek elnézést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.