Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#67001) Rick4 válasza Rawulf (#66993) üzenetére


Rick4
félisten

Német birodalmi tápegység? :DDD Bundestáp.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#67002) Old fox


Old fox
tag

Csinálhat bármit, a Windows 10 tovább kémkedik

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#67003) Rawulf válasza Old fox (#67002) üzenetére


Rawulf
őstag

iOS sem kevésbé kíváncsi

"Please state the nature of the medical emergency."

(#67004) martonx válasza Old fox (#67002) üzenetére


martonx
veterán

Csak annyit tennék hozzá, hogy senkinek fingja sincs, hogy mi történik a háttérben, és hogy ez kémkedést jelent-e vagy csak a hülye windows napi 5000-szer keres frissítéseket.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem kémkedne, csak azt, hogy ebből a napi 5000 titkosított csatornán adat mozgásból semmi értelme messzemenő következtetéseket levonni (még az se egyértelmű, hogy ezek effektíve adat feltöltések, és nem letöltések).

Pl. ahogy a cikkben szerepel is, ha éjszaka úgy hagyod a gépet, és az egér se moccan meg, akkor vajon mit kémkedik 5000-szer?

Én kérek elnézést!

(#67005) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

Pont ma jött egy üzi,hogy toljam át a biciklit a 7-es útról a 10-esre.
Eddig nem nagyon érdekelt,mert jó a 7-es verzió is,de most belerakták a bogarat a fülembe.
Áttoljam vagy ne toljam,ez itt a kérdés? :F

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#67006) azbest válasza Old fox (#67002) üzenetére


azbest
félisten

érik már nagyon a linuxra váltás nálam... na nem elsősorban a kémkedés miatt... hanem azért mert frissítés után hullik szét az egész. A munkára használt alkalmazások közül is van amit minden frissítés után újra kell telepíteni, mert szétbarmolja.

Pl a virtualbox elromlik frissítéstől, mert a virtuális hálózati adaptereket szétcseszi (letilt szolgáltatásokat az adapterekről). Altatás után elkezdenek szaporodni a virtuális adapterek, bár ez a program hibája is lehet.
A hangerőszabályzó és más ikonok eltűnnek, nem működnek sokszor a tálcán. Ki kell lőni és újra elindítani az explorert, hogy visszatérjenek.

A tudathasadásos felület meg bosszantó. Ráadásul, ha tikkje van, akkor a dizájnos felületről nyíló klasszikus felületű rész néha nem található hibát dob. Újra kell indítani a gépet hozzá, hogy menjen.

Valsz az lesz, hogy visszateszem a 7-est, csak hogy legyen minimál rendszer, ha valamire kell. Mellé meg belövök egy ubuntut plusz a munkához szükséges szoftvereket. Szerencsére elvileg mind multiplatform, mai nekem kell.

[ Szerkesztve ]

(#67007) Vesztor87 válasza Old fox (#67002) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Pont ezért nem fogom feltenni... kipróbáltam, szép szép, de nem jelentkezgetek be meglévő, és használt fiókba, hogy még a telefonnal (gps van ugye benne) is össze legyen kötve. Ez már kicsit durva :D Nem vagyok üldözési mániás, de nekem ez sok.
Következő majd az lesz hogy ha privátba valakinek írok egy e-mailt hogy ezt azt szeretnék venni, akkor majd kapok egy levelet a környező boltoktól hogy ők hoznak nekem mert úgy tudják kell? :S

(#67008) martonx válasza Vesztor87 (#67007) üzenetére


martonx
veterán

"szép szép, de nem jelentkezgetek be meglévő, és használt fiókba, hogy még a telefonnal (gps van ugye benne) is össze legyen kötve. Ez már kicsit durva :D Nem vagyok üldözési mániás, de nekem ez sok."
Milyen böngészőt is használsz? Chrome-ot?
Milyen a telefonod? Kínában összerakott droid netán iphone?
Hát akkor már nem édes mindegy, ha még valaki tud rólad valamit a kínaiakon, meg a Google-on /Apple-ön kívül?
Sajnos ilyen világban élünk. :( Most, hogy MS is elkezdte ezt csinálni, eszmélnek fel sokan, hogy jéé nehogy már engem lekövessenek, miközben a Google, Apple évek óta ezt csinálja.

Én kérek elnézést!

(#67009) HaZse válasza Vesztor87 (#67007) üzenetére


HaZse
őstag

Nem kötelező MS fiókot használni. Egyszerűen, mikor feltelepült, akkor kihúzni a LAN kábelt és akkor ugyanolyan helyi fiókot fog létrehozni, mint a W7.

Én a hivatalos kiadás óta használom. 8.1-ről frissített. A mai napig tökéletesen működik a rendszer.

A másik ez a kémkedés dolog. Ezt csak akkor hiszem el, ha pontosan megmondják, hogy mit hov küld el a W10. Mert addig az ilyen cikkek csak arra jók, hogy megtévesszék az embereket. Mert a feltételezés még nem jelent semmi. Amúgy kémkedjen csak. Személyes adat nincs sehol megadva nekem. Amúgy az összes op. rendszer is valamilyen módon, de "kémkedik".

Aki meg itt a linuxal jön, az használja egészséggel. De sajnos manapság ahhoz is kell jó gép, hogy jól működjön. Volt nekem fent linux, de számomra fontos alkalmazások nincsenek, vagy ha találok, akkor az meg fizetős.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#67010) Vesztor87 válasza martonx (#67008) üzenetére


Vesztor87
senior tag

3-ból kettőt megtippeltél, de a 3. van, Windows Phone-om van :D

HaZse: Na ezt nem is tudtam :D Na mindegy is, nekem akkor is ez már sok :D Vissza kell térni a 386-os hoz, meg az alcatel 311-es telóhoz :D

(#67011) macilaci78 válasza martonx (#67008) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Most, hogy MS is elkezdte ezt csinálni ... - pontosabban kiderült, még pontosabban felmerült a gyanúja. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#67012) Rick4 válasza HaZse (#67009) üzenetére


Rick4
félisten

Mert a feltételezés még nem jelent semmi. Feltételezni se kell, elég csak elolvasni az eula-t. :D Nyilatkoztak róla amúgy, szóval totál egyértelmű, mi zajlik a háttérben: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#67013) martonx válasza macilaci78 (#67011) üzenetére


martonx
veterán

Persze nyilván a google-ről is csak gyanú szintjén beszélek, meg az apple-ről is :) Aztán amikor az android azt is megmutatja a térképen, hogy merre jártál tegnap, és a kereséseidnek, emailjeidnek megfelelően javasol helyeket a közeledben, akkor azért én pár ember helyében erősen elgondolkodnék azon, hogy van-e értelme az MS esetében hisztizni, vagy már rég elveszítettük a személyiségi jogainkért vívott csatát.

A sok ingyenes cuccért, a személyes adatainkkal fizetünk ennyi. Még csak harcolni se igen lehet ellene, hacsak úgy nem, hogy kivonul valaki a puszta közepére internet nélkül, és elkezd biokertészkedni.

Én kérek elnézést!

(#67014) HaZse válasza Rick4 (#67012) üzenetére


HaZse
őstag

Melyik OS-t készítő cég nem csinál ilyet? A legtöbbet kémkedő cég pont a google, amit az emberek nagy része használja.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#67015) Rick4 válasza HaZse (#67014) üzenetére


Rick4
félisten

Az előbb még arról beszéltünk, hogy nem biztos a kémkedés. Akkor megállapodhatunk abban, hogy számodra is bizonyítást nyert a dolog?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#67016) HaZse válasza Rick4 (#67015) üzenetére


HaZse
őstag

Nekem az a bizonyítás, hogy utólag meg tudom nézni, hogy merre jártam. (Google térkép), vagy mikor a böngésző a keresési eredménynél a közelben lévő találatok részesíti előnyben.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#67017) macilaci78 válasza martonx (#67013) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nincs Androidos cuccom, egy Nokia 101 DS az egyik telóm, a másik egy BlackBerry 9780. Ezekkel aligha lehet követni, legalábbis rendőrségi parancs nélkül.

Az más tészta, hogy desktop vonalon Chrome-ot használok és ugyanúgy vagyok bejelentkezve munkában és otthon is. Baromi kényelmes.

Aki meg azt hiszi, hogy személyes adatot nem tárol a gépén, az még nem nyitott meg egy elektronikus számlát a böngészőben csatolt fájlként...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#67018) Rick4 válasza HaZse (#67016) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor másképp mondom: Az előbb még a windows 10 kémkedési szokásairól beszéltünk. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#67019) HaZse válasza Rick4 (#67018) üzenetére


HaZse
őstag

Ja! Felőlem úgy kémkedhet, ahogy akar. De szerintem ez a kémkedés szó kicsit erős így, mert szerintem "csak" adatokat gyűjt, ha megengeded neki. Ha meg letiltod, mint a cikkben van, akkor is megy az adatforgalom az MS-el. De a cikkben se tudta az ürge megmondani, hogy pontosan mit is csinál.

Szerintem fel van fújva az egész.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#67020) Rick4 válasza HaZse (#67019) üzenetére


Rick4
félisten

Zavarni engem se zavar, még ha a leveleimet olvassa valaki, az se érdekel. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#67021) Thom!


Thom!
veterán

T420 hibás eladó
-rossz akku és kijelző, a többi OK, HDD nincs, amúgy tökéletesen működik, gyári magyar billenytűzet+töltő

(#67022) Agyasima


Agyasima
senior tag

Vegyetek szupertuti monitort és hozzá mégszuperebb komplett gépet.

Ő már mevette volna, de sajnos drágállta a futárt. De tényleg. :)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#67023) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Srácok, használ itt valaki Nexus 5X telót? Nem láttam még élőben, de szeretném megnézni. Boltban sem láttam még Szegeden.

Köszi!

(#67024) totya694


totya694
őstag

MSI GE70 eladó
Mérey utca 6/B-ben megnézhető.

Üdv:Attila

(#67025) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

Micro USB aljzatot powerbankhoz Szegeden árulnak valahol?
Köszi.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#67026) Lacielvtárs válasza Agyasima (#67022) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

marketing, csillagos 5-ös :C :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#67027) _Petya_ válasza vizslakutya (#67025) üzenetére


_Petya_
őstag

[link]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#67028) sss


sss
senior tag

Ha vkinek volna esetleg 10m utp kábele (akár szerelt, akár szereletlen), az ne tartsa magában. :)

(#67029) FoxiestFox válasza sss (#67028) üzenetére


FoxiestFox
félisten

No para, en nem magamban tartom, hanem a fal toveben elvezetve, ki tudja, mi mergezo van benne.. ;]

(#67030) Rick4 válasza sss (#67028) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem van. Nem eladó, de ez nem is volt feltétel. :P Amúgy mindenhol van, a 10m-es saccra 1K körül van.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#67031) sss válasza Rick4 (#67030) üzenetére


sss
senior tag

Legközelebb 2k körül láttam + holnap esélytelen, hogy eljussak bárhova is venni. Hétvégére meg már jó lenne. Ennyi. :)

(#67032) totya694 válasza Lacielvtárs (#67026) üzenetére


totya694
őstag

A lila rúzs szerintem élethűbb lett volna abba a hidegbe ;]

Üdv:Attila

(#67033) macilaci78 válasza sss (#67028) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem van, oda is adnam, de BP-en vagyok.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#67034) Rick4 válasza sss (#67031) üzenetére


Rick4
félisten

Tehát vigye valaki neked helybe a sajátját? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#67035) sss válasza macilaci78 (#67033) üzenetére


sss
senior tag

Én is Bp-n vagyok már egy ideje. :(

Rick: nem kell elhozni, elmegyek én érte. :K

(#67036) HaZse válasza sss (#67031) üzenetére


HaZse
őstag

2k 10méterért drága. De szívesen hozok neked annyiért. :D

De komolyan, holnap tudok neked adni 10m szerelt kábelt.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#67037) Lacielvtárs válasza totya694 (#67032) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

No latod, ebben igazad lehet :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#67038) Rick4 válasza sss (#67035) üzenetére


Rick4
félisten

Ilyet vettem pár hónapja, elég jó anyag, vastag, és a csatlakozónál is jó a kialakítása, nem az a könnyen törős fajta. [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#67039) Polemius válasza sss (#67035) üzenetére


Polemius
aktív tag

Nekem Bp-n van, kölcsönadnám, de én meg közben külföldre emig disszidáltam. :DDD

(#67040) Rick4 válasza Polemius (#67039) üzenetére


Rick4
félisten

Merre sikerült, és mit látsz, jobb ott?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#67041) sss


sss
senior tag

Köszi mindenkinek, úgy néz ki lesz kábel.

(#67042) Polemius válasza Rick4 (#67040) üzenetére


Polemius
aktív tag

Hegyeket látok. :D
Ausztriába sikerült (Óperenciába :) ).
Mire gondolsz? Milyen téren jobb-e?
A hétköznapi kiadások jellemzően magasabbak, de ha a fizetésekhez méred, akkor sokkal jobban kijönnek.
Itt (falu), és a környéken nagyobb városokban amerre jártam (Linz, Amstetten), az emberek kedvesek, segítőkészek (boltban, vendéglátóhelyen, hivatalban).
Ja, és sokkal jobbak az utak. Még itt falun is. És takarítják/szórják.

[ Szerkesztve ]

(#67043) Rick4 válasza Polemius (#67042) üzenetére


Rick4
félisten

Itt mi volt a napi feladat, és ott mi lett? Milyen különbségek vannak pénzben, ha nem titok? Mennyiért lehet lakni?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#67044) Polemius válasza Rick4 (#67043) üzenetére


Polemius
aktív tag

(#67045) azbest válasza sss (#67031) üzenetére


azbest
félisten

A kedvedért: 10m 1090 forint az ország 11 pontján átvehető, mindenütt van készleten (megrendelés személyes átvétellel a tuti, pár napig fenntartják). Szombaton is nyitva vannak szerintem [link]

szerk: most látom már megoldódott :)

[ Szerkesztve ]

(#67046) DarkByte


DarkByte
addikt

Jön a tavasz és a tavaszi nagy takarítás. Még mindig keresek 1541 vagy 1541-II meghajtót C64-hez. Ha valakinek van és meg akar tőle szabadulni, jöhet a privát :)

(#67047) tisn válasza DarkByte (#67046) üzenetére


tisn
addikt

ne is remenykedj :)

(#67048) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

Lakik valaki "készházban" vagy tud szegeden olyan céget aki ilyennel foglalkozik?
Nem komplett ház kellene csak egy bővítés a meglevő téglaház mellé.
Köszi.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#67049) Rick4 válasza DarkByte (#67046) üzenetére


Rick4
félisten

Tessék: [link] [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#67050) HaZse válasza Rick4 (#67049) üzenetére


HaZse
őstag

Egy házat ajánlsz a kollégának a német oldalon? :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.