Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37001) Ted_Beneky válasza bolcsodal (#36998) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Igen, nagyon nem mindegy hogy milyen játék az a játék. Az volna a legjobb ha sss kolléga tele lenne zsével, venne egy erős konfigot és hátradőlne :)
Ha csak a Borderlands2 kiegek miatt, kevés pénzből kell megoldani a dolgot, akkor vga fejlesztéssel a legolcsóbb.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#37002) Rawulf válasza martonx (#37000) üzenetére


Rawulf
őstag

Végtelen határok ;]
"A hiba nem az ön készülékében van.
Ne próbálja beállítani a képet.
Folyamatosan ellenőrizzük az adást.
Mi uraljuk mint horizontálisan, mint vertikálisan.
Eláraszthatjuk önt ezer csatornával,
Vagy kinagyíthatunk egyetlen
képet kristálytisztává. És ez még semmi.
Hozzáidomíthatjuk a látását bármihez
amit csak a képzeletünk felfoghat.
A következő órában mi irányítunk mindent
amit csak lát és hall.
Hamarosan átéli a bozongó ámulatot a
rejtély láttán, ami a lélek legbelső mélyétől
a legvégső határig terjed."

"Please state the nature of the medical emergency."

(#37003) Ted_Beneky válasza martonx (#37000) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Célszemély bár nem sci-fi, de jó. Trónok Harca sem sci-fi, de jó.
Nem új, de sci-fi és jó: SGU.

Vagy tekintsd meg a hogyvolt.blog.hu-t ahol egy csómóról írnak. vagy a sorozatjunkie-t

Csillagkaput a Csillag térre!

(#37004) sss


sss
senior tag

Nem, sajnos nem vagyok tele pénzzel. :)
Próbálom emésztgetni az infókat köszi mindenkinek még egyszer.
Igazából nem cél vmi brutál gamer gép, de azért örülnék ha a borderlands2 jobban futna, most kb. minden lowon van, és így van 30-40 fps. De ha egyszer végre már végigjátszom, utána nem nagyon fogok játszani (max cs-t, ami 14(?) éves játék), ezért sem akarok túl sokat költeni. Vmi g2020 + 7750/70 mondjuk elég jónak tűnik.

(#37005) Rawulf válasza sss (#37004) üzenetére


Rawulf
őstag

A sima CS lehet, hogy olyan idős, de a CS:SOURCE újabb, illetve a CS:GO is kb. 1 éve jelent meg.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#37006) bolcsodal válasza martonx (#36999) üzenetére


bolcsodal
addikt

Némi fejszámolás is elég. Az IGP-d legjobb esetben is egy HD3850 teljesítményét hozza (kicsit lassabb, mivel rendszermemóriát használ). Ez pedig a legjobb esetben is kb fele annyit tud, mint sss kolléga jelenlegi HD4850-e (0.4 vs 1 Tflops)... :U

A játékokhoz GPU kell és nem CPU...

(#37004) sss: Nekem a húzott HD4830-ról kb +40%-ot hozott a HD5770 (Crysis) Nomeg DX11, meg az 1GB VRAM miatt nem hasalt el magasabb minőségi beállítások mellett.

Némi tuning mellett a jelenlegi CPU-d is elég lehet egy HD7750-hez is, ami kb hozza egy régebbi HD5770 teljesítményét a GCN architektúra minden előnyével együtt. Csakhát annál még egy HD7770 is jobban árazott újonnan. Fajlagosan a legrosszabb választás a HD7750.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#37007) FoxiestFox válasza martonx (#37000) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szinkronokrol nincs infom, de amik jelenleg futnak, es kedvelem oket:
-Boardwalk empire, person of interest, homeland, breaking bad, falling skies, game of thrones

Amik kifutottak mar:
-battlestar galactica, stargate osszes (annyira a spinoffok sem rosszak), firefly

(#37008) sss válasza Rawulf (#37005) üzenetére


sss
senior tag

Sőt, van condition zero is, mondjuk a promodból nem tudom lett-e valami. De én csak az 1.6-ot tolom.

bolcsodal: Jaja, valszeg a cpu tuning + új vga lenne a leginkább költséghatékony megoldás, ez is komolyan megfontolandó.

(#37009) Rolly válasza martonx (#37000) üzenetére


Rolly
veterán

Én megnéztem eddig:
- Babylon 5 bár ez már elég régi.
- Stargate összes (spinoffokkal),
- V mint veszélyes (elég rövidre sikerült :( )
- 4400
- Euréka
- 13-as raktár

(#37010) viperabácsi válasza sss (#37004) üzenetére


viperabácsi
addikt

Én lehet megvárnám a Haswell-es i3 at , ha új gépben gondolkodsz.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#37011) martonx


martonx
veterán

Köszi mindenkinek a javaslatokat! Este átnézem őket, aztán választok valami jót.

Én kérek elnézést!

(#37012) totya694 válasza viperabácsi (#37010) üzenetére


totya694
őstag

Az Intel "újabb" jellemét ismerve lehet kiadja Haswell-t 2 hónapra mert kiderül,hogy a piacnak erre nincs szüksége vagy kitalál hozzá egy 1130-as platformot ;]

Üdv:Attila

(#37013) totya694 válasza bolcsodal (#36994) üzenetére


totya694
őstag

22k-ért is van

Üdv:Attila

(#37014) bolcsodal válasza totya694 (#37013) üzenetére


bolcsodal
addikt

Szerverlap (többezer órával a háta mögött gondolom).... :N Nem mostanában lesz nekem Supermicro lapom...

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#37015) totya694 válasza bolcsodal (#37014) üzenetére


totya694
őstag

De lehet még több 10.000 órát le is megy ;]
Meg a tuningba se lehet belekavarodni :N
Ócsó ECC-s RAM-ot megeszik :K
Én is 15k-t ajánlottam mert több ízben is kelt már el 15k-ért 1366-os hibátlan lap(csak persze mindig lemaradtam )

Üdv:Attila

(#37016) bolcsodal válasza totya694 (#37015) üzenetére


bolcsodal
addikt

Alapórajelen nem éri meg az i7-920, ez egyértelmű. BCKL tuning lenne a súlyos sorsa...

Próbáltad mit bír? :U

They drew first blood....

(#37017) pilóta válasza totya694 (#37013) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem sokkal többért komplett gép is :D

[link]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#37018) Rawulf


Rawulf
őstag

Mit szóltok a délután 4-ig tartó, új, nemzeti jobbágyképzéshez? :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#37019) totya694 válasza Rawulf (#37018) üzenetére


totya694
őstag

Miről maradtam le?

Üdv:Attila

(#37020) totya694 válasza pilóta (#37017) üzenetére


totya694
őstag

50k-ért adok egy ilyet 1db X5460 procival...

Üdv:Attila

(#37021) bolcsodal válasza Rawulf (#37018) üzenetére


bolcsodal
addikt

Vannak jobbak is: [link]

Lányom révén közvetlenül is érint a dolog. Még alsós ugyan, de talán annyi érintheti őt is, hogy most már a drogos "felsős Pistike" is az iskolában fog kolbászolni délután négyig...köszönjük.... :(

They drew first blood....

(#37022) lugosi válasza totya694 (#37019) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azt hiszem valami olyan új szabály van, hogy du 4-ig a suliban kell maradni a gyerekeknek, talán az alsó tagozaton de nem vagyok benne biztos.

(#37023) Rawulf válasza totya694 (#37019) üzenetére


Rawulf
őstag

Totya694: Komolyan kérdezed?

Lugosi: Az első nyolc osztálynak.

Ilyenekre természetesen nem gondolnak, hogy a gyerek testnevelés után benn büdösödik délután 4-ig. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#37024) bitpork válasza Rawulf (#37023) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Eddig a gyerek otthon kitombolta magát a szomszéd kölkökkel, most meg majd szétszedik a sulit.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#37025) Rawulf


Rawulf
őstag

"Remek" ötlet az ingyen túlórával foglalkoztatott tanárokkal összezárni a sok büdös (!) kölyköt délután 4-ig.
Retkes generáció meglesz...

"Please state the nature of the medical emergency."

(#37026) lugosi válasza Rawulf (#37023) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem mondod! Egy 14 éves gyerek bent plössed du.4-ig? Mintha melóhelyen lennének. Na erre nagyon kíváncsi vagyok, szerintem csak arra lesznek vele képesek, hogy még jobban megutáltatják a gyerekekkel az iskolát.
Én annak idején du. 4-kor már végeztem a leckémmel, és régen azt csináltam amit akartam. Az új rendszerben a gyerek jó, ha elindul haza, olyan fél 5-5 óra felé otthon van, hobbi, szabadidő stb, az a gyereknek is jár. Akik ezt kitalálták, azoknak a szellemi színvonaláról csak szalonképtelen jelzőkkel tudnék beszélni, úgyhogy inkább nem mondom.

Az alsósokat még valamennyire megértettem volna, de így... Ráadásul kitalálni, hogy az összes gyerek a délután csúcsforgalomban menjen haza... Áhh, hihetetlen.

(#37027) Rawulf válasza lugosi (#37026) üzenetére


Rawulf
őstag

Geonosis droid factory. :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#37028) Agyasima


Agyasima
senior tag

Bár nincs az érintett korosztályba tartozó kölköm, de úgy olvastam viszonylag egyszerű lesz "kikérni" a gyereket, akár állandó jelleggel, ha a szülő úgy akarja.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#37029) pepe091 válasza bolcsodal (#37021) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Egyébként ami ott van kitétel, hogy kérhet a szülő kikérőt, ez mit takar pontosan? Valaki megteheti, hogy pl egész évre kikéri ez alól a gyereket, vagy ez is az a 3 szülői igazolásos móka (már ha létezik ez még, mióta nem veszek részt a köznevelésben..)?

(#37030) totya694 válasza Rawulf (#37023) üzenetére


totya694
őstag

Lassan 18 éves a lányom és mostanában kicsit kerültem is a politikai eseményeket.

Üdv:Attila

(#37031) Rawulf válasza pepe091 (#37029) üzenetére


Rawulf
őstag

A szülőnek jól meg kell indokolnia és az igazgató majd saját hatáskörben dönt erről.
Amennyiben az igazgató elutasító határozatát a szülő nem fogadja el, akkor panaszt tehet a klebelsberg intézményfenntartó központnál.

Például írsz egy ilyen kérelmet. ;]

Totya694 : Én az iskoláról beszélek, nem a politikáról. :D

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#37032) totya694 válasza Rawulf (#37031) üzenetére


totya694
őstag

Értelek én csak ha nem hallgatok híreket,nem olvasok újságot akkor csak "Tőled" tudhatom meg a világ híreit :B

[ Szerkesztve ]

Üdv:Attila

(#37033) Rawulf válasza totya694 (#37032) üzenetére


Rawulf
őstag

Na neee... :N

"Please state the nature of the medical emergency."

(#37034) pepe091 válasza Rawulf (#37031) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Értem. Akkor elvileg, ahol normális igazgató van, nem egy pártkatona, ott nem lesz gond.
Egyébként ezt hívom én levélnek. :DDD Komolyan mindenkinek ezt kellene beadnia. :DD

(#37035) pilóta válasza totya694 (#37020) üzenetére


pilóta
nagyúr

És abban van egy 65000 Ft-os vízhűtés is? ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#37036) Rawulf válasza pepe091 (#37034) üzenetére


Rawulf
őstag

Úgy olvastam, hogy többen is copy/paste formanyomtatványként beküldték az illetékes dirinek ezt a levelet a megfelelő nevekkel. :))

"Please state the nature of the medical emergency."

(#37037) totya694 válasza pilóta (#37035) üzenetére


totya694
őstag

Kifizetés után külön kérésre(és díjazás ellenében) akár a vizet is bele vezethetem :P

Üdv:Attila

(#37038) Lacielvtárs válasza Rawulf (#37031) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :C
ez nagyon jóóóó :)
lementem, mert még lehet majd jól fog jönni :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#37039) Rawulf


Rawulf
őstag

Utolsó jelenet:

"Please state the nature of the medical emergency."

(#37040) Rawulf


Rawulf
őstag

Tanévkezdés 2013/2014 :DDD

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#37041) Lacielvtárs válasza Rawulf (#37040) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

neki már jól kezdődik a tanév :))
viszont az első képről ez jut eszembe...
"Mi volt a a terminátor utolsó szavai amit az életében hallott?
Dikkkmáááán, ez színes fém"
:C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#37042) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

jah, és egy kis photoshop gyűjtemény :)
érdemes meglesni

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#37043) pmheros válasza Rawulf (#37040) üzenetére


pmheros
senior tag

a kép az én értelmezésemben:
Az iskolapadból épp kikerült keményf*szú rendőrsrác elkéri a kihívóan öltözött nő(szerű)egyed számát saját felhasználásra.

Esetleg a kormány azon korábbi terveit demonstrálja, ahogyan összehozza a fiatalokat

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#37044) pmheros


pmheros
senior tag

(#37045) lugosi válasza pepe091 (#37034) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerinted van olyan iskola, ahová nem a megfelelő személyt delegálták igazgatónak?

(#37046) Agyasima


Agyasima
senior tag

A keretes írás külön mókás. Szerintem, ha meglépik, amit terveznek, azért tuti lesz hozzá egyből egy Lex Mészáros is.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#37047) lugosi válasza Agyasima (#37046) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az vicc, hogy nem egy ősrégi szabály újraalkotásáról vagy módosításáról lenne szó, hanem egészen friss dologról. Vagyis, az alkalmazás első hónapjaiban kiderült hogy egy csomó dolgot elszabtak, így majd módosítják a szabályt, kit érdekel hogy ez az üzleteknek tengernyi szivaccsal fog járni. (Amik mellesleg a haveri kört képzik. :DDD)

Ez a baj azzal, ha valahol úgy működik a jogalkotás, hogy egy készülő szabálynak nincs mögöttes felmérése, hatástanulmánya.

(#37048) Rick4 válasza lugosi (#37047) üzenetére


Rick4
félisten

Azért az a rész, hogy egy bizonyos fogyasztói kört szeretnének kizárni bizonyos élvezeti cikkek könnyen elérhetőségéből, már létezik egy ideje, pár soros gépelés, meg egy szavazás lett volna a trafikokat is bevonni abba az 1997-es kormányrendeletbe, ami megtiltotta, hogy kocsmák legyenek az iskolák, egészségügyi intézmény közelében, aztán két évre rá ott is módosítottak, és 200m-t jelöltek meg. Ezzel kellett volna egy kalap alá venni a trafikokat, és a pályázat kiírásakor már élő kormányrendelet szépen szelektált volna a pályázók, vagy ha más nem, akkor az általuk megvenni, bérelni kívánt üzlethelyiségek között..

De ugye tudjuk, hogy "sántán" nem olyan könnyű szökellni a jogszabályok és a rendeletek között.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#37049) Polemius


Polemius
aktív tag

Szánalmasak a kamu indokaik. Egyrészt mert ha nem elég a "befalazott" trafik, hogy ne lássa mi folyik odabent, akkor majd az bármilyen módon elrettenti a fiatalkorút a rászokástól, hogy odébb teszik 100 méterrel? Másrészt pedig az eü. intézmények mellett (sőt, benne) lehet trafik?
Ráadásul a gyerek sem hülye (már amelyik persze), hogy ne tudja mi folyik ott. Meg hogy ne tudjon cigarettához (alkoholhoz, fűhöz, heroinhoz, lsd-hez) jutni ha akar.

A külön szépsége a dolognak, hogy a saját törvényükbe foglalták (nyilván a cimborákat védendő), hogy ha mégis elveszik a koncessziós jogot, vagy megszűnik az egész rendszer, akkor a nyertesnek szép summát kell kifizetni kártérítésként. És nem hiszem azt sem, hogy a nagy üzletláncoknak nehézséget okozna megoldani a dolgot. Legfeljebb majd megszűntetik/átnevezik a játszóházakat, gyermekmegőrzőket.
Vagy elérik, hogy odébb költözzenek az óvodák.

Legjobban persze megint azzal a néhány kisemberrel szúrnak ki, akik a mutyizás közepette véletlen megcsíptek 1-1 trafikot és belefektették a maradék vagyonukat (na meg hitelt).

(#37050) pepe091 válasza lugosi (#37045) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Reménykedtem. De belátom, naiv voltam. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.