Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#92001) SirRasor válasza lorcsi (#92000) üzenetére


SirRasor
őstag

Lidliben pont van most llyen akku kb. ugyanennyiért; ugyanazt a minőséget kapod.
Egyik sem ready2use-os (ára és kapacitása alapján).

totya694 jógát ajánlom. Youtubera ha beütöd, hogy jóga derékfájásra, kiad csomó találatot és biztosan van közte használható. Mondjuk régről ismertem sok gyakorlatot és abból legóztam össze egy nekem megfelelőt. Ha kipróbálsz párat, a tested úgyis megmondja melyik a legjobb.

Make Love not war!

(#92002) lorcsi válasza SirRasor (#92001) üzenetére


lorcsi
veterán

De jo, kosz...akkor csak atsetalok erte..

(#92003) SirRasor válasza lorcsi (#92002) üzenetére


SirRasor
őstag

A grilles részleg mellett láttam, azaz jégkrémes melletti sorban:

Make Love not war!

(#92004) DarkByte válasza SirRasor (#92003) üzenetére


DarkByte
addikt

Óvatosan azzal hogy a Tronic van olyan jó mint az IKEA LADDA. [link] A LADDA méltán népszerű, mert hozza a Panasonic Eneloop-ok minőségét töredék áron. [link]

[ Szerkesztve ]

(#92005) CSorBA


CSorBA
őstag

Sziasztok! Esetleg SPAR-os JBL-es matricája van-e valakinek, aki szívesen odaadná. Elvileg lejárt 25-én, de most itt a sparban pont van olyan füles amire gyűjtöttem.

(#92006) martonx válasza SirRasor (#92003) üzenetére


martonx
veterán

NiZn aksikat javasolta itt nekem anno valaki. Azóta már van otthon több, mint húsz egyenesen Ali-ról, hamisítatlan kínai mind.
Összes NiMh-t nyugodtan ki lehet dobni mellettük. Xbox kontrollerekbe, távirányítós autókba, meg ki tudja még mi mindenbe rengeteg aksit használunk.
Nem igazán értem, hogy tudott az NiMh elterjedni, mikor létezik NiZn is, és mindenben jobb.

Én kérek elnézést!

(#92007) CSorBA válasza CSorBA (#92005) üzenetére


CSorBA
őstag

Közben kaptam, köszönöm :)

(#92008) -Tsaba- válasza lorcsi (#92000) üzenetére


-Tsaba-
tag

Nekem kb 1 éve az "Bútor futár Szeged" el/lehozta pár száz forintért...

(#92009) lorcsi válasza martonx (#92006) üzenetére


lorcsi
veterán

Jo is lenne,ha nem csesztek volna el a vammal es az afaval a rendeleseket

(#92010) SirRasor válasza martonx (#92006) üzenetére


SirRasor
őstag

Hivatalos specifikációk alapján a NiZn-nek elég durva memória effektusa van a NiMh-hoz képest (NiMh-nak meg csak kicsit rosszabb, mint a Li-ion). Leszámítva azt, tényleg nincs sok különbség :D

DarkByte a Tronic is ilyen :U A ready2use-os változatok meg kifejezetten jók.
Irónikusan mondhatnám, hogy egy laddát ne hasonlíts már egy tronichoz :DDD

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#92011) martonx válasza SirRasor (#92010) üzenetére


martonx
veterán

Immár 2 éve átálltunk családilag NiZn-re, és eddig 2 elemet kellett kidobni a huszonpárból.
Töltés problémákat tapasztaltam, viszont a két év alatt kétféle hozzájuk való töltőt is vettem, és fura módon, ha valamelyik elem az egyikkel nem akar töltődni, akkor a másikkal rendben töltődik.
Így 2 év alatt volt kettő elem, amelyik bizonyos idő után egyik töltővel se tudott már rendesen töltődni.
Tekintve, hogy ali-ról fillérekért beszerezhető (kivéve a töltők), és xbox-ban mondjuk 10X tovább bírja egy NiZn elem, mint egy NiMh ami akár 1 nap alatt simán lemerül, én tökéletesen elégedett vagyok velük.

Én kérek elnézést!

(#92012) tisn válasza SirRasor (#92001) üzenetére


tisn
addikt

mashogy halottam. nekem van sok lidles tronicom, nem valami jok.

(#92013) tlac


tlac
nagyúr

más is érez szarszagot a belvárosban késő esténként?

egész hűvös lenne kint most, erre nem tudom kinyitni az ablakokat, mert jön be a bűz

(#92014) fradi81 válasza tlac (#92013) üzenetére


fradi81
veterán

Most munkába jövet a kálvárián ahogy jöttem volt egy kis trágyaszag.

moto g72, Ninebot d28e

(#92015) PowerBuldog válasza tlac (#92013) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Igen. Csillag terén is olyan masszív disznó szar szag van, hogy hányinger.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#92016) tisn válasza tlac (#92013) üzenetére


tisn
addikt

lehet a biogaz felol fuj a szel.

(#92017) macilaci78 válasza martonx (#92011) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Ni-Mh akku cellafeszültsége 1,2 V, teljesen feltöltve 1,44 V körül van. Relatív gyorsan merül 1,2 V-ra, de a kapacitás nagy részét 1,2 V körül adja le.
A Ni-Zn akku cellafeszültsége 1,6 V, teljesen feltöltve 1,9 V körül van.
A normál ceruzaelem 1,5 V-os.

A Ni-Zn akku magasabb cellafeszültsége az, ami miatt a hosszabb élettartamot, vagy villanymotoros ketyerében a több kraftot tapasztalod. Viszont sok olyan eszköz van, ami nem szereti, vagy nem bírja azt a bő 20%-kal magasabb feszültséget.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#92018) 4ron válasza macilaci78 (#91995) üzenetére


4ron
senior tag

8.5k lett volna, amennyiért vettem, de egyik ismerősöm már megvette :)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#92019) _Petya_ válasza PowerBuldog (#92015) üzenetére


_Petya_
őstag

Makkosházon kb hetente van disznósz@r szag. Örüljetek hogy odaáig csak ritkán ér el. :U

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#92020) martonx válasza macilaci78 (#92017) üzenetére


martonx
veterán

Igen utána olvastam annak idején milőtt elkezdtem berendelni niZn-ből. Elegem volt az alapból feltöltött, máris kifogyott (nyilván az 1.2 üzemfeszültség miatt) NiMh-s szarokból.
A szivacslövők, távirányításos autók, zseblámpák egyenesen kérik a "tuning" aksikat :D (nyilván zseblámpa izzóknál játszhat az idő előtti elöregedés, de tegye fel a kezét, aki filléres zseblámpát 10 évre vesz).
Xbox kontrollernél lehetne problémás, de van benne saját fesz szabályzó.

Én kérek elnézést!

(#92021) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Egy haver jön két hét múlva Szegedre barátnőjével és programokat kellene gyűjtenem, olyanokat, ahol nem kell hatalmasakat sétálni, mert lábujja frissen műtve lesz.

Elsősorban iváshoz köthető activityk érdekelnék.

Amik eddig eszembe jutottak: Aqua Polis, Gokart, Szabadulószoba, Vegas Pub. Szerintetek még mit lehetne? :U

We are only Stardust...

(#92022) tisn válasza Jinxb1rd (#92021) üzenetére


tisn
addikt

varosnezo kisvonat :)

(#92023) martonx válasza Jinxb1rd (#92021) üzenetére


martonx
veterán

Lime / bicikli kölcsönzés, és úgy városnézés?
Kultúr programok esetleg? Színház, szabadtéri, a felújított múzeum, vár tök jó lett.

Én kérek elnézést!

(#92024) quailstorm válasza tisn (#92022) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Arra én nem pazarolnám a pénzt.

Még jó időjárás esetén is a lelkedet kirázza. Hangosítás is elég gyenge rajta. A cég német alkalmazottait vittük el egy körre még 2019-ben. Kb. 3 kanyarig tartott a lelkesedésük, aztán már csak a túlélésre hajtottak.
Ahhoz meg túl gyors, hogy érdemben nézz bármit. Mire felfogod mit mond, már ott se vagy.

Óvodás, meg kisiskolás csoportnak még lehet érdekes, de felnőttként valami embertelen gagyi. Mondjuk nekem gyerekként is az volt.

(#92025) Stylewars_kp válasza Jinxb1rd (#92021) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Amiket felsoroltál az szinte mind bukta frissen műtött lábujjal. Szabadulószoba, Vegas Pub ami oké lehet. Vadasparkot mondanám, de ott rengeteget kell sétálni.

(#92026) macilaci78 válasza Stylewars_kp (#92025) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Baleseti ambulancia a katasztrófaturizmus jegyében.

Színházi előadás, ha már Szeged, akkor a Belvárosi Mozi a THX minősített hangrendszerével olyan, ami Budapesten sem általános. Nem tudom, a szabadtéri színpad ad-e valamit.
Szabadstrandon napfürdőzni, Fekete Ház kiállítását is meg lehet nézni, de van még pár galéria a belvárosban, köztük sok pad ülve pihenni. A Pláza mögötti tavon lehet etetni a vadkacsákat, a parton van pár pad is. Ha van horgászengedélyed, akkor a Holt Maros partján is el lehet tölteni némi időt, helyi járatú busszal megközelíthető.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#92027) Gergello válasza Stylewars_kp (#92025) üzenetére


Gergello
addikt

Vegas hétfőn zárva újabban, erre figyeljetek.

(#92028) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Sziasztok.

Olcsón 3D nyomtatást hol lehet szegeden intézni?
Csak 4db számítógépház talpat szeretnék készíttetni.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#92029) pulutodurumo válasza PowerBuldog (#92028) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A TIK oldalánál a Student Copy nyomtatott nekem, de az már pár éves sztori. A fájlokat én vittem. Az oldaluk szerint még csinálják.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#92030) PowerBuldog válasza pulutodurumo (#92029) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Köszi. Már nyomtatják is. 5.5x olcsóbbra jött ki mint amilyen ajánlatot a neten kaptam eddig...

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#92031) tlac válasza PowerBuldog (#92030) üzenetére


tlac
nagyúr

az jól hangzik, mennyiért csinálják?

(#92032) PowerBuldog válasza tlac (#92031) üzenetére


PowerBuldog
veterán

1500, de csak 4db kisebb számítógép talpat kértem

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#92033) PowerBuldog válasza PowerBuldog (#92032) üzenetére


PowerBuldog
veterán

És ehhez képest kaptam egy 6500+áfa ajánlatot egy netes ajánlatkérőre.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#92034) vizslakutya válasza CSorBA (#92005) üzenetére


vizslakutya
senior tag

:) 7 darabot tudok adni.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#92035) CSorBA válasza vizslakutya (#92034) üzenetére


CSorBA
őstag

Köszi! Már közben kaptam, és sikerült is beváltanom :)

(#92036) Orionk válasza CSorBA (#92035) üzenetére


Orionk
senior tag

Sziasztok,

Tudnátok ötletet adni, hogy hol lehet Szegeden elegáns inget venni? :)
Ki hova jár? :)

Kicsit megpocakosodtam az elmúlt 1 év home office alatt és tegnap ahol jártam csak SLIM Fit ingeket árultak. :O
Voltam az Árkádban(NewYorker, H&M, C&A, Takko) és Nagy Tescoban a ruházati részlegen. Tényleg mindenhol Slim Fit-re épülő varrású ingek voltak. Nem hittem hirtelen el. Még az eladókat is kérdeztem, hogy a többi, pl. Regular Fit varrásúak el vannak-e rejtve, de azt mondták, hogy most nincsenek.

köszi

(#92037) fradi81


fradi81
veterán


Hali, ez a melegítő milyen elven működik, mit érdemes állítani rajta, ha érdemes?

moto g72, Ninebot d28e

(#92038) macilaci78 válasza Orionk (#92036) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Context. Van comfort fit fazon is. :P
Olymp ingek nekem nagyon beváltak, Redford, Marvelis. Bár ez más árkategória, mint egy C&A. A többi általad felsorolt üzletben nem is kapok magamra inget.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#92039) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Üdv! HP billentyűzet érdekelne Szegeden. Tudtok boltot ajánlani? Nincs időm online kiszállításra. :R

They drew first blood....

(#92040) martonx válasza bolcsodal (#92039) üzenetére


martonx
veterán

Bemész Mediamarktba választasz, kifizeted, elhozod. Mondjuk pont HP-t nem valószínű, hogy találsz.

Én kérek elnézést!

(#92041) bolcsodal válasza martonx (#92040) üzenetére


bolcsodal
addikt

Épp ez a probléma...:D Nincs nekik HP. Csak a sok dzsunka meg a "gémer" halmozódik végeláthatatlanul...

Mind1..Euronics, Extreme-digital..náluk van normális felhozatal is.
Semmi extra nem kéne USB-s Magyar..irodai, strapabíró...

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#92042) -Tsaba- válasza fradi81 (#92037) üzenetére


-Tsaba-
tag

Vagy kondenzációs vagy kéményes kombikazán (talán inkább kondenzációs).
Érdemes minél lejjebb állítani a hőfokokat (elvileg annál kisebb az egységnyi gáz fogyasztás), persze nem muszáj, az is lehet hogy most jól van beállítva a lakásnak/radiátoroknak megfelelően.

Fűtésnél azt kell mérlegelni hogy minél tovább menjen, de azért felfűtse a helyiségeket amennyire kell, és a hatásfok/gázfogyasztás dolgozik a szivattyú villamos fogyasztása ellenében. Én pl 42-55 fok között szoktam állítgatni (radiátorok vannak csak).

Meleg víznél meg ugye el kell találni hogy minél kevesebb hideg vizet kelljen hozzá keverni, de azért meleg legyen amennyire kell, de ne kelljen túl sokat " előfolyatni". Nálam 50-55 fokon van azt hiszem.

De itt egy konkrét leírás a kazános kézikönyvből.:

TANÁCSOK ENERGIA MEGTAKARÍTÁSÁHOZ

A fűtés szabályozása A kazán odairányú hőmérsékletét a rendszer típusától függően állítsa be. Fűtőtestekkel rendelkező rendszerben ajánlott a fűtővíz odairányú hőmérsékletét maximum 60°C-ra beállítani, és ezt az értéket csak akkor növelni, ha a kívánt környezeti komfortot neméri el. Padlófűtés esetén ne lépje túl a rendszer tervezője által előírt hőmérsékletet. Ajánlott külső szonda és/vagy vezérlőpanel használata az odairányú hőmérséklet automatikus beállításához az időjárási viszonyoktól vagy a belső hőmérséklettől függően. Így a készülék nem állít elő a ténylegesen szükségesnél több hőt. Úgy állítsa be a beltéri hőmérsékletet, hogy ne fűtse túl a helyiségeket. Minden foknyi túllépés körülbelül 6%-kal nagyobb energiafogyasztással jár. A beltéri hőmérsékletet a helyiségek
használati típusához igazítsa. Például a hálószobát vagy a kevésbé használt szobákat alacsonyabb hőmérsékletre lehet fűteni. Használja az időprogramozást és az éjszakai beltéri hőmérsékletet körülbelül 5°C-kal alacsonyabbra állítsa be, mint a nappalit.
Energiatakarékossági szempontból ennél alacsonyabb hőmérséklet nem gazdaságos. Csak hosszabb idejű távollét - például vakáció - esetén csökkentse ennél jobban a beállított hőmérsékletet. Ne takarja le a fűtőtesteket, lehetővé téve a levegő megfelelő áramlását. A helyiségek szellőztetéséhez ne hagyja félig nyitva az ablakokat, hanem rövid időre nyissa ki azokat teljesen.

Használati melegvíz

Jó megtakarítás érhető el, ha úgy állítja be a kívánt használati melegvíz hőmérsékletet, hogy ne kelljen hidegvízzel keverni. Minden további fűtés energiapazarlást, és nagyobb vízkőképződést okoz.

[ Szerkesztve ]

(#92043) fradi81 válasza -Tsaba- (#92042) üzenetére


fradi81
veterán

Löszi, végülis így néz ki, mindegy mit állítok rajta, 90w-ot eszik folyamatosan a konnektorból, még akkor is ha a bal oldali fali kapcsolóval kikapcsolom, ezt lett volna jó levinni, esetleg érdemes ezt lekapcsolgatni egy elosztóval vagy az tehet benne kárt?

moto g72, Ninebot d28e

(#92044) -Tsaba-


-Tsaba-
tag

Az furán sok. Mondjuk az is hogy nincs rajta ki/be kapcsoló gomb (mint nekem a baxin).
A ki/be kapcsolatás amúgy nem hiszem hogy jót tenne neki, mondjuk nálam a Baxinál kifejezetten ellenjavalják, mert hogyha nincs használatban akkor 24 óránként átmozgatja automatán a szelepeket/ szivattyúkat ( használati kézikönyv szerint). De lehet kérdezd be a víz gáz fűtés szerelés topikba, ott több a hozzáértő...

(#92045) veze válasza -Tsaba- (#92044) üzenetére


veze
őstag

de mi kerül folyamatosan 90wattba óránként ha épp nem használják, az automata átmozgatáson is tul van...

(#92046) r0by


r0by
addikt

Valaki ment mostanában Debrecen fele?
Szeged-Szentes-Nyíradony lenne az útvonal. Szentesig egyértelmű az útvonal, de utána vajon melyiket lenne érdemes választani?
[link]
A Szarvas felé vezető utat, azt tudom, hogy egy szakaszon nagyon rossz. Így a másik kettőből kellene választani. És hát nem mindig a rövidebb szokott a jobb is lenni :)
:R

(#92047) Ted_Beneky válasza r0by (#92046) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Biztosan dolgod van Szentesen, nekünk nem szokott lenni és mindig a Vásárhely-Orosháza-Békéscsaba-Szeghalom-BerettyóUF-Debrecen útvonalat választottuk. Bcsaba és Körösladány között rossz az út, másutt elfogadható.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#92048) nap válasza r0by (#92046) üzenetére


nap
addikt

A másik kettő is tartalmaz vallató részeket. ;]
Talán egy Kunszenti kerülővel Szarvas felé jártok a legjobban, de ott is lesz rosszabb szakasz.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#92049) -Tsaba- válasza veze (#92045) üzenetére


-Tsaba-
tag

Igen, elég soknak tűnik. Bár lehet én is rádugom majd a fogyi mérőre a kazánom, kíváncsi lettem :D
Mondjuk ezzel a Ferroli márkával amúgy sem vagyok kibékülve, ilyen típusú radiátorokat építettek be és finomat szólva is csapnivaló a minőségük, legalábbis ami a borító lemezeket illeti. Hullámos, néhol eláll, még olyan is volt hogy kattogott a hőtágulástól míg meg nem igazítottam.

(#92050) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Keresek valakit egy kb 2 hónapos MS Access-es projectre, a meló Makón lenne.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.