Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#76801) vizslakutya válasza castiels (#76799) üzenetére


vizslakutya
senior tag

pl itt

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#76802) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Telekomos Lumia 640 nagyon szép állapotban 17k. Privát ha vkit erdekel.

(#76803) nap


nap
addikt

Nem tud valaki eladó, használható Salgó polcot pici pézé?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#76804) macilaci78 válasza nap (#76803) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én ezt használtam, teljesen megfelelt. Viszont ez vatta új.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76805) bb0t válasza martonx (#76797) üzenetére


bb0t
senior tag

Megnézem, hogy 50 métert, 80 cm mélyen hány lapátos ember, hány óra alatt ássa ki. :D Ráadásul vékony sávban kéne, ha ember ássa, akkor szélesebbnek kell lennie. :U

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#76806) nap válasza macilaci78 (#76804) üzenetére


nap
addikt

Köszi! Megnézem. :)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#76807) martonx válasza bb0t (#76805) üzenetére


martonx
veterán

:D én a helyedben inkább attól tartanék, hogy mennyire lesz egyenes, amit a kocsmában felbérelt emberek ásnak :D

Én kérek elnézést!

(#76808) mimi82 válasza bb0t (#76790) üzenetére


mimi82
tag

Szia!

A szomszédnak ő csinálta a földmunkát.

(#76809) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!
Ingatlan adás-vétel/csere esetében jól láttam hogy hiába forgatnánk be ház vásárlásba a lakás árát (3 éve vettük a lakást) mindenképpen illetéket kell fizetni? (Ráadásul baromi sokat :( )

(#76810) vizslakutya válasza Vesztor87 (#76809) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Nemcsak a két összeg különbözete után?

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#76811) nap válasza Vesztor87 (#76809) üzenetére


nap
addikt

Csak a különbözet után. De igen, baromi sokat.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#76812) Vesztor87 válasza nap (#76811) üzenetére


Vesztor87
senior tag

A lakást vettem mondjuk 6m-ért, eladom 10-ért, hiába veszek 15 m-ért másik lakást vagy házat, az eladás után, és a vásárlás után is fizetek... Igaz?

(#76813) kraftxld válasza Vesztor87 (#76812) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És az ügyvédnek mi a lóf*szért fizeted az 1%-ot? :D Kérdezd meg tőle, ha meg nem tudja akkor keress másikat.
Röviden: a különbözetre kell csak 4% illetéket fizetned, ebben az esetben 15-10=5M-re.
5M * 0.04 = 200e, erre simán meg szokták adni a 12 havi kamatmentes részletfizetést, ez 16.7e/hó.

A különbözet ami a vételi meg eladási ár között van, arra SZJA-t (15%) kell fizetni, és van egy évente csökkenő mértéke. 5 év alatt nullázódik ki. [link]
Példádban ha még nem vagy benne a 4. évben.
(10m-6m)*0.6*0.15 = 360e Ft
4. évtől ennek a fele, tehát 180e.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#76814) Vesztor87 válasza kraftxld (#76813) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Ott még nem tartunk hogy ugyvéd, most nézelődünk merre kellene költözni. Csak erről a nyertél az ingatlanonakkor lehúz az állam c. sztoriról nem tudtam. Pontosabban úgy tudtam hogy ha beleforgatom imgatlanba akkor nem kell fizetni csak az olcsóbb ésa drágább ingatlan ára közötti részre a százalékot (vagyonszerzési illeték).

(#76815) kraftxld válasza Vesztor87 (#76814) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Add ki a mostani pecót albiba, vegyél ki egy másikat ott ahol szeretnél lakni, mittomén lesz 20e különbözeted.
Csak azzal, hogy nem kell az SZJA-t, illetéket, ügyvédet, földhivatalt, mittoménmit kifizetni 3 évig 0-ból kijössz.
És a +5M hozamjáról nem is beszéltünk, ebből meg lehet pörgetni lakáskasszát, és 5 év mulva venni egy másik lakást :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#76816) Rhino666


Rhino666
őstag

OUYA játékkonzol (használt, hibátlan) 22k

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#76817) Rick4 válasza Vesztor87 (#76812) üzenetére


Rick4
félisten

Ha 5 éven túl vetted volna, nem kell fizetni, ha veszel másikat, ha nem. viszont ha egy éven belül veszel (+365 nap, nem naptári év) a másik lakás megvétele után a vételár különbözete 4%-a fizetős. Amikor eladtad, kérelmet kell benyújtani, hogy keresed a másik lakást, ekkor felfüggeszti a nav az illetékkiszabást.

Én is azt mondom, ha van 5M-d, vegyél fel csokot, ezt tartsd meg, és add ki. A legjobb, amit tehetsz.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#76818) Vesztor87 válasza Rick4 (#76817) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Azé nem gyenge lehúzás ez állambácsi részéről....

Siklóson, Dombóváron nem jár valaki véletlenül holnap? Valami apróságot kellene elhozni nekem😀

(#76819) Rick4 válasza Vesztor87 (#76818) üzenetére


Rick4
félisten

Melyik része? Ha egy ilyen házvételbe nem tudsz belekalkulálni +4%-ot, vagy megfordítva ha van 3 hónapod, és azalatt a kifizetett adón keseregsz, majd nagy nehezen beletörődsz, ahelyett, hogy gyorsan megkeresnéd azt az összeget, akkor nem a rendszerrel van a baj. :D Arról már nem is beszélve, kicsit körül kellene nézni a környéken, ez az összeg igen- igen kedvezményes a többi országban megszokott ingatlanadóhoz képest.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#76820) Nerd


Nerd
aktív tag

Hello,

vett-e mar valaki BKV havi berletet Szegeden?
MAV-tol tenyleg lehet, akar vonat jegy nelkul is?

(#76821) nap válasza Nerd (#76820) üzenetére


nap
addikt

Hallottam egy legendát a fővárosból ideszakadt túristacsoportról, akik BKV bérletet kértek a jegypénztárban (a helyi SZKT helyett). Kaptak. ;]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#76822) ShadowX válasza nap (#76821) üzenetére


ShadowX
őstag

Azok jegyek voltak. Bérletet nem tudom lehet -e kapni. Egy telefont azonban megérne.

(#76823) lorcsi


lorcsi
veterán

hol szoktatok kávézni a belvárosban?

arra gondolok, ha éppen gyorsan be akarok dobni valami normálisabb kávét reggel munka előtt...hol érdemes?
tudom vannak kávézók..de elég sok helyen 400 magasságában kezdődnek, amit picit sokallok

(#76824) martonx válasza lorcsi (#76823) üzenetére


martonx
veterán

Akkor kavezz a meló helyen. :D

Én kérek elnézést!

(#76825) Lacielvtárs válasza lorcsi (#76823) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Amúgy 400 ft egy normalis kaveert a mai világban, nem is olyan sok, szerintem :K
Én itthon főzök pellini kávét egy presszó géppel, és finom, kellemes aromája van, es nagyon krémes állagú :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#76826) castiels


castiels
addikt

(#76827) lorcsi válasza Lacielvtárs (#76825) üzenetére


lorcsi
veterán

szoktam itthon is főzni, e valahogy nem olyan
most meg beruházni nagyobb összeget nem szeretnék egy komplett kv szettbe :(

néha ezt a mizo kávét szoktam, igen finomak :)

heti 1-2 alkalommal még ok is lenne a 400/alkalom..de azért minden napra...messze nem vagyok olyan anyagi helyzetben..nem az én kezemben van a nyertes 5-ös lotto szelvény :(

[ Szerkesztve ]

(#76828) Ted_Beneky válasza lorcsi (#76827) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

A Félegyházi Pékségben a Bartók téren elég sok embert látok reggel kávézni, az árról sajnos nem tudok nyilatkozni, én itthon iszom :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#76829) stopperos válasza lorcsi (#76823) üzenetére


stopperos
senior tag

Kávézgató

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#76830) Vesztor87 válasza Rick4 (#76819) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nem tudom melyik országban mi megy, őszinte legyek nem is érdekel. De maga az, hogy keresek X ft-ot munkabér címén, ennek kb. 1/3-át elveszik ilyen olyan jogcímen (pl. nyugdíj ami valszeg nekem nem lesz, egézségügy ami megint egy rakás fos, mert bármit akarok, azt magánba csináltatom - fogászat pl, most nemrég szültünk, az is volt egy jópár Deákba....), majd ha venni merészelek bármit, akkor vagyonszerzés címén adóztatnak, ha netán eladnám haszonnal, akkor még azt is adóztatják....az adót is megadóztatják... tankolok és a benzin árának 2/3-a megy az államnak, miközben szívom a fogam folyamatosan mert sok helyen lassan útnak nem lehet nevezni azt a szart amin megyünk stb. stb. :)
És kövezzenek meg, nekem igenis sok ha eladásnál rám vernek 500.000 ft adót, meg még 200.000 ft vagyonszerzést. Lehet Neked 700.000 ft nem sok, nekem több havi fizetés...

(#76831) Agyasima válasza Nerd (#76820) üzenetére


Agyasima
senior tag

Az anna-kúti MÁV pénztárban én pont egy hete vettem. Ott nyugodtan próblkozhatsz.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#76832) martonx válasza Vesztor87 (#76830) üzenetére


martonx
veterán

Tegyük hozzá a világ élvonalába tartozó áfát, és a pénzed, amit a bankban gyűjtesz, mindeféle egyéb adó terheli menet közben is :D
Ettől függetlenül annyira akkor se szar a helyzet, mint gondolod. Külföldön sincs kolbászból a kerítés. Pláne még befogadnak 1-2 millió további migránst :D

Én kérek elnézést!

(#76833) Vesztor87 válasza martonx (#76832) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nem mondom hogy máshol minden happy, de azért azt igen sok helyen megénekelték már hogy kis hazánkban a világ élvonalában van az adóteher. Persze annak aki be sincs jelentve és nem terhelik a fizetését annak más lehet. Kíváncsi vagyok hány ember van annyira bejelentve amennyit kap 😁

(#76834) totya694 válasza Vesztor87 (#76833) üzenetére


totya694
őstag

Arra szerintem az NAV is kíváncsi :K

Üdv:Attila

(#76835) Vesztor87 válasza totya694 (#76834) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Azért azt nrm nem értem hogy lehet az, hogy nem tűnik fel a hatóságnak pl hogy egy munkahely ami nyitva van 12-13 órát, az csupa 4 óra minimàlbéres embereket foglslkoztat...

(#76836) totya694 válasza Vesztor87 (#76835) üzenetére


totya694
őstag

3 dolgozóval akik 4 órával vannak bejelentve felváltva már meg is van a 12 óra nyitva tartás :K
Az igazi válasz meg a politikában van....

Üdv:Attila

(#76837) Nerd válasza Agyasima (#76831) üzenetére


Nerd
aktív tag

Koszonom ! Pont oda megyek hetfon !

(#76838) ShadowX válasza Vesztor87 (#76835) üzenetére


ShadowX
őstag

Feltűnik, hidd el (6 év tapasztalata mondatja velem). De amíg az alkalmazott meg van fenyítve és félemlítve, hogy ha a vállalkozó ellen vall, akkor holnap lehet új állást keresni és az alkalmazott azt vallja, hogy ő 10 perce kezdett és ezt írásba is adja, sőt, meghamisított jelenléti ívvel alá is támasztja (holott már 12 órája dolgozik), addig nem nagyon tudtunk vele mit kezdeni. Az, meg hogy az alkalmazott elhiszi, hogy ha van egy 4 órában bejelentett, hébe-hóba kifizetett állása jó neki (+ meg is alázzák sok helyen) akkor az legyen az ő problémája.

Tisztelet a kivételnek persze. Akik rendesen bejelentették és időben kifizették az alkalmazottakat (rendes bérrel, mert nem fukarkodtak) azok évek óta állandó alkalmazotti társasággal, konstans jó minőségben dolgoznak.

A sleppje pedig jó eséllyel 2, max. 3 évig bírja és a hozzáállása miatt lehúzza a rolót.

El nem hinnéd mit meg nem tesznek az alkalmazottak, hogy ne rúgják ki őket, legyen az akármilyen alja munka....

(#76839) sss válasza Vesztor87 (#76830) üzenetére


sss
senior tag

"1/3-át elveszik ilyen olyan jogcímen" + ugye a munkáltató még ezen felül is fizet utánad nem keveset... Esetleg ha látszana, hogy értelmes dolgokra mennek az adóforintok. :(

(#76840) Vesztor87 válasza ShadowX (#76838) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nem tudom.... Olyan helyekről ahol van 10-15 vagy még több dolgozó, keresnek 200-300 nettót fura ezt látni. Elég lenne egy 5-6 fős társaságnak beülni egy ilyen vendéglőbe, kocsmába akármibe, nyilván gyorsan kiderülne a móka...
De mást nem mondok 4 órába keres nettó 40-50k-t és új építésű lakás, új autó stb.... Azt hogy magyarázzák meg?:)

sss: igen... legyen ilyen drága a benya, de legyenek jó útjaink... Legyen ilyen sok az áfa, tb stb, de legyenek jó kórházak, stb.
Illetve igenis legyen ellenőrizve jobban a munkaadó. Nemár hogy a kisembert is megbüntetik ha feketén melózik...
Esküvő szervezéskor is durva volt látni hogy senki nem ad számlát, teszik a pénzt zsebre... De jó nekik hogy nem kell adózni. Cserébe leverik azokon akik olyan helyen dolgoznak akik nem tudnak játszani...

[ Szerkesztve ]

(#76841) Rick4 válasza martonx (#76824) üzenetére


Rick4
félisten

Esetleg otthon? :D

Gumi se kell a fillérb@száshoz, mert az is pénz. :D Aztán végül sikerül kibulizni a béruniót, és a 3 eurós ár lesz a kevés. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#76842) Rick4 válasza Vesztor87 (#76830) üzenetére


Rick4
félisten

Hát pedig ez ilyen dolog, és hidd el, máshol sincs másképp. Sőt, a fejlett nyugaton minél többet keresel, annál többet adózol. Kissé utópisztikus, és sok esély nincs rá, de ha a városunk vezetőjét esetleg megválasztanák egy győzelem után miniszterelnökké, akkor is ez lenne. 4-5 kiló fölött lenne vagy 35% az szja.:D

Én azt mondom, bárki kereshet bármennyit, ez egyrészt attól függ, amihez ért, ahhoz mennyire ért, és mennyivel jobban, mint a többi, emellett a képességei, a lehetőségei, és a benne rejlő kurázsi döntik el, mégis mennyit fog keresni. De ez mind semmit sem ér, ha a fennmaradó időt azzal tölti, hogy mennyi pénzt kellett erre vagy arra elköltenie, ugyanannyi idő alatt pénzt is lehetne keresni, nem? :D Nem vicc, halálosan komolyan gondolom, te döntöd el, hogy a saját életed mérgezed-e ilyen negatív gondolatokkal, mert az ugye tény, hogy ettől meg nem oldódik, kevesebbet fizetni nem kell, és máskor ugyanúgy, ugyanannyit kell, tehát ezeket a dolgokat megváltoztatni nem fogod tudni. Egy dologra lehetsz hatással, hogy mennyi pénzed van. És hidd el, van egy pont, mikor már lényegtelen, hogy ilyen szirsz@rokra mennyit fizetsz ki, marad még bőven.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#76843) DarkByte válasza Vesztor87 (#76830) üzenetére


DarkByte
addikt

Igen is sok 700e Ft. Nekem is most ennyi vagyonosodási illetéket kellett fizetnem a lakás miatt, és ser. Már alig várom hogy novemberben letudjam a 12 havi törlesztő utolsó két részletét egyben, jelentősen többet tudok majd havonta félretenni ismét, vagyis végre el tudom kezdeni felújítani a lakást jövőre (szóval meg lesz a helye akkor is a pénznek, csak akkor már nem az ablakon öntöm ki, hanem látom is hasznát).

Ami szerintem eléggé inkorrekt, hogy ezt akkor is kifizettetik veled az elején, amikor még tizen-x évre vagy attól hogy végtörleszd a lakáshitelt. Vagyis ha mondjuk ne adja az ég 10 év múlva olyan beteg leszel hogy dolgozni képtelen leszel, előbb utóbb akármilyen hitel és életbiztosításod van bedől a hiteled és a bank elviszi a lakásod, akkor a NAV-nak befizetett illetéknek integethetsz. Ha még az életben lesz esélyed megint lakást venni, megint kezdődik az egész előről. De sajnos nem tudsz ezzel mit csinálni.

Szerintem az is baromság, hogy a 35 év alatti első lakás vásárlási 4% helyett 2%-os adó kedvezmény max. 15 milliós lakásig érvényes. Egyrészt ez nagyon nem követte le a lakás árak inflációját. Másrészt pont hogy ott lenne nagyobb értelme az adókedvezménynek amikor drágább a lakás. De biztosan én vagyok naív, és persze a környezetemben is páran akik ugyanezt megfogalmazták már.

Amúgy amit Rick ír abban van igazság. Egy bizonyos bevételi szint felett a korábban idegesítő tételek egy része átmegy a whatever kategóriába. Ami igazán fáj, ha az ember ilyenkor valamiért visszazuhan és nem tudja ugyanazt az életszínvonalat fenntartani amit előtte. Na ez sokkal nagyobb pofon, mint hogy most bizonyos dolgokat nem engedhetsz meg magadnak és ezt mostanra már valószínűleg elfogadtad.

[ Szerkesztve ]

(#76844) Rhino666 válasza Rhino666 (#76816) üzenetére


Rhino666
őstag

OUYA UP! :)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#76845) DarkByte


DarkByte
addikt

Régi pc alkatrészek, IT perifériák, [ide bökj a listáért]

Anyumék két hete lomtalanítottak, és még volt ott egy csomó régi 90-es évek környéki PC alkatrész, félkonfig, stb. ami náluk ragadt, de nem akarták kidobni, viszont kiadták hogy el kell tűntetnem. :D Elhoztam őket Szegedre és csináltam egy leltárat, hátha valaki pont erről keres valamit retró gépekbe, vagy tudomisén. Az lenne a legjobb, ha valaki összefognak több tételt belőle, mondana rá egy összeget, és elvinné helyben. Ha nem lesz rá érdeklődés október közepe-végéig, akkor viszem az elektronikai hulladék lerakóba, mert sajnos szentimentális érték ide vagy oda, nincs kedvem őrizgetni.

[ Szerkesztve ]

(#76846) DarkByte


DarkByte
addikt

Ez is eladóvá vált: [i-tec USB 3.0 univerzális dokkoló (DisplayLink)] 20e Ft

[ Szerkesztve ]

(#76847) tisn válasza Vesztor87 (#76830) üzenetére


tisn
addikt

keresek X ft-ot munkabér címén, ennek kb. 1/3-át elveszik

ha nincs gyereked, kb. fele megy a levesbe

(#76848) tisn válasza Vesztor87 (#76833) üzenetére


tisn
addikt

Kíváncsi vagyok hány ember van annyira bejelentve amennyit kap

teljesen legalis katas cegem van

(#76849) tisn válasza ShadowX (#76838) üzenetére


tisn
addikt

De amíg az alkalmazott meg van fenyítve és félemlítve, hogy ha a vállalkozó ellen vall,

eleg konnyu most masik munkat talalni
szoval nezni kell mast, esetleg meg kozben kepezni magad/tanulni

(#76850) castiels


castiels
addikt

Tud valaki segìteni ebay regisztrálásban?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.