Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#75901) martonx válasza Rhino666 (#75892) üzenetére


martonx
veterán

Alfa-Klíma. Bár szezonban ők se rögtön fognak tudni kimenni, de ők legalább 1-2 héten belül megjelennek, és szuper korrektek.

Én kérek elnézést!

(#75902) csoszogi válasza DarkByte (#75900) üzenetére


csoszogi
tag

Szerintem ez az elavult nem elavult dolog azért nem olyan fekete/fehér. Volt egy adott technika, ami bizonyított, SMS vásárlás, én nem tudom évente hány embernek okozott problémát, de túl soknak nem mert akkor cikkeztek volna róla. A Paypassos kártyákról is írkálnak ilyet, hogy feltörhető olvasható stb. No és a hitelkártyákkal történő visszaélésekről ne is beszéljünk. Az okostelefonok korában, mikor az életed a telefonon van, szinkronizálva a számítógépeddel, meg a "felhővel" meg még tudja a jó Isten mivel, ha valamire valakik kiváncsiak megszerzik így vagy úgy, használhatsz te bármiféle szuper titkosítást..

Azt szeretném kérdezni, hogy szerinted a papír alapú csekkel történő számlakiegyenlítés/fizetés, az elavult, vagy sem? Mert nálunk dolgozik egy külföldi, és mikor rendelt valamit az egyeteme nem átutalással rendezte, hanem küldött egy dollárcsekket, hogy akkor váltsuk be. Amit persze nem lehet lásd:[link]
Akkor most őket hova lehet sorolni a 21-ik században? Állítólag igen fejlett népségnek tartjuk őket... :D Hiába hivatkoztunk az adott törvényre, nem tudták elképzelni, miért nem lehet beváltani azt a dollárcsekket... Azt hiszem náluk meg ez az utalás dolog túl drága.

[ Szerkesztve ]

(#75903) azbest válasza csoszogi (#75902) üzenetére


azbest
félisten

Nem lehetetlen. 10 éve a google is dollárcsekket küldött reklámbevétel után. Persze kész kanossza járás volt megszerezni a pénzt. Még azt sem lehet mondani, hogy konkrét bank konkrét fiókja lett volna a tuti. Teljesen lutri volt, attól függően, hogy melyik ügyintézővel beszéltél.

Három eset volt:
- fogalma sincs semmiről, szerinte nem foglalkoznak ilyesmivel. Előtte pár hónappal pedig pont náluk sikerült.
- csak beszedésre veszik át, vagyik nyiss egy devizaszámlát náluk és 30 nap múlva beszedik a pénzt, levonnak díjat a beszedését és persze a számláért. 100 dolláros csekknél a költségek súrolták az egész értékét.
- simán megveszik a csekket, mint a dollár bankót és gyakorlatilag pénzváltásként azonnal megoldják. Ez a nyerő.

Talán 3-4 alkalommal volt ilyenem. De volt, amikor már az 5ödik bankba mentem és az 5ödik ügyintézővel beszéltem, mire olyat találtam, ahol hajlandóak voltak megvenni. Nem volt egyiknél sem számlám, lehet az könnyített volna néha. Elsőre az akkor még létező otp deviza fiókban egy nagyobb csekkel mentem, az ügyintéző sosem látott még olyat, a fiókvezetővel nézette meg. Az megállapította, hogy valid a cucc és akadékoskodás nélkül végrehajtotta a tranzakciót. De később asszem volt, hogy egy cib fiókban, k&h fiókban sikerült. De nem ugyanott, hogy az egyikben, hol a másikban. Az otp sima fiókok nem foglalkoztak ilyesmivel úgy elmlékszem.

Szerk, persze lehet folytatódott a tendencia és egyre nehezebb lett. De, hogy a sima otp fiók balfasz, az már 10 éve is így volt.

[ Szerkesztve ]

(#75904) csoszogi válasza azbest (#75903) üzenetére


csoszogi
tag

azóta megoldódott, de már nem váltanak be dollárcsekket, nem foglalkoznak vele. Senki hazánkban, utánajártunk. De mindegy is, csak egy példának hoztam fel, hogy van ahol még használnak ilyen módszert is.

(#75905) Rick4 válasza DarkByte (#75900) üzenetére


Rick4
félisten

Igaz, mondjuk, hogy tényleg elfogyhat az sms is, ez kimaradt, mert nekem még sose fogyott el a korlátlan küldés, de mondom, ha erre nincs felkészülve az ember, azért úgy általában, ott nagy a baj. A havi elkölthető egyenleg egy feltöltősön azért csak jobban kontrollálható, mint a mobilnet, gondolom... Ez a feltörős móka se működhet olyan nagyban, a gazemberek szerintem más mókával keresnek több pénzt, macerás ezzel mókolni..

De hogy az eredeti témához visszakanyarodjunk, az oszlopnál tudsz pénzérmével, paypassos kártyával fizetni, ha nem kívánsz odamenni, akkor meg sms-sel fizethetsz. Szerintem van annyi lehetőség, hogy mindenki tud választani, és az életünknek ez olyan kicsiny részét teszi ki időben- pénzben is, hogy ennél többet tényleg nem éri meg foglalkozni a témával, főletg, hogy magad is látod, mindenkinek más fontos még ebben is. Szerintem az is nagy előrelépés, hogy az eddigi tépkedős + sms küldős rendszer helyett (mert én már vagy 5-6 éve, de lehet még régebben is, az sms küldős megoldást használtam) másoknak egyszerűbben, és tévedés lehetősége nélkül is lehet parkolni.

Mobilnetem épp nem most fog elfogyni, nehéz is belegondolni, hogy is történik majd, ha megáll.. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75906) tisn válasza DarkByte (#75894) üzenetére


tisn
addikt

mintha lenne nemzeti mobilparkolas app (ami nem sms-el operal)

(#75907) Agyasima válasza totya694 (#75883) üzenetére


Agyasima
senior tag

USB kábelt cseréltem. Egyelőre jól működik azóta. (kopp-kopp.)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#75908) totya694 válasza Agyasima (#75907) üzenetére


totya694
őstag

Tud a kábel is érdekességeket csinálni...Főleg ha hosszú is és a belső vezető szálak is vékonyak...

Üdv:Attila

(#75909) Rick4 válasza tisn (#75906) üzenetére


Rick4
félisten

Megnéztem, hirtelen nem is jut eszembe, milyen más módon lehetne még parkolni. Hétfőn kipróbálom Pesten, mert itt a falu szélén még a térkép se jött be. Korrekt a GPS alapú parkolózóna és jogosultság megállapítás..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75910) Palkó


Palkó
tag

Eladó a fenti (2015 őszi) konfiguráció monitor, és egyéb perifériák nélkül. Attix kollégától lettek vásárolva a hardverek, túlnyomó többségük még garanciás.
Kipróbálható, tesztelhető.
Irányár: 110.000 Ft

Érdeklődni privátban.

Üdv: Palkó

[ Szerkesztve ]

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#75911) Rick4 válasza Palkó (#75910) üzenetére


Rick4
félisten

Itt ülök a gellért fürdönél, itt állt 4 autó, abból egy diplomata rendszámos volt. Járt a motor, 2-3 ember ült minden autóban, tekercskábeles füles, meg minden... Jött egy szőke hosszú hajú csak, beültették, közben sasoltak mindenfelé, majd elgurultak.... Kinek a kije volt ez?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75912) totya694 válasza Rick4 (#75911) üzenetére


totya694
őstag

Biztos Mata Hari unokája volt ;]

Üdv:Attila

(#75913) macilaci78 válasza Rick4 (#75911) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A rendszám alapján meg lehet sejteni, kinek az ágyasa unokahúga. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75914) fecus


fecus
őstag

Azt a feladatot kaptam otthon, hogy vegyek egy új rozsdamentes lábast. A régi az török AKSU márka volt.
Tudtok linket ahol megbeszélik a tapasztalatokat? Milyen típust vegyek?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#75915) csoszogi válasza fecus (#75914) üzenetére


csoszogi
tag

Anna kútnál a sarkon van egy vasedénybolt, ott vettem már késeket, lábast stb. A másik a Napfény parkban van ilyen edényes, igaz nem tudom az árait de rohadt sokfélét szoktam ott látni, ott biztos találsz. Tesco Auchan és a Metroban is van.

Ilyesmi cuccunk van, hacsak nem pont ugyanez:
[link]
15 éve megvan, gáztűzhely, mosogatógép bírja.
Csak rozsdamentes a jó? A zománcos is elég jó, habár árban talán kicsit drágább. Rég vettem edényeket... :)

(#75916) fecus válasza csoszogi (#75915) üzenetére


fecus
őstag

Köszi.
Egy haldokló rozsdamentes cuccot kell váltania. Konkrét igények vannak.
A Neten egyszerű, de félő, hogy átvernek, a képen nem látszik az anyag, súly.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#75917) _Petya_ válasza fecus (#75916) üzenetére


_Petya_
őstag

A Napfény parkban az az edényes bolt nagyon jó, minőségi cuccok vannak és nem drágán. Régebben volt egy üzletük a Nagyáruházban is, nem tudom megvan-e még, rég jártam ott.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#75918) macilaci78 válasza fecus (#75916) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az Anna kúti vasedényt én is merem ajánlani.
A rozsdamentesekkel nekem nincs jó tapasztalatom gáztűzhelyen. A műanyag fül nem egy időtálló történet, könnyen égett bakelit szag lesz. Jól kell megválasztani az adott edényhez a rózsát. Ugyanakkor az indukciós, vagy kerámialapos tűzhelyen előszeretettel használom.
Az Anna kúton 15 éve vettem egy zománcos fazekat, azóta is edény. Ne ejtsd le, akkor nem pattan le a zománc, nem kezd el rozsdásodni és nem lyukad ki.
A rozsdamentes alatt a vastag fenekű hőtartós/takarékos változatot érted, vagy a préselt lemezt?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75919) Palkó válasza Rick4 (#75911) üzenetére


Palkó
tag

Isten bizony nem tudom..... :N

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#75920) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Van egy ilyen lámpám. Ha töltőn van, világít, ha nincs töltőn nem világít. Szerintetek mi lehet vele?

Köszi!

(#75921) macilaci78 válasza johnny82 (#75920) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem laptopom van ilyen. Ha töltőn van, működik, ha nincs, nem működik. Mi lehet vele? Most komolyan, szerinted mi lehet vele? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75922) Rimuru válasza macilaci78 (#75921) üzenetére


Rimuru
veterán

Egyertelmu, rossz a tolto mivel nem tolti. :DDD ;]

Vigyázat, csalok!

(#75923) johnny82 válasza macilaci78 (#75921) üzenetére


johnny82
őstag

Szerintem szar. Csak nincs egy éves, ezért furcsállom. :F

(#75924) Ted_Beneky válasza johnny82 (#75920) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Vagy lapos az első kerék vagy rakjál bele aksit! :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#75925) johnny82 válasza Ted_Beneky (#75924) üzenetére


johnny82
őstag

;)

(#75926) macilaci78 válasza johnny82 (#75923) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vagy elhalt benne a cella, vagy az elektronika kiszámolta, hogy neked ennyi töltési ciklus jutott.
Powerbankról használd... Vagy vidd el Old Foxhoz, lehet, egy cellacsere elég is lenne neki.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75927) johnny82 válasza macilaci78 (#75926) üzenetére


johnny82
őstag

Szerintem veszek egy másikat.

Köszi!

(#75928) fecus válasza macilaci78 (#75918) üzenetére


fecus
őstag

Kösz a tanácsokat, de a Főnökség rozsdamentes vastag fenekű edényt irányzott elő. :))

Van egy BergHoff-unk is. Az még jól működik.
Az AKSU haldoklik. Egy db új BergHoff az agonizáló AKSU helyett 23eFt.
No ezért nézem végig a Netet, hátha olcsóbban is kijövök. ;]

_Petya_: Kösz, nézem a Napfényparkot.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#75929) macilaci78 válasza fecus (#75928) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Zepter nem jó? :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75930) martonx válasza fecus (#75928) üzenetére


martonx
veterán

Csak kíváncsiságból, mit értesz az alatt, hogy egy rozsdamentes acél lábas haldoklik? :F :U

Én kérek elnézést!

(#75931) csoszogi válasza martonx (#75930) üzenetére


csoszogi
tag

Általában ezekre jellemző, hogy a túlzott használat miatt csapágyasak lesznek, így a bennük lévő étel mikor forr furcsa hangokat ad ki. Néha már nagyon zavaró tud lenni, olyan hangos. :D
amit linkeltem 7k-s keszlet is haldoklik, de 15 ev utan, kezd parnak mozogni a fule, megegett a bakelit, utana kell huzni a rogzito csavaroknak. Sokat fozok, mar kiszolgaltak magukat. Meg mikor a forro fedo ami ugyanolyan mint a jeghideg foldhoz basztam, akkor letort a fogganytyuja kicsit.:)

[ Szerkesztve ]

(#75932) macilaci78 válasza martonx (#75930) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Dupla fenekű és el tud válni a két réteg egymástól, nem egyenletes a hőátadás...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75933) martonx válasza csoszogi (#75931) üzenetére


martonx
veterán

Csapágyas egy edény??? Én most valamit nagyon félreértek. :(

Én kérek elnézést!

(#75934) martonx válasza macilaci78 (#75932) üzenetére


martonx
veterán

Na, ezt már jobban el tudom képzelni, mint hogy egy edény csapágyas legyen :D

Én kérek elnézést!

(#75935) totya694 válasza martonx (#75934) üzenetére


totya694
őstag

Az odaégetések is nyomot hagynak és az edényben tárolt savas ételek is meg tudják marni még akkor is ha saválló anyagból készül...

Üdv:Attila

(#75936) martonx válasza totya694 (#75935) üzenetére


martonx
veterán

OK, ez is egy jó érv.

Én kérek elnézést!

(#75937) csoszogi válasza martonx (#75933) üzenetére


csoszogi
tag

csak vicceltem.. :D alatta irtam nalam mi a baja az edenyzetnek. A tobbi is elofordul, hogy odaeg valami de az elobb utobb lekopik.. :) Nem szabad kapirgalni, az foleg aktiv szen. Az adja az extra izt. Viszont ha a kukta romlik el menet kozben...no azt nem kivanom senkinek. Rohadt nagyott pukkant, meg repult a teteje felfele az also resz meg lefele, egy pillanat muve volt...

Ujszeged: jegeseo esik...szuper :(

[ Szerkesztve ]

(#75938) r0by válasza csoszogi (#75937) üzenetére


r0by
addikt

Ma bicajjal mentem dolgozni. Sz@rrá is áztam. A jég az azért fájt :D

(#75939) totya694 válasza r0by (#75938) üzenetére


totya694
őstag

Szeged és Bordány közt is volt jó pár fa kidőlve,ágak és fa derekak az úton volt ahol rendőr biztosította az útra dőlt fát.Ja és Bordányba szinte semmi eső nem volt...

Üdv:Attila

(#75940) Lacielvtárs válasza r0by (#75938) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Uhh ebben az időben bicajozni :Y
Részvétem...

Patak szerűen hömpölygőt az udvaron a jég...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#75941) tisn válasza Lacielvtárs (#75940) üzenetére


tisn
addikt

direkt elmentem egy kort, szeretek elazni :)

(#75942) Rick4 válasza tisn (#75941) üzenetére


Rick4
félisten

Azt a kocsmában is meg lehet oldani. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75943) tisn válasza Rick4 (#75942) üzenetére


tisn
addikt

ez olcsobb volt :)

(#75944) Rick4 válasza tisn (#75943) üzenetére


Rick4
félisten

Ha az ár számít, akkor csak ez marad. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75945) ShadowX válasza r0by (#75938) üzenetére


ShadowX
őstag

Engem tavaly vert össze úgy, hogy néhol be is lilutam. :D

(#75946) Gondwana válasza tisn (#75941) üzenetére


Gondwana
addikt

Nekem is ùgy mondtàk, akkor tekerjek, amikor a legjobban esik.

Màs: német webshop, explicit nem szàllìt Magyarorszàgra, ràkérdeztem. (60€ csomag lenne, a költségeken felül kb.10€-t megér nekem, ha valaki le tudja szervezni német szàllìtàsi cìmmel) Ötlet?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#75947) Rick4


Rick4
félisten

Google adwordsben otthon van valaki?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75948) macilaci78 válasza Rick4 (#75947) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75949) Rick4 válasza macilaci78 (#75948) üzenetére


Rick4
félisten

Felhívnálak.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75950) macilaci78 válasza Rick4 (#75949) üzenetére


macilaci78
nagyúr

:DDD Jó, most elfáradtam.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.