Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#76001) azbest válasza Luighi (#75999) üzenetére


azbest
félisten

[ Szerkesztve ]

(#76002) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Ma milyen rendezvény lesz, hogy egy zenésébresztős teherautó járja az utcákat reggel óta? Nem szerettem volna hétkor még felébredni ... :W

Csillagkaput a Csillag térre!

(#76003) FoxiestFox válasza azbest (#76001) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezt én akartam, de nice. :D

(#76004) vizslakutya válasza Ted_Beneky (#76002) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Nekem is nagyon hiányzott már a Tisza Gyöngye,nagy ötlet volt,hajnali négyig nyomták,itt Felsővároson tökéletes volt a vétel ! :W

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#76005) kraftxld válasza vizslakutya (#76004) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Legalább jó zenéket toltak? :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#76006) Rick4 válasza Luighi (#75999) üzenetére


Rick4
félisten

Privátra lesz válasz, Mester? :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#76007) Rick4 válasza azbest (#75997) üzenetére


Rick4
félisten

Amelyik meg orvoshoz jön haza, az nem a magyar közegészségügybe megy, hanem a magánklinikákra, mert itt olcsóbban megkapja a színvonalas ellátást.

A húgom int van UK-ben, London mellett egy nagy mobiltelefonos cégnél dolgozik, kb olyan, mint egy telekom- voda üzlet, csak az egy független cég, ami kint kb minden városban jelen van, és minden szolgáltató minden cuccát, telefonokat, tartozékokat is meg lehet venni. Értelemszerűen jól beszéli az angolt, a fizujából adót is vonnak, nyugdíja is lesz, sőt, talán egyszer majd UK állampolgársága s lesz, de 10 év nyugdíjjárulék- fizetés után már jogosult a kinti nyugdíjra is, ami most épp 400GBP körül mozog, azaz jelen áron is 140k körül számolhat. Azért a minimál órabérből ott sem olyan kolbászos kerítéses házban lehet lakni, de elvan, mindent meg tud venni magának normális keretek között, de nincs dőzsölés, inkább csak úgy normálisan... Épp a héten volt kint fogorvosnál, egy kerámiával feltöltős repedéses valamit csináltak neki 55 GBP-t fizetett. Itthon se lett volna kevesebb, de a lakhatás még a korrekt áron csak egy házban többekkel külön szoba is 400GBP, ez Londonban minimum a duplája, de inkább 1000GBP, a kaja, tusfürdő, habi egy egy beülés ide-oda elvisz 200-250 GBP-t, még kifizet ezt azt, és marad 3-400 GPB, ami itt nem rossz, de ott nem sok.

Ő tipikus alkalmazott típus, nem igazán tud mit kezdeni a hozzáértésével, viszont ha megmondják neki, mit kell csinálni, azt rendesen meg tudja csinálni. Azért azt sejtem, hogy ha hasonló melót végezne pl Pesten, kb kicsit rosszabbul jöhetne ki, mint most.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#76008) vizslakutya válasza kraftxld (#76005) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Nem is a zene, hanem a lovas nyerítése volt a zavaróbb.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#76009) totya694 válasza vizslakutya (#76008) üzenetére


totya694
őstag

Most akkor a lovas vagy a ló nyerített? ;]

Üdv:Attila

(#76010) Rick4 válasza totya694 (#76009) üzenetére


Rick4
félisten

Lő nem volt a sztoriban...

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#76011) Old fox válasza Rick4 (#76010) üzenetére


Old fox
tag

Igazad van, lő, és ló sem volt a sztoriban. :K

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#76012) Rick4 válasza Old fox (#76011) üzenetére


Rick4
félisten

Ennyi. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#76013) totya694 válasza Rick4 (#76010) üzenetére


totya694
őstag

Konkrétan "Nem is a zene, hanem a lovas nyerítése volt a zavaróbb." erre kérdeztem rá ;]
De látom mindenki figyel és résen van :)

Üdv:Attila

(#76014) DarkByte válasza totya694 (#76013) üzenetére


DarkByte
addikt

Gondolom a lemezlovasról lehet szó :D

(#76015) Rick4 válasza totya694 (#76013) üzenetére


Rick4
félisten

dídzsély. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#76016) totya694 válasza DarkByte (#76014) üzenetére


totya694
őstag

Még ezek a városi népek :) lemezen lovagolnak??? ;]

Üdv:Attila

(#76017) ShadowX


ShadowX
őstag

Van itt a környékünkön egy visszatérő kis cigánygyerek. Állandóan anyázik, meg a nőket zaklatja (illetve a nála kisebbeket). Most az utcánkban az összes kukát kiborítja a járdára, ráadásul közben igyekszik az emberekbe belekötni. Gondolom szándékosan. Megcsapni nem merem, mert többet kapok érte, mint amennyire elégtételt okozna. Ha a rendőröket ráhívom kijönnek vagy csak körberöhögnek és nem történik semmi?

(#76018) Rick4 válasza ShadowX (#76017) üzenetére


Rick4
félisten

Melyik utca ez? Mert most még csak kukákat borogat, de 2-3 év múlva már nagyobb baj lesz.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#76019) ShadowX válasza Rick4 (#76018) üzenetére


ShadowX
őstag

Felsőváros - Szilléri sgt. és környező utcák + Csillag tér.

(#76020) macilaci78 válasza ShadowX (#76017) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hívd csak ki őket, kijönnek, igazoltatják, elmennek. Kihívod őket akár heti háromszor, megunha a mozdonyszőke is a környéket.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76021) Polemius válasza Attix82 (#75987) üzenetére


Polemius
aktív tag

+ShadowX

Egyrészt, nyilván nem ennyit visz haza valójában egy háziorvos.

Másrészt, az soha nem volt megalapozott érv, hogy ha xy így, akkor zx is.
Ha az orvosoknak (ápolóknak, de voltaképpen kb. bárkit említhetnénk) nem adnak rendes bért, az nem indokolja, hogy másnak sem. Lásd a gyakorlatot: inkább mennek el külföldre helyette. Aki meg nem tud, mert pl nem beszél nyelvet, elmegy a nyugati határ mellé, ahol az előzőek helyére keresnek ember, jobb pénzért az ország más részénél.

És nem tudom, honnan vetted ezt a munkanélküli dolgot. Nem munkanélkülieket kerestek, hanem magabiztos nyelvtudással, éjszakai műszakba munkaerőt. Aki a nyelvtudásával elmehetne multihoz is telefont emelgetni, magasabb bérért.

Nyilván nem egy 4 általánost végzett, ápolatlan, fogatlan, a nevét leírni sem képes, 20 éve munka nélkül tengődő rokkantnyugdíjas hajléktalant keresnek a fenti állásra. Az meg azért nem fog jelentkezni, mert a) el sem jut hozzá az info, b) tudja, hogy úgysem vennék fel.

"Külföldi melóhelyen döbbenek rá, hogy ott jóval többet kell letenni az asztalra"
"Gyere külföldre dolgozni, mert 3-4X annyit is lehet keresni. Akkor miért vagy most itthon?"

Nyilván van ilyen is, olyan is. De a külföldre költözött barátaim inkább arról számolnak be, hogy ha rendesen, megbízhatóan végzik a munkájukat akkor nem szakadnak bele (=nem kell a belüket kihajtani, túlórázni, hétvégén meg ünnepnapon bejárni), és normális fizetést kapnak érte (=nem felét zsebből, hanem bejelentve, és meg lehet élni belőle, legalább nem rosszabbul, mint otthon a hajtós melóból). Mindezek mellé még meg is becsülik őket és a munkájukat, általában előrelépési lehetőség is van cégen belül, még ha nem is tudnak felmutatni semmilyen végzettséget sem. Mo-n hány esetről hallottatok, amikor futószalag mellől vagy egyszerű takarítóból 1-2 év alatt csoportvezető, osztályvezető lett?

És miért járnak vissza? Rokonok, barátok miatt? Már aki még nem lépett le közülük is. És igen, az olcsóbb szolgáltatások miatt. Akár a "bennszülött" brit, osztrák, stb. is teszi.

Hogy ne csak a levegőbe beszéljek, nekem is "alja munkám" van, szakképzettség nem kell hozzá, csak B jogsi meg minimális nyelvtudás. És így többet keresek napi 3 óra munkával, mint a magyar 8 órás munkámmal. Ami valójában nem 8 óra, főleg amikor "szezon" van.
És nyilván én is Mo-ra viszem a kocsit javíttatni, meg fogorvoshoz, stb. Nem vagyok hülye és a saját zsebem ellensége.
Megjegyzem, a magyar fizetésemből nem hogy megvenni vagy szervizeltetni nem tudnám a kocsit, de a megélhetésre sem volt elég.

[ Szerkesztve ]

(#76022) ShadowX válasza Polemius (#76021) üzenetére


ShadowX
őstag

Én arra céloztam, hogy szimplán a nagyobb/magasabb fizetés nem garancia semmire sem. Ez a probléma annál összetetebb és alapjaiban kellene mind a munkavállalóknak, mind a munkáltatóknak megváltozniuk.

[ Szerkesztve ]

(#76023) macilaci78 válasza Polemius (#76021) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Párom öccse kvantumfizikusként Münchenben phd-t csinál, egy 4 szobás lakásban kb 800€ a havi lakbér az általa használt szobára. Máshol mások a léptékek és sokan elkövetik azt a hibát, a magyar keresetekhez, árakhoz viszonyítanak...
Egy jóbarátom szintén phd-s korában hónapokat töltött olasz nagyvárosokban. 100€ alatt nem volt női fodrász, inkább kivárta, míg hazaért...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76024) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok! Split klímának a kivezető csövét mi tartja a helyén? Megtoldottam ugyanis egy kis csővel, de most azon megy a para hogy kimozdíthattam-e a helyéről... Köszi.

(#76025) Polemius válasza macilaci78 (#76023) üzenetére


Polemius
aktív tag

Ösztöndíjból sehol nem lehet nagy lábon élni...
Mennyit keres vajon Münchenben egy kvantumfizikus rendes kutatóként?
És nyilván nagyvárosban drágább az élet. Ez igaz Budapestre is. Nézd meg a budapesti albérletárakat (rezsi nélkül 100.000+ Ft, de szobát sem igen kapsz 60-80e alatt), és azt hasonlítsd össze egy magyar phd ösztöndíjjal (140.000 Ft).

Mellette az átlagos alkalmazott bérét is összehasonlíthatod a bérleti díjakkal itt meg ott, vidéken és nagyvárosban. Na meg a többi megélhetést, mert pl Berlinben marha drága az albérlet, de mondjuk a kaja meg olcsóbb mint Budapesten.

Vidéken meg akár 3-400€-ért lakást bérelhetsz. Nem szobát.

[ Szerkesztve ]

(#76026) vizslakutya válasza ShadowX (#76017) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Az egy debil, nekem a múltkor a busz oldalába rúgott bele.

Más: Ti ilyen fiatalok vagytok,hogy nem tudjátok mit jelent a lovas egy diszkóban?? anyám borogass 😱😰

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#76027) csoszogi válasza macilaci78 (#76023) üzenetére


csoszogi
tag

ez fura, mert a PhD osztondij 900-1100Euro Nemeteknel tudomanyos eraban....a szallast hogy fizeti ebbol? Ha meg ennel tobb akkor az kurva jo hely, vagy valami speci osztondij lehet...Kicsit sokallom a szobaert az arat. Ennel biztosan lehet talalni olcso megoldast, habar biztos utanajart. Mas varos mas arak... A fodrasz draga, en 50Eurosokat lattam. Ha meg mast hasonlitunk ossze, akkor mas meg olcsobb, de joval. A kaja, elektronikai cuccok, mar az alacsonyabb AFA miatt is olcsobbak, de amugy is azok, (es minosegibbek szerintem) azert azt se felejtsuk el.
Lehet itthon olcsobb a fodrasz, ami havonta kethavonta kell csak, de a napi megelhetes meg kurva draga.
En ugy szamoltam, hogy peldaul, hogy hany liter tejet kapok mennyit kell meloznom egy hasznalt kocsiert, mennyit egy laptopert stb. aranyositva az itteni vagy az ottani arakhoz versus fizetes. Es a nemetek nyertek. A rezsi is olcsobb.
Egy konkret pelda igaz regen volt: digitalis fenykepezogep+Samsonite hordtaska+4 akku+nagy memoriakartya+akkutolto.
Ez igy olcsobb volt Nemetorszagban, mint hazankban az ugyanolyan fenykepezogep kicsi memoriaval...

[ Szerkesztve ]

(#76028) macilaci78 válasza Polemius (#76025) üzenetére


macilaci78
nagyúr

3,5-4 k€-t kap tanulmányi szerződéssel + évi 2 konferencia összesen 3-4 héttel + a szabadságok és van egy hobbija sziklamászás képében.
A szükségletei kielégítése mellett félretenni is tud.

A kajára nem mondanám, hogy olcsóbb. Egy étterem például duplája, vagy több. Persze egy Spar, Lidl szintű üzlet kb azonos nettó áron van, az áfa meg csak 19%.
Ott más a lakáskultúra, a lakók sokkal kisebb hányada lakik saját tulajdonú ingatlanban. Mi magyarok ilyen szempontból sokkal röghöz kötöttebbek vagyunk. Anyám rokkantnyugdíjas, apám gépészmérnök. Nemrég volt pár hónap munkanélküliség, nagy nehezen sikerült a másik TSZ-ben elhelyezkednie, mert az elődje hülyeséget csinált. Meg sem fordult a fejében, hogy akár csak Szegeden nézzen állás után, nem hogy Kecskemét környékén, vagy a Dunántúlon. Mert ott a nagy ház, amit 35 éve két kezével épített fel, stb-stb... Én ettől gyakorlatiasabb vagyok: a szemétdombon nem élek meg, akkor megyek. A házad eladom, a földet kiadom bérbe, a gépeket eladom/költöztetem.

csoszogi: nem azt írtam, hogy ösztöndíjas, hanem hogy phd-t csinál. Szerződése van, a munkáját fizetik meg, és nem lehetőséget adnak mellette a tanulmányaira, hanem a szerződés része, hogy el kell végeznie őket. Most komolyan csak kis hazánkban divat, hogy még a pénzt érő végzettségek megszerzéséhez is csak éhbér jár?
Egy volt osztálytársnőm Finnországban dolgozik programtervezőként, és automatizálási rendszerekből phd-zik levelezőn az ELTE-n, mellette most lett valakinek a témavezetője a témában. A közalkalmazott pasijával 60k€ értékben nézegetnek házat, a lány keres többet, a pasi bérének üvegplafonja van.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76029) PowerBuldog válasza macilaci78 (#76028) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Nálunk van is feszültség emiatt az asszonnyal. Ő mindenáron saját lakást szeretne venni, én meg úgy vagyok, hogy bármi beüt akkor könnyebben lehet pattanni, ha nincs fix lakás.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#76030) macilaci78 válasza PowerBuldog (#76029) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A nők ilyenek, van, akinek ez adja a biztonság érzetét. Vegyetek egy akármilyen lakást és adjátok ki bérbe! :DDD
Ti ugyanúgy mobilisek maradtok, ugyanakkor lesz egy saját tulajdonú ingatlanotok is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76031) Luighi


Luighi
aktív tag

Heló, kollegámnak keresünk 1-1.5 szobás albit Szegeden.

50k havi díj alatt és Felsővároson előny. Aki tud vmit, írjon plz.

(#76032) PowerBuldog válasza macilaci78 (#76030) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Igen, valószínűleg ez lesz a vége. :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#76033) Rick4 válasza csoszogi (#76027) üzenetére


Rick4
félisten

A fodrasz draga, en 50Eurosokat lattam.

De ez női fodrász volt, itt vágás, festés, melír, mindenféle pakolás, hab, beszárítás van.. :D

Én a sérót magam nyírom 16 éve, és még csak rosszabbnak se rosszabb, mint a fodrász munkája, mert ez egy ilyen séró, 3mm, semmiféle állatka nem marad meg benne, nem lóg a szemebe, nem fekszem el sosem. :D Ennyi idő alatt az össz költségem volt 3X 5 ezres 3 db philips hajnyíróra, ezek azért érezhetően egyre rosszabb minőségűek voltak, úgyhogy most már egy sokkal komolyabb wahl-t vettem, (ugyanannyiért) talán ez ismét elmegy 5 évig, így tartható az eddigi költségszint. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#76034) csoszogi válasza Rick4 (#76033) üzenetére


csoszogi
tag

mondom csak lattam, mivel olyan kornyeken at vezetett az utam, hogy egymas mellett voltak a fodraszok es erre emlekszem, hogy jott a kepembe az 50Euros reklam..:) En felig meddig kopasz vagyok, felesegem nyir meg havonta.. Hatul harom perc, elol meg csak egy shhhhhh es mar kesz is van..:) En az utobbi 15 evben a masodikat nyuzom, az elozo is csak ezerrt ment tonkre mert leejtettem es kitortek a a muanyag fogai/hajvezetoje. Hozza meg nem kaptam fejet, pedig mindenhol neztem..:(

[ Szerkesztve ]

(#76035) csoszogi válasza macilaci78 (#76028) üzenetére


csoszogi
tag

Hat az azert igy mas. Mikor valaki azt mondja a PhD-t csinalja, legtobbszor az osztondijas let ugrik be. De ha melo mellett csinbalja mint alkalmazott akkor kb ez a normalis bertabla (kutatoeknal), persze fugg attol hol is van. A postdoc osztondijak kozul a Marie Curie(MC) ad valami 4kEurot, plusz egyebeket.

Ami erdekes, hogy ne lergyen nagy a berfeszultseg: ugyanaz az osztondij(MC) Nemetorszagban 4k-t, UK-ben 5-6k mig ha ide jossz, akkor csak 2k-t kapsz, keletebre meg kevesebb...:(

Nalunk ha nem maszek cegnel vagy, akkor a kozalkalmazotti bertabla vonatkozik rad, ami igen karcsu bert ad, megha megvan a doktori fokozatod is (700euro netto). Ha EU-s palyazatot nyertsz, akkor nagyon magas fizetesekre is szert tehetsz, de azok csak par tenyleg igen jo kutatonak jon ossze..:(

[ Szerkesztve ]

(#76036) macilaci78 válasza csoszogi (#76035) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akit ismerek, az fizikus, programtervező matematikus és klasszika filológus. Szerinted melyik boldogul könnyebben? :D

Én azt nem értem, hogy ha valaki végigküzdi magát az egyetem és elmegy továbbtanul phd irányba, miért elég neki a minimálbért alig meghaladó jövedelem ösztöndíj formájában? Ha nem tud belőle megélni, legyen a hobbija.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76037) Orionk válasza PowerBuldog (#76032) üzenetére


Orionk
senior tag

Ha lakást vesztek, akkor amíg nem költöztek el szerintem lakjatok Ti benne.
Ne az legyen, hogy van lakásotok, de Ti meg máshol vagytokalbérletben. :D

Egyébként mi a véleményetek a Cédrus ligetről? Nagyon felkapott dolog lett most.
Jó drágák a lakások, de csak ha a felét megvalósítják a látványterveknek, akkor a Régió legfelkapottabb helye lesz és simán ide jönnek akár külföldiek is, hogy megvegyék a lakásokat.

(#76038) azbest válasza csoszogi (#76035) üzenetére


azbest
félisten

pár éve, itteni fizikus phd-s srác mesélt. Sima magyar phd ösztöndíj 90 egynéhány ezer. Aztán, amikor végzett, megkínálták egy tanársegédi állással, ami pár száz forinttal kevesebb volt, mint addig az ösztöndíja. Hát nem kicsit röhögte ki őket.

(#76039) csoszogi válasza azbest (#76038) üzenetére


csoszogi
tag

siman el tudom kepzelni. Aztan csodalkoznak, hogy akiben van kis gogyi, az kimegy kulfoldre akar meg teljesen mas mukara, vagy az iparba. Ez mondjuk igaz a nemeteknel is, sokan az ipart celozzak meg, kevesebn maradnak a tanar/kutatoi palyan. Ezt is ki lehet jelolni celiranykent, csak aztan nem kellene csodalkozni hova jutunk. Most magasabb a PhD osztondij, de meg most is szanalmasan keves. Ahhoz eleg, hogy tulelj,de egzisztenciat nem tudsz ra epiteni. Anno ugy szamoltuk netto 20k forintot er egy egy szamerletra fok.. :(

macilaci78 : errol tudnek meselni, tobb tenyezos. Tobben vannak kulfoldon az ismeroseim kozul, mint akik itthon maradtak. Foleg osztondij tipusu palyazatok vannak, de persze akad ami sima fizetes. A keszhez kapott osszegben lenyegi differencia nincs, mindketto lehet tobb is, kiegeszitesekkel.

[ Szerkesztve ]

(#76040) Frenky89 válasza csoszogi (#76039) üzenetére


Frenky89
őstag

Tavalyig 100e volt a PhD ösztöndíj 3 évre, onnantól:

"A doktorandusz ösztöndíj havi összege a képzési és kutatási szakaszban 140.000 Ft, a kutatási és disszertációs szakaszban 180.000 Ft. Sikeres védés esetén a doktorandusz egyszeri 400.000 Ft támogatásban részesül."

Tehát 140e és 180e két-két évig. Ami szerintem nem olyan rossz, főleg hogy csomóan hozzácsapnak ehhez közel még ugyan ennyit valami melóval. (Persze, az már más kérdés, hogy a PhD elvileg 8 órányi elfoglaltságot jelentene és diákként lehet mellette dolgozni max 4 órában.)

[ Szerkesztve ]

(#76041) csoszogi válasza Frenky89 (#76040) üzenetére


csoszogi
tag

koszi a kiegeszitest, nem neztem konkretan utana csak tudom emelkedett valamennyit az utobbi evekben. A hallgatok panaszkodtak, hogy nem valami sok azert irtam ezt. Mondjuk ez tenyleg nem olyan rossz.... Aki mellette munkat tud valllani, azt megneznem, nalunk inkabb 10-12 orat kell gurcolni, hogy elobbre juss es jo ha a hetvegedet is hellyel kozzel bealdozod. Ez persze fugg hol csinalod a PhD-t. Lehet 8 ora konyvtar utan jo a cementeszsakot pakolni..:)

(#76042) macilaci78 válasza Frenky89 (#76040) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Doktorit olyasvalaki csinál, aki kellően elmélyedt már a szakmájában, megalapozott tudással rendelkezik, melyet a tanulmányi eredményei is tükröznek. Amennyiben a megszerzett tudása piacképes, a 140-180 k nettó fizetést kiröhögi. Ha valakinek a tudása nem váltható forintra, akkor tegye össze a kezét ennyiért is...

Innen nézve kb ugyanannyi munka van egy programozói, fizikusi, vagy épp bölcsész doktoriban, csak az előbbi kettő megél belőle, az utóbbi meg nem hal éhen. Egy volt osztálytársam történelem, ógörög és latin szakokon végzett, kettőből phd-t is csinált, mostanra adjunktus. Szakmailag elismert, de a bérpapíron ez nem látszik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76043) johnny82 válasza Luighi (#76031) üzenetére


johnny82
őstag

Nagyon jó ismerősömék is most keresnék éppen 2-en 1,5, vagy 2 szobásat és nem, hogy 50 alatt, de 60 alatt nem találnak. Ami ez alatt van, az elmegy azonnal.

(#76044) csoszogi válasza johnny82 (#76043) üzenetére


csoszogi
tag

Van valami facebook csoport szegedi alberletekre, ott nem erdemes nezelodni?
SZEGEDI ALBÉRLETEK neven fut meg ez is Szegedi Albérlet 2014

[ Szerkesztve ]

(#76045) johnny82 válasza csoszogi (#76044) üzenetére


johnny82
őstag

De, érdemes, de olcsóbb nem nagyon van.

(#76046) Frenky89 válasza macilaci78 (#76042) üzenetére


Frenky89
őstag

Vagy, aki MSc után nem tud mit kezdeni magával. :) (Nincsenek azért olyan borzasztóan magas követelmények a PhD felvételin.) Egyébként teljesen jogos, sőt aki nagyon penge az már az MSc-t se csinálja meg hanem elmegy külföldre rögtön BSc után, netán még az előtt.

csoszogi: Aki szerencsés az a melóját bele tudja komponálni a PhD-jába (vagy fordítva?) és akkor nem kell 8-10 óra görnyedés után még valami tök mást dolgoznia.

[ Szerkesztve ]

(#76047) Ted_Beneky válasza johnny82 (#76043) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

És a rezsi még ezen felül van. Plusz az 1-2 hónap kaukció.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#76048) johnny82 válasza Ted_Beneky (#76047) üzenetére


johnny82
őstag

Ahogy mondod.

(#76049) ShadowX válasza Orionk (#76037) üzenetére


ShadowX
őstag

Hát ha ez felépül és úgy, hogy nem jelent senki csődöt, akkor megeszem a kalapom. Nagyon impozáns tervek és hatalmas a már lebontott terület. Csak sok helyen az országban lehet látni félbehagyott projekteket. Ezen talán segít, hogy nem csak lakások, hanem irodák is elérhetőek lesznek.

Amúgy attól függ mi a drága. Én 430-450 ezer/m2 árakat olvastam.

A környéket pedig a Marsig repíti majd az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#76050) csoszogi válasza Frenky89 (#76046) üzenetére


csoszogi
tag

hat ez nagyon tudomanyterulettol fugg, mind a felveteli, mind a teljesitesi kovetelmenyek, van ahol eleg a hazai publikacio, vagy szakterulet lapjaban irni valamit, mashol meg nemzetkozi szintu ujsagban kell kozolni az eredmenyeidet. Orvosoknal teljesen mas a kovetelmenyrendszer, mas a teljesites modja a vedes meg miegymas. Ok bele tudjak integralni a munkajukat az biztos, mert arrol szol a PhD-juk.
Mas teruleten is biztos van ilyen, de egy kutato aki alapkutatast csinal, az csak kesobb tud belole penzt latni, ha talal befektetot el tudja adni stb. Masreszt meg benne van a neveben: kutatas. Ha nem jon ossze, nem mukodik, nem jon a varva vart eredmeny stb. b*hatod nem tudsz irni belole semmit.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.