Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) macilaci78 válasza rt06 (#10999) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Megtörtént eset velem: Vettünk egy vezeték nélküli kapucsengőt, jumperekkel lehetett mókolni a frekit. Kivettem mindet, gondoltam, a többi úgyis lusta lesz erre. Egy évvel később valamelyik szomszéd is vehetett ilyet a szomszéd lépcsőházak valamelyikéből, mert létezhetetlen, hogy ilyen gyors és csendes kaputelefonbetyár lenne a lépcsőházban. Ilyen 10 óra magasságában már zavaró volt a szomszédhoz érkező vendég csengetése.
Kínomban nyomogattam a mi gombunkat is, elvégre az cseng nála is. Ezt kora reggel is, mikor dolgozni mentem.

Semmi gondom nem lett volna, ha 1-2 nap kotorászás árán előkerültek volna az én jumpereim, mert keresek magamnak szabad frekit, de nem így lett. Gondoltam, az új kapucsengőnél még emlékszik a gazdája, hova rakta őket.

A csengőkitámasztás tényleg elég morbid dolog tud lenni, de ez valahol a szép szó és a lefejellek, koetschoeg között van félúton. A villanyóralecsapás azért is jó ötlet, mert egy (házibuli alkalmával) hangoskodó népességnél bizony túl lehet terhelni egy-egy kismegszakítót. Vízforraló, elektromos főzőlap, erősítő, PC, minden világítás, stb. Nyoma pedig nincsen.

Az első néhány hiábavaló szép szó után én is rendőrt hívnék, lehetőleg ismerőst. Közös képviselőnek csak egy mailt dobnék, hogy az adott számú lakás lakójával milyen gondom van. Majd a soron következő lakógyűlésen előkerül a probléma.
Mondom ezt úgy, hogy én is albérlő vagyok, soha semmilyen összetűzésem nem volt még szomszédommal. Mostam éjfélkor, rákérdeztem utána, volt-e valami. Nem hallatszott semmi sem át belőle, volt főzőcskézéssel egybekötött házibuli nálam, akkor meg a lépcsőházban terjengő illatokat dicsérték agyon. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11002) rt06 válasza macilaci78 (#11001) üzenetére


rt06
veterán

az a gond ezekkel a modszerekkel, mint a csengokitamasztas es a villanyorakapcsolgatas (azon tul, hogy en ez utobbiert siman szamlaznek a kedves szomszednak, mivel itthonrol dolgozok), hogy meg ugyan nem oldjak a dolgot, cserebe viszont tovabb fokozzak az ellenszenvet, igy megeshet, hogy mikor kovetkezo alkalommal felmennel a szomszedhoz, hogy ugyan halkitsa mar le, azon tul, hogy ezt nem teszi meg, meg ki is rohog es ad ra nemi hangerot, mondvan te is tusko voltal, akkor o is az lesz (es itt mar reg nem szamit, hogy "ki kezdte")

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#11003) LÁZ


LÁZ
addikt

akad itt vki aki didzsé beállítottságú, előkerültek ilyen kütyük, ha érdekel vkit:

Reeloop RMX20 , illetve
Behringer Xenyx 1202

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#11004) Rhino666 válasza rt06 (#10999) üzenetére


Rhino666
őstag

Úgy kell csinálni hogy ne merjen rendőrt hívni, ez a titka a dolognak... ;]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#11005) Rolly


Rolly
veterán

Nálunk eddig ablak miatt volt vita csak ... a lépcsőházban az egyik mammernek az a mániája, hogy az ablak legyen nyitva, hogy szellőzzön mert ha nem szellőzik folyamatosan akkor ő nem kap levegőt - azt nem értem, hogy ő nem a lakásában él hanem a folyosón? -. Ezzel még bajom se lenne ha az ablakról a hideg nem az én lakásom lépcsőházi falára jönne és nem -20 fokban csukva lett volna az ablak ... napi 3-4 becsukást (szomszéddal) mikor meguntam levettem a kilincset :) - ez csak 2 napig oldotta meg a problémát mert utánna szerzet kilincset a mamóka... :(

mikor az ablak nyitva volt akkor a hálószobánkba kb 2 fokkal volt hidegebb mint abban a két napban mikor csukva ...

(#11006) macilaci78 válasza rt06 (#11002) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én is szép szóval kezdeném, mint mondottam, de a türelmem véges. Rendőrség és közös képviselő párhuzamosan. A rendőrtől gyors, azonnali eredményt várok, ha rövid távú is.

Aki otthon dolgozik, arra jó eséllyel nincs csendháborításos panasz a munkaidejében. Vagy válasszon olyan munkakörnyezetet magának, amely a többi szereplőnek is ad életteret. (Lakásfelújítások, eseti dolgok, garázsban beüzemelt műhelyek persze más lapra tartoznak.)

Egyik barátnémnak a zenehallgatási szokásaira a szomszédja egy szál virággal hívta fel a figyelmet, miközben kért egy zeneszámot. Az értelmes embernek elég egyszer szólni, a többinek meg felesleges.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11007) maláj válasza rt06 (#11002) üzenetére


maláj
őstag

rászámláznád ... ok és okozat, folytassam ???

(#11008) ch003067


ch003067
addikt

Helló ! Valaki vegyen már gyorsban valamit, mert nagyon kéne a pénz :S

Topiklakóknak 10% kedvezmény :U

(#11009) maláj válasza ch003067 (#11008) üzenetére


maláj
őstag

én most akarok elmenni a spárba ecetes uborkáért :C

(#11010) gabesz82 válasza rt06 (#11002) üzenetére


gabesz82
senior tag

itt csak az a gond, hogy ellenszenv nincs a hangoskodóban senki felé, csak totális tiszteletlenség és "enyémavilág" magatartás... Nagy ívből tojik ő bárkire a környezetében, mert valószínűleg ezt szokta meg otthon. a villanyóra lekapcsolása abszolút tüneti megoldás csak, a végleges megoldás nyilván a közös képviselő felkeresése és az albérlő kirúgása a lakásból, mivel mint fentebb is írtam, nagy ívből sz@rik a világra, így a felmegyek becsöngetek 10-szer és majd hátha 11. alkalommal észbe kap a srác és "ó igen, én most egy sz@rdarab vagyok és zavarom a többi lakót" felkiáltással véget vet a bulinak elég esélytelen.

PSN: Morfologus82

(#11011) ch003067 válasza maláj (#11009) üzenetére


ch003067
addikt

LOL :DDD Kár hogy azt nem árulok :D

(#11012) izomhod válasza gabesz82 (#11010) üzenetére


izomhod
senior tag

nekem az a bajom, hogy a fenti szomszéd óránként cigizik, hol az erkélyen, hol a konyhaablakba kiállva

találtam csikket is leesve az erkélyemen, felmentem, szóltam neki, hogy leszáll, igen, LE a füst, és a csikk is, nem szeretném ha valami kigyulladna, és az ablakot sem akarom pihenés közben meg kaja közben csukogatni. oké, mondta, majd másfele fújja a füstöt. persze ugyanugy jött be hozzám. szóltam neki még1x, aztan felmentem hozzá, koogtam, de csak a kémlelőnyíláson nézett ki. 2x is, de csak csendben. nem nyitott ajtót. lementem a lépcsőházba, tettem-vettem, jött le a lifttel, elkaptam, hogy jónapot, kopogtam, nem nyitotta ki. óó, nem halllottam. ó a buzija,! mondtam neki, hogy nem akarok minden nap szólni, de ez így nem jó. válasz: költözzek el, ha zavar a füst.. most kérdem én, hogy mekkora faszfej az, aki a saját lakásából KIfújja a füstöt a más lakásába be és még hazudik is?!

mit csináljak vele?

(#11013) rt06 válasza gabesz82 (#11010) üzenetére


rt06
veterán

igen, es imho pontosan azert nem erdemes a szoban forgo modszereket eroltetni, mert akkor meglesz az ellenszenv is..

malaj: folytasd, ha gondolod, viszont nalam egy aramszunetet legalabb fel, esetleg tobb oras karbantartas kovet, amit ha nem en magam vegzek, nem 3 forintra jon ki (es ekkor meg nem esett szo a kieso munkaidorol)

Rhino666: es megis mikent? megvered, aztan tabort versz kozte es a telefonja kozott? hagyjuk mar a suletlensegeket

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#11014) LÁZ válasza izomhod (#11012) üzenetére


LÁZ
addikt

deresre vele :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#11015) finest válasza izomhod (#11012) üzenetére


finest
őstag

Primitív egy csávó. Sajnos sok ilyen van.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#11016) izomhod válasza finest (#11015) üzenetére


izomhod
senior tag

és még örülhetek, mert nem dübögnek, nem kiabálnak, egyéb baj nincs velük

ha alattam lakna, gyakrabban próbálnám a kosárlabdapattogtatási rekordot megdönteni:)
de így nincs a kezemben jó lap, max felkenek egy szatyor fost az ajtajára, de akkor meg jönne a háború:)

(#11017) izomhod


izomhod
senior tag

hangszerboltot, ahol meg tudnak nekem nézni egy nem ott vett gitárt, tudtok nekem ajánlani?

(#11018) gabesz82 válasza rt06 (#11013) üzenetére


gabesz82
senior tag

mindenki maga válogatja meg az eszközeit, nálam ez a módszer bevált, ezt tudom. egyébként ezért írtam oda a hivatalos utat is, és ezért említettem hogy a villanyórás dolog csak eseti megoldás, hogy legalább arra az éjszakára csend legyen (legalább addig amíg kiderítik a probléma forrását).

Ez az áramszünetes dolog ami neked pénzbe kerül nem igazán húzható rá az eredeti példára, mivel nála nem éppen munkáról volt szó, hanem a lakóközösség szándékos zavarásáról.

PSN: Morfologus82

(#11019) macilaci78 válasza gabesz82 (#11018) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szándékos, nem szándékos, azt nem tudod.

Ha az egész lakásban (de akár csak egy szobában) nincs áram, első dolgom a kismegszakító, majd a villanyóra csekkolása. Az ő korában is ez volt... ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11020) LÁZ válasza izomhod (#11017) üzenetére


LÁZ
addikt

csermák bá'

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#11021) gabesz82 válasza macilaci78 (#11019) üzenetére


gabesz82
senior tag

Azért sötétben, nem éppen szomjasan nem biztos, hogy ilyen egyértelmű és egyszerű a művelet :D

Az igaz, hogy itt nem a szándékosságon van a hangsúly, inkább a nemtörődömség és tisztelethiány...

PSN: Morfologus82

(#11022) macilaci78 válasza gabesz82 (#11021) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy-egy alkalommal belefér egy ereszd el a hajam. De ha jól rémlik, ez hetente többször fordult elő.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11023) izomhod válasza LÁZ (#11020) üzenetére


izomhod
senior tag

ez lesz, köszi;)

(#11024) mimi82 válasza martonx (#10989) üzenetére


mimi82
tag

Szólj a főbérlőnek.Ha nem rakja ki.
Aláírásgyűjtés a lakóknak (gondolom többi lakóknak is tele van a faszuk vele).

(#11025) ben800 válasza martonx (#10989) üzenetére


ben800
aktív tag

Szólni kell a ház tulajának akitől bérli hogy rakja ki!
Vagy vegyen fülest.

(#11026) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha vkinek van Miskolci ismerőse aki rendelkezik kereskedelmi boltvezetői végzettséggel, normális emebr, és melót keres, akkor van egy számom.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#11027) Zoli1222 válasza bitpork (#11026) üzenetére


Zoli1222
őstag

Nekem nincs miskolci ismerősöm... :(

(#11028) FoxiestFox válasza Zoli1222 (#11027) üzenetére


FoxiestFox
félisten

nekem nincs ismerősöm ;]

(#11029) finest válasza FoxiestFox (#11028) üzenetére


finest
őstag

Én sem vagyok. ;]

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#11030) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Szerintem egy puskával szét kell lőni a kilincsét, keresztülfutni a lakásán is kiugrani fejjel az ablakon.

(#11009) Ezen meg rohadt jót röhögtem actually

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#11031) lugosi válasza izomhod (#11023) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Semmiképpen se Csermák, nagyon nagy tévedés lenne. Sokkal inkább a Music Centrum a Dugonics téren. Hozzáállásban ég és föld a különbség. A Csermákban ha olyan kedvük van akkor konkrétan nem akarnak kiszolgálni. Szerintem feleslegesen ne bosszantsd fel magad.

(#11032) Rhino666 válasza izomhod (#11017) üzenetére


Rhino666
őstag

Csermák helyett inkább a Music Centrum. :K

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#11033) lugosi válasza izomhod (#11012) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Cigizős szomszéd: ha panel akkor szép óvatosan a klotyó mögötti strangon csinálj valami ordas büdöset, ami felfelé száll (pl mert meleg levegővel párosul), vagy csak simán tegyél fel oda valamit egy bottal (döglött egér, 5 napos máj stb). Veszélye, hogy valamennyi lemehet hozzád is, de szerintem megéri.

Zenélős gyereknél a biztosíték lekapcsolása nem elég, mielőtt levágjátok a biztit előtte bele kell nyomatni egy kis pillanatragasztót a kapcsolóba. A másnapi cseréig az úgy marad. Bónuszként a hűtőben is minden tönkremegy. Szerintem ez kellően nevelő hatású.

Lehet fintorogni a megoldásokon, de a Süsüben is megmondták, hogy sárkány ellen sárkányfű!

(#11034) LÁZ válasza lugosi (#11031) üzenetére


LÁZ
addikt

szemben melóztam, 1x nem jártam náluk...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#11035) rt06 válasza lugosi (#11033) üzenetére


rt06
veterán

en elhiszem, hogy itt midnenki nagyon kemeny, de aruljatok mar el, legyetek szivesek, hogy szerintetek ez igy tenyleg mukodik hosszutavon?

lenyomod a biztositekot, meg odaragasztod, de azon tul, hogy fel napig tok buszke vagy magadra, mire volt jo? mert utana tuti jon a retorzio, aholis megintcsak te kerulsz a f*sz rosszabbik vegere

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#11036) pschio


pschio
őstag

Valakinek valami?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#11037) totya694


totya694
őstag

Valakinek valami?

Üdv:Attila

(#11038) macilaci78 válasza rt06 (#11035) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az a kölök, aki egységesen hergeli valamennyi közvetlen szomszédja idegeit (nem egyét), majd egységesen fogja leragasztgatni a villanyórákat?

Mondjuk, én olyan eszközhöz nem nyúlnék, ami anyagi terhet ró a másikra. A közös szellőzőn történő egrecéroztatás sem jó, mert oké, hogy a delikvens bevállal még magának némi kellemetlenséget, de a szellőzőjárat többi haszonélvezőjével mi lesz?

Rendőr, mert az hivatalból eljár, és közös képviselő, mert hátha nem csak a felújítási alapot teszi meg a lovin.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11039) izomhod válasza lugosi (#11031) üzenetére


izomhod
senior tag

felhívom ezt a music centrumot is, köszi!

(#11040) gabesz82


gabesz82
senior tag

Eladóak!

Digitális képkeret: [link]
Samsung HD103SJ 1TB-os vinyó (100%-os), több mint 1,5 év garival: 21000 Ft
Panasonic KX-T7433CE rendszertelefon: 18000 Ft (szép állapotban, nem lesárgultan, több darab)

PSN: Morfologus82

(#11041) lugosi válasza rt06 (#11035) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Figyi, akkor rettegni kell, és nem csinálni semmit, mert hátha akkor rosszabb lesz, és örülni annak, hogy csak ennyire rossz. Probléma megoldva.
Vagy meg kell várni türelmesen, hátha magától megoldódik. De akkor nem kell vinnyogni.

(#11042) lugosi válasza macilaci78 (#11038) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, rendőrt a cigizőre, ez a megoldás. Meg olyankor vasárnap délután kihívni a közös képviselőt, oszt szimat! Mert az kijön!

(#11043) pschio


pschio
őstag

Olcsósítottam a merevlemezeimet.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#11044) gabesz82 válasza lugosi (#11041) üzenetére


gabesz82
senior tag

Egyetértek...

PSN: Morfologus82

(#11045) macilaci78 válasza lugosi (#11042) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem a cigizőre, hanem a hangoskodóra. A cigizők érdekes probléma: neki joga van magát mérgezni, Neked jogod van a tiszta levegőhöz. Azért az már elég morbid, hogy a saját erkélyén nem cigizhet. Ennyire szegmentálni nem lehet. Mondom ezt úgy, hogy én sem szeretem a dohányfüstöt.

Inkább mutasd meg neki a Logout-on az ecigiről írt cikket. Ha kell, kinyomom Neked akár színesben is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11046) tcsfm


tcsfm
tag

Kétmagos Pentium D konfig AGP/DDR 20.000-
erősítő + hangfal 25.000-

[link]

privátot jobban észreveszem ha kő!

Two great European narcotics, Alcohol and Christianity, I know which one I prefer...

(#11047) arthur3d


arthur3d
tag

Sziasztok,

400W - 600W közötti tápegységet keresek, max. 7K-ig.
Privátban várnám az ajánlatokat. :R

...

(#11048) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Látta valaki az Éden Hoteleseket tegnap a városban? Esetleg lefényképezte őket valaki? (Egy nem szegedi hölgyismerősömnek kellenének)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#11049) LÁZ válasza Ted_Beneky (#11048) üzenetére


LÁZ
addikt

nem élek ilyen ajzószerekkel :DDD

viszont dj keverő-akármi, 42es adizero és 6970 eladó :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#11050) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Egy excel függvény összehozásában kellene nekem segítség sos! PM ha vki megszán!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.