Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#79001) macilaci78 válasza Gondwana (#78997) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem tudom, hogy megy, nem szoktam eladogatni a dolgaimat. Valami nagy értékű VGA volt SLI-ben, szóval 2 darab, és az együttes értéke ütötte a 600k-t. Csak azt akartam jelezni, hogy van olyan személyesen is ismert fórumtárs, aki már megszívta. De nyilván babaholmi, főleg használtan nem fog olyan értéket megütni egy gyerek után, hogy az gond legyen.
Ráadásul vannak facebook csoportok is például, ahol ezeknek nagy forgalma van és még említve sem volt a NAV. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79002) Doggy dog válasza macilaci78 (#78996) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Most meg lettek kérdezve.
Ha magánszemélyként használtat adsz el,akkor mindig adás-vételit kell írni.
Azokat gyűjteni,ha túllépsz 600on,akkor az alapján kell elszámolnod.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#79003) ShadowX válasza macilaci78 (#79001) üzenetére


ShadowX
őstag

Az, hogy nincs megemlítve még nem bizonyítja, hogy nincsenek egy profillal beregisztrálva (tapasztalat). :)

(#79004) macilaci78 válasza ShadowX (#79003) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, gondolom. Meg a NAV-os is ember és elképzelhető, hogy szaporodik. ;]
Gondolom, az üzletszerű hirdetőkre rá is repülnek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79005) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Vicc ez a démász
Már 3 munkanap alatt,napi ~6 hívás és azonosítás után csak annyi:
Jelenleg minden vonal foglalt,próbáljam más időpontban! És vége a hívásnak.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#79006) macilaci78 válasza Doggy dog (#79005) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért nem szeretem a telefonos ügyfélszolgálatokat, mert nem lehet asztalt borogatni. ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79007) -Tsaba- válasza tisn (#78986) üzenetére


-Tsaba-
tag

Én csak nettó méreteket vittem (egyes elemek szélessége, magassága, hol hány fiók/ajtó legyen), árajánlat keretében meg is tervezték. Gyakorlatilag összerakták készre. Mosogatót, szerelvényeket, lábakat beszerelték. Nekem csak össze kellett fúrni/fogatni az egyes elemeket, meg felrakni a felső részt, és azt is összecsavarozni. Vízvetőt, lábrészt, munkalapot, mindent adtak hozzá. Nem kellett matekozni sem az élzárással, sem a fiókcsúszó/fiókok méretével.
Nem beszélve arról hogy jobb minőségű élzárással dolgoznak (bár az ikeást nem ismerem, de ami a praktikerben volt annál mérföldekkel tartósabb), plusz nagy a szín/anyag választék.
200 alatt állt meg így, mondjuk nem is túl nagy, talán kicsivel nagyobb mint egy panelkonyha (2 éve talán)...

[ Szerkesztve ]

(#79008) tisn válasza -Tsaba- (#79007) üzenetére


tisn
addikt

ez melyik ceg volt?

csak eleg szuk a hely, meg egyik elemnek nem szabvanyosnak kell lennie, es nem akarom elb@szni
inkabb csinalja profi kicsit dragabban

[ Szerkesztve ]

(#79009) macilaci78 válasza tisn (#79008) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Megteheted azt is, hogy megveszed a széria elemeket a szükséges méretben, majd az egyedit hozzágyártatod. Csak ehhez ugye tudni kell, melyik dekorról van szó. Egger, Kronospan, stb, sok gyártó sok dekorjával lehet dolgozni, és a vastagságok közt is lehet eltérés még dekoron belül is.
Például a Jyskben jellemzően 15 mm vastag bútorlappal csinálják meg azt, amit a Karnis 18 mm-rel old meg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79010) tisn válasza macilaci78 (#79009) üzenetére


tisn
addikt

eloszor arra gondoltam, hogy a meglevo akcios diobarna konyhaszekrenyhez csinaltatok 1-2 egyedi elemet

(csak 50cm hely van a sutonek, a beepithetoek ennel nagyobbak, szoval kicsit at kell rendezni)

de csunya is, a legolcsobb sz@r is, eladom apron 40k-ert, es csinaltatok egy szep ujat

(#79011) macilaci78 válasza tisn (#79010) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A sütő egyszerű, ha elektromos. Egy darab kábel kell hozzá. Egy 90 centis elemet áldozz be, felosztod a korpuszt a sütőnek egy függőleges lappal, egyik oldalt a sütő, másik oldalt polc, vagy fiók. Az ajtót meg csak le kell vágni és a vágott élt élzárni. Az 50 centis helyre meg egy egyszerű polcos szekrény egy ajtóval.
Arra figyelj, hogy a sütőnek kell szellőzés: alul beszívja a hűvöset, felül pedig kifújja a meleget. Ezt szellőzőráccsal a szokliban szokták megoldani. Ne foglalkozz vele, tedd a sütőt két szál lécre, ami elemeli az alját a szekrény aljától, meglesz az a kb ujjnyi hézag alul, ahol beszívja a levegőt, felül is hagysz 5-10 mm hézagot és kész. Még ha engedi a sütő magassága, egy fióknyi helyed is marad alatta, vagy fölötte.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79012) tisn válasza macilaci78 (#79011) üzenetére


tisn
addikt

mondom, lecserelem az egeszet, ezt mar eldontottem :)
igen, vellanysutio, indukcios fozolap az uj felallas
es szerintem a sutot felulre akarom rakni, ugy kenyelmesebb

(#79013) macilaci78 válasza tisn (#79012) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Persze, újnál már lehet variálni.
Ha megfogadsz egy tanácsot:mérlegeld,hogy nem a pult szintjére teszed a sütőt, hanem a felső fiók alsó vonalára. :K Lehajolni még mindig nem kell a tepsiért, de egy 150 centis lánynak is kényelmes már.
Nem mellesleg felette elférhet a mikró is.
A főzőlap alján is van ventilátor (az enyémen legalábbis van), de a szerelési útmutató nem írja, hogy kellene neki szellőzés. (Nálam mondjuk alatta van a sütő a szellőzőrésével, így ez nem is probléma.) Te azért hagyj neki egy kis rést az alatta lévő frontnál. Úgyis szoktak rakni a korpuszhoz átkötést a front felől is, egyszerűen csak ne ragasszák be, hogy kivehesd. Szállításnál azért nem baj, ha ott van.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79014) tisn válasza macilaci78 (#79013) üzenetére


tisn
addikt

nem tervezek 170cm alatti lannyal :)
(exem az alatt volt, tobbet nem kell magassag miatt frusztralt csaj :D)

szerk:

eredetileg akartam beepiheto mikrot, de az araikat nezve elbizonytalanodtam. jo lesz nekem a 2x eves lg :)

[ Szerkesztve ]

(#79015) -Tsaba- válasza tisn (#79008) üzenetére


-Tsaba-
tag

Nálam sem volt semmi szabvány. Néztünk egy elemest a neten (hogy kb milyen méreteket vannak), kitaláltuk hogy mi milyen hosszút/magast/szélest szeretnénk nettóban, hol legyen fiók, meg hol ajtós. Kiválasztottuk milyen szinű legyen alul, felül, meg a kilincseket, miegymást.
Lerajzoltam egy kockás papírra, ők ez alapján megnézték/rajzoltak/kiszámolták, adtak árajánlatot.
Am a Karnis...
Persze ha ennyi sem akarsz szüttyögni vele akkor a legtutibb az asztalos, az legalább kénytelen lesz megoldani ha elmér valamit :D

[ Szerkesztve ]

(#79016) macilaci78 válasza tisn (#79014) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy családtagnak 2 lánya van, akik már általános iskola felső tagozatban összedobtak egy vasárnapi családi ebédet. Ezért írtam lányt és nem asszonyt, vagy nőt.
Nem kell beépíteni, ott lesz a sütő fölött a helye, raksz hátra egy külső szerelésű konnektort és le van a gond. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79017) azbest válasza Doggy dog (#79005) üzenetére


azbest
félisten

démász? Mintha az is már nemzeti áramszolgáltatóé lenne. Ellenőrizd, hogy amit hívsz, az egyáltalán létezik-e még. A legújabb számla volt először nemzeti azt hiszem.

https://www.demasz.hu már átdob a nemzetikozmuvek.hu -ra és ott talán ez [link]

[ Szerkesztve ]

(#79018) csoszogi válasza macilaci78 (#79016) üzenetére


csoszogi
tag

Akkor meg kell egy plusz hely a főzőlapnak nem? látom főzős műsorokban, a kb mellmagasságban nyíló sütőt, jó ötlet szerintem is, mi is gondolkodtunk benne, de panelben a "hagyományos" lennt a sütő fenn a főzőlap ala Karancs design..:) maradt. Szintén-e műsorokban vettem észre, hogy maga a főzőlap meg lentebb van kicsikét, így nem kell gebeszkedni, hogy beleláss a hátsó lábasba teljes mértékben ami egy nagy konyhában szuperül kivitelezhető. és nem fejelem le a szagelszívót..:), kopasz homlokon vicces...na megint főztél a hétvégeén? jön a kérdés:)

[ Szerkesztve ]

(#79019) Rick4 válasza quailstorm (#78887) üzenetére


Rick4
félisten

Nem értetted, nem tehetek róla, de általános tapasztalat, hogy az emberek egy bizonyos szint alatt nem képesek visszakérdezni, egyszerűbb bármivé degradálni értelmezés helyett, úgy meg a legegyszerűbb hasonló véleményt formálni. Te lerendezted, minősítetted, ennyi, engem viszont abszolút nem zavar a véleményed, szimplán mert csak nem mérvadó. Pedig ez még nem az a kategóriájú dolog, amire születni kell,ha nem érted, félreértelmezed, arról lehet beszélni, újramagyarázni, a számodra enm érthető részeket alaposabban kifejtve, de nem, te eldöntöd, hogy miként értelemezed, és ennyi. Mi az igazi burok, ha nem ez? :D .
Hogy nem járok erre, annak az a legfőbb oka, hogy dolgom van, tény, hogy itt a gép mellett, de sok, és sűrű, tehát nem hogy ide, más helyekre sincs időm benézni. Bocsmár, hogy eddig sem ültem tétlenül, de mivel más céljaim is vannak az életben, mint eddig, gondoltam teszek érte, és bocsmár, hogy ennek hatására megszaporodott a feladat, és inkább azzal foglalkozom inkább.. :D

Amúgy meg ha egy picit visszanézed a dolgokat, mostmár elgondolkodhatsz, a radír milyen radír is valójában, egyvalakitől megkérdezek valamit, hogy arra se fog-e válaszolni, egy teljesen általános, és az előzmény tekintetében helyénvaló kérdés, ám a radír működésbe lép, utána írok teljesen másról, akár 50 soros hozzászólást is, beszélünk sokmindenről, az előző, radírozott témához képest teljesen más mélységben, és a radír nem működik. :D
Az egyik oka csak ez volt, kíváncsi voltam, miként működik az a radír, de véletlenül se feltételezd azt, hogy szerettem volna neked bármit is megmagyarázni, volt egy pont, honnan azt néztem, ki mondja, nem azt, hogy mit mond. :D

Válaszolhatsz erre is, tényleg nem sok időm lesz olvasgatni, de igyekszem pótolni, akik privátban érdeklődtek, azoknak is csak most tudtam válaszolni, de rajtam nem múlt az sem. ;) További szép napot!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79020) nap válasza azbest (#79017) üzenetére


nap
addikt

Arra jó lenne az közös közműcég, hogy kevesebb iroda, kevesebb ügyintéző kell, plusz az ügyfélszolgálati irodák eladásából is folyna be pénz. És nekem sem kellene 20 csekket fizetni. A rezsicsökkkentéses összeg a számlaleveleken meg hirtelen az egekig nőne. :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#79021) macilaci78 válasza csoszogi (#79018) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ahol van "hosszú szekrény", tehát pult nélkül teljes magasságig emelkedik egy elem, oda már lehet tenni a sütőt. Aztán persze ami abban a magasságban lenne, pl polc, az mehet lentre a sütő megszokott helyére akár polcra, akár mély fiókba.
De amelyik konyhában például a hűtőnek sincs helye, az szerintem nem teljes értékű konyha. Ezzel együtt persze szükség törvényt bont, mert hűtő kell. Amikor 24 m2-en laktam, akkor a folyosón volt a főzőfülke, a hűtő pedig a nappaliban a sarokban, 1,5 méterre az ajtótól.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79022) vizslakutya válasza tisn (#79014) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Én így oldottam meg a sütőkérdést.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#79023) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok!

Hódmezővásárhelyen másnál se megy a upc?

(#79024) Gondwana válasza Zoli1222 (#79023) üzenetére


Gondwana
addikt

(àtvitték Szentendrére a fejàllomàst, csak nem paraméterezték àt /àlhìroff)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#79025) lorcsi


lorcsi
veterán

találkozott más is a Flip nevű szolgáltatóval?
tv+telefon+net csomagot adnak elég kedvező áron

(#79026) 4ron válasza lorcsi (#79025) üzenetére


4ron
senior tag

Igen, a haverom már "elő is fizetett". Állítólag a Telekomnak a szolgáltatása, de szerintem van PH! topikja is. Tényleg olyan jó, mint ahogy mondják :)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#79027) Corpuscle válasza lorcsi (#79025) üzenetére


Corpuscle
őstag

Sógornőmnél az van, meg van vele elégedve. A T-Home-os modem helyére került, kért plusz egy settop boxot is a lánya szobájába. Pár száz forinttal volt csak drágább így.

[ Szerkesztve ]

(#79028) lorcsi válasza 4ron (#79026) üzenetére


lorcsi
veterán

ha tényleg oylan jó akkor lehet átállunk..
csak az a plusz eszköz nem tetszik

digink van, de még ettől is olcsóbb vagy 2k/hó összeggel

(#79029) lorcsi


lorcsi
veterán

van valakinek eladó a következőkből:
SanDisk Ultra Fit 16GB vagy 8GB is elég lenne

olcsón..

(#79030) CSorBA válasza lorcsi (#79025) üzenetére


CSorBA
őstag

Az albiban én is ilyet használok. Ahol optikán jön az kicsit jobb, itt sajnos csak a régi koaxon, de nincs vele gond. 100/10-es a net. Mindenben T-home, csak nem magenta hanem narancs a színvilág. És szerencsére nincs hűség. Szerintem Szegeden a digi a legjobb, ha az nem elérhető és olcsó kell, akkor flip vagy invitel (Invitel optika elég jó).

(#79031) regvoltrossz válasza vizslakutya (#79022) üzenetére


regvoltrossz
tag

Milyen széles az a konyhaszekrény? Csak abból következtetve, hogy a mosogatógép, és a hűtő kilóg belőle azt tippelem, hogy nem a szabvány 60-as.

[ Szerkesztve ]

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#79032) Zoli1222 válasza Gondwana (#79024) üzenetére


Zoli1222
őstag

Köszi! :D

(#79033) vizslakutya válasza regvoltrossz (#79031) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Munkapult szabvány 60 centi,a szekrény kicsit keskenyebb. A munkapult, meg a sütő az már egy vonalban van.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#79034) SirRasor válasza macilaci78 (#78994) üzenetére


SirRasor
őstag

Fel se tűnt :D

Make Love not war!

(#79035) veze válasza SirRasor (#79034) üzenetére


veze
őstag

Az alsó szekrények a munkapult szélességébél kb 5cm vel keskenyebbek ( ez a vízorr)
ebbe pont befér mélységre a sűtő pl. a felső szekrények keskenyebbek ( 30-35cm )
nálunk úgy van, (ugy találtuk esztétikusabbnak) hogy a hütő ( de lehetne ott sütő stb is) vonalában végig a teljes magasságig megtartja ezt a szélességet a bútor és "nem esik be" a felső keskenyebb rész szélességet követve. Mivel ezek ugyis egyedileg vannak általában méretre gyártva, így ez nem igazán probléma , csak elhatározás kérdése hogy ilyen legyen. A felsőrész hátlapja nem teljesen a falra fekszik fel , közte és a fal között van kb 10 cm -es hely, "kürtő", amiatt hogy a hütő hátlapján lévő rácson keletkező melegedés felfelé el tudjon szállni a szekrény teteje fölé
[link]

[ Szerkesztve ]

(#79036) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!

Ti tudjátok, hogy hogyan műxik ha találsz valamit? Na én találtam egy 60ezer forint értékű hardvert. Leadtam a talált tárgyak osztályán a polg.m. hivatalban. (ezt a részt ne kommenteld, kérlek) Na szóval, ha 3 hónapig nem jelentkezik a tulaj, ide adják használatra!! Ha 1 évig nem jelentkezik a tulaj, akkor lehet az enyém. :Y Ha jelentkezik a gazdája, nem tudhatom meg, hogy ki az!!!!! :W Azért ez érdekes! Egyébként, ha valamilyen hivatalban vagy tömegközlekedési eszközön találsz valamit, akkor arra még az igényedet sem fejezheted ki. Semmi közöd hozzá, az az államé!!! :Y Így gazdagszik az önkormányzati dolgozó baráti köre??!!??!! :C

(#79037) veze válasza ritkaság (#79036) üzenetére


veze
őstag

és akkor hol lehet találni valamit, ami nem az államé? másnak az udvarában? :D

(#79038) Krogoth válasza ritkaság (#79036) üzenetére


Krogoth
senior tag

Ha jelentkezik a gazdája, nem tudhatom meg, hogy ki az!!!!!

Ezek szerint mindig minden elveszett dolognak megkerül a "gazdája" :DDD

(#79039) Ted_Beneky válasza ritkaság (#79036) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Tegnap egy fazon talált egy gyereksapkát a buszon, vitte a sofőrhöz, az meg elküldte, hogy vigye ahová akarja ...

Csillagkaput a Csillag térre!

(#79040) SirRasor válasza veze (#79035) üzenetére


SirRasor
őstag

A köbméter és négyzetméterről beszéltünk amúgy :DDD

Ja találtam egész jó lakást a kereszttöltés utcában..közel a csillag térhez. Hujuj.
Még mindig nagyon gettós a csillag tér? És az alatta lévő, kereszttöltéses rész? Ja és a töltés felé menő szakasza?
A réti négerek 1m2-re eső sűrűsége érdekel na :D

Make Love not war!

(#79041) ShadowX válasza SirRasor (#79040) üzenetére


ShadowX
őstag

Én a múltkor megállapítottam, hogy kezd a Mars térrel egy színvonalúvá válni a Csillag tér is. :( Szerintem katasztrófa.

Sok a réti. :D

[ Szerkesztve ]

(#79042) -Tsaba- válasza SirRasor (#79040) üzenetére


-Tsaba-
tag

Ha már itt tartunk :D
Nem tudja e valaki, hogy a cserepes soron lebontott "házakból" hova költöztetik őket (ha egyáltalán költöztetik)?

[ Szerkesztve ]

(#79043) Doggy dog válasza azbest (#79017) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Tudom,hogy nkm és igen,ezt a számot hívtam.
Vicc

Szerk: most tudtam elintézni a dolgom telefonon.

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#79044) SirRasor válasza ShadowX (#79041) üzenetére


SirRasor
őstag

Remélem nem fog a Zápor tó felé terjedni..vagy épp időben költözünk északabbra.

Make Love not war!

(#79045) pulutodurumo válasza -Tsaba- (#79042) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Mindenhová. Valaki másik városba került (Kkfélegyháza asszem').

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#79046) kispéé válasza ritkaság (#79036) üzenetére


kispéé
aktív tag

Én egyszer még a fősulin találtam a WC mellett egy komplett pénztárcát.Belenézés nélkül levittem a portára, ott a portás elkérte a személyimet és a telefonszámomat , kissé modortalan stílusban, már eleve azt feltételezve, hogy én biztos kiszedtem belőle valamit. Aztán elgondolkoztam, hogy mi van ha a tulaj bekamuzza, hogy elvettem belőle egy pl. 10ezrest és akkor engem hurcolnak meg érte? Már majdnem megbántam, hogy felvettem azt a pénztárcát, ott kellett volna hagyni. Szerencsémre, egy-két nap után írt egy köszönő sms-t a srác. Az jól esett, örültem, hogy nem lett belőle semmi balhé.

(#79047) SirRasor válasza kispéé (#79046) üzenetére


SirRasor
őstag

Nem, a portás szedett ki pénzt :D

Make Love not war!

(#79048) csoszogi válasza SirRasor (#79044) üzenetére


csoszogi
tag

én azon a környéken lakom, Zöldfa utcai játszótér környéke, tízemeletes, 13 éve lakok ott, semmi érdemleges nem volt, volt aki a kocsiban hagyta kulcsot, volt aki letekerve hagyta napokig a kocsi ablakát. Hangoskodás volt, veszekedtek, de ez független volt a bőrszíntől. Két gyerkőccel jártam be a környéket mikor kisebbek voltak, babakocsi/játszótér/bicaj stb., semmi említésre méltó nem történt. A Csillag téren, amióta megvan az a csap padokkal, közel az egyik garázsbolthoz, ott héderelnek sokan napközben/este télen nyáron, ha jó idő van.
Én keveset járok mostanában ezeken a részeken, de még pár éve semmi gond nem volt. Jut eszembe: az utóbbi években többször láttam a környéken mind autós, mind gyalogos rendőrjárőrt. Előtte szinte nulla azért tűnt fel.

(#79049) Ted_Beneky válasza SirRasor (#79040) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Javulóban van a helyzet, többségük asszimilálóditt :-)
Ahogy mondták, a fiatalabbak a garázsboltok környékén üldögélnek és múlatják az időt, de nem zavarognak.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#79050) Agyasima válasza -Tsaba- (#79042) üzenetére


Agyasima
senior tag

Úgy rémlik, hogy akiknek ott rendezett jogviszonya volt, azok kaptak-megalkudtak a a várossal valamekkora összegben és azon vettek, amit tudtak. Aztán volt köztük olyan is bőven, akit a normálisabbja került és csak úgy ott megjelentek, mindenféle jogalap nélkül. Hogy velük mi lett?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.