Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#71001) quailstorm válasza FoxiestFox (#70996) üzenetére


quailstorm
nagyúr

ez igaz, viszont a cikk újra épített

(#71002) MaciG válasza Krogoth (#70999) üzenetére


MaciG
addikt

igen, így volt régebben. A régi felületnél mos ha oda kattintok amit írtál akkor kiad egy linket amivel közvetlenül elérhető lesz az album, DE ide nem teszi be ahova egyébként a többit igen, ami nem korlátozott, hanem nyilvános. A többit még az előtt tettem fel hogy átvariálták volna (ha ezen a linkelt felületen lépek be akkor ott meg nincs is opció...)

BANZAII

(#71003) Rick4


Rick4
félisten

Őrületes utcabál volt ma este 9 körül a rakpartfeszten. Kár volt kihagyni. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#71004) tisn válasza Rick4 (#71003) üzenetére


tisn
addikt

tegnap meg tomegnyomor :)

(#71005) Rick4 válasza tisn (#71004) üzenetére


Rick4
félisten

Ezért mentem én ma. :D

Az óvoda- iskolafestés helyett 15 perc alatt (f)ellőtt milliókra nem voltam kíváncsi. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#71006) CSorBA


CSorBA
őstag

Sziasztok!

Obiban lehetett pontokat (matricákat) gyűjteni kedvezményekért, esetleg nem maradt valakinek fel nem használt ilyen matricája? Összesen 10 darab hiányzik.

Köszi!

(#71007) lorcsi


lorcsi
veterán

tegnap a csillag tér mögött fotóztam egy garázst
3,2 milláért eladó :Y
még jó hogy lehet kapni :DDD

(#71008) macilaci78 válasza lorcsi (#71007) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Keresleti piac van. 2,5 milláért azonnal elvinnék. Ha belegondolsz, arra csak panel van, sokuk alatt garázs sincs. Tippem szerint minden garázsra jut 8-10 autótulajdonos...

Nem az ára a baj, hanem amikor szánnál is rá ennyit, de a szekér nem fér be, mert mondjuk rövid

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#71009) ShadowX válasza lorcsi (#71007) üzenetére


ShadowX
őstag

Gusztustalan. Téglalakás árakon mennek a panelgarázsok, amire még rájön havi 5K közös költség.

(#71010) ShadowX válasza macilaci78 (#71008) üzenetére


ShadowX
őstag

Ilyenkor külön szoktam szeretni, hogy valaki a garázsát lomgyüjtőnek használja...de annyira, hogy belépni nem lehet a sok kacattól. :(

(#71011) kispéé válasza ShadowX (#71010) üzenetére


kispéé
aktív tag

Én múltkor voltam valahol a juharfás utca környékén egy idős néninél ,akinek a garázsában egy zsírúj állapotú strandkorlát piros Wartburg állt, úgy, hogy minden kacat köré és rá volt pakolva, ránézésre az autó 20 éve nem mozdult. Jó lesz majd a gyerekeinek örökölni. :)

(#71012) quailstorm válasza ShadowX (#71010) üzenetére


quailstorm
nagyúr

szerencsére az autóveszély nem fenyeget, mert nincs miből de a garázs nálunk is lomtár, még a padlástér is le van lécezve és be van pakolva
viszont egyik fele műhely satupaddal, szal nem csak szemét van benn, inkább csak az látszik hogy Dorozsmáról jöttük be, és a befőttesüvegek, a 4 bicikli meg a kevésbé használt lom is meg van
nameg a tranzisztoros táskarádiókból és asztali csöves rádiókból álló gyűjtemény a falon
többi lakót elnézve meg egy Renault Megane mellé már kb semmi se fér be, Nubira II megtölti a garázs fullra

(#71011) kispéé: annak örülni fog egy restaurátor tuti

[ Szerkesztve ]

(#71013) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hali.

Autóponyvát akarok venni. A kocsi kb. 4,3*1,2*1,6 méteres méretekkel rendelkezik. Ponyvánál mennyire fontos, hogy hasonló méretűt találjak mint az autó?
Illetve ha már itt vagyok, akkor hol érdemes venni? (Eddig online boltokban nézelődtem).

Köszi

(#71014) Rick4 válasza Krogoth (#71013) üzenetére


Rick4
félisten

Én anno az obiban vettem, asszem 6-7K volt. Az 1.2m a szélesség, vagy a magasság? Furcsa verda lehet. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#71015) Krogoth válasza Rick4 (#71014) üzenetére


Krogoth
senior tag

Ez egy renault scenic, de valóban az az 1.2 érdekes adat :D
Javítandó 1,8 széles és 1,6 magasra :D

[ Szerkesztve ]

(#71016) pilóta válasza Krogoth (#71015) üzenetére


pilóta
nagyúr

Tükrökkel együtt? Mert azt is számold bele...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#71017) macilaci78 válasza pilóta (#71016) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van, amelyiken kifordított zsebek fedik a tükröket.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#71018) Krogoth válasza pilóta (#71016) üzenetére


Krogoth
senior tag

Tükröket 1 gombtekeréssel be lehet hajtani, egyébként nem tudom, nem én mértem, neten írták az adatokat.

(#71019) martonx válasza ShadowX (#71010) üzenetére


martonx
veterán

Ne is mondd, én a költözködéskor puffernek használtam a garázst a dobozokhoz, de még mindig nem fér be az autó :(
Mondjuk mostanra viszont már legalább a garázs végig el tudok oldalazni közöttük :D

Én kérek elnézést!

(#71020) _Petya_ válasza ShadowX (#71009) üzenetére


_Petya_
őstag

"amire még rájön havi 5K közös költség"

Hogy micsoda? Garázsra 5K közös költség? Most csak a kedvedért megnéztem, 583 Ft a garázsom közös költsége. És ez a drágább, mert nagy garázsom van :)

Amúgy igen, drága, és nagyon gyorsan elkel, szerencse is kell hozzá. Amikor én vettem, az "eladó" tábla kirakása után 2 órával már a tulaj kezében volt a foglaló, ha nem így lett volna, elviszi más. Csak így megy sajnos...

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#71021) Rick4 válasza _Petya_ (#71020) üzenetére


Rick4
félisten

De ezek szerint lehet,hogy a te garázsodban nincs vezetékes gáz, víz, vagy lift. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#71022) DarkByte


DarkByte
addikt

Na igen, amíg keresgéltem lakásokat, egy csomószor bosszankodtam azon, hogy csak garázzsal eladó és annak a költsége nyilván nincs benne a kiírt árban. És sajnos a 2-2,5 milliós ár az standard. Pedig én is szeretnék idővel a lakáshoz amit most veszek (már az utolsó negyedben vagyok, szeptemberben kulcsokat kell kapnom). A mostani autóhoz annyira nem fontos, de később szeretnék jobbat.

Arra is készülök, hogy a lakáshitel mellett fogok még félretenni, hogy ha lesz a házban eladó garázs, akkor elővásárlási jogon lecsapok rá. Kíváncsi leszek összejön-e majd. És arra is, hogy mennyit sikerül félreraknom. Első évben a vagyonosodási adó is elég aranyos összeg lesz. :Y (ez is savanyú, hogy még nem is fizettem ki a házat, de már ki kell rá fizetni a vagyonosodásit.. ha elhasalok a hitelen mondjuk 5 év múlva, akkor ezt az adót is bebuktam. persze értem én a viccet, csak nem szeretem. na de nyilván nem azért vettem fel a hitelt mert úgy gondolom hogy nem tudom fizetni, de sosem lehet tudni mi éri az embert. viszont lakást kb. esélyem sincs máshogyan venni, és még nagyon sok embernek. :( )

[ Szerkesztve ]

(#71023) macilaci78 válasza Rick4 (#71021) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Budapesten Öcsém a teremgarázs után fizet havi 3,5k közös költséget.
Teremgarázs, aminek van egy fala, meg egy mennyezete és 1/18-as kapuja.
Cserébe megmondják neki, az év mely napjain nem állhat be, mert takarítják, halál kényelmesen feltörhetik a kocsit, esetleg valamelyik csökkent agyú betéti lap hagyása nélkül húzhatja meg.
Ez megint csak több milliós tétel.

De a szomszéd társasház zárt udvarán a kocsibeálló is 800k nettó darabáron van, ha hármat veszek.

Garázst bérelni meg 20-30k/hó kerülettől függően.

Párom meg tegnap este mondta, lassan ideje lenne kocsit vennünk, mert idén majd minden hónapban kölcsönkértük szüleitől az egyik kocsit. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#71024) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Életemben nem repültem még,szeptemberben szeretnék valszeg olaszba. Hogyan megy ez a poggyász dolog? Pl wizznél. Kézi az benne van az árban? Illeték mennyi,kell e? Mikor olcsóbb repülni? Hétvégén v elején?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#71025) Rick4 válasza FIREBLADE78 (#71024) üzenetére


Rick4
félisten

A kézi az az, ami 42 x 32 x 25, tehát befér az előtted lévő szék alá, ha nem fér, az baj.....
Amennyiben a kézipoggyász mérete nem haladja meg a 42 x 32 x 25 cm-t, úgy azt utasaink díjmentesen felvihetik a gépre. A kézipoggyásznak be kell férnie az utas előtti ülés alá.
Amennyiben a kézipoggyász mérete meghaladja a kisméretű poggyászra meghatározott méretet, de nem nagyobb, mint 56 x 45 x 25 cm, úgy díjfizetés ellenében lehet a gépre felvinni. A poggyásznak be kell férnie az ülések fölötti poggyásztartó rekeszbe.

Ami ebbe nem fér bele, az lesz a feladott poggyász, ott már csak súlyhatár van, 32 kiló, de a szállítása akár 30 rugó is lehet oda- vissza, szóval óvatosan, a wizzair.com-on pikkpakk kiválasztod a másik várost, oda- visszautat, akár ülőhelyet, meg mindent választhatsz mellé.

3-4 perc alatt megvan egy foglalás. A helyedben én előbb néznék repjegyet, pár nap eltéréssel 10-20-30 ezreket lehet spórolni, majd ehhez foglalnék pl a booking.comon szállást.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#71026) FIREBLADE78 válasza Rick4 (#71025) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Köszi,aztán megtaláltam a poggyász dolgot. Tehát marad az 1 db szarosgatya vitele ;] :DD
Tehát jegyet úgy érdemes venni,hogy nézzem végig az adott hónap összes napját?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#71027) Rick4 válasza FIREBLADE78 (#71026) üzenetére


Rick4
félisten

Ha nem fix időpontra akarsz menni, akkor nézd végig, nagy különbségek lesznek. Sőt, ha a szabadság ideje alatt máshova is utaznál, pl Párizsból Barcelonába, olcsóbban meglesz, mint ha innen oda mennél. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#71028) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Látom garázs téma. Van valakinek a belvárosban,jósika u. körül garázsa kiadó? Mocinak kellene,az sem gond,ha közösködünk rajta. ( feltéve,ha nem lopod el 1 nap után ;] )

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#71029) Gergello válasza Rick4 (#71003) üzenetére


Gergello
addikt

Jövőre várható: :DD
- kisfröccs fesztivál
- nagyfröccs fesztivál
- hosszúlépés fesztivál
- házmester fesztivál
...

(#71030) Gergello válasza lorcsi (#71007) üzenetére


Gergello
addikt

Meg tudom erősíteni !

Kollégám 2,5-ért nézett garázst, mire másnap elment megnézni, azt mondta az eladó, hogy annyi az érdeklődő, hogy 3-ra felemeli az árát.

Egy-két garázs olyan szűk, hogy kellene mellé egy konzvernyitó is, hogy kimásszak az autóból (ha hosszban egyáltalán befér).

(#71031) DarkByte válasza FIREBLADE78 (#71026) üzenetére


DarkByte
addikt

Kisebb bőröndben elég jól el lehet azért férni, és azt az ülés feletti tartóba be lehet tenni. Nekem ez a fajta Wenger-em van, amit egy időben a Tesco-ban lehetett kuponért venni. [link] Épp méret és átengedik kézipoggyászként, amit felvihetsz a fedélzetre és nem kell külön fizetni. Csak a súlykorlátra kell figyelni. Pakoltam már el benne 3 napra is, nem csak a szaros gatya fér bele. :D

Első utazásom pont nekem is a Wizzair-el volt még 2011-ben Varsóba :) Érdekes élmény első alkalommal a fel-le szállás, viszont ülj ablak mellé a teheted. Érdemes kukucskálni.

[ Szerkesztve ]

(#71032) csoszogi


csoszogi
tag

ha már garázs: Háló utcában, az alábbi linken

[link]

a legbelso kocsin tul van egy garazsor, ott lenne egy eladó/kiadó garázs.

Én csak közvetítő lennék, ha valakit erdekelne, keressen meg privatban, akkor felveszem a kapcsolatot a tulajjal.

Meg annyit: Az epület(felepitmeny) maga magantulajdon, a telek IKV tulajdon. Ez pontosan mit von maga utan nem tudom.

(#71033) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Dubajt néztem. Októberben 150k már 4 csillagos, kosztal ,7 éjra/2fő. :D

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#71034) lorcsi


lorcsi
veterán

tanult valaki a Vasvári Pál Szakképző Iskolában?
ismerős...rokon..családtag?

miylen a suli?
mennyire jó a szakmai oktatása ?

(#71035) martonx


martonx
veterán

Sziasztok, tudnátok légkondis - épületgépészeti céget ajánlani? Az egy fan-coil befúvónk ma elkezdett erősen csöpögni :(
Fura, de interneten akiket találok, vagy nem él a számuk, vagy nem veszik fel, vagy aki igen, az meg szeptember közepe előtt nem tud kijönni :(

Én kérek elnézést!

(#71036) ShadowX válasza martonx (#71035) üzenetére


ShadowX
őstag

Viccet félretéve akkora a szakemberhiány, hogy akármit szeretnék megcsináltatni, legalább egy hónapot kell várni rá. :(

(#71037) macilaci78 válasza martonx (#71035) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha van más beltéri egység is a rendszerben, akkor a fan coil-t ki tudod zárni a vízkörből. A bekötőcső be- és kivezető ágán is van elzárócsap a fan coil közelében.
Nálunk 1 kültéri hőcserélőre van 5 db parapetes és 5 db mennyezeti fan coil. Így zártunk 3 egységet a rendszerből, kihúzzuk szezon végéig, amíg lesz pár hét, és tudjuk nélkülözni a hűtő-fűtő beltéri egységeket. Akkor lesz egy nagyobb karbantartás.

Ha erre van lehetőséged, akkor csak erre kérj segítséget. 10 perces művelet, aztán majd egy hónap múlva jön javítani, de addig sem ázik semmi.

ShadowX: építőiparnak most van szezonja. Ha most találnál mindenre embert azonnal, akkor miből élne meg télen?
Valahogy senki sem panaszkodik, hogy októbertől sehol sem kapni mézédes görögdinnyét.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#71038) fecus válasza lorcsi (#71034) üzenetére


fecus
őstag

Igen. Most végzett a lányom. Nem gyúrtuk nagyon a szakmát, mert most felvételizett az egyetemre és nem a szakmájában.
Gépírni megtanult rendesen.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#71039) martonx válasza macilaci78 (#71037) üzenetére


martonx
veterán

Az 1 kültéri hőcserélőre van 5 beltéri fan-coil. Viszont elzáró, megnyitó csapokat nem látok rajtuk. És a gondom továbbra is az, hogy nem találok senki hozzáértőt hozzájuk :(

Én kérek elnézést!

(#71040) FoxiestFox válasza fecus (#71038) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mártinál? Nála mindenki megtanul, csak közben kiizzadja a belső szerveit :))

(#71041) macilaci78 válasza martonx (#71039) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy fotót tolhatnál róla.
A parapetes fan coil-okon nálunk sima radiátor alsó szelepek vannak. A bordás kupak alatt van egy imbuszcsavar.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#71042) Agyasima


Agyasima
senior tag

Boba vajon elment nyaralni?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#71043) Agyasima válasza Agyasima (#71042) üzenetére


Agyasima
senior tag

Nem, dolgozik! :)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#71044) totya694 válasza Agyasima (#71043) üzenetére


totya694
őstag

Dolgozik,sőt...

Üdv:Attila

(#71045) martonx válasza macilaci78 (#71041) üzenetére


martonx
veterán

No, az Alfa-Klímásokat sikerült előkeríteni, ők jövő hét keddre vállalták a helyszíni kiszállást. Egyébként megtaláltam, ilyenek a fali egységek, csak ezüstben, és nincsen lábuk, hanem teljesen a falra vannak szerelve, gondolom a csövek is a falban mennek.

Én kérek elnézést!

(#71046) tisn


tisn
addikt

oldfox javit tv-ket is? nyaralas alatt levillamozodtak a plazmam hdmi portjai

(#71047) r0by válasza tisn (#71046) üzenetére


r0by
addikt

Nekem régebben egy képcsövest tv-t megcsinált :R

(#71048) Rick4 válasza tisn (#71046) üzenetére


Rick4
félisten

Biztosító fizeti a javítást.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#71049) tisn válasza Rick4 (#71048) üzenetére


tisn
addikt

egyes idiotak elfelejtettek koltozes utan biztositas kotni (mindig akkor jutott eszukbe, mikor epp nem otthon ucsorogtek) :(

aztan ezek az idiotak, megprobaltak kotni, de mivel a "HW"-re van a tarsashaznak, igy az ingatlanra csak kiegeszito (+2.5M)-est akartak kotni, de az meg nem ment a netrisken, az ufsz megigerte, hogy visszahivnak, segitenek, azota is varom

szoval nagyon okosan meg mindig ingosag biztositas nelkul

(#71050) Rick4 válasza tisn (#71049) üzenetére


Rick4
félisten

Király. 4 éve én is pont egy biztosítóváltás közepén voltam, az egyik megszűnt, a másik nem volt még megkötve, 400K-m bánta... :U

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.